صدای معلم

" خدمات بیمه پایه و سلامت همگانی که این همه بر روی آن مانور می دهند در مقایسه با کشورهایی که خدمات بیمه درمانی در آنها رایگان است چه توجیهی دارد ؟ "

هزینه گزاف حق بیمه (خدمات درمانی) شاغلین و بازنشسته ها

معلم/ تهران

بیمه خدمات درمانی شاغلین و بازنشسته ها و پاسخ نبودن مسئولان

آیا هزینه دریافتی بابت سرانه و حق بیمه خدمات درمانی برای افراد تحت تکفل ( تبعی ) شامل فرزندان و پدر و مادر که حدود 78 هزار تومان در ماه از حقوق کسر می شود عادلانه است ؟ این مبلغ در سال حدود یک میلیون تومان می شود . . . حال این مبلغ را با هزینه ویزیت و دارو جمع کنید !

خدمات بیمه پایه و سلامت همگانی که این همه بر روی آن مانور می دهند در مقایسه با کشورهایی که خدمات بیمه درمانی در آنها رایگان است چه توجیهی دارد ؟

اگر سر جمع هزینه های سه نفر بیمه شده تبعی ( حق بیمه + ویزیت + دارو ) برای بیمه شده اصلی ( سرپرست ) را حساب کنید شاید در سال به چیزی حدود 5 میلیون تومان هم برسد! این در حالی است که حق بیمه ها هر ساله بیشترین افزایش را شامل می شوند و کسی هم صدایش در نمی آید ! و از طرفی شاید خیلی ها به همان اندازه ای که ماهیانه و سالیانه حق بیمه پرداخت می کنند به مراکز درمانی هم مراجعه نمی کنند !

یعنی اگر این هزینه و پول پرداختی را پس انداز کنید سود و استفاده اش به جیب خودمان برود بهتر باشد .

دولت و بیمه خدمات درمانی فقط برای خودشان کسیه دوخته اند . رسانه ها و کارشناسان امر در این زمینه اطلاع رسانی کنند و مراجع قانونی و حقوقی که شعار دفاع از حقوق شهروندی را سر می دهند پاسخ گو باشند.

به جای پرداخت یارانه خدمات بیمه ای را رایگان کنید ! و یا پرداختی حق بیمه را به حداقل برسانید .

آیا بین حق بیمه ای که کسر می شود و یارانه ای که پرداخت می شود عدالتی وجود دارد ؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">

 بیمه خدمات درمانی شاغلین و بازنشسته ها و پاسخ نبودن مسئولان

شنبه, 17 آذر 1397 09:47 خوانده شده: 245 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
دانایی 1397/09/17 - 12:38
اگر هزینه بیمه تکمیلی را هم با هزینه های بیمه پایه ( سرانه و حق بیمه خدمات درمانی ) حساب کنید سهم هزینه های پرداختی از جیب سرپرست خانوار دوبرابر خواهد شد .
پاسخ + +1 0 --
همکار 1397/09/17 - 12:53
اکثر دارو ها از سبد بیمه خارج شده اند ( یعنی بیمه نیستند و آزاد حساب می شوند ) . . . بله ، خدمات دریافتی از بیمه درمانی در مقایسه با هزینه های پرداختی از سهم بیمه شده ( اصلی و تبعی ) شاید کمتر از یک دهم باشد .
پاسخ + +1 0 --
دبیر م 1397/09/17 - 16:57
چی بگم خدا....؟؟؟!!!
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/09/18 - 04:47
عملکرد وزارت در قبال بیمه تکمیلی معلمان و خدمات درمانی نه تنها نا نطلوب بلکه افتضاح است .
اگر صدای معلم در کاری پژوهشی دست به کار،مقایسه ای در مورد سقف و تعهدات بیمه تکمیلی برخی از،دستگاهها من جمله بانک ها .صدا و سیما .وزارت نفت . توانیر،. آبفا . امور مالیاتی .اقتصاد و دارایی و ..ــ بپردازد و میزان کسورات حقوق کارمندان این دستگاهها را با کسورات معلمان مقایسه کند و سقف تعهدات را هم مشخص کند . وزیر،و معاون پشتیبانی و مدیر کل تعاونش می فهمند که برای معلم هیچ کاری نکرده اند .
ابتدایی ترین داروها هم شامل تعهد بیمه نمی شوند . کاغذبازی،و تهیه کپی که در،ساعات غیر،اداری،ناممکن می شود و اعتیار کم این بیمه مشکلات عدیده ای است که معلمات را رنج می دهد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

سند تحول بنیادین در نسخه فعلی تا چه میزان در حل چالش های آموزش و پرورش ایران موثر است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور