صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

جدایی آموزش از پرورش ، اشتباه بزرگی بوده است !

معاون محترم پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ! چرا اعتراف نمی کنید راه را اشتباه رفته اید ؟!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

تفکیک آموزش و پرورش و معلمان ماموران امر به معروف و نهی از منکر

"معاون پرورشی آموزش و پرورش اظهار داشت: در ابلاغیه دستورالعمل امر به معروف و نهی از منکر به مدارس ، مطابق با سیاست های کلی امر به معروف و نهی از منکر در سیاست های آموزش و پرورش نیز تبیین شد.بدین گونه که ساختاری را در نظر گرفته ایم به عنوان" یادآوران و یاوران معروف" یادآوران دانش آموزانی هستند که از هر کلاس یک نفر در حوزه توسعه و ترویج معروف انتخاب و فعالیت می کند ، یاوران معروف نیز یکی از همکاران مدرسه از معلمان تا ناظم به عنوان مربی و سرپرست دانش آموزان منتخب در راستای اجرای سیاست های ابلاغیه کار را مدیریت می کند.

تفکیک آموزش و پرورش و معلمان ماموران امر به معروف و نهی از منکر

کاظمی در پاسخ به این سوال که نقش معلم پرورشی و دینی در ترویج امر به معروف و نهی از منکر چه بوده و آیا این سیاست گذاری هدف خاصی را دنبال می کند یا خیر، افزود: معلمان پرورشی و دینی صدها وظایف دیگر بر عهده دارند، فعالیت های دینی مانند نماز و مشارکت در مراسم های مذهبی و ... بنابراین هدف از اجرای این ابلاغیه در آموزش و پرورش سهیم شدن تمامی معلمان از معلم ریاضی تا زبان انگلیسی در امر آموزش امر به معروف و نهی از منکر به دانش آموزان است. معاون پرورشی آموزش و پرورش گفت: اینکه متکی به یک معلم در پرورش دینی دانش آموزان باشیم ، اشتباه است چرا که گاهی شاید یک معلم فیزیک یا ریاضی در تفهیم و تاثیرگذاری مسائل مذهبی و دینی موثرتر و موفق تر عمل کند." (1)

تفکیک آموزش و پرورش و معلمان ماموران امر به معروف و نهی از منکر

نکته اول :
به دورۀ تحصیلی اجرای این طرح ، اشاره نگردیده است ، تصور می کنم به حکم عقل می بایست در سطح متوسطه انجام شود ، اما یک دانش آموز برای رسیدن به چنین قابلیتی صرفا باید عضو بسیج و یا انجمن اسلامی دبیرستان باشد و یا احراز توانایی های دیگر ی هم برای او لازم است ؟ یا هر دانش آموزی که صرفا داوطلب باشد قابل قبول است !

کلاس درس و محدودیت زمانی آموزش و حجم زیاد کتب درسی که اغلب با زمان بندی وزارتخانه هم همخوانی متناسبی ندارد، چنین فرصتی را چگونه فراهم خواهد ساخت ؟ آیا تصور نمی کنید یادآوران معروفی که صرفا دانش آموزند با مشاهده و یا تذکر خود نسبت به خطای همسن و سالان خود بیشتر از آن که برخوردی کارشناسی و یا عقلانی داشته باشند، برخوردی احساسی منجر به زد و خورد و دعوا خواهند داشت ؟

   لابد همگی به یاد داریم " شهید علی خلیلی طلبه جوانی بود که در تیرماه 1390 در یکی از خیابان‌های تهرانپارس در جریان نجات یک دختر از حادثه مزاحمت به نوامیس مردم توسط چند شرور خیابانی مورد سوء قصد قرار گرفته و به شدت از ناحیه شاهرگ صدمه دیده بود راهی بیمارستان شد و جان سپرد." (2)
تصور نمی کنید انتخاب دانش آموزی که تجربه و مهارت و سوادی هم سطح دیگر دانش آموزان دارد برای این اصل مهم آموزشی و یا مذهبی ، به دور از عقل یا شرایط اجتماعی باشد ؟

آستانۀ تحمل افراد جامعه پایین و میزان تنش های فیزیکی در جامعه امروز ما خصوصا در بین نوجوانان و جوانان بسیار بالاست که از دلایل عمده آن حاکمیت واقعیت تلخ ضرب و شتم مدیر و معاون و معلم و حتی قتل آنان است. ما نمی توانیم با طرح خود ، کاتالیزوری برای ایجاد و تقویت این برخوردها فراهم سازیم. اعتراف امروز شما بهترین جرقه برای ایجاد تفکر بازگرداندن دو وظیفه خطیر و جهانی معلمان به آنان است.نکته دوم :
معلمان هر سرزمینی فقط معلم نیستند، هم زمان ، پدر و مادری دلسوز و راهنمایی فرهیخته برای دانش آموزان هستند. معلمی ، عشق است و هنر ، هنر موجود در تارو پود و کارکرد معلم بر وجود دانش آموزان اثری ماندگار می گذارد. به شرایط نامساعد زندگی امروزی معلمان نگاه نکنید که صلابت و استواری آنان را در جامعه خدشه دار ساخته است ، روزگاری ، سِتبری سینۀ معلمان مورد حسرت و غبطۀ خاص و عام بود اما امان از همان روزگار که خم بر وجود معلمان این سرزمین وارد آورد.


جناب آقای کاظمی ،
امروز تصمیم و بیان شما فریاد چند سالۀ ما را تأیید کرد که جدایی آموزش از پرورش ، اشتباه بزرگی بوده است. وجود بحران های اخلاقی ، افسردگی ، کتک کاری و ضرب و شتم و قتل و خودکشی و..... و افزایش و تداوم آنها در مدارس نتیجۀ سلب وظیفۀ " تربیت و پرورش " از معلمان بوده است. بدون در نظر گرفتن نظام سیاسی ، چرا در زمان تحصیل ما، این پدیده ها در مدارس حاکم نبود اما امروز هست ؟

بلی عوامل بسیار دیگری نیز در این آشفته بازار تربیتی حاکمیت دارد اما حضور معلم در کلاس درس با به کارگیری تمامی توان و مهارت و تجربه اش ، دانش آموزانی مقیّد به اخلاق و رفتار متناسب به بار می آورد. هم معلم احترام و اُبهت داشت و اثرگذار بود و هم دانش آموز اثر پذیر بود، چون معلم فقط تدریس خشک و خالی نداشت . دو جملۀ ضمن تدریس معلم ، آویزۀ گوش های دانش آموزان امروز و شاغلان و والدین فردای جامعه می گشت. اما با تفکیک پرورش از آموزش ، معلمان حتی اجازۀ گفت و گوی صمیمانه با دانش آموزان را نیز از دست دادند و تا خواستند نظر خود را بیان کنند و یا دانش آموزی را راهنمایی کنند ، توسط دبیر پرورشی و یا مدیر مدرسه ، مسکوت نگه داشته شدند که جزئی از وظایف شمای معلم نیست پس دخالت نکنید!

لذا معلمان فقط به امر آموزش و یا تعلیم پرداختند و فاصلۀ احساسی - سلسله مراتبی معلم و دانش آموز ، از بین رفت.

تفکیک آموزش و پرورش و معلمان ماموران امر به معروف و نهی از منکر

جناب آقای کاظمی ،
همچنان که گفتید ، گاه یک جمله یا زمزمۀ محبت و یا حتی نگاه نافذ مهربان یک دبیر فیزیک و شیمی و یا ادبیات و جامعه شناسی و.... زندگی دانش آموزی را زیر و رو می سازد و او را از ورطۀ نومیدی و نیستی به هستی و امیدواری برمی گرداند. مسیر تصمیم گیری ابلهانه و یا احساسی او را تغییر می دهد. آری گاه حتی یک نگاه محبت آمیز معلم ، قدرت بازگرداندن دانش آموز لب پرتگاهی را به طور معجزه آسایی به زندگی دارد.
نظام آموزشی تمامی این توانایی های معلمان را نادیده گرفته است و دچار نابه سامانی اسف باری گردیده است چون نظام آموزشی از تمامی قابلیت های جادویی معلمان به طور بهینه و مطلوب استفاده ننموده است. این توان و قدرت نهفتۀ یک معلم است ربطی به رشته و سن و .... ندارد. جملۀ آخر شما عین واقعیت است و قابل تحسین است و بسیار خوشحالم که برای اولین بار یک معاون پرورشی در حد وزارتخانه بدان معترف است ، یعنی هر دبیر و معلمی قابلیت اثرگذاری اخلاقی - دینی بر دانش آموزان را دارد. برخی متوجه این قدرت هستند و به طور اکمل از آن استفاده می کنند و برخی از معلمان از وجود آن غافلند.

نکته سوم
اصلا لزومی به اجرای این طرح نیست. به جای آن اجازه دهید دبیران پرورشی به همان صدها ! وظیفۀ خود پرداخته و معلمان نیز به دو کارکرد اصلی خود یعنی " آموزش " و" پرورش " و یا " تعلیم "و " تربیت " بپردازند. بدین طریق هم آنان صد وظیفۀ خود را به خوبی و در کمال آرامش انجام خواهند داد و هم معلمان در از بین بردن خلاء های تربیتی جامعه خواهند کوشید. معلمان در کلاس درس و مدرسه ، هر دائم در حال امر به معروف و نهی از منکرند، منتهی با این نام خیر و با نام آموزش و پرورش. چه فرقی می کند نتیجه یکسان است. هدف ارشاد و راهنمایی و هدایت دانش آموزان کم تجربۀ بدون مهارت زندگی ، برای جامعه پذیری و فراگیری ارزش ها و هنجارهای اجتماعی است تا حد درونی شدن آنها. هدف تربیت نیروهایی اخلاق مدار آشنا با فرهنگ و آداب ایرانی - اسلامی است.

تفکیک آموزش و پرورش و معلمان ماموران امر به معروف و نهی از منکر

جناب آقای کاظمی ،
همان قدر که جدایی دین از سیاست خطرناک است ، جدایی پرورش از آموزش نیز نتایج اسفباری دارد و حتی اثرات تخریبی این جدایی بیشتر از مورد اول است.به عنوان یک معلم ، انتظار اتخاذ تدابیر جسورانه تری از سوی شما در این عرصه مهم می رود. بالاخره باید از یک جایی ، حرکتی نو آغاز شود.

اعتراف امروز شما بهترین جرقه برای ایجاد تفکر بازگرداندن دو وظیفه خطیر و جهانی معلمان به آنان است. برای نجات نظام آموزشی کشور و اعتلای روز افزون آن و ارزشمندی واقعی معلمان این سرزمین بار دیگر به اتحاد آموزش با پرورش ، تصمیم بگیرید. سپاس

همکاران محترم و بزرگوار ، روز جهانی معلم بر شمای سنگردار تعلیم و تربیت مبارک .همیشه روزگار سربلند باشید.


1) گروه اخبار صدای معلم ، 11 مهر 1397 ، برگرفته از خبرگزاری برنا. عنوان خبر : معلمان مأمور امر به معروف و نهی از منکر می شوند.
2) کد خبر: ۸۹۵۷ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۳ .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 15:53 خوانده شده: 1224 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
فرهنگی 1397/07/16 - 16:59
باز خوب است بعد از 40 سال اعتراف و اقرار می کنید که راهتان به ترکستان بوده است. ومثل بقیه طرح های کارشناسی نشده : طرح کاد، نظام ترمی واحدی و نظام جدید و هدایت تحصیلی بازم بگم برایتان نظام شش و سه وسه ووووو
پاسخ + 0 0 --
احمدی 1397/07/16 - 21:26
آقای اداره کل خوزستان این فساد و دوست بازی و پارتی بازی و آشنا بازی که در مقطع ابتدایی وجود دارد لطفا چراغ این را خاموش کنید تا کسی متضرر نشود و روحیه معلمان بازسازی شود
پاسخ + +3 0 --
دبیر م 1397/07/16 - 17:42
با نظر همکار امامی موافقم
پاسخ + +5 0 --
دبیر م 1397/07/16 - 20:39
متاسفانه در همین دو سه هفته در مشهد و گلبهار حمله والدین به معلم و مدیر دیده شده را از ما حمایت جدی نمی شود؟؟؟؟!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/17 - 12:55
تگزاس
پاسخ + +4 -1 --
فرهنگی 1397/07/16 - 21:33
ازماست که بر ماست
پاسخ + +3 0 --
شاکی 1397/07/16 - 21:40
یاوران معروف..!!.آقا برای این منکرات اداری یه فکری کنید...همه چی به بدحجابی و روزه خواری خلاصه نمیشه...من الان بعنوان امر به معروف و نهی از منکر باید به نهی حراست و مسوولین ستادی از تجسس و دروغ و غیبت وگمان بد بپردازم که مثل موریانه تمام ساختار آموزش و پرورش رو داره میخوره...اما به محض این کار پرونده سازی ها و تخریب ها مضاعف میشه،این موانع رو برطرف کنید،خودتون رو با این ادا اصول ها تحمیق نکنید!!
پاسخ + +2 -1 --
حقی 1397/07/16 - 22:58
آقای کاظمی مشکل با امر به معروف ونهی از منکر دانش آموز حل نمی شود. تمامی افراد یک جامعه باید امر به معروف کنند وبشوند. نهی از منکر صاحبان قدرت وسیاستمداران است که جامعه را به سمت اصلاح پیش می برد.
پیامبر رحمت می فرمود : مرا نصیحت کنید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/17 - 12:57
اگر قانون باشد و فرهنگ سازی از پایه و خانواده درست شود همه چیز درست میشود مثل ژاپن و سوئیس و سوئد و نروژ و غیره
پاسخ + +2 -2 --
حقی 1397/07/16 - 23:16
جدایی دین از سیاست خطرناک است
فرمایش سرکار خانم امامی احتیاج به توضبح دارد.
هیچ شخصی در حال حاضر نمیتواند ادعا کند که واضح دین است واشتباه نمیکند. و همچنین ادعا کند که سیاست بدلیل دیندار بودنم باید در دست من باشد. خود همین ادعا حاکی از بی دینی این فرد است.
شخصی که می گوید من دین هستم وباید سیاست مدار هم باشم ،شیادی بیش نیست.

از دیگر سوی اگر دین را مجموعه هدایتهای الهی تعریف کنیم همه افراد از جمله سیاست مداران باید حتی امکان از آن پیروی کنند .
سیاست باید تابع دین(مجموعه معارف الهی) باشد. فاجعه وقتی است که دین منحرف شود تا با سیاست تطبیق کند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/17 - 09:28
سلام
از نکته نظر حضرتعالی که بجا و صحیح است سپاسگزارم.
البته بنده اشاره به دیدگاه موجود جامعه نموده ام . جامعه
بدون وجدان و ایمان ، ره به ترکستان می برد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/17 - 12:59
جامعه با اجرای قانون و فرهنگ سازی درست میشود مثل اروپا
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/17 - 15:17
سلام
ناشناس محترم وجدان و ایمان زیربنای
فرهنگ و قانون است. قبل از هر چیز
انسانیت انسانها باید تثبیت شود.
پاسخ + +3 0 --
پارسا 1397/07/17 - 09:02
معاون محترم پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش !
با سلام
خیلی بهتر است به جای این که مدام به فکر ابلاغیه های جدید و اجرای آن باشید،گاهی ابلاغیه های قبلی را بررسی و نقاط قوت آن را تقویت و نقاط ضعف آن را برطرف نمایید. مثلا سالیان سال است که دارید نماز جماعت را در مدارس اجرا می کنید و یکی از مشکلاتی که مدارس با آن مواجه اند پر شدن فضای نمازخانه از بوی بد و نامطبوع پا و جوراب دانش آموزان است که به سبب قرار گرفتن زیاد و پیوسته پا درون کفش ایجاد شده است ، این در حالی است که به واسطه دیر شسته شدن و یا عدم شستشوی سالیانه فرش های نمازخانه در بعضی از مدارس،این بود بد به خورد فرش رفته است و به هنگام سجده نماز گزار این امر کاملا محسوس و آزار دهنده است و در شان نماز و نمازخانه و نمازگزار نیست.
حال جنابعالی و همکاران قدیمی شما که حتما از موضوعاتی از این دست اطلاع داشته و دارید،برای رفع این مشکل ساده - که پیامدهای منفی فراوانی به همراه دارد - چه کرده اید و کدام ابلاغیه را به مدارس ارسال نموده اید که سالیان سال است این مشکل هنوز پابرجاست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/17 - 16:27
نکته ی کاملا درستیه و حتی باعث انتقال بیماری های قارچی هم میشه
پاسخ + +3 0 --
معلم 1397/07/17 - 10:10
معاونت پرورشی در این سالها متاسفانه بیشتر از اینکه به دنبال تعمیق باورهای دینی دانش آموزان باشد به دنبال اجرای برنامه های کلیشه ای و بدون محتوا بوده .
من خودم بیش از دو دهه در این حوزه سابقه کار دارم ودر این سالها نه تنها متولیان دنبال تقویت نیروهای تخصصی و کارآمد نبوده اند بلکه با عملکرد غلط باعث شده اند تا نیروهای تخصصی به شکلی از این حوزه خارج شوند . اغلب نیروهای ستادی پرورشی هم غیر تخصصی هستند و نمی توانند نگاه درستی به حوزه تربیتی داشته باشند .
اداره ما جدول زمانبیندی نمازجمعه را ارسال کرده و نام مدارس دوره ابتدایی ژسرانه حتی دوره اول ابتدایی را در لیست شرکت در نمازجمعه گذاشته . حالا تصور کنید دانش آموز پسر 9ساله ای که طبق دستور خداوند به سن تکلیف نرسیده و مجبور باشی از ساعت 9صبح جمعه تا 15عصز او را به نمازجمعه ببری و مجبور باشد دوساعت به سخنان خطیبی گوش دهد که کلمه ای از آن سخنان را درک نمیب کند .
این گوشه ای از کارهای کلیشه ای امورتربیتش است
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/07/17 - 10:12
کدام نمازجماعت مدرسه است که مسیولین مدرسه اعم از مدیر ، معاون و معلم در کنار دانش آموزان نماز می خوانند .؟
آیا معلمان تصدیق کننده سخنان مربی تربیتی هستند یا سخنانی متناقض از او می گویند ؟
آیا عملکرد متولیان مدرسه تایید کننده سخنان آنها هست ؟
و هزاران سوال دیگری که آموزش و پرورش در این سالها از آنها فاصله گرفته و نسلی را تربیت کننده که یا با مبانی دینی بیگانه است و یا یاد گرفته که جاهایی باید تظاهر به دینداری کند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/17 - 13:01
معلم پرورشی یک معاونت کاذب است که جز بار مالی و استراحت بعضی‌ها فایده ای ندارد و تاثیری بر روی دانش آموزان ندارد پرورش از خانواده باید درست باشد
پاسخ + +3 -2 --
معلم 1397/07/17 - 12:59
امر به معروف را اول از معاونتها تون تو مناطق شروع کنید معضل امروز جامعه فساد مالی است نه بدحجابی ،یکی از عواملی که دانش آموزان را به دین بدبین کرده وجود این افراد و عدم نظارت و میدان دادن به آنهاست ،شرایط مالی و اموال معاونهای پرورشی و تربیت بدنی ادارت مختلف را قبل و بعد انتصاب بررسی کنید ، تا ببینید عمق فاجعه چقدر است
سندسازی و فاکتورسازی در امور مربوط به پرورشی به راحتی صورت می گیرد غیر از ،به تاراج رفتن بین المال مسئولی که دستش آلوده به فساد مالی است هر طرحی را به مدارس بخشنامه کند به نتیجه نمی رسد
پاسخ + 0 0 --
دانش آموز دکتر حسینی 1397/07/17 - 13:48
خانم امامی گرامی؛
دکتر میگه اینا باهوشتر از این هستن که "اشتباه" کنن. برا نمونه دکتر امروز گفت سالهاست که در کلاس هایم شاهد دانش آموزان و حتی دانشجویانی هستم که تا 60 ترم کلاسهای زبان موسسات را رفته اند اما قادر نیستند 5 دقیقه به انگلیسی صحبت کنند. حتی در هند شاهد بودم که کسانیکه فوق لیسانس هم داشتند و 3000 ساعت در مدرسه و دانشگاه کلاس زبان داشتند قادر به گفتگو با گاید های خودشان نبودند! دلیلش؟! دکتر ادامه داد: همانطور که بارها گفته ام متاسفانه جمهوری اسلامی زبان انگلیسی را یک تهدید واقعی می بیند و بنابراین تمام مکانیزمهای آموزش زبان طوری طراحی و مهندسی شده که آموزش زبان موفق نباشد:
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1397/07/17 - 13:51
در جلسه معاونین پرورشی اخیر معاونت محترم پرورشی بعنوان متولی وسخنران که تاکید داشتند حتما باید در مدارس یادمان شهدا داشته باشیم خواستم بگویم برادر بزرگوار اگر چه می دانم ماموری و معذور ولی اگر دقیق شویم اغلب کانال های تلویزیون 24 ساعته در باره شهید وشهادت وحتی تشییع جنازه های باشکوه را به تصویر می کشند وهر از چند گاهی مراسم تشییع شهدای گمنام و یادمان این شهدای عزیز در مکانهای خاص دانشگاه و پارک ها و... ساخته شده است پس اگر قرار است فرهنگ ایثار وشهادت موثر واقع شود اغلب معابر ومیادین ومراکز علمی و ورزشی به نام شهیدان است .مسوولین بهتر است به جای شعار و تظاهر ! از خانواده معزز شهیدان وایثارگران وحتی از خود جانباز بعبارت دیگر شهید زنده حمایت کنند نه به ناحق حداقل به درد دل جانباز که از روی تعهد ومسوولیت تذکر وپیشنهاد می دهد گوش کنند مخصوصا در انتخاب مدیران ! به نظرم اگر هرچیز در جای خود باشد و شایسته سالاری حاکم شود و هر کس وجدان خود را مافوق قرار دهد و رضای خدا را در نظر بگیرد هم شهدا راضی خواهند شد وهم فرهنگ ایثار وشهادت زنده و پوینده خواهد ماند. عمل عمل عمل شعار بس است دیگر !
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/07/17 - 13:51
در جلسه معاونین پرورشی اخیر معاونت محترم پرورشی بعنوان متولی وسخنران که تاکید داشتند حتما باید در مدارس یادمان شهدا داشته باشیم خواستم بگویم برادر بزرگوار اگر چه می دانم ماموری و معذور ولی اگر دقیق شویم اغلب کانال های تلویزیون 24 ساعته در باره شهید وشهادت وحتی تشییع جنازه های باشکوه را به تصویر می کشند وهر از چند گاهی مراسم تشییع شهدای گمنام و یادمان این شهدای عزیز در مکانهای خاص دانشگاه و پارک ها و... ساخته شده است پس اگر قرار است فرهنگ ایثار وشهادت موثر واقع شود اغلب معابر ومیادین ومراکز علمی و ورزشی به نام شهیدان است .مسوولین بهتر است به جای شعار و تظاهر ! از خانواده معزز شهیدان وایثارگران وحتی از خود جانباز بعبارت دیگر شهید زنده حمایت کنند نه به ناحق حداقل به درد دل جانباز که از روی تعهد ومسوولیت تذکر وپیشنهاد می دهد گوش کنند مخصوصا در انتخاب مدیران ! به نظرم اگر هرچیز در جای خود باشد و شایسته سالاری حاکم شود و هر کس وجدان خود را مافوق قرار دهد و رضای خدا را در نظر بگیرد هم شهدا راضی خواهند شد وهم فرهنگ ایثار وشهادت زنده و پوینده خواهد ماند. عمل عمل عمل شعار بس است دیگر !
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/17 - 16:33
یک طرحی هم بدن که اتفاقا خیلی هم امر به معروفه و اون هم اینکه مسئولین آموزش و پرورش و سایر ادارات و ارگانها بصورت نوبتی نماز جماعت رو در نزدیکترین مدرسه بخونن که هم از فضای معطر و معنوی اونجا فیض ببرن و هم فرهنگ سازی کنن
پاسخ + 0 0 --
نابغه تنها 1397/07/17 - 16:41
« آموزش و پرورش تراریخته » به نظامي گفته مي شود كه فرايند تربيت در آن توسط كارترهاي اقتصادي از طريق كنكور به دانش آموزان تزريق مي شود. نتيجه آن محصولات غير طبيعي و آسيب پذير و آسيب زاست كه تنها به داشتن مدرك اكتفا كرده و مانع تحرك خود و جامعه خواهد بود.
در يك جمله : خروجي نظام آموزشي تراريخته، تحويل فارغ التحصيلان نوتركيبي و غير طبيعي تحت سيطره كنكور و دانشگاه است.

پژوهش‌های مستند بر مضر بودن اغلب اين محصولات براي خود فرد و جامعه حكايت مي كند.

سيستم مديريتي منبعث از تربيت تراريخته هرگز قدرت دفاع و ابتكار عمل را نخواهد داشت.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/17 - 21:08
سلام
کارتل های اقتصادی صحیح است. تشکر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/17 - 20:37
http://www.tabnak.ir/fa/news/840980/اوج-گیری-زودهنگام-ضرب-و-شتم-معلمان-با-قطع-کردن-انگشت-یک-معلم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/17 - 22:51
فقط کافیست یه سر به سایت تابناک بزنید و کامنتهایی که زیر خبر ضرب و شتم فرهنگیان توسط مردم گذاشته شده رو ببینید که اکثرا گفتن حق معلمهاست که کتک بخورن به خاطر کار راحت و حقوق بالاشون!.!!!
پاسخ + 0 0 --
سعید 1397/07/18 - 08:22
دوستان به نکته درستی اشاره کردند متاسفانه افرادی در حوزه ستادی پرورشی به کارگیری شده اند که امین و سالم نیستند . منافذ باز در امور مالی باعث شده تا در فصل پنج بودجه اختلاس های کلان صورت گیرد . هر بودجچه ای که در فصل پنج به استانها ابلاغ می شود صوری بین تعدادی مدارس توزیع می شود بعد همیبن کارکنان ستادی فاکتورهای صوری تحویل مدیر می دهند و تمام پول واریزی را برداشت می کنند . آن هم در وجه حامل و چون حسابرسی درستی در مدارس وجود ندارد همین بی نظمی و اختلاس ها هیچ گاه به چشم نمی آید . دوستان وزارتی و نهادهای نظارتی لطف کنید فصل پنج پرورشی لرستان را کنترل و بررسی کنید . از ما گفتن بود ...........
پاسخ + 0 0 --
ستادی 1397/07/20 - 00:11
دم گوش مسئولان وزارتی ،در مناطق مختلف تهران این اتفاق می افتد و نطارت نمی کنند شما انتظار دارید به فکر لرستان باشند
پاسخ + 0 0 --
دادگر 1397/07/20 - 20:22
سلام درمنطقه ما(شهربناب)علاوه برمعاون ومربی پرورشی درچهارمدرسه که فرزندان امام جمعه بنام خودشان برداشته واسمشان راطاها1،طاها2،طاها3وطاها4گذاشته اندوهیات امنایی کرده ورییس هیات امناشده اندوازمردم بیچاره شهریه می گیرند8تا10طلبه یاروحانی نیز تحت عنوان مشاورین دینی بکارمی گیرندومدیربیچاره رامجبورمی کنند ازمردم پول بگیردوبه آنها بدهددانش آموزان هیچ تغییری نکرده اند وتفاوتی بادانش آموزان سایرمدارس ندارندکه هیچ بلکه انحراف زیادی نیز به جهت شنیدن مسایل زناشویی شرعی وانواع محرمات واجبات وحرامها و... که طلبه ها شرایط سنی ومکانی و...رارعایت نمی کنند بوجودمی آید.حال شما انتظاردارید یک نفرپرورشی که معمولا خودشان ازنیروهای ناکارآمد وکم مطالعه وبی عملندتربیت کننده ای موفق باشند. لطفا بگذاریدهمه معلمین این امررا سروسامان دهندونیروهای پرورشی را درمعلم هاادغام کنید.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگي 1397/07/22 - 13:55
اقرار به اشتباه ؟؟؟؟ مگه ممكنه
تازه براي پوشش ناكارامديشون ميخوان تربيت بدين وسلامت مدارس را هم داغون كنن.
اكه كمي نشاط وتحرك هم كه تومدرسه هست را ازبين ببرن.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور