صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

معاون محترم توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ! آیا دیگر ، اعتمادی مانده است ؟

معلم تمام وقت ؛ گذر از بحران کمبود معلم و یا طرحی برای بهبود معیشت معلمان ؟!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

مشکلات معلم تمام وقت

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش اظهار کرد:

" طرح کاملاً اختیاری است و افرادی که از آن استفاده کنند فوق‌العاده ویژه دریافتی آنها 25 درصد اضافه خواهد شد. این طرح با هدف بهبود معیشت معلمان مد نظر است و با اجرای آن معلمان بالاجبار تمام وقت نمی‌شوند، بلکه به اختیار خود از این طرح استقبال خواهند کرد. در طرح تمام وقت شدن معلمان که ۶ ساعت اضافه‌ کاری در نظر گرفته شده است، آنها از فوق‌العاده ویژه بهره‌ مند خواهند شد و با توجه به این که این مقوله به بند (و) منتقل شده در طول سال به حساب معلمان واریز می‌شود و در فیش حقوقی آنها لحاظ خواهد شد. معلمان تمام وقت از مزایای افزایش حقوق هنگام بازنشستگی هم بهره‌ خواهند برد و این طرح تا هفته آینده به استان‌ها ابلاغ خواهد شد ."

مشکلات معلم تمام وقت

نکته اول
گفته اید : " این طرح کاملاً اختیاری است و افرادی که از آن استفاده کنند فوق‌العاده ویژه دریافتی آنها 25 درصد اضافه خواهد شد . این مقوله به بند (و) منتقل شده در طول سال به حساب معلمان واریز می‌شود و در فیش حقوقی آنها لحاظ خواهد شد. "

اختیاری بودن طرح احتمالا برای محک زدن استقبال و یا عدم استقبال معلمان است ، از کجا معلوم در سنوات آتی این طرح اجباری نگردد؟ و یا اختیاری بودن طرح به لحاظ واهمه مسئولین از تصمیمات اجباری آنهاست به طور مثال بیمه آتش سوزی که اعلام شده بود اجباری است و واکنش همکاران را شاهد بودیم که بعدها تبدیل به گزینه اختیاری شد. معلمان چگونه به شما در پرداخت به موقع 6 ساعت اضافه شده در طول سال اعتماد ورزند در حالی که سابقه تبدیل حق و حقوق معلمان به مطالبات ده ساله را در پرونده خود دارید؟

در ضمن اختیاری بودن طرح، خود دلیلی برای برنامه ریزی ضعیف و دور از انتظار است. طرح اگر موثق و استخوان دار بود می بایست جذابیت های لازم برای استقبال همکاران را با خود داشت ، اما چرا ندارد و چرا اختیاری است؟

نکته دوم
"گفته اید : این طرح با هدف بهبود معیشت معلمان مد نظر است."

بهتر بود صادقانه برای جلب اعتماد معلمان و دبیران سراسر کشور ، اعلام می کردید اولویت اول این طرح پر کردن خلاء 300 هزار کمبود معلم است ، و سپس قید می کردید بدین طریق با یک تیر دو نشانه رفته ایم و معیشیت معلمان نیز بهبود می یابد. پس علت اصلی تصمیم گیری برای چنین طرحی ، کمبود معلم است نه صرفا بهبود معیشت معلمان.نکته سوم
گفته اید : " معلمان تمام وقت از مزایای افزایش حقوق هنگام بازنشستگی هم بهره‌ خواهند برد."

مگر معلمان پاداش خود را به موقع دریافت می کنند که از این مطالبه جدید نیز هنگام بازنشستگی آن هم به موقع ،بهره مند شوند؟ لازم به یادآوری است که پاداش بازنشستگان سال 96 ، یک سال بعد آن هم در سه قسط بندی و با کسر 5 میلیون تومان ( حال به چه بهانه و یا دلیلی بدون هر نوع توضیحی ) پرداخت گردید!نکته چهارم
گفته اید: "طرح فعلاً برای دوره متوسطه طراحی‌ شده است و سوابق اجرایی آن‌که ایجاد شد و پس از کسب تجربه، پیشنهاد‌های جدیدتر تسری به‌ کل دوره‌های تحصیلی را خواهیم داشت."
ما دبیران فراموش نکرده ایم که 20 ساعت تدریس دوره متوسطه در اوایل انقلاب با افزایش سریع جمعیت و شرایط جنگ ، چگونه تبدیل به 24 ساعت گردید و قانونی ماندگار شد ، از کجا معلوم این 30 ساعت نیز بعد سالها ، تبدیل به قانونی ماندگار نگردد؟

مشکلات معلم تمام وقت

شغل معلمی در این کشور به اندازۀ کافی فرساینده هست، با اضافه شدن این 6 ساعت به صورت اجباری و اجتناب ناپذیر ، استهلاک و تخریب روحی - جسمی معلمان را خواهید افزود.در ضمن برای تعمیم به سایر دوره ها بعد کسب تجربه عملی ، فقط می ماند دوره ابتدائی ، که الان هم به جز پنجشنبه ها ، تمام هفته مشغولند و افزودن به ساعات آموزشی این دوره ، نه برای معلم و نه دانش آموز کششی برای پذیرش نخواهد داشت .

ایراد اصلی کارگزاران آموزش و پرورش ما آن است که عوامل زیرمجموعه را در مقابل خود حس می کنند نه همراه خود. اگر کارکرد شما سیتماتیک ، منطقی و عقلانی باشد ما معلمان دشمن جامعه یا آموزش و پرورش که نیستیم ما خود برای پر کردن کلاس های خالی ، آستین بالا می زدیم !

قدر مسلم می بایست بیشتر از هر فرد یا گروه دیگر، منِ معلم ، دلسوز ِکاستی و ضعف های آموزش و پرورش باشم ، اما نیستم چرا؟! چون من معلم را قبول ندارید ، باور ندارید ، اعتماد ندارید ، معلم و مسئولان وزارتخانه نقطه مقابل یکدیگرند برای همین هر دو با یکدیگر با چنگ و دندان سخن می گویند نه با احترام و اعتماد. در واقع پل اعتماد و احترام بین معلم و نظام آموزشی ، سالهاست که تخریب شده و همانند آثار تاریخی فراموش شده ، بر ستون آن فقط خاطره نویسی ها حک است !
ما معلمان شده ایم گروه شغلی غرزن نالان ناتوان ، و شما مسئولین شده اید کارنابلد تنهای بدون حامی . شما حتی از حمایت زیرمجموعه خود یا همان تعدادِ " زیاد فرهنگیان " برخوردار نیستید چه رسد به حمایت سایر سازمانها و یا قدرتهای موجود جامعه. انزوای مدیریت در چارچوب محدود و مشخصی از افراد ، فقط هر دائم در حال جابجایی است والسلام.

اما بهترین تصمیم چه بود و یا چه طرحی معقول تر بود؟ من معلم این سرزمین هستم ، وظیفه ام مثل برخی مبصری در کلاس درس نیست

با توجه به جذب دانشجو معلمان جدید ، بهتر بود برای 5 سال آینده این طرح را تدوین و با عقد قراردادی به طور محترمانه و دوجانبه ( همانند قرارداد بورسیه ها که لازم الاجراست ) به امضای همکاران داوطلب می رسانیدید. به طور صمیمی در عنوان این طرح قید می کردید که به دلیل کمبود شدید معلم در این برهۀ زمانی ، این قرارداد به مدت 5 سال تعهد ، تدوین می گردد و برحسب آن 25 درصد به فوق العاده شغل فرد داوطلب اضافه گردیده و این 5 سال تدریس تمام وقت، به هنگام بازنشستگی نیز محاسبه خواهد گردید.
چرا ما دانش تنظیم قرارداد متقابل برای ابراز واقعیت ها و اعتمادسازی جو همکاری را نداریم ؟ آیا دانش مسئولان برای این مهم کم و ناقص است و یا معلمان همانند رعایایی در بند و التزام رکاب دولتی محسوب می شوند که ضرورتی برای امضای قرارداد مابین احساس نمی شود. نمونۀ این موارد را در صندوق ذخیره فرهنگیان و بیمه آتش سوزی نیز ، تجربه کرده ایم ، حقیقتا چرا یک پیمانکار ، قراردادی برای اجرا دارد ، اما من فرهیخته جامعه ارزش و لیاقت عقد قرارداد با اداره مربوطه خود را ندارم ؟ اختیاری بودن طرح ، انتظارات شما را و یا کمبودهای موجود در کلاس درس را پاسخ خواهد داد ؟

مشکلات معلم تمام وقت

در ضمن آموزش و پرورش تا امروز ، باید دریافته باشد که دانشگاه فرهنگیان از نظر کمی و کیفی ، قابلیت و توان لازم برای تربیت و تأمین نیروی لازم را ندارد لذا بهتر است کمافی السابق از نیروهای تربیت شدۀ رشته دبیری در دانشگاهها نیز استفاده تنگاتنگ را بنماید. شما انزوای کمونیستی چین را ازسال 1921 به بعد را هم دیده اید و رشد اقتصادی برتر و تسخیر بازارهای جهانی در دهه های اخیرش را . کدام مطلوب تر است ؟


جناب آقای ترکمن ،
من معلم این سرزمین هستم ، وظیفه ام مثل برخی مبصری در کلاس درس نیست ، تمامی حالات روحی - روانی و ظاهری بنده در کلاس درس، بر روح و عقل دانش آموزان این سرزمین اثر می گذارد. کار من معلم استراتژیک تر از هر موشک و بمب اتمی است ، منتهی مراتب سرعت تخریب آنها در همان لحظه شلیک ، قابل ادراک و لمس هست ، و سرعت تخریب ناکارآیی معلم در کلاس درس ، طی 20 سال آینده ، نمایان می شود.

امروز تمامی کاستی ها بر کارکرد من معلم اثر سوء می گذارد. آن کلاس خالی بدون معلم ، در ده بیست سانتی متری کلاس من ، مزاحم آموزش و تدریس بنده هست. پس درد موجود فقط درد شما مسئولان نیست .

آسیبی که من و دانش آموزان کلاسم در همسایگی کلاس بدون معلم می بینم بسیار بیشتر از تخریب هر بمبی است. منتهی مراتب شما هیچ گاه ما را نمی بینید و برای ما مناسب ترین و یا محترمانه ترین تصمیم را نمی گیرید، لذا آسیب ها و تخریب ها همچنان تداوم دارد.

با تنظیم قراردادی قابل اعتماد به من معلم احترام بگذارید تا من معلم صمیمانه با در نظر داشتن امتیازات ویژه با شمای مسئول همکاری نمایم. قراردادی که اجرای آن تأمین بودجه معتبر ثابت را به همراه داشته باشد و بعدها با بهانه هایی چون غلط بودن قانون ( حذف سختی کار و یا حذف حق عائله مندی معلمان مجرد زن ) اقدام به حذف چنین حقی ننمائید. عمر دولت شما سه سال است ، تضمینی برای ادامۀ این طرح هست ؟ یا بدون پرداخت حق و حقوق ، طرح مسکوت اعلام خواهد شد؟ این ها خوف و رجا های منطقی معلمان است که باید در قرارداد دقیقا پیش بینی شود.


کد خبر : 32264 - دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 11 مهر 1397 ساعت 15:31 خوانده شده: 1504 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
شهاب 1397/07/11 - 17:31
پذیرش شرکت در این طرح چه با قراردادوچه بدون قرارداد خیانت به خودمان است
دولت کمبود معلم را با روشهای دیگری جبران نماید
اگرکمترین استقبالی از این طرح به هرنحوی صورت بگیرد
قطعا دائمی خواهد شد حتی با قرارداد پنج ساله پس هوشیارباشیم
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/11 - 22:11
سلام
حداقل عقد قرارداد یعنی احترام به شعور و شغل معلمان.
و گر نه آنها کار خود را خواهند کرد و دایمی هم خواهند
کرد. پس حداقل تعیین زمان محدود با عقد قراداد به منزله
افزایش ضریب اطمینان همکاران خواهد بود. تشکر
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/07/12 - 08:28
سپاس از مقاله بجای همکار سرکارامامی عزیز
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/12 - 11:40
سلام
همکار محترم دبیرم ، ممنونم.
پاسخ + +4 0 --
سعید 1397/07/11 - 18:31
صداقت شما بزرگواران را در طرح رتبه بندی تجربه کرده ایم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/11 - 22:14
سلام
ما معلمان همانند سیاهی لشکر مطیع و منقادیم
که حق انتخاب نداریم . حتی همین طرح اختیاری
به احتمال یقین دایمی خواهد شد. وقتی قانونی
شد یعنی تبعیت محض. طرح ها کمتر به نفع ما و
بیشتر به نفع وزارتخانه است. تشکر
پاسخ + +6 0 --
پارسا 1397/07/11 - 19:45
با سلام و احترام
گفتنی ها را چه خوب گفتید خانم امامی
از درون این طرح کاملا هدف کاهش بار مالی وزارت خانه را می شود ملاحظه نمود و در این طرح به قول شما آقایان مسئول، این موضوع را دیدند و فرسایش روح و روان معلم به واسطه 30 ساعت تدریس(حتی به صورت اختیاری) را ندیدند!
حال بگذریم از خلاء هایی که در این طرح مسکوت گذاشته شده است، من جمله این که اگر معلمی متقاضی استفاده از این طرح باشد که 6 سال آخر خدمتش است ،3 یا 4 سال اول حق التدریس در رشته اش وجود داشت و 2 یا 3 سال بعدی به هر دلیل (مثلا تامین نیرو از خروجی های دانشگاه فرهنگیان) حق التدریسی برای او موجود نباشد، تکلیف او و امثال ایشان چه می شود؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/11 - 22:19
سلام
همکار محترم همچنان که شما هم در جایی اشاره
داشتید حذف سرگروه ها هم برای افزایش ساعات
درسی کلاس هاست که معلم را در اختیار داشته
باشند. یعنی سیاست اصلی، پر کردن کلاس های
خالی با معلمان موجود است تا جذب نیروهای جدید.
با محاسبه 4 سال تحصیل دانشجو معلمان ، مدت
قرارداد را 5 سال ذکر کرده ام که جایگزین شوند.
از دقت نظر حضرتعالی سپاسگزارم.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/07/11 - 19:59
احسنت خانم امامی.کاملا منطقی فرمودید. ولی افسوس که با اومدن این طرح بسیاری از همکاران بدون فکر کردن به عواقب پذیرش اون براش سر و دست میشکونن! و نه تنها خودشون رو در آینده نه چندان دور(شاید همین سال بعد)گرفتار میکنن بلکه باعث گرفتاری سایر همکاران هم میشن! شک نکنید که ساعت کاری برای همه معلمان به ۳۰ ساعت افزایش پیدا میکنه و افزایش حقوقی ناچیز سهم معلم میشه و تبلیغات مسئولین در افزایش حقوق فرهنگیان گوش فلک را کر خواهد کرد!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/11 - 22:21
سلام
با محاسبه همین تعداد همکاران ، اعلام کرده اند طرح
اختیاری است . کاش همکاران قدری تامل و مشورت
نمایند تا بعد پشیمان نشوند. تشکر
پاسخ + +4 0 --
دبیر 1397/07/11 - 20:07
بسیار عالی نوشتید .
متاسفانه تا مسئولان آموزش و پرورش همدل و همراه معلمین نباشند اتفاق مثبتی نخواهد افتاد .
هر روز نقشه می کشند که چگونه از معلم بینوا و حقوق قطره ای آن بزنند .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/11 - 22:24
سلام
شاید علت ناکامی طرح ها و یا عدم توفیق مسولان
آموزش و پرورش در همین عدم همراهی نیروهای
ستادی با صفی است. در وزارتخانه های دیگر از
کارمندان جز و کل ، حمایت و پشتیبانی صورت
می گیرد اما وزارتخانه ما آش حلیم نینداخته است.تشکر
پاسخ + +4 0 --
دبیر 1397/07/11 - 22:51
چرا باید 300 هزار نیروی ستادی و اداری بدون کمترین بازدهی در آموزش و پرورش وجود داشته باشد ولی به کلاس ها ی خالی از معلم نروند ...
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/11 - 22:59
سلام
شاید به دلیل آشکار فرار از تدریس. اما آیا همگی به
این دلیل جزو نیروهای ستادی شده اند ؟
نمی دانم این مرز واقعیت دارد یا فقط یک فوبیای
بی اساس است. کار اداری هم سختی های خودش
را دارد. چرا یک تصور غلط ، نهادی شده است ؟ تشکر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/12 - 12:30
بالاخره ما نفهمیدیم فوق العاده ویژه یا فوق العاده شغل؟!؟!؟
آخه این دو با هم متفاوتند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/12 - 13:28
سلام
همکار محترم بنده چون بازنشسته ام ، لطف نمایید بند ( و) حقوق خود را مشاهده نمایید. در خبر فوق العاده ویژه ذکر شده است. حال بند ( و) هر چه هست همان است. تشکر
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/12 - 16:08
آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد
مژده دهید باغ را بوی بهار می‌رسد
راه دهید یار را آن مه ده چهار را
کز رخ نوربخش او نور نثار می‌رسد

چشم و دلتان روشن ، شش ساعت شد 12 ساعت و ظاهرا اجباری هم خواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
پارسا 1397/07/12 - 18:56
نه اجباری نیست.در واقع جرات اجباری کردنش رو ندارند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/13 - 08:16
درود برشما .من در تمامی حکمها که بررسی کردم هیچ اثری از بند (و)ندیدم . یکی میگه 30 ساعت ،دیگری میگه 36 ساعت .یه بار میگن فوق العاده شغل ،یه بار می گن فوق العاده ویژه .خودشونم نمی دونن چی می گن .ما هم که ...........
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/13 - 11:11
شما حکم ها را نگاه کردید، فیش
حقوق را هم بررسی کنید. موفق باشید.
پاسخ + +3 0 --
امامی 1397/07/13 - 11:08
سلام
همکار ناشناس محترم،
خمیر خیلی آب می برد. عجله
نکنیم و اقدامی که پشیمانی داشته
باشد اصلا، منتظر مانده از اصل
تصمیم ونحوه اجرا مطلع گردیم.
تشکر
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/07/13 - 11:49
با سلام بند (و)در حکم کار گزینی همان بند (ذ)است که به اشتباه ذکر کرده اند . که در حقیفت بند 10 از ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری است که یکی از 10 بند فوق العادهایی است که در قانون مزبورامده است ودرماده 106 همان قانون در محاسبه حقوق بازنشستگی کارمندان لحاظ می شود. بند 10 ماده 68 امتیاز ویژه ای است که در قبال انجام فعالیت ووظایف تخصصی وستادی وتحقیقاتی وحساسیت کار و....تا 50%سقف امتیاز حقوق ثابت وفوق العادهای مستمر(ایثار گری ودارندگان نشان های دولتی وسختی کار ومشاغل تخصصی)به کارمندان با تایید هیات دولت پرداخت می شود.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/13 - 12:08
سلام و سپاس
اول آن که وزیر به این امتیاز اشاره
نکردند.
دوم آن که در عرض یک هفته، تغییر
تصمیم و عدم هماهنگی معاون و وزیر،
جای سوال دارد.
سوم واقعا معلمان این ظرفیت اضافه
ساعات تدربس را دارند؟
چهارم ظاهرا شما نیروی ستادی. هستید، به نفع معلمان هست؟
پنجم طرح زیاد اختیاری به نظر
نمی رسد، واقعا شفاف و قابل اعتماد
نیست. باز تشکر
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/07/13 - 11:59
ادامه مطلب البته در بند 9 ماده 68 قانون فوق فوق العاده اضافه کار دیده شده ولی این پرداختی نامستمر است وبه نظر من وزارت برای دادن مشوق وانگیزه مالی دست به دامن بند 10 شده است که با توجه به سابقه بد وعدم اعتماد به مسولان وتغییر دولت در اینده ووضعیت بحرانی اقتصاد نباید به این طرح خیلی خوش بین باشیم . در نهایت اگر بوی تزویر وریا اجبار از این طرح به مشام بزسد به دیوان عدالت اداری رجوع می کنیم.
پاسخ + +3 0 --
امامی 1397/07/13 - 12:16
همکار محترم جناب ٱقای داود،
به نظر من خیلی مسخره است که
توسط برخی مسولان، قوانین بد
وضع شود و بعد افراد مغبون بروند
دیوان عدالت اداری، شکایت کنند!!
وقت اضافی داریم یا انرژی اضافی؟!
برای همین فرصت سازندگی و اصلاح
امور عقب مانده ومورد مغفول مانده را
نمی یابیم. تشکر
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/07/13 - 12:41
باسلام خدمت شما شکایت به دیوان عدالت را به عنوان اخرین تیر ترکش که مجبور ما ن کنند به این طرح تمکین کنیم مطرح کردم تا به شکل مدنی از حقوقمان دفاع کنیم .سپاس
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/13 - 13:11
سلام مجدد ،
بنده دقیقا حسن نظر شما را فهنیدم اما بهتر نیست
لقمه را مستقیم دهان بگذاریم و آن را بیش از حد
نپیچانیم ؟ درایت و تامل عقلانی تر است.
از حس مسولیت تان سپاس.
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/07/13 - 13:03
در مصاحبه اقای الهیار ترکمن در مورد 30ساعت شدن معلمان ایشان مبنای محاسبه افزایش 25%فوق العاده ویژه حکم معلمان را حق شغل گفتند در حالی که نص صریح بند 10ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری اشعار می دارد که تا 50%سقف حقوق ثابت وفوق العاده های مستمر برای کارمندان در نطر گرفته شود. معلمان محترم عنایت داشته باشند سرمان کلاه نگذارند حقوق ثابت شامل حق شغل وحق شاغل است که نه از حق شاغل ونه فوق العاده های مستمر(ایثار گری ودارندگان نشانهای دولتی وسختی کار ومشاغل تخصصی) سخنی به میان نرفت . که مبلغ زیادی را از دست می دهیم خدا کند .که ایشان از روی تسامح ونه اگاهانه ودقیق این حرف را زده باشد که از همان ابتدا بوی تزویرا ز سخن ایشان می شنوم .بس اگاه باشیم که ستادی ها گولمان نزنند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/15 - 08:30
سلام
این قانون را نگاه کردم :

اولا 25 تا 30 درصد است.

ثانیا به کارمندان و کارکنان دولتی که نیروی ستادی
هستند تعلق می گیرد.

ثالثا نه همه کارمندان آنانی که سهمی در افزایش درآمد ملی کشور دارند.
پاسخ + +3 0 --
امامی 1397/07/13 - 13:25
داریم از 12 ساعت تدریس علاوه بر 24 ساعت فعلی ، سخن
می گوییم ، زنگ تفریح نامناسب و کم ، فرسایش بیشتر روح و
جسم ، افزایش فعالیت های معلم و محرومیت او از مطالعه و
یا گذران اوقات فراغت با خانواده ، حذف حتمی تعطیلی پنجشنبه ها،
عمده دشواری خود تدریس ، طرح سوال و اصلاح اوراق کلاسی و
آخر سال و....... از دردسرهای این طرح هست و ماندگاری و قانونی
شدن آن همانند گذشته اجتناب ناپذیراست ، سطح حقوق هم با افزایش
دویست ، سیصد هزار تومان اصلا شدنی نیست.
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/07/13 - 15:31
عیب می جمله چو کفتی هنرش نیز بگو من استنادات این طرح را گفتم تا هم معلمان عزیز اگاه شوند وبا دقت بیشتری این موضوع را سبک سننگین کنند وواکنش درستی نشان دهند وهم سر شان کلاه نرود ووهم مسئولان بدانند که با دسته کوران روبرو نیستند ودست وپایشان را جمع کنند ومطابق نص صریح قانون عمل کنند وحق وحقوق ما را به رسمیت بشناسند .گفتم که در صورت اجباری شدن ویا عدم اجرای بی تنازل قانون مزبور ما از حقمان کوتاه نمی اییم هرچند اگر عدهای ساز ناامیدی کوک کنند و... به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل که گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم. سپاس
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/13 - 15:50
سلام و سپاس
بنده هم چون شما می اندیشم و متاسفم که همه همکاران از
سایتی چون صدای معلم برای کسب آگاهی و اطلاعات ، بهره
نمی برند و نگران تصمیم عجولانه و بدون تامل آنان هستم.
همکار محترم ، جناب آقای داود
بنده بازنشسته ام اما همیشه بهترین ها را برای همه همکاران
بالاخص شاغلین آرزومندم. از راهنمایی و همراهی شما سپاسگزارم.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/07/13 - 16:47
سلام و هشدار
همکاران به خاموش ماندن یک نکتۀ حساس با تصمیم جدید وزارتخانه دقت نمایند. این تصمیم ، درخواست افزایش حقوق معلمان و همسان سازی حقوق آنان با سایر کارمندان دولتی راپوشش داده و موجب فراموشی طرح مسأله می گردد.
در واقع هم از این طریق بهره کشی مضاعف از توان و نیروی معلمان ، صورت خواهد گرفت، هم با تقدیم حداقل مبلغ ، آنان را در نظر خود، راضی خواهند کرد
و هم موجب فراموشی درخواست افزایش حقوق خواهند شد.
اگر دقت کنید سطح پوشش طرح مسأله توسط نویسندگان و خوانندگان و مسئولین، تغییر ماهیت داده است. امید از اصل خواسته خود دور نگردیم.
پاسخ + 0 0 --
نابغه تنها 1397/07/17 - 16:38
آموزش و پرورش « تراریخته » به نظامي گفته مي شود كه فرايند تربيت در آن توسط كارترهاي اقتصادي از طريق كنكور به دانش آموزان تزريق مي شود. نتيجه آن محصولات غير طبيعي و آسيب پذير و آسيب زاست كه تنها به داشتن مدرك اكتفا كرده و مانع تحرك خود و جامعه خواهد بود.
در يك جمله : خروجي نظام آموزشي تراريخته، تحويل فارغ التحصيلان نوتركيبي و غير طبيعي تحت سيطره كنكور و دانشگاه است.

پژوهش‌های مستند بر مضر بودن اغلب اين محصولات براي خود فرد و جامعه حكايت مي كند.

سيستم مديريتي منبعث از تربيت تراريخته هرگز قدرت دفاع و ابتكار عمل را نخواهد داشت.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/17 - 21:06
سلام
جناب نابغه ،
منظورتان کارتل های اقتصادی است ؟
چون واژه ای به نام کارتر نداریم .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/13 - 01:30
چراشامل معلمان ابتدایی وبالای 25سال نمی گردد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور