صدای معلم

از طرح های نمایشی و مجعول بدون پشتوانه اجرایی آخر رسیدیم به معلم کارمند ؟!

سه گانه نوبخت ، بطحایی و اللهیار ترکمن و طرح معلم تمام وقت !

حسین رمضان پور/ فعال فرهنگی خراسان شمالی - بجنورد

معلم تمام وقت و مسئولان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه  این روزها حوزه آموزش و پرورش حال و روزگار پریشانی دارد که هر بخش از آن را که می نگریم؛ دور تسلسل و فشل بودن و ناکارآمدی از آن موج می زند. از عدم اجرای سه قول تبلیغاتی وزیر محترم در اولین روز کاری بگیر؛ تا عدم تحقق فاز دوم رتبه بندی معلمان در مهرماه ۹۷ و سرکوب و دستگیری فعالین صنفی معلمان.

در عوض تا دلت بخواهد طرح های نمایشی و مجعول بدون پشتوانه اجرایی دیده ایم که می توان از مبارزه با مافیای کنکور ؛ منحل کردن مدارس تیزهوشان؛ طرح تحول نظام آموزشی و در نهایت نیز طرح مبهم و توهین آمیز معلم تمام وقت؛ نام برد.

گویا جناب وزیر مثل همان مصاحبه ای در تلویزیون که از تقلیل کار معلمان بالای ۲۲ سال سابقه بی خبر بودند و با وجود شعارهای فعلی شان مبنی بر حذف مشق شب و ترویج بازی و شادی در دوره دبستان؛ تعجب می کردند که چرا فرزند دوره ابتدایی مجری یک روز از هفته را فقط ورزش و نقاشی دارند و درس نمی خوانند؛ در این مورد نیز تفاوت کار آموزشی را با کارمندی از خاطر برده اند و نمی دانند بخش بزرگی از تدریس؛ طرح درس؛ طرح سوال؛ تصحیح اوراق؛ پاسخگویی به تلفن اولیا و رفع شبهات و این روزها با گسترش فضای مجازی و اجتماعی ؛ ارتباط با دانش آموزان در فضای مجازی ؛ خارج از وقت آموزشی صورت می گیرد و این که معلم را به منزله یک کارمند ببینیم؛ بسیار ناعادلانه و غیر کارشناسی ست و هیچ کارمندی قسمت بزرگی از کار اداری خود را  به منزل نمی برد که متاسفانه این نوع نگاه کمی و ماشین وار به معلم؛ با اهداف عالی تبلیغاتی جناب وزیر و سند تحول نظام آموزشی مغایرت شگرفی داشته و دارد.ضمن اینکه هر ساعت تدریس از نگاه متخصصان انرژی و تلاشی چندین برابر یک کارمند معمولی صرف می کند و به همین جهت است که در طرح طبقه بندی مشاغل ،ذیل بند ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، برای مشاغل مختلف ساعات کار متفاوتی مشخص شده است و لازم است به جناب وزیر و‌تیم همراه شان متذکر شویم که با ترویج و انتشار اصطلاح معلم تمام وقت نمی توان اذهان عمومی را جهت سرکوب مطالبات به حق فرهنگیان و جامعه دانش آموزان همراه نمود و به جای پاسخگویی در مورد عدم تحقق اجرای فاز دوم رتبه بندی؛ طرحی مبهم و نامشخص و غیر کارشناسی را مطرح نمایید تا هم با بحث و گفتمان در مورد چگونگی و شرایط این طرح خام و نامشخص که هر روز قسمت هایی از آن تغییر می کند ؛ افکار معلمان را از عدم اجرای رتبه بندی منحرف نموده و از طرفی به معلمان نیز این پیغام را بدهید که شما نیمه وقت هستید و حقوقی که می گیرید نسبت به مدت زمانی که سر کلاس می روید ؛ بیش از حد نیز هست و اعتراض نکنید و توقع افزایش حقوق نیز نداشته باشید.

واقعا زحمتی که سه گانه نوبخت؛ بطحایی و اللهیار ترکمن در خصوص طراحی و اجرای این طرح های ناپخته و توهین آمیز و سایر وعده های پوچ و پوشالین می کشند جای بسی تقدیر و تشکر دارد و چه بهتر بود که همین تلاش و انرژی را صرف پیگیری اجرای فاز دوم رتبه بندی و اخذ مجوز افزایش بودجه از مجلس شورای اسلامی می نمودند تا آثار تلاش ایشان در رسانه ها و بین افکار عمومی معلمان و دانش آموزان دیده شود و جناب قاضی پور نماینده مردم ارومیه در تلویزیون نفرماید که آموزش و پرورش وزیر ندارد و یک مترسک بر مسند نشسته و‌ وزیر کسی است که برای پیگیری و اخذ بودجه هر روز به مجلس و نزد نمایندگان بیاید.

البته جناب بطحایی و مشاوران و نمایندگان ایشان قطعا سراغ نمایندگان بارها رفته اند و با آنها ارتباط و لابی تاثیر گذاری داشته اند ؛ اما فقط در زمان جلب رای اعتماد و طرح استیضاح ها که همین اکنون نیز استیضاح دیگری در حال اجرا و اعلام وصول است.

چه خوب بود وزیر محترم وقت و انرژی خود را صرف ارایه طرح های کارشناسی به مجلس و اخذ بودجه های الحاقی و تخصیص های اضافی می نمودند تا ادعای رفاقت و همراهی شان با جناب نوبخت که در زمان جلسه رای اعتماد مجلس، موجب تحقق رای اعتماد بالای نمایندگان به ایشان شد ؛ راستی آزمایی شود و از این نمد کلاهی جهت سر کچل آموزش و پرورش بافته شود!

معلم تمام وقت و نوبخت و وزیر آموزش و پرورش و الهیار ترکمن

واقعا چه در بحث شاغلین و چه بازنشستگان تا چه اندازه دوستی جناب نوبخت با وزیر محترم که به دوستی خاله خرسه برای آموزش و پرورش بی شباهت نبوده ؛  توانسته گرهی از کار کسری بودجه و پرداخت معوقات فرهنگیان و واریز سرانه مدارس و صدها معضلات دیگر بگشاید و قول هایی که ایشان در تحصن های مکرر بازنشستگان جهت افزایش چشمگیر حقوق آن ها دادند را محقق نماید! البته جناب بطحایی و مشاوران و نمایندگان ایشان قطعا سراغ نمایندگان بارها رفته اند و با آنها ارتباط و لابی تاثیر گذاری داشته اند ؛ اما فقط در زمان جلب رای اعتماد و طرح استیضاح ها که همین اکنون نیز استیضاح دیگری در حال اجرا و اعلام وصول است

این روزها اظهارات جناب اللهیار ترکمن و نوید ادهم نیز در جای خود بسیار شنیدنی و قابل تأمل است که به نوعی معلمان را تهدید به تمام وقت شدن می نمایند و دریافت اضافی را منوط به ۳۶ ساعته شدن و یا حتی در شرایطی ۴۴ ساعته شدن می دانند اما فراموش کرده اند که معلم کارمند نیست و نمی توان وی را تبدیل به ماشین تدریسی نمود که این روزها معضل کمبود نیرو در آموزش و پرورش و سوء مدیریت عدم پیش بینی و استخدام نیروی جایگزین بازنشستگان را جبران نماید.

در یکی از مصاحبه های تلویزیونی جناب بطحایی دیدم و شنیدم که ایشان فرمودند با این روش که آموزش و پرورش اداره می گردد؛ بودجه کشور کفاف اداره آن را نمی دهد و هر دولت و‌ وزیری که سر کار بیاید نمی تواند تحولی در آن اجرا نماید و باید روش اداره آموزش و پرورش تغییر کند.

ایشان توپ را در زمین معلمان و صرفه جویی و عدم بهره کشی و بیگاری کافی از فرهنگیان انداختند و بحث اختصاص بودجه اضافی را در درجه دوم مطرح نمودند که واقعا برای آموزش و پرورشی که حدود ۱۱۳/۵ درصد بودجه ی محقق شده اش صرف پرداخت حقوق می گردد و باز هم حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان معوقات دارد؛ طرح این موضوع خنده دار است.

ایشان که راه برون رفت آموزش و پرورش از این معضلات را افزایش و توسعه مشارکت های مردمی و مدارس غیرانتفاعی و خصوصی می دانند ؛ فراموش کرده اند کل بودجه ۳۶ هزار میلیاردی آموزش و پرورش با احتساب دلار ۱۵۰۰۰ تومانی معادل حدود ۲/۵ میلیارد دلار می شود که این عدد در مقایسه با بودجه حدود ۲۲۰ میلیارد دلاری آموزش و پرورش ژاپن که حتی یک مدرسه غیرانتفاعی و هیات امنایی و تیزهوشان و نمونه و....‌ ندارد و به معنای واقعی کلمه عدالت آموزشی را محقق نموده ؛بسیار خنده دار است. پس قیف را از سر گشاد آن ننوازیم و آدرس غلط و اشتباه ندهیم!

معلم تمام وقت و نوبخت و وزیر آموزش و پرورش و الهیار ترکمن

چرا که پرچمداران توسعه مدارس غیردولتی نیز همین مسوولان فعلی آموزش و پرورش و وزرای سابق و.... هستند که از این رهگذر مبالغ زیادی علاوه بر مافیای کنکور و چاپ کتب درسی و .... ؛ به جیب می زنند.

جناب وزیر محترم ما را به خیر شما امیدی نیست؛ لااقل شر مرسانید و با بازی های رسانه ای معلم تمام وقت؛ همین اندک آبروی به جای مانده معلمان را نیز بر باد ندهید.

ما معلمان به شنیدن توهین تعطیلات بیش از حد ،از دیگران عادت داریم اما وقتی مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش و دیگر اطرافیان شما که مثلا مسوول تامین منزلت معلم ؛ بر طبق شعارهای تبلیغاتی تان هستند؛ این افاضات را می نمایند و افکار عمومی را در سرکوب مطالبات فرهنگیان به کمک خود در می آورند؛ بیشتر قلب مان می رنجد و غیر قابل تحمل است و این دوبیتی از بابا طاهر را به یادمان می آورد که:

 ته که نوشم نه‌ای نیشم چرایی

ته که یارم نه‌ای پیشم چرایی

ته که مرهم نه‌ای بر داغ ریشم

نمک پاش دل ریشم چرایی


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

معلم تمام وقت و مسئولان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه

یکشنبه, 20 آبان 1397 16:42 خوانده شده: 658 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
رضایی 1397/08/20 - 17:40
اینکه خجالت ندارد.
یک بار دیگر جناب مظفرالدین شاه قاجار را از گور بیرون بکشید تا با تمام این فسادها و بی عدالتی ها برخورد کند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 18:37
کجای تاریخ مظفرالدین شاه مبارز
علیه فساد و بی عدالتی بود؟
پاسخ + 0 0 --
محمد حاتمی 1397/08/21 - 20:50
افزایش حقوق هم رفت سال 98 !!!
پاسخ + +2 0 --
حسین رمضان پور 1397/08/20 - 18:10
جناب مظفرالدین شاه قاجار در قیاس با بی لیاقتی و انفعال این بزرگواران شرمنده است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 21:57
سلام
جناب آقای رمضان پور ،
از آقای رمضان زاده چه خبر ؟ آزاد شدند ؟
پاسخ
دبیر م 1397/08/20 - 18:59
خدا از هیچکدامشون نگدره و هر ظالمی در هر لباس و مقامی را اگر هدایت نمیشود نابود کند انشاا...
پاسخ + 0 0 --
حاتمی 1397/08/21 - 06:16
امینننننننننننننننننننن
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1397/08/21 - 17:19
درود بزرگوار

بله ایشان مشغول تدریس هستند
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 19:19
سلام
هدف اصلی این طرح ، فراموشی معلمان برای حق خواهی و همسان سازی حقوق است. اگر دقت کنید
بعد روزهای تحصن معلمان ، این طرح بیان گردید!!!!!!!
آنان فقط برای قفل کردن طلب معلمان این طرح را مطرح ساخته اند. تا حال هم موفق شده اند.ناپخته و شتاب زده هم مطرح ساخته اند ابتدا 6 ساعت بعد 12 ساعت و سپس 20 ساعت.
احتمال می دهم به بهانۀ مخالفت معلمان ، این طرح اجرا نشود و فقط خواستند زهرچشمی از ما بگیرند.منتقدین و کارشناسان تمامی قوای خود را بر سر همین طرح حبابی گذاشته اند و از مابقی امور فعلا غافلند. یعنی زیر کاسه نیم کاسۀ سیاست خفته است. آقای ادهم با مطرح ساختن سند تحول ، انحراف معیار قضیه را افزودند تا وزیر و آقای ترکمن تنها نمانند.
پاسخ
شهاب 1397/08/20 - 19:55
فعلا مسئولان دنبال بیگاری کشیدن از فرهنگیان هستند وسعی می کنند تا آخرین حد این کارراانجام دهند
فقط معلم باید هوشیارباشند وطومار این حیله گران رادرهم بپیچند تا مسئولان اجازه ی مطرح کردن چنین طرح هایی را به خودندهند چه رسد به اجرای این طرح ها
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1397/08/21 - 17:23
متأسفانه تیم جناب نوبخت و عوامل ایشان در آموزش و پرورش وقت و انرژی زیادی را صرف طرح و اجرای این چنین نقشه هایی می کنند که روح و روان معلمان را به بازی بگیرند و هیچ مطالبه ای نیز به نتیجه نرسد. ایشان به طور جد اعتقاد دارند که معلمان کار خاصی انجام نمی دهند و همین دریافت فعلی شان نیز زیادی ست
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 23:27
از ژاپن گفتید! برای بازی پیروزی و کاشیمای ژاپن در عرض دو هفته ورزشگاه آزادی بازسازی شد اما هشت سال است که طرح رتبه بندی اجرا نشده! مثل بازسازی سرپل ذهاب!
دولت مدیران و پزشکان و فوتبالیستان ! نسبتی با فرهنگیان ندارد.
پاسخ
ناشناس 1397/08/21 - 00:45
مقاله منصفانه ای بود.
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1397/08/21 - 17:24
جایی که بخواهند پول و انرژی و تخصص از زمین فورا سبز می شود
پاسخ + 0 0 --
محمود 1397/08/21 - 07:05
ازشهرهای دیگر که من خبر ندارم ولی در شهر مشهد که بسیاری از مدارس دولتی را داده اند به قول خودشان بسته حمایتی،واگر این روند همین جور ادامه پیدا کند ،دیگر دولت راحت می شود
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/08/21 - 15:31
بازهم افزایش حقوق کارمندان دارایی با امضای جهانکیری که اختیار عزل منشی خود را نداشت نمیگفتم این پور سلیمان رو کتک بزنیم چون اکه این ادم پررو رو کتک بزنیم مظلوم نمایی میشه یه عده دلش میسوزه ولی بهترین راه برای سوزاندن پورسلیمان بی توحهی به حرفهایش هست اگه به حرف پور سلیمان گوش نمیدادیو و به روحانی و دوستان لیست امیدش رای نمیدادید این ادم از شدت سوزش و وحشت خوابش نمیبرد ولی الان داره به ریش همتون میخنده هرچند عمر ما به تباهی رفت ولی امیدوارم با عدم رای دادن به عارف در انتخابات سال اینده مجلس موجب وحشت و سوزش پورسلیمان و تمام این خائنهای سود جو و منفعت طلب شوید
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1397/08/21 - 17:25
اگر پیگیری کنید قرارداد همان شرکت های خرید خدمات آموزشی نیز به روسای ادارات و اعوان و انصار شان رسیده
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/08/22 - 16:06
ناشناس محترم
برفرض محال که سخنان شما درست باشدآیا امروز هم آقای پور سلیمان از عملکرد دولت در بخش آ.پ حمایت می کنند ؟
یک رسانه براساس یک سری قرائن مطالبی را مطرح می کند وممکن است این تحلیل ها درست از آب درنیاید یا سیاست ها ی اعلامی یک گروه سیاسی در قبل از انتخاب با بعد از انتخاب شدن 180 تغییر کند
پس حرف های کنایه آمیز شما نشان از منطقی ضعیف است
درضمن از کجا می دانید اگر راستی ها قدرت را به دست گرفته بودند الان اوضاع ما بهتر از این بود این نگاه های حزبی مایه ی سرگرمی ما ملت است وگرنه همه سروته یک کرباسند
پس بهتراست دیگرگونه فکرکنیم وخودمان را وارد بازی های حزبی عوام فریبانه نکنیم که مایه ی عقب ماندگی است
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/08/22 - 16:06
مهم اعتلای ایران است براساس مطالبی که از آقای پورسلیمان مطالعه کرده ام وراه دشواری که این انسان فرهیخته انتخاب کرده اند شک نکنید که مسیر ایشان همین مسیر است
اگر فرددیگری بهتر از ایشان سراغ دارید معرفی کنید تا فیض ببریم
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/08/22 - 16:14
180 درجه
پاسخ + 0 -1 --
حسین رمضان پور 1397/08/21 - 17:28
جناب پورسلیمان بیشتر یک فعال صنفی هستند و مطالبات معلمان را مطرح و پیگیری می کنند و شما در مواضع تان بی انصافی کرده اید. ضمن اینکه نگاه کلی نظام به آموزش و پرورش مثبت نبوده و در تمام دولت ها این اتفاق بارها تکرار شده است.

پس موضوع را سیاسی نکنید!!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/08/21 - 17:33
سلام

آقای رمضان پور

ممنون از لطف شما .

اما من یک فعال رسانه ای هستم .


اگر قرار بود من فعال صنفی باشم نباید نظرات مخالف را منتشر می کردم .


رسانه و تشکل کارکردهای جداگانه دارند .


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/21 - 20:00
سه گانه نوبخت بطحایی و اللهیار را خوب رفتین.!
آموزش و پرورش یک مملکت 80 میلیونی را این سه تا دارن خراب می کنن.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/08/21 - 20:04
چرا تحصن نمی کنیم جلوی مجلس..
خواهش میکنم در اعتراض به این طرح مزحرف که هدفی جز استثمار معلم ندارد، تحصن همگانی معلمان در تاریخ مشخص اعلام شود...
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/08/21 - 20:08
الهیار و بطحایی با این طرح مسخره می خواهند انتقام افشاشدن مدارک جعلی شان را از معلمان میگیرند!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/08/21 - 23:13
دولت محترم فعلا درگیر قیمت تخم مرغ و نابودی استکبار و نصب نورپردازی در نجف و کربلاست.
جایی برای رسیدگی به معلمان نیست.
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/08/23 - 15:34
گل گفتی همکار محترم
پاسخ + +2 0 --
محمد 1397/08/23 - 15:33
اقایان وزیرو...اگر عرضه دارند طرح هایی که در مجلس تصویب شده(مانند نظام پرداخت هماهنگ سال۸۸) رااجرا کنند بقیه طرح ها پیشکششون
پاسخ
معلم 1397/08/23 - 22:41
شخص الهیارترکمن سرکلاس نرفته که از سختی های شغل معلمی آگاهی داشته باشه. معاونان وی و برخی مشاورانش نیز از سازمان برنامه آماده اند و کلا جهل به شغل معلم دارند و نوک دماغشون را بیشتر نمیبینند. فقط قصد صرفه جویی اقتصادی و بیگاری کشیدن از فرهنگیان را دارند .از این غریبه های عقده ای گله نداریم . شکایت ما از نیروهای ستادی آپ هست که در برابر اینها سکوت یا همراهی می کنند. طرح معلم تمام وقت تحقیرآمیزترین کار این تیم خبیث هست.
پاسخ
ناشناس 1397/08/24 - 22:03
یک روز با شخصی که ادعای زیادی هم دارد در مورد معلمان و سختی کارشان صحبت می کردم در عین ناباوری به من گفت از معلمها متنفر است.
حال خود قضاوت کنید دیدگاه حاکم بر وزارتخانه را.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/08/26 - 06:57
درکانال های تلگرامی دیدم که عده ای از فعالان صنفی معلمان دستگیرشده اند از جمله شما آقای رمضان پورآیا این خبرصحت دارد
پاسخ
ناشناس 1397/09/11 - 21:44
بله دستگیر شده بودند که بعد از ۲۱ روز یکشنبه ۱۱ اذر ازادشدند
پاسخ + 0 0 --
حسین رمضان پور 1397/09/14 - 15:14
سپاس از کلیه همکارانی که نسبت به ‌مطلب بنده توجه و لطف داشتند.

به امید روزهای خوب برای اموزش و پرورش

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

سند تحول بنیادین در نسخه فعلی تا چه میزان در حل چالش های آموزش و پرورش ایران موثر است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور