صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" کلی گویی خیلی خوب است اما وارد جزییات نشوید. همه گرفتاری ها از ورود به جزییات است "

اگر می خواهید در آموزش و پرورش محبوب همه باشید چه باید بکنید !

شیرزاد عبداللهی

شرایط محبوب بودن در آموزش و پرورش

اگر می خواهید در آموزش و پرورش هم محبوب معلمان باشید  و هم وزیر و معاونان از شما راضی و خشنود باشند و هم پُز روشنفکری در نوشته شماتوی چشم بزند و  هم گوشه چشمی به اولیا و جامعه داشته باشید و هم خطری از هیچ جانب متوجه شما نشود ، حتما در نوشته هایتان به این مسایل بپردازید. شما می توانید انتقاد کنید و وزیر از شما تمجید کند و معلمان هم شما را دوست بدارند .
 
* مساله اول توران میرهادی است. فعلا به قول معروف توی بورس است. هرچه می توانید از این خانم تعریف کنید. او مرده و نمی تواند حرف بزند ، پس خطری برای مسئولان ندارد. اما یادتان باشد که نگویید مدرسه ملی فرهاد حاصل 23 سال تجربه میرهادی  را در سال 58 با 1200 دانش آموز منحل کردند. ننویسید که او از سال 58 تا زمان مرگش از سوی  آموزش و پرورش رسمی نادیده گرفته شد.

شرایط محبوب بودن در آموزش و پرورش

*مساله مهم این است که برخی مدیران ارشد وزارتخانه از سال 95 ( سال وفات توران خانم ) او را کشف کردند. آنها 37 سال توران خانم را ندیدند .17 جلد  فرهنگنامه اش را ندیدند .سخنرانی هایش را نشنیدند . دو سه تا کتابش را هم ندیدند، اما بعد از مرگ سعی کردند او را مصادره کنند. یک پیرزن عینکی با موهای خوگندمی با مادری آلمانی سوژه جالبی است. لطفا جلوتر نروید.
 
*در باره آموزش و پرورش فنلاند هم هر چه دلتان می خواهد بویسید. مطمئن باشید به هیچ کس بر نمی خورد . فنلاند نه آمریکا است و نه انگلستان .کسی به آن حساسیت ندارد.  یک کشور یخ زده کوچک در شمال اروپا است. اصلا دنبال این مطلب نروید که شرایط اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی، تاریخی  و فرهنگی فنلاند چه ربط یا شباهتی به جمهوری اسلامی دارد. شما با نوشتن درباره مدارس فنلاند شیک و متجدد جلوه می کنید.
 
* شادی و نشاط مهم ترین مساله روز آموزش و پرورش  است. بنویسید مدارس باید با نشاط باشند و  استرس و ضطراب نباشد و  همه در مدرسه مثل وزیر روی پله های پاستور قهقهه بزنند. بنویسید امتحان و نمره عامل استرس است و باید حذف شود . اما فقط وارد جزییات نشوید . نگویید ریشه های غم و اندوه و استرس در مدارس چیست؟ از معاونت پرورشی، برنامه آغازین محتوای کتاب درسی و اشباع دینی  و .... حرف نزنید.

شرایط محبوب بودن در آموزش و پرورش
 
* در باره  اوضاع معیشتی معلمان تا می توانید روضه بخوانید اما به ریشه ها نپردازید. مطالبات خود را به وزیر حواله دهید چرا که وزیر نماینده یک میلیون و 800 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته در کابینه است. اصلا هم به روی وزیر نیاورید که گفته هزینه تعلیم و تربیت یک دانش آموز در بازار آزاد 800 هزار تومان است و ما به ازای  هر دانش آموز در این وزارتخانه 3 میلیون تومان هزینه می کنیم. این حرفها را افراد مغرض در دهان رییس جمهور گذاشته اند.

شرایط محبوب بودن در آموزش و پرورش

فنلاند خیلی خوب است. خانم توران خانم خیلی خوب است. شادی و نشاط در مدارس خیلی خوب است. آموزش و پرورش محور توسعه است و باید در اولویت باشد . معلمان سازندگان فرهنگ و تاریخ اند و باید ارج ببینند و بر قله بنشینند . اینها را بگو، کلی گویی خیلی خوب است  اما وارد جزییات نشو. همه گرفتاری ها از ورود به جزییات است.

کانال تلگرامی

یکشنبه, 21 مرداد 1397 ساعت 22:34 خوانده شده: 200 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
آرش حقیقت نظر 1397/05/21 - 22:55
از شما دوست عزیزم متشکرم.مقاله خوبی بود.بیسوادی در سطوح وزارتخانه موج می زند.اسما دکترا دارند.ما همه می دانیم چطور مدرک گرفتند.ریشه های تربیتی و آموزشی مان سوخته شده...خ
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/05/21 - 23:26
مرگ بر آمریکا !
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1397/05/21 - 23:51
کل مملکت در تمامی سطوح به این مشکل مواجهه است به کدام مسول و پیشرفتش باید افتخار کنیم مگر به اختلاس و دزدی و گرانی و بیکاری و تورم سر سام آورش و نمایندگان مجلسش که فقط نام نماینده مردم بودنش را دارند و در عمل نماینده جیب و حاکمیت هستند و تمامی وزیران و مسولانش که سواد خدمت به مردم را ندارند و ... لذا باید گفت خانه از پای بست به ویرانه تبدیل شده ومردم امروزه باید زیر فشار روزانه کمرشان در هم بشکند ، هیهات به این زندگی در مملکتی که از زمین و آسمانش طلا می بارد ولی مردمش امروزه از خریدن یک بسته نان سه هزار تومانی با مشکل مواجهه شده اند و باید بصورت نسیه آنرا تهیه نمایند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور