صدای معلم

" طرح معلم تمام وقت کلاهی شرعی و قانونی است بر جبران کمبود معلم و تضییع کردن چندین باره حقوق معلم "

چالش های آموزش و پرورش ، دیوار کوتاه معلمان و بحران مدیریت کارآمد و دلسوز ؟!

حسین شاملی یام/ دبیر آموزش و پرورش شهرستان مرند

چالش های آموزش و پرورش و وضعیت معلمان و بحران مدیریت  در دولتی که آموزش و پرورش تافته جدا بافته ای است و چون بچه سرراهی یا فرزند ناتنی خودش را به پدری که ازش نفرت دارد می چسباند چگونه توقع داریم نظام آموزشی قدرتمند، معلم خلاق و دانش آموز نخبه پرورش دهیم.
در دولتی که سیاستش در اداره آموزش و پرورش جناحی کردن و تقسیم بندی اصولگرا و اصلاح طلب و به اصطلاح لشکر کشی برای نشان دادن تعداد هوادارانش می باشد ، آینده فرزندانمان تنها چیزیست که به چشم نمی آید و شایسته سالاری در احراز مدیریت ها تنها با پیشنهاد هیئت های اصلاح طلب شهرها یا نمایندگان مجلس صورت می گیرد و تبلیغاتچی های زمان انتخابات شده اند مسئولان عزل و نصب ها.
در دولتی که وزیر آموزش و پرورش اش تناقض گویی را از حد گذرانده و تنها افتخارش مصاحبه به نفع معلم و اولیاء ( در ظاهر ) در شبکه خبر است چرا توقع داریم درصد قبولی کذایی حذف شود ؛ رشد کیفیت تحصیلی ، مدیریت کتب درسی و تغییر در اداره مدارس و کلاسهای درس و برآورده شدن انتظارات جامعه از تعلیم و تربیت اتفاق بیفتد.
با کدام معیار و تحقیق و پارامتر علمی منابع درسی تدوین می شود، کلاسهای مهارت آموزی بی خودی به راه می افتد ، و هزاران مشکل دیگر که در این 40 سال گوش شنوایی آن را نشنیده و گویا سمعک داران بر آموزش و پرورش مسلطند.
چرا در مملکتی که همه از یک خزانه واحد حقوق می گیرند این همه تبعیض در پرداخت ها وجود دارد؟ نمایندگان مجلس در این مملکت چه کاره اند ؟ چه چیزی را به نفع مردم تصویب می کنند؟ وزیر کجاست ؟ وظیفه او چیست؟
در مملکتی که نماینده مجلس و وزیرش و سلبریتی هایش داشتن گرین کارت و اقامت کشوری اجنبی را افتخار می دانند توقع داریم پا برهنگانش دررفاه باشند؟ آیا آنها القا نمی کنند که ایران جای مناسبی برای زندگی نیست؟


راستی نماینده محترم مجلس!

آیا از وزرای محترم و مسئولین پرسیده اید هزینه تحصیل و اقامت فرزندانشان در اروپا و آمریکا از کجا تامین می شود؟
آیا به راستی در یکسال گذشته از بازار خریدی داشته اید تا درد مردم و تورم 300 درصدی را بدانید؟ یا شما سهمیه ماهانه رایگانی دارید که از قیمت هیچ چیز در این کشور خبر ندارید.

چالش های آموزش و پرورش و وضعیت معلمان و بحران مدیریت

رئیس جمهور پرامید و خیلی امیدوار و الکی امیدپرور و خیلی معتدل و خارج از استاندارد معتدل 

مگر همین معلمان در هشت سال دفاع مقدس در جبهه ها مشق رزم نمی نوشتند و شهادت را عینی تعریف نمی کردند؟ مگر همین معلمان راهپیمائی ها و انتخابات این نظام را سامان نداده اند؟ مگر کمپین همین معلمان نبود که شما را رئیس جمهور مملکت نمود.
از کدام امید و اعتدال سخن می رانید که خود بهتر می دانید که روزگار ما معلمان و بدتر از ما کارگران و طبقه ضعیف جامعه به سوی ناامیدی است و آمار و سخنان شما بیشتر از همه ما را می آزارد چون شرمنده خانواده هایمان شده ایم و در مقایسه با سایر ادارات ونهادها ، خصومت دولتیان بر علیه ما بیشتر آشکار می شود و تنها بلدید همه چیز را به دشمن ربط بدهید و از مردم صبوری بخواهید؟
اگر دلتان برای مردم می سوزد کل سازمان بازرسی و تعزیرات را چند ماه در اختیار معلم قرار دهید و ببینید که می شود انبارهای دوستان و رفقا را از احتکار خالی کرد یا نه؟  راستی قوه قضائیه در احقاق حق و حقوق معلم چه وظیفه ای دارد؟ آیا فقط مسئول دادگاهی کردن معلمان معترض به تبعیض و معیشت است؟ چرا در مورد صندوق ذخیره و عدم اجرای نظام هماهنگ دم بر نمی آورد؟ چراتاکنون از اختلاسگران صندوق ذخیره نامی نبرده است ؟
ما از مجلس ناامید شده ایم ، چون آنها همین که بتوانند برای اقوامشان کار کنند کافی است و چون سال کبیسه هر 4 سال یکبار به ما و شهرشان سر می زنند.آنانی که نمی توانند قانونهای مصوب خود را عینیت بخشند چگونه می توانند برای آینده کشورشان گام بردارند ؟


بیایید برای یکبار برای همیشه تکلیف ما را مشخص کنید:
1- علل افت نظام آموزشی ایران چیست؟ کدام جلسات و هم اندیشی ها برگزار شده است؟ نتایج آن چه بوده وچه راهکارهایی اتخاذ شده است.


2- نظام آموزش ابتدایی ما جزو غلط ترین نظامهای آموزشی دنیاست هم از نظر ساعت مدارس هم از لحاظ تدریس و... چرا به نظر معلمان اهتمام نمی ورزید و نمی خواهید براساس معیارهای خودمان گام بردارید ؟


3- نظام آموزشی 3-3-6 چه سوغاتی بود و چه بهره وسودی به نظام آموزشی داشت؟

چالش های آموزش و پرورش و وضعیت معلمان و بحران مدیریت

4 - چرا درصد قبولی ها کذایی است و در ایران اصلا کم توان ذهنی ، عقب مانده ذهنی ، افرادای با بهره هوشی پایین پیدا نمی شود ؟ و هر کس که وارد مدرسه می شود به راحتی تا دکتری درس می خواند؟


5- چرا مسئولان نظام اسلامی اعم از رئیس جمهور ، نمایندگان مجلس، حتی وزیر آموزش و پرورش از معلمان خوششان نمی آید؟ بینی و بین الله راستش را بگویید.


6- چرا نوبخت دشمن قسم خورده معلم و کارگر و آموزش و پرورش است؟ او حاضر است حقوق و مزایای سایر ادارات را چند برابر کند ولی ریالی به معلمان ندهد؟ آخر اقوام او هم در فرنگ درحال تفریح و خوشگذرانی هستند و به جای جواب دادن به اینکه علت حضور آنها در آمریکا چیست و چرا دانشگاههای خودمان را قبول ندارند ، دق و دلی خود را سر مادر می آورد.


7- چرا نظام هماهنگ پرداخت تنها در آموزش و پرورش اجرا نمی شود ؟ چرا خزانه برای سایر نهادها پرداختی ومزایا و... دارد ولی برای معلمان نه. چرا معاونت اقتصادی در آموزش و پرورش وجود ندارد ؟ چرا اجازه نمی دهید آموزش و پرورش هم برای خودش کانالهای قانونی برای درآمدزایی ایجاد کند ؟ اما ...برای رفتن به هراتاق هزینه ای دریافت می کند؟

چالش های آموزش و پرورش و وضعیت معلمان و بحران مدیریت

8 - چرا به حال بازنشستگان و اسطوره های نظام تعلیم و تربیت فکری نمی شود؟ چرا عرق شرم بر پیشانی تان نقش نمی بندد زمانی که فیش حقوقی آنها را می بینید؟ چرا افتخار می کنید که آنها را پیش خانواده هایشان سرافکنده کرده اید؟ شناسنامه های تا خورده فرهنگ و تاریخ یک ملتند ، با تاریخ تعلیم وتربیت خوب برخورد نمی کنید.


9- آیا فیش های حقوقی خدمتگزاران و سرایداران مدارس را دیده اید؟ از خدا نترسیده اید که آه خانواده هایشان دامن تان را بگیرد.آیا آنان کمتر از یک کارشناس اداری یا معلمان زحمت می کشند . چرا سالهاست حرفشان خریداری ندارد. نظام آموزشی 3-3-6 چه سوغاتی بود و چه بهره وسودی به نظام آموزشی داشت؟

10-  تا کی مدارس متنوع ایجاد خواهید کرد؟ آیا زمان آن نرسیده که از مدارس دولتی، نمونه ، تیزهوشان، هیات امنایی، غیر انتفاعی به یک مدرسه واحد مانند سالهای نه چندان دور برسیم که هر دانش آموز و با هر بهره هوشی در آن تحصیل کنند و کودکان را از همان دوران کودکی دشمن هم نکنیم .اضطراب واسترس را از آنها دور کنیم و بگذاریم زندگی کنند، با سن خودشان پیر شوند نه با اصرار ما. بگذاریم بازیهای کودکانه قدیمی بازهم در کوچه ها شنیده شود.
به آنها یاد بدهیم که انسان بودن و شاد زیستن هدیه خداوند برای ادامه زندگیست . خوب زندگی کنند و مردانگی را بیاموزند واگر دکتر و مهندس و پولدار و... نشدند حداقل یک مسلمان تمام عیارند.


11- بعد از اجرای طرح ناموفق مجتمع های آموزشی ، طرح مهارت آموزی سوغات سفر کدام مسئول و به کدام کشور بیگانه هست؟ با هزینه اولیاء بدبختی که باید تمامی هزینه های مدارس را پرداخت کنند و با امکانات آموزش وپرورش ،مراکز فنی وحرفه ای صاحب درآمد بشوند و عملا" طرحی است که نه آموزش اصولی دارد و نه تاثیری در زندگی فرد خواهد داشت و بیشتر برای پر کردن بیلان کاریست نه برای آینده بچه ها .

چالش های آموزش و پرورش و وضعیت معلمان و بحران مدیریت

12 - طرح معلم تمام وقت کلاهی شرعی و قانونی است بر جبران کمبود معلم و تضییع کردن چندین باره حقوق معلم . چرا نباید با مافیای کنکور و کلاسهای کنکور و مافیای آن در صدا و سیما مبارزه کرد.چرا با انتشارات کتب آموزشی برخوردی صورت نمی گیرد ؟ کدام مسئولین سهامدار این انتشارات هستند؟چرا علاوه برحجم زیاد کتب درسی ، کتب کمک آموزشی به اجبار تجویز می شود؟


13- تکلیف نامشخص صندوق ذخیره فرهنگیان و سرمایه و اموال آن و سهم معلمان از این همه سرمایه ،نکته آزار دهنده معلمان است؟ اختلاسهای صورت گرفته و عدم محاکمه ومعرفی عاملان لکه ننگی بر پیشانی وزارتخانه و وزیر محترم است.


14-راستی قوه قضائیه در احقاق حق و حقوق معلم چه وظیفه ای دارد؟ آیا فقط مسئول دادگاهی کردن معلمان معترض به تبعیض و معیشت است؟ چرا در مورد صندوق ذخیره و عدم اجرای نظام هماهنگ دم بر نمی آورد؟ چراتاکنون از اختلاسگران صندوق ذخیره نامی نبرده است ؟


15- آموزشگاههای علمی که برای کمبود درآمد معلم ایجاد شده اند واقعا" نیاز جامعه است؟ اگر معلم در کلاس درس با حوصله و انگیزه کافی و فارغ از دغدغه های زندگی درس بدهد نیاز به حضور دانش آموز در کلاس خصوصی و آموزشگاه آزاد و حیف و میل درآمد خانوار ضروری است؟
چرا فکری به حال مردم بدبخت نمی شود؟ شاید این گفته به مذاق همکارانی که در آموزشگاه ها فعالیت میکنند خوش نیاید.ولی تو را به خدا کمی هم مردم را مراعات کنیم و ما از همین مستضعفان هستیم و قرار نیست کاخ هایمان بر روی کوخهای ویران آنان ساخته شود.

چالش های آموزش و پرورش و وضعیت معلمان و بحران مدیریت

16 - چرا نباید با مافیای کنکور و کلاسهای کنکور و مافیای آن در صدا و سیما مبارزه کرد.چرا با انتشارات کتب آموزشی برخوردی صورت نمی گیرد ؟ کدام مسئولین سهامدار این انتشارات هستند؟چرا علاوه برحجم زیاد کتب درسی ، کتب کمک آموزشی به اجبار تجویز می شود؟


17- چرا اصل اساس آموزش و پرورش رایگان در قانون اساسی اجرایی نمی شود؟ چرا کمکهای مردمی به اجبار دریافت می شود و بچه های فقرا در مدرسه تحقیر می شوند؟ چرا مانتو و لباس فرم مدارس سالانه تکراری است؟ آیا این سر آغاز فساد مالی در مدارس نیست؟ آیا آلوده کردن مدیران در پورسانت و حق الزحمه نیست ؟


18- بیمه تکمیلی ، ستاد اسکان ، تمسخر معلم و ناکارآمدی سیتم مدیریتی آقایان وزارت نشین می باشد ؛ آنانی که بیشترشان حتی روی کلاس درس ندیده اند و آنچه از آموزش وپرورش فهمیده اند فقط پشت میز نشینی در ادارات بوده است  و این تجوبزهای آنهاست که ما را به حال احتضار برده است.


19- طرحهای خام معلم تمام وقت، کلاس نیم دایره ای ، طرح ایران مهارت و .... هدر رفت هزینه و وقت است و به جای پرداخت مطالبات و معوقات معلمان حرف از چرند و پرند زدن اعصاب ویران معلم را ویران تر می کند.
در مر کز تصمیم می گیرند و در شهرستان اجرا می کنند بدون اینکه نظری از کسی جویا شوند و این پلی است به سوی فتح قله هال علم دنیا!

چالش های آموزش و پرورش و وضعیت معلمان و بحران مدیریت

20 - اعتراض معلم برای معیشت و نان ، آب در آسیاب دشمن ریختن است ولی خیانت و عدم اجرای قانون و بی عدالتی و بی کفایتی مسئولین و تبعیض روا داشتن از سوی آنان عین صواب است ؟ پس آقازاده هایتان بر اساس عدالت راهی فرنگ شده اند ؟
اگر آسیاب دشمن بد است فرزندانتان چه غلطی در منزل آسیابان می کنند ، اگر لانه جاسوسی بر علیه مردم ما بود پس چرا فرزندانتان الان در بطن لانه جاسوسی تحصیل می کنند؟
چرا تلاش دارید القا کنید که همه ما دشمن پرست هستیم و شما انقلابی؟ آیا می توانید ماشین وطنی سوار شوید و آنگاه به مردم حق بدهید که اینها مفت هم گران هستند؟ در حالی که هر روز براساس دلار گران کردید و وقتی دلار ارزان شد آب از آب تکان نخورد.
این کشور سرزمین نعمتها و ثروت هاست ، اگر مدیرانی لایق و با درایت و خداترس داشته باشیم هر ایرانی داری یک کاخ می شود نه گدای 3 دلار یارانه .
300 درصد تورم را 9 درصد اعلام می کنید ، یا سواد ندارید، یا سرتان به جایی خورده و یا مردم را ابلهه فرض نموده اید.
این مردم و این جماعت لایق بهترینها هستند . عدالت را رعایت کنید و عرق شرم بر پیشانی مردان سرزمینمان ننشانید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 چالش های آموزش و پرورش و وضعیت معلمان و بحران مدیریت

چهارشنبه, 14 آذر 1397 16:00 خوانده شده: 687 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
شهاب 1397/09/14 - 17:21
احسسسسسسسسسسسسنت
این بلاهارا خودمان ایجادکرده ایم
وقتی می دانیم مسئولان بلا برسرمان می آورند چرا عکس العملی نشان نمی دهیم وخودرا به خواب زده ام
هیچ امیدی به درست شدن اوضاع توسط مسئولان وجود ندارد بایدبه پاخاست وتن به ذلت نداد
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/09/14 - 23:23
این پشت میز نشینی در ادارات!!معضلی شده...کاش این پشت میزنشینی ها سقف محدود و مشخصی داشت و گردش در این سیستم وجود داشت و مکلف می شدند که کلاس ومدرسه را تجربه کنند تا این تصمیمات سطحی اخذ نمی شد!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 09:07
با یک سین هم همان نتیجه را دارد!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 09:09
جناب شاکی ، این همه دل نگران نباشید آنها تاوان پشت میز نشینی را با آرتروز و درد کمر و..... می دهند. در برخی از کشورهای پیشرفته ، مابین زمان کاری ، دقایقی ورزش اجباری انجام می دهند تا کمتر آسیب ببینند.
پاسخ + 0 0 --
سیف 222 1397/09/15 - 09:14
سین های با تعداد زیاد شدت احسنت را نشان میدهند و قابلرقبول است و در تلگرام هم بمقدار فراوان استفاده میشود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 11:12
بله جناب سیف فهمیدیم ، منتهی عادتی ناخوشایند و غیرلازم است. خود واژه احسنت حامل انرژی زیاد
هست.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/09/15 - 13:58
ناشناس محترم
ممنون از تذکر شما
موضوع اصلی تعدادسین های کلمه ی احسنت نیست موضوع اصلی انجام کارهای متحدانه برای نجات یافتن از اوضاع اسف بار معیشتی وآ.پ کشور است
باتشکر چشم رعایت خواهم کرد
پاسخ + +3 0 --
سیف 222 1397/09/14 - 18:07
من معلم اعتراف میکنم که عملکرد اینها همه اعتقادات مرا بررباد داده است!
پاسخ + +1 0 --
آرش 1397/09/14 - 18:15
رندان تشنه لب را آبی نمدهد کس گویی ولی شناسان رفتند از این ولایت
پاسخ + +2 0 --
مهدی 1397/09/14 - 19:57
وزیر جدید به جای توجه به معیشت معلمان، به فکر اسباب بازی آوردن به مدرسه هستن. گیر دادن به کتاب های کمک آموزشی. معلومه که 4 تا دانشجوی هیجانی و بدور از نگاه کل نگر دارند مقالات آموزشی آموزش پرورش تطبیقی رو برای جناب وزیر ترجمه می کنند و تحریک می کنند حس های آرمانی و رویایی فک کردن را. فقط معلم باید اول حس و حالش ساخته بشه. باور کنید معلم را شارژ کنید توی همین کلاس های عادی و کم امکان، چنان تدریس و فعالیت شوقمندانه ای کند که بچه ها حظ کنند. معلم افسرده توی کلاس های جواهر نشان هم بی رمق می مونه.
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1397/09/14 - 20:04
همین اقا طرح هیات امنایی شدن مدارس را هم داده است شیرهم که حذف شد حالا من از پور سلیمان فعال ستاد تبلیغاتی اقای روحانی سوال دارم و اونم این هست که رییس جمهورتون به همراه اون معاون اول راستگویتان فرمود که ذخایر دلاری ما از هر زمان دیگری بالاتر است حالا با توجه به این ذخایر دلاری فراوان چرا دولت از عهده دادن شیر به مدارس نمی اید؟ لطفا به عنوان فعال در ستاد انتخاباتی روحانی پاسخ بده جناب پورسلیمان
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/14 - 21:39
سلام

دوست عزیز ناشناس

1- بنده در هیج ستاد انتخاباتی فعالیت نکرده ام هر چند کار کردن در ستادهای انتخاباتی اگر با هدف گرفتن پست ، رانت طلبی و امتیازخواهی و... نباشد نشانه ای از احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت خود و دیگران و آینده است .


2- بنده مقام اجرایی نیستم .
کسانی که بودجه مملکت دست شان است باید پاسخ گو باشند .


3- بارها گفته ام .
آموزش و پرورش در هیچ دولتی به عنوان دغدغه و اولویت مطرح نبوده است .
این را نوشته و حضورا هم در مجامع گفته ام .
مثلا شما فکر می کنید هر فرد دیگری می شد برای آموزش و پرورش و معلمان " تخم دو زرده " می گذاشت ؟!


واقعیت این است .
نوع نگرش مسئولان و حتی جامعه به آموزش و پرورش مصرفی و دست چندم است ..

اگر شما نظری غیر این دارید اثبات فرمایید .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 09:57
از یک طرف گفتی در هیچ ستاد تبلیغاتی حضور نداشتی و ازطرف دیگر گفتی که اگر کار کنیم به قصد رضای الهی اشکالی ندارد پس این موضوع نشان می دهددکه در ستاد تبلیغاتی روحانی حضور داشتی اما در مورد ادعای بعدیت که گفتی هر کی بود همین میشد باید گفت خیر به هیچ وجه اینگونه نیست اگر اکنون به غیر از روحانی فرد دیگری رییس جمهور میشد انرژی و توان بسیار بالاتری از این ادم رفاه زده داشت چون دور بعد به رای معلمان نیاز داشت به طور قطع شاهد امتیازات فراوانی به معلمان میشدیم رییسی در استان قدس خدمات بسیار فروانی انجام داده است با حضور رییسی شاهد تزریق فعال ترین نیروها به دولت میشدیم و اکنون حقوق معلم حداقل دو برابر شده بود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 11:15
ناشناس خیالت را راحت کنم. تمامی کاسه کوزه ها
سر آنی می شکند که حرکت می کند . و گر نه بر فرد خاموش خنثی که در منزل نشسته است هیچ نمی بندند نه مثبت نه منفی. کل ایران را مدیر سایت تخریب کرده اند. راحت شدی؟ ظاهرا مشکل روانی دارید؟ جواب ابلهان خموش !!!!
پاسخ + 0 0 --
داریوش 1397/09/15 - 11:22
درود
کسانی که زیاد حرف می زنند کم تر می اندیشند .
به این استدلال شما مرغ پخته می خندد چه رسد به آدمی !
این ناشناس بدون تردید کسی است که سمت جیره خواری را بر دوش می کشد .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 12:25
آقای پور سلیمان منظور اینه که خودتو کشتی برای دولت روحانی و نیامدن افراطی ها به فرموده خودتون، قطعا تخم دوزرده اگه نمیگذاستند، تخم مرغشان از روحانی بزرگتر می شد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/15 - 12:49
دوست عزیز ناشناس

دوران انتخاب بین " بد " و " بدتر " گذشته است !

باید با مطالبه گری و کنش گری درست ، منطقی و مستمر و البته احساس مسئولیت به مرحله انتخاب بین " خوب " و " خوب تر " برسیم .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
...م 1397/09/16 - 00:20
این ناشناس بیچاره عقده ای هم از خودشونه میترسه بیچاره صندلیش از دست بده
پاسخ + 0 0 --
...م 1397/09/16 - 00:22
آقای پور سلیمان جواب اینو نده معلومه از کجاست همه معلمان به صداقت شما ایمان دارند این در حد جواب نیست
پاسخ + 0 0 --
...م 1397/09/16 - 00:22
آقای پور سلیمان جواب اینو نده معلومه از کجاست همه معلمان به صداقت شما ایمان دارند این در حد جواب نیست
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/09/16 - 00:37
سلام

دوست عزیز دبیر

از لطف شما سپاسگزارم .

پاسخ گویی بنده به جهت باور من به فضای آزاد و دموکراتیک و بازشناسی اختلاف عقیده است .


اما پیشنهاد من به منتقدان و مخالفان این است که کمی سطح استدلال خود را بالا ببرند .

بدون تردید افراد در حضور نقدهای قوی به بالندگی و پختگی بیشتر می رسند .

البته این نیازمند وقت گذاشتن و مطالعه است که امیدوارم شامل حال همه ما شود .


پایدار باشید .
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/09/14 - 20:59
معلمینی که در تحصن شرکت داشته اند به حراست فراخوانده میشوند در تورم 200 درصدی فقط 20 درصد به حقوقها اضافه میشود تبعیض و ناعدالتی به اوج خود در این دولت رسیده است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 12:27
تورم 200 نیست، درست حساب کن 309 تا 400 درصده 20 درصددافزایش حقوق اونم با منت یعنی فحش
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 12:27
ببخشید300 تا400 درصد
پاسخ + +4 0 --
حسن 1397/09/14 - 21:08
کو گوش شنوا ؟
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/09/14 - 21:43
گل گفتی اما در حیرتم چرا هیچکس عبرت نمی گیرد
پاسخ + +1 0 --
بی نام 1397/09/14 - 22:35
استاد اقای شاملی با من تماس بگیرید متشکر د.وست شما افتخاری 09144261584
پاسخ + 0 0 --
بی نام 1397/09/15 - 23:47
حسین اقا منتظرم
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/09/18 - 11:01
خانه از پای بست ویران است
آموزش و پرورش سالهاست که از سیاست زدگی و زد و بند و معاملات سیاسی رنچ می برد . وقتی افراد ستادی که باید کارآمدترین نیروها باشند .از نیروهای تدارکات چی و حلقه به گوش نمایندگان مجلس و ستادهای تبلیغاتی ریاست جمهوری تشکیل انتخاب می شود چه امیدی به توسعه و اعتلای آموزش و پرورش وجود دارد . آموزش و پرورش بیشتر توسط گلادیاتورهای سیاسی اداره می شود که در ذهن شان بیشتر انتقام و کینه جویی است . یک روز پیش فروشنده ای بودم می گفت برای انعقاد قرارداد به اداره کل آموزش و پرورش لرستان رفتم کارشناسی به نام جعفری داشت گفت باید بازدید بیایم و فروشگاه شما را ارزیابی کنم . وقتی آمد یک دست کت و شلوار برداشت و تقاضای مبلغی به عنوان پورسانت موافقت کرد و من فهمیدم وقتی فساد به دستگاه تعلیم و تربیت رخنه کرده دیگر امیدی به جاهای دیگر نیست
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/09/21 - 10:06
الان درمورد قرارداد مانتو ولباس فرم مدارس نیز مدیران مبالغ بالایی دریافت میکنند .وحتی با توجه به دریافت کمکهای مردمی توسط مدیران وحذف بار مالی از دولت ، دست درازی به حساب وکتاب مدارس زیاد شده . در مدت نه چندان دوری مدیران مدارس بزرگ درش هرهای متمول دارای ویلا وماشینهای آنچنانی نیشوند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور