صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

در شرایط سخت و طاقت فرسایی که معلمان با آن روبه رویند و بسیاری از آنها تمکن یک سفر چند روزه در داخل کشور را ندارند و در یکی از بدترین شرایط کشور و در حالی که بستر ایجاد نارضایتی از هر زمانی فراهم تر است، آیا بهتر نبود آقای مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بوشهر حداقل برای نشان دادن همدلی و همدردی با قاطبه همکاران خود، دل از این سفر می کندند و قید آن را می زدند؟

ابهامات یک سفر اروپایی در یکی از استان های محروم ایران ؟!

گروه استان ها و شهرستان ها/

تاکنون چندین نامه در انتقاد از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر و نیز مدیر کل آن در صدای معلم منتشر گردیده است .

متاسفانه تاکنون این اداره کل به افکار عمومی پاسخ گو نبوده است .

نامه زیر توسط یکی از فرهنگیان بوشهر برای صدای معلم ارسال شده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

ابهامات یک سفر اروپایی و مسئولان آموزش و پرورش بوشهر به آلمان

در خبرهای هفته گذشته آمده بود که تیمی از مدیران استان، شامل استاندار بوشهر و یکی از معاونانش، یکی از نمایندگان استان در مجلس(نماینده دشتستان)،مدیر کل آموزش و پرورش استان و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بوشهر، با هزینه دانشگاه علمی کاربردی وابسته به شرکت پلیمر به کشور آلمان سفر کرده اند.

آن طور که در خبرها آمده این سفر هم به قصد شرکت در یک سمینار آموزشی به میزبانی یکی از دانشگاه های آلمان صورت گرفته است.
رفتن به یک سفر علمی از جانب مسئولان، به ویژه اگر مقصد سفر یکی از کشورهای اروپایی هم باشد، فی نفسه و در شرایط عادی نه تنها بد نیست بلکه از آن رو که می تواند زمینه ای برای کسب تجربه بیشتر و توان افزایی علمی باشد، از فوایدی نیز برخوردار است به خصوص این که این سفر با هزینه دولت نیز انجام نگرفته باشد.


از سویی، برخی از منتقدان این سفر عنوان کرده اند که مدیران پلیمر به دلیل بدهکاری بالای بانکی و با هدف فراهم آوردن حمایت استاندار، معاونش و نماینده مجلس، برای دریافت تسهیلات بانکی بیشتر، به قصد رونق کسب و کار شرکت متبوع، آنان را با خود به سفر آلمان برده است. حتی اگر این ادعا درست باشد، باز هم سفر استاندار و معاونش و حتی نماینده مجلس به آلمان بلا اشکال است زیرا اگر بر این فرض استوار باشیم که سفر آنان به انگیزه اطمینان حاصل کردن از درستی تصمیم شان برای کمک به شرکت پلیمر و هزینه کرد واقعی تسهیلات فرضی بوده است، کار آنان هم توجیه پذیر است هم مسبوق به سابقه.

ابهامات یک سفر اروپایی و مسئولان آموزش و پرورش بوشهر به آلمان

تنها در این میان این ابهام باقی می ماند که سفر مدیر کل آموزش و پرورش و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بوشهر به آلمان آن هم با دعوت و هزینه دانشگاه علمی کاربردی پلیمر چه وجهی داشته است؟
از این زاویه، ابهامات و شبهاتی مطرح است که بهتر است مدیر کل آموزش و پرورش بدانها پاسخ دهد. پایه این ابهامات و شبهات هم بر معامله ای است که اخیرا میان شرکت پلیمر و اداره کل آموزش و پرورش منعقد شده است.
بر اساس این معامله، آموزش و پرورش، ساختمان نیمه تمام هنرستان جابر ابن حیان را به دانشگاه علمی کاربردی شرکت پلیمر واگذار کرده تا پس از تکمیل آن، برای مدتی معین (ظاهرا ده سال) به طور رایگان از آن استفاده نماید.
این قرارداد به حسب ظاهر جنبه ای قانونی دارد و از جمله مجوزات دولت است.
 از طرفی گفته می شود که سفر آقای کرمی و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بوشهر نیز نه به حیث جایگاه حقوقی شان بلکه از حیث مدرسان دانشگاه صورت گرفته است. اما اتفاقا همین موضوع، موجب ابهامات و پرسش هایی است از جمله آن که:
۱- گفته می شود تدریس آقای کرمی در این دانشگاه در چند درس، بدون داشتن کد مدرسی و با کد مدرسی دیگر صورت گرفته است. پرسش این است که چرا باید دانشگاه پلیمر چنین امتیازی به آقای مدیر کل بدهد؟ آیا میان تدریس وی بدون آن که دارای کد مدرسی باشد، و واگذاری هنرستان رابطه ای نبوده است؟ انتظار می رود جهت رفع شبهات در باره نحوه واگذاری هنرستان جابر، متن قرارداد منعقده مطابق با قانون گردش آزاد اطلاعات در اختیار مردم قرار گیرد


۲- گفته می شود که فرزند آقای مدیر کل نیز در همین دانشگاه مشغول به کار شده است. آیا رابطه ای میان واگذاری هنرستان جابر و این اشتغال وجود دارد؟


۳- اگر سفر مدیر کل آموزش و پرورش از جایگاه مدرس دانشگاه صورت گرفته، سفر رئیس آموزش و پرورش شهرستان بر مبنای کدام توجیه بوده است؟ اگر وی هم به عنوان مدرس رفته است،اولا این پرسش مطرح است که چرا مدیر کل آموزش و پرورش و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بوشهر در میان چند دانشگاه علمی کاربردی، در یک دانشگاه تخصصی تدریس داشته باشند؟ تدریس این دو فرد محترم خواه مقدم بر واگذاری هنرستان به پلیمر باشد و خواه مؤخر بر آن، شبهه انگیز است.
ثانیا، آیا نمی شد یکی از این دو نفر جهت پیش گیری از ایجاد شبهه بیشتر، از این سفر منصرف می شد و جای خود را به یکی از استادان دیگر دانشگاه می داد تا شبهه دریافت پاداش پیش نیاید؟


۴- آقای کرمی پیش از آن که مدرس حق التدریسی دانشگاه علمی کاربردی پلیمر آن هم با کد غیر باشد، مدیر دستگاه پر اهمیت و با شأن و منزلت آموزش و پرورش است. آیا سفر مدیر کل آموزش و پرورش استان با خرج یک نهاد خصوصی آن هم نهادی که چندی پیش معامله ای را با آموزش و پرورش انجام داده، لا اقل به قاعده رفع شبهه درست و عاقلانه و مدبرانه بوده است؟

سفر مدیر کل آموزش و پرورش بوشهر به آلممان و چند پرسش


۵- اگر حتی فرض بر این باشد که این سفر کاملا مشروع و به دور از شبهه های گفته شده بوده است، در شرایط سخت و طاقت فرسایی که معلمان با آن روبه رویند  و بسیاری از آنها تمکن یک سفر چند روزه در داخل کشور را ندارند و در یکی از بدترین شرایط کشور و در حالی که بستر ایجاد نارضایتی از هر زمانی فراهم تر است، آیا بهتر نبود آقای مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بوشهر حداقل برای نشان دادن همدلی و همدردی با قاطبه همکاران خود، دل از این سفر می کندند و قید آن را می زدند؟


اینها شبهاتی است که امید است مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوشهر به أن پاسخ دهند.
همچنین انتظار می رود جهت رفع شبهات در باره نحوه واگذاری هنرستان جابر، متن قرارداد منعقده مطابق با قانون گردش آزاد اطلاعات در اختیار مردم قرار گیرد.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سفر مدیر کل آموزش و پرورش بوشهر به آلممان و چند پرسش

چهارشنبه, 16 آبان 1397 ساعت 11:50 خوانده شده: 347 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -1 --
بهرام 1397/08/16 - 13:45
خب این سفر که برای آموزش و پرورش هزینه ای نداشته که از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان انتقاد کرده اید. اگر چنین سفری به خود پورسلیمان هم پیشنهاد شود با اشتیاق تمام می ره. اما الان اینطوری نقد می کنه
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/08/16 - 14:18
سلام

آقای بهرام

از نظر شما سپاسگزارم .

اگر قرار بر " رفتن " بود موقعیت هایی به مراتب عالی تر و بهتر فراهم بود !


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
بهرام 1397/08/16 - 15:26
جناب پورسلیمان
موقعیتهای عالی تری که برای سفر خارجی به شما پیشنهاد شده بود، بابت خب السکوت بود یا توان کارشناسی تان؟ البته متوجه نشدم از آلمان عالی تر کجا بوده که به شما پیشنهاد شده؟ شاید آمریکا بوده برای مجاورت با شیرزاد؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
بوشهری 1397/08/16 - 15:53
وضعیت این مدیر کل واداره استان چنان وخیم است وتوسط باندی از دروغگوها وبی تدبیر ها اداره می شود ومتاسفانه بند وبست های غیر قانونی مدیر ان جهت امیال شخصی اظهر من الشمس است.
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/08/16 - 17:17
مديركل بوشهراسنقدرنقطه ضعف ورفتارهاي دورازفرهنگ دارد كه قابل شمارش نيست .فردي متكبر وبسيارقشري وفقط درجهت رتق وفتق سوءاستفاده هاي خود ازبيت المال وهمولايتي هاي خودميباشد .ما فرهنگيان بوشهري خواهش ميكنيم ازاقاي وزير كرمي وتيم جاه طلبش را ازاموزش پرورش بزدايد
پاسخ + 0 0 --
شهرام 1397/08/17 - 01:19
جناب بهرام ای کاش ازنزدیک میدیدی برآموزش وپرورش استان بوشهرچه میگذرد .وای کاش چندبازرس باانصاف بدون اطلاع بیایندوبررسی کنندوبروند نه اینکه باهماهنگی جناب مدیرکل بیایندوبعدهم الی ماشاالله ....ازحق وحقوق دانش آموزان ومعلمان باخودببرند ا .
پاسخ + 0 0 --
معلم گناوه ای 1397/08/17 - 10:53
شخصیت نا کارامد ؛کینه توز؛باند باز؛بی مدیریت ونا صادق مدیر کل را ما قبلا در شهرگناوه شاهد بودیم به کسانی هم شناخت نداشتند تذکر مشفقانه دادیم .گوش شنوایی نبود.
حالا که .... حقوق معلمان ,تدریس غیر قانونی در دانشگاهها ....؛.... وقت اموزش وپرورش؛برخی معاونین نا کارامد و.... معلمان؛استخدام های....؛عزل ونصب های غیر کارشناسی و...را دیده اید تا بدتر از این نشده اموزش وپرورش استان را نجات دهید. از ما فریاد کشیدن .عمل از مسوولین.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/08/17 - 10:56
از دورادور اقای پور سلیمان را می شناسم .ایشان اگر می خواست از این استفاده ها بکند کافی بود یکی از این نقد ها را نزند.اقای پور سلیمان از این نقد ها هراسی به دل راه نده.
دلیل محبوبیت شما عدم استفاده از این رانت ها و...است وصادق بودن شما با معلمان ومردم.
راست کردار وراست قامت بمانید.
پاسخ + 0 0 --
باقری 1397/08/17 - 12:06
آموزش وپرورش استان بوشهر سه چهار ساله که گرفتار معضلات زیادی شده.مدیر آن هم فرد شایسته ای نیست وخودش دارای ....است.گفته شده حتی ناظران را هم فریب داده .
به نظر شما اگر رانت و بده وبستانی نبوده این دانشگاه که این همه استاد خوب دیگر داشته فقط این دو نفر از آموزش وپرورش را می برده. این افراد بی تدبیر دمار آموزش وپرورش را در آورده اند.
پاسخ + 0 0 --
اشنا 1397/08/19 - 08:18
همین مطلب را بدانید که در این چند روز تعطیلی؛این مدیر کل گروهی را گذاشته بوده که با رایزنی با مسولین رده بالا وبرخی نمایندگان وحتی دفتر ریاست جمهوری ؛ چند روز بیشتر به ماندن او دراین منصب کمک کنند.حتی یکی از شرکت هایی که دارای یک دانشگاه بوده اسپانسر مالی را برعهده گرفته جهت دادن شیرینی(رشوه) و...
ایا در اموزش وپرورش استان چه چیزی وجود دارد که باند بازی ورشوه دادن باید وجود داشته باشد؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور