صدای معلم

در طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور، خدمت تمام وقت متصدیان مشاغل آموزشی به این شرح تعیین شده است:

جعل محتوای سند تحول بنیادین توسط دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش برای دفاع از طرح " معلم تمام وقت " !

شیرزاد عبداللهی

جعل محتوای سند تحول بنیادین توسط دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش برای دفاع از طرح معلم تمام وقت

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آیا طرح معلم تمام وقت مطابق با اهداف سند تحول بنیادین است ، بدون اشاره به بند و ماده و فصل سند تحول گفت : "موضوع تمام وقت شدن معلمان در سند تحول بنیادین آمده است. یک کارمند اداری در هفته 44 ساعت کار می‌کند.در سند تحول نیز آمده است که یک معلم باید در هفته 44 ساعت در مدرسه حضور داشته باشد." 

معلوم نیست که نوید ادهم این حکم را از کجای سند تحول در آورده ؟ اگر به متن سند تحول رجوع کنیم در فصول 7 گانه آن  نه در مورد 44 ساعت کار کارمند چیزی گفته شده و نه در مورد معلم تمام وقت و ساعات حضور یا تدریس او در مدرسه چیزی نوشته شده است.

جعل محتوای سند تحول بنیادین توسط دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش برای دفاع از طرح معلم تمام وقت

آقای نوید ادهم به ارکستر دو نفره آقای وزیر و معاون پشتیبانی او در مورد " معلم تمام وقت"  پیوسته و در توجیه آن دروغ شاخدار گفته است.

اگر سند تحول بنیادین همین متنی است که در 7 فصل منتشر شده است و در دسترس عموم است،چنین ماده و بندی ندارد و احتمالا نوید ادهم تخیل زده است. تنها جایی که از اصطلاح "تمام وقت" استفاده شده راهکار ۵/۲۱ سند است : "ساماندهی ساعات کار مربیان برای حضور تمام وقت در مدارس شامل ساعات تدریس و ساعات اختصاص یافته به سایر فعالیت‌های تربیتی مرتبط در مدرسه با توجه به ضرورت جبران خدمت مناسب ایشان." این بند اولا در مورد ساعات حضور مربیان در مدرسه است و ثانیا بحثی از 44 ساعت موظف نشده است.

طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور

رمز ماندگاری نوید ادهم همین ویژگی ژلاتینی نظرات او است. آقای نوید ادهم کاری به خوب و بد خاصیت بادمجان ندارد ، برای او مهم این است که خان (وزیر ) بادمجان دوست دارد یا ندارد.

نوید ادهم خودش را با منویات هر وزیری تطبیق می دهد.

ورود نوید ادهم و آوردن فکت دروغ از سند تحول، نشانه این است که آقایان برای رسیدن به هدف خود یعنی اضافه کردن ساعت تدریس  دبیران و جا انداختن 30 ساعت و در فاز بعدی 36 ساعت تدریس در هفته  برای معلمان،  حتی از جعل محتوای سند تحول هم ابایی ندارند. بعد از اینکه وزیر و معاون پشتیبانی، طرح را به عنوان یک طرح رفاهی و یا طرحی برای افزایش کیفیت آموزشی معرفی کردند ، نوید از زاویه دیگری وارد ماجرا شده است. نوید ادهم بین ساعت حضور در مدرسه و ساعت تدریس تفاوت قائل می شود. یعنی 24 ساعت تدریس و 20 ساعت  کارهای تحقیقی، ارتباط با خانواده‌ها، اقدامات تربیتی و امور مربوط به دانش آموزان. اما ناگهان مسیرش را مطابق میل وزیر عوض می کند و افزایش ساعات تدریس معلمان را به عنوان "گام نخست طرح" معرفی می کند.
 
ساعت کار هفتگی کارکنان دولت به موجب ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری 44 ساعت در هفته تعیین شده است. در همان ماده آمده : "میزان ساعات تدریس معلمان و اعضاء هیات علمی از ساعات موظف، درطرحهای طبقه بندی مشاغل ذی‌ربط تعیین خواهد شد."

 طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور در طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور، خدمت تمام وقت متصدیان مشاغل آموزشی به این شرح  تعیین شده است:

آموزگار، دبیر (راهنمایی یا سه سال اول دبیرستان)، دبیر (سه سال دوم)، هنرآموزی و مربی امور تربیتی مدارس 24 ساعت در هفته، مشاور واحد آموزشی 24 ساعت در هفته که حداقل 10 ساعت آن تدریس می‌باشد.مربی بهداشت 30 ساعت در هفته.مدیران و معاونین واحد آموزشی/ تمام ساعات رسمی مدرسه. از ساعات تدریس متصدیان مشاغل فوق با داشتن 20 سال سابقه تدریس یا مدیریت و یا معاونت یا رسیدن به سن 50 سالگی، چهار ساعت در هفته کسر خواهد شد.

سوال این است که چرا وزیر و معاون پشتیبانی وزارت و در ادامه دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش که حداقل این آخری باید دقیق و حقوقی حرف بزند در صدد قالب کردن طرح معلم تمام وقت به عنوان طرح رفاهی یا افزایش کیفیت یا اجرای بندهایی از سند تحول برآمده اند؟ دلیلش این است که  آموزش و پرورش با کمبود دبیر و کمبود منابع مالی  برای استخدام نیرو مواجه است. راه حلی که در سازمان برنامه و بودجه تهیه شده ، افزایش ساعت کار موظف معلمان رسمی است. این طرح در چند مرحله اجرا می شود اما نهایت طرح این است که افزایش حقوق معلمان مشروط به این می شود که  36 ساعت در هفته تدریس کنند. رمز ماندگاری نوید ادهم همین ویژگی ژلاتینی نظرات او است. آقای نوید ادهم کاری به خوب و بد خاصیت بادمجان ندارد ، برای او مهم این است که خان (وزیر ) بادمجان دوست دارد یا ندارد

این طرح چون با تدلیس و فریب همراه است مورد قبول معلمان قرار نمی گیرد. تبدیل معلم به ماشین تدریس علاوه بر اینکه به زیان معلم است باعث افت کیفیت آموزش می شود. اگر شرایط برای حضور معلمان در همه روزهای هفته را فراهم کنید ایرادی ندارد اما ساعات تدریس معلمان نباید زیاد شود.

کانال تلگرامی


جعل محتوای سند تحول بنیادین توسط دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش برای دفاع از طرح معلم تمام وقت

چهارشنبه, 16 آبان 1397 14:49 خوانده شده: 637 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -1 --
معلم 1397/08/16 - 15:26
نوید ادهم نیز از مدیران ارشد است. دخیل در بحران به وجود آمده در نظام آموزشی. قدم اول در پبشرفت دستگاه تعلیم و تربیت کشور اینست که عذر همه این افراد ناکارآمد و فسیل را بخواهیم .
پاسخ + 0 0 --
شهرابی 1397/08/16 - 15:38
چطور است پیشنهاد دهیم پورسلیمان به جای نوید منصوب بشه.مشاور خیلی خوبی مثل شیرزاد عبداللهی هم داره
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/08/17 - 18:27
افرادی مثل نوید اهم جای جای کشور و در تمام مسولیت ها حضور دارند . کسانی که هیچ تحصیلات و تخصص قابل ملاحظه ای ندارند و فقط با روابط قومی از یک صندلی به صندلی دیگر منتقل می شوند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/21 - 00:02
در رزومه آقای ادهم آمده است که ایشان از سال 1358 در سیستم دولتی فعال بوده است. در صورت صادق بودن ایشان حد اقل 39 سال سابقه دارند. البته نامبرده بالای 62 سال سن دارند.
پس توصیه من به ایشان این است که.... ادهم حیا کن و برو منزل استراحت کن.
پاسخ + +1 -5 --
آتشک 1397/08/16 - 15:31
آقای نوید که خود از نویسندگان و تدوین کنندگان اصلی سند تحول بوده و از صفر تا صد آن آگاه است، سند تحول را جعل می کند اما شیرزاد که حتی به بک صفحه از سند اشراف ندارد، واقعیت سند را طرح می کند!!! جل الخالق
پاسخ + 0 -6 --
شهرابی 1397/08/16 - 15:35
شیرزاد عبداللهی در زمانی که سند تحول در حال نگارش بود، داشت جعل مدرک می کرد بره آمریکا پناهنده بشه. الان چطور فهمیده نوید داره سند را جعل می کنه؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/08/16 - 15:38
سلام

جناب شهرابی ، بهرام و...

به نظر می رسد شما در جعل نام و یا عنوان تجارب قابل تاملی دارید !


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/08/16 - 16:48
این سند فعلا دستاویزی برای بهره کشی از معلم است این سندرا زمانی می توان سند تحول نامید که کاملا اجرایی گردد وگرنه با اجرای بخش هایی ازآن باید به این سند بطحایی یاسند نوید ادهم گفت
امیدوارم کسانی که ادعا می کنند معلم تمام وقت براساس سند تحول است پاسخی مستدل ارائه کنند وگرنه به جرم دروغ پراکنی باید محاکمه شوند
البته ممکن است بتوان ازبندهای سندتفاسیرمختلف ارائه کرد که اگراین موضوع وجود داشته باشد نشان دهنده ی نقص بزرگ سند وغیرقابل اجرابودن آن است
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1397/08/16 - 20:40
تنها معلمان با روی خوش نشان ندادن می توانند این نقشه ی ظالمانه را در نطفه خفه کنند .
تشکل های صنفی فرهنگیان هم انگار لال شده اند و هیچ یک کوچکترین اعتراضی به این دروغ پردازی ها و فریبکاری ها نشان نمی دهند .
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/08/16 - 22:46
جناب عبدالهی این دروغگویان کار خودشون رو پیش میبرن و ۳۶ ساعت تدریس هفتگی رو هم به راحتی هرچه تمامتر به معلمین عزیز و فرهیخته تحمیل میکنن وبا افتخار میگن قرار بود ۴۴ ساعت باشه و ما جلوش رو گرفتیم! و معلمین نیز بابت افزایش چندر غاز حقوق مشعوف و شاکر!!
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/08/17 - 01:59
ناشناس محترم
مطلب شما درست است ولی یکی از دلایل مطرح کردن این طرح توسط مسئولان می تواند عدم قبول کارهای غیر موظف توسط فرهنگیان بعضی از شهرها باشد که مسئولان را مستاصل کرده است
به هرحال اگرفرهنگیان مخالفت کنند کسی از مسئولان توان اجرای طرح معلم تمام وقت را نخواهد داشت
همانطورکه مسئولان نتوانستند حقوق تابستان راحذف کنند
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/08/17 - 11:21
جناب عبدالهی راهکار عملی چیست؟!
آخه نمیشه که ما و شما و دوستان فقط در فضای مجازی حرف بزنیم و لایک کنیم و مثل جناب پورسلیمان اسمش رو بزاریم کنشگری! ولی مسئولان در عمل حقوق فرهنگیان رو پایمال کنند و آب هم از آب تکون نخوره!
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/08/17 - 11:34
سلام

دوست عزیز ناشناس

توصیه می کنیم این یادداشت کوتاه را با دقت مطالعه فرمایید :کاش وقتی به دبستان می‌رفتیم، این را به ما یاد می‌دادند...
در همه جای دنیا کار روزنامه‌نگار نشان دادن معضلات و مشکلات و انتقاد کردن از آن است و نه دادن راهکار !
فرورتیش رضوانیه/ روزنامه نگار


www.sedayemoallem.ir/یادداشت/item/13843-/در-همه-جای-دنیا-کار-روزنامه‌نگار-نشان-دادن-معضلات-و-مشکلات-و-انتقاد-کردن-از-آن-است-و-نه-دادن-راهکار


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/17 - 14:42
صدای معلم عزیز اگه کار شما راهکار دادن نیست و فقط نشان دادن مشکلات و معضلات هست پس در برابر اعتصاب و تحصن معلمان اعلام برائت و مخالفت نکنید و فقط گزارش به روز و اطلاع رسانی اعتصابات رو کنید نه اینکه یک هفته بعد از تحصن ۴ تا عکس کار کنید!! در ضمن از آقای عبدالهی انتظار ارائه راهکار داریم
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/08/17 - 15:02
سلام

دوست عزیز ناشناس

1- در نقد اگر دقت شود راهکار هم هست اگر گوشی برای شنیدن باشد .


2- صدای معلم نخستین و تنها رسانه داخلی بود که خبر تحصن معلمان را مشروح و با تصاویر قابل توجه منتشر کرد .


3- هیج و یا مقامی نمی تواند دیگران را از نقد و نقادی نهی کند .

شما هم می توانستید نقدی بر نقد صدای معلم بنویسید .


4- پیشنهاد می کنیم دقیق تر و مستند سخن بگویید .

خبر در این تاریخ منتشر شده است :

" دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 15:37 "

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور