صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

چرا معلمان باید تاوان بی تدبیری مسئولان را بپردازند ؟

" معلم تمام وقت " بازی یک سر برد برای وزارت آموزش و پرورش !

مینو امامی/ همکار صدای معلم

معلم تمام وقت و سر بی کلاه برای معلمان

دبیر کل محترم شورای عالی آموزش و پرورش ،

نکات زیر دردنامۀ ما معلمان است :

اول : گفته اید : "موضوع تمام وقت شدن معلمان در سند تحول بنیادین آمده است و طرحی که هم‌ اکنون آموزش‌ و پرورش با عنوان "تمام وقت شدن معلمان" مدنظر دارد، می‌تواند گام نخست دستیابی به هدف سند تحول باشد" بنده در این خصوص هیچ بند و تبصره ای به جز دو مورد زیر مشاهده نکردم یعنی :
"راهکار ۵/۲۱ ـ ساماندهی ساعات کار مربیان برای حضور تمام وقت در مدارس شامل ساعات تدریس و ساعات اختصاص یافته به سایر فعالیت‌های تربیتی مرتبط در مدرسه با توجه به ضرورت جبران خدمت مناسب ایشان.
راهکار ۶/۲۱ ـ تحول در ساختار و مدیریت زمان آموزش در مدارس و تعیین و متناسب‌سازی ساعات و روزهای آموزشی در طول هفته."(2)
مورد شفاف و دقیقی در این خصوص در سند آورده نشده است. منظور از مربیان و حضور تمام وقت در مدارس هم نامفهوم و گنگ است.

دوم : "دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا در سند تحول آمده است معلم باید 44 ساعت در هفته تدریس داشته باشد؟ گفت: خیر، این گونه نیست اما این طرح می‌تواند فاز نخست دستیابی به هدف سند تحول بنیادین باشد."
پس چگونه به 44 ساعت رسیده اید چون چنین ساعتی در سند ذکر نشده است؟ در ضمن اگر هم شده باشد وحی مُنزل نیست. گفته ها باید منطقی و معقول باشد و جامعۀ آماری تحت پوشش آن از شرایط اجرایی آن رضایت تام داشته باشند.

سوم : گفته اید: " تمام وقت شدن معلمان که سند تحول بنیادین به آن اشاره دارد بدین صورت است که معلم 44 ساعت در هفته در مدرسه حضور دارد و 24 ساعت آن را به کلاس درس می‌رود و مابقی ساعات را به کارهای تحقیقی ، ارتباط با خانواده‌ها ، اقدامات تربیتی و امور مربوط به دانش آموزان می‌پردازد."
اگر معلمان برخی از کشورها در مدارس می مانند، به آنان صبحانه و ناهار داده می شود. امکانات آموزشی و دسترسی به کتابخانه ای مجهز به کتب تمامی رشته ها فراهم می شود. مثلا در آمریکا دو ساعت معلم اضافه در مدرسه می ماند تا اگر دانش آموزی مطالب ذکر شده در کلاس را متوجه نشده است با پرسش خصوصی ، رفع اشکال نماید نه این که 20 ساعت معلم در مدرسه باشد! مگر معلم جماعت اهل و عیال ندارد ؟ کودکان خودش به پدر و یا مادر نیاز ندارد ؟ یا معلمان دربست در اختیار وزارتخانه هستند و حق زندگی خصوصی و برآورد سازی نیازهایشان را ندارند ؟ سند چنین معامله ای قرار است با معلمان بکند؟
نکند انتظار دارید معلمان با استفاده از کتب محدود کتابخانۀ برخی از مدارس قصه و تمثیل بخوانند و بعد در کلاس به دانش آموزان تعریف نمایند؟ آقای ادهم خودتان اقرار می کنید که در سند تحول بنیادین ، اشاره ای به تمام وقت شدن معلمان نشده است اما این طرح می تواند فاز نخست دستیابی به هدف سند تحول بنیادین باشد!

بعد می گوئید: تمام وقت شدن معلمان که سند تحول بنیادین به آن اشاره دارد بدین صورت است که معلم 44 ساعت در هفته در مدرسه حضور دارد و 24 ساعت آن را به کلاس درس می‌رود و مابقی ساعات را به کارهای تحقیقی ، ارتباط با خانواده‌ها، اقدامات تربیتی و امور مربوط به دانش آموزان می‌پردازد.جناب ادهم ، 20 ساعت در اختیار مدرسه بودن برای انجام اموری ، در کدام کشور و یا وزارتخانۀ دیگر مرسوم است؟ در آموزش عالی نیز بدین شدت و حدّت نیست!

چهارم : یک فرد وقتی محتوای سند تحول بنیادین را مطالعه می کند یک چیز را اصلا نمی بیند و یک چیز را خیلی شدید می بیند.
آنچه نمی بیند تعیین تکلیف معلم از لحاظ اوضاع معیشتی در همسان سازی حقوق اش با سایر کارمندان است. که بازنشسته ها اصلا دیده نمی شوند چون برای شاغلان نوشته شده است. به جز این معلم فقط در تربیت ایدئولوژیک دیده شده است.
و آنچه دیده می شود همۀ بندها برای دانش آموزان است و بیشتر تقویت ابعاد مذهبی و ایدئولوژیک نظام آموزشی است. شکر که جامعه ما اسلامی است و حوزه های علمیه فراوانی دارد و چون سابق فقط در قم ، طلبه ها آموزش نمی بینند ، می توان کلا آموزش و پرورش را تعطیل و همۀ دانش آموزان را بدان سو هدایت کرد! اما تکلیف سایر تخصص ها چی می شود ؟ مملکت به تمامی توانایی ها نیازمند است؟

پنجم : در سند به تمام وقت شدن معلم و یا 44 ساعت فعالیت معلم ، اشاره ای نشده است . شاید قصد اجرای همسان سازی حقوق را دارید و آن با 24 ساعت تدریس معلمان همخوانی ندارد که قصد اجرایی شدن چنین طرحی را دارید ؟ مگر جلسات وزارت با حضور تمامی مدیران ارشد برگزار نمی شود ؟ پس چرا ابتدا جناب ترکمن 6 ساعت ، بعد جناب وزیر 12 ساعت و امروز شما 20 ساعت بدان اضافه می نمایید؟ علت این آشفتگی تصمیم چیست؟

ششم : گفته اید : "همچنین فعالیت‌های مختلف دیگری می‌توان برای معلم پیش‌بینی کرد مثلا در امور تربیتی و پرورشی دانش آموزان مداخله کند، این موضوع در سند تحول بنیادین اشاره شده است و در طرح رتبه بندی نیز آن را لحاظ کرده‌ایم."
منظور شما از این مداخله چیست ؟ یعنی پیگیری مشکلات رفتاری دانش آموزان تا سطح خانواده ؟ پس دبیران پرورشی چه کاره اند ؟ یا قرار است آنان را حذف و به ترکیب دیرینۀ آموزش با پرورش برسید؟ ساعت یا فعالیت اضافه لازم نیست ، معلمان والدین دوم دانش آموزان هستند و راهنمایانی خردمند. یعنی شما من معلم را تمام وقت می نمائید تا هم کار مشاور و هم دبیر پرورشی را انجام دهم ؟ ظاهرا وزارتخانه تکلیفش با خودش مشخص نیست چه رسد با من معلم.

هفتم : گفته اید : " "رقمی که در طرح تمام وقت شدن به معلمان پرداخت می‌شود آن قدر زیاد نیست که آنها را از شغل دوم بی نیاز کند. باز هم تا حدودی خوب است همه معلمان که شغل دوم ندارند و این طرح می‌تواند برای آنها مفید باشد ."
امروز اگر کارگر ساده ای را برای انجام کاری در منزل بیاورید ابتدا از مبلغ دریافتی خود سخن می گوید و سقف را دستمزد استادکار می گیرد. شما انتظار دارید ما معلمان برای جبران کمبود معلم که نتیجۀ سیاست های ناصحیح وزرای آموزش و پرورش است، از یک کارگر ساده روزمزد نیز بی اطلاع از شرایط کار و قوانین آن ، این طرح را بپذیریم ؟ من معلم این جامعه هستم نه کارگر ساختمان. حتی او برای خود قانون کار دارد ، من معلم در سایۀ خردمندان توانمندی چون شماها ! چه چیز در دستانم دارم که به اتکای آن یا علی گویم و برخیزم و دست شما را برای جبران کاستی ها بفشرم. صداقت و اعتماد شرط اول هر کاری است !
این که من معلم شغل دوم دارم یا نه از مجموع بدبختی های شخصی بنده است به وزارتخانه چه ربطی دارد؟ شما به جای نگران بودن از اوضاع زندگی معلمان در زیر خط فقر که چگونه اهل و عیال خود را سرپرستی می کنند، حساب یک دو تومن معلم را چرتکه می اندازید! اگر قصد کسب درآمد اضافه داشته باشم همان شغل دوم بهتر است حداقل درآمد دوم دارم ، اما در طرح تمام وقت خودتان معترفید که مبلغ ناچیز است ! این چگونه معامله ای است که مغبون اول و آخر آن معلمان است و فاتح میدان وزارت آموزش و پرورش !

هشتم : ابتدا این طرح اختیاری بود ، دیگر آرام آرام این واژه با ذکاوت کنار گذاشته شده است و عملا و رسما از اجرای طرح سخن می گوئید. شما مدیران صد در صد از مظلومیت و محرومیت من معلم قصد منتفع شدن دارید و این اصلا عادلانه نیست.

معلم تمام وقت و سر بی کلاه برای معلمان

امروز آموزش و پرورش تاوان سه اشتباه بزرگ تاریخ تصمیمات وزیران خود را می خواهد به ضرر معلمان و دبیران بدهد :

1) سونامی بازنشستگی با 5 سال ارفاق و پرداخت کامل پاداش ، که هزاران نفر از این فرصت طلایی استفاده کردند و تبعیضی آشکار برای سایر
همکاران در تارو پود آموزش و پرورش تثبیت شد.

2) حذف مراکز تربیت معلم سنتی و تبدیل آن به دانشگاه های پردیس فرهنگیان در سراسر کشور و عدم نیل به توفیق سیاست های مد نظر با کارکرد و ساختار سست و ضعیف آن.

3) حذف جذب و پذیرش دانشجو در رشته های دبیری دانشگاه های سراسری وزارت علوم .

امروز وزیر آموزش و پرورش 4000 دبیر از دانشگاه  طلب کرده است و امسال قرار است 60000 معلم و دبیر بازنشسته شود. ظاهرا محاسبات آموزش و پرورش همانند ضرب المثل : باید به حال آن مرد گریست که دخلش بود 19 و خرجش 20 ، گردیده است. آموزش و پرورش کنترل تناسب داده و ستادۀ نظام آموزشی را از دست داده است و به جای اعتراف نسبت به این موضوع و استمداد یاری و مساعدت از بخش های توانمند ، قصد دارد با استفاده از توان و پتانسیل فعالیت معلمان و دبیران ، موجود جبران مافات نماید و این نه عاقلانه است و نه عادلانه.
وزارت آموزش و پرورش با استمداد از وزارت علوم مابین فارغ التحصیلان سال جاری که به شغل دبیری علاقه مند هستند ، با بررسی محاسبات علمی - اخلاقی و نه گزینشی ، مجبور به جذب و استخدام هزاران دبیر است و گر نه خلا و شکاف کمبود معلم ، سال به سال عمیق تر و بحرانی تر خواهد شد.

امر تدریس و تعلیم و تربیت ، فعالیتی بسیار سخت و طاقت فرساست و تحمیل ساعتی بیشتر از 24 ساعت برای معلمان انصاف نیست. دقت کنید کار معلمان سخت تر از اساتید دانشگاهی است آنان در بستری آماده و شخم زده شده بذر می پاشند اما ما در زمینی بایر.

امید است قانونی به نفع معلمان و اعتلای آموزش و پرورش تدوین نمائید تا نظام آموزشی به رشد و توسعه پایدار برسد.

1) استناد گفته های نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در متن ، یادداشت صدای معلم در 14 آبان 1397 است.
2) سایت خبری - تحلیلی آموزش و پرورش فانوس . 20 تیر


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 معلم تمام وقت و سر بی کلاه برای معلمان

شنبه, 19 آبان 1397 ساعت 21:55 خوانده شده: 723 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ
هما 1397/08/19 - 22:14
خانم امامی عزیز
سلام
آقای پروفسور الهیار گفتند اکثریت با این طرح موافقند

فرهنگیان راضیند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 09:43
سلام
اجرای هر طرحی در هر وزارتخانه ای ، می بایست هم به نفع
جامعه باشد و هم شاغلان آن. چنین طرحی از این مزیت برخوردار
نیست. فعلا شرایط نامطلوب اقتصادی معلمان ، خشنونت را در
مدارس افزایش داده است چون نارضایتی به اشکال گوناگون
جلوه گر می شود ، اگر قرار بر فعالیت 44 ساعته معلمان باشد
فقط خدا می داند در خانواده و کلاس معلمان چه اتفاقاتی خواهد
افتاد. اگرکشش و ظرفیت تدریس بیشتر از 24 ساعت بود حتما از
اول تدوین می شد.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/08/20 - 15:50
خدا ازشون نگدره
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 16:53
سلام
همکاران محترم لطفا به خانم هما ، نظر بد نگذارید ، ایشان گفتۀ آقای ترکمن را بازگو کرده اند.تشکر
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/08/21 - 09:30
از حسن اخلاق شما ممنونم
ای کاش فرهنگیان از خواب غفلت بیدار شوند.
کشور را قبل از آنکه عده ای شب زنده دار در محافل عیش و نوش به لذت و کامروایی به فنا ببرند معلمان به بالا ببرند.
اگر معلمان واقعا فرهنگی هستند باید از خود حرکتی منطقی و محکم نشان دهند.
چرا باید هنوز کوته فکری وجود داشته باشد؟
مگر فرهنگیان سوادکافی از آزادی تفکر و اندیشه ندارند؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/21 - 11:43
سلام
خانم هما ، بنده هم از شما ممنونم.

امیدوارم آزادی تفکر و اندیشه را قیاس به نفس نکنیم و تعریف همه گیر و جهانی از این دو مفهوم ارزشمند زندگی بشر که در طول تاریخ برای او گم و پیدا می شود داشته باشیم. سپاس
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/21 - 11:45
سلام دبیرم محترم ،
حواله کردن همه امور به خدا و قضا و قدر
نشان از نبود عقلانیت در جامعه است.
پاسخ + +3 0 --
حقی 1397/08/19 - 22:31
با تشکر از سرکار خانم امامی
در ساختار غیر دموکراتیک باید انتظار هر کار اشتباه وغلطی را داشته باشیم.
باتغییر سامانه قدرت وحرکت بسمت مردمسالاری راستین می توان امیدبه اصلاح داشت .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 09:44
سلام
برای سکوت کارشناسان علوم تربیتی و مدرسان دانشگاه
فرهنگیان در این خصوص متاسفم.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/08/19 - 23:29
هر دم از این باغ بری میرسد .................

دوستان عزیز با عقلای آموزش و پرورشی که ما داریم چند سالی طول نمیکشد که ته مانده عزت و آبروی معلم هم از بین خواهد رفت
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 09:48
سلام
عزت و آبروی معلم متاثر از شخصیت شغلی اوست با کارکرد
مناسب و اثرگذارش. آنچه قرار است از بین برود خود نظام
آموزشی است . البته این حرکت آغاز شده است و اگر جلوی
شتاب حرکت ها و تصمیمات نامعقول گرفته نشود متاسفانه
پشیمانی و یا درمان های موضعی ، موثر نخواهد بود.
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1397/08/20 - 02:29
تمام این طرح های ظالمانه با عدم همکاری معلم از بین خواهندرفت
بایددرمقابل ظلم ایستاد وکسی بیش از 24ساعت قبول مسئولیت نکند
وقتی یک فرهنگی برای مدیریت ومعاونت مدرسه، اضافه کار،تصحیح اوراق امتحانی ،پذیرش مسئولیت صندوق رای به هردری می زند بعید می دانم از این طرح استفبال نکند
فقط باور معلم باید تغییر کند واز بیگاری دادن یکبار برای همیشه شانه خالی کند وگرنه این وضعیت اسف بار روزبه روز اسف بارتر خواهد شد هرروز به بهانه ای
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 11:16
سلام
بنده نگران 15 درصد نظرسنجی هستم اگر از 1146 نفر 15
درصد موافق هستند در کل جامعه آماری می تواتد اهداف آنان را
پاسخ دهد.
پاسخ + +4 0 --
رضایی 1397/08/20 - 10:04
45 سال پیش از این خبرها نبوده است.
اسراییل هم آرام آرام فلسطین را اشغال کرد.
به هوش باشید که پشیمانی بعد از آن سودی ندارد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 11:18
سلام
اگر مصلحت بود در آموزش و پرورش قدیم و جدید ، منظور
می شد ، حتی مکتب خانه ها هم در ساعاتی محدود و مشخص
فعالیت داشتند. ظرف و مظروف باید تناسب داشته باشد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 12:14
تغییر قوانین نیاز به مصوبه مجلس دارد و سرخود نمی توانند ساعات تدریس را زیاد کنند. این یک نوع فرار به جلو ناشیانه است که بله! اگر افزایش حقوق می خواهید باید تمام وقت! باشید. در ضمن خواهش می کنم سونامی بازنشستگی را بکار نبرید! در آ.پ سونامی اصلی تعدد ادارات و نواحی و پست های اداری و اجرایی در ادارات و مدارس است بطوریکه یک سوم پرسنل آ.پ را از دایره تدریس خارج کرده است.جمعیت دانش آموزی کشور حدود 12 میلیون نفر است که با 500 هزار معلم اداره می شود. مابقی پرسنل آ.پ (حدود 700 هزار نفر) کجا هستند!!!!؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 13:28
سلام
جناب تصور نمی کنم برای چنین موضوعی مصوبه ی مجلس لازم
باشد ، کافی است شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا وزیر تایید
نماید.
واژه سونامی برای بزرگنمایی تصمیم نابخردانه است.
کارمندان مورد نظر شما در ادارات به تناسب راه حل های نامناسب
برای مقابله با افزایش جمعیت دانش آموزی و دیجاد 18 نوع مدرسه
برای کارشناسی های گوناگون بوجود آمده است.
در یکی از نوشته ها ، اشاره داشتم که کارمندان اداری را از بین
معلمان انتخاب ننمایید بلکه همانند سایر سازمانها آگهی استخدام
و آزمون بعمل آورند. تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 13:54
ایجاد
صحیح است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 15:21
خانم امامی
ضمن عرض سلام
تغییر شرایط و ساعت کار به مصوبه مجلس نیاز دارد
عومل اجرایی علاوه بر ادارات متعدد در مدارس هم فراوان یافت می شوند: مدیر.معاون اجرایی.معاون آموزشی.معاون پرورشی.معاون فنی.سرپرست بخش به تعداد زیاد در هنرستان سرپرست خوابگاه.مسئول کتابخانه.گروههای آموزشی و....که اکثر این مشاغل در اختیار معلمان باتجربه است. شغل هایی که بعضی از آنها به دیپلم هم نیاز نیست. و اساسا بیکار هستند!کانونها و دانشگاه فرهنگیان و اردوگاههای داش آموزی ...هم بماند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 16:01
سلام همکار ناشناس محترم ،
به سایت مربوطه نگاه کردم تغییر ساعت فعالیت اقتصادی با مصوبۀ دولت انجام می شود. منتهی مراتب چون موارد زیاد بود منبع ذکر نکرده ام.اما این تغییرات تا جایی که استنباط کردم ، مربوط به تغییر ساعت کار ادارات متأثر از کاهش مصرف برق و یا شرایط خاص دیگر است، چون تا حال هیچ وزارتخانه ای اقدام به افزایش 20 ساعتۀ کار شاغلان خود نگرفته است.اما از تصمیم مجلس چیزی ندیدم. به هر حال لابد شما اطلاعات کافی دارید.
در همان نوشته ، اشاره کرده بودم آموزش و پرورش نیاز به ساماندهی جدیدی در نیروی انسانی خود دارد.
ظاهرا در هر برهۀ زمانی ، آموزش و پرورش بیشتر تلاش کرده است تا برای جوانان ایجاد اشتغال نماید تا تأمین نیرو. تشکر از دقت نظرتان.
پاسخ + 0 0 --
سیف222 1397/08/20 - 16:25
بنظر حقیر اگر واقعا آ.پ هم قصد کمک به معیشت معلمان را دارد و هم قصدش جبران کمبود معلم است باید در صورت تمام وقت شدم معلمان، صحبت از 25 و 18 درصد فوق العاده ویژه و ... در کار نباشد بلکه حقوق و مزایای کامل یک کارمند مثلا دارایی یا مخابرات یا دادگستری و ... را تمام و کمال به معلم بپردازد در چنین صورتی شاید لبیک بگوییم!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/20 - 16:41
سلام
همکار محترم، حقوق من معلم بر فرض محال ، سه برابر هم شود، پتانسیل فعالیت معلم بیشتر از این نیست.
پیشنهاد می دهم بعد از این مدارس جدید احداث ننمایند بلکه هتل مدرسه بسازند که معلم با خانواده خود در همانجا زندگی نماید. تا هم مشکل مسکن آنها حل شود و هم دربست در خدمت وزارتخانه باشد.
همسان سازی حقوق یک واقعیت انکارناپذیر است ، اما ظرفیت و ساعت تدریس هم اصلی حساس و کارشناسانه است که نمی توان برای دریافت حق قانونی خود آن را معامله کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 19:19
سلام
هدف اصلی این طرح ، فراموشی معلمان برای حق خواهی و همسان سازی حقوق است. اگر دقت کنید
بعد روزهای تحصن معلمان ، این طرح بیان گردید!!!!!!!
آنان فقط برای قفل کردن طلب معلمان این طرح را مطرح ساخته اند. تا حال هم موفق شده اند.ناپخته و شتاب زده هم مطرح ساخته اند ابتدا 6 ساعت بعد 12 ساعت و سپس 20 ساعت.
احتمال می دهم به بهانۀ مخالفت معلمان ، این طرح اجرا نشود و فقط خواستند زهرچشمی از ما بگیرند. منتقدین و کارشناسان تمامی قوای خود را بر سر همین طرح حبابی گذاشته اند و از مابقی امور فعلا غافلند. یعنی زیر کاسه نیم کاسۀ سیاست خفته است. آقای ادهم با مطرح ساختن سند تحول ، انحراف معیار قضیه را افزودند تا وزیر و آقای ترکمن تنها نمانند.
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/08/20 - 19:58
اون همه کارهای زیادی که احمدی نژادکرد این دولت تدبیر لااقل 5هزارتومن به یارانه هااضافه نکردتا بگیم یه کار کوچولو انجام داد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 21:49
آقای احمدی نژاد مملکت را 5 برای خود و اطرافیانش تاراج
کرد و 1 برای ملت خدمت کرد.
نمونه تخریب آن مرد در همین صفحه بالا آمده است. ایشان
آنقدر مغز خراب بود که بشقاب های ماهواره را از پشت بام
مجتمع ها جمع کرد ، دانش آموزان کلاس را برای خود جاسوس
معلم کرد و......... اگر انتقادی به این دولت دارید بفرمایید اما
مقایسه غیرعقلانی نکنید.
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/08/21 - 09:33
سلام
بنده حس می کنم مطالعه و تحقیق اکثریت مردم بسیار کم است وگرنه راجع به دولت های قبلی کمی بهتر اظهار نظر می کردند.
کاری نکنیم که این ضرب المثل در پیشانی نوشتمان بماند که عقل مردم در چشمشان است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/21 - 11:33
سلام
سرکار خانم هما،
عقل مردم در تجارب دور و نزدیک شان است. طرح پرداخت یارانه نقدی از کوته اندیشی دولت احمدی نژاد بود. ایشان بدین طریق ملت را معتاد 45/5 تومن نمودند و حق خیلی ها را از بهره مندی پرداخت سوبسید بر روی کالاها ، پایمال کردند. بدین طریق نقدینگی در جامعه بیشتر و تورم فزونی یافت. افراد کم درآمد بجای پرداختن به کار مفید ، با جاهلیت خود یارانه 6 - 7 نفر اعضای خانواده را مصرف نمودند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/21 - 11:39
ایشان با گردشگری دولت در سراسر ایران ، زمان کار و فعالیت شاغلان را جهت پیشواز و خیرمقدم و تشویق و...به حداقل ممکن رساندند و تفریحی شد برای عده ای.در این سفرها ، خدا می داند چه هدیه های گرانبهایی از سازمانها و اشخاص که دریافت نکردند!!!
اساس یک جامعه فعالیت و تحرک اقتصادی است نه دست زدن برای رئیس جمهور زورگویشان.
ایشان هنگام اتمام ریاست جمهوری 8 ساله خود 16 میلیارد تومان را برای احداث دانشگاه خصوصی برای خودشان از بیت المال کِش رفته بودند و....
خدا داند دیگر چی و چی که چشم ندیده است و گوش نشنیده است اما دلیل بر خوب بودن ایشان نمی شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/21 - 11:50
نمونه تخریب در یادداشت فوق :

"نامه یک معلم اخراجی در دولت احمدی نژاد به وزیر آموزش و پرورش"
پاسخ + 0 0 --
حسن تقی لو 1397/08/23 - 09:13
با سلام
پاسخ + 0 0 --
حسن تقی لو 1397/08/23 - 09:20
با سلام
قطعا طرح معلم تمام وقت نه تنها برای آموزش و پرورش یک سرد برد نخواهد بود که چند سر باخت خواهد بود متاسفانه مسئولین کنونی آموزش و پرورش به دلیل دید کوتاه صرفا دنبال راضی نمودن دولت با عطا بخشی از جیب خلیفه بوده و مسائل و معضلات طرح را که گریبانگیر نظام آموزشی کشور خواهد کرد را یا نمی بینند یا خود را به ندیدن زده اند و با نارضایتی که در قاطبه همکاران فرهنگی برای اجرای طرح مذکور وجود دارد ، نتیجه نارضایتی نیز چیزی جز ضربه مهلک بر پیکر مظلوم نظام آموزشی و دانش آموزان نخواهد داشت که با چندین برابر هزینه در آتی نیز جبران نخواهد شد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/23 - 10:14
سلام
متاسفانه اگر اجرا شود قانون حتمی خواهد بود و مشقت
شغل و زندگی معلم ، چندین برابر اسفبارتر خواهد شد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور