صدای معلم

" تعدادی از کارشناسان و کارشناس مسئولان مقاطع آموزش‌ متوسطه دوم و فنی و حرفه ای و کاردانش به طور دست جمعی استعفا داده و متن استعفای خود را در فضای مجازی منتشر کرده اند "

آموزش و پرورش پاکدشت در حسرت ثبات و آرامش!

حمزه‌علی نصیری

انتقاد از وضعیت آموزش و پرورش پاکدشت

 همین چند ماه پیش بود که یک جابه جایی پرحاشیه در رأس هرم مدیریتی آموزش و پرورش این شهرستان صورت گرفت.

این جابه جایی، منجر به برکناری شخصیتی از مدیریت آموزش و پرورش شد که به قول یکی از معلمان فرزانه همین شهرستان، "عصاره ی نیکی ها و خصال خوب همه روسای سابق آموزش و پرورش شهرستان" بود. با این وصف و با توجه به شخصیت علمی و پژوهشی ایشان، در صورتی که اگر بازی های باندی و سیاسی مجال می داد، او می توانست منشاء خدمات ارزنده ای در این شهرستان باشد.

گفته ها شنیده ها حاکی از این بود و هست که فشار فرد یا افراد صاحب نفوذ منطقه ای بر مقامات استانی و کشوری در این جابه جایی نقش اول را داشته است.با کمال تاسف باید گفت که شهرستان پاکدشت از جمله شهرستان هایی ست که اغلب شئونات و امورات آن، متأثر از چیرگی روابط قومی و خویشاوندی و باندی و رانتی است تا ضوابط و مقررات یا صلاحیت های علمی و فنی و حرفه ای و شایستگی های اخلاقی! در این میان، آموزش و پرورش به لحاظ ویژگیهای منحصر به فردی که دارد، بیش از سایر نهادهای دولتی در معرض این آفت است.  طوری که تقریباً همیشه محل مسابقه اصحاب قدرت و سیاست و رقبایش شان برای تسلط بر پستهای سازمانی آن - از ریاست اداره تا مدیریت مدارس - جهت تأمین منافع خویشاوندی و گروهی و باندی ست!


گستردگی حوزه مسئولیت و فعالیت آموزش و پرورش از مرکز شهر تا نقاط صفر مرزی شهرستان و ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی آن، طبیعتاً برای هرکسی که مثلاً هدفی چون نمایندگی مجلس یا طمعی چون تنعم در سایه سار آن دارد، بسیار جذاب و وسوسه کننده است.
این است که متأسفانه به جای اینکه این مجموعه، به حال خود رها و مقدراتش به دست نیروهای لایق و توانمند و کاردان و متخصص خودش سپرده شود، به یک مصاف تمام عیار برای تحصیل فرصت و کسب قدرت تبدیل می‌شود!

اگر بخواهیم چالش های درون سازمانی امروز آموزش و پرورش پاکدشت را در چند جمله کوتاه بیان کنیم، متأسفانه باید گفت؛ این شهرستان از نظر کمبود فضای آموزشی به مرز بحران رسیده است! به شدت با کمبود معلم مواجه است! به دلیل مهاجرپذیر بودن شهرستان و گسترش روز افزون شهرک ها و محله های نوساخت و افزایش تصاعدی جمعیت دانش‌آموزی آن، کمبود فضای آموزشی همواره در حال تشدید است! در شهرک ها و محله های نوساخت مدرسه ای ساخته نمی شود و مردم در آستانه مهر هر سال، در به در دنبال مدرسه می گردند و در نهایت، یا فرزندان خود را در نقاطی دور دست که مستلزم پرداخت هزینه های زیاد و پذیرش مخاطرات فراوان است، ثبت نام می‌کنند و یا به مدارس غیر انتفاعی قوطی کبریتی با هزینه های گزاف پناه می برند!

انتقاد از وضعیت آموزش و پرورش پاکدشت

در کنار چنین معضلات عمده ای، کاستی های عدیده دیگری نیز از نظر امکانات و تجهیزات آموزشی حداقلی - همچون سایر مناطق کشور - گریبانگیر این شهرستان است. در چنین شرایط تأسف باری، کشاندن رقابت‌های انتخاباتی و دعواهای باندی و انگیزه های رانتی به این مجموعه ی دردمند و درگیر کردن آن با بازی های سیاسی و سرگرمی های قومی و تقلیل مسائل آن تا حد تقسیم پست های اداری و مدیریت مدارس، ستم بزرگ و مضاعف دیگری به دانش‌آموزان و معلمان شهرستان است!

در رخداد جدیدی که هم اکنون بر سر زبانهاست، تعدادی از کارشناسان و کارشناس مسئولان مقاطع آموزش‌ متوسطه دوم و فنی و حرفه ای و کاردانش به طور دست جمعی استعفا داده و متن استعفای خود را در فضای مجازی منتشر کرده اند. جالب این است که متن این استعفانامه در مدت کوتاهی در بزرگترین کانالهای تلگرامی کشوری نیز انعکاس یافته است.


با توجه به اینکه فقط چند ماه از انتصاب پر حاشیه ی مدیر فعلی آموزش و پرورش شهرستان می گذرد، این اتفاق، هم سؤال برانگیز است و هم تأسف برانگیز!

مسئله این است که استعفا دهندگان، همگی افرادی زبده و باسواد و کاردان و مجرّب و متخصص در جایگاه شغلی خود بوده اند و اگر می ماندند، می توانستند منشاء برکات و خیراتی برای مدارس منطقه باشند.

گفتنی ست که این افراد قبل از مبادرت به استعفا، بارها و بارها طی نشستهای فردی و گروهی، مدیر آموزش و پرورش منطقه را نسبت به برخی اقدامات غیر حرفه‌ای و نامتعارف خود با مصادیق روشن آگاه کرده و خواستار تجدید نظر در تصمیمات و رفتارهای غیرکارشناسی او شده و تبعات خسارت بار تصمیمات خام و شتاب زده و نامتعارف و دیکته شده از بیرون را یادآوری و تبیین کرده اند.

متن استعفای این افراد نشان می‌دهد که بستر خدمت در این اداره برای کسانی که مایل اند فارغ از کشمکش های قومی و گروهی و ایمن از مداخلات برون سازمانی و در فضای آرام و احترام امیز به وظایف ذاتی خود عمل کنند، مهیا نیست!

این افراد، دلایل استعفای خود را چنین بیان کرده‌اند:

شتاب زدگی مدیر آموزش و پرورش در تصمیم گیری ها، تاثیر پذیری وی از مداخله جویان خارج از مجموعه آموزش و پرورش، عدم توجه به خرد جمعی در تصمیم گیری ها، عدم توجه به اصل شایسته سالاری در به کارگیری نیروها برای مسئولیت های حساس و کلیدی، عدم رعایت اخلاق حرفه ای و اداری، خود رأیی بدون توجه به تبعات اجتماعی و فرهنگی آن، عدم ثبات رای، سیاست زدگی در تصمیمات و عدم شجاعت و استقلال در برابر صاحبان قدرت.


آنها همچنین مصادیقی از اقدامات نامتعارف مدیر آموزش و پرورش را در متن استعفا نامه ی خود آورده اند.
لازم به ذکر است که تعداد دیگری از نیروهای خدوم و زحمتکش همین اداره نیز طی چند ماه اخیر به دلایل مشابهی از سمت خود استعفا و محل خدمت خود را ترک کرده اند!

معاون محترم آموزش متوسطه نیز در همین بحبوحه استعفای دست جمعی کارشناسان و کارشناس مسئولان - که شخصیتی مقبول و مجرب است-  لغو ابلاغ شده است!
اما آنچه مردم می‌خواهند و به شدت به آن نیاز دارند، این است که آموزش و پرورش به عنوان بنیادی ترین رکن تربیتی کشور از دعواهای سیاسی و گروهی و تاخت و تازهای منفعت طلبان در امان بماند و با ثبات و آرامش، به وظایف ذاتی خود که همانا خدمت رسانی به فرزندان شان در امر آموزش و تربیت است، عمل کند.

انتقاد از وضعیت آموزش و پرورش پاکدشت


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد از وضعیت آموزش و پرورش پاکدشت

چهارشنبه, 16 آبان 1397 20:05 خوانده شده: 1313 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -3 --
مدیر مدرسه 1397/08/16 - 21:45
من از مدیران یکی از مدارس شهر ری هستم که الآن .... رییس اینجاست . اگر منظورتون از چکیده خصال خوب روسای قبلی این آقای .... لطفا بیاید ایشونو پس بگیرید . این آقا سلام و علیک معمولی هم بلد نیست . هه هه هه عصاره خصال !!!! خجالت بکشید بابا
پاسخ + 0 0 --
یک فرهنگی پاکدشتی 1397/08/17 - 02:21
تو که راست میگی ، لعنت بر هر چی آدم بی وجدانه
پاسخ + 0 0 --
نورالدین حاج حسینی 1397/08/17 - 13:29
متأسفانه شهرری شده سهمیه آقایان خلیل آبادی ودانشی ،معاونان همین آقا همه سرسپرده ی انجمن اسلامی معلمان شهرری هستند و جالب تر آنکه ایشان تا الان هیچ اقدامی جهت بهبود وضعیت با بهره برداری از نیروهای شایسته ننموده اند،و همچنان باند وباند بازی در انتصابات حرف اول و آخر رومیزنه...به درد همون مامازند میخورد این بابا.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/17 - 18:06
خیلی راحت از ادبیاتتون شناختمتون، یک کم دقت میکردی عین همین حرف رو توی یکی از گروه ها گفته بودی!!! چرا از جانب مدیرای شهر ری اظهار فضل میکنین ؟
پاسخ + +3 -4 --
عباد 1397/08/16 - 21:49
خوب بود همه داستان را می گفتید . آقایی که با داشتن .... و حکم انفصال در سابقه اش به دلیل استفاده از رانت حضور برادرش به عنوان مشاور مدیر کل ، معاون منطقه شده بود . اونهایی که استعفا دادند ، امیدوارم منافعشون از کنار این معاون محترم معزول تامین نشده باشد .
پاسخ + 0 0 --
مختارنژاد 1397/08/17 - 13:32
همه جا از اداره کل گرفته تا ناحیه یک ری همه جا فامیل بازیه...الان معاون پرورشی ناحیه یک شهرری که همسر وهمسر برادر و دختر عمه و...کس وکارش رو وارد سیستم کرده و با حمایت انجمن اسلامی معلمان شهرری وتوصیه نامه ارتقاء هم گرفت.
پاسخ
ناشناس 1397/08/16 - 22:33
این مشکلات در آموزش و پرورش تمام مناطق شهرستانهای استان تهران هست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/19 - 23:47
فکر نکنم هیچ جایی مثل پاکدشت سیاسی کاری باشه
پاسخ
ناشناس 1397/08/17 - 00:19
چه تصوری ؟؟؟همه این به ظاهر کارشناسان تا دیروز سر کلاس بودند خوبه آدم گذشته خودشو از یاد نبره
پاسخ
رضا 1397/08/17 - 00:25
اگر دلسوز آ پ و منطقه خودشون بودند همچین کاری نمیکردند
الان هم ما توی شهرری از دست این آقای چکیده خصال!!خسته شدیم پس بیاییم استعفا دهیم ؟ مگر آینده بچه ها و کار معلمین بچه بازی هست
ما از این صادرات پاکدشت معجزه ندیدیم بیایید مال بد بیخ ریش صاحبش مال خودتان
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/19 - 09:29
من و شما که شهر ری هستیم و از پاکدشت خبر نداریم
پاسخ
علي 1397/08/17 - 00:30
سلام اين اقايون و خانومهاي استفاءدهنده تا ديروز منافع شان تامين بود و جولان ميدادن الان كه با امدن مدير منصف و اموزشي كه سلسه مراتب راطي كرده اند مجالي نمي بينند اعتراض سر ميدهند و غوغا به پا ميكنند كه واويلا سر ميدهند يكي نيست كه بگو شما بر چه اساسي منصوب شده ايد؟؟؟؟؟ايا جز رانت چيز ديگري ملاك بوده
پاسخ + 0 0 --
a كردبچه 1397/08/17 - 03:57
دوست عزيز اصلا مشخص نيست كه همه نظرات رو شما گذاشتي
مثلا اينكه اين مدت خيلي بهت سخت گذشته بوده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/17 - 10:26
اگر میتوانید یک مقاله مثل همین مقاله منتشر شده با نام خودتان منتشر کنید و همه حرف هایتان را بزنید، شاید شما راست بگی
پاسخ + 0 0 --
صادق 1397/08/17 - 12:00
شما توی شهر ری چه کار می کنی ؟ ما که می دونیم شما کی هستی ؟
اون دوره چسبیدین به آقای بشیری ،بیچاره شد
این دوره هم به دنبال منافعتون چسبیدن به آقای قمی و شدین حامی این رئیس بی عرضه جدید .

از آخرتتون بترسید

و ما المتاع حیوه الدنیا ؟
پاسخ + +1 -2 --
علي 1397/08/17 - 00:34
با عرض سلام اين خانومها و اقايون كه سر جمعشان به چهار نفر ميرسد بگويند الان كه با امدن رياست علمي و اموزشي اموزش پرورش پاكدشت اقاي سيلسپور ديگر مجالي ندارند كه يكه تازي كنند و عقده هاي دروني خودشان را با عزل و نصب هاي بي دليل خالي كنند فرياد شان در امده
پاسخ + +3 0 --
مهدی یوسفوند 1397/08/17 - 00:35
وقتی که یک سیستم آموزشی بعد ازقریب نیمقرن (دوران انقلاب اسلامی) ازواژه وشغل معلمی تعریف وبرداشت جدید ودر عین حال عجیب ارائه می کند در حقیقت گذشته ی خود را انکار می کند وبه زبان ساده ترمی گوید که عمل کرد نیم قرنش اشتباه بوده پس چه تضمینی وجوددارد که عمل کرد نیم قرن دیگر آن در آینده درست باشد واصلا آیا همین طراحان ایده های نو در آینده وجود دارند که پاسخ گوی عملکرد گذشته ی خود باشند واضح است که هرگز پاسخ گویی وجود نخواهد داشت پس این گونه طرح ونظریات تمسخر فرهنگیان فرهیخته ایست که درگذشته وحال واینده عمری را فدای تعلیم وتربیت فرزندان این مرز وبوم کرده ومیکنند وخواهند کرد .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/17 - 12:03
صبر کنید!! به کجا چنین شتابان؟ الحمدلله قانون جدید انتصاب مدیران دست مدیر آموزشی(؟ ) جدید رو کوتاه کرد و نتونستن به خواسته هآ و وعده و وعیداشون بپردازن و به همین دلیل خیلی از دورقابچین هارو از دست دادند
پاسخ + 0 -3 --
محمود 1397/08/17 - 00:36
نویسنده این مطالب هم بیشتر سمت مستعفیان نور میزنه
بابا یک کلام از گذشته و کار معاون متوسطه می نوشتی ببینیم چه کار خارق العاده ای انجام داده ؟ تازه الان سرپرست اون معاونت به مراتب هم از نظر سواد هم از نظر سابقه و از همه مهمتر وجهه اجتماعی اصلا قابل مقایسه نیست برای این حسن انتخاب باید به مدیر آ پ پاکدشت تبریک گفت
پاسخ + +1 -3 --
مينا 1397/08/17 - 00:36
ميشه بفرماييد اقاي نجفي معاون اموزشي دور دوم كه عزل شدند و قبلا .... و دوبار نيز انفصال داشتند و فقط ملاك انتخابشان رانت برادرش بعنوان مشاور مدير كل اسبق بود را چه كسي تاييد كرده؟؟؟؟
پاسخ
ناشناس 1397/08/17 - 00:43
یکی به این بنده خدا بگه تو که از جایی خبر نداری و اخبار یک طرفه را شنیدی برای چی دست به قلم شدی ؟؟ سر این قبری که گریه میکنی توش مرده نیست برادر
پاسخ + +2 -1 --
خدایا شکرت 1397/08/17 - 02:30
شما نظر دهنده ها ی بزرگوار که همه یک نفرید

مدیر منصف و آموزشی ؟
خوبه که توی پاکدشت همه همدیگه رو میشناسن .
سوابق هم رو می دونن

تو اول بگو با کیان دوستی
من آنگه بگویم که تو کیستی

داریم می بینیم چه خبره
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/17 - 18:27
مهم خود مقاله ست خودتو با کامنتا اذیت نکن
پاسخ + 0 0 --
ع پازوكي 1397/08/23 - 08:22
مشكل اين است كه مديريت فعلي سلسه مراتبي امدند اما اقاي يزدانپناه يكدفعه از سر كلاس و همين گواه است بر حقانيت و درست عملكردن مديريت فعلي و اون اقاي يزدانپناه بفرماييند كه فاكتور غذاهاشون با منوي شش مدله در بهترين رستورانهاي پهنوز پاكدشت را در انبوهي بدهي قرار داده ميشه ايشان توضيح
پاسخ + 0 0 --
ع پازوكي 1397/08/23 - 08:22
مشكل اين است كه مديريت فعلي سلسه مراتبي امدند اما اقاي يزدانپناه يكدفعه از سر كلاس و همين گواه است بر حقانيت و درست عملكردن مديريت فعلي و اون اقاي يزدانپناه بفرماييند كه فاكتور غذاهاشون با منوي شش مدله در بهترين رستورانهاي پهنوز پاكدشت را در انبوهي بدهي قرار داده ميشه ايشان توضيح
پاسخ + +2 -1 --
سپیده 1397/08/17 - 03:23
چه نقد خوبی، کاش آموزش وپرورش از سیاسی بازی دور بود و مدیران بر اساس شایسته سالاری انتخاب می شدند نه بخاطر منافع سیاسی،آقایان نماینده آخرت خود را به چی میفروشند؟!!
پاسخ
a كردبچه 1397/08/17 - 03:53
بنظرم خوب كاري كردن استعفا دادن وقتي رييس انقدر بي عرضه باشه
اقاي يزدان پناه هم شانس بزرگي اورد كه از پاكدشت رفت
چون آ.پ پاكدشت الان درگير سياست شده و لياقت چنين مديراني امثال اقاي يزدان پناه رو نداشتن
همون اقاي س خوبه ك از خودش اختيار نداره و كار اموزش رو با سياست قاطي كرده
پاسخ
a كردبچه 1397/08/17 - 14:34
احسنت
پاسخ + +3 -1 --
معلم 1397/08/17 - 09:59
به گمانم کسانی که نظر مخالف دادند همگی در واقع یک نفر هستند از سبک نوشته ها کاملا مشخص است که نوشته ها و فکر پشت آن مدیریت شده است چطور همه ی نظرات مخالف است ؟
پاسخ + 0 0 --
a كردبچه 1397/08/17 - 14:50
اين كامنت من ك نوشتم احسنت اشتباه جا بجا شده براي كامنت خودم نوشتم احسنت بي زحمت پاكش كنيد
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1397/08/17 - 09:59
عالی بود این استعفای اعتراض گونه، احسنت به همه شون. امیدوارم بیشتر درس عبرت برای کسایی باشه که این رئیس رو برای منافع سیاسی شون وارد اداره کردن.
پاسخ
ناشناس 1397/08/17 - 10:10
سلام بیکاریم ماهم استعفاع می دادیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/17 - 11:04
استعفا
پاسخ
ناشناس 1397/08/17 - 11:55
اگر به جای این همه وقت گذاشتن برای انتقاد هر کس سعی میکرد اعمال خودش را درست کنه الان مملکت ما گل و بلبل بود مشکل ما اینجاست که سعی داریم دیگران و جامعه را اصلاح کنیم بدون اینکه از درون خودمان مغفول مانده ایم .
پاسخ + +2 0 --
داروغه 1397/08/17 - 12:10
چه برادر یزدان پناه و چه برادر سیلسپور
چه من مدعی و چه شمای منتقد
در این سیستم فشل و سر گردان و سیاست زده که بازوی قدرت سیاسیون در اجرای به ظاهر انتخابات بی‌طرفانه است کاری از پیش نمی‌بریم

باید کاری کرد کارستان
و به انبار کتان فقر کبریتی زد
پاسخ + +2 0 --
a كردبچه 1397/08/17 - 14:33
اين برادران سيلسپور هم افتادن به جون شهرستان
اون از اقا صادق كه به زور خودش رو تو دفتر اقاي قمي جا داده و تو همه امورشهرستان خودشو دخالت ميده اينم از ايشون
البته اقاي محمد سيلسپور ذاتا خيلي مرد شريف و خوبي هستن اما از خودشون اختيار ندارن فقط رييس نمادين آ.پ هستن و همه كاره معاون پژوهشي ايشون هستن كه برادرزاده نماينده هستن
پاسخ + +2 -2 --
میثم موحدی فرد 1397/08/17 - 19:06
برادران و خواهران مشکل فقط پاکدشت نیست متأسفانه موریانه ی فساد همه جای شهرستان های استان تهران رخنه کرده...ناحیه یک شهرری معاون پرورشی و حراست که در دوره قبل به جان اصلاح طلبان و منتقدین افتاده بودند در این دوره با توصیه نامه خلیل آبادی ارتقاء گرفتند و خون دل خورده های ناحیه یک شهرری و اصلاح طلبان واقعی بدلیل نقد عملکرد انجمن اسلامی معلمان مورد غضب قرار گرفتند و طرد شدند،ناحیه2شهرری هم این آقای یزدان پناه سفارش بگیر خلیل آبادی ودانشی شده!!در واقع شده یه مدیر اجرای این حضرات!!خصال نیکو که مدیریت نمیشه!!
پاسخ + +3 -2 --
میثم موحدی فرد 1397/08/17 - 19:06
من بعنوان یک فزرند ری که در تمام نهادهای اجتماعی فرهنگی شهرری فعالیت داشته ام و بیش از40سال است که از بد تولد تاکنون در ری فعالیت کرده ام و بیش از بیست سال سابقه ی رسمی آموزش و پرورش دارم اما امثال من چون وابستگی به جایی نداریم ومستقل هستیم را بازی نمی دهند یا در نهایت یه پست کارشناسی در پیت!!اما کافیه خلیل آبادی یکی رو سفارش کنه!!اخراجی منطقه کهریزک باشه هم اونجا جاش میدن!!همه اش باند بازیه...همین خلیل آبادی اون دنیا چه جوری میخواد جواب بده؟!همین نجفی چگونه اون دنیا جواب این رانت ورانت بازی ها رو میده؟!
پاسخ
یک شهروند 1397/08/17 - 22:00
سلام .
الان افکار عمومی منتظر هستند تا ببینن آقای نماینده محترم که در آوردن رییس آ.پ نقش بسزایی داشتن چه پاسخ و عملکردی دارند .
آقای نماینده بسم اله .

منتظر مسئولیت پذیری و پاسخگویی شما هستیم ... .
پاسخ
معلم ساکن پاکدشت 1397/08/17 - 22:19
دو پیشنهاد برای رییس آ.پ پاکدشت دارم :
1 . با همکاران مستعفی جلسه ای با حضور خبرنگاران محلی ترتیب بده که حداقل دفاعیات ایشون رو هم بشنوییم .

2 . آن چیزی که الان نیاز به شفافیت داره شیوه انتصابات ایشون هست . لطفا معیارهای انتخاب افراد برای سمت های آ.پ پاکدشت بخصوص کارشناس مسئول متوسطه اول را اعلام نمایند .

با تشکر .
پاسخ
هاشم زاده 1397/08/19 - 09:13
سلام علیکم
گمان می کنم اهل پاکدشت نیستید وگرنه همچین درخواستی را نداشتید
پاسخگویی در این شهرستان هیچگاه مرسوم نبوده
گل آلود کردن آب و ماهی گرفتن شیوه مرسوم بخش زیادی از افرادی است که اکنون از حامیان پرو پاقرص برادر سیلسپور محسوب می شوند البته این ماجرای حمایت تازمانی است که چهره ی این بنده خدا مخدوش نشده باشد

اینجا پاکدشت است و سوالات منطقی بی جواب می ماند
پاسخ + +7 -3 --
معلم 1397/08/18 - 04:30
جناب آقای نور الدین حاج حسینی
سلام
یادتان هست که در دهه ی ۷۰ که پدر مرحوم شما رئیس مرکز شهید مفتح بود و شما معاون ایشان بودید و اساتید آنجا همگی از همفکران خودتان بودند و امثال مرحوم دکتر اکبری را آنجا راه نمی دادید ؟ و حتی کلاس های فوق برنامه ی دانشجویان هم دست اقوام شما بود ؟
یادتان هست که نفس دانشجویان را در سینه حبس کرده بودید ؟
حالا از آقای خلیل آبادی و دانشی انتقاد می کنید که چرا باند بازی می کنند ؟
باند بازی فقط برای شما خوبه ؟
ب ای بقیه بد هست ؟
پاسخ + 0 0 --
میثم موحدی فرد 1397/08/18 - 19:22
منم با فرمایش شما موافقم این آقا وعلائی و اعتضادی روزگار خیلی از دانشچویان روهم سیاه کردند و هنوز هم علی زغم .... هنوزهم در تربیت معلم حضور دارند اما در مورد خلیل آبادی و دانشی هم بیراه نمیگن...انصافاً فقط چاکران درگاه رو میبینند و افراد اصلاح طلبی که منتقد انجمن اسلامی معلمان شهرری بوده اند را هیچ گونه حمایتی تاکنون نکرده اند!!نتیجه اینکه همه به فکر منافع خودشون هستند و خدمت شعاره چه اصلاح طلب چه اصولگرا همه دنبال سوء استفاده ورانت و منفعت طلبی هستند
پاسخ + +1 -3 --
آشوری 1397/08/18 - 13:38
دو سوال از موافقان این مطلب
۱- به نظر شما انصاف است که شخصی با داشتن سابقا .... و انفصال از خدمت معاون یک منطقه شود و عده زیادی با کوچکترین بهانه ها برای حتی مدیر مدرسه شدن هم تایید حراست نگیرند ؟
۲- اگر برادر این آقای معاون ، مشاور مدیر کل باشد ، آیا مردم حق دارند به این انتصاب شک کنند ؟
۳- اگر این آقای مشاور هم .... ، نباید به حال این آموزش و پرورش گرییست ؟
۴- استعفا دهندگان از چه شخصیت علمی ، اجتماعی ، فرهنگی ... دفاع کرده اند ؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/18 - 18:28
آقای نجفی بعد از استعفای این جمع عزل شدند، دلیل استعفا یا بهتر بگم دلایل استعفا چیزای دیگه بودند
پاسخ + 0 0 --
میثم موحدی فرد 1397/08/18 - 19:27
شخصیت اجتماعی فرهنگی کیلو چنده؟!بیا توهمین اداره کل طرف سوابق اجتماعی فرهنگی پر و پیمون داره ودوره ی احمدی نژاد هم کلی اذیت شده و از مدیریت کانون کنارش گذاشته اند از سابقه ی مشاورفرماندار گرفته تا شورای اجرایی هلال احمر و....هیأت امنای فرهنگ وهنر شهرستان و...گذاشتندش کارشناس !!اضافه کارش رو هم 7ماهه بدلیل انتقاد رویس اداره قطع کرده طرف دانشجو دکتری بوده ناچار شده دکتری رورها کنه...سابقه کیلوچنده فقط یا باید عضو این مجمع و انجمن باشی یا فک وفامیلشون باشی تا بهت بها بدن
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/18 - 20:36
شکمتون سیره؟؟؟؟ توی این گداخونه باز این دعواها چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ خجالت داره.
پاسخ
احمدي 1397/08/18 - 20:45
به اعتقاد بنده افرادي كه مستعفي بودند را بايد بدونه درنگ كنار گذاشت
تا الان هم زيادي مانده اند زيرا اين افراد نه به سيستم خود وفا دار نبوده اند و تاكنون هم خلل به وجود اورده اند در پيشرفت اهداف اموزش و پرورش پاكدشت جناب اقاي سيلسپور خيلي صبوري كردند كه همچين افراد مخلي را تا كنون كنار خود نگه داشتند
خلايق هر چه لايق
پاسخ
اصلاحي 1397/08/18 - 20:49
لازمه هر موردي داشتن يك كادر وفادار و با انگيزه اي هست كه خائن نباشند و تغيير حق هر مديري زيرا نهايتا مدير مورد ارزيابي قرار ميگرد رياست اداره اموزش و پرورش حق طبيعي شان هست كه معاونين وكارشناسان خود را انتخاب كنند
پاسخ
بجنوردی 1397/08/19 - 09:06
بله کاملا حق با شماست اما به شرط اینکه خود مقام مسئول دارای سبک و ایده باشد ضابطه مند عمل نماید و برای تصمیم گیری نگاهش به دهان افراد سالوس نباشد
پاسخ + 0 0 --
صادق 1397/08/20 - 19:33
شما برو ببينيم چه گلي به سر اموزش پرورش ميزني
پاسخ
س عبدلي 1397/08/18 - 20:51
اقاي يزدانپناه همان شخصي نيستند كه .... و يكدفعه از سر كلاس درس رفتند رياست معلوم هست كه افراد مثل خودشان را منصوب كردند
بدا به حال شهر ري
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/19 - 09:03
باز هم که شمایی آدم چهارنقطه ....
آقای یزدان پناه اگر زیاده خواهی های نماینده و اطرافیانش را تمکین کرده بود الان همان افراد حلوا حلواش می کردند . کاش آقای سیلسپور از خودش اختیاری داشت و همان سیلسپور سالهای مقطع متوسطه بود و با التماس و دسیسه های آقا صادق و خیلی اتفاقات دیگر بازیچه نمی شد
پاسخ + 0 -1 --
حسینی 1397/08/19 - 00:52
خدا آخر عاقبت آموزش پرورش را به خیر کند طناب کشی در تمام آپ کشور عادی شده...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/19 - 14:14
آخه این اداره ها چ داره که به جان هم افتادین؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 -1 --
بنیامین 1397/08/19 - 15:14
کارشناسی یا مسئول مقطع مگر چقدر می ارزه؟ادارات مناطق چه کمکی به سیستم آموزشی کشور می نمایند؟آیا با حذف پست های میانی،خللی در سیستم آموزش وپرورش ایجاد می شود؟استعفای این افراد به درد خودشان می خورد!سیاسی کاری بسه لطفا هرشخصی به وظیفه خودش عمل کند.
پاسخ + +1 0 --
معاون مدرسه 1397/08/19 - 17:21
سلام . آقای سیلسپور رییس اداره آ.پ پاکدشت اختیار دار امور نیستند .همه میدونن که همه کاره معاون پژوهش خانم قمی هستند .

البته دلم برای این به اصطلاح رییس میسوزه . واقعا این پست ریاست چقدر ارزش داره که ایشون چندین سال دنبالش بودند .

آموزش و پرورش شده سیاست زده و ایشون هم مامور به انجام وظایف انتخاباتی هستند .

دست آخر هم که تاریخ مصرفش تموم شد میدازنش دور ! به همین سادگی .
پاسخ + +5 -1 --
ام البنین رادپور 1397/08/20 - 20:27
الان آقای یزدان پناه برخلاف اخلاق و رفتار خوبشون کار خاصی در ری انجام نداده اند...با نیت و قصد ونظر اتفاقی در عمل نمی افته!!همون افرادی هم که امید داشتند ایشون مسبب تحول میشن در ری کم کم از ایشون دارن قطع امید میکنند...برخی مدیران از تهدید فرصت میسازند وبرخی دیگر از فرصت تهدید...وقتی شایستگی را نادیده بگیرند متقابلاً یه جاهایی کم لطفی شایستگان راخواهند دید ودیگه نباید انتظار معرفت متقابل داشته باشند!!
پاسخ + 0 0 --
ع پازوكي 1397/08/26 - 21:11
شما احيانا از بچه هاي كانون صنفي نيستيد كه از رفتن اقاي يزدانپناه بساط شما جمع شده و متضرر شده ايد و پستهايتان و بريز و بپاچتان و فيش هاي غذاي يك مليوني تان جمع شده؟؟؟؟؟
پاسخ + +2 -1 --
رحمت قاسمی 1397/08/23 - 00:27
این آقای یزدان پناه هم در ری به جای توجه به حقیقت وشایستگی ها ی افراد به حرف های خاله زنکی آدمهای بزدل که جز تخریب دیگران کاری بلد نیستند چشم دوخته اند و دهن بین شده اند!!
پاسخ + +3 0 --
حمزه علی نصیری 1397/08/27 - 09:28
از همه دوستان عزیزی که وقت گرانقدر خود را صرف خواندن این یادداشت کرده اند، سپاسگزارم.1
۲. خوشحالم که این یادداشت باب گفت و گوی بسیار مختصری در خصوص مسائل مبتلا به آموزش و پرورش را باز کرد و دوستانی از پاکدشت و شهرری در این گفت و گو شرکت کردند و نقطه نظرات و نقدهای خود را بیان نمودند. در اینکه نیل به دموکراسی و تحقق شایسته سالاری و تقرب به ریل توسعه، از رهگذر گفت و گو امکانپذیر است، هیچ شکی نیست.
حداقل دستاورد این گونه گفت و گوها این است که افراد یا جریانهایی مورد نقد قرار می‌گیرند و از دیدگاه های افراد نسبت به عملکرد خودشان اطلاع حاصل می‌کنند
پاسخ + +1 0 --
حمزه علی نصیری 1397/08/27 - 09:28
۳. این یادداشت، عمدتاً جمع بندی نقطه نظرات مکتوب و غیرمکتوب فرهنگیانی است که در فضای مجازی و حقیقی با یکدیگر به گفت و گو پرداخته اند. حتی در بخشی از این جمعبندی به انعکاس محتوای استعفا نامه کارشناسان و کارشناس مسئولان پرداخته شده است و صد البته ممکن است در این جمع بندی، نارسایی هایی هم وجود داشته باشد. اما هدف این یادداشت، هرگز تمجید و طرفداری از فرد یا گروهی و تخطئه ی فرد یا گروهی دیگر نبوده و نیست و آنچه مدنظر بوده بیان دردهای اساسی تر آموزش و پرورش است.
۵. دنیا محل گذر است و سازمانها هم همینطور. جهان، صحنه رفت و آمدها و تغییرات و تحولات است و سازمانها هم همینطور. اما آنچه مسئله ساز است، نحوه رفت و آمدهاست؛ بر کسی پوشیده نیست که امروزه این رفت و آمدها چه فرایندی را طی می‌کند! وقتی مدیریت یک مجموعه، با دخالت افراد صاحب نفوذ صورت می‌گیرد، آن مجموعه همه روزه صحنه ی تقابل و تنش خواهد بود و آنچه در این میان فراموش خواهد شد، اهداف اصلی سازمان و وظیفه ذاتی افراد خواهد بود
پاسخ + 0 0 --
يوسف 1397/08/28 - 05:36
اقاي نصيري شما با توجه به اينكه معلم بازنشسته تهران هستيد ميشه بفرماييد چطور شده كه راجبع پاكدشت اظهار نظر ميكنيدو حساس شده ايد؟!!!!! اين بخاطر قرابت شما به كانون صنفي و همجواري منزل شما با منزل اقاي حامد كه اكنون تبديل شده به يك عامل تفرقه در پاكدشت انهم به خاطر زيادهي خواهي هاي ايشان و تيم شان كه جزء مستعفي يان بودند نيست كه بعد از امدن اقاي سيلسپور بساط بريز بپاچتان جمع شد نيست ؟؟؟؟؟اصلا ميشه بفرماييد اقايان و خانمهاي مستعفي خودشان بر چه اساس انتصاب شده اند ؟كاش يكم جانب انصاف را رعايت ميكرديد قصد شما تخريب بود توبه كنيد
پاسخ + +3 -1 --
حمزه علی نصیری 1397/08/27 - 10:48
۶. به نظر می‌رسد برخی از دوستان، در همان بند اول یادداشت که مقدمه ی ورود به موضوع اصلی ست، درمانده است و در دفاع از مدیر محترم فعلی و بر علیه مدیر محترم قبلی جبهه گیری کرده اند مسائل و مباحث اساسی آموزش و پرورش را تا سطح رقابت بر سر ریاست یا طرفداری از یک شخص و مخالفت با دیگری، تقلیل داده اند و باقی سطور را نخوانده اند! (شاید هم فقط یک نفر!). این در حالیست که این یادداشت، صرفاً در دفاع از آموزش و پرورش مستقل و ایمن از دخالت افراد سودجو، نگاشته شده است و از تمام کسانی که با انگیزه ی کسب منافع شخصی و گروهی، در انتصابات و مهره چینی در آموزش و پرورش دخالت می‌کنند، تمنا میکند که این نهاد مقدس را آلوده به مطامع شخصی نکنند و محض رضای خدا اجازه دهند افراد توانمند و سالم، فارغ از قید و بند منافع گروهی و باندی، به وظایف ذاتی خود در امر تعلیم و تربیت عمل کنند.
بنده بر این باورم که به هر کسی که با هر میزان توانمندی و هر سطح از مهارتهای حرفه ای هرجا مشغول است - اگر بر مدار راستی و صداقت باشد - باید کمک کرد که انجام وظیفه کند و اهداف سازمان مربوطه را پیش ببرد
پاسخ + 0 0 --
ازادي 1397/08/28 - 05:42
شما فقط تحريك شده افراد سود جويي هستيد كه همين چند روز اخير هم همه را دعوت به اعتصاب ميكرديد و باعث خلل در ايجاد امنيت كشور شده ايد بابت حفظ نظام خونها ريخته شده الان هم بخاطر حفظ منافع شخصي تان دنبال تخريب افرادي غير از خودتان هستيد چون يزدانپناه منتصب به اقاي حامد و گروه كانون صنفي بودند نه اهداف عاليه اموزش و پرورش
پاسخ + +1 0 --
حمزه‌ علی نصیری 1397/08/28 - 23:40
با سلام خدمت آقا یوسف
۱. اینجانب ساکن پاکشتم و حق دارم مثل هر شهروند دیگری در مورد مسائل جاری آن اظهار نظر کنم.
بنده در خصوص مسائل اجتماعی و فرهنگی و زیر ساختهای شهری و جاده ای پاکدشت نیز تاکنون یادداشت هایی داشته ام و طبیعی ست که بعنوان یک خدمتگزار فرهنگی دغدغه آموزش و پرورش را نیز داشته چرا که بستر رشد و بالندگی فرزندان مان است و همه ما باید برای رفع موانع و هموار کردن مسیر رشد و شکوفایی آنها بکوشیم.

 ۲. از بساط "بریز به باچتان" سر در نمیارم.
لازم به ذکر است که بنده نه در نهاد و اداره ای پست دارم و نه به استان صاحب منصبی قدم می‌گذارم که از "بریز و به پاش" یا "جمع کن و داشه باش" خبر داشته باشم.

۳. هسته اصلی بحث در این یادداشت، رفت و آمد افراد نیست که "اساس" انتصابات هم مسئله باشد بلکه مسئله اصلی، تبدیل آموزش و پرورش به جولانگاه سودجویان است که این نهاد زیربنایی را از انجام وظایف ذاتی خود باز میدارد.
۴. اگر قدم گذاشتن و قلم برداشتن در راه انجام رسالت انسانی و اجتماعی جرم است، توبه هم چشم!
پاسخ + +1 0 --
حمزه‌ علی نصیری 1397/08/28 - 23:50
دوست عزیز پنهان در هاله ی "آزادی"

بهترین پاسخ در برابر تهمت و افترا و دروغ و حرف بى منطق، سکوت است. بویژه اینکه اگر گوینده ی آن، پشت اسامی مستعار و غیرحقیقی نیز پنهان شده باشد. اما چون صحبت از کانون صنفی معلمان و افراد منتسب به آن به میان آمده و بى مهابا زبان به تهمت و افترا گشوده شده، لازم میدانم جهت استحضار خوانندگان عزیز نکاتی چند به عرض برسانم.

۱. بنده هرگز عضو کانون نبوده و نيستم اما میدانم که کانونی ها هیچوقت دنبال منافع شخصی و گروهی نبوده اند و معیشت و منزلت تمام معلمان و کیفیّت آموزشی و آموزش رایگان برای همه کودکان و حقوق دانش آموزان و بهبود فضای فیزیکی مدارس و ... جزو دغدغه های همیشگی آنان بوده و می باشد.

۲. اینجانب نه تنها هیچوقت کسی را دعوت به اعتصاب نکرده ام بلکه با چنین رویه ای مخالف بوده و هستم و رویکرد گفت و گو را صحیح ترین راه مطالبه گری میدانم. لذا برچسب دعوت به اعتصاب، دروغ محض و تهمتی بی شرمانه است.
ضمنا هیچیک از افراد منتسب به کانون در پاکدشت نه کسی را به اعتصاب دعوت کرده اند و نه در آن شرکت نموده اند.
پاسخ + +1 0 --
حمزه‌ علی نصیری 1397/08/29 - 06:20
با سلام
۱. اینجانب ساکن پاکشتم و حق دارم مثل هر شهروند دیگری در مورد مسائل جاری آن اظهار نظر کنم.
بنده در خصوص مسائل اجتماعی و فرهنگی و زیر ساختهای شهری و جاده ای پاکدشت نیز تاکنون یادداشت هایی داشته ام و طبیعی ست که بعنوان یک خدمتگزار فرهنگی دغدغه آموزش و پرورش را نیز داشته باشم. همه "ما" باید برای رفع موانع و هموار کردن مسیر رشد و شکوفایی فرزندان مان بکوشیم.

 ۲. از بساط "بریز به باچتان" سر در نمیارم. شاید منظورتان بریز و بپاش است!
خدا را شاکرم که نه در نهاد و اداره ای پست دارم و نه به استان صاحب منصبی قدم می‌گذارم. پس از وجود چنین پدیده ای خبر ندارم.

۳. هسته اصلی بحث من در این یادداشت، رفت و آمد افراد نیست که "اساس" انتصابات هم برایم مسئله باشد بلکه مسئله اصلی، تبدیل شدن آموزش و پرورش به محل بازیهای باندی و سیاسی است که این نهاد زیربنایی را از انجام وظایف ذاتی خود باز میدارد.
۴. اگر قدم گذاشتن و قلم برداشتن در راه انجام رسالت انسانی و اجتماعی جرم است، توبه هم چشم!
پاسخ + +1 0 --
حمزه‌ علی نصیری 1397/08/29 - 06:21
دوست عزیز پنهان در هاله ی "آزادی"

بهترین پاسخ در برابر تهمت و افترا و دروغ و حرف بى منطق، سکوت است. بویژه اینکه اگر گوینده ی آن، پشت اسامی مستعار و غیرحقیقی نیز پنهان شده باشد. اما چون صحبت از کانون صنفی معلمان و افراد منتسب به آن به میان آمده و بى مهابا زبان به تهمت و افترا گشوده شده، لازم میدانم جهت استحضار خوانندگان عزیز نکاتی چند به عرض برسانم.

۱. بنده هرگز عضو کانون نبوده و نيستم اما میدانم که کانونی ها هیچوقت دنبال منافع شخصی و گروهی نبوده اند و معیشت و منزلت تمام معلمان و کیفیّت آموزشی و آموزش رایگان برای همه کودکان و حقوق دانش آموزان و بهبود فضای فیزیکی مدارس و ... جزو دغدغه های همیشگی آنان بوده و می باشد.

۲. اینجانب نه تنها هیچوقت کسی را دعوت به اعتصاب نکرده ام بلکه با چنین رویه ای مخالف بوده و هستم و رویکرد گفت و گو را صحیح ترین راه مطالبه گری میدانم. لذا برچسب دعوت به اعتصاب، دروغ محض و تهمتی بی شرمانه است.
ضمنا هیچیک از افراد منتسب به کانون در پاکدشت نه کسی را به اعتصاب دعوت کرده اند و نه در آن شرکت نموده اند.
پاسخ + +1 0 --
حمزه‌ علی نصیری 1397/08/29 - 06:22
دوست عزیز پنهان در هاله ی "آزادی"

۳. کسانی که دنبال منافع شخصی اند، حال روزشان مشخص است؛ معمولا پیرامون مطبخ این و آن می پلکند!

۴. بنده سالهاست که در حد بضاعت خودم هر از گاهی در حوزه مسائل آموزش و پرورش یادداشت می نویسم.
تمام یادداشتهای اینجانب در سایت روزنامه‌ها و سایت صدای معلم و حتی سایت‌های دیگر موجود است. کسانی که پیگیر مسایل آموزش و پرورش اند، میدانند که بنده در نقد سیستم آموزشی و بیان کاستی های آن، صرفاً جهت استحضار مسئولین محترم دست به قلم برده ام و البته در اغلب آنها راهکارهایی هم پیشنهاد کرده ام.
پس ارزیابی تون مبنی بر "تحریک" و سپس یادداشت، کاملاً بی منطق است.
پاسخ + +2 0 --
رضا 1397/08/29 - 23:25
سلام به دوستان.
بنده به عنوان یک معلم در شهرری در این مدت کوتاه و با چند برخورد با آقای یزدان پناه و شنیدن دو سخنرانی وی، ایشان را مدیر و مدبر و پاک و باسواد و شریف یافتم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

سند تحول بنیادین در نسخه فعلی تا چه میزان در حل چالش های آموزش و پرورش ایران موثر است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور