صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" ما ایرانی ها خلّاق شرایط قوانین و دستورالعمل های غلط و غیر منطقی و یا تحمیلی هستیم. تا فشاری احساس کنیم فوری راه میان بُر را می یابیم و خود را خلاص کرده و به تحسین و مرحبای خود نشسته و به وضع کنندگان آن موارد قاه قاه می خندیم "

خطاب به ولی دانش آموز سمیرمی ، معلمان و مسئولان وزارت آموزش و پرورش

مینو امامی/ همکار صدای معلم

آموزش و پرورش سمیرم و نمره محوری دانش آموزان و کم کاری معلمان

سلام

ولی محترم سمیرمی ،

نمی دانم توان دفاع از حیثیت شغل معلمی را دارم یا خیر، اما چون ایمان دارم عیار معلم دلسوز حقیقی حتی بالای 24 است ، لذا قلم به دست شدم تا چند کلامی با شما داشته باشم . هیچ جملۀ بنده یقین نمی تواند کلی باشد و طی تحصیل و خدمت خود همگی شاهد بر هر نوع معلم یا همکار بوده ایم . دردنامۀ این ولی هنوز تأیید یا تکذیب نشده است اما می تواند کم و زیاد گویای واقعیت های جاری باشد. لذا :

این که می گوئید تربیت و آموزش فرزندم را هیچ می انگارند اما آستین پیراهن او را بزرگنمایی می کنند ، این درد 40 ساله ماست. با پوزش از همکاران ، به جای آن که در پی عفت نگاه و پاکی تصور باشند دیده شدن آرنج تا مچ دست مردان را تابو فرض گرفته اند. کجا آمده است که معلم و دانش آموز مذکر باید چنین کند؟ آئین نامه انضباطی !

نمی توانم در سایتی که متعلق به فرهنگیان است جور دیگر بنویسم اما یقین داشته باشید که گناهی در دفترچه اعمال ، از این قِبل نگاشته نمی شود. این یعنی عقب نگه داشتن باور نوجوان و جوان سرزمین من. جملۀ زیبایی در این خصوص نوشتید عینا می آورم :
" از آنجا که ما ایرانی ها در محدودیت ها استعدادهایمان شکوفا می شود......"
آری ؛ دقیقا درست است . ما ایرانی ها خلّاق شرایط قوانین و دستورالعمل های غلط و غیر منطقی و یا تحمیلی هستیم. تا فشاری احساس کنیم فوری راه میان بُر را می یابیم و خود را خلاص کرده و به تحسین و مرحبای خود نشسته و به وضع کنندگان آن موارد قاه قاه می خندیم.

آموزش و پرورش سمیرم و نمره محوری دانش آموزان و کم کاری معلمان

از این که وقتی معلمی ضعف هایی برای تدریس یا اخلاق خود دارد در کلاس درس با ابزار نمره ، این کاستی را جبران می کند شکی نیست اگر علاقه مند بودید می توانید یادداشتی تحت عنوان " ناکارآمدی ابزارهای سنتی حکومت معلم در کلاس و نیاز به تحول در نظام آموزشی "را در 21 بهمن سال 96 در همین سایت مطالعه نمائید. خصوصا نمرۀ مسمتر حدود اقتدار معلم گردیده است. معلمان مُنصِف بر اساس خلاقیت خود بر روی این نمره مانور می دهند چون گذاشتن شرط تشویق برای گرفتن نمره خوب در امتحان پایانی و دادن نمره مسمتر بر اساس آن به عنوان آخرین فرصت برای کوشش جبرانی و در به خود آمدن دانش آموزی که طی سال تحصیلی غفلت ورزیده یا مشکل خانوادگی داشته و یا بیمار بوده و بسیار مؤثر هم هست.

دبیر جغرافیایی داشتیم که در سال 57 از لحظه نشستن بر روی صندلی شروع به گفت و گوی داغ سیاسی می کرد تا یک ربع آخر زنگ که به روخوانی کتاب می پرداخت ، البته یکی از دانش آموزان می خواندند. ایشان در حالت نشسته مثلا کشور کوچکی مثل فلسطین را برای کلاس 40 نفره در نقشه نشان می دادند ! و اصلا از جای خود بلند نمی شدند . غالب دانش آموزان دعایشان همیشه خدایا معلم درس نپرسد هست، دانش آموز متوجه نتایج چنین کوتاهی نیست و برخی از معلمان از این فاکتور برای استراحت خود یا برای از کار در رفتن خود سوء استفاده می نمایند.
این که نمره 17 دانش آموز یک کلاس در قرائت فارسی زیر ده شده یک فاجعه آموزشی است و ناشی از ضعف معلم و مدیر مدرسه است ، یک دانش آموز هر چقدر هم ضعیف باشد حداقل می تواند در روخوانی کتاب فارسی نمره قبولی بگیرد! مگر این که عقب ماندۀ ذهنی باشد. بنده معلم پسر شما را نمی شناسم اما تجربه چنین می گوید.

عدم گوش دادن به شکایات یا اعتراضات اولیا توسط تمامی کارکنان مدرسه نیز دال بر پوشش دادن خطاها و ضعف هاست. ترس از افشا یا بزرگنمایی کاستی ها کادر مدرسه را به فرار از اولیا هدایت می نماید. من مطمئن هستم چند همکار دلسوز کاری در این دبیرستان مشغول به کار هستند اما چگونه شرایط غمنامۀ شما را تحمل می کنند در عجبم !

از عدم تشکیل انجمن اولیا و مربیان ، چگونه اداره بی خبر می ماند ؟ چرا اولیا طی سال تحصیلی اعتراضی به ادارۀ متبوع ننموده اند؟ آیا اولیا نیز مقصر نیستند ؟ این تقصیر اگر عین واقعیت است دامن تمامی کادر مدرسه اعم از مدیر و .... را هم به ماجرا می کشاند. آیا گزارشات و امضاهای آن ساختگی بوده یا اصلا گزارشی به اداره ارسال نگردیده است ؟ قصور اداره در این مورد کمتر از کادر مدرسه و اولیای دانش آموزان نیست.

به اعتیاد معلم اشاره نمودید تصورش بسیار سخت است . معلم از سوراخ سوزن رد می شود تا جذب آموزش و پرورش شود. این موضوع را باید به اثبات برسانید و خدای نکرده افترایی در کار نباشد. گاه افراط در کشیدن سیگار نیز فرد را همانند معتادها نشان می دهد. البته این به منزلۀ دفاع نیست ، باورش برای من معلم سخت است.اما چند کلامی با مسئولان آموزش و پرورش :

وقتی برای بازدید مدارس به مناسبت هایی خاص برای ارضای خاطر خود بابت عمل طبق وجدان و دلسوزی ، به بزرگترین و خاص ترین مدرسه می روید و روبان های رنگی را با قیچی دور گل در سینی نقره ای با خنده های مستانۀ قدرت می بُرید، نتیجه اش پنهان ماندن ضعف ها و کاستی های اکثر مدارس سراسر کشور است. وقتی به خود زحمت نمی دهید تا با هلی کوپتر به آن مدرسۀ دورافتادۀ محروم فلان شهرستان بروید نتیجه اش رشد قارچی خطاها و لرزش های معلم و مدیر و......همان مناطق است. تقویت محرومیت به دلیل غفلت شما مسئولان باعث ظلم به آموزش کودکان و نوجوانان این سرزمین می گردد.

به یاد دارم تا دهه 70 ، ادارات آموزش و پرورش و حتی واحد پژوهش هر استان از افت تحصیلی و دلایل آن صحبت می کردند. آن قدر این واژه را می شنیدیم که عذاب وجدان می گرفتیم. اما بعد راه حل قبولی تحت هر شرایطی را برای دانش آموزان وضع نمودید و حتی تا در خانۀ معلم برای گرفتن نمره قبولی رفتید و آنقدر به او زنگ زدید که در مضیقه اخلاق قرار دادید و در نهایت با انفجار اخلاقیات ، حسن و حسین قبول شدند!! و بعد از درصد قبولی سخن گفتید. میانگین درصد قبولی همکار در ناحیه ، استان و کم مانده که در کشور را نیز پیگیری کنید غافل از ناهمگنی مدارس سراسر کشور. مدارس برخوردار و نیمه برخوردار و نابرخوردار را به خطا یکی دیدید و چنین شد که دیگر تصمیمات شما پاسخگوی واقعیت های موجود مدارس کشور نشد ، آنها فقط به چند مدرسه خاص اطلاق می گردیدند و این یعنی ترویج خطا و افت واقعی آموزشی. این بار دیگر فقط افت تحصیلی نبود ، افت اخلاقیات و ارزش و آموزش کشور هم بود.

فلسفه نمرۀ مستمر چیست ؟ آیا بدین طریق تلاش نمودید تا معلم در کلاس درس قدرت ادارۀ کلاس داشته باشد ؟ تا برخی از معلمان از دانش آموز عصیان گر کلاس ، بتوانند انتقام بگیرند و دل شان خنک شود. کمک به نمرۀ پایانی است ؟ اجبار معلم به پرسش شفاهی است ؟ ترساندن دانش آموزان از این اقتدار معلم است؟ و.....
معلم وظیفه شناس که می داند کجا و کی پرسش شفاهی داشته باشد یا کتبی ، به سنسور یا حسگری برای کنترل خود نیاز ندارد. چرا معلم را از حال طبیعی خود خارج نموده اید ؟ مگر دبیران ما چنین هدایت می شدند ؟ از به نام ترین دبیران شهر بودند چون هم آموزش می دادند و هم پرورش . امروز چه اتفاقی افتاده که خطای معلم یا کادر مدارس رو به افزایش است ؟ بحران کلی در اخلاقیات جامعه به وجود آمده یا مدارس ما دچار سونامی ارزشی گردیده اند؟
آموزش و پرورش سمیرم و نمره محوری دانش آموزان و کم کاری معلمان    شما با دو شقه کردن وظیفۀ شغلی معلم و خلق نقش دبیران پرورشی در مدارس ، روح تربیت یا پرورش را از تعلیم و آموزش او گرفتید و نتیجۀ این جداسازی ، امروز با بحران های اخلاقی ( ناظم دبیرستان معین منطقه دو تهران ) و بحران های ارزشی ( مدرسۀ مورد خطاب همین ولی دانش آموز سمیرمی ) نمایان می شود. روح شغل معلمی در ترکیب هر دو وظیفۀ او توأمان زنده بود. حال این روح اسیر و عبد ناخالصی های فرهنگی است که شما بدان تزریق نموده اید.
نویسندگان و کارشناسان این همه در نوشته های خود آژیر خطر و قرمز را برای وزارت آموزش و پرورش به صدا در می آورند اما دریغ از جان پناه رفتن و تفکر اساسی برای یافتن راه حلی مؤثر.

جناب وزیر ،
وقتی مدیرکل یک منطقه کاستی را از وزارتخانه پنهان می سازد و قدرت یا اختیار عدم ارائه گزارش واقعی را دارد بدون آن که آب از آب تکان بخورد نشانگر دو واقعیت است :

1 ) انجام شرح وظایف همانند اسفنجی است که خطاها در سوراخ های آن می تواند پنهان بماند و با چشم غیرمسلح قابل رؤیت نیست.

2 ) اگر مدیر کلی قادر به پنهان سازی واقعیت های ناخوشایند است پس مدیر هم می تواند از مدیر کل برخی چیزها را پنهان سازد . چون سیستم ، بیمار احوال یا کج مدار است. پس معلم و یا هر نقش دیگر نیز از مدیر مدرسه و..... یعنی حاکمیت بی تفاوتی در کانونی که پنهان کاری در آن بلامانع است. واژه به من چه ؟ در چنین جامعه ای زیاد شنیده می شود . گاه تبدیل به یک اپیدمی کاملا مسرّی می گردد. نوعی بی خاصیت سازی انسانهای متعهد و ارزشمند در شغل خود. همان ژست مشهور انداختن کتف ها به بالا و کف دست باز و آویزان در دو طرف بدن : و بیان به من چه !
دادن نمره به میل معلم نه گرفتن آن بر اساس میزان یادگیری دانش آموز یعنی به خطر افتادن ماهیت اصلی نمره در ارزشگذاری آموزشی. یعنی کارکرد نمره تبدیل به اسلحه ای برای امیال شخصی گردیده است. یعنی دوری از اصل آموزش و پرورش. دانش آموزان وقتی شاهد چنین تزلزلی در عملکرد معلم هستند ، نمی توانند به مصداق های ارزشی دسترسی یابند و فردا در لابه لای جامعه به دنبال ابزارهایی برای کنترل و هدایت دیگران خواهند بود یعنی برهم زدن توازن حیات.

جناب وزیر ،
وقتی از شرایط نامناسب زندگی معلمان سخن می گوئیم و کسی بدانها گوش جان نمی سپارد ، نتیجه اش موجودیت همین مسایل است. معلم امروز به این نتیجه رسیده که به من هر چقدر می دهی ، من هم همانقدر جانفشانی خواهم کرد. یعنی همان مصداق گذشتگان : هر چقدر پول دهی همان میزان آش خوری یا هر چه در آش بریزی همان در قاشق ات در می آید.

آری برهم زدن قاعدۀ معلمان دیروز شرح وظایف معلمان امروز گردیده است و در این بین اصلا معلم را محاکمه ننمائید که با در بن بست نگه داشتن او اخلاقیات و وجدان شغلی و نجابت و وقار و صبوری او را قربانی کرده اید. تک تک نمایندگان این همه سال با تمامی وزرایی که کارکرد آنها در جهت بهبود اوضاع معیشتی معلم و توسعۀ آموزشی کشور ، ناکافی بوده است در این بین مقصر و حتی مجرمند.

  جرمی که مورد مؤاخذه قرار نمی گیرد ، حبس و مکافات ندارد ، چون ماجرای پنهان سازی واقعیت از مدیر مدرسه آغاز و تا اون بالا بالا ها می رود. دست بالای دست بسیار است !

در جامعه ای که آموزش و پرورش در قتلگاه بی تفاوتی و هیچ انگاری مسئولین می سوزد ، چگونه انتظار اصلاح منش و قاعده و قانون باید داشت ؟

نظام آموزشی ما امروز آبستن حوادث بیشماری خواهد بود و بدتر آن که من معلم از این اوضاع هیچ دچار تعجب و شگفتی نمی گردم، چون چنین گردیدن آنقدر بدیهی است که نوشتۀ این ولی سیمرمی نه مرا به شک می اندازد و نه شگفتی .در انتظار وقایع تلخ تر از این هم
خواهیم بود...


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 07 مرداد 1397 ساعت 08:26 خوانده شده: 1197 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -17 --
رضایی 1397/05/07 - 10:20
می گویند کلاس ادبیات
ریشه ی ادبیات ادب است.
شاید آن دانش آموز هم از ریشه مشکل داشته است.
در بعضی موارد ندادن نمره جنبه ادب و تربیت دارد.
مخصوصا در شرایط فعلی که پر و بال معلم ازهرجهت بسته است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/07 - 21:38
سلام
همکار محترم ، تمامی کلاس ها باید برای ادب و تأدیب
دانش آموز باشد.
یعنی از 24 دانش آموز 17 دانش آموز مشکل داشته اند؟ ( طبق گفته ولی دانش آموز ) .
قرار نیست با ندادن نمره ، دانش آموز تربیت شود، نمره وظیفه ارزشیابی میزان یادگیری دانش آموز را برعهده دارد نه ادب و انضباط او را. این دو مرز جداگانه ای دارد.
پاسخ + 0 0 --
ولی سمیرمی 1397/05/14 - 00:05
تواضع و فروتنی بخصوص برای معلم ادبیاتی که قصد آموزش ادب دارد لازم است . معلمی که خودش را خدای ادبیات میداند لازم است ابتدا خودش موازین تربیتی را یاد بگیرد. بارها از شاگردان این معلم شنیده ایم که سر کلاس خود را خدای ادبیات نامیده است. یک دانش اموز نبوده 17 دانش آموز بوده در مقابل یک معلم . از کجا معلوم که معلم از ریشه مشکل نداشته است؟
پاسخ + +6 0 --
تکلو 1397/05/07 - 14:59
افسوس كه اين مزرعه را آب گرفته
دهقان مصيبت زده را خواب گرفته
خون دل ما رنگ مي ناب گرفته
وز سوزش تب پيكرمان تاب گرفته
رخسار هنرگونه مهتاب گرفته
چشمان خرد پرده ز خوناب گرفته
در پرده نگويم سخن خويش، علي الله
تا چند در اين كوه و در آن دشت و در آن چاه؟
برخيز كه روز شد شب و موقع بي‌گاه
بشتاب، كه دزدان بگرفتند سر راه

شعري تلخيص شده از اديب الممالك فراهاني
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/07 - 21:39
سلام و سپاس.
پاسخ + +11 0 --
امامی 1397/05/08 - 09:52
سلام
هر چند آنچه که نوشته شده برای دفاع از حیثیت معلمان واقعی سرزمینم بوده ، اما حداقل از ولی محترم سمیرمی که برای صدای معلم دردنامۀ خود را ارسال کرده انتظار واکنش داشتم. با بیان این چنینی و یا بی تفاوتی نسبت به آنچه که هست نمی توانید نتیجه مطلوب بگیرید.گاه عامل خطای دیگران خود ما هم هستیم پس بیشتر از آنان باید به مذمت خود بنشینیم.
پاسخ + 0 0 --
ولی سمیرمی 1397/05/14 - 00:01
باسپاس از مطلب ارزشمندتان خانم امامی. مطالبی که نوشته ام متاسفانه عین واقعیت است . بسیاری از اولیا برای گرفتن نمره حتی به در خانۀ معلم مذکور رفته اند و عده ای هم موفق به کسب نمره شده اند . بنده حتی اجازۀ چنین کاری به خودم ندادم .نمیدانم مسئولین منطقه با درخواست حدودا 15 نفر از اولیا که حتی تماس تلفنی با مدیریت اد اره داشته اند چه خواهند کرد. تنها نتیجه ای که از مراجعات مکرر گرفته شده این است که معلم مورد نظر شخصیتی بیمارگونه دارد و بارها مجازات شده.
پاسخ + 0 0 --
ولی سمیرمی 1397/05/14 - 00:33
بنده سعی کرده ام حقایق را بنویسم و تمام تلاشم را برای دوری از افترا کرده ام . بارها و بارها مطلب را ویرایش کرده ام و واقعا از سر ناچاری نوشته ام زیرا متوجه شده ام که کاری از دست مسئولین منطقه ساخته نیست. نهایتا بچه های ما شهریورماه امتحان قرائت فارسی می دهند و از اینکه مورد خشم چنین معلمی قرار بگیرند و اوضاع بدتر شود نگرانیم وگرنه رسیدگی به چنین معضلی راهکارهای بسیار داشت. معلم دیگری می توانست آزمونی مجدد بگیرد به شرطی که حداقل یک هفته کتاب را با آنها کار کند. از همه بدتر نفرتی است که این معلم نسبت به درس فارسی در بچه ها ایجاد کرده که در پیشگاه خداوند مسئول است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/14 - 10:21
سلام
هر چند دیر ، اما ممنونم که پاسخ دادید. مسأله افترازنی یا .... نیست ، بنده به شرط احتیاط مجبور به رعایت حدود هستم. متأسفانه اعتقاد به این که تمامی معلمان بی نظیر و با وجدان و... هستند، توهمی بیش نیست. ما هم معلمان و همکارانی نالایق داشته ایم ، به هر حال باید واقع بین بود. منتهی مراتب اگر اداره به مشکل دار بودن معلم فوق اعتراف دارد نبایستی ایشان را به کلاس درس بفرستند و باید کار دفتری محول نمایند.
امیدوارم سایت صدای معلم بلندگویی برای تصمیمات منطقی و عقلانی اداره مربوطه بوده باشد . می توانید با روابط عمومی وزارتخانه نیز تماسی مبنی بر پیگیری قضیه داشته باشید. هیچ معلم با وجدانی راضی به اذیت و آزار هیچ دانش آموزی نیست. امید که دست به تعمیم ناروا نزنیم. با آرزوی حل مشکل و توفیق همه دانش آموزان. موفق باشید . باز سپاس
پاسخ + 0 0 --
....... 1397/05/14 - 09:55
خانم امامی از دقت و موشکافی شما بسیار سپاسگزارم. ای کاش مسئولین اداره هم اینقدر دقیق به موضوع بنگرند. به نظر من معلم تمام حرکات ، رفتار و سابقه خانوادگی و اخلاقی و ..... اش بخصوص در مناطق کوچک زیر ذره بین دانش اموزان است. اگر دانش آموز بداند معلمش بر فرض معتاد است یا معتاد بوده است طبیعتا رفتار متفاوتی با سایر کلاسها در این کلاس خواهد داشت. در مناطق کوچک از همان ابتدا بچه ها شخصیت معلمی را که برای اولین بار با او کلاس دارند را از زبان سایر دانش آموزان می دانند وقتی دانش آموز بعد از اولین جلسه با معلم اعلام می کند که تکلیف درس فارسی امسال مشخص است و بچه های سال قبل هم همین وضعیت را داشته اند. وقتی معلم مدام سر کلاس اعلام می کند تجدید شدن شما حتمی است و ..... من بزرگسال ناامید و بی انگیزه می شوم چه برسد به بچه ها. سالها این معلم این روند را ادامه داده حتی عده ای از اولیا با تجدید شدن فرزندشان کنار آمده اند و بسیاری مسایل دیگر ولی بالاخره باید جایی این گره باز شود.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/14 - 11:10
سلام
اشتباه اکثر قریب به اتفاق دانش آموزان سال اول
پرس و جو از اخلاق و روش تدریس معلم از سال
بالایی هاست که وای به روزی که به فرد مورد داری
مراجعه نمایند ، ستاره چنین دانش آموزی با این معلم
طی 4 سال تحصیل هم آشتی نمی کند. که وظیفه
اولیاست در این خصوص راهنمایی لازم برای کسب
شناخت با تجربه خود به او بدهند.
هیچ معلمی نمی تواند تهدیدات یا عملکرد چنین معلمی
را تایید کند چون عقل بر آن صحه نمی گذارد.
باز پیگیر قانونی قضیه باشید امید که به نفع دانش آموزان
حل گردد. موفق باشید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/14 - 11:20
باید بدانیم که معلم از لحظه ورود به کلاس تا خروج ،
حتی رفتارش در سالن و حیاط و اطراف مدرسه ،
زیر ذره بین دانش آموز قرار می گیرد. هم والدین و
هم معلمان آیینه تمام کمال و الگوی رفتار کودکان و
نوجوانان هستند به همان دلیل جامعه پذیری. لذا منطقه
کوچک و بزرگ ندارد. این از رسالت فوقالعاده حساس و
اثرگذار معلمان هست که قدر مسلم معلمان حقیقی نیک
بدان آگاهند. تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/14 - 11:29
فوق العاده صحیح می باشد.
پاسخ + 0 0 --
ولی دانش آموز 1397/05/14 - 11:29
بنده نه قصد تخریب کسی را دارم و نه مشکل و خصومت شخصی و خانوادگی و ..... اینکه اداره منطقه گزارش را تایید کند یا تکذیب نمیدانم .نه به خاطر فرزند خودم بلکه به خاطر دیگران هم نگرانم. در بخشی از نوشته ام اشاره کرده ام به اینکه معلم فارسی به جای مباحث ریز و مهم ادبیات از سیاست، جنگ ، امام زمان، داعش و .... حرف میزده و گاهی کل ساعت کلاس را می گرفته و بعد هم دانش آموز را تهدید به تجدید شدن کرده . حرف من این است که اگر به جای این مباحث ادبیات کار می شد بهتر نبود؟؟؟! ولی نامبرده ظاهرا موضوع امام زمان را به عنوان دستاویز خود انتخاب کرده و یکی از اولیا را به سپاه و اطلاعات و .... کشانده با این بهانه که تو به امام زمان اعتقاد نداری و .... واقعا متاسفم برای چنین معلمی و گاهی برای آنهایی که از موقعیت خود سوءاستفاده می کنند. کسی نگفته مباحث مطرح شده در کلاس مباحث بدی بوده فقط بهتر بود در وقت اضافی کلاس مطرح میشد. آنهم کلاسی که حتی دانش اموز پاسخ تمرینهای کتاب را ندارد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/14 - 11:40
با سلام مجدد
پاسخ به این پارگراف قدری مسئولیت دارد. اما نیک می دانم که اولویت اول هر معلمی تدریس متون کتاب مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش است. یعنی براساس شرح وظایف نیز مسئولیت بحث مذهبی از یک معلم سلب و به دبیران پرورشی واگذار گردیده است. اما خود بنده در کلاس درس اگر سئوالی مطرح می شد که بُعد مذهبی داشت تا حد توان پاسخ می دادم و در صورت لازم به دبیر دین و زندگی ارجاع می دادم. بالاخره همه معلمان تخصص همه علوم را ندارند و آنان باید مکمل یکدیگر باشند.
احتمالا ایشان با استفاده از حساسیت های مذهبی جامعه ، به دنبال برائت خویش از خطای انجام شده هستند.باید در حرکت خود دقت بیشتری بنمائید.
پاسخ + 0 0 --
ولی دانش آموز 1397/05/14 - 11:41
سالها قبل که فرزندم دوم دبستان بود معلمش آویز ان یکادی که به گردنش بود را سر کلاس از گردنش بیرون آورده و چنان پرت کرده بود به طرف سطل آشغال که خورد شده بود ولی هیچوقت اعتقاد معلم را به ان یکاد و خدا و قرآن زیر سوال نبردم . بهتر است در هر جایگاهی هستیم از موقعیت و امتیاز خود درست استفاده کنیم. بنده و سایر اولیا هم بسیجی، مسلمان ، معتقد به خدا و پیغمبر و امام زمان هستم. خداکند اعتقادمان به این مسایل واقعی باشد نه برای کسب منفعت خود.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/14 - 11:55
آرزوی حل مشکل هر 17 دانش آموز را دارم که
صدایشان شما شدید. شاید اگر اداره قبول کند
بهترین و کم ضرر ترین راه حل، گذاشتن نمرات ترم
اول باشد البته اگر برای هر 17 نفر مقبول باشد.
آنچه که خیلی اهمیت دارد اثر تصمیمات مسولین در
آینده آموزشی و برداشت آنان از نظام آموزشی کشور
و معلم و مدرسه هست که امید به این مهم بیشتر از
از حتی خود نمره ، توجه داشته باشند.
پاسخ + 0 0 --
ولی سمیرمی 1397/05/14 - 19:35
خانم امامی عزیز مجددا از حسن دقت شما و صبر و شکیبایتان سپاسگزارم.
پاسخ + 0 0 --
ولی سمیرمی 1397/05/14 - 19:38
اولیا درخواستهایشان را در قالب دو نوشته با ثبت امضا همه تحویل اداره منطقه داده اند که در صورت عدم رسیدگی هر دو نوشته در همین سایت به رؤیت مسئولین خواهد رسید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/15 - 07:09
سلام
به عنوان یک معلم ، انجام وظیفه هست. موفق باشید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور