صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" شما منتقد من معلم هم منتقد ! "

سخنی با حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس

مینو امامی/ همکار صدای معلم

انتقاد از حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس دهم و مطالبات معلمان

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش از لحاظ اهمیت در اولویت اول قرار دارد، اما بودجه آن در ردیف سیزدهم لایحه دولت است و از ۵ سال گذشته تاکنون سهم آموزش و پرورش از 6/ 15 درصد بودجه به زیر ۱۰ درصد رسیده است. آموزش و پرورش وضعیت خوبی ندارد. هر گونه نگاه سیاسی به آموزش و پرورش سم مهلک است. آموزش و پرورش اولین وزارتخانه و تأثیرگذارترین وزارتخانه به شمار می‌رود، اما بودجه آن در ردیف سیزدهم لایحه دولت قرار دارد. آموزش و پرورش ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی و کسری دارد.
وی افزود: در ابتدای مهرماه برای ساماندهی آموزش و پرورش احساس نگرانی می‌کنیم . ۵ سال قبل یک دروغ گفته شد که آموزش و پرورش ۱۵۰ هزار نیروی مازاد دارد و این دروغ باعث شد که دولت از آن سال تا به امروز برای نیروی انسانی ، دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش مساعدت نکند.
حاجی بابایی خاطر نشان کرد: امروز آموزش و پرورش با ۱۹۴ هزار کسری نیرو مواجه است. یک میلیون و ۷۰۰ هزار ساعت حق‌التدریس نیاز دارد. آموزش و پرورش نتوانسته است رضایت عمومی فرهنگیان را کسب کند. کسری سختی کار چه معنایی دارد. بعد هم در این باره به مجلس نوشته می‌شود که کمک کنید، این که نیاز به مصوبه مجلس ندارد. هیأت دولت باید مصوب کند تا سختی کار پرداخت شود ، تا حق سرپرستی خانم‌ های سرپرست خانوار به آن‌ها داده شود. " (1)

باید قبول داشت که آموزش و پرورش از سوی هیچ وزارتخانه ای و هیچ نقش سیاسی حمایت و همراهی نمی گردد که اهمیت آن اولویت اول کشور باشد   آموزش و پرورش اگر از نظر اهمیت در اولویت اول بود قدرمسلم بودجه آن هرگز در رتبه سیزدهم قرار نمی گرفت. کدام شاخص ها یا فاکتورها دال بر اولویت اول بودن آموزش و پرورش در این جامعه و دولت و مجلس هست ؟ در بین 18 وزارتخانه ، بعید می دانم آموزش و پرورش رتبه 13 داشته باشد :
*چون هیچ وزارتخانه ای ابتدا به ساکن در اولین روزهای شروع سال جدید دچار کسری بودجه نیست !
*چون هیچ وزارتخانه ای دیون پرداختی یک سال را به نام مطالبات ده ساله نزد خود نگه نداشته است .
* چون هیچ وزارتخانه ای به اندازۀ آموزش و پرورش نیروهای رهگذری غیرمتخصص باری به هر جهت ندارد.
* چون هیچ وزارتخانه ای به اندازۀ آموزش و پرورش بیمه بلاتکلیف پا در هوا ندارد.
* چون هیچ وزارتخانه ای به اندازۀ آموزش و پرورش در عدم پرداخت پاداش پایان خدمت سوء سابقه ندارد.
* چون هیچ وزارتخانه ای به اندازۀ آموزش و پرورش از دانش روز محروم و به طور سنتی اداره نمی گردد.
* چون هیچ وزارتخانه ای به اندازۀ آموزش و پرورش در عین دسترسی بر قلب و مغز کودکان این سرزمین در تربیت یا کاشت بذر مناسب در آن ناتوان نیست.
و.....
گفتید که : "هر گونه نگاه سیاسی به آموزش و پرورش سم مهلک هست ."
بزرگ ترین درد ما آموزش و پرورشی ها هم همین سم مهلکی است که ذکر می کنید. نَفَس معلم هم سیاسی شده ، تفکر دانش آموز سیاسی شده ، حق و حقوق اجتماعی مان هم سیاسی شده ، مدیران بالای سرمان هم خیلی بد سیاسی شده اند و به جز مدیریت نیروی انسانی در آن از همه چیز خبر هست. آموزش و پرورش هرگز مستقل نبوده است و همین وابستگی خصوصا در بُعد سیاسی روز به روز آن را ناتوان تر و محتاط تر ساخته است.

محافظه کاری و ترس در جای جای آموزش و پرورش در بین نیروهای صفی و ستادی آن کاملا مشهود است :
* سکوت پوشانندۀ خطا ها و لرزش ها برای حفظ و از دست ندادن موقعیت شغلی شاید به دلیل همان دَم حجله کشتن گربه در روز استخدام با گزینش ایدئولوژی - سیاسی ، یکی از دلایل اصلی این فرآیند از بین برندۀ خلاقیت ، اعتماد و شجاعت کاری است.
* مستقل نبودن وزیر در تصمیم گیری ها ، و نظارت شورای عالی آموزش و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی و امروز با ذره بین دیوان محاسبات بر ایجاد هر نوع تغییر یا حرکت رو به جلو ، امکان اخذ تصمیمات قاطع و شجاعانه را از وزیر سلب می نماید. مشورت یا همفکری درون سازمانی در آموزش و پرورش جایش را به اِعمال نظرات برون سازمانی داده است.

اصل 54 و 55 قانون اساسی :
اصل 54 قانون اساسی: ديوان محاسبات كشور مستقيما زير نظر مجلس شورای اسلامی می باشد. سازمان و اداره امور آن در تهران و مراكز استانها به موجب قانون تعيين خواهد شد.

انتقاد از حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس دهم و مطالبات معلمان

و اصل 55 قانون اساسی : ديوان محاسبات به كليه حساب‌های وزارتخانه‌ها، مؤسسات، شركت‌های دولتی و ساير دستگاههايی كه به نحوی از انحا از بودجه كل كشور استفاده می ‌كنند به ترتيبی كه قانون مقرّر می ‌دارد رسيدگی يا حسابرسی می نمايد كه هيچ هزينه‌ ای از اعتبارات مصوب تجاوز نكرده و هر وجهی در محل خود به مصرف رسيده باشد. ديوان محاسبات ، حساب‌ها و اسناد و مدارك مربوطه را برابر قانون جمع ‌آوری و گزارش تفريغ بودجه هر سال را به انضمام نظرات خود به مجلس شورای اسلامی تسليم می نمايد. اين گزارش بايد در دسترس عموم گذاشته شود. ( 2 )
گفتید که : " نیازی به مصوبه مجلس نیست ،هیئت دولت باید مصوب کند تا سختی کار پرداخت شود ، تا حق سرپرستی خانم‌های سرپرست خانوار به آن‌ها داده شود." اما چون دیوان محاسبات مستقیما زیر نظر مجلس عمل می نماید پس دقیقا وظیفه مجلس است و امروز برای کسورات بندهایی از حقوق فرهنگیان وزیر می گوید : بنده در اِعمال این کسورات نقشی نداشته ام و قرعه کار بر پای دیوان محاسبات انداخته می شود .
سئوالی ظریفی قابل طرح است و آن این که : اگر در گذشته وزرا و یا نمایندگان مجلس و یا..... برای افزایش حقوق فرهنگیان با دقت و به درستی و کارشناسانه عمل ننموده اند و عناوین من درآوردی غیر قانونی برای این افزایش قائل شده اند تقصیر امروز فرهنگیان چیست که به نام تبعیت از قانون ، آن موارد کسر می گردد؟ مواردی چون حق عائله مندی معلمان مجرد ، یعنی واضع این قانون درک نکرده است که عائله به خانواده ای گفته می شود که یک جوان با ازدواج آن را تشکیل می دهد و به خانوادۀ خود معلم اطلاق نمی گردد؟ یا غیر قانونی بودن بند سختی کار ؟

راستی چرا اضافه شدن این بند به ریز حقوق فرهنگیان ، قانونی نیست ؟ یعنی شغل ما جزو مشاغل ساده و آسان است ؟ بزرگ ترین سختی کار یک معلم محافظت در تمامی ابعاد از 40 - 30 دانش آموز در طی 4 - 8 ساعت تدریس روزانه است ، محاسبه سالانه آن بر عهده شما . شما که از سختی نگه داری و مراقبت از کودکان و نوجوانان امروزی مطلع هستید بماند کار شاق معلم برای کودکانی که دانش آموزان را فرزند خود می شمارند اما حقیقتا نیستند. اگر از بینی دانش آموزی خون آمده دل معلم لرزیده ، رنگ پریدگی و بی حالی دانش آموز در کلاس درس زیر پای معلم را سست کرده ، ما که هر دائم اورژانس فراناخواندۀ بالای سر فرزندان این مملکت بوده و هستیم حال سختی کار من معلم را زیر سئوال می برید ؟

سختی تدریس متون تخصصی طی 45 تا 80 دقیقه سرپا ایستادن معلم جهت اِشراف به تمامی دانش آموزان کلاس را چطور؟ از لحظه ورود به کلاس تکلم با دانش آموزانی که گاه هر کدام ساز خود را می نوازند و معلم به عنوان رهبر گروه سعی در به نظم درآوردن هر ساز ناکوک دارد. معلمی که هماهنگ کننده خواسته های صدها نقش دیگر بجز وزیر در کلاس است چگونه سختی کار نمی تواند داشته باشد؟ سال تحصیلی 76- 75 را حداقل خود بنده به خاطر دارم کلاس های 50 نفری دوره متوسطه را که 6 - 5 دانش آموز هم در طاقچه پنجره می نشستند و معلم کلاس را مدیریت می کرد! همه معلمان دوران سخت خدمت مناطق محروم خود را به خاطر دارند مگر آنانی که همسران خواص این جامعه از جمله استاندار و فرماندار و.... که مستقیم در شهر کلان خود و در مدرسه ای خاص و با سمتی خاص مشغول به خدمت بودند و هستند !
مگر طی این 5 سال بر تعداد معلمان افزوده نگردیده که به جای افزایش بودجه ، آن را کاهش داده اید ؟ ( از 15/6 درصد به زیر 10 درصد ) یعنی در این جامعه به جای افزایش بودجه بخش های تولیدی کشور جهت ایجاد اشتغال و افزایش تولید و رسیدن به رونق اقتصادی ، هر سال بر میزان بودجه و حقوق شاغلان تمامی بخش ها به جز آموزش و پرورش افزوده می شود اما مهم ترین بخش ایجاد توسعه یعنی آموزش و پرورش در تمامی ابعاد خود محروم و بی نصیب می ماند؟ آیا خود همین تصمیم ، عقلانی است؟ محافظه کاری و ترس در جای جای آموزش و پرورش در بین نیروهای صفی و ستادی آن کاملا مشهود است

گفتید که : دروغ 5 سال پیش مبنی بر 150 هزار نیروی مازاد آموزش و پرورش باعث عدم کمک دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش است ! یعنی فقط این دروغ (که دروغ مصلحت آمیز کمرشکن در آموزش و پرورش کم هم نیست ) باعث عدم تربیت نیروی انسانی مورد نیاز هست یا بی کفایتی و منجمد ماندن دانشگاه فرهنگیان در عدم انجام رسالت تربیت معلم طبق ساختار قبلی خود باعث رکود در جذب و آموزش معلمان برای تکمیل کلاس های خالی است ؟ آیا این شگرد برای جذب معلمانی با اسامی گوناگون خرید خدماتی یا حق التدریس و ..... جهت عدم ایجاد ردیف حقوق رسمی و پرداخت مبالغ کم حقوق که خیر ، دستمزد بدانها نمی باشد؟ بیکاری جوانان ، شغل معلمی را برای آنان جذاب و وسوسه انگیز می نماید با ترسیم آینده ای تثبیت شده که متأسفانه این هم سرابی بیش نیست !

انتقاد از حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس دهم و مطالبات معلمان

جناب آقای حاجی بابایی ،
واقع امر به عنوان رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شما هم در حد من نوعی فقط به بیان آلام و درد های فرهنگیان می نشینید . شما که سابقه فعالیت سیاسی در نقش های گوناگون را در این مملکت دارید بهتر از هر کس فراز و نشیب سیاست های قابل اِعمال و سیاست های مانع آنها را می شناسید . شما چرا بر لبۀ تیز تیغ بیان واقعیت ها حرکت می کنید.

آموزش و پرورش هرگز مستقل نبوده است   یقین رسالت نقش شما به عنوان وزیر اسبق و رئیس فعلی فراکسیون فرهنگیان مجلس که چند بار نیز عضو آن بوده اید بسیار بُرنده تر و اثر گذارتر از طرح مسأله باید باشد. اشکال عمدۀ جامعه ما همین است. وزیر هم از درد می گوید . شما هم ، کمیسیون آموزشی مجلس هم ، شورای عالی آموزش هم ، مجلس هم ، وکلا هم ، کارشناسان و متخصصان امر هم و من معلم هم ! در این جامعه خواجه حافظ شیرازی هم می داند مشکل یا مشکلات وزارتخانۀ آموزش و پرورش چیست ؟ اما دریغ از بیان راه حل یا جست و جوی آن یا درمان درد. بالاخره یکی در این نظام سیاسی باید نقش عمل کننده و نجات دهنده را بازی کند اما چه کسی ؟ آیا ماندن در دور باطل ندانم کاری یا طرح مداوم بودجه نیست امکانات نیست ، عمدی است و قصد پیچاندن بیشتر مسایل را دارید؟
همه ما امروز در حد مطالعه و پیگیری اخبار مجلس و وزارتخانه می فهمیم مشکلات چیست اما کلید حل همه این معماهای آزاردهنده دست کدامین امیر کبیر زمان است؟ بزرگانی چون امیر کبیر هوشیار و بیدار بودند و هر دائم در اندیشه نفوذ سیاسی انگلیس یا روسیه ، طرحی برای دفاع از سرزمین خود داشتند اما مسئولان امروز چرا هیچ کدام برای گام برداشتن دغدغه رفع مظلومیت فرهنگیان را به جان خود نمی خرند؟
امروز آموزش و پرورش به رأی مستقل و حمایت همه جانبه کل کشور نیازمند است . وزارتخانه ها مجموع حلقه های یک زنجیرند نه رشته های منفک . ما هنوز نگرش سیستمی در کل دولت نداریم چه رسد به وزارت آموزش و پرورش. هر وزارتخانه خرده نظامی از مجموع نظام اجتماعی کل دولت است که کارکرد هر کدام بر دیگری نتیجه و اثر مثبت یا منفی می تواند داشته باشد. رشد و توسعه در تمامی ابعاد خود نیازمند عملکرد سیستمی تمامی وزارتخانه به نفع کل دولت است.
باید قبول داشت که آموزش و پرورش از سوی هیچ وزارتخانه ای و هیچ نقش سیاسی حمایت و همراهی نمی گردد که اهمیت آن اولویت اول کشور باشد.


1 ) کد خبر: ۷۰۰۱۷۲ - ۷ مرداد ۱۳۹۷
2) کد خبر: ۴۵۳۸۹۷۹ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۲


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 18 مرداد 1397 ساعت 14:11 خوانده شده: 1077 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1397/05/18 - 15:27
احسنت خانم امامی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/18 - 22:42
سلام و ممنونم .
پاسخ + +1 -7 --
ناشناس 1397/05/18 - 22:25
خیلی دلم میخواد بدونم این آلرژی که نمیزاره تلاش های حاجی بابایی در افزایش اعتبار پیشنهادی لایحه بودجه ۹۷ برای آموزش وپرورش داشتند ونطق هایی را که انجام دادند، خانم مینو امامی ببینه چیه؟؟؟خواهر من دنیای رسانه است بدون این چشمهاتون را ببنیدید سرچی بکنید، نطق های وحمایتهای ایشان را در مجلس برای دفاع وارتقای بودجه آموزش وپرورش می بیند، مگر این که بخواهید حالا حرفی بزنید که مردم خوششون بیاد....پیروز باشید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/18 - 22:52
سلام
آنچه که پیش رو دارید نتیجه همان سرچی است که می فرمایید.
خودتان اشاره دارید نطق های حمایتی ، خیلی ها نطق حمایتی از
معلم دارند اما از اثر و نتیجه چه خبر؟
یعنی فرقی بین من معلم ساده و ایشان که رییس فراکسیون فرهنگیان
مجلس هستند وجود ندارد؟ جایگاه رفیع ایشان کجا و بنده کجا ؟
جناب اگر برای خوشایندنویسی می نوشتم که موضوعات مالی و پولی
را ترجیح می دادم که هواخواه زیادی دارد.
بعنوان کسی که می نویسم با دیدن تیتر در اخبار آموزش و پرورش
نیاز به تحلیل اهمیت اول آموزش و پرورش و رتبه سیزدهم بودجه
را مصلحت دیدم.
شرمنده که گوینده خبر جناب آقای حاجی بابایی است اما برای بنده
فرق نمی کند کس دیگر از جمله شخص وزیر هم بود باز می نوشتم.
صحبت آلرژی نیست صبحت سرکار نگذاشتن فرهنگیان است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/18 - 23:07
جناب نوشتن انرژی و زمان مصرف می کند . اگر قرار باشد صرفا
برای این که مردم خوششان بیاید مطلب نوشته شود که آگاهی ایجاد
نمی شود ، مشکلی حل نمی شود . همان سرچی که می گویید جناب
آقای پورسلیمان بهتر می دانند چون تا حالا تمامی 187 یادداشت بنده
را مطالعه و درج نموده اند ، خیلی هایش نتیجه سرچ سایت های گوناگون
است. مثلا گفته رییس سازمان مدارس غیردولتی را برای رواج آنها
و اسکان مدارس را سرچ کرده و نوشته و ارسال نموده ام.
برای بنده گوینده مهم نیست گفته مهم است چون دنبال خط و ربط
سیاسی نیستم . ممنون که نتایج تلاش و زحمت بنده را چنین ارزیابی
نموده اید.
دو صد گفته چون نیم کردار نیست. ما از مسولان عمل کردن و نتیجه
عمل آنها را در زندگی واقعی معلمان می خواهیم ببینیم. و گرنه تفاوتی
با هم نداریم. خوانندگان محترم هم می توانند نسبت به یادداشت قضاوت کنند.
پاسخ + +1 -1 --
خادميان 1397/05/19 - 01:36
آقاي حاج بابايي سلام
نمي دانم اين مطلب را مي خوانيد و جواب مي دهيد؟
در همسايگي اين خبر بحث مفصلي درباره قرآن است كه در آن يك فرهنگي از وزير محترم سؤال هايي را پرسيده ولي نماينده وزير به جاي پاسخ، با همه شديد به سوال كننده سعي در انحراف افكار عمومي و پاك كردن سؤال دارد.

اما يكي دو سوال مربوط به دوره شماست. اگر مايل هستيد پاسخ دهيد:
پاسخ + +2 -2 --
ر.خادميان 1397/05/19 - 01:37
10- آيا مي دانيد چرا همه دارالقرآن هاي آموزش و پرورش توسط اقاي دكتر حميد رضا حاج بابايي وزير اسبق آموزش و پرورش يك شبه تعطيل گرديد؛ ولي آقاي دكتر علي اصغر فاني وزير محترم بعدي بلافاصله مجدداً آن را راه اندازي كردند ؟!

11- آيا مي دانيد چرا 10 هزار مدرسه قرآن در دوره وزارت آقاي حاج بابايي در وزارت آموزش و پرورش راه اندازي شد، ولي در دوره آقاي فاني يكجا تعطيل گرديد؟! ( طرح ملي حفظ قرآن با سه ميليون و سيصد هزار نفر حافظ اسمي هم به همين شكل )

12- آيا اين نشان دهنده آن نيست كه وزارت آموزش و پرورش هنوز نمي داند چه مأموريت و وظيفه خطيري در حوزه قرآن در وزارت آموزش و پرورش بر عهده دارد؟!

13- آيا كسي حق دارد از وزراي محترم سؤال كند راه اندازي ده هزار مدرسه قرآني و ... با كدام كارشناسي تصميم سازي شد؟! و چرا توسط وزير محترم بعدي يك شبه و يكجا تعطيل شد؟!

14- آيا مي دانيد در چند سال گذشته، چرا ده ها ميليارد تومان از بودجه آموزش عمومي قرآن براي آموزش عمومي قرآن هزينه نشد؟!

ممنون از پاسخ شما
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 12:16
سلام همکار بزرگوار،
جناب آقای خادمیان،

پیشنهاد می کنم تا قلم بدست شوید و با مخاطب قرار دادن افراد مورد نظر ، موضوع را مطرح سازید. اگر به یادداشت جناب آقای نباتی نیم نگاهی بیندازیم شاهد وجود مشکلات عدیده ای در عرصه آموزش قرآن در مدارس هستیم ، لذا با نگاشتن درد دل خود در ذیل این یا دداشت هم باعث خواهید شد تا سایر همکاران شما بحث را به اینجا کشانند و هم باعث استتار انتظار متن بالا خواهید شد.
لذا تقاضا دارم موقعیت و تناسب سئوال و متن را فراموش ننمائیم. سپاسگزارم.
پاسخ + +6 0 --
نکته 1397/05/19 - 14:44
نیمی نیروهای آموزش و پرورش بی افاضه و اضافه اند و تباه کننده بیت المال
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 15:08
سلام

نکته بزرگوار کاش به همین سادگی می توانستیم
آمار ارائه دهیم یا قضاوت کنیم و یا برچسب زنیم !!!

قبول دارم هر سازمانی نیروهای مفید و غیر مفید
دارند اما به همین راحتی نمی توان حکم داد. علم
آمار و انجام تحقیقات و محقق برای همین امور در خدمت بشر و کنجکاوی اوست. امید با انجام یک کار پژوهشی همه همکاران خود را مستفیض نمائید. تشکر
پاسخ + 0 0 --
نکته 1397/05/19 - 21:06
آنچه در قسمت هایی از خروار عیان است چه حاجت به پژوهش و مشت نمونه و آمار است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 21:14
سلام جناب نکته،

نشد دیگه چیزی عیان نیست باید ادات اثبات داشته باشید چون آمار و داده های جمع آوری شده و نتایج یافته ها.
و گرنه بعد این هر کس پشت فرمان کامپیوتر یا موبایل خود می نشیند و حکم می راند. آنگاه می شود آشوب اطلا عاتی.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/19 - 17:48
سرکار خانم امامی گفته اید، سرچ کرده اید، اما باز هم می گویم، چه فرهنگی است که ما داریم با نگاههای جناحی وسیاسی ، به گونه ای حرکت می کنیم که اگر کسی هم دلسوزانه فریاد می زند، تیغ محکومیت بر گردنش می گذاریم، مگر وظیفه نماینده به جز قانونگذاری ونظارت است، نظارت مگر به جز با تذکر ونطق بین دستور، آسیب شناسی ویادآوری امکان دارد، سرکار خانم، چگونه می توان، گفتمان آموزش وپرورش را به گفتمان غالب جامعه تبدیل کرد، حز به تذکر ویادآوری است، هر نماینده، در تصویب قوانین یک رای بیشتر ندارد، اما می تواند، همکاران را همراه سازد، آیا جز به بیان آسیب ها و مشکلات ومشائل و دفاع به موقع می توان، همراهی وهمدلی ک دریافت آرای بیشتری برای قوانینی که منجر به اعتلای آموزش وپرورش می شوند، اقدام کرد، هربار نامه ای به یکی از سران قوا زدند، دست به قلم شدید، هربار فریاد زدند که آموزش وپرورش اولویت اول نیست، همکاران، فرهنگیان و فرهیختگان، رئیس جمهور محترم توجه کنید، هیاهو کردید،
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/19 - 17:57
هربار نطقی ونامه ای به یکی از سران قوا برای جلب توجه آنها به اهمیت آموزش وپرورش را شروع کردند، خنثی سازی کردید، قلم را برداشتید وبجای این که به همدلی وهمنوایی وهم افزایی برای مطالبه حقوق معلم بچرخانید، برای مقابله دست به قلم شدید، از نامه ایشان به رئیس کمیسیون اجتماعی و پاسخ ایشان که خبر دارید، از نامه ایشان به رئیس جمهور در مطالبه پاداش پایان خدمان فرهنگیان که مطلع هستید ، خواهرارجمند، با تمام وجود برای اهل قلم احترام قائل هستم و اما اگر تند سخن می گوییم با نهایت شرمندگی بی انصافی در چرخش قلمتان می بینم، چگونه باید، اولویت اول آموزش وپرورش را فریاد کشید، این صفحه را معمولا پیگیری می کنم، جناب پور سلیمان در گلایه ای که قبل از تشکیل فراکسیون فرهنگیان، از کمیسیون آموزش داشت، سکوت بود و در همان مقاله آورده بودند که حاجی بابایی که هیچ نسبتی با آموزش وپرورش ندارد، نمی آید هفته ای که در این خصوص صحبتی یا تذکر یا نطقی یا مصاحبه ای نداشته باشد، خواهر بزرگوارم، وقتی در جریان تصویب لایحه بودجه ۹۷ در مجلس فریاد میزند که آموزش وپرورش مظلوم است برای اصلاح نگاهها ونگرشهاست،
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 20:09
سلام همکار ناشناس ،
جناب بنده با جستجو ، گفته های مسئولان را که احساس می کنم به نگاه از زاویه ای دیگر نیاز دارند
انتخاب نموده و از دیدگاه شخصی کالبدشکافی یا
مقایسه با واقعیات موجود می نمایم. به نظر بنده آموزش و پرورش الویت کشورم نیست اگر شما می گوئید هست ، صاحب نظرید. همچنان که در متن گفته ام اهمیت اول بودجه اول نیاز دارد نه سیزدهم . بلی هر نماینده یک رأی دارد اما ممنونم که به همراهی سایر نمایندگان با دادخواهی خود نماینده اشاره نمودید ، چون بنده هم به همین اصل معتقدم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 20:10
کاش بنده دقیقا می دانستم که شما چه کسی هستید به اعتقادم گفتگو با یک آدم بی هویت نه عادلانه هست و نه منصفانه. شما با بنده و خط فکری و نوشته هایم آشنائید ، اما بنده هیچ نوع شناختی از حضرتعالی و سمت و عنوان شما و یا حتی شاید نسبت شما با ایشان ندارم. البته این نسبت می تواند کاری هم باشد. لذا اگر مقدور است خودتان را دقیقا معرفی نمائید تا بنده به راحتی به گفتگو با حضرتعالی بنشینم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 20:18
جناب اگر خود جناب آقای حاجی بابایی ظرفیت نقد دارند شما چرا دل آزرده اید. در این جامعه هر کس در حد توان خدمتی برای جامعه و مردم آن انجام داده است . ایشان هم همین طور. ما در مجلس شورای اسلامی دو پایگاه امیدواری داریم یکی فراکسیون فرهنگیان و دیگری کمیسیون آموزشی. قبلا این کمیسیون را نیز نقد کرده ام.
شاید عده ای موقع نوشتن به دنبال شکار شخص سیاسی باشند بعد گفته های او. بار دیگر تأکید می کنم برای بنده گفته و مصداق واقعی آن در جامعه مهم است نه گوینده آن. نمی دانم چرا فهم این مهم برای شما این همه دشوار است. شاید تعصب یا علاقمندی بیش از حد مانع درک گفته بنده توسط شما می شود. بنده هیچ گونه نگاه جناحی یا دسته بندی حزبی ندارم . با تأکید عرض می کنم. فقط مسئولان محترم هنگام مصاحبه یا گفتگو می بایست مراقب باشند که از واقعیات سخن بگویند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 20:20
برای ارضای خاطر حضرتعالی شمارشی از بین نوشته هایم انجام دادم که شامل 35 یادداشت و 8 نامه به صورت نقد یا خطاب به مسئولان رده بالای کشور است و بیشتر وزیر آموزش و پرورش
مورد نقد یا خطاب قرار گرفته اند.
اگر دلمان فقط به گفته های شیرین مسئولان
خوش باشد هیچ تعهدی در تحریک افکار عمومی
باقی نمی ماند. وظیفه رسانه نقد و بررسی مسایل فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی است که بنده بیشتر حول مسایل آموزشی بر اساس رسالت سایت می نویسم. باز می گویم اولویت اول این جامعه آموزش و پرورش نیست اگر بود اوضاع آن چنین نبود. سپاس
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 20:28
جناب گفته های زیر را باید اثبات کنید. آنانی که با قلم بنده آشنایند نیک می دانند که دغدغه اصلی بنده رسیدن جامعه فرهنگیان به بهترین موقعیت اجتماعی - اقتصادی است. گفته اید که :
هربار نطقی ونامه ای به یکی از سران قوا برای جلب توجه آنها به اهمیت آموزش وپرورش را شروع کردند، خنثی سازی کردید، قلم را برداشتید وبجای این که به همدلی وهمنوایی وهم افزایی برای مطالبه حقوق معلم بچرخانید، برای مقابله دست به قلم شدیدو.....

این ها را باید اثبات کنید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/19 - 22:08
البته اگر منظورتان بنده هستم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور