صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

احساس می کنم که یا ما بزرگ نشده ایم و‌ همچنان کودک یا نوجوان مانده ایم و یا این بزرگواران اکسیر جوانی و نوشداروی جاودانگی دارند !

آقای رئیس جمهور ! اجرای درست و جامع " قانون منع به کارگیری بازنشستگان " یک فرصت است !

حسین رمضان پور/ فعال صنفی و سیاسی - خراسان شمالی ؛ بجنورد

قانون منع به کارگیری بازنشستگان  جناب روحانی
ریاست محترم جمهوری
فرصت اجرای دقیق و جامع قانون منع به کارگیری بازنشستگان برای دولت حضرت عالی؛ یک برجام داخلی ست که می تواند به عنوان یک میراث ماندگار از دولت تدبیر و امید برجای بماند.

از ابتدای انقلاب تا کنون افراد و خانواده های خاصی عهده دار مناصب دولتی و شبه دولتی کشور بوده و هستند و اکنون که نسل سوم و چهارم پس از انقلاب بزرگ شده و به عرصه آمده اند ؛ وقتی به عنوان یک دهه شصتی که دقیقا در ۱۳۶۰ متولد شده ام؛ به مسوولان فعلی و قبلی می نگرم احساس می کنم که یا ما بزرگ نشده ایم و‌ همچنان کودک یا نوجوان مانده ایم و یا این بزرگواران اکسیر جوانی و نوشداروی جاودانگی دارند و گذر چهار دهه از انقلاب بر صحت و سلامت و راندمان کاری شان تاثیر نگذاشته و همچنان عشق به خدمت ؛ آن ها را به میزشان چسبانده و به قول جناب حضرتی نماینده محترم تهران ؛ از لذت نوه بازی در ایام کهن سالی خود را محروم ساخته اند!

شب گذشته دوستی در جلسه ای می گفت: این بزرگواران چهار دهه کشور و دستگاه های مختلف را به همان روش منحصر به خود اداره نموده اند و وضعیتی که کشور بدان دچار است حاصل عملکرد و کاستی ها و سوءمدیریت و بی برنامگی شان بوده و هست و هرچه هم آدرس اشتباهی بدهند و توپ را به زمین دشمن خارجی و تحریم و رانت و فساد و..... بیاندازند؛ باز هم از ایشان سلب مسئولیت نمی گردد و باید در قبال تک تک آحاد مردم میهن اسلامی پاسخگو باشند و صرف معذرت خواهی و یا ابراز این که همین اندازه توان داشته اند ؛ نیز کفایت نمی کند و باید بدون مماشات اگر ضعف این عزیزان موجب خسران و آسیب های کلان و غیر قابل بازگشت به کشور شده ؛ حتی محاکمه و تمام دارایی شان به نفع دولت مصادره گردد تا تمام فاسدان و خیانتکاران ماست شان را کیسه کنند.

به هرحال تا به حال هرچه بوده و این که چرا فرصت برای جوانان در عرصه اجرایی کشور فراهم نشده را در این مجال نمی پردازم و فقط به فرصت پیش رو که وضع و تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان برای دولت و کشور فراهم آورده تاکید می کنم تا وزارتخانه ها و ارگان های دولتی و شبه دولتی که مملو از نیروهای چند بار بازنشسته و فرسوده اند و دیگر رمق حتی شرکت در جلسات روتین اداری را ندارند را تسویه فرمایید تا در این شرایط بحرانی که کشور بدان دچار است بتوانیم از خلاقیت و ابتکار و نیروی مضاعف مدیریت جوانان؛ جهت گذر و اصلاح ساختار و مبارزه با رانت و فساد و حرکت به سمت و سوی توسعه پایدار حرکت نماییم و بیش از پیش فرصت ها و منابع مان را از کف ندهیم.

قانون منع به کارگیری بازنشستگان

جناب روحانی

ریاست محترم جمهوری؛

اجرای دقیق قانون منع به کارگیری بازنشستگان آن هم در چهار ساله دوم دولت شما که مملو از نیروهای بازنشسته و کهن سال است که تا حدی وضعیت موجود را منتقدان به عدم چالاکی و ضعف این بزرگواران نسبت می دهند؛ فرصتی را فراهم آورده تا یک اقدام درست و عملیاتی موثر ؛ در این بهم ریختگی ها و سوءمدیریت و شلختگی های موجود انجام و به فرجام برسد تا لااقل در عرصه داخلی بتوانیم از اجرای دقیق این قانون به عنوان میراث ماندگار دولت تدبیر و امید نام ببریم و اگر در برجام هسته ای با کارشکنی آمریکا و لابی صهیونیسم و سعودی به نتیجه نرسیدیم؛ در برجام داخلی که می تواند اعمال بی کم و کاست این قانون باشد؛ حضرت عالی و تیم کاری تان موفق باشید و خدمتی بزرگ را به میهن اسلامی مان انجام دهید تا همانند دوران انقلاب و جنگ که جوانان حدود ۲۰ تا ۲۵ سال با جسارت و خلاقیت های خویش ؛ کشور را از بحران های مختلف به سلامت گذر دادند ؛ امروز نیز جوانان دهه شصت و هفتاد که در سن ۳۰ تا ۴۰ سالگی هستند و با وجود تخصص و مدارک عالی در حاشیه مانده اند ؛ بتوانند بعد از سالیان سال به عرصه اجرایی کشور راه یابند. 

قطعا اجرای دقیق این قانون نیمی از پست های عالی وزارتخانه ها و ادارات کل و.... را خالی می کند و اعداد بسیار بالایی از پست های خالی ایجاد می نماید تا برای انتصاب افراد جایگزین با ذره بین دنبال نیروی جوان متخصص بگردیم و حجم بالایی از عدم به کارگیری جوانان در عرصه اجرایی کشور؛ به شایستگی مرتفع گردد و‌ همچنان ما نسل دهه شصتی نوستالوژی های مسوولان دوران کودکی مان را بر منصب نبینیم!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 18 مرداد 1397 ساعت 15:35 خوانده شده: 176 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -1 --
معلم 1397/05/18 - 15:59
بازنشسته اگرهمکاری کند خیانتی بزرگ مرتکب شده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/19 - 07:53
انشاا...شورای نگهبان بدون از دست دادن زمان این قانون را بدون اصافه شدن استثناعات دیگر تصویب کند و جواتترها در سیستم مدیریتی مشغول شوند
ا.پ هم مثل بقیه و نیروی بازنشست فقط مجاز به ۱۲ساعت حق التدریس باشد نه بیشتر انشاا..‌
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/19 - 07:53
انشاا...شورای نگهبان بدون از دست دادن زمان این قانون را بدون اصافه شدن استثناعات دیگر تصویب کند و جواتترها در سیستم مدیریتی مشغول شوند
ا.پ هم مثل بقیه و نیروی بازنشست فقط مجاز به ۱۲ساعت حق التدریس باشد نه بیشتر انشاا..‌
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/19 - 07:54
انشاا...شورای نگهبان بدون از دست دادن زمان این قانون را بدون اصافه شدن استثناعات دیگر تصویب کند و جواتترها در سیستم مدیریتی مشغول شوند
ا.پ هم مثل بقیه و نیروی بازنشست فقط مجاز به ۱۲ساعت حق التدریس باشد نه بیشتر انشاا..‌
پاسخ + 0 0 --
کشک 1397/05/19 - 14:39
کسی که نمی داند استثناعات است یا استثناءات، بر وزرای آپ در طی دوران ها خطشه وارد می کند!
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/05/18 - 16:28
آقای چهاربند یاعلی بگید و پاشید خدمت بسه برادر من سفره رو خالی نکنید
پاسخ + +1 -1 --
حسین رمضان پور 1397/05/18 - 16:44
نه تنها جناب چهار بند و ادهم و....

بیش از نیمی از پست های عالی وزارتخانه و ادارات کل و.... با اجرای دقیق این قانون جهت ورود نیروهای جوان و پر انرژی خالی خواهد‌شد
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1397/05/18 - 18:59
با سلام
آقایان و خانمها
چاربند زراقشان نوید ادهمقدمی گرد محمد زاده عباس صدری و عزیزانی که در دانشگاه فرهنگیان و رجایی در حال خدمت هستند . کم نیستند این افراد اعم از مشاور و معاون.. بس است دیگر عزیزان خسته نباشید.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/05/19 - 10:08
... روحانی ...- نوبخت منفور و ...
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/05/19 - 13:02
عالی بوداحسنت.
حاتمی مدیرکل.آ.پ خراسان شمالی. پاشو خجالت بکش . پوست کلفت هم حدی داره. برو نوه نوازی... پنج ماه اضافه کارکرد. بس نیست. ول کن. وزیر خان بی خیال چه میکنی.
پاسخ + +4 -1 --
حسین رمضان پور 1397/05/19 - 13:03
وقتی قرار است قانونی اعمال شود باید تمام آسیب هایی که در این مدت از عدم اجرای آن کشور و سیستم اجرایی بدان وارد شده رو دولت و رییس جمهور به یاد بیاورد تا هوس نکند برای فلان رفیق و آشنا و...... تساهل و تسامح نماید
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1397/05/21 - 00:33
این معضل در کل کشور و در سایر ارگان ها و حتی معاونت های وزارتخانه‌ و سطح وزرا نیز وجود دارد و امیدواریم در استان خراسان شمالی به زودی شاهد ایجاد یک تغییر موثر و شایسته باشیم تا وضعیت اسفناک فعلی تا حدود زیادی اصلاح گردد
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1397/05/19 - 15:31
دوران پیر وپاتالها به سر امده بزنید بیرون لطفا.....
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/24 - 15:37
بازنشستهای که دوباره همکاری کند خیانتگراست

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور