صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" خلاقیت نوشداری آموزش و پرورش امروز ماست "

فوتبال ، وزیر آموزش و پرورش و خلاقیت!

علی قلی زاده/ معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بجنورد

فوتبال و خلاقیت و نظام آموزشی  آیا مردم از وضعیت خدمات آموزش و پرورش که نسبت به چند دهه که بدون تغییر مانده رضایت دارند و آیا فرآیند خلاقیت در مدیریت آن جایی دارد؟

خلاقیت فرآیندی است که انسان با تجارب و عناصر قدیمی در مواجه با یک مشکل ایده جدیدی ارائه می کند.
مشکل آموزش و پرورش ما بیشتر از اینکه پول و اعتبار باشد فرسودگی و خمودگی و بیگانگی با خلاقیت است.
بسیاری از برنامه های آموزش و پرورش هنوز با همان روش ۳۰ سال قبل اجرایی می شوند.

 اگر اجباری بودن نظام آموزشی را در وزارت بزرگ آموزش و پرورش نداشتیم این پروسه هم مثل فرایندهای تکمیلی مثل اوقات فراغت تنها درصد کمی از دانش آموزان را جذب می کرد.

وقتی صحبت از تحول و بازنگری می شود تنها به تغییر سطحی محتوای کتب و تجدید چاپ آنها می اندیشیم و از تغییر بنیادین برخی دروس و محتوایشان و از آن مهمتر به بازنگری در تعریف مدارس می هراسیم.

 از ۹ سالگی به ما گفتند مدرسه خانه دوم است ولی سال به سال دیدیم خانه هایمان زیباتر و دلپذیر تر می شوند ولی این خانه دوم کمترین تغییری نداشت و برای دانش آموزان که رسانه ها و جذابیت های بیرون از مدرسه متنوع تر و جذاب تر می شدند؛ این مدارس مانند یک زندان است.

 البته تغییرات محدودی در نهاد مدارس در برخورداری از تخته های هوشمند در برخی کلاس های درس صورت گرفت ولی از آنجا که تغییرات اساسی مستلزم اعتبارات زیادی برای تغییر فکرها و آموزشهاست دیده می شود در برخی مدارس از این تخته های هوشمند به عنوان یک " تخته سفید" و از سیستمش صرفا در برخی موارد کم اهمیت استفاده می شود.

خلاقیت نوشداری آموزش و پرورش امروز ماست.

فوتبال و خلاقیت و نظام آموزشی

آموزش و پرورشی که مثل "به روز آوری"  منازل مردم مدارسش را برای کودکان مان دوست داشتنی کند.

سید محمد بطحایی در یک حرکت خلاقانه با ارسال پیام خود در شبکه های مجازی برای اینکه مدیران سعی کنند تماشای رقابت فوتبال پرسپولیس و تیم کاشیما را در مدارس برای دانش آموزان اجرایی کنند ؛ موجب شدند از پنجشنه تا شنبه بسیاری از مدیران و معاونان و عوامل مدرسه سعی کنند با امکانات مدرسه این خواطته را عملی کنند.
البته بسیاری هم با وجود امکاناتی چون ده ها مانیتور و دیتا و تلوزیون به خاطر نبود یک قطعه ای مثلا آنتن نتوانستند این خواسته را عملی کنند.

 پیام فوتبالی وزیر آموزش و پرورش برای بسیاری از مدیران ، کارکنان ، دانش آموزان و مردم پیام داشت.
خواسته فوتبالی بطحایی از مدیران تلنگری بر پیکره جامعه تعلیم و تربیت کشور بود تا با چابکی خود را مطابق نیاز مردم به روز و دوست داشتنی کنند.

 آموزش و پرورشی هم که مطابق نیاز و خواسته مردم نباشد نمی تواند خواسته هایش برای برخورداری از مطالبات حتی به حق برای کارکنانش را برآورده کند.

بی شک بطحایی با هوشمندی این پیام فوتبالی را ارائه کرد تا بعد از ایام عزاداری اربعین مدارس روحیه شاداب سازی مدارس را فراهم کنند تا روز دانش آموزشان با طراوت بیشتری برپا شود.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فوتبال و خلاقیت و نظام آموزشی

شنبه, 12 آبان 1397 ساعت 22:21 خوانده شده: 343 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ
ناشناس 1397/08/12 - 23:11
چقدر بوی تملق داشت این مدیحه سرایی!!
کار به جایی رسیده که اوج خلاقیت مدیران ارشد به تماشای فوتبال در مدرسه تنزل یافته!!
پاسخ + +5 0 --
آرش 1397/08/13 - 00:34
باید تاسف خورد به حال اون آموزش و پرورش که مدیر مدرسه اختیار نداشتن باشه فوتبال پخش کنه برای بچه ها و حتما وزیر باید اجازه بده ! همه چیز بخشنامه بخشنامه بخشنامه . مسخره ترین سیستم ممکن.
پاسخ + +3 -1 --
نمکی 1397/08/13 - 08:33
جالب است اقای معاون با گذشت بیش از ۱۵ماه از صدارت بطحایی و اجرای صدها طرح و برنامه و در استانه دور جدید زیرآب زنی ها جهت مدیریت اموژش و پرورش استان دست به تملق وزیر ناکارامد میزنند.
زهی پر رویی ، زهی بی اخلاقی
پاسخ + +4 -1 --
حسن درویشی 1397/08/13 - 10:16
با شادی و نشاط بچه ها و در کنار هم بودنشان بسیار موافقم ولی وزیری که در تامین بودجه ی سالیانه ی مدرسه اش در مانده است وزیری که هنوز صندلی ها مدرسه اش به گفته ی کارشناسان مضرترین نوع صندلی برای ستون فقرات دانش آموزان است وزیری که امسال معلمش با افزایش حقوق شش درصدی باید به جنگ تورم دویست درصدی برود چنین وزیری مصداق کامل کسانی است که اصول را رها کرده اند وبه فروع چسبیده اند
پخش یک مسابقه فوتبال در مدارس نیازی به دستور وخود نمایی وزیر نداشت همین که مدارس ما برای دو ساعت پخش فوتبال منتظر دستور وزیر باشند به نظرم نشانه ی فاجعه است تا پیشرفت
تصور کنیم که رئیس جمهور دستور ساخت یا حذف سرعت گیر را به شهرداری ها ی کشور اعلام کند آیا شأن رئیس جمهور این است؟
جناب یطحائی شما سقف بالای سر بچه ها صندلی های زیر پای بچه ها کتابهای حجیم دوران دبستان بچه ها زنگ های استراحت ده دقیقه ای که باعث انواع بیماری های گوارشی کلیوی می شود را چاره ای بیندیشید به نظرم بیشتر در راستای وظایفتان است
پاسخ + +3 -1 --
اکبر 1397/08/13 - 13:52
من هم در کلاس پنجم به اصرار بچه ها تلویزیون روشن کردم وان ها فوتبال نگاه کردند ویک روز بچه های مردم الکی حرام وباطل شد ومن هم دوسه ساعت علاف بودم
پاسخ + +3 0 --
بهزاد 1397/08/13 - 17:03
معلم ها دو روز تحصن کردند یک نفر تو وزارتخانه پیدا نشد حتی یک اظهار نظر ساده دربارش بکنه ولی اگه چندتا دانش آموز برن پیج آقای وزیر!!!ایشون باید بتونه اقناعشون کنه.قلی جان تو هم خلاقی خودت خبر نداری
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/08/13 - 18:06
وزارت ورزش شدیدا از تیم پرسپولیس جانبداری می کند، و پخش مسابقه در مدارس هم نوعی تبلیغات برای این تیم بود.خلاقیت کدام است؟ این همه تبلیغات برای یک مسابقه باشگاهی در دنیا بی سابقه است.
پاسخ + +1 -1 --
زهرا 1397/08/13 - 20:28
آقای قلی زاده . دو روز دنیا و یک پست بی اعتبار این وزارتخانه فرسوده ارزش این همه تملق و پاچه خواری را ندارد . برادر آزاده مرد باش.....
پاسخ + +3 0 --
HASHEM a hero! 1397/08/13 - 20:33
بیشتر سیاسی بود! می خواستند افکار عمومی را از تحریم ها منحرف کنند. در ضمن باخت پرسپولیس هم دستور از بالا بود مثل بازی ایران و بحرین .... و داستان باخت عمدی و دستور از بالای ..
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/19 - 18:33
سلام‌فوتبال‌‌ما‌ببازه‌یا‌ببره‌چه‌دردی‌از‌فرهنگیان‌ کم‌میشه‌مشکلات‌وگرانی‌های‌سرسام‌اور‌سر‌جای‌خودش‌اس ت‌جماعتی‌الکی‌خوش‌‌که‌به‌نان‌شبشان‌محتاج‌هستند‌کاش ‌کمی‌‌عقل‌داشتید‌که‌برد‌وباخت‌فوتبال‌دوای‌درد‌ما‌ن یست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور