صدای معلم

کم کاری مسئولان ،جا ماندن بومیان منطقه از جذب در سیستم آموزش و پرورش : گویی از مدیریت کردن تنها پشت میز نشینی را فراگرفته اند !

رکود در آموزش و پرورش بندرخمیر ؟

عدنان/ دبیر آموزش و پرورش خمیر

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه زیر توسط یکی از فرهنگیان آموزش و پرورش خمیر برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

انتقاد از آموزش و پرورش خمیر و کم کاری مدیران و معاونین

آموزش و پرورش سنگ بنای آموزشهای فکری و تربیتی در هر جامعه است.اداره ای با بیشترین آمار جمعیتی کارکنان که می تواند تاثیرگذاری فراوانی در هر جامعه را به عرصه ظهور برساند.

آموزش و پرورش شهرستان بندرخمیر  جمعیتی بالغ بر 120000 دانش آموز و 1300 پرسنل را در خود جای داده است و به نوعی سایه این مجموعه بزرگ بر سر همه خانواده های این مرز و بوم سایه افکنده ولی گویی تنها سایه افکنده و هیچ تاثیری از رشد و بالندگی در هیچ کجا به چشم نمی خورد.

سال هاست شاهد جریان تغییر مدیران آموزش و پرورش این شهرستان هستیم.تغییراتی نابه هنگام که گویی شمارش معکوس خود را برای اتمام دوره مدیریت از زمان انتصاب مدیران آغاز می کند.مدیرانی با حداکثر 2 سال فرصت مدیریتی!

نکته قابل توجه این است اگر تغییر مدیران چاره کار بود پس چرا این همه تغییر در مدیران باز هم مشکلات را کم نکرده تا مسکنی باشد بر درد جامعه فرهنگی این شهرستان.

گریزی به مدیریت های موفق دنیا در تمامی زمینه می زینم و آنچه بیشتر جلوه می کند اینکه مدیران توانمند کارکنان توانمندی را با خود به همراه دارند.کارکنانی که هر کدام در پست خود موظف هستند چرخی از چرخه های این سیستم عریض و طویل را به حرکت در آورد تا از حرکت بازنماند ولی واقعیت چیزی دیگریست!عده ای ناتوان از حرکت،عده ای بدون حرکت و عده ای هم چوب لای چرخ می گذارند.

معاونین در یک مجموعه که وظیفه سازماندهی عملکرد مجموعه ای را بر عهده دارند تنها پشت میزهای خود نشسته و گویی مردم و کارکنان در خدمت ایشان گماشته شده اند.معاونت هایی که می توانند در دوران کاهش بودجه های آموزش و پرورش سیل خیرین و کمک های مردمی و سایر ارگانها را در راستای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش به کارگیرند گویی با مردم و خیرین غریبه اند.گویی از مدیریت کردن تنها پشت میز نشینی را فراگرفته اند.

انتقاد از آموزش و پرورش خمیر و کم کاری مدیران و معاونین

متاسفانه در مجموعه آموزش و پرورش شهرستان بندرخمیر  اهداف این نهاد مقدس به دست افرادی سپرده شده است که توانایی لازم و آشنایی کافی با شرح وظایف خود را نداشته و حضورایشان هر روز ضربه ای بر پیکره ی این نهاد مقدس می باشد و تنها ثمره حضور این افراد خسران و تباهی سرمایه های حال و آینده دانش آموزان مرز و بوم این می باشد.

به گفته اقبال لاهوری:

خدا آن ملتی را سروری داد

که تقدیرش بدست خویش بنوشت

به آن ملت سروکاری ندارد

که دهقانش برای دیگران کشت


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">

انتقاد از آموزش و پرورش خمیر و کم کاری مدیران و معاونین

پنج شنبه, 15 آذر 1397 11:07 خوانده شده: 290 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/15 - 11:24
کجا رونق هست. ؟!
طبیعی است در حالت ورشکستگی
رکود حاکم خواهد بودچه انتظاری
داریم؟ مناطق محروم بی نصیب تر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

سند تحول بنیادین در نسخه فعلی تا چه میزان در حل چالش های آموزش و پرورش ایران موثر است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور