صدای معلم

" نگاهی انتقادی بر فرآیند ارائه دستاورهای وزارت آموزش و پرورش در سال نخست دولت دوازدهم "

آقای بطحایی ؛ چه می گویی ؟ صدای آن چه انجام می دهی بلندتر است !

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

مردی :

من دستاوردی نمی بینم .

صدای معلم :

چرا دستاوردی نمی بینید ؟

مردی :

دستاورد ما باید باشیم اما معلوم نیست ما باید به کجا برسیم آن هم با این آموزشی که می بینیم . ( این جا )

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

از روز یکشنبه 4 شهریور نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یکساله وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم با حضور خبرنگاران ، وزیر آموزش و پرورش و مسئولان ستادی و اداری در دبیرستان ماندگار البرز برگزار گردید .

 نمی شود دائما از معلمان تعریف کرد اما در عمل برای آنان هویتی قائل نشد در ابتدای این مراسم « سید محمد بطحایی » به دفاع از عملکرد یک ساله خود به عنوان " وزیر آموزش و پرورش " پرداخت .

در این نمایشگاه معاونت ها و دوایر ستادی هر یک جداگانه به ارائه کارنامه و عملکرد خود پرداختند .

در این یادداشت نگاهی انتقادی به محتوای سخنان وزیر آموزش و پرورش و نیز جریان کلی این نمایشگاه خواهم داشت .

در مراسم آغازین این نمایشگاه بطحایی نیز مانند همه  روسا و مقامات بر سبیل مرسوم و  عادت مالوف حدود 34 دقیقه سخنرانی کرد .

با وجود آن که از اصحاب رسانه در ساعت 45 / 7 صبح برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آمده بود اما وزیر آموزش و پرورش با تاخیر بیش از یک ساعت در این مراسم حضور یافت .

به نظر می رسد " حضور با تاخیر " یکی از آیتم ها و نمادهای مشخص در " مدیریت ایرانی " است و البته تقریبا همه شورای معاونین وزارتخانه که در نشست های رسانه ای حضور پیدا می کردند " تاخیر " داشتند و از همه این ها بدتر این که بابت تاخیر به هیچ عنوان " عذرخواهی " نمی کردند .

شاید حضور تاخیری که در کشورهای توسعه یافته یک امتیاز منفی و نوعی بی احترامی به مخاطبان به شمار می آید برای مدیران و مقامات ما یک نوع " پرستیژ " به ارمغان می آورد و شاید تداعی این مفهوم که این رئیس خیلی سرش شلوغ است و  متقاضی های فراوان برای " هم صحبت شدن " و بدبختانه این که جامعه  ایرانی هم  با این " نرم های بی سر و ته و من درآوردی" سازگار شده است .

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

زمانی که « علی باقرزاده » رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در نشست رسانه ای شرکت کرد حدود 15 دقیقه تاخیر داشت .

کل زمان پرسش و پاسخ یک ساعت بود . اگر از نظر وزیر آموزش و پرورش گفت و گو و تعامل خوب است پس به این پرسش پاسخ دهد چرا با وجود گذشت بیش از 10 ماه در مورد درخواست این رسانه برای نشست و گفت و گو هنوز به درخواست صدای معلم پاسخی داده نشده است ؟

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی 19 دقیقه سخنرانی کرد .

ساعت شروع نشست 30 / 10 بود و نشست در ساعت 23 / 11 پایان یافت .

با این که بر خلاف سایر خبرنگاران که پرسشی در این زمینه نداشتند اما من چند پرسش را قبلا آماده کرده بودم .

مجری این مراسم که آقای نجات بهرامی است فقط اجازه طرح دو پرسش را داد .

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی نه بابت تاخیر خود از حاضران عذرخواهی کرد و نه معاون رسانه ای چنین کاری را انجام داد انگار که از دیگران طلبکار هم بودند .

این نشست 7 دقیقه هم زودتر به پایان رسید .

علی رغم اصرار من برای طرح پرسش متاسفانه به این درخواست توجهی نشد و با این که به مسئول هماهنگی سوالات اعلام کرده بودم که سوالات آماده دارم اما در این مراسم میکروفون را بین خبرنگاران می چرخاند تا شاید فردی بتواند حتی به "زور " پرسشی را مطرح کند .

حرف هایی که بطحایی  در این مراسم زد در کل تکراری و کلیشه ای بود .

« صدای معلم » بر خلاف رسانه های دیگر متن کامل این سخنرانی را منتشر کرد . ( این جا )

موضوعاتی مانند : سند تحول بنیادین ، حذف آزمون ها ، اصلاح تکالیف در دوره ابتدایی ،  نظام انتخاب و انتصاب مدیران ، سنجش صلاحیت های حرفه ای مدیران مدارس ، کنکور و دست آخر وضعیت معلمان مهم ترین رئوس سخنرانی 34 دقیقه ای وزیر آموزش و پرورش بودند .

تصور من این بود که وزیر آموزش و پرورش پس از پایان سخنرانی اش پاسخ گوی پرسش های خبرنگاران باشد اما پس از یک مکث چند دقیقه ای و پس از حضور رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز سالن را ترک کرد .

آیا خبرنگاران و اصحاب رسانه آمده بودند تا حرف های تکراری آقای بطحایی را گزارش کنند ؟

با این که در اکثر کشورها به ویژه توسعه یافته مسئولان و مقامات به راحتی بین مردم حضور پیدا می کنند و حتی با مردم عکس می گیرند اما این جا حتی یک مقام هر چند دون پایه با دیوار  امنیتی و حفاظی از جمعیتی احاطه می شود که برای آن مقام کار می کنند .

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

این گونه نمایش ها می تواند حامل این پیام باشد که این فرد یک آدم معمولی نیست و با شما فرق می کند و درصدد القای نوعی " حس مهم بودن " به مخاطب است .

اکثریت مسئولان در این سیستم چنین نقشی را ایفا می کنند .

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

موضوع مبارزه با مافیای آزمون بارها توسط بطحایی بیان شده است . عمل و کنش یک مسئول بارها و بارها تاثیرگذارتر و ماندگارتر از حرف های همیشگی در حافظه جمعی و تاریخی خواهد بود و البته محرکی برای گفتمان سازی و در جا نزدن ...

بطحایی می گوید :

" حذف آزمون ها یکی از مهمترین مواردی بود که ما برای این موضوع شروع کردیم . ما برای این که تغییری را در محتوا آغاز بکنیم و با تعهدات بیشتری ادامه بدهیم باید موانعی را برطرف می کردیم. یکی از مهمترین موانعی که بر حوزه کیفیت آموزش و پرورش سیطره انداخته است و آن چیزی است که تحت عنوان سیطره آموزش و پرورش از آن نام می بریم که پرورش و فعالیت حوزه های تربیتی را کاملا به حاشیه برده و بخش عمده ای از برنامه های آموزشی و پرورشی ما را به خودش اختصاص داده است. این موانع را باید کنارمی زدیم و کنار بزنیم و با این هدف و با این فلسفه حذف آزمون ها در دستور کار قرار گرفت.

چالش های خیلی جدی را دوستان من تحمل کردند فشارهای خیلی زیادی را تحمل کردند و همچنان این فشارها دارد نظام آموزش و پرورش ما  و دست اندکاران آموزش و پرورش را آزار می دهد....

باید مقاومت کنیم چون معتقدیم آن چیزی که فعالیت های تربیتی و پرورشی ما را تحت شعاع خودش قرار داده در نتیجه بچه های ما و خروجی های آموزش و پرورش را با آن چه که مورد انتظار جامعه است بین آنها فاصله ایجاد کرده این مسائل را باید برطرف کنیم...

تنها کتابی که معتبر است و باید مورد تاکید قرار بگیرد کتابی است که به عنوان کتب درسی در مدارس دارد توزیع می شود . ما در مدارسمان به کتاب های دیگری نیاز نداریم...."

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

این گونه سخنان برای کسی که در محیط و جریان آموزش نیست ممکن است هیجان برانگیز و حتی تحسین برانگیز باشد اما حداقل برای کسی که سال ها در این سیستم معلمی کرده است می داند که پایه و مبنای درست و منطقی ندارد و یا حداقل عملی پشت سر حرف ها نیست .

آیا بطحایی نمی داند که کتاب های کمک آموزشی همه از سازمان زیر دست ایشان یعنی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مجوز می گیرند ؟

پیش تر در یادداشتی با عنوان " وزارت آموزش و پرورش ، مافیای کنکور و تبلیغات ؟! " (این جا ) به برخی مواد قانونی اشاره کردم .

نوشتم :

" در اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش اشاره شده است که بسیاری از تبلیغات موسسات کنکور در رسانه ملی، فاقد مجوز وزارت آموزش‌ و پرورش است اما به صورت مصداقی به نام این موسسات اشاره نشده است . اگر گفت و گو خوب و کارساز است چرا وزیر آموزش و پرورش  سایر مسئولان به ویژه نهادهای امنیتی را قانع نمی کند که تاسیس « سازمان نظام معلمی » خطری ندارد و یک " ریسک " برای حاکمیتی بودن این دستگاه محسوب نمی شود و می تواند با پایه گذاری هویت معلمی به توسعه واقعی و همه جانبه کشور کمک کند ؟

نخستین پرسش آن است که این رو دربایستی با این موسسات آموزشی – تجاری به کدامین دلیل صورت می گیرد ؟

وزیر آموزش و پرورش قبلا در نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما در این مورد هشدار داده است اما به نظر می رسد که سمبه این موسسات پر زورتر و عطش صدا و سیما که از بودجه عمومی ارتزاق می کند و مطابق بودجه 97 در رده " موسسات زیادن ده " طبقه بندی شده است سیری ناپذیر است .

دومین پرسش آن است که تبلیغات بدون مجوز مراجع ذی صلاح آیا مطابق قانون مصداق " کلاهبردای " نیست ؟ ضمن آن که در نظری گفته است این موسسات به برخی رتبه های تک رقمی کنکور پیشنهاد پرداخت پول داده اند.

سومین پرسش آن است که آیا وزارت آموزش و پرورش به غیر از نامه نگاری تاکنون اقدام حقوقی خاصی در این مورد انجام داده است ؟"

اگر زور وزارت آموزش و پرورش به این مافیای کنکور که دست در دست صدا  و سیما دارد نمی رسد و گویا نامه ی وزیر آموزش و پرورش هم برایشان اهمیتی ندارد چرا حداقل به بخشنامه خودش عمل نمی کند ؟"

واقعا متوجه منظور وزیر آموزش و پرورش از به کار بردن واژه " مقاومت " نمی شوم .

آیا بطحایی تصور می کند اگر یک موضوع بدون مبنای تئوریک را بارها و بارها در رسانه ها و افکار عمومی تکرار کند دست به عمل " فرهنگ سازی " زده است و رفتار فردی و جمعی را تغییر را داده است ؟ " حضور با تاخیر " یکی از آیتم ها و نمادهای مشخص در " مدیریت ایرانی " است و البته تقریبا همه شورای معاونین وزارتخانه که در نشست های رسانه ای حضور پیدا می کردند " تاخیر " داشتند و از همه این ها بدتر این که بابت تاخیر به هیچ عنوان " عذرخواهی " نمی کردند

آیا او نمی داند این همه شعار دادن بدون آن که به افکار عمومی پاسخ گو باشد نتیجه ای جز دلزدگی و حتی نفرت در افکار عمومی به ویژه " معلمان " نخواهد داشت ؟

مهم ترین دلیل و مدعا برای اثبات این فرضیه همان اعترافی است که بطحایی می کند :

" ... این را می دانیم اما گاهی اوقات گفتن و به زبان آوردن و دائما تکرار کردن یک موضوع باعث می شود که همه مسائل دیگر تحت الشعاع آن موضوع قرار بگیرد کما اینکه این تا به حال اتفاق افتاده است."

یکی از موضوعات قابل توجه که همیشه به عنوان یک " سیاست " از سوی وزرای آموزش و پرورش دنبال می شده است همان " رسانه ای کردن مطالبات معلمان " بوده است که البته همیشه هم با انتقاد این قشر رو به رو بوده است .

بطحایی می گوید :

" وقتی درباره معیشت معلم صحبت های بسیار زیاد کردیم در برابرش قدم های کمی توانستیم برداریم و گفتنی ها و گفته ها و حرف ها و شعارهای زبانی خیلی بیشتر از آن چیزی بوده که عمل کرده است. این مقوله از آن مقوله هایی است که دوستان عزیز من باید مصرانه به دنبالش باشیم اما نباید مدام به زبان بیاوریم و مدام نباید بگوییم، حال آن که معلمین عزیز هم به من تذکر می دهند و به دوستانم توجه می دهند که چرا شما مقوله هایی مثل پرداخت دیون را مرتبا تکرار می کنید. من در یک جلسه  ای عرض کردم یکی از دلایل آن این است که  معلمین عزیز ما از ما مطالبه می کنند می گویند شما بگویید که چه اتفاقی دارد می افتد؟ "

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

به نظرم این نهایت پوپولیسمی است که می تواند از زبان یک مسئول ساطع شود .

بطحایی گناه رسانه ای کردن مطالبات معلمان را متوجه خود معلمان می کند اما توضیح نمی دهد که اگر مطالبات معلمان بر اساس تعهداتی که خود این وزارتخانه داده است و مانند آن در سایر دستگاه ها اعمال می شود و کسی هم خبر دار نمی شود " سر موقع " ایفاد گردد دیگر چه نیازی به این همه اطاله کلام خواهد بود ؟

اگر بودجه آموزش و پرورش و کسری آن یک جا دیده شود و بر اساس عملکرد تصویب شود و  نیازها در آن به صورت " واقعی " دیده شود دیگر چه نیازی است که معلمان در جایگاه " متهم " قرار گیرند و بابت پرداخت هم منتی بر آنان تحمیل گردد ؟

البته شاید پرداخت قطره ای مطالبات ، معوقات و... نوعی مشغولیت برای مسئولان این وزارتخانه و نیز خوراک برای رسانه ها فراهم کند و در منظر افکار عمومی  حتی به کارنامه و عملکرد نیز منسوب گردد .

بطحایی در پایان سخنانش چنین نتیجه گیری می کند :

" جامعه ذینفعان ما در آموزش و پرورش بسیار گسترده است. یکی از مهمترین دستاوردهایی که خوشبختانه به لطف خداوند و تلاش شما همکارانم زیر ساختش آماده شده ایجاد یک بستر مناسب برای تعامل و گفت و گو کردن با جامعه ذینفعان است. این بستر آماده شده و بخشی از آن رونمایی شده و بخشی از آن هم همین روزها آماده می شود فکر می کنم در همین هفته دولت رونمای اش انجام بشود و ما بتوانیم از طریق این بستر مناسب ارتباطی و تعاملی گفت و گو های دو طرفه با جامعه ذینفعانمان به راحتی انجام بدهیم . حرف های خودمان را بزنیم و حرف های جامعه ذینفعانمان را بشنویم. این بستر بسیار مناسب می تواند بسیاری از سوءتفاهمات را برطرف کند ... "

اگر از نظر وزیر آموزش و پرورش گفت و گو و تعامل خوب است پس به این پرسش پاسخ دهد چرا با وجود گذشت بیش از 10 ماه در مورد درخواست این رسانه برای نشست و گفت و گو هنوز به درخواست صدای معلم پاسخی داده نشده است ؟

آیا بطحایی نیز مانند وزرای قبل از خود از گفت و گو با صدای معلم واهمه ای دارد ؟

چرا بطحایی زمانی که در وزارت فانی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت بود گفت و گو می کرد اما الان نه ؟

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

اگر گفت و گو خوب و کارساز است چرا وزیر آموزش و پرورش پیش از حذف و یا کاهش فوق العاده سختی معلمان ( این جا )  با دیوان محاسبات وارد گفت و گو و تعامل نشد و اختیار خود  را به دست معاون پشتیبانی اش داد که درک درست و واقع بینانه ای از بودجه آموزش و پرورش ندارد و دنبال قانون خاص برای معلمان می گردد .

قانونی که حتی پس از حدود یک دهه از تصویب آن بسیاری از موارد قانونی فقط به خاطر فقدان و یا کمبود اعتبارات و بودجه برای معلمان اجرا نشده است .

واقعا در سایه دیده نشدن واقعی معلمان و دستگاه آموزش و پرورش در ساختار بودجه و نداشتن اهمیت نقش آن برای مسئولان چه فرقی می کند " قانون عام " برای معلمان ساری و جاری باشد و یا " قانون خاص " .

قانون مدیریت خدمات کشوری که اگر معلمان هم از آن خارج شوند دیگر شمولیت و حتی موضوعیت خود را از دست خواهد داد .

اگر گفت و گو کار ساز است پس چرا وزیر آموزش و پرورش نمی تواند هیات دولت را قانع کند که معلمان هم مانند سایر کارکنان حق دارند از کمک های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم برخوردار شوند ؟

اگر گفت و گو خوب است چرا  بند 5 از ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری ( 1 )  را برای معلمان اجرا  نمی کند تا  شورای توسعه مدیریت را قانع کند که  " معلمی " را به عنوان یک تخصص و یا مهارت با پیچیدگی های خاص خویش نگاه کند .

عملکرد بطحایی و نقد نمایشگاه دستاوردهای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید

و اگر گفت و گو خوب و کارساز است چرا وزیر آموزش و پرورش  سایر مسئولان به ویژه نهادهای امنیتی را قانع نمی کند که تاسیس « سازمان نظام معلمی » خطری ندارد و یک " ریسک " برای حاکمیتی بودن این دستگاه محسوب نمی شود و می تواند با پایه گذاری هویت معلمی به توسعه واقعی و همه جانبه کشور کمک کند ؟ آیا بطحایی تصور می کند اگر یک موضوع بدون مبنای تئوریک را بارها و بارها در رسانه ها و افکار عمومی تکرار کند دست به عمل " فرهنگ سازی " زده است و رفتار فردی و جمعی را تغییر را داده است ؟

نمی شود دائما از معلمان تعریف کرد اما در عمل برای آنان هویتی قائل نشد .

آقای بطحایی باید بداند که تربیون های یک طرفه به پایان رسیده است .

تعامل و گفت و گو این نیست که وزیر آموزش و پرورش هر روز و هر ساعت در یک نشست حضور پیدا کند و حرف های تکراری و شعاری تحویل مخاطبان بدهد و اسمش را بگذارد :

" مقاومت برای فرهنگ سازی و نهادینه شدن یک گفتمان " .

در عصر ارتباطات  خیلی نیازی به حرف و شعار و سخنرانی نیست .

عمل و کنش یک مسئول بارها و بارها تاثیرگذارتر و ماندگارتر از حرف های همیشگی در حافظه جمعی و تاریخی خواهد بود و البته محرکی برای گفتمان سازی و در جا نزدن ...

 

( 1 )

فوق‌العاده شغل برای مشاغل تخصصی، متناسب با سطح تخصص و مهارتها ، پیچیدگی وظایف و مسؤولیتها و شرایط بازار کار با پیشنهاد سازمان و تصویب هیأت وزیران برای مشاغل تا سطح کاردانی حداکثر (700) امتیاز و برای مشاغل همسطح کارشناسی حداکثر (1500) امتیاز وبرای مشاغل بالاتر حداکثر (2000) امتیاز تعیین می گردد.. این فوق العاده با رعایت تبصره این ماده قابل پرداخت می باشد.

 

سه شنبه, 20 شهریور 1397 11:51 خوانده شده: 792 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/06/20 - 13:04
آدم بد قول به درد هیچ کاری نمی خورد.
کلا باید مسئولین بی نظم و خلف وعده دار و بی تعهد را ریخت بیرون. این همه میرند خارج کشور و میان یکم این حسن ها را ازشون یاد بگیرند.
اونجا میرند چی می بینند یا چکار می کنند که وقتی میان از روزهای قبلشونم بدتر میشن؟!
دست و پاشونو گم می کنند وقتی ازشون سوال پرسیده میشه.یا اونقدر جسور شدند که فحاشی می کنند.
آموزش و پرورش به گفته آقای لاشکی نماینده آستارا وقتی فرهنگیان سالمی نداشته باشد جامعه سالمی ندارد. از بالا بگیرید بیایید پایین.
وزیر و معاونانش این چنینند.
چه بار بیاید در مدارس که بشود جامعه خود بیندیشید.
نمایندگان محلس را باید در سالن غذاخوری ببینید نه در صحن.
این ها فرزندان این مملکت بودند که زیر دست معلمان درس خواندند و شدند نماینده؟!
پس باید گفت وای به حال نسل بعد

ایران خودش داره به دست خودش آرام آرام از صحنه روزگار حذف میشه.
تو حالت احتظار اگه دری وری میگه جهانیان به بزرگی خودشان ببخشند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/20 - 19:09
سلام
دوست عزیز

در مورد بخشی از نظر شما که گفته اید :

" این ها فرزندان این مملکت بودند که زیر دست معلمان درس خواندند و شدند نماینده؟! "

بارو من این است که اگر معلمان به ارزش و اهمیت کار خود کاملا واقف بودند و انرژی کامل برای " تغییر " مصروف می کردند شاید وضعیت طور دیگری یود ....


در این سیستم نه خانواده متاعی برای ارائه جهت تربیت فرزندان دارد و نه مدرسه به کارکرد خودش درست عمل می کند .


پایدار باشید .
پاسخ + +5 0 --
پروانه 1397/06/20 - 13:10
تعامل و گفت و گو این نیست که هر مسوول در آموزش و پرورش هر روز و هر ساعت در یک نشست حضور پیدا کند و حرف های تکراری و شعاری تحویل مخاطبان بدهد...و صندلی هایی که همواره محکوم به پر شدن هستند و گوش های مفتی که باید فقط گوش کنند...جانا سخن از زبان ما می گویی...
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/20 - 19:12
سلام

خانم پروانه

از لطف شما سپاسگزارم .


البته باید توجه کرد که :

این گوش های مفت نباید به آسانی در برابر این فضا سکوت کنند .


اگر هر معلمی در چنین فضایی برخیزد و محترمانه و منطقی نظرش را مطرح کند دیگر هر مسئولی به خود اجازه نمی دهد تا این چنین وقت گران بهای دیگران را بگیرد !


پایدار باشید .
پاسخ + +6 -4 --
ناشناس 1397/06/20 - 14:51
جالبکه پورسلیمان هر مطلبی که مینویسه اخرش رو به سازمان نظام معلمی ربط میده ما اکنون کانونهای صنفی و سازمان معلمی هاشم سنجانی داریم تماما به سخنگوهای دولت تبدیل شدند و به دنبال پست و امتیاز گیری به نفع خودشان هستند سازمان نظام معلمی هم بر فرض تشکیل سرنوشتی همانند کانونهای صنفی و سازمان معلمان خواهد داشت در استیضاح از طرف معلمان بیانیه داده و از وزیر حمایت خواهند کرد باند بازی ها گسترش یافته و انوزش و پرورش به خاک سیاه خواهد نشست تصور کردی فردی سیاسی مثل پورسلیمان رئیس یا عضو این سازمان شود دراولین قدم تعدیل و کاهش حقوق معلمان را در دستور کار قرار خواهد داد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/20 - 19:16
سلام

دوست عزیز ناشناس

1-آقای هاشمی سنجانی در سازمان معلمان نقشی ندارد و دیگر دبیر کل نیست .


2-آیا شما علم غیب دارید ؟
آیا تاکنون حتی یک بار طرح سازمان نظام معلمی را که در همین رسانه به طور کامل منتشر شده است را با دقت مطالعه کرده اید ؟


3- بنده هم مانند شما نقدهای جدی نسبت به این تشکل ها دارم اما مثل شما همه چیز را سیاه و سفید نمی بینم .


4- بنده همین رسانه را درست اداره کنم وظیفه خود را انجام داده ام .

از این که این همه در مورد من نگران هستید تشکر می کنم !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/20 - 19:26
طرح اصلا ملاک نیست شما مگه در ایران زندگی نمی کنی؟ کدام طرح ؟ هر طرحی نوشته بشه پس از انتخاب اعضا سرنوشتدکانونهای صنفی و سازمان معلمان را پیدا خواهد کرد مگه کانونها طرح نداشتند؟ مهم تجربه است ما نباید اجازه دهیم چنین سازمانهایی تشکیل تا موجب رانت و سو ء استفاده و باند بازی عده ای بشه اموزش و پرورش به حاجی بابایی نیاز داره نه به سازمان نظام معلمی اگه حاجی بابایی بیاد مشکلات اموزش و پرورش مرتفع خواهد شد شما ببینید بعد از رفتن حاجی بابایی این سازمان به چه روزی افتاده
پاسخ + +6 0 --
دبیر م 1397/06/20 - 15:19
مقاله خوبی بود انشاا...عزل بطحایی و آمدن وزیر درد معلم کشیده
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/20 - 19:20
سلام

همکار محترم

ممنونم .

در این سیستم و با این ساز و کار انتخاب نماینده مجلس و نیز وزیر خیلی نباید دنبال آمدن وزیر دردکشیده بود !


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/21 - 08:45
البته تا افرادی نون به نرخ روز خور چون شما هستند که همیشه مدافع دولتند و همه چی رو تقصیر نماینده ها میدونند نباید به فکروزیر بهتر بود جمله خود را این گونه تصحیح کنید که تا این دولت تدبیر و امید است و تا افرادی چون پورسلیمان هستند وزیر بهتری در کار نخواهد بود حداقل تا پایان این دولت
پاسخ + +3 -4 --
ناشناس 1397/06/20 - 15:48
علیرغم انتقادات فراوان به پور سلیمان ولی اینکه عنوان نمود چرا بری عدم حذف سختی کار وارد مذاکره نشد جمله خوبی بود در کل تفاوت حاجی بابایی با بطحایی در این است حاجی بابایی مقتدر بود به نفع معلمان وارد گفتگو میشد ولی وزرای بعد از حاجی بابایی معلم دوست نبوده و ضعیفند و بیشتر به دنبال راضی نگه داشتن دولت و رییس جمهور از طریق صرفه جویی و کاهش بودجه اپ هستند هرروز که میگذرد علاقه ما به حاجی بابایی به دلیل عملکرد بسیار ضعیف وزرای بعد از ایشان بیشتر و بیشتر میشود مشکلات اپ زمانی رفع میشود که دوباره حاجی بابایی وزیراپ شود
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/20 - 19:22
سلام

دوست عزیز ناشناس

خیلی نگران نباش !

یاداداشت بعدی من در مورد آقای حاجی بابایی است !


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/20 - 19:58
حاجی بابایی هیچ ایرادی نداشت شما بهتره از همین بطحایی و کسانیکه بر مسند هستند بنویسی از فانی هم بنویس اگه در مورد وزرای قبلی مینویسی حاجی بابایی درخشان ترین کارنامه وزارت رو داره ما هستیم و نخواهیم گذاشت تا افرادی مثل شما خدمات و کارنامه درخشان ایشان را زیر سوال ببرید
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/06/20 - 22:29
جناب ناشناس
سلام
شما از بردن اسمتونم وهم دارید
چراغ خاموش میای میری
اون وقت در لوای کی میخواهید بگذارید یا نگذارید ؟
شما کدخدای کدام ده هستید؟
پاسخ + 0 0 --
داریوش 1397/06/21 - 13:16
درود بر شما آقای پورسلیمان


تمام تاریخ معاصر ایران در این یک جمله شاملو خلاصه شده:

«سخت است فهماندن چیزی به کسی که بابت نفهمیدنش پول میگیرد»

به تعبیر دیگر وقتی شکم ها پر از حرام شد، گوش ها نمی شنود.
پاسخ + +5 0 --
مهرپور 1397/06/20 - 16:25
البته که نباید در مورد معیشت معلمان صحبت کرد بلکه باید عمل کرد.افزایش حقوق،پرداخت بلافاصله ی پاداش بازنشستگی و صدها امکانات رفاهی دیگر کارمندان چه زمانی در رسانه ها اعلام شده است؟؟؟لعنت بر کسانی زندگی را بر فرهنگیان،بهترین انسان های کشور،سخت کردند و شان و منزلت آنان را پایین آوردند.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/06/20 - 17:17
سلام کاش مجلسیان کمی مشکلات مردم را حل میکردند با وجود اینکه از همه مشکلات ملت و معلمان آگاه هستند هیچ چیزی برایشان انگاراهمیت ندارد جز جیب مبارک و تعطیلات خوش و بدموقع .....با تشکر
پاسخ + +7 0 --
کارمند زیر خط فقر 1397/06/20 - 17:33
آقای بطحایی شما که کاری نمیکنی اینقدر شعار نده برادر تو که وزیر ماندی فعلا تا بعد اینقدر تبلیغات نکن اخوی هیچ کاری نمیکنی همه هم میدانند کار را آن کرد که به حرفش عمل کرد .... بطحایی
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1397/06/20 - 18:41
در کل مقاله خوبی بود به غیر از بخشی که نویسنده از تشکیل سازمان نظام معلمی دفاع کرده بود تشکیل سازمان نظام معلمی خطر بسیار بزرگی برای ارامش ومعیشت معلمان محسوب خواهد شد که اگر خدای نکرده چنین اتفاقی رقم بخورد باید فاتحه معلمان را بخوانیم چرا که این سازمان همانند کانونهای صنفی و سازمان معلمی به بزرگترین دشمنان معلمان تبدیل خواهد شد این سازمان در سیاست و انتخابات وارد خواهد شد افراد خود را به وزارت تحمیل و وضعیت بسیار اشفته ای ایجادخواهد شد معلمان باید به طور کامل با تشکیل سازمان نظام مخالفت کنند
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/06/20 - 19:16
‍ ‏
من زندگى خلاف جريان را انتخاب کردم،
نه فقط به خاطر اينکه
جريان عادى حالم رو بهم مى‌زنه،
بيشتر به اين دليل که منطق جريان برام زير سواله...

حتى مطمئن نيستم که اين جريان،
اصلا وجود داشته باشه،
چرا بايد خودم رو به چرخ زنجير کنم
وقتى خود چرخ يک وسيله است،
يک اختراع
يک روياى عمومى براى به بردگى کشيدن ما...!

برای آموزش و پرورش این کشور 12 سال دیگر آینده وجود دارد الان نه
پاسخ + +3 -1 --
شهاب 1397/06/20 - 20:27
مطلب بسیار خوبی نوشته شده است
بطحایی عضوی از دولت ناکارآمد است
چه پاسخی دارد جز پاسخ های تکراری
سرنوشت کشور دردست نا اهلان وغیر متخصص ترین افراد است امیدوارم کشور ویران تر از این حد نشود
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/22 - 10:46
سلام

آقای شهاب

ممنونم .

به نظرم ناکارآمدی متغیری است که به عوامل مختلف و متعدیی وایستگی دارد .


زمانی که فرضا رئیس یک دولت نتواند فرد مورد نظرش را انتخاب کند و یا تحمیل شود .... خیلی نمی شود حکم کلی و قاطع در مورد آن صادر کرد .

همین طور فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری در جامعه ...

پایدار باشید .
پاسخ + +2 -1 --
بازنشسته متنفر 1397/06/20 - 22:03
آنچه از ظاهر و باطن عملکرد مسؤلان این نظام در این چند دهه مشخص شده اینست که فرد کارا وعمل گرا بدرد این کشور نمیخورد وفقط باید حلقه به گوش باشد وبتواند خوب مرگ بر امریکا بگوید کافی است ومحاسن هم داشته باشد آنهم فقط ظاهرش کافیست لذا آقای پور سلیمان هرچه واقعیت ها ی کاستی مدیران ومسؤلان در این نظام بیشتر بیان شود این افراد عزیزتر و کار آمدتر جلوه گر میشوند واگر دقت شده باشد اغلب عزل افراد باعث ترقی آنان شده مثلا اگر فرمانداری عزل شده در جای دیگر بعنوان معاون یا استاندار منصوب می شود ویا اگر وزیری عزا میشود در بالاترین مرجع کشور بعنوان مشاور منصوب می شود واین شده یک اصل اگر چیزی را یا کسی را اکثریت قریب به اتفاق مردم بپذیرند حتما باید رد شود بنابراین اصول ومسلمات در این مملکت جای ندارد وباید فقط باتوسل و استعانت از افراد صاحب قدرت و زر امورات را پیش برد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/22 - 10:50
سلام

دوست عزیز بازنشسته

البته من مثل شما فکر نمی کنم و چیزی را که به آن اعتقاد داشته باشم می گویم .


با این حال اگر مصداق و یا سندی در این زمینه دارید ارائه فرمایید .


مشکل در نقد و نقادی من و یا بقیه نیست !


مشکل در نظام مدیریتی و کسانی است که برای آن تصمیم گیری و تصمیم سازی می کنند .


کار رسانه نرم سازی و تغییر افکار عمومی برای آمادگی تغییرات است و البته فرآیندی زمان بر است ...


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1397/06/23 - 01:12
باسلام
آقای پور سلیمان جدیدترین نمونه ، آقای سیف است که بعنوان مشاور رئیس جمهور معرفی شدند
پاسخ + +3 0 --
بازنشسته به گل نشسته 1397/06/21 - 07:12
ظرف 4 ماه اخیر همه چیز 3 برابر شد اما - به قول دکتر حسینی - حق الچوپونی ما همونه که بود.
پاسخ + +6 -2 --
سید 1397/06/21 - 07:23
زنده باد دکتر حاج بابایی عزیز
پاسخ + +4 -7 --
بهرام یعقوبی سراسکان 1397/06/21 - 08:39
آقای پورسلیمان با قوت به کارتان ادامه دهید و مدعیان را به حال خودشان بگذارید..
با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی
تا بیخبر بمیرد در درد خود پرستی
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/22 - 10:51
سلام

آقای یعقوبی

سپاسگزارم .


قطعا همین طور است .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1397/06/21 - 23:04
بهتر بود عنوان مطلب چنین بود
آقای بطحایی ؛ صدای آنچه انجام نمی دهی از آنچه انجام می دهی بلندتر است
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/22 - 10:54
سلام

همکار محترم

ضمن تشکر از نظر و پیشنهاد شما :

جمله بالا به نوعی اشاره به این ضرب المثل انگلیسی است :


" ACTIONS SPEAK LOUDER THAN WORDS "پایدار باشید .
پاسخ + +1 -1 --
کاشانی 1397/06/21 - 23:45
بنده شناختی ازوزرای قبلی ندارم ولی دردوران وزارت آقای حاج بابایی مدارس نمونه دخترانه شهرری بدون هیچ کارکارشناسی تبدیل به ۳مدرسه شدیعنی شهرری بعنوان منطقه ۲۰فقط ۳دبیرستان دوره دوم نمونه دارد،بااین قانون ناگهانی آسیب زیادی به دانش اموزانی واردشدکه اجبارابایدبه مدرسه نمونه ای که هیچ سابقه ای نداشت میرفتند،تادوسال شهریه بچه هاصرف تعمیرات وتجهیزمدرسه شدوسطح مدرسه الان بعدسالهاپایین هست مگرشهرری چنددانش آموزداردکه سه دبیرستان دوره دوم نمونه داردورقابت بدبین مسئولین این مدارس برای جذب دانش آموزهست،مرتب خانواده هاتقاضای نقل وانتقال دارن بین این مدارس،شهرری دوناحیه ۱و۲آموزش وپرورش داردوسه مدرسه نمونه،تصمیم عجولانه وزارتخانه درپایان دولت دهم به ضرردانش آموزان قوی شهرری بودکه مجبورشدن برن مدرسه نمونه جدیدکه هیچ سابقه ای نداشت ویه مدرسه دولتی عادی بود.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/06/22 - 10:56
سلام

آقا / خانم کاشانی

ممنون می شوم اگر در این زمینه گزارش کاملی را برای صدای معلم مرقوم فرمایید .پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
کاشانی 1397/06/22 - 11:57
باسلام،چشم تااوایل هفته آینده توضیح کامل روبرای سایت ارسال میکنم،باتشکر
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/06/25 - 21:30
باسلام باخواندن این مقاله انتقادی واگاهی بخش خطاب به وزیر محترم از زبان حافظ می گویم: دور شو از برم ای واعظ وبیهوده مگو من نه انم که دگر گوش به تزویر کنم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور