صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" انتخاب عنوان غلو آمیز « سازه های نرم اثر بخش رهبری » برای فریب افکار مدعوین و عدم ارتباط عنوان و محتوا موجب ناراحتی و گلایه شرکت کنندگان شده و تاخیر بیش از یک ساعته در شروع برنامه و سایر مشکلات آن نشان از نگاه صرفا ابزاری برگزار کنندگان این نمایش بوده است "

سخنی با استاندار محترم آذربایجان شرقی به بهانه همایش « سازه های نرم اثر بخش رهبری » !

حسن فیضی

همایش  سازه های نرم اثر بخش رهبری و انتقاد از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

۱ -  کل این برنامه لشکر کشی و حرکات نمایشی بی حاصل برای آموزش و پرورش استان است که این روزها برای تبلیغات کاذب و پوشاندن نقاط ضعف عملیاتی می شود و کارهای اصلی و حیاتی مغفول مانده اند .


۲- فلسفه  این برنامه برای سه منظور یعنی بردن  استاندار و ایجاد منبر و جلب نظر ایشان ، دکتر پزشکیان و نماینده ولی فقیه در استان و استفاده ابزاری آموزش و پروش طراحی و اجرا شده است .


۳- رفتن آقای استاندار به این برنامه موجی از یاس و نا امیدی حامیان دولت از استاندار را در خصوص واقع بینی و فریب تظاهر و حرکات نمایشی نخوردن را ایجاد کرده است و شرکت کنندگان در برنامه هم ضمن اظهار نارضایتی از کل جریان و حرکات نمایشی اداره کل از حضور  استاندار در چنین برنامه ای اظهار تعجب کرده اند .


۴- محتوای جلسه با این گستردگی شرکت کنندگان که از چار اویماق گرفته تا خدا آفرین و از میانه تا تسوج از همه مناطق دعوت شده بوده است حسب بررسی های به عمل آمده ۱۰ دقیقه سخنرانی استاندار ، ۱۰ دقیقه سخنرانی مدیر کل ۵ دقیقه معاون آموزشی و سه دقیقه معاون پژوهشی و سخنران به اصطلاح ویژه هم با کلی مشکلات حدود بیست دقیقه صحبت و در آخر گفته است سخنرانی من بگیر نگیر دارد و امروز روز نگیر و بد بود و برای شما خوب نبود و اعتذار و ...


۵ - این برنامه با احتساب حداقل ۵۰۰ نفر صبحانه و نهار و هزینه  ایاب و ذهاب و خطرات راهها و صرف بیش از حداقل ۵ هزار ساعت وقت متولیان آموزش و پرورش استان در آستانه بازگشایی  مدارس توجیه منطقی و اداری و اجرایی نداشته و به دلیل علت و نیت برگزاری هم مشروعیت نداشته است .

همایش  سازه های نرم اثر بخش رهبری و انتقاد از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی


۶- انتخاب عنوان غلو آمیز  « سازه های نرم اثر بخش رهبری » برای فریب افکار مدعوین و عدم ارتباط عنوان و محتوا موجب ناراحتی و گلایه شرکت کنندگان شده و تاخیر بیش از یک ساعته در شروع برنامه و سایر مشکلات آن نشان از نگاه صرفا ابزاری برگزار کنندگان این نمایش بوده است .


۷- انتظار می رود مدیر ارشد اجرایی استان و نماینده عالی دولت در شرکت خود در برنامه های مختلف نسبت به نیت دعوت کنندگان و زاویه متولیان از محور و مدار خدمت رسانی صادقانه توجه و با انحراف و چند گانگی در رفتار و عمل دستگاههای اجرایی برخورد مناسب داشته باشد .

۸- از وزیر محترم ، معاونین و  مشاورین  انتظار می رود به  ادارات کل و مدیران کل و برنامه های ابلاغی توجه کافی و وافی داشته و نظارت مستمر توام با واقع نگری داشته باشد تا عوامل زیر مجموعه بیرون از دایره استبداد و نقش بازی به فکر مجموعه آموزش و پرورش باشند و از استفاده ابزاری از حریم تعلیم و تربیت برای حال و آینده سیاسی خود پرهیز نمایند تا تقدس دستگاه و شان معلمی ملکوک نشود .


آقای استاندار باید بدانند که جناب مدیر کل  آموزش و‌ پرورش استان آذربایجان شرقی علاوه براینکه برای خود آموزشگاه در بهترین نقطه تبریز راه اندازی کرده برای خانم محترمه اش نیز یک مدرسه ابتدایی بنام تابنده در ولی عصر تبریز درناحیه 1 مجوز دادند و دانش آموزان دیگر مدارس به این مدرسه سوق داده می شوند ؛ علاوه بر آن بعضی از معاونین محترم مدیر کل دارای  مدارس غیرانتفاعی بوده و از موقعیت خود بهترین استفاده را می کنند.

استاندار عزیز!

در آموزش وپرورش استان ما رانت خواری با شدت تمام دراین دولت رسوخ پیدا کرده و از هر موقعیت به دست آمده استفاده بهینه هم خودشان و اقوام شان می برند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 25 شهریور 1397 ساعت 22:11 خوانده شده: 274 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
معلم لا قبا 1397/06/25 - 22:43
طبق شنیده ها، معاون وزیر به همراه خانواده اش برای یک سفر تفریحی به استان داشته و جناب مدیر کل فرصت طلب از فرصت پیش آمده با ظرافت به نفع خود استفاده کرده و با بسیج کردن کل معاونین خود همه معاونین شهرستانها را تلفنی در روز جمعه به یک جلسه از پیش تعیین شده و اضطراری دعوت می نمایند تا از طرفی به معاون وزیر تلقین کند که من زیادی به فکر حل مشکلات هستم و ثانیا هتل ۵ ستاره پاشا(باشگاه فرهنگیان) را به وزیر جدید نشان دهد و از سفره آنجا ایشان را هم متنعم نماید و همانند زینی وند استقبال خانوادگی از ایشان بعمل آورد تا ارادت تمام و کمال خود برایش اثبات کند و براش قول دهد که هر کس از اقوام و اقربا به تبریز تشریف آوردند منت بر سر آموزش و پرورش بگذارند و از این خوان گسترده و فراخ پاشا به رایگان متنعم شوند. استاندار هم که انشالله برای افتتاح صندلی جنبه دارند چه رسد به جلسه خود ساخته جعفر پاشا!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/26 - 19:42
درختی که ریشه اش در منجلاب است ...شاخ وبرگش عیان است
پاسخ + 0 0 --
فضول 1397/06/28 - 21:33
در ضمن برای هر دعوت شده مبلغ 150هزار تومانی و صد هزار تومانی داده اند برای یکساعت جلسه حتی برای معونینی که غایب بودند!!!!!!!!!!!!!!!! در حالیکه ما هنوز پاینکار سالهای 89 تا 92 و پاداش ازدواج و فوت و ....... را دریافت نکرده ایم و ....................
پاسخ + +9 0 --
جعفری 1397/06/25 - 22:52
وقتی استاندار از اردبیل به این استان آمد همه اردبیلی ها متعجب و متحیر بودند که مگر امکان داشت تبریز با آن همه حشمت و عظمت عظمت فرد ضعیفی مثل خدابخش را قبول کند متاسفانه در این مدت ثابت شده که خدا بخش در حد و اندازه استاندار تبریز نبوده و نیست و روسای ادارات ایشان را به راحتی گول میزنند و ایشان فقط سر تکان میدهند. از طرفی استاندار حق دارند از پاشائی حمایت کنند چون خانم جعفری فامیل نزدیک استاندار از اردبیل آمد استان آذربایجان و پاشائی هم بلافاصله ایشان را معاون ناحیه یک کردند پس استاندار هم نمک شناسی را باید رعایت کنند دیگر
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/06/26 - 00:24
جناب پاشا
قطع قلم، به قیمت نان می کنی رفیق؟ این خط و این نشان که زیان می کنی رفیق!
گیرم درین میانه به جایی رسیده ای، گیرم که زود دکّه، دکان می کنی رفیق!
روزی که زین بگردد و بر پشتت اوفتد، حیرت ز کار و بار جهان می کنی رفیق
تیر و کمان چو دست تو افتاد، هوش دار "سیب " است ، یا " سر " است ، نشان می کنی رفیق!
کفاره اش ز گندم عالَم فزون تر است، از عمر آنچه خدمت خان می کنی رفیق!
خود بستمش به سنگ لحد، مُرده توش نیست! قبری که گریه بر سر آن می کنی رفیق!
گفتی: " گمان کنم که درست است راه من" داری گمان چو گمشدگان می کنی رفیق!!
فردا که آفتاب حقیقت برون زند، سر در کدام برف نهان می کنی رفیق؟!
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/06/26 - 08:06
بنده باز می گویم دست هایی پنهان سعی در تخریب مدیریت و سیستم کارآمد اداره استان و شهر اولین ها دارند. از انتخاب و انتصاب استاندار تا مدیرکل آموزش و پرورش. یعنی در این مملکت کسی شعور و زورش به
جناب پاشایی نمی رسد یا خدابخش و یا......
کاملا سیاست عمدی است شاید یکی از مسئولان
رده بالا چون جناب لاریجانی مجلس که مستبد و بخیلند چنین رویه ای را در پیش گرفته اند. بهتان و
افترا نیست از این قوم تاتار هیچ بعید نیست.
مردم آذربایجان بیدار باشید.
پاسخ + 0 0 --
یوسفی 1397/06/26 - 09:45
آقای ناشناس
بجای گفتن حرف های بی حساب و جانبدارانه، پاسخ خود را بصورت مستدل نسبت به منتقدان ذکر فرمائید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/26 - 19:47
آقای یوسفی اگر بی حساب و کتاب است ؟؟؟چرا مدارک و مستدلات میخواهید لاید شما مدارک بی حساب و کتاب دارید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور