صدای معلم

" مهم‌ترین دستاورد این همایش ترغیب هنرجویان به کار جمعی، تحمل آرا و نظرات مخالف، پرورش ایده‌های خلاق، مشارکت گسترده و فعال هنرجویان در کلیت همایش و ارتباط نزدیک با اساتید و میهمانان و استفاده عملی هنرجویان از محفوظات کلاسی و تخصص‌های اکتسابی، ارتقای اعتماد به نفس و تمرین مسئولیت پذیری دانش آموزان بود "

جستاری در پرسش مهر ۹۷ رییس جمهور

رضا قاسم پور/ مدیر هنرستان شهید دستغیب کرج) و دبیر همایش استانی چالش‌های فضای مجازی

جستاری در پرسش مهر ۹۷ رییس جمهور

ـ پارسال چه مهارت‌هایی آموختید؟
ـ امسال چه انتظاراتی در این زمینه دارید؟

پرسش مهر رییس جمهور محترم معطوف به بیان تجربیات مهارت آموزی در مراکز آموزشی در سال تحصیلی قبل و بیان انتظارات در سال جاریست.
راقم در سه سال و اندی مدیریت هنرستان هنرهای زیبای زنجان و با همراهی مسئولین و همدلی تیم منسجمی که گرد آورده بودیم، علاوه بر توفیقات چشمگیر در گسترش کمی و کیفی هنرستان در قالب افزایش رشته های هنری، سه رقمی کردن تعداد هنرجویان، کسب رتبه یک رقمی کنکور و... دهها برنامه در قالب ورکشاپ های تخصصی، نمایشگاههای استانی، کلاسهای فوق برنامه، جشنواره، همایش ها و... اجرا نمودیم.

در اینجا به اختصار پروسه اجرایی و چرایی آخرین برنامه استانی ما تحت عنوان "همایش استانی چالشهای فضای مجازی" که به محوریت هنرستان هنر و با همکاری استانداری به دبیری راقم برگزار گردید می پردازیم.

لازم به ذکر است که از اول شهریور سال جاری بنده توفیق خدمت در هنرستان شهید دستغیب کرج را به دست آورده و در تلاشم تجربیات نوینی در کنار اساتید و هنرجویان عزیزم کسب نمایم.

 در پی چالش های روز افزون در مواجهه با گوشی‌های هوشمند و فضای مجازی در محیطهای آموزشی، پس از رایزنی‌های چندلایه در خصوص واکاوی و جست و جوی راه حلی عقلانی و بینابینی، بالاخره توافق نامه‌ای به واسطه مؤسسه ندای آسمانی زنگان بین هنرستان هنرهای زیبا و امور اجتماعی استانداری زنجان به منظور برگزاری همایش تخصصی بررسی چالشهای فضای مجازی با حضور صاحب نظران در اشل استانی در زمستان ۹۶ منعقد گردید.

با صدور فراخوان از سوی دبیرخانه مستقر در هنرستان هنر، بیش از ۳۰ مقاله علمی_پژوهشی و افزون بر ۷۰ اثر هنری در محورهای اعلام شده از چهار گوشه استان در رده‌های سنی بزرگسال و دانش‌آموزی به دبیرخانه ارسال گردید.

کمیته‌ تخصصی داوران برای مقالات و آثار هنری، طی نشست‌های مختلف با جمع‌بندی نظرات کارشناسی نهایتا از ۳۰ مقاله ۸ مقاله برتر را انتخاب نمودند. از مقالات برتر بنابر اظهار تمایل منتخبین ۵ مورد در صحن علنی همایش ارائه گردید و در اختتامیه همایش جوایز نقدی و لوح تقدیر به مقالات برتر اهدا شد.
همچنین لوح تقدیر با امضای مدیران کل امور اجتماعی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش به تمام صاحبان مقالات تخصیص یافت.از ۷۰ اثر هنری رسیده به دبیرخانه که مرتبط با محورهای اعلام شده بودند نیز در ۱۱ شاخه شامل هنرهای تجسمی (دستی و دیجیتال)، طراحی، نقاشی، پوستر، کاریکاتور، تصویرسازی، عکاسی با موبایل، عکاسی حرفه ای،
هنرهای تصویری، نمایشنامه نویسی، تئاتر، فیلمنامه نویسی، فیلم کوتاه و انیمیشن جوایز نقدی و لوح تقدیر به نفرات برتر هر رشته اهدا گردید.

بخش دیگری از همایش شامل کارگاه و ورکشاپ‌ها بودند که توسط متخصصین مربوطه با حضور پرشور علاقه مندان اجرا شدند.
اهم ورکشاپ‌های اجرا شده به شرح زیرند:

- آشنایی با ویکی پدیا (مهندس محسن سالک)
- جرایم سایبری (سرهنگ آدینه لو_رییس پلیس فتا)
- آسیب شناسی شبکه های اجتماعی (دکتر کریمی)
- کسب و کار الکترونیکی (دکتر جلیل خاوندکار)
- حقوق شهروندی و حریم خصوصی در فضای مجازی (محمدرضا محمدی)
- هویت در فضای مجازی (جعفر محمدی_معاون محترم هنری ارشاد)
- مشاوره مجازی (آقای نیکخواه)
- فرهنگ عمومی در فضای مجازی (دکتر رفاهی و خانم مهندس سراجیان)

بخش سوم مربوط به نمایشگاه آثار رسیده به دبیرخانه همایش و همچنین نمایشگاه جرایم سایبری نیروی انتظامی به منظور آگاهی بخشی به جوانان در نحوه مواجهه با فضای مجازی بود که در گالری و کتابخانه هنرستان برپا شد.

 

دستاوردهای همایش چالش‌های فضای مجازی

مهم‌ترین دستاورد این همایش ترغیب هنرجویان به کار جمعی، تحمل آرا و نظرات مخالف، پرورش ایده‌های خلاق، مشارکت گسترده و فعال هنرجویان در کلیت همایش و ارتباط نزدیک با اساتید و میهمانان و استفاده عملی هنرجویان از محفوظات کلاسی و تخصص‌های اکتسابی، ارتقای اعتماد به نفس و تمرین مسئولیت پذیری دانش آموزان بود.

 

 انتظارات در سال جدید

در سال تحصیلی جاری با توجه به رویکرد فنی هنرستان انتظار می‌رود بتوانیم دیدار از کارخانجات تهران و کرج را در دستور کار خویش بگنجانیم، چرا که آموزش مهارت اغلب با حضور در کارگاه و کارخانجات صورت می‌گیرد.

همچنین امیدواریم با رایزنی‌های ممتد، هنرستان دستغیب متولی بخشی از جشنواره فنی در اشل ملی باشد تا از این رهگذر علاوه بر تجهیز هنرستان، هنرجویان و هنرآموزان درگیر برگزاری فستیوال هنرجویان فنی سراسر کشور شده و شور و نشاط مضاعفی در پروسه آموزش و مهارت‌آموزی ایجاد کنیم و آداب میهمان‌نوازی و ظرفیت افکار و سلایق مختلف را در خود پرورش داده و شکوفاتر نماییم.

جستاری در پرسش مهر ۹۷ رییس جمهور


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جستاری در پرسش مهر ۹۷ رییس جمهور

جمعه, 16 آذر 1397 13:49 خوانده شده: 485 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/09/16 - 16:30
هه،رییس جمهور! رییس جمهوری که امسالم با این حقوق کم ما فرهنگیان به هلاکت وبدبختی گذران کردیم روزی نبودکه با غم ونگرانی وبی پولی سپری نکردیم یک لحظه فکرزندگی هاومشکلات مون نداشت ونکرد..این رییس جمهور.بعوضش در24ساعت شبانه روز25ساعتش را دنبال ادمهایی میگشت که اختلاس های انچنانی کرده بودندعین حضرت علی ع بودکه حتی به نزدیکان خودش هم نداد.داستان برادرش عقیل بود...واقعا علی واردنبال حق ومال مردم بود.این ررییس جمهور..
پاسخ + 0 0 --
حسینی ... 1397/09/16 - 23:59
هیچ مشکلی وجود ندارد تورم صفر
افزایش حقوق ۲۰ درصد
مسکن به وفور و قیمت مناسب
خودرو آنچنان قیمت پایین و البته کیفیت بالا و ارائه فوری به مردم هست که باید ...
مقدمات ازدواج جوانان مهیا...
بیکاری صفر...
رونق در تولید...
پاسخگویی به مردم...
شفافیت و صداقت با مردم...
برخورد با رانت و رانت خواری...
ساده زیستی...
دارو درمان عالی...( قرص سرماخوردگی تا...از پوشش بیمه خارج شد..)
خلاصه ما از دولت سپاسگزاریم در هیچ دورانی شاهد این مقدار کمک به مردم نبودیم...
کاش اینا دست روحانی و معاون اول و جنابان واعظی و نوبخت برسد...

پرسش چی پاسخ چی...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور