صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

چرا نیروهای خدماتی و سرایدارای را به آموزش ابتدایی تغییر رسته داده اید؟ آیا با وجود کمبود نیروی انسانی در مدارس، وجود این همه کادر اداری در وزارت و ادارات کل و ادارات آموزش و پرورش شهر های بزرگ چه ضرورتی دارد ....

صریح و بی پرده با وزیری که خود را معلم می خواند !

حسین شاملی یام/ دبیر آموزش و پرورش مرند

 انتقاد یک معلم مرندی از وزیر آموزش و پرورش مهر ماه که می رسد حس غربت سنگینی به معلم دست می دهد ، نه به خاطر اینکه باید در سرکلاس درس حاضر شود بلکه از آن جهت که دوباره ایام ناخوشایند خدمت درآموزش و پرورش شروع می شود و فشار روانی و افسردگی و سرخوردگی شغلی دوباره افزون می شود.
سالیان درازیست که در مهر ماه در وصف معلم شعر می سرایند و احادیث به رشته تحریر در می آورند و وراویان منبر و مجلس و بزم در ارج و قرب این پیامبران بی نشان سخن می رانند و همین ها هم روزی دیگر کمر معلم می شکنند و چنان بر زمین می کوبند که گویی معلم کافر و همنشین جهنمیان است.
مهر که می رسد واژه ها زیبا به نظر می رسند اما از درون خالی اند ، دیگر نمی توانند دلبری کنند و هیچ کس هم نمی تواند با سخنان پرزرق و برقش دلمان را به یغما ببرد.
ما می دانیم که نیت شان خیر نیست چرا که همین ها هستند که سالیان سال است بر مسند آموزش و پرورش تکیه زده اند و تا توانسته اند حقی از معلم ضایع کرده اند.
این سالها دیگر دلم نمی خواهد از معلم و ارزش علم و عشق به مهر ماه بنویسم، نمی خواهم از اهمیت تعلیم و تربیت در بلاد اجنبی سخن برانم ، نمی خواهم از آرزوهای رنگین کودکی مان در مدرسه بنویسم ، نمی خواهم بنویسم که دین ما اسلام ارج و قرب معلم را تا چه اندازه ستوده و ارزش گذاشته است.
نمی خواهم از تکرار مکرراتی بگویم که معلم را می آزارد و چون سوهانی بر روح و روان معلم کشیده می شود و دل چرکین می شود از هر چه دانا و نادان است.
این بار می خواهم ردیف کنم دردهایم را که شاید بطحایی معزز و معاونان مکرمشان حداقل توان جواب گویی داشته باشند! و شاید هم خوب جواب بدهند چرا که ثابت کردند مرد سیاستند و در روزگار سخت استیضاح می توانند نمایندگان را ... به هرطریق ممکن راضی کنند تا چند روز بیشتر در مسند وزارت بمانند و روزگار سیاه معلم را سیاه تر کنند.


1- وزیر محترم : آیا حقوق همه کارمندان دولتی از خزانه پرداخت می شود؟ اگر جوابتان مثبت است پس توضیح دهید تفاوت فاحش پرداختی حقوق و نیز مزایا به سایر کارمندان دولت با معلمان را ؟


2- چرا صدا وسیما به واسطه شما معلمان را به سخره گرفته و هرروز خبر کذبی از این رسانه ها پخش می کنید؟ چرا حق معلم را در وقت قانونی نمی دهید تا به عنوان مطالبات و معوقات آبروریزی نکنید؟


3- راستی تکلیف حق و حقوق معلم که سالهای گذشته با ریال محاسبه شده و تا امروز پرداخت نشده با احتساب دلار 14000تومانی چگونه پرداخت خواهید کرد؟ انشاالله هیچ معلمی به خاطر افت ارزش پولش حلالتان نکند تا در قیامت شاهد رو سیاهی تان باشیم.


4- سود صندوق ذخیره فرهنگیان به همراه 8 پس انداز معلم که بعد از 25 سال عضویت می توانست 3دستگاه یخچال بخرد و امروز با درایت شما دولتمردان فقط یک دستگاه یخچال می تواند بخرد چگونه محاسبه خواهد شد؟ انشاالله مشمول الذمه معلم باشید.


5- چرا فکر می کنید درصد قبولی اجباری چاره کار نظام آموزشی است؟ چرا با بالابردن کیفیت آموزش و پرورش دانش آموزانی با سطح سواد و معلومات بالاتر مشکل دارید؟ چرا نیروهای خدماتی و سرایدارای را به آموزش ابتدایی تغییر رسته داده اید؟

آموزش ابتدایی پله اول یاد گرفتن و دانایی است ولی عملا" این مقطع را بی ارزش کرده اید؟

انتقاد یک معلم مرندی از وزیر آموزش و پرورش


6- آیا می دانید مدارس کار و دانش فاقد کارآیی لازم برای پرورش نیروهای فنی و کاردان به خاطر عدم توجه به مشکلات و نظرات معلمان و برنامه ریزی نامناسب هست؟ چرا مجموعه آموزش و پرورش ، معلم را که در بطن آموزش قرار دارد نادیده گرفته است؟


7-  از زمانی که وزیر شدید چند جلسه در مجلس یا هیات دولت از حق و حقوق معلم دفاع کردید و با کدام مدرک و استدلال می توانید امانت داری تان را به اثبات برسانید ؟


8- راستی از اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان چه خبر؟ توانستید اموال غارت شده ما را بازپس گردانید؟ یا ....


9- از سرانه مدارس چه خبر؟ آیا تصمیم ندارید حرف راست بزنید که دروغگو دشمن خداست.


10- جولان کمکهای مردمی اجباری حتی به قیمت اشک مادران فقیر و بی سرپرست شما را راضی کرد؟ آیا از خدا نترسیدید که آه مظلومی دامن تان را بگیرد؟ مگر آموزش و پرورش در قانون اساسی رایگان نیست؟ برای اختلاس پول هست ولی برای مدارس کپری پول نیست. چرا دروغ را چاشنی کارتان کرده اید.جرات برخورد با کدام مدیری را دارید؟ مگر مدیران کل شما دستور اخذ شهریه را نمی دهند؟

انتقاد یک معلم مرندی از وزیر آموزش و پرورش


11- برای لباس فرم مدارس چه کردید؟ آیا می دانید علاوه بر تحمیل هزینه بر قشر ضعیف جامعه ، عده ای پورسانتهای عالی از شرکتهای تولیدی دریافت می کنند و راه را برای فساد در مدیریت ها هموار نموده اید؟ چه معنی دارد که هرسال مانتو جدید و لباس فرم جدید با زور تجویز می شود؟


12- در زمان شما مدارس غیر انتفاعی جلبک وار رشد می کنند که اکثرا" مال مسئولین محترم و عالی منصبان می باشد؟ دلیل حمایت از این مدارس چیست؟ آیا از کیفیت آموزش آنها خبر دارید؟ آیا می توانید لیست مدارس غیرانتفاعی به تفکیک استانها با نام صاحبان آن و پستها و شغلهای قبلی و فعلی آنان منتشر کنید؟ همین ها هستند که سالیان سال است بر مسند آموزش و پرورش تکیه زده اند و تا توانسته اند حقی از معلم ضایع کرده اند


آیا خبر دارید مدیران کل و معاونان و کارشناسان شان علاوه بر خودشان برای همسران و فرزندان شان نیز مجوز مدارس غیر انتفاعی می گیرند؟


13- مدارس نمونه ، استعدادهای درخشان ، هیات امنایی و.... افزودن فشار روانی به اولیا و دانش آموزان است که عامل بسیاری از بیماریهای روحی و جسمی است .به نظرات معلمان و کارشناسان امر توجه کنید و نگذارید به خاطر منافع عده ای (کتب کمک آموزشی ، کلاسهای تقویتی و.... ) مدارس به بیراه برود و از تکثیر مدارس به شیوه های متفاوت پرهیز کنید.


14- اگر قرار است کتب کمک آموزشی در مدارس رونق یابد ( چون نتوانستید جلوش رو بگیرید) آیا بهتر نیست از معلمان خودتان استفاده کرده و با اعتبارات صندوق ذخیره نسبت به انتشار آن اقدام کنید تا حداقل سودش به جیب معلم برود؟
اگر باور ندارید که هنوز هم کتب کمک آموزشی اجباری نیست سری به شهر ما بزنید که نام کتابها را موقع ثبت نام یادتان بدهند و اجبار را یاد بگیرید.


15- قرض گرفتن از کمیته امداد و یا گرفتن پول زلزله زدگان بیچاره جهت پرداخت حقوق یا عیدی معلمان برکت از زندگی مان برده ، به خدا ما از پول نفت و بیت المال و خزانه همانند کارکنان بانکها و شرکت نفت و.... می خواهیم نه از مال مستضعفان، چنانکه به ادارات دیگر عنایت وافر دارند.


16- جناب وزیر، به جای اجرای طرح های تحقیقاتی بی ثمر بهتر است دستور فرمائید محققان گرامی درخصوص وضع معیشتی معلمان ، و شغل دوم و سوم آنان و چرایی آن و... تحقیق نمایند و با کارکنان سایر ادارات مقایسه نمایند که می دانم نتایج آن شما را بیشتر شرمنده خواهد کرد.


17- آیا با وجود کمبود نیروی انسانی در مدارس، وجود این همه کادر اداری در وزارت و ادارات کل و ادارات آموزش و پرورش شهر های بزرگ چه ضرورتی دارد ؟ گسترش بی رویه شعبات اداری و افزایش نیروی اداری درد از آموزش و پرورش دوا نخواهد کرد.


18- آیا باز هم امسال آموزش و پرورش به این روال خواهد چرخید؟ البته که جوابتان مثبت است چون به راحتی از استیضاح و جواب دهی فرار می کنید.


19- تعیین محل هایی برای تجمعات فرهنگیان و اعتراض آنها تمسخر فکر و اندیشه نیست؟ چگونه به خود جرات می دهید با شعور و شخصیت معلم تا این حد بازی کنید؟ تعیین حصار برای نشنیدن حقایق واقعا" زیبنده شما بود، چون به کرات نشان دادید جز معلمی همه چیز می دانید.
باز هم مهر فر ا می رسد بدون اینکه چیز تازه ای داشته باشد و معلم هر روز دلگیرتر از دیروز و هر روز بی انگیزه تر از روز قبل می شود و تنها بهانه این روز برای مسئولین این است که در رسانه ها حاضر شوند و چندین عکس یادگاری بگیرند و معلم هرچه بادا باد.
مهر دوست داشتنی نیست چون مهر با خودش مهربانی به همراه نمی آورد و تبعیض و تظلم درحق معلم جشن گرفتنی نیست.
چشم به آینده می دوزیم شاید مهری مهربانتر از امروز سراغمان آمد.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 29 شهریور 1397 ساعت 16:04 خوانده شده: 653 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -9 --
ناشناس 1397/06/29 - 16:51
آقای حسین شاملی
سلام
خیلی بزرگنمایی وسیاه نمایی کرده اید . 3سال است که درالزامات ساماندهی تغییر رسته سرایداران وخدمتگزاران ممنوع اعلام شده و...
طبق رعایت سلسله مراتب، شما بعنوان نیروی تحت امر حق توهین به مقام عالی وزارت ندارید با زبان ادبیات بایسته ی معلمی ، سخن برانید.
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/06/30 - 22:14
همکارعزیزآیاوزیرحق داردبه معلم توهین کند؟کجای این مطلب غیرواقعی وتوهین است؟شماحتما نماینده ی وزیریدکه حامی پروپاقرص ایشلن هستید.کاش همه معلمان جرات گفتن ونوشتن داشتندتاروزگارمان بهتربود
پاسخ + +8 -2 --
شهاب 1397/06/29 - 16:59
درود
ازعمق وجودم به شما آقای شاملی یام دستمریزاد می گویم وبه شما افتخار می کنم
پاسخ + 0 0 --
Shirin 1397/06/29 - 22:36
گویا مدت مدیدی است که درین کشور زندگی نمیکنید ویا کلا سیستم اموزشی ایران را از نزدیک ندیده اید!نه بزرگوار سیاهنمایی نیست بزرگنمایی نکرده ایم واقعیت تلخ تر از نوشته همکارمان است.کافیست چشمهایتان را باز کنید.ببینید از دیدن نترسید که تاوان ندیدنها در قیامت سخت است.ورود سرایدارها به بدنه تدریس ضربه نیست فاجعه است فراتر از فاجعه چه واژه ای میتوان بکار برد؟
پاسخ + +4 0 --
پارسا 1397/06/29 - 17:03
با سلام و احترام
نوشته ی بند 15 حال آدم رو بد می کنه.لطفا اگه مستندات در این مورد دارید بفرمایید.
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/06/30 - 22:19
بهتره خودمسولان کمیته امدادجواب بدندامامن هم دررسانه هاخوندم که ازپول زلرله زده ها به آموزش وپرورش قرض داده اند
پاسخ + +1 -1 --
پارسا 1397/06/29 - 17:12
در مورد بند 19 نیز همان طور که مستحضرید وزیران زیادی را یاد داریم که آمدند و رفتند ولی هیچ ارتقای وضعیتی برای معلم رخ نداد،این نشان از این دارد که محدودیت ها و موانع زیادی وجود دارد که وزیر حتی اگر بخواهد به تنهایی نمی تواند به رفع آن ها بپردازد ،به قول آقای علی عادلی فر در یکی از نوشته ها، وزیر باید توسط معلمان حمایت شود و معلمان پشتوانه او باشند،بی شک تعیین مکان های برای تجمع فرهنگیان- به شرطی که عملی شود-یکی از راه های دیده وشنیده شدن خواسته های معلمان توسط همه مسئولان مملکت است.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/06/30 - 01:10
این هم از نمایش ها و بازیهای فرادستان وزارتخانه است که محلی دور از شهر و چشم مردم و خبرنگاران برای اجتماع فرهنگیان محیا کنند تا مقابل مجلس و سازمان برنامه یا مجلس اعتراضی نکنند و از دیده ها دور باشند.
پاسخ + 0 0 --
رحمان 1397/06/30 - 20:08
قبلا قرض از صابون سازی را خود مدیر کل وقت گفتند.ولی کمیته را نمی دانم
پاسخ + +6 0 --
معلم 1397/06/29 - 18:13
به جای سبک سازی ادارات و ادغام کارشناسی ها، در اکثر ادارات شهر تهران هر کارشناس ، به بهانه های مختلف از قبیل بازدید و نماینده معلمان ،بازرسی ....چند معلم را باهماهنگی مدیران متخلف وبا ابلاغ مدرسه به اداره آورده اند تا تمام وقت یا پاره وقت وطایفی که برعهده کارشناس است را انجام دهند ،
پاسخ + +3 0 --
Morteza 1397/06/29 - 18:14
آیا آموزش وپرورش واقعا پیشتاز مبارزه با تهاجم فرهنگی است.
یا خود عامل تهاجم فرهنگی است؟
پاسخ + +1 -3 --
رضا ایزدی 1397/06/29 - 18:49
با سلام به نظر شما تغییرسمت نیروهای قرارداد کارمعین خدملتی خدماتی که لیسانس و فوق لیسانس دارند چه اشکالی دارد.آنها زحمت کشیده اند و مانند شما ها درس خوتنده اند چرا اینطور رفتار میکنید...؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 22:03
اگه از طریق آزمون استخدامی جذب بشن و بعدا سابقه های براشون لحاظ بشه خیلی هم خوبه ولی مشکل اینجاست که .....!!!
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 21:08
با سلام معلمان گرامی ممکن است یک کارشناس صدای معلم نرخ اصلی تورم را برای ما مردم ایران و بازنشستگان آموزش و پرورش اعلام کنند البته نرخ تورم یک رقمی نوبخت را لطفا نگو چون قیمت ها چیز دیگری میگوید آقای پورسلیمان اگر لظف کنند به نویسندگان معلم البته بگویند مطلبی بنویسند ممنون میشویم با تشکر از شما
پاسخ + 0 0 --
سامان 1397/06/29 - 22:28
اینطور که خوندم 278 درصد هست که بیشتر هم خواهد شد آخه قیمتا سه سا چهار برابر شده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 22:29
سلام وقتی اجناس اینقدر گرون شده فکر کنم شاید خیلی بالاتر از صددرصد باشه انشأالله بیشتر نشه
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/06/29 - 22:39
درسکه وارز 400درصد
میانگین تورم را خدا می داند بانک مرکزی می گوید 11وخردی درصد که دروغی بزرگ است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/30 - 09:23
خبری از استاد شهسوارزاده نیست؟ ایشان سخنگوی دولت هستند و شاخص تورم را همیشه ایشان اعلام می کردند اما ظاهرا پیداش نیست هرچند که درصورت تشریف فرمایی هم با امارهایش تورم را 11 درصد اعلام خواهد کرد
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 22:32
حقوق ما که 9 درصد افزایش داشت معلوم نیست چرا طبق گرونی حقوقها افزایش پیدا نمیکته فقط بخوررررو نمیررر هم دیگه نیست
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 22:40
وقتی گوشت دو برادر برنج همینطور پوشک بچه گیر نمیاد اجاره خانه سر به فلک میزنه پراید ارابه مرگ شده سی میلیون رب گوجه 13 هزار تومان از سه هزار و چهرصد تومان دیگه حساب کنید توام چه خبره تحریم نفت هم هست
پاسخ + +1 -10 --
سیدعلی 1397/06/29 - 22:42
بابا دیگه اینقدر هم سیاه نمایی خوب نیست کمی انصاف هم داشته باشید بد نیست
پاسخ + +4 0 --
ناهید 1397/06/30 - 04:24
بخدا با این افزایش قسمت ها من میترسم کم کم نون هم گیر بچه هامون نیاد چرا تورم کم نمیکنن ما که حقوقی نداریم
پاسخ + +5 -3 --
ناشناس 1397/06/30 - 08:30
برخی به سرایدارهای تحصیل کرده همانند نجس های کاستی
هندوستان می نگرند. برای خودخواهی و مسلمانی شما متاسفم.
آنان به دلایل جهل و فقر والدین نتوانسته اند به موقع تحصیل
کنند و حال به چنین امتیازی دست یافته اند. هر فرد تحصیل کرده
برای کسب شغل مناسب صاحب حق قانونی است.شما هم شاید
والدیی بیسواد و کارگر داشته باشید پس بایستی طرد شوید ؟
آنان هم مانند من و شما لیسانس و یا فوق لیسانس هستند لذا
اگر کلاس هم نروند باید کار اداری مناسب مشغول شوند.
از کجا برخی از آنان از من و شما لایق تر برای تدریس باشند؟
پاسخ + +6 0 --
دانش آموز دکتر حسینی 1397/06/30 - 10:58
در فساد و خدا بازی و باند بازی در آموزش و پرورش مشهد همین بس که 18 سال هست که به دکتر حسینی که دکترای آموزش و روش تدریس زبان انگلیسی دارد مجوز تاسیس موسسه آموزش زبان نمی دهند اما به دوست صمیمی خودشان که "لیسانس" "آموزش ابتدایی" دارد و آموزگار ابتدایی است مجوز تاسیس موسسه آموزش زبان انگلیسی در بهترین نقطه مشهد دادند. مسیولان چه انتظاری از همکاران و مردم و ما شهروندان فردایی که شاهد این بربریت ها هستیم دارند؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/30 - 14:29
آخه هرکی وزیر بشه همینه وضع. وزیر هم یه کارمنده و بس.
پاسخ + +1 0 --
معلم ابتدایی 1397/06/30 - 21:34
معلمانی هستند با مدارک ارشد دکترا در علوم پایه که در مقطع ابتدایی به اجبار سازماندهی شدند .باید بازنگری کلی در سازماندهی معلمان براساس رشته تحصیلی.نیاز منطقه و توان سنجی معلم در تدریس انجام گیرد
پاسخ + 0 -2 --
معلم 1397/06/31 - 09:22
تبدیل وعیت نیروهای خدماتی بزرگترین خیانت به دستگاه تعلیم و تربیت بود و جای تاسف دارد که شان معلم جنان نادیده انگاشته می شود که یک خدماتی بدون هیچ گونه شایستگی به یکباره معلم می شود . الان در لرستان یک نیروی خدماتی که شخصیت معلمی هم ندرد به عنوان روابط عمومی آموزش و پرورش استان انتخاب شده است
پاسخ + 0 0 --
Shahab 1397/06/31 - 22:01
شما فکر میکنید که کی هستید که به خودتون اجازه میدید به همین راحتی در مورد نیروهای خدماتی اظهار نظر بکنید..خوبه پست بزرگی ندارید و الا دوباره جریان ارباب رعیتی رو راه اندازی میکردین..اون که از پیشرفت دیگران ناراحت میشه نشانه بی عرزگی و بی لیاقتی خودشه..به خدماتی باسواد از 100تا معلم بیسواد دیپلم و فوق دیپلم کارایی بیشتری دارد..کمی به فکر رشد خودتون باشید نه تخریب دیگران برادر فرهنگی
پاسخ + +1 -1 --
معلم 1397/06/31 - 09:22
تبدیل وعیت نیروهای خدماتی بزرگترین خیانت به دستگاه تعلیم و تربیت بود و جای تاسف دارد که شان معلم جنان نادیده انگاشته می شود که یک خدماتی بدون هیچ گونه شایستگی به یکباره معلم می شود . الان در لرستان یک نیروی خدماتی که شخصیت معلمی هم ندرد به عنوان روابط عمومی آموزش و پرورش استان انتخاب شده است
پاسخ + 0 0 --
محسن 1397/06/31 - 12:37
درآذربایجانشرقی هم چند خدمتگزار که سفارشی مدیر کل بودند بعنوان روابط عمومی(( صوفیان، مرند ، تسوج)) مشغولنددرحالی که مدارس به سرایدار وخدمتگزار نیاز دارد آقایان شده اند آقا بالاسر
پاسخ + +2 -1 --
Shahab 1397/06/31 - 21:57
سلام به همه همکاران محترم میخام بگم بنده لیسانس با معدل19میباشم و در حال حاضر ارشد مدیریت دولتی می خونم ولی پست بنده سرایدار میباشد میخواستم بدونم تبدیل وضعیت نیروهای خدماتی چه فشاری به استاد شاملی میاره که ایشون اظهار نظر کردن..برادر عزیز متاسفانه امثال شما ها هستین که رواج تنگ نظری را در جامعه رواج میدهید..متاسفم برای اون آدم به اصطلاح فرهنگی ای که چشم دیدن پیشرفت دیگران را ندارد..فقط ماندم که یه همچین تیپ شخصیتی چگونه برای پیشرفت نسل های آینده کشور فعالیت خواهد کرد!!!!!!
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید برادر مثلا فرهنگی روشنفکر..
موفق باشید
پاسخ + 0 0 --
شاملی 1397/07/01 - 09:01
برادر بزرگوار اگر درست متوجه شده باشید نظر بنده بکارگیری این همکاران درمقطع ابتدایی بود . با توجه به اینکه اکثر همکاران خدماتی بعد از ورود به آموزش وپرورش ادامه تحصیل داده اند طبیعتا" روش تدریس دروس ابتدایی به شیو ه ای که در مراکز تربیت معلم بود را ندیده اند ودوره های بدوخدمت هم به آن اندازه کارآمد نبوده وبالطبع مقطع حساسی چون دبستان دارای ابزار خاصی است .لذا منظور بنده جلوگیری از ترقی وپیشرفت این عزیزان نبوده چنانکه دربیشتر ادارات این همکاران دارای پست اداری شده اند یا مقاطع دیگر تدریس میکنند.دست بوس همه همکاران خدماتی نیز می باشیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/07 - 09:45
متاسفانه خود بعضی معلمان هستند که جایگاه شامخ معلمی زیر سوال می برند نه نیروهای خدماتی
پاسخ + +1 0 --
Shahab 1397/06/31 - 22:08
راستی باید دهن اون شاعری که فرمود :ز گهواره تا گور دانش بجوی را باید گل گرفت..چون ......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 -1 --
معلم 1397/07/02 - 10:23
یکی از همین نیروهای خدماتی پس از تعیین تکلیف نیروهای طرح مهر آفرین چون کاردانی دانشگاه آزاد گرفته بود به رسته آموزشی تبدیل وضعیت شد و یک سالی که در یکی از مناطق محروم در پایه ششم مشغول به کار شده بود با اعتراف خودش در طول سال کتابهای ریاضی و علوم را تدریس نکرده بود . همین همکار وقتی معلم شد بدون کنکور کارشناسی رادر دانشگاه فرهنگیان آغاز کرد . خودم شاهد بودم چون دوباره به اداره کل برگشت و اکثر اساتید دانشگاه فرهنگیان معلم بودند بدون کوجکترین زحمتی بهترین نمره را می گرفت . الان هم می خواهد در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد که آن هم تقر یبا بدون کنکور است ثبت نام کند . حالا برخی همکاران تصور می کنند مدرک گرفتن در کشور ما کار شاقی است . باور کنید این نیروها همان نیروهای 20سال قبل هستند فقط مدرک گرفته اند و چیزی به دانسته های آنها اضافه نشده است
پاسخ + +1 0 --
چغندربگ 1397/07/02 - 18:20
اینها( مدیران آوپ) هرگز معلم نبوده و نیستند، دلایل: اکثر این افراد کاملا بی لیاقت یا مربی پرورشی بوده اند یا مشاور یا مدیر دروس یا مسئول کتابخانه یا.....در ادارات مناطق مشغول به بیکاری و تظاهر و ریاکاری بودهند بوده اند ، و در حد " شوخی" و برای تفنن گاهی دقایقی در کلاس درس برای جلب توجه بچه ها صحبت کرده اند، و همه به دلیل عدم توانایی در کلاسداری و عدم علاقه به تدریس و معلمی با لطایف الحیل به ادارات کوچ کرده اند( بخوانید گریخته اند) همه آنها وقتی از قداست معلمی می گویند فقط حرف مفت می زنند! چندتا معلم ریاضی، فیزیک، شیمی، هربی، ادبیات، زبان انگلیسی در مدیران ارشد دیده اید؟
پاسخ + 0 0 --
Shahab 1397/07/10 - 21:58
خب حالا اگه یک نفر نیروی خدماتی نتونسته انجام تکلیف بکنه (البته این نظر شماس و مستلزم نظر کارشناس مربوطه میباشد)که نشد دلیل شما این موضوع را به بقیه دوستان و همکاران تحصیل کرده تعمیم بدی..لطفا چشماتون رو باز کنید و اون همکاران عزیزی که زحمت کشیدن تو شرایط بد اقتصادی با ذوق و شوق خدمت تحصیل کردن و البته موفق تر از شما همکار پر مدعا شده رو هم ببینید..در ضمن فکر نمیکنم که شخص شخیص شما هم در سال اول تدریستون موفقیت چشمگیری داشتی..شما مدیون اعتماد مسئولین دوره خودت بودی که با دیپلم معلم شدی و حالا ارشد نیروی خدماتی رو بیسواد خطاب میکنی..متاسفانه شما دچار غرور و خود بزرگ بینی شدی..شما بیشتر روی خودت کار کن..
پاسخ + +2 0 --
چغندربگ 1397/07/02 - 18:22
اینم ادامه همون منتشر کن!
مطمئنا درصد بسیار کمی از آنها از این دست معلمان بوده اند، چندتا از مدیران ارشد آوپ دست کم ۲۰ سال معلم کلاس درس واقعی بوده اند؟ جواب: به ندرت و بسیار بسیار کم! اینها از معلم و معلمی هیچ نمی دانند و حرف مفت می زنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 12:02
برادران فرهنگی و عزیزی که اسمتان را گذاشته اید معلم اما از هیچ توهین و بی احترامی به همکاران زحمتکش خدماتی دریغ نمیکنید. یک معلم اولین چیزی که باید برای دانش آموزش یاد بده زگهواره تاگور دانش جوییدن است حال برخی از این همکاران مدعی نمیدانم چه قصد و غرضی دارند که به معلم شدن یک نهضتی که هیچگاه پایش را به محیط مدرسه نگذاشته خرده نمیگیرند و ایشان را برای خود کسر شان نمیدانند اما همکاران خدماتی را که بیشترین زحمات را در راستای شاداب سازی مدارس و همکاری با مدیران و معاونان و حتی معلمین عزیز دارند و با چم و خم آموزش و پرورش آشنایی دارند برای خود و همنام شدن باخود کسر شان میدانند ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 12:03
برادر عزیز شما که از شکم مادرتان معلم زاده نشدی من بسیاری از این عزیزان را میشناسم که قبلا خدماتی بوده اند اما هم اکنون و در سایه توجهات امثال اقای حاج بابایی عزیز معلمین نمونه و حتی برخیها راهبران توانای آموزشی شده اند با اسم و شماره پرسنلی میتوانم برای شما معرفی و اما دلیل این تنگ نظریها را نمیدانم . معلمی میشناسم که بالای بیست و پنج سال خدمت کرده اما پایینترین و ضعیفترین نتایج قبولی رو در کارنامه اش ثبت کرده...پیشرفت حق هر انسانی است و خدماتیهای کارشناسی به بالا حق دارند تبدیل رسته شوند تنگ نظر نباشیم.....ضمنا اکثر معلمین عزیز از مصویه اخیر مجلس ابراز خوشحالی و خرسندی میکنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور