چاپ کردن این صفحه

اشکی برای خاطر آنان که زنده اند !

اگر به دنبال مقصر واقعی در آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان هستید کسی نیست جز « سیدمحمد بطحایی» ؛ وزیر آموزش و پرورش !

شیرزاد عبداللهی

آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و مسئولیت وزیرآموزش و پرورش

گریه کردن مرده ها  را زنده نمی کند ، فقط انسان را سبک می کند. در ایران  دانش آموزان در اردوهای راهیان نور می میرند و در آتش سوزی مدارس  کباب می شوند . ما هم دلمان خوش است که وزیر آموزش و پرورش ما دُن کیشوت وار در حال جنگ با مافیا و ایجاد شادی در مدارس و عاشق مدارس بدون دیوار است

متن های رمانتیک هم فقط به درد مراسم عزا  می خورند .

آتش سوزی در مدارس گویی جزیی از سرنوشت دانش آموزان در فصل سرما  است. وزیر در این خصوص توبیتی صادر نمی کند ، چون نبض توئیت های او با مدارس فنلاند و ژاپن و شادی می تپد و در کلاس های  آنجا بخاری نفتی و علاء الدین و منقل وجود ندارد .

وزیر به مشاور ویژه خود آقای خرم ماموریت داده که ظرف سه روز گزارش تقصیر یا قصور در رعایت مقررات تهیه کند.

زینی وند رییس مشارکت های مردمی را هم به خاطر غیر دولتی بودن مدرسه فرستاده که از خانواده ها دلجویی کند. این کارها برای خرید زمان برای  عبور از بحران است.

آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و مسئولیت وزیرآموزش و پرورش

به افکار عمومی گزارشی داده نخواهد شد و احتمالا چند مسئول دون پایه مجازات خفیف  می شوند.

سال 83 که بخاری مدرسه روستای سفیلان آتش گرفت و 13 دانش آموز سوختند نوشتم که اقلا نرده های آهنی پنجره های کلاس های طبقه همکف مدارس  را بردارید که دانش آموزان بتوانند از آتش فرار کنند.

آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و مسئولیت وزیرآموزش و پرورش

سال 91 دانش آموزان کلاس سوم دبستان دخترانه شین آباد بر اثر آتش گرفتن بخاری در کلاس به دام افتادند و باز هم نرده های آهنی مانع فرار آنها شد.

دو دختر مردند و تعدادی هم زیبایی شان به یغما رفت. به افکار عمومی گزارشی داده نخواهد شد و احتمالا چند مسئول دون پایه مجازات خفیف  می شوند.

نرده های آهنی پنجره ها هنوز سرجایشان هستند اما آقای بطحایی و اعوان وانصار ایشان از مدرسه بدون دیوار  فنلاند تعریف و تمجید می کنند. عیبی ندارد اما  لااقل دستور بدهند محافظ آهنی پنجره های کلاس ها  را بردارند تا اگر اتفاقی افتاد با شکستن شیشه ها بتوان دانش آموزان را نجات داد.

تفاوت مدارس فنلاند و مدرسه اسوه حسنه زاهدان  چیزی است که وزیر و توئیت نویس های او نمی بینند.

آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و مسئولیت وزیرآموزش و پرورش

هیات تحقیق حاجی بابایی در ماجرای شین آباد سال 91  نهایتا بخاری ارج را مقصر اعلام کرد. الان هم مربی پرورشی و مدیر را گرفته اند. اما اگر دنبال شخصی به عنوان مقصر واقعی می گردید ، این شخص  آقای بطحایی است که به عنوان بالاترین مقام اجرایی وزارتخانه  واقعیت ها را رها کرده و در باره مسایل ذهنی و ایده ها و علایق خود توئیت صادر می کند.

وزیر مسئول اجرایی است نه نظریه پرداز !

وزیر باید به مشکلات واقعی مدارس برسد.

برای وزیر شرم آور است که معلمی در یک دبستان روستایی کلاسش را با منقل پر از  هیزم و آتش و دود گرم کند.

آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و مسئولیت وزیرآموزش و پرورش

برای وزیر شرم آور است که تعداد زیادی از مدار س روستایی سرویس بهداشتی نداشته باشند و برای وزیر شرم آور است که  هنوز در مدارس از بخاری چکه ای استفاده می شود.  هیات تحقیق حاجی بابایی در ماجرای شین آباد سال 91  نهایتا بخاری ارج را مقصر اعلام کرد

برای وزیر شرم آور است که یک معلم بازنشسته خانه مسکونی اش را تبدیل به مدرسه غیر انتفاعی و آشپزخانه 12 متری و اتاق خواب 14 متری را تبدیل به کلاس درس کند.

در ژاپن و فنلاند و سوئد اول این مشکلات را حل کردند. در این کشورها برای هر چیزی استاندارد وجود دارد.

آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و مسئولیت وزیرآموزش و پرورش

در ایران  دانش آموزان در اردوهای راهیان نور می میرند و در آتش سوزی مدارس  کباب می شوند . ما هم دلمان خوش است که وزیر آموزش و پرورش ما دُن کیشوت وار در حال جنگ با مافیا و ایجاد شادی در مدارس و عاشق مدارس بدون دیوار است.

گروه تلگرامی


آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و مسئولیت وزیرآموزش و پرورش

چهارشنبه, 28 آذر 1397 16:44 خوانده شده: 1123 دفعه

در همین زمینه بخوانید: