صدای معلم

رکورد دار حوادث تلخ تمامی وزارتخانه ها هستیم !

وزارت آموزش و پرورش در مورد فوت دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز شفاف سازی کند!

مینو امامی/ همکار صدای معلم

گروه گزارش/

فوت « دنیا ویسی » دانش آموز کلاس اولی اگر چه با تاسف و تاثر گسترده ای همراه شد اما برخی گمانه زنی ها و مهم تر از آن دستور دادستان سنندج به پزشکی قانونی برای بررسی ادعای تعرض به "دنیا ویسی" ( این جا ) به برخی شایعات دامن زده است .

 تیم بازرسی وزیر آموزش و پرورش که  برای بررسی علت فوت دانش‌آموز سنندجی به منطقه اعزام شده است گزارشی در این مورد منتشر نکرده است .

« صدای معلم » از مسئولان به ویژه وزیر آموزش و پرورش مصرانه می خواهد تا در این مورد شفاف سازی لازم را جهت پاسخ گویی به نگرانی افکار عمومی انجام دهد .

شفاف سازی در مورد دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز

سناریوی اول : قتل دنیا ویسی
سناریوی داستان تلخ مرگ دانش آموز کلاس اولی را چگونه و چه کسی نگاشته است ؟!

چگونه ممکن است آواری فرو ریزد و فقط یک دانش آموز فوت کند؟

زیبایی و معصومیت این دخترک ، اندیشۀ پلید و معمول امروز مدارس یعنی تجاوز به دانش آموزان را به یاد می آورد .

چرا این روزها آموزش و پرورش حکایت تجاوز به دانش آموزان را پنهان می سازد ؟

ابتدا دبیرستان احسان تبریز که معلوم نشد چرا بعد سه سال پیگیری ، تعطیل گردید و چرا در همان رؤیت خطا، حال علت هر چه بوده ، اقدام به ممانعت از جرم ننموده اند ؟ مجرم و مجرمان چه کسانی بودند؟

شفاف سازی در مورد دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز

آیا با سیاست جدید این وزارتخانه یعنی پنهان و کِتمان کردن واقعیت ، مشکل تجاوزات کودکان توسط افراد بیمار پدوفیلیایی که وارد نظام آموزش و پرورش کشور می شوند تا به اهداف پلید خود به سهولت دسترسی یابند آن هم در وسط شهرهای بزرگ و یا در دور افتاده ترین روستاها و مدارس ، که هیچ فرقی نمی کند ، مشکلی به این پلیدی و پلشتی ، حل و فصل خواهد شد؟ مگر پیشگیری آسانتر از درمان نیست، آموزش و پرورش هر چه سریع تر شروع به غربالگری و شناسایی چنین افراد نفوذی در آموزش و پرورش نماید. همه نیروهای جدید که بیمار نیستند اما برای جست و جو و تشخیص می بایست همۀ نیروهای جدید جذب شده را آزمود. روانشناسان و روانکاوان،متخصص چنین اموری هستند و توانایی بررسی و تشخیص را حتما دارند.
باز سئوال می کنم چگونه ممکن است آواری در یک مدرسه فرو ریزد و فقط یک دانش آموز فوت کند ؟ اصولا کودکان در کنار هم و با هم بازی می کنند و یا درس می خوانند و یا چیزی می خورند و..... !

شفاف سازی در مورد دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز
آری ؛ سرکار خانم مولاوردی  !

تعداد مادرانی که در گوشه ای از کشورمان در فراق «دنیای شان» زانوی غم بغل کرده اند چه در روز کودک و یا سایر روزها ، هر روز بیشتر می گردد و شما نمایندۀ محترم و دیگر نمایندگان برای فروپاشی اخلاق در مدارس که روزگاری امنیت در آنها موج می زد و کسی جسارت نگاه کج به حریم آن را نداشت ، کدام اقدام سریع را در دستور کار خود دارید ؟ نه دلجویی و نه اشک من و شما پروندۀ سنگین تجاوزات کودکان سرزمین مان را مرهم نخواهد بود ، به باید چه کرد و چگونه باید پیشگیری کرد بیندیشید.

سناریوی دوم: فوت دنیا اویسی
با قبول فرض زیر آوار ماندن این دانش آموز که باور آن دشوار است :
آموزش و پرورش ما هر چند سالهای متمادی درگیر بن بست های آرمانی و یا خیالی و حتی تصوری خود بوده است ، اما خوب در پی قهرمان و فداکارپروری هم بوده است. معلمان و دانش آموزان در بلیه های غفلت مدیران و مسئولان ، سالهاست که با سوختن و یا مرگ خود قهرمانان فراموش شده ای برای سپر بلای آموزش و پرورش کشور گردیده اند که حتی مجلس و یا یادواره ای هم در سالگرد آنان جهت یادآوری خاطرات تلخی که بجا مانده است و یا قدردانی از ایثار قربانگاهی آنان بر پا نمی شود.

شفاف سازی در مورد دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز

آرش کمانگیر و رستم و اسفندیار را به بوتۀ فراموشی سپردند و دهقان فداکار سالیان متمادی شد قهرمان ملت ایران و الگوی دانش آموزان. شاید چون قهرمانان جدیدی بجز شهدای انقلاب و جنگ ، دیگر نداشتیم و نیازمند الگوهای جدیدی بودیم پس اجازه دادیم تا بسوزند و زیر آوار بمانند. گناه آنان تنها معلم و دانش آموز بودن است و بس. منتهی قهرمانی آنان کجا و دانش آموزان و معلمان دلسوختۀ جراحت برداشتۀ حوادثی چون تصادفات اردویی و یا آتش سوزی های بخاریهای نفتی که بالقوه قابلیت دینامیت را دارند و یا مدفون شدن در زیر آوار دیوار کاه گِلی مدرسه ای و یا ضرب و شتم معلم و دانش آموز و یا قتل آنان و........

چرا وقتی زلزله می آید مسئولین احساس کمک رسانی دارند و با تحریک عواطف و احساسات مردم ، به طور نقدی و غیرنقدی ، کلی سرمایه جمع آوری می کنند و یا در جشن نیکوکاری و عاطفه ها و..... کجا می رود این همه منبع خیرخواهی ! چقدر از مبالغ جمع آوری شده برای ساخت فقط یک اتاق به نام کلاسی که کل ساختمان مدرسه را تشکیل می دهد هزینه می شود؟ چرا همیشه احساس زلزله نمی کنید و خطرات
قابل تخمین ناشی از کهنگی و فرسودگی و کلنگی بودن تک کلاس مدرسۀ روستایی را درنمی یابید؟

من معلم اگر دانش آموزم آخر زنگ آخرین روز درسم در مدرسه، سئوال می پرسید و فرصت کافی برای جوابگویی نداشتم تا جلسه بعد همان کلاس خودخوری می کردم که خدایا مبادا تصمیم عجولانه بگیرد و یا دست از پا خطا کند، شمای مسئول نوسازی مدارس و یا وزیر و یا...
چگونه با وجود اطلاع از آمار چنین مدارسی در سراسر کشور اعم از شهر و روستا در آرامش به سر می برید و آسوده می خوابید ؟ سنگینی این مسئولیت بر دوش شماست. مرگ و زندگی آنان به اختیار و تصمیم شما ترسیم می شود. حوادث وزارت نفت که هر دائم با آتش و قابلیت های اشتعال آور درگیرند به اندازۀ آموزش و پرورش نیست.

ما رکورد دار حوادث تلخ تمامی وزارتخانه ها هستیم. در حالی که بیشترین نیاز برای مراقبت و محافظت را زیرمجموعه آموزش و پرورشی ها دارند. خاطرات تلخ تجاوزات مدارس هم در پروندۀ آموزش و پرورش غوغا می کند.

بیمه دانش آموزان در اوایل سال تحصیلی نمودی برای نمایش دلسوزی است یا دلبستگی و یا یک بازی خیرخواهانه. بعد خرابی بصره که لحظات آبستن حوادث است چه کمکی ، چه بیمه ای ، چه تأسفی و....

شفاف سازی در مورد دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز

اخبار زیر فقط گوشه هایی کوچک از وسعت حوادث آموزش و پرورش کشور است جهت یادآوری تلخ کامی های دانش آموزان و معلمان و والدین و همسران و فرزندان آنها که حتی خاطره های جانسوز آنان به یاد مسئولان نمی آید .

هیچ حادثۀ ناشی از غفلت فرد یا افراد مسئول زندگی دیگران ، با هیچ سرمایه مادی قابل جبران نیست. بیایید به خراش های کوچک دست و پای خود بیندیشیم که چقدر درد می کشیم وقتی جراحتی جزئی برمی داریم. وقتی تراشۀ چوبی در زیر انگشت ما ، آن را کِرخ می سازد و... شاید قربانی بعدی امروز یا فردا تیتر اخبار روز گردد، همین جا در نزدیکی من و شما . راستی آمار حوادث مدارس در کشورهای برتر آموزشی چندین نفر در سال است ؟ یا بین چنین حوادث و رتبه آموزش و پرورش کشورها ، تناسب مستقیمی وجود دارد ؟ ! شاید غفلت در تمامی جنبه های نظام آموزشی بستر مساعدی برای افزایش آمار تلفات جانی معلمان و دانش آموزان بر اثر حوادث غیر طبیعی است.

شفاف سازی در مورد دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز


1 - "بطحایی در باره حادثه فروریختن دیوار یک مدرسه از توابع شهر سنندج مطرح کرد: این اتفاق در یکی از روستاهای سنندج به‌دلیل ضعف دیوار اتفاق افتاده است و متأسفانه یک دانش‌آموز فوت کرد که تیمی را برای بررسی این موضوع مأمور کردم. این مدرسه جزو مدارس ناایمن بود، البته در سال 97 برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده تلاش کردیم و نمایندگان مجلس نیز تلاش می‌کنند با تأمین اعتبار لازم برای حذف مدارس فرسوده کمک کنند همچنین در برنامه ششم توسعه نیز اعتباری پیش‌بینی شده است البته با افزایش هزینه‌ها مواجهیم و همچنان آموزش و پرورش به کمک‌های بیشتر نیاز دارد."(1) بیمه دانش آموزان در اوایل سال تحصیلی نمودی برای نمایش دلسوزی است یا دلبستگی و یا یک بازی خیرخواهانه.

2 - به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد:‌سال گذشته با پویش از مهر جانمانند به استقبال 453 هزار و 335 دانش‌آموز افغانستانی، پاکستانی و ... رفتیم. امسال نیز تلاش شد تا هیچ دانش‌آموزی از مهر جانماند. اگر کودکی را می‌شناسید که به هر دلیلی هنوز به مدرسه نمی‌رود؛ به ما اطلاع دهید.(2)

3 - به طور مثال در یک مدرسه در حالی که ساختمان مدرسه فرسوده است دو طبقه دیگر هم جدیدا بر روی این ساختمان فرسوده ساخته‌اند و مشخص نیست که این کار براساس چه مجوزی انجام شده است؟

طبق بررسی‌های ما این مدرسه در سال 89 مجوز ساخت این طبقه اضافه را گرفته و مجوز هم به صورت موقت بوده همچنین ساختمان مدرسه مسکونی بوده است. حال این این سوال مطرح است که مجوز تأسیس این مدرسه غیردولتی در ساختمان فرسوده و مسکونی بر چه اساسی صادر شده است و چرا با این وجود بازهم مجوز دیگری برای اضافه شدن دو طبقه دیگر به ساختمان فرسوده مدرسه صادر شده است؟ این مجوز از سوی سازمان نوسازی مدارس صادر شده یا شهرداری و نظام مهندسی؟ چرا از سال 89 تا به امروز آموزش‌ و پرورش به این مسئله توجهی نکرده است؟ برای اعطای این مجوز تا چه اندازه مسئله امنیت جانی دانش‌آموزان مهم بوده و به آن توجه شده است؟ (3)

4 - ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۱، یک کلاس درس مدرسه ابتدایی روستای شین‌آباد از توابع شهرستان مرزی پیرانشهر دچار آتش‌سوزی شد و از ۳۷ نفر دانش آموزان آن ۲۹ نفر دچار سوختگی شدند. حادثه زمانی روی داده که بخاری نفتی این کلاس دچار آتش‌سوزی شد و تلاش سرایدار مدرسه برای خاموش کردن آن با استفاده از کپسول آتش‌نشانی مؤثر واقع نشد. سرایدار مدرسه وقتی نتوانست آتش را خاموش کند، اقدام به انتقال بخاری به بیرون از کلاس کرد که در این موقع بخاری منفجر شد و آتش به تمام سطح کلاس سرایت کرد.طبق گزارش سازمان آتش‌نشانی، نشت نفت بخاری، دستپاچگی مدیر مدرسه در کنترل بخاری و افتادن آن، ازدحام دانش آموزان کلاس موقع خروج از کلاس و وجود حصار در پنجره‌های کلاس علت حادثه ذکر شده‌است..... رئیس‌جمهور (حسن روحانی) در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش دستور تخصیص اعتبار مناسب برای مستمری مادام العمر این دانش آموزان را داده‌ است. (4)

5 - 11 صبح روز 18 بهمن سال 76، در مدرسه روستای «بیجارسر» در شفت استان گیلان ، بر اثر وزش باد شدید، بخاری کلاس دوم آتش گرفت و منجر به آتش سوزی کلاس شد.امیدزاده دانش‌آموزان را یکی یکی بیرون آورد و پس از آن به علت بسته شدن در، به سختی توانست خودش از کلاس بیرون بیاید.وی در جریان این حادثه بشدت مجروح شد و شدت جراحات وارده بحدی بود که 17 مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفت.(5)

شفاف سازی در مورد دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز

6 - معلم فداکار سوخت تا حادثه مدرسه شین آباد تکرار نشود.معلم مشگین شهری با مهار آتش در 24 آذر 1395، دانش آموزان را نجات داد. این معلم فداکار باعث شد تا آتش سوزی در مدرسه شهید کاتب روستای حماملو مشگین شهر مهار و از آسیب رسیدن به دانش آموزان جلوگیری شود. این حادثه براثر نقص فنی سیستم سوخت رسانی بخاری نفتی در کلاس درس به وقوع پیوست و معلم فداکار علی رضا ساقی بلافاصله اقدام به مهار آتش کرد. با سرعت عمل آقای معلم همه دانش آموزان به موقع از کلاس درس خارج شدند و خوشبختانه به هیچ کدام از دانش آموزان آسیبی نرسید و از تکرار حادثه وحشتناک شین آباد که در 15 آذر ماه سال 91 رخ داد و 37 دانش آموز دختر و پسر در آتش سوزی بخاری کلاس درس سوختند جلوگیری کرد. (6)

7- چهارشنبه 18 مهر97 اتوبوس حامل دانش‌آموزان تبریزی در یک کیلومتری تبریز تصادف کرد. این اتفاق نرسیده به پارک ائل گلی در اتوبان شهید کسایی تبریز رخ داد و علت آن نیز لغزندگی جاده اعلام شد.تاکنون یک دانش آموز و یک بزرگسال کشته و 40 دانش‌آموز مجروح شده‌اند. این اتوبوس حامل دانش‌آموزانی بود که در هیات کاروان‌ نور عازم برگشت از سفر به مناطق جنگی غرب کشور بودند که در مسیر راه دچار حادثه شدند. (7) ( صبح پنجشنبه تعداد کشته شدگان به 3 نفر رسید).

و بسیاری حوادث دیگر ...

امنیت و آرامش خیالی برای ادامه تحصیل دانش آموزان و فعالیت معلمان در این جامعه وجود ندارد . متضمن تأمین امنیت و سلامتی ما کیست؟

1) http://tn.ai/1848499
2) http://tn.ai/1847220
3) http://tn.ai/1841588
4) از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد،آتش سوزی در مدرسه شین آباد
5) http://tn.ai/442674
6) سوختن معلم فداکار اردبیلی برای نجات جان شاگردانش ، سایت نمناک ، 24 آذر 1395
7) گزارش خبری صدای معلم - 18 مهر 97.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شفاف سازی در مورد دنیا ویسی و دبیرستان احسان تبریز

جمعه, 20 مهر 1397 12:25 خوانده شده: 2103 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
امامی 1397/07/20 - 13:08
سلام

دبیرستان احسان ، غیردولتی پسرانه است.
پاسخ + +3 -2 --
علی صادقی/ مشاور 1397/07/20 - 13:43
با سلام و سپاس از سرکار خانم امامی
زنده یاد احمد شاملو:
« ... آه اگر آزادی سرودی می‌خواند
کوچک
همچون گلوگاهِ پرنده‌ای،
هیچ‌کجا دیواری فروریخته بر جای نمی‌ماند.... »
روحش شاد.
جسارتاً، خانم مولاوِردی صحیح است که مولارودی نوشته شده است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/20 - 13:47
سلام . ممنونم. پوزش می طلبم.
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1397/07/20 - 13:46
چرا اولیا نسبت به جان بچه هاشون بی اهمیتت شدن؟؟؟؟ اینو می تونید تحلیل کنید؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/20 - 14:09
سلام
همکار محترم ، اولیا می خواهید چکار کنند ؟ با فرزندشان در مدرسه حاضر شوند؟ هر چند امروزه اعتبار و امنیت گذشته از هر حیث در مدارس، وجود ندارد ، اما معلوم است هنوز اولیا به معلمان و کادر مدرسه و آموزش و پرورش اعتماد دارند.
اگر در آینده نزدیک این اعتبار در هم شکند ، آنگاه کمتر کسی فرزندش را مدرسه خواهد فرستاد و این اتفاق الان برای عده ای بدون داشتن حتی توان مالی با فرستادن آنان به کشورهای خارج ، شروع شده است.
من شخصا تا حال نشینده بودم که کسی فرزند بدون دیپلم خود را به خارج بفرستد اما در این یک و نیم سال
چه همکار و چه فامیل ، زمزمه هایی به گوش می رسد.

ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/20 - 14:10
اولیا بی توجه نسبت به جان فرزندشان نیستند،جرم و جنایت در کشورمان از حد طبیعی و نورمال خود خارج گشته است و به فرسودگی ساختمان مدارس بخواهیم اشاره کنیم ، طبیعی است که تداوم خواهد داشت ، خیّرین مدرسه ساز کجا مدرسه می سازند؟ بیشتر در شهرهای بزرگ. در ضمن غفلت چهل ساله و عدم رسیدگی و پیگیری باعث فرسایش بیشتر گردیده است. در کل ارزش جان انسانها در کشورمان خیلی خیلی ارزان شده است.
اصولا در جامعه پول مدار چنین است. تشکر
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/20 - 16:35
مسئولان سیری ناپذیرند وهرگونه بخواهند از این مردم نجیب سواری می گیرند وهیچ وقت به فکر حل مشکلات نیستند به این فکر می کنند چگونه باشعاری جدید مردم را سرگرم کنند
متاسفانه مردم هم بدجورگیرافتاده اند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/20 - 14:53
معلم فداکار شمالی در شماره 5 ، جناب آقای امیدزاده
بعد 17 عمل جراحی متأسفانه فوت نموده اند. روحشان شاد.
پاسخ + 0 0 --
پارسا 1397/07/20 - 22:29
سلام
منظور از "معلم فداکار شمالی در شماره 5" را نفهمیدم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/21 - 06:58
سلام
در متن، 7 مورد مثال از موارد بسیار حوادث ذکر شده
است . معلم فداکار مثال شماره 5 ، آقای امیدزاده ، بعد
17 عمل جراحی سوختگی های خویش ، فوت نموده اند.
پاسخ + 0 0 --
پارسا 1397/07/21 - 15:25
بله.ممنون از توضیح تان.روح شان شاد،یادشان گرامی.
پاسخ + +1 0 --
شاکی 1397/07/20 - 17:22
وقتی حراست به جای پرداختن به موضوع افراد بیمار پدوفیلیایی و مسائلی از این دست...فقط به فکر لطمه زدن به منتقدین دلسوز سیستم و شناسایی ایشان است!! یا اینکه استدلال سیستم حراست اینه که هر نیروی مشکل دار باید بره مدرسه و سرکلاس درس تا حالشجا بیاد!! و مدرسه بخصوص مناطق ومدارس دور افتاده ومحروم رو جای تنبیه نیروهای مشکل دار می بینه دیگه چه توقعی میشه داشت؟!حال هرکی رو میخوان بگیرن میگن کمکش میکنیم بره کلاس!!صلاح نیست اداره باشه!!عمق نگرش رو دقت کنید؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/21 - 12:32
جناب شاکی شما همان مدرس آزاد
هستید؟ یک کنجکاوی
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/21 - 12:17
جناب دادستان محترم سنندج،
نتیجه تحقیقات شما قدری زیاد
طول نکشید؟ کم مانده یک هفته
بگذرد، لطفا به افکار عمومی و
جامعه فرهنگیان، با صداقت و وجدان
خویش قدری بیشتر احترام بگذارید.
تشکر
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/07/21 - 12:21
مدیر کل تبریز با سیاست، موضوع
دبیرستان غیرانتفاعی احسان را
پنهان ساخت. مگر عهد بوق است
مردم حق اطلاع رسانی رسانه ها
را دارند.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/07/21 - 22:59
دلیل تعطیلی مدرسه احسان تبریز حجتیه بودن مالک این مدرسه بود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/22 - 07:55
بعد سه سال اثبات شد؟!!!!!
مگر هنگام دادن مجوز تحقیق
نمی کنند؟
پاسخ + +1 0 --
فرهنگي 1397/07/22 - 14:07
خانم امامي عزير
تاوقتي مديران ناكارامد وسفارشي كه از ترس ازدست دادن ميزشان در سطوح مختلف مديريت هستند مشكلات كم كه نميشه بيشتر هم ميشه.افرادي در حوزه هاي ستادي يا سطوح مديريت استاني هستند كه با داشتن پست هاي كليدي فقط وفقط فكر مي كنن نظرات وتصميمات خودشان درسته واصلا دلشون براي اين مملكت وسرمايه هيا ان نمي سوزه وفقط ميخوان كارهاي نادرستشون را درست جلوه بدن .اصلا از اشتباهات گذشته درس نمي گيرن
ايكا روز يبرسه كه سياسيون سيطرشون رااز اموزش وپرورش كوتاه كنن تا بتونه اين بدنه لخت وسنگينش را كمي سبك كنه.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/23 - 09:42
فوت دانش‌آموز و مربی در واژگونی سرویس مدرسه دخترانه در آزادراه زنجان تبریز
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از واژگونی سرویس مدرسه دخترانه در آزادراه زنجان تبریز خبر داد.۱۸ مهر ۱۳۹۷ -
وی ادامه داد: این حادثه که در کیلومتر 2 آزادراه زنجان تبریز و در محدوده خاوران به وقوع پیوست، به واژگونی این اتوبوس منجر شد که گزارش‌های اولیه حاکی از فوت یک دانش آموز دختر و یکی از مربیان آن‌ها و مجروح شدن 40 نفر دیگر است.
http://tn.ai/1849710
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/23 - 20:44
امروز یک هفته از روز حادثه گذشت اما خبری از نتایج بررسی
نیست ، چرا ؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/24 - 12:17
هر مدیری فقط بخاطر اضاقه حقوق مدیریت. اون پست رو قبول کنه مطمئن باشه که روزیش حرووووومه. اینو شک نکنه.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/24 - 16:24
سلام
با قرار دادن شاغلان در زیر خط فقر ، افزایش تورم در جامعه و فزونی نیازهای مصرفی، چنین تقاضایی اجتناب ناپذیر می گردد. در جامعه ما مدیریت ها یا به دلیل نیاز شدید مالی و یا سیاست زدگی و یا جاه طلبی، بیشتر پذیرفته می شود لذا شایسته سالاری رعایت نمی گردد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/24 - 12:18
مدیریت یک علم و تخصص هست نه یک کت و شلوار و انگشتر!!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/07/24 - 16:29
سلام
مدیریت در جوامعی که علمی بودن آن را قبول دارند
یک علم و تخصص است اما در جامعه ما میراثی است
که از او به دیگری می رسد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/02 - 14:54
به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، آزمایشگاه مدرسه شهید عبدالرسول امیری آب‌پخش دشتستان ساعت 12:45 دقیقه امروز دوم آبان 97دچار آتش‌سوزی شد.
معلم فداکار این مدرسه محمد ابراهیم‌زاده که در آزمایشگاه در حال تدریس بود متوجه آتش‌سوزی می‌شود که با تلاش فراوان، دانش‌آموزان را از هر گونه آسیب نجات می‌دهد و به خارج از محل آتش‌سوزی منتقل می‌کند.
مدیر دبستان شهید امیری آب‌پخش دشتستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به وقوع آتش‌سوزی اظهار داشت:
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/02 - 14:55
ادامه خبر:
مدرسه شهید امیری دارای 166 دانش‌آموز مقطع ابتدایی است که محمد ابراهیم‌زاده معلم این مدرسه در حین تدریس در آزمایشگاه متوجه وقوع آتش‌سوزی می‌شود.
حبیب بنافی از فداکاری این معلم خبرداد و بیان کرد: پس از وقوع آتش‌سوزی محمد ابراهیم‌زاده با جانفشانی دانش‌آموزان را نجات داد و به بیرون از منطقه بحرانی هدایت کرد.
وی با بیان اینکه این معلم برای جلوگیری از صدمه واردشدن به اموال آزمایشگاه و مدرسه اقدام به خارج کردن این اموال کرد گفت: متأسفانه این معلم فداکار در حین انتقال اموال مدرسه به خارج از محوطه آتش‌سوزی در آزمایشگاه به‌سبب دودزدگی و خفگی بی‌هوش می‌شود.http://tn.ai/1859199
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/02 - 14:57
http://tn.ai/1859163 سی ام مهر 97
بابک نوری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره حادثه رخ داده برای سرویس دانش‌آموزان استان خوزستان، اظهار کرد: امروز سرویس حمل و نقل دانش‌آموزان پسر یکی از مدارس متوسطه شهرستان لالی هنگام بازگشت از مدرسه دچار حادثه شده و براثر تصادف و واژگونی 10 دانش آموز مصدوم می‌شوند.
وی بیان کرد: هنوز برای ما مشخص نیست که سرویس این دانش‌آموزان از میان خودروهای آزادبر بوده است یا خیر.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان افزود: سرویس دانش‌آموزان مینی‌بوس بود که براثر این حادثه از میان 10 دانش‌آموز آسیب‌دیده 8 نفر دچار شکستگی دست و پا شدند و به بیمارستان اهواز منتقل شده و حال یک نفر وخیم است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/19 - 09:24
مدرسه "دنیا ویسی" از نو ساخته می‌شود.

یک خیر تهرانی ساخت مدرسه روستای گرماش که ریزش دیوار فرسوده آن باعث مرگ دنیا ویسی شد، را بر عهده گرفت.

۰۹ آبان ۱۳۹۷ -
http://tn.ai/1865922

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور