صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

جناب وزیر آموزش و پرورش !شما به غیر از خودتان به هیچ کس اعتماد ندارید و ما هم به شما برای اصلاحات آموزشی اعتماد نداریم !

پرسش مهری خدمت آقای رئیس جمهور ؟!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

پرسش مهر 97

می خواهم در اوج نومیدی و سیاهی ، مهر ماه را سمبل شروع سال تحصیلی کشورم را توصیف کنم. مرا برای این همه بدبینی ، مذمت ننمائید که چنین سرد و بی روح نگاشتن ، حاصل ناکارآمدی سالها غفلت مسئولان آموزش و پرورش کشور است. آموزش و پرورش تکه ترمه ای گردیده است از جهیزیه دخترکان ، یادگار پدر و مادر از دست رفته در صندوقچۀ خاطره ها.

گفتیم و گفتیم. کردیم و کردیم . باز به اول مهری دیگر رسیدیم. مهربانی ماه مهر از تارو پود مدارس ما رخت برکنده است. لذت روز اول مدرسه مزۀ تلخی به خود گرفته است. دیگر ماه مهر و بازگشایی مدارس آهنگ خش خش زیبایی پاها بر روی برگ های زرد و قرمز و نارنجی فصل پائیز را در هوا نمی پیچاند.

دیگر برای خرید کیف و کفش و لباس تازه و حتی مداد و پاک کن و تراش و دفتر نیز ذوق هیجانی کودکان به هوا نمی پرد. گرانی فغان حتی کودکان را نیز به صدا در آورده است . ذوق ها منجمد ، هیجان ها مستتر ، گویی مردگانی زنده در کوچه و پس کوچه های شهرها در تلاطم تهیه مایحتاج بازگشایی مدارس در آمد و شد هستند.

پرسش مهر 97

پیکر آرزوهای خوش کودکی برای روز اول مدرسه درهم شکسته ، معلمان بدتر از دانش آموزان ، عزای شروعی دیگر گرفته اند. همه از گرانی سخن می گویند گویی کسی دلش به حال رؤیاهای دختران و پسرانی که از دو سالگی عشق به مدرسه رفتن داشته اند ، نمی سوزد. آنگاه که پشت سر خواهر یا برادر محصل خود ساعت ها می گریست که من هم می خواهم بروم مدرسه. پدر از لیست خرید نوشته شدۀ مادر، یک به یک خودکار بدست شروع می کند به خط زدن ، این لازم نیست ، این باشد بعد ارزانی ، فعلا دلار و سکه خیلی گران است ، پول نیست ! دخترم تو کیف خواهرت را بر می داری . یا پسرم مگر در قدیم با یک کش یک متری کتاب و دفتر را به هم نمی بستند ، نگران نباش هر روز خودم این کار را برایت می کنم و برگشتنی مداد و پاک کن را هم می گذاری در جیب شلوارت ، مواظب باش گم نکنی پول ندارم !

دست تمامی دست اندرکاران دولت درد نکند که دنیای آرزوها و رؤیاهای کودکان را نیز بر باد هوا دادند. مگر گرانی فقط برای من معلم یا کارگر است که دندان به جگر بگذارم و تحمل کنم کُشتن هوس لذت را ؟ شما دنیای پاک و پرنشاط کودکی را کُشته اید.جناب رئیس جمهور،

برای کودک 6 – 7 ساله نه ساز و برگ برجام مربوط است نه بلوا و آشوب بازار. مگر هر کس چند بار کلاس اول می رود؟ چند بار 7 ساله می گردد ؟ شما تمامی دنیای آرزوهای کودک امروز را برای رئیس جمهور فردای کشور در هم شکسته اید. شما کودکی را از کودکان گرفته اید و در جام شوکران تشنجات اقتصادی - سیاسی محبوس کرده اید و معلمان را نیز در زنجیر بی بهرگی و بی نصیبی حق و حقوق خود ، محصور ساخته اید.!

انتظار دارید آنان با کدامین قوا یا انرژی و امید سال تحصیلی امسال را شروع نمایند؟ معلمان در خلاء برخورداری انسانی از امکانات جهان هستی ، نومیدتر از هر سال ، بدترین دوران خدمت خود را سپری می سازند. آنان نیز دیگر خاطرات خوش دوران خدمت خود را برای فرزندان و نوه هایشان تعریف نخواهند کرد ، چون چنین خاطراتی در سایۀ بی توجهی شما اصلا زائیده نمی شود. همه چیز در نطفه خفه گردیده است.

پرسش مهر 97

جناب وزیر آموزش و پرورش ، تصور نکنید طی سال تحصیلی آینده معجزه ای به وجود خواهد آمد این را با انتخاب معاونان جدید از دایرۀ بستۀ موجود ،اثبات کردید

راستی چه بلایی بر سر نظام آموزشی کشورمان آمده است که ترنّم سرود آن نوحه ای است برای مصیبتی دیگر. باز این چه نوحه و چه عزایی دیگر است؟ امیدواری به بازسازی یا اصلاح یا تحول نظام آموزشی در باور ما معلمان کالبدی بی روح است که از سرزندگی فرسنگ ها فاصله دارد.

من معلم نیز امروز اول مهر ، بهره ای بیشتر از کودکان دلمردۀ بی نصیب از لوازم التحریر یا مانتو و یونیفورم مدرسه ندارم. من معلم هم شرمندۀ فرزند مدرسه رُوی خود هستم . حداقل می توانستید دهه آخر شهریور با تقدیم بستۀ حمایتی درخور برای معلمان ، از آنان پشتیبانی کنید، تا هم هوس و اشتیاق کودکان خود را به نیکی پاسخ دهند و هم خودشان با تهیه لباسی نو ، جملۀ تکراری دانش آموزان را اول مهری شاهد نمی شدند اَه باز با این کت و شلوار یا مانتو اومده ،خدایا !

رهاشدگی معلم ، دانش آموز ، نظام آموزشی و ....هزار درد بی درد که خبر از فراموش شدگی این وزارتخانه در هئیت دولت می دهد. تصور نکنید طی سال تحصیلی آینده معجزه ای به وجود خواهد آمد این را با انتخاب معاونان جدید از دایرۀ بستۀ موجود ،اثبات کردید.

شما به غیر از خودتان به هیچ کس اعتماد ندارید و ما هم به شما برای اصلاحات آموزشی اعتماد نداریم . شرط اعتماد ، اصل تفاهم متقابل است که در بین ما و شما حاکم نیست. شما هنوز بی ولی نعمت ماندن ما معلمان را باور نکرده اید.رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش محترم ،

مستدعی است پرسش مهر امسال را که همانند شعار سال ، در آن از عمل و پیگیری خبری نیست و در همان عنوان شعار باقی می ماند ، از دانش آموزان و فرهنگیان به طور جداگانه بپرسید که :

از دانش آموزان : " جایگاه و منزلت معلم خود را در مدرسه و اجتماع ، توصیف نمائید ."
از فرهنگیان : " جایگاه و منزلت خود را نسبت به سایر مشاغل چگونه ارزیابی می کنید و سرمنشأ تحول نظام آموزشی را نام ببرید ."

مهری دیگر ما شاهدان زندۀ نامهربانی های دولت مردان به گِل نشستیم تا در اوج نومیدی ، به ترنّم آهنگ آموزش بپردازیم. نمی دانم وجدان یا سوز و عشق ، ما معلمان را امسال نیز چون هر سال در روغن سوزی خود مستحیل خواهد ساخت و یا روغن سوزی امسال مرا از انجام شرح وظایف باز خواهد داشت؟ صبر و مقاومت کوه از آنِ مادران بود ، شکر خدا در سایۀ بی همتی و بی توجهی شما مسئولان دامنگیر ما معلمان نیز گردید. اما تا کی و تا کجا ؟ خدا داند. ما معلمان گوی آتشین هستیم پس ....


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 28 شهریور 1397 ساعت 13:59 خوانده شده: 1154 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
Agent of Change 1397/06/28 - 15:08
مسیولان فعلی ما به معلمان و دگراندیشان و روشنفکران نگرش سیاسی دارد و برای همین هم آنها را محروم و مستضعف و تحت فشار نگه می دارد. دلیلش هم این است که اگر آنها از شرایط خود راضی باشند به معنای واقعی کلمه به ارتقای دانش و بینش خود در عرصه های فرهنگی و سیاسی و انتقال آن به نسل فردا و شهروندان می پردازند. و این یعنی خلق جامعه ای فرهیخته، منتقد، تحلیل گر، علت و معلول یاب، ظلم ستیز و مطالبه گر. و همه می دانیم که حکومت کردن بر چنین ملتی کار مسیولان نالایق فعلی که با رانت و باند بازی و ریا کاری و دروغ بر مسند قدرت نشسته اند نیست. ما معلمان "نمی توانیم" بدون ورود و تاثیر گذاری بر دنیای سیاست به مدینه فاضله خود برسیم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 18:36
سلام
آموزش و پرورش را دخالت سیاست ، ویران ساخت.
ما معلمان حق گفتگو و بحث سیاسی در کلاس را داریم اما به نظرم قصد سیاسی بازی نداریم.
قدرت و تحکم آموزش و پرورش باید چنان باشد که بر سیاست تأثیر بگذارد نه این که از آن اثر پذیرد. ممنونم.
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1397/06/28 - 15:13
احسنت
کارازبسته ی حمایتی گذشته است ودردی را درمان نمی کند
فقط باید کاری کنیم به این مسئولان هیچ امیدی نیست
این افرادسیر درد وغم گرسنه را نمی دانند
کاش دست از سرمان برمی داشتند ومسئولی نداشتیم فعلابی مسئول بودن بهتر از این مسئولان سیری ناپذیراست اکثرکارخانه ها درحال تعطیلی هستند کارگران درحال بیکارشدن هستند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 18:40
سلام
شهریور ماه هنگام شروع سالتحصیلی و اسفند ماه
فرهنگیان و .... نیاز به بسته های حمایتی حداقل 500 هزارتومانی هست.در شرایط فعلی باید به حداقل ترمیم اندیشید تا تفکر بنیادی و زیربنایی ، شاید انجام گیرد.
متأسفانه شرایط به نفع تولید کننده نیست و حتی ورود کالای قاچاق بسیار صرف می کند تا تحمل دردسرهای مراحل تولید. ممنونم.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/06/28 - 18:59
سلام سرکار خانم امامی
درآمد دولت باافزایش قیمت سکه وارز 4برابر شده است بعد ما راضی به بسته ی 500 هزارتومانی باشیم
آخر این بسته چه کمکی به ما می کند مایی که هرروز فقیرتر می شویم چرا خودمان سرخودمان کلاه می گذاریم
چرا در این شرایط وخیم نباید درآمدمسئولان کاهش پیدا کند
فقط شرایط باید برای ما وخیم باشد وماهرروز فقر تر شویم این فرمایش شما یعنی پذیرش استثمار
اگر معلم مطالبه کند به همه چیز خواهد رسید هیچ چیز دست نیافتنی نیست

اگر زیربار ظلم برویم ظالم ها هرروز بیشتر خواهند شد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 19:19
جناب آقای شهاب اولا فقط یک پیشنهاد است برای تفهیم اوضلع نامساعد فرهنگیان. ثانیا به خاطر دارید سنوات گذشته ماه مبارک رمضان و یا ..... مبلغ ناچیزی به همه همکاران ویژه داده می شد؟ خیلی به درد همکاران می خورد و برخی واقعا خیلی خوشحال می شدند.
وقتی امکان رسیدن به همسان سازی حقوق نیست ، موقتا با چنین بسته هایی می توان به آنان مساعدت نمود. هر دولتی در هر کشوری ،چنین طرح هایی اجرا می کند و مشاغل دیگر در جامعه ما هم چنین امتیازاتی دارند اما معلمان محرومند. مثلا به مربیان بهداشت هر سال دو بار مبلغی برای روپوش سفید و... داده می شود یا کارمندان بانک و...
این بسته های حمایتی حقی است بر دوش دولتها . منتهی برای ما زیاد بودن مبلغ به دلیل نامساعد بودن حقوق است. ممنونم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 19:24
اگر یادداشت قبلی بنده را مطالعه کرده باشید نوشته بودم افزایش قیمت در جامعه ما هرگز به عقب بر نمی گردد و کاهش نمی یابد؟ تا حال از حقوق کدام دولت مرد کاسته شده ؟ پاداش را می گویند کاهش یافته اما خدا داند!!!!!
استثمار هم شاخ و دم ندارد ، وقتی کارگر یا کارمندی علیرغم تلاش خود ، درآمد مرسوم جامعه را دریافت نمی کند ،پس استثمار می شود.
معلمان سالهاست که مطالبه می کنند کو دادرس !!!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 19:26
با پوزش :
برای تفهیم اوضاع ، صحیح است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 19:56
جناب آقای شهاب ،

درآمد دولت 4 برابر نشده است. دلار در داخل کشور ما نرخش افزایش یافته و این یعنی ارزش ریال کاهش یافته و قدرت برابری با دلار را ندارد. لذا در مبادلات ، دولت مجبور است به جای 4200 تومان 14350 تومان در برابر هر دلار بپردازد و دلار بیشتر هزینه کردن یعنی کاهش حجم پشتوانۀ پول داخلی.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/06/28 - 21:05
سلام لطفا بفرمایید دولت خریدار دلار وسکه است یا فروشنده ی آن ها
دولت چون فروشنده است پس در آمدش افزایش پیدا کرده است
در بحث مالیات هم به دلیل افزایش قیمت ها درآمد دولت افزایش پیدا کرده است
این بحث خیلی مفصل است وقطعا بدانید افزایش 4برابری درآمد دولت واقعی است
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 21:43
قدرمسلم بدون هر نوع مطالعه اقتصادی ، دادن رقم و آمار صحیح نیست. بنده در ارتباط با مبادلات خارجی عرض کردم. دولت برای مدتی معین توسط بانک ، سکه فروخت و الان این عمل توسط طلافروشان انجام می گیرد.
حساب و کتاب منابع درآمدی دولت به همین سادگی نیست که توسط بنده و یا شما انجام گیرد. به هر حال
دولت اگر منابع مالی نداشته باشد هم قادر به انجام هیچ کاری از جمله پرداخت حقوق شاغلین نخواهد بود و هم ورشکست می گردد. مسایل را بیایید زیاد ساده
و سهل تصور نکنیم. کاش بر درآمد دولت هر دائم افزوده شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/28 - 22:03
سرکار خانم امامی
مگر رییس جمهور درمجلس اعلام نکرد می توانیم ظرف یک هفته قیمت ارز را به قیمت سال گذشته برگردانیم
مگر معادن طلای کشور دست کیست دولت قیمت ها را برای افزایش درآمد انجام می دهد در بخش عمرای سودی برای دولت ندارد ولی در بخش جاری سودآور است چون دستمزد کارکنان با این افزایش قیمت ها افزایش پیدا نمی کند امیدوارم ملتفت شده باشید
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/06/28 - 22:16
عمرانی
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/06/28 - 22:29
شهاب هستم
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 22:30
سلام
جناب ناشناس محترم که تصور می کنم همان آقای شهاب
هستید، بنده مدافع کسی نیستم ، فقط اشاراتی جزیی
کردم و عرض کردم که مباحث اقتصادی پیچیده و فنی و
تخصصی است و ما اقتصاددان نیستیم. اینجا دردمندی
دانش آموزان و معلمان برای شروع سالتحصیلی ذکر شده
و انتظار مساعدت دولت رفته و ...... به تحلیل درآمد دولت
پرداخته نشده است. ممنونم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 22:34
متوجه شدم جناب شهاب
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/06/28 - 15:22
سلام
متن تابلوی خوزستان ، خبر از بیدادگری های بسیار
می دهد. درخت به زیر خود سایه نمی دهد. آب در کوزه و ما تشنه لب می گردیم و......
اخیرا در خبر آمده که روستایی در اراک بهدلیل همسایگی با پتروشیمی ، 80 درصد جمعیت اش سرطان می گیرد.

مردم روستای کزاز شازند در محاصره لوله‌های سر به فلک کشیده پالایشگاه نفت، پتروشیمی و نیروگاه حرارتی گیر افتاده‌اند. پیشرفتی که برای آنها چیزی جز سرطان، ناراحتی‌های پوستی عجیب و غریب، جنین‌های بدون قلب و نازایی به ارمغان نیاورده است.

کد خبر: ۶۵۷۲۷۹
تاریخ انتشار:
۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - 2018/ September 19
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 18:41
سلام
دریغ و صد افسوس از بی درمانی دردهای اجتماعی .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/28 - 19:04
هر چیز اگر شر و بد و زشت و پلید هم باشد ، تنها حُسنی که دارد آن است که ظلم ، ملت را آبدیده و بیدار و آگاه می کندو برای حرکت هایی مؤثرتر آماده می سازد. چه ظلم های کوچکی که جراحت عمیق آن باعث می شود تا این ملت منسجم تر گردد.
پاسخ + +5 0 --
Morteza 1397/06/28 - 15:25
دیگر از رویه های شعار وتبلیغات خسته شده ایم.
کاش به جای پرسش مهر فکری به حال کلاس های پر تراکم ویمبلدون نیروی آموزشی می نمودند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 18:43
سلام
دقت کنید اشاره کرده ام که فقط شعار است و از عمل خبری نیست. به قول شما دیگر خیلی خسته ایم. حال
ما کلاس نمی رویم ، خدا به فریاد شاغلین برسد. واقعا سخت است از هر نظر. ممنونم
پاسخ + +1 0 --
دبیر م 1397/06/28 - 16:38
موافقم
انشاا... ا.پ به وزیری جوان و متحصص و کاربلد و معلم محور نیاز دارد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/28 - 18:44
سلام
کاش انشا الله و ماشاء الله ، چارۀ کارمان بود. استغفرا....
این ها نیز اثر خود را در این ناملایمات از دست داده اند.
پاسخ + +2 0 --
بازنشسته متنفر 1397/06/29 - 02:33
این خدا بی خبران هم از خدا بی خبر شدن وهم از وضعیت معیشت مردم ولی لیاقت ما مردم هم فکر کنم همین آقایان باشند که تمام قد از بدبختی ما سواری می گیرند ولی آنچه از صورت قضایا مشخصه تاریخ مصرفشان گذشته ولی می خواهند چند صباحی هم که مانده جیب های خود را بیشتر پر کنند و فرار را بر قرار ترجیح دهند و مشخصه که این روش مملکتداری با هیچ معادله ی حکومت داری حتی قرن حجر هم سازگاری ندارد وهمچنانکه آنان مرگ تدربجی ما ملت را می خواهند ما هم متقابلا مرگ زود هنگام آنان را بخواهیم وبگویم دروغگویان خدا رسواتان کند همچنانکه تاریخ این مملکت را تیره وتار کردید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/29 - 11:27
سلام و ممنون از همراهی تان.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/06/29 - 12:32
احسنت
پاسخ + +1 -2 --
سید 1397/06/29 - 12:51
وزیر فقط کتر حاج بابایی عزیز
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/29 - 15:55
سلام
عقیده ی شخصی است .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 15:58
شما یا ایشان را ترشی بگذارید و
یا مومیابی کنید و در خانه خود قبله ی
اعمال کنید تا خنک شوید. ما که خیری
از هیچکدام ندیدیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/30 - 22:43
کسی که عرضه دادن کارنامه آزمون استخدامی در سال 89 را ندارد، به درد هویج فروشی هم نمی خورد
من که خیری از هیچ کدام ندیدم که هیچ همواره ستمگری دیدم
پاسخ + +1 0 --
پارسا 1397/06/29 - 17:49
با سلام و احترام
پرسش مهر مناسبی است که به نظر می آید در صورت استفاده و ابلاغ رئیس جمهور ،برخلاف سالیان گذشته هم از طرف همکاران و هم از طرف دانش آموزان مورد استقبال قرار گیرد، هر چند به انتخاب این پرسش و پرسش های این چنینی از طرف آن مقام،اصلا خوش بین نیستم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/06/29 - 21:31
سلام
همکار محترم ،
امیدوارم جامعه از فرمالیته بودن به سوی قاطعیت و عمل
حرکت کند.
معلمی علاقمند ، فعال ، نکته سنج ، دقیق و مثبت اندیش
هستید. امیدوارم هر زمان مفید و موثر باشید. سپاسگزارم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور