صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

"در زمان جنگ در صف اول بودیم و دو ساعت تدریس اضافه را برعهده گرفتیم تا از دولت حمایت کنیم و با وجودی که سالهاست جنگ تمام شده هنوز آن دوساعت بر دوشمان است "

آقای بطحایی ! نه قصد تمام وقت شدن را داریم و نه می خواهیم سفره مان گسترده شود ... همان حقوق قانونی و انسانی ما را زنده کنید !

معلم/ تبریز

معلم تمام وقت و حقوق قانونی و انسانی فرهنگیان

سلام آقای وزیر!

اخیرا خبر می رسد که تصمیم گرفته اید لطف بزرگی در حق ما معلمان بکنید و ساعات کاری ما را در ازای فوق العاده چندرغاز ویژه ای افزایش دهید!
آقای وزیر!

من معلم؛ هیچ افزایش فوق العاده ویژه ای از شما نمی خواهم فقط از شما می خواهم همه آنچه از حق من در سالیان دور و نزدیک سلب شده است را به من برگردانید. فقط این را بدانید آقای وزیر که اگر این بدعتی که شما بنا نهادید تثبیت شود(که به احتمال قوی در صورت اجرا ماندگار خواهد شد)؛ شما با این کار بزرگترین همه آن ظلمهایی که شمردم را در حق معلم خواهید کرد و نامتان و کارتان با قلمی سیاه در میان دفتر بی عدالتی ها و ستم هایی که در حق معلمان شده است؛ نگاشته خواهد شد


من هیچ تشکل صنفی ندارم چون این حق را از من سلب کرده اند.
هیچ  اضافه کاری که حق مسلم سایر کارکنان دولت است را ندارم زیرا این حق را از من سلب کرده اند.
 بیمه ی کارآمدی که سایر کارکنان دولت از آن بهره مندند را ندارم زیرا این حق را از من سلب کرده اند.
حق مرخصی یک ماه در سال، عیدانه ویژه، پاداش، کارانه و هزاران حق ویژه که حق مسلم بقیه کارکنان دولت است را ندارم زیرا این حقوق و ده ها حق دیگراز من دریغ شده است.
و از همه مهمتر شان و اعتباری که شایسته جایگاه و مقام معلم است را ندارم؛ زیرا این حق سالهاست که همه روزه از من سلب می شود.


آقای وزیر!

بگذارید داستانی روزمره از زبان مشترک همه معلمان، برایتان تعریف کنم؛
 اخیر با اقوام که اکثرا کارمند دولت و یا بخش خصوصی هستند در جایی جمع بودیم، همه از فیشهای حقوقی و درآمد سالانه و برنامه هایشان برای آینده فرزندانشان می گفتند. متاسفانه باید بگویم با وجود اینکه من و همسرم  به لحاظ  سابقه و تحصیلات از همه بالاتر بودیم  ولیکن مجموع درآمد دو نفرمان که معلم هستیم گاه کمتر از نصف درآمد کارمندان سازمانهای دیگر با سابقه و تحصیلات کمتر بود.


آقای وزیر!

من و همسرم شرممان شد که از حقوق مان و برنامه مان برای آینده فرزندانمان بگوییم و به نوعی طفره رفتیم؛ چون واقعا پشتوانه و برنامه ای برای آینده نداریم. البته این شرم برای ما تازگی نداشت، ما همه جا این شرم را تجربه می کنیم؛ وقتی خرید می کنیم؛ وقتی مهمانی می دهیم؛ وقتی نمی توانیم نیازهای فرزندانمان را برآورده کنیم؛ وقتی نمی توانیم اقساط خانه و ماشین را تامین کنیم؛ وقتی می بینیم همکارانمان راننده سرویس مدرسه شده اند و یا بوفه مدرسه را اداره می کنند یا در آژانس کار می کنند و...وقتی می بینیم دانش آموزان مان در فقر و ناامیدی غوطه ورند و توان نجاتشان را نداریم؛ وقتی روزانه بارها مجبور می شویم دروغها و تضادهای کتب درسی را به خورد دانش آموزان بدهیم و از چشمهایشان تمام سوالات بی پاسخ را بخوانیم ... این شرم جزئی لاینفک از زندگی ما شده است.

معلم تمام وقت و حقوق قانونی و انسانی فرهنگیان

آقای وزیر!

سرتان را درد نیاورم  !

می دانم مسئولیت تان سنگین است و فرصت شنیدن داستان های پیش و پا افتاده ما معلمان را ندارید؛ ما معلمانی که در پیروزی انقلاب در صف اول بودیم؛ در زمان جنگ در صف اول بودیم و دو ساعت تدریس اضافه را برعهده گرفتیم تا از دولت حمایت کنیم (و با وجودی که سالهاست جنگ تمام شده هنوز آن دوساعت بر دوشمان است)؛ ما که در زمان انتخابات همواره در صف اولیم (و بماند که به دلیل همین حمایت ها که از دولت کردیم  چه شماتت ها که از جانب کارمندان سایر سازمانها و مردم نمی شنویم...).


آقای وزیر!

گفته می شود که معلم کم کار می کند ( نیمه وقت و یا پاره وقت است ) برای همین دستمزدش پایین است!

خواهش می کنم سری به سایر ادارات دولتی بزنید و مقایسه کنید حجم کارمفید و سختی کارشان را با کار نفسگیر معلمان...

بد نیست بدانید که در چند سال اخیر در استان مان به لطف مسئولین با اجرای طرح پنجاه دقیقه ای عملا هفت ساعت حضورمان در مدرسه شش ساعت محاسبه می شود و...

معلم تمام وقت و حقوق قانونی و انسانی فرهنگیان

و در نهایت آقای وزیر!

گویا شما از حقوق پایمال شده معلمان باخبر شده اید و تصمیم گرفته اید به عنوان مدیر و مسئول  این  بزرگترین و مهمترین وزارتخانه دولت،  افزایشی در فوق العاده ویژه، به معلمان اختصاص دهید تا هم مشکلات معلم و آموزش و پرورش را حل کنید! و هم مشکلات بقیه کارکنان دولت که همیشه از کم کاری معلمان گله مندند و نالان از حجم زیاد و سختی فراوان کارشان در مقابل کار سخیف معلمان!
البته گاه شنیده می شود که دولت برای جبران کمبود نیروی انسانی چنین طرحی ریخته و معلمان به خاطر نیاز مالی مجبورند به آن تن بدهند؛ ولی مسلما شما این ادعا را نمی پسندید و فرموده اید که برای گسترش سفره معلم! این طرح را ارائه داده اید. ( این جا ) قضاوتش را می گذاریم به دوش زمان و عاقلان زمان!

معلم تمام وقت و حقوق قانونی و انسانی فرهنگیان

 فقط این را بدانید آقای وزیر که اگر این بدعتی که شما بنا نهادید تثبیت شود(که به احتمال قوی در صورت اجرا ماندگار خواهد شد)؛ شما با این کار بزرگترین همه آن ظلمهایی که شمردم را در حق معلم خواهید کرد و نامتان و کارتان با قلمی سیاه در میان دفتر بی عدالتی ها و ستم هایی که در حق معلمان شده است؛ نگاشته خواهد شد.
امیدوارم این بدی را در حق خودتان روا ندانید!
  ما که دیگر از عدالت دولتمردان ناامید شده ایم پناه می بریم به عدالت الهی.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

معلم تمام وقت و حقوق قانونی و انسانی فرهنگیان

دوشنبه, 07 آبان 1397 ساعت 21:53 خوانده شده: 582 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
پارسا 1397/08/07 - 22:25
بدعت ها از خیلی وقت است در آ.پ شروع شده است. منشاء آن به زمانی برمی گردد که خواستند اقتصاد مقاومتی را به هر بهایی در آ.پ اجرا کنند و کسی آسیب های این امر را گوشزد نکرد.
می گویند طرح معلم تمام وقت یعنی این که کار الان معلم نیمه وقت است، چه آشنا است این جمله! در واقع همان بدعتی است که در سال های گذشته، مدیر و معاون را مجبور کردند 6 ساعت به رایگان سر کلاس برود و برایشان کار کند،اگر مخالفتی از طرف ما صورت نپذیرد ، مدیر و معاون تمام وقت نیز از دیدگاه مسئولین،نیمه وقت تلقی می شوند.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/08/07 - 22:56
من و شمایی که صدای معلم می خوانیم از عمق فاجعه خبر
داریم ، نگران آنانی هستم که ارتباطی با دیگر معلمان ندارند
و بنا به تصمیم انفرادی عمل خواهند کرد و همان نیمی از
دبیرانی باشند که مورد انتظار وزارتخانه است .
امیدوارم آگاهان خفتگان را بیدار کنند و گر نه تاریخ آموزش
و پرورش ، ضربه ای سهمناک در تاریخ خود خواهد دید.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/08/08 - 01:27
من معلم ورودی96هستم, درمحله ای بدی زندگی میکنم به اسم تنگ پریکش در دورود لرستان در این محله حتی یک ابدارچی هم زندگی نمیکند یه یک کارمند دولتی یاخصوصی. وباتوجه به گرونی های اخیر مجبورم 10سال دیگه اونجا باشم. هرروز ساعت 7که میرم مدرسه قبل از اینکه پامو بزارم بیرون دعا میکنم که خدا زندگیمو متلاشی کند که گریه گرگ کو برام بیا. همکاران دورودی لطفا نظر بدید.
پاسخ + +2 -3 --
ناشناس 1397/08/08 - 02:26
از سایت صدای معلم خواهش میکنم عکس دلگیر کلاس با صندلی افتضاح رو نگذارند.با دیدن این صحنه که یاداور کلاس خودمون هست دلگیر میشویم.
بماند که دردهایمان زیاد است و....
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/08/08 - 09:08
سلام

دوست عزیز

ضمن سپاس از پیشنهاد و نظر شما .

متاسفانه سخن شما عملی نیست .

باید همه بدانند که معلمان در چه وضعیتی هستند .

خیلی ها البته نمی دانند و برخی ها هم می دانند ...

میز مدیران و میز معلمان !


پایدار باشید .
پاسخ + +5 0 --
حسن درویشی 1397/08/08 - 06:11
جناب پورسلیمان عزیز اگر برایتان امکان دارد تحقیق کنید و به پاسخ این سوال برسید: جناب بطحائی دقیقا چند سال سابقه ی معلمی یعنی حضور در کلاس وتدریس را دارند؟ پاسخ به این سوال در مورد هر یک از مسئولان فعلی وزارت خانه احتمالا برای همه ی معلمان عزیز روشن می کند که چرا بخشنامه ها و قوانینی که هر روز از وزرات خانه به سوی مدارس برای اجرا صادر می شود اینهمه از فضای مدرسه و کلاس ومعلم و دانش آمور به دور است
کاش قانونی تصویب می شد که مسئولان رده بالای آموزش و پرورش حداقل سابقه ی ده سال تدریس در کلاس درس را داشته باشند تصویب همین قانون شاید بتواند مدارس را از شر این بخشنامه های خلق الساعه ی مدرسه آزار نجات دهد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/08/08 - 09:15
سلام

آقای درویشی

این پرسش را تا کنون بارها از ایشان و بسیاری از مسئولان ستادی پرسیده ام .

پاسخ مشخص ، شفاف و قانع کننده ای نشنیده ام .

البته خیلی از آن ها و از جمله آقای بطحایی خود را " معلم " می دانند و برداشت شان از معلمی این است که چند دقیقه با کلی محافط و همراه پشت یکی از نیکمت ها بنشینند و برای دیگران نفش بازی کنند !


این افراد تخصص شان بیشتر پشت میز نشستن و صدور دستور العمل وم قبدهای باید و نباید برای تزویر زدایی از مدارس است !


پایدار باشید .
پاسخ + +4 0 --
شهاب 1397/08/08 - 06:21
اگرمعلم ظلم پذیرنباشدکسی نمی تواند به اوظلم کندپس کسی زیربار این ظلم نرود بایدازخودمان شروع کنیم وبس
پاسخ
اوس تقی بازنشسته 1397/08/08 - 07:27
اقای وزیر این پیامهارا اویزه گوشتان کنیدکه داستان جدی است ازاتش زیرخاکستر بترسیدکه جامعه به درجه انفجار نزدیک است پس پیشنهادفقرزدایی راجدی تلقی کنید، فردادیراست . دولت هرچه سریع تر عدالت گستری کند وهمسان سازی رادرتمام ابعاداجرایی کند.
پاسخ + +5 0 --
دبیر م 1397/08/08 - 07:53
واقعا مقاله دردناک و متاثرکننده ای بود برای انها که چشم بینا و گوش شنوا دارند
پاسخ + 0 0 --
حاتمی 1397/08/09 - 18:16
موافقم
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/08/08 - 07:58
من در عچبم چگونه نام این مترسک تو خالی را وزیر میگذارید؟ این بابا از ترس درک سابقه تحصیلات و کارش سایت شخصی خودش را نابود کرد انوقت شما توقع دارید این جعلق بیاید و برای معلم کاری بکند؟شرم بر این سیاهروزان دنیا و اخرت.
پاسخ
ناشناس 1397/08/08 - 10:22
البته معلم های آمریکایی برای گذران زندگی پلاسمای خون خودشون رو می فروشند!!!
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/08/08 - 11:21
با سلام
یک نکته که خواستم در جریان باشید. با احترام به تمامی مدیران و معاونین و کسانی که حق مدیریت و معاونت در فیش حقوقی دریافت میکنن(من خودم هم معاونم). اینا حقشونه که بگیرند ولی ... تا پایان مطاله بفرمایید.
الان یک مدیر و معاون دبیرستان اگه همه روزه در مدرسه حضور داشته باشند میشه ۵ روز با ۸ ساعت کار که جمعش میشه ۴۰ ساعت. اونا لااقل حق مدیریت و معاونت میگیرن که جمعاًحدودا افزایشی حدود ۴۷۰ تومان براشون داره(این بند حق مدیریت روی چند تا بند دیگه هم اثر ناچیزی میزاره). که به مرتب از هر روز کلاس رفتن ساده تره(منظورم از معلم تمام وقت).
خب حالا معلم تمام وقت که ۳۰ ساعت شایدم ۳۶ ساعت در هفته باید کار کنه قراره بهش ۱۸ درصد فوق العاده ویژه اضافه بشه که فکر نمیکنم از ۱۲۰ هزار تومان تجاوز کنه.
حالا شما قضاوت کنید وقتی قراره یک معلم تمام وقت بشه نباید لااقل حقوقش اندازه مدیر و معاون تمام وقت بشه؟؟؟؟؟؟!!؟؟؟؟
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/08/08 - 11:32
قابل توجه بطحایی و ترکمن ...داستانی وجود دارد، نقل به این مضمون:ناصرالدین‌شاه قاجار در ماه رمضان نامه ای به مرجع تقلید آن زمان میرزای شیرازی به این مضمون نوشت: ڪه من وقتی روزه میگیرم از شدت گرسنگی و تشنگی عصبانی میشوم و ناخودآگاه دستور به قتل افراد بیگناه میدهم؛ لذا جواز روزه نگرفتن مرا صادر بفرمایید!
میرزای شیرازی پاسخ داد: بسمه تعالی! حڪم خدا قابل تغییر نیست. لڪن حاڪم قابل تغییر است. اگر نمی‌توانی به اعصابت مسلط شوی از مسند حڪومت پایین بیا تا شخص با ایمانی در جایگاه تو قرار گیرد و خون مومنین بیهوده ریخته نشود!
این داستان، سرگذشت خیلی از مسئولین و چه بسا خود ماست! داستان آدم‌های بی وجدان، تنبل و عاشق مقام!باید گفت اگر نمی‌توانید مشڪلات مردم رو حل ڪنید حداقل جای خودتون را به ڪسی دیگر بدهید ڪه چاره ساز باشد نه مشڪل ساز..!
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1397/08/08 - 13:06
شیره مالی جدید
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1397/08/08 - 13:07
توجه فرهنگیانی که 24 ماه جبهه دارند ازاول مهر نباید بازنشستگی و مالیات از فیش آنان کسرشود
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/08/08 - 17:06
سلام‌چرا‌ازحق‌ناچیز‌سختی‌‌کار‌فرهنگیان‌دوباره‌مقرر ی‌ماه‌اول‌کم‌کردند‌‌مگه‌دریکسال‌از‌کدام‌کارمندان‌د یگر‌دوبار‌مقرری‌ماه‌اول‌کم‌شده‌است‌خداوند‌زودتر‌‌ظ هور‌امام‌زمان‌رابرساندتا‌عدالت‌در‌دنیا‌برقرار‌شودک اش‌کمی‌هم‌به‌ان‌دنیا‌وحق‌الناس‌هم‌اعتقاد‌داشتیم.
پاسخ + +4 0 --
زهرا 1397/08/08 - 17:22
آقای روحانی با انتخاب بطحایی که واجد هیچ قابلیتی نیست بزرگ ترین ظلم تاریخی را به فرهنگیان و این وزارتخانه کرد . حیف از ساعت ها ایستادن در صف رای برای رای دادن به ایشان ،حیف !!!!!
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/08/08 - 21:08
بطحایی معلم که نبوده و نامناسب ترین گزینه در طول وزارت آموزش و پرورش است خدا لعنت کند نمایندگانی را که به این وزیر بی کفایت و فاقد درک را رای بهش دادند
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1397/08/09 - 19:53
شهید بهشتی گفتند ستم پذیری مانند ستمگری ست و فرقی با آن ندارد. ما معلمان ستم را قبول کرده ایم. و با قبول آن به خود و خانواده خود ظلم و ستم روا می داریم.
این دولت حق را نمی دهد. باید ازو گرفت.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/08/12 - 21:28
پول ندارن عربا گشنن
پاسخ + 0 0 --
م.د 1398/01/07 - 19:14
سلام .طرح معلم تمام وقت کیفیت آموزش را بسیار پایین می آورد ضمن آنکه معلمان باید تجدید قوا ونشاط لازم را در ارتباط با دانش اموزان در هفته بعد داشته باشند زیرا حرفه معلمی علاوه بر کار جسمی کاری روحی وعاطفی در ارتباط با دانش اموزان هم هست.
پاسخ + 0 0 --
م.د 1398/01/07 - 19:17
با سلام.طرح معلم تمام وقت کیفیت آموزش را بسیار پایین می آورد و همچنین ممکن است این طرح کم کم هم به صورت موظفی دبیران ومعلمان در بیاید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور