صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

وزیر محترم آموزش و پرورش از شما می پرسم : مسببین افسردگی و بیماری معلمان این کشور چه کسانی هستند؟!

از حرف های بطحایی برای دانشجو معلمان در پردیس نسیبه تا بی تفاوتی نسبت به روز جهانی معلم ؟!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

تحقیر معلمان توسط بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پردیس نسیبه و بی تفاوتی نسبت به روز جهانی معلم

وزیر محترم آموزش و پرورش
با سلام و احترام ،
جملۀ زیر شما قلب من دبیر بازنشسته و قدرمسلم جامعۀ فرهنگیان را شدیدا به درد آورد:

"معلم خسته خمود و افسرده که موقع راه رفتنش بچه ها دستش بیاندازند یا می خواهد خم بشود و گچ را بردارد و بگوید آی کمرم درد گرفت ، زانوهایم فلان است ؛ این معلم یعنی چه؟ "

شما در جمع معلمان آینده و جانشین ما ، چنین دردناک ، تمامی زحمات من معلم را ندید گرفتید. اگر قصد شما بیماری عده ای از آنان است ، بیماری که سنسور شناسایی معلم و وزیر و وکیل ندارد، هر کس می تواند مریض احوال و یا ناتوان باشد. گاه قبل استخدام و گاه حین خدمت ، معلمان نیز درگیر بیماری و یا ناتوانی می شوند.

تحقیر معلمان توسط بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پردیس نسیبه و بی تفاوتی نسبت به روز جهانی معلم

هیچ می دانید در دوران خدمت مناطق محروم ، خیلی از معلمان دچار سینوزیت و یا میگرن و سردردهای عصبی و کمر درد می شوند ؟

رفت و آمدهای 5 تا ده سال و حتی گاه بیشتر همکاران در مناطق دورافتاده و به دور از خانواده ، آنان را در آغاز خدمت و ایام جوانی درگیر بیماری های مزمن اغلب تا آخر عمر می نماید. وقتی از سختی کار سخن گفته می شود همه داد می زنند معلمی هم شد شغل که نیازی به سختی کار داشته باشد ؟

سر و ته سال تعطیل است و روزی 4-5 ساعت بیشتر کار نمی کند ! اما توانی که والدین در نگه داری دو فرزند کودک و نوجوان خود ندارد با الطاف خداوندی ، معلم برای 30 تا گاه حتی 50 دانش آموز ، آن هم برای تعلیم و تربیت که امری جدی است ، دارد. دهه 70 دانش آموزان کلاس از بس بیشتر بود که در طاقچه پنجره می نشستند. ضمن نوشتن این دردنامه ، متوجه شدم  13 مهر ( 5 اکتبر ) و روز جهانی معلم است ، همان اقیانوسی که ما را از رسیدن بدان باز می دارید و در اعلام ساده ترین تصمیم بی تفاوت هستید یعنی به رسمیت شمرده شدن روز معلم ایرانیان با همدلی جهانیان در همین روز

آری ، من معلم در شداید زمستان و بی ماشینی جاده ، زمانی که سوار تراکتور و یا ووانت باری می شدم و یا پای پیاده با ترس از سگان و گرگان مسافت بین دو روستا را به دلیل شدت بارش برف طی می کردم ، کسی به فکر سختی کار معلم نبود.
امروز شما با تمام نامهربانی راه رفتن و یا خم شدن مرا با همراهی آهی ، مذمت می نمائید! خدا را شاکریم که ما معلمان هر گاه خودکارمان بر زمین بیفتد خم شده و با سربلندی و بی نیازی در اوج صحت و سلامتی ، خودمان آن را برمی داریم چون به عزت انسانی روح انسانها معتقد هستیم و استثمار دانش آموزان را به بهانه کم سن و سال بودنشان پسندیده نمی دانیم ، هر چند دانش آموزان امروزی چنین سرودستی هم نمی شکنند.
اگر نگاه شمای وزیر به معلم مملکت این است از دیگران چه انتظاری دارید که من معلم را ارج نهد و یا نظام آموزشی را پاس بدارد!

تحقیر معلمان توسط بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پردیس نسیبه و بی تفاوتی نسبت به روز جهانی معلم

به نظر شما دانشجوی سال اول دانشگاه تربیت معلم که تازه از مدرسه و معلمان خود جدا شده است با جملات شما نسبت به جامعه فرهنگیان
چگونه دیدگاهی خواهد داشت ؟

ما معلمان که از هر نظر شیر بی یال و دم وزارت آموزش و پرورش و دولت و جامعه ، محسوب می شویم ، این دلشکستگی بر قامت استوار معلمان که با سیلی صورت خود را برافروخته و منزلت شغل خود را با عزت برافراشته نگه می دارند برای چیست ؟
خدا می داند چندین هزار نفر با دیدن این جمله خندیده اند! هیچ پدر و مادر دلسوزی عیوب فرزند خویش آشکار نمی کند و یا با بی انصافی به بزرگنمایی آنها نمی نشیند، پس معلوم می گردد که شما پدری دلسوز برای ما معلمان نیستید.

راستی به عمق جملۀ خویش دقیق شوید تا بلکه به نتایج مفیدتری به نفع معلمان برسید، اگر گفته های شما صحیح است :
عوامل ایجاد و فزایندۀ افسردگی معلمان و دانش آموزان کیست و چیست ؟ عوامل تشدید بیماری و از بین رفتن روز به روز سلامتی معلمان که از ترس هزینه های درمان و معالجه ، حتی برای یک سرماخوردگی ، جرأت پزشک رفتن ندارند، چیست؟ کدام پشتیبانی مالی و یا پوشش بیمه ای شما، او را با به موقع رفتن به پزشک ، سریعتر به فضای کلاس و انجام وظیفه برمی گرداند؟

همۀ مدیران ریز و درشت ، برای انجام امور مربوطه خود به نیروی انسانی سالم و سرحال و بانشاطی نیازمند هستند . شمای وزیر آموزش و پرورش جهت احراز چنین هدفی ، برای من معلم چه تمهیداتی اندیشیده اید و یا می اندیشید؟ مگر من همانند کارمندان وزارت نفت ، به پزشکان متخصص سازمان مربوطه مراجعه می کنم و تا دینار آخر آن را پس می گیرم ؟ مگر من باشگاه تفریحی - رفاهی همچون مجتمعات پتروشیمی که امکانات ورزشی - تفریحی - رستورانی - رفاهی را با نازل ترین قیمت جهت نشاط و سرحالی کارمندان خود دارد ، دارم ؟ در سال چند بار می توانم با خانواده خود سفر بروم آن هم با حرمت و عزت نفسی بالا در ویلاهایی که به رایگان در اختیار کارمندان وزارت نفت و گاز قرار می گیرد نه با خفت در مدارس سراسر کشور که کوس رسوائی آن تا سرزمین های دیگر نیز رفته است!

تحقیر معلمان توسط بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پردیس نسیبه و بی تفاوتی نسبت به روز جهانی معلم

به خاطر دارید فریاد بازنشستگان و شاغلان فرهنگی را روبه روی سازمان برنامه و بودجه و یا مجلس شورای اسلامی و یا وزارتخانۀ خودمان که بدون نتیجه و فریادرسی ، فرمالیته انجام می شود و گاه حتی منجر به جراحت جسمی و زندانی شدن برخی از آنان که به جراحت روحی تمامی معلمان تبدیل می گردد! یا لابد بهتر از ما می دانید که زندگی بدون پول نمی چرخد و اگر تداوم داشته باشد با حداقل امکانات ، کمر هم خم می کند ، زانو هم سست می کند و افسرده دل هم می سازد. ما دهه ها زیر خط فقر دست و پا می زنیم و تا به امروز هیچیک از وزرای آموزش و پرورش نتوانسته اند ما را از قعر خط فقر ، میلیمتری بالا کِشند !

ضمن نوشتن این دردنامه ، متوجه شدم  13 مهر ( 5 اکتبر ) و روز جهانی معلم است ، همان اقیانوسی که ما را از رسیدن بدان باز می دارید و در اعلام ساده ترین تصمیم بی تفاوت هستید یعنی به رسمیت شمرده شدن روز معلم ایرانیان با همدلی جهانیان در همین روز .
شما حداقل ها را هم در حق ما به جا نمی آورید چه رسد به حداکثرهایی که برای ما به آرمان اجتماعی تبدیل گردیده است. یعنی ارزش های مشترکی که می خواهیم بدانها برسیم اما یاور و دلاوری برای رسیدن بدانها نداریم !

تحقیر معلمان توسط بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پردیس نسیبه و بی تفاوتی نسبت به روز جهانی معلم

جناب آقای بطحایی ،
منِ معلم همانند همۀ انسانها برای تداوم حیات خود، حق برخورداری از حق و حقوق شغلی متناسب با دیگران شاغلان جامعه را دارم.

شمای وزیر می بایست نقاط قوت مرا بال و پر دهید و تقویت کنید نه نقاط ضعفم را بر زبان آورید آن هم در جمع معلمان آیندۀ کشور. گفته ها و کرده های شما در جامعه بر درجات اعتلا و یا ذلت شغل معلمان اثر می گذارد. منزلت با سرخ کردن صورت توسط سیلی های آشنا و ناآشنا ، پاس داشته نمی شود. شما می بایست مدافع حیثیت و موقعیت معلمان باشید و از ایجاد هر نوع تزلزلی ممانعت به عمل آورید .
نمی دانم چگونه قرار است تصویری که از فردای معلمان در اذهان دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ترسیم نموده اید را اصلاح و یا پاک گردد ، اما جامعۀ فرهنگیان و معلمان این کشور از وزیری که جرأت عذرخواهی از دانش آموز برتر خوارزمی شهرستان آمل را با دست خط خویش دارد و یا جرأت عذرخواهی ویدئویی از بی نصیبی و فقر آموزشی دانش آموزان سیستان و بلوچستان را ،انتظار دارند جراحت این زخم را با شیرینی عذرخواهی از وجود خالص و مقدس معلمان این سرزمین بزُدایید.

سپاس


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعه, 13 مهر 1397 ساعت 21:27 خوانده شده: 1119 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 0 --
معلم 1397/07/13 - 22:11
خانم امامي مثل هميشه عالي بود، دست مريزاد.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/07/14 - 16:53
مقاله بجا و قابل دفاعی است
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/07/13 - 22:17
یا سلام اکثر معلمان دوره ابتدایی شهرستان شوشتر دچار مشکلات روحی و روانی شده اند نه فقط بخاطر حقوق پایین بلکه بخاطر تبعیض و پارتی بازی و دوست بازی در مدیریت ها و معاونت ها که بیشترین ضربه روحی را به معلمان این مقطع زده است لطفا مدیر کل آداره آموزش و پرورش خورستان رسیدگی نمایند
پاسخ + +6 0 --
شاکی 1397/07/13 - 22:48
دغدغه های معیشتی یک طرف...عدم امنیت پس از بیان و تهمت کم کاری و کار نکردن و عدم آزادی بیان و عدم امنیت پس از بیان و تنبیهات پس از بیان وقطع حقوق ومزایا واضافه کار و از سوی دیگر!!آقای بطحائی در آموزش و پرورش چه میگذرد؟!حراست چرا بلای جان معلمان شده است؟!چرا کلاس و مدرسه فرستادن ابزار تنبیه حراست با نیروهای منتقد بخش اداری شده است؟! آقای بطحائی در آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران قدرت حراست و عوامل باقی مانده از دولت قبل از مدیرکل اصلاح طلب هم بیشتر است؟! آقای بطحائی واقعا نیروهای بخش حراست را جایی خارج از سیستم دولت تدبیر و امید تعیین می کند؟!این خط مشی دولت تدبیر و امید است که با نیروهای منتقد تسویه حساب شخصی میکنند؟!رسیدگی لطفا رسیدگی!!
پاسخ + +6 0 --
مادردانش آموز 1397/07/14 - 00:22
خانم امامی عزیز،باسپاس ازنوشته شما،درقسمتی ازعذرخواهی آقای وزیرازرتبه برترجشنواره خوارزمی نوشته بودید،فرزندم امسال قربانی اداره اموزش وپرورش ومدیردبیرستان شدبعدپیگیری فراوان پرونده سازیهای دروغینشان افشاشده،یکسال هست پیگیری میکنم،دخترم بامعدل ۱۹/۸۵ورتبه اول دبیرستان نمونه کنکورش روازدست داد،ای کاش وزیری که جرات وشهامت عذرخواهی داردلااقل دستورپیگیری شکایت بنده رومیداد،فرزندم بعدازاین اتفاقات دچارشرایط سختی شد،باتوکل به خداهمچنان پیگیرشکایتم هستم وازحق فرزندم ودیگرانی که همچون دخترم آسیب روحی دیدندکوتاه نمیایم،ضمن اینکه همچنان حساب مدیرومشاورغیرقانونی دبیرستان فرزندم روجداازدبیران وزحمتکشانی میدانم که اگرفرزندم موفقیت وپیشرفتی داشته نتیجه زحمات آموزگاران فداکاربوده،امیدوارم شکایت بنده پیگیری شود.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/07/14 - 08:39
سلام

خانم محترم ( رئیسی )

قبلا هم خدمت شما گفتیم .


مستندات شامل نامه ها و یا شماره نامه های و مکاتبات خود را برای صدای معلم ارسال فرمایید .


با تشکر .
پاسخ + 0 0 --
مادردانش آموز 1397/07/14 - 09:38
باسلام وتشکرازپیگیری شما،چون شکایت جدیدی ثبت کردم ودرحال پیگیری هست ،امروزبه بنده اعلام کردن منتظر رای هیات بمونم، آقای نظری باپیگیری های سایت صدای معلم بابنده تماس گرفتن ولی هنوزجوابی به بنده داده نشده وخواستن صبرکنم،به زودی شرح ماجراومستنداتم ونتیجه پیگیریهای وزارتخانه وروابط عمومی روبرای شما ارسال میکنم،باتشکرازشما،موفق باشید
پاسخ + +4 0 --
محمدرضا خورشیدی پاجی 1397/07/14 - 01:39
درود بر خانم امامی
معلم گرانقدر انچه نوشته اید رنجنامه ی همه معلمان کشور عزیزمان ایران بوده است رنجی که گوش شنوا ندارد و انان شیپور را از سر گشادش در پشت تریبون و اخیرا در روز جهانی معلم در مراکز مذهبی می نوازند اما معلم همچنان تنهای تنهاست
درود بر شما که همچنان می نویسید دست مریزاد بر امید و مقاومت تان
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/14 - 09:17
با سلام و احترام ،
استاد بزرگوار بسیار سپاسگزارم.

رعایت عدالت از ارکان اصلی شغل معلمی است. به دلیل حساسیت موضوع و مورد خطاب قرار داده شدن وزیر محترم توسط خوانندگان ،از پاسخگوئی انفرادی پرهیز نمودم . اما بر خود واجب دانستم که به محضر استاد ارجمند، سلامی عرض کرده و روز معلم را خدمت شان تبریک عرض نمایم، امیدوارم همکاران محترم بر بنده خرده نگیرند. باز سپاس
پاسخ + +3 0 --
حسن درویشی 1397/07/14 - 05:57
وقتی از رزو اول منتقدان می گفتند جناب بطحائی در حد و قواره ی وزارت نیست برای چنین روزهایی بود
وقتی از موافقان جناب بطجائی می خواستیم حداقل سه ویژگی مثبت ایشان را که نشان از شایستگی ایشان برای پست وزارت را دارد برشمارید و چیزی برای عنوان کردن نداشتند چنین روزهایی را می دیدیم
وقتی اصرار داریم قانون تصویب شود که هر کس می خواهد در پستهایی نظیر وزیر و معاون و مشاور آموزش و پرورش بنشیند باید حداقل ده سال سابقه ی حضور در کلاس های درس و تدریس را داشته باشد برای چنین روزهایی بود
پاسخ + +4 0 --
شهاب 1397/07/14 - 06:08
عالی است
تا این افرادوزیر هستند فرهنگیان ودانش آموزان روز خوش نخواهند دید
زمانیکه فرهنگیان ودانش آموزان روز خوش ببینند دیگر این افراد درچنین جایگاهی قرار نخواهند گرفت واین عرصه عرصه ی متخصصین خواهد بود
پاسخ + 0 -1 --
دانش آموز دکتر حسینی 1397/07/14 - 06:22
آقا اجازه؟ معلم ما امروز وقتی تدریس الفبای زبان رو تمام کرد گفت: پوپکانم! مسیولان بی کفایت ما در حوزه آموزش و پ هم به روش های پادگانی و گاز انباری در حال کنترل و آزار و اذیت منتقدان هستند. آقا اجازه! ا....من نفهمیدم منظورش چی بود. توضیح بیشتر خواستم که دکتر گفت وبلاگش رو ببینم ....
پاسخ + +4 0 --
امامی 1397/07/14 - 09:08
با سلام و احترام خدمت تمامی همکاران بزرگوار،
روزتان مبارک. به امید اعتلای نظام آموزشی و سلامتی و سربلندی معلمان شاغل و بازنشسته سراسر کشورم،

لازم می دانم از مدیر محترم سایت جناب آقای پورسلیمان برای تمامی همکاری های صمیمانه و مؤثرشان قدردانی نمایم و محبت و همراهی تمامی همکاران را بستایم.
هدف اصلی ما اوج گیری کمیت و کیفیت ساختار نظام آموزشی است تا قادر گردیم افرادی توانمند و لایق برای جامعه تربیت نمائیم.
امیدوارم دیگر کسی در این کشور به دلشکستگی معلمان اهتمام نورزد که اثرات تخریبی آن جبران ناپذیر است. منزلت ما با هوشیاری خودمان در جایگاه اصلی خود قرار می گیرد. عزت تان زیاد و شوکت تان روزافزون.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/07/14 - 09:26
سلام

خانم امامی

و مخاطبان محترم

از لظف شما سپاسگزارم .


البته شما شاید از معدود افرادی باشید که علی رغم بازنشستگی همچنان برای تعلیم و تربیت قلم می زنید .


روز جهانی معلم را تبریک می گویم .پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/14 - 09:39
با سلام و احترام ،
بازنشستگی که پایان راه نیست. شکر خدا نعمتی چون سایت صدای معلم برای برقراری ارتباط تنگاتنگ
با مسئولان و همکاران وقتی وجود دارد،خواب و غفلت بنده بسیار عبث و اسفبار است. در ضمن اگر دقت فرمائید هرگاه معلم و معلمی را در آستانه خطر ارزشی و یا منزلتی دیده ام، دِین و عصبیت مثبت ام نسبت به شغلم، به فوران درآمده است حال از سوی اولیا و یا مسئولین و یا افرادی خارج از دایره فرهنگیان.
وظیفه من دفاع از حیثیت معلم و معلمی است آن هم با قلم. باز سپاسگزارم.
پاسخ + 0 0 --
مادردانش آموز 1397/07/14 - 10:19
باسلام وسپاس وتبریک روزجهانی معلم به مسئولان سایت صدای معلم وسرکارخانم امامی وهمه فرهنگیان زحمتکش،بارهادرهمین کامنتهااعلام کرده ام که موردشکایت بنده ازمدیرومشاوردبیرستان دخترم یه موردخاص هست که به گواه همگان باتدبیرومدیریت مشکل حل میشد،حساب فرهنگیان عزیزو۹۹درصدافرادی که صادقانه زحمت کشیدندروجدامیدانم ازظلمی که به فرزندم شدوقدردان زحماتشان هستیم،افرادزیادی ازمجموعه دبیرستان فرزندم،اداره،اداره کل ووزارتخانه برای مشکل مامتاسف شدن،باتشکرازشماوهمه فرهنگیان زحمتکش
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/07/14 - 09:24
سلام جناب وزیر ،
در تعجبم که در بین این همه نوشته و مقاله و خبر و گزارش ،همکاران بر شما خرده می گیرند و ایرادهایی موجه نسبت به شما و مجموعه عوامل تان ، مطرح می سازند اما حتی یک نفر از همکاران از شما دفاع یا حمایت نمی کند!!!!
به نظر شما این نشانۀ عدم موفقیت و یا عدم محبوبیت شما در بین فرهنگیان نیست؟
راستی برای رفع این واقعیت تلخ ، نمی خواهید اقدامی مفید انجام دهید؟ یا ما مجبوریم 3 سال دیگر
این کاستی ها و ضعف ها را تحمل کنیم ؟!!!!!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/07/14 - 09:32
سلام
آقای وزیر،حداقل احوال خوش بر ما ارزانی نمی دارید روی خوش نشان دهید.

هشدار هشدار هشدار
همکاران به خاموش ماندن یک نکتۀ حساس با تصمیم جدید وزارتخانه دقت نمایند. این تصمیم ، درخواست افزایش حقوق معلمان و همسان سازی حقوق آنان با سایر کارمندان دولتی را پوشش داده و موجب فراموشی طرح مسأله می گردد.
در واقع هم از این طریق بهره کشی مضاعف از توان و نیروی معلمان ، صورت خواهد گرفت، هم با تقدیم حداقل مبلغ ، آنان را در نظر خود، راضی خواهند کرد
و هم موجب فراموشی درخواست افزایش حقوق خواهند شد.
اگر دقت کنید سطح پوشش طرح مسأله توسط نویسندگان و خوانندگان و مسئولین، تغییر ماهیت داده است. امید از اصل خواسته خود دور نگردیم.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/07/14 - 09:44
سلام خدمت وزیر محترم ،

شما به ما روز جهانی معلم را تبریک نگفتید ، به عنوان یک معلم به شما که مدعی هستید معلم هستید این روز را تبریک می گویم.
راستی شما دنبال انقلاب جهانی هستیدبا معلم نهانی !!
پاسخ + +3 0 --
امامی 1397/07/14 - 10:46
سلام
با اجازۀ مدیر سایت ،
همکاران محترم،سئوالات نظرسنجی سایت صدای معلم، استنادی بر خواسته های ماست که در بیان تقاضاهایمان به مسئولین فاکتوری شفاف است. لذا تقاضا دارم به سئوال فعلی نظرسنجی پاسخ دهید تا نمایشی از نظرات همکاران و سندی جهت استفاده در مقالات باشد.ممنونم.
پاسخ + +1 -1 --
معلم 1397/07/14 - 15:29
همه ی ما اینارو می دونیم ولی غافل از هیچ همکاری و عکس العملی ...مسئولین اموزش و پرورش هم فقط نشستن به ما می خندن مگر تبعیض و بی عدالتی مال این یکی دوساله که حرف می زنیم مال چندین ساله اونوقت ایا هیچ کدوم از مسئولین اینارو نمی دونن ...فعلا اونا خوشحال هستن که ما به گفتن این حرف ها دل خوش کردیم و هیچ کاری نمی کنیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/14 - 19:35
منظور از همکاری و یا عکس العمل ، یکدلی است ؟
خوب همین سایت و خواندن مطالب آن نوعی یکدلی و همدلی نیست ؟ هر کس می خندد لابد یا آینه جلویش هست و یا به ریش خود می خندد. معلم بجز کار فرهنگی چه باید بکند ؟ مهمترین وظیفه من و شما فعلا آگاه کردن دانش آموزان فرداست تا تشخیص دهند سفید و سیاه و خاکستری، یعنی چه ؟ زندگی همین حالا هم جریان دارد منتهی عده ای زود تند سریع می گویند که شدنی نیست.من و شما صحنه آگاهی را ول نکنیم و پیگیر همه چیز باشیم ، نتیجه مساعد هم می آید. تحول اجتماعی یعنی همین. تلاش و کسب آگاهی هردائم. بدون تلاشی ، که معلوم است نتیجه ای حاصل نمی گردد.
پاسخ + +1 0 --
داود 1397/07/14 - 20:37
باسلام ازاقای پورسلیمان عزیز که چنین رسانه وزین واگاهی بخشی را با رویه دموکراتیک مدیریت می کنند خواهشمندم مقاله ای در مورد نیاز "اینجا واکنون"معلمان (طرح تمام وقت شدن کار معلمان) بنوسند .سپاس
پاسخ + 0 0 --
پارسا 1397/07/15 - 17:52
قابل توجه وزیر!
حقوق معلم در آیینه ی کلام امام سجاد (ع)
حضرت سجاد (ع) در فرمايشات خود سفارش بسياري در حفظ حقوق معلم از سوي شاگردان دارند و مي فرمايد:

« حق کسي که عهده دار تعليم توست آن است که او را بزرگ شماري و مجلس او را سنگين بداري و نيکو به وي گوش فرا دهي و روي خود را بر او کني و با او بلند سخن نگويي و کسي را که از او چيزي مي پرسد تو پاسخ ندهي و بگذاري که خود او پاسخ گو باشد و در مجلس او با هيچ کس به صحبت ننشيني و در محضر او بدگويي از کسي نکني و اگر از او در نزد تو بدگويي شد از او دفاع کني و عيب پوشش باشي و فضايل و مناقب او را آشکار کني و با دشمنش همنشيني نکني و با دوستش دشمني نورزي؛ پس چون چنين کردي، فرشتگان خداي تعالي به سود تو گواهي خواهند داد که مقصد و مقصود تو از او و فرا گرفتن دانش او فقط براي خدا بوده نه به خاطر مردم ».
پاسخ + +1 0 --
رفاه معلم در یک نگاه 1397/07/15 - 20:43
تغذیه مناسب/
لباس شایسته/
سفر رفاهی /
بیمه کاملا مکمل /
استفاده از سینما/ کنسرت/ مراکز تفریحی مانند پارک های آبی/ سیرک / جشنواره های موسیقی
تامین حقوقی کامل در مقابل هر گونه تعرض چه از جهت افراد خارج از مجموعه و چه از طرف مجموعه اداری/
پاسخ + +1 0 --
معلم جوان 1397/07/16 - 20:22
ولی خانم امامی گرانقدر این عکسو دیدم خیییییییلی جای خوبیه واسه انتخاب همدم. اصلا به ذهنم نرسیده بود. موندم چطوری برم سرچ کنم و دید بزنم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

کدام یک از طرح های وزارت آموزش و پرورش در طی سال گذشته را بیشتر پسندیدید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور