صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" این سه رویکرد به آموزش و پرورش، همزمان شیرازه این نهاد را از هم پاشانده اند و برنامه ای هم برای رویارویی با آن ها وجود ندارد "

دیگ جوشان آموزش و پرورش ...زنگ ها به صدا درآمده اند !

سیدهادی عظیمی/ عضو انجمن اسلامی معلمان ایران

چالش های آموزش و پرورش و بحران در مدیریت

 سه رویداد متفاوت در طول دو هفته اخیر  رخ داده اند که در ظاهر به یکدیگر بی ارتباطند ولی می توان هرکدام را به مثابه پنجره ای برای فهم درون آموزش و پرورش و آنچه برای این نهاد می گذرد تلقی نمود :

-  اولین رخداد  دیدار جمعی از فعالان اقتصادی چند موسسه مرتبط با فعالیت های آموزشی با مراجع تقلید در مورد تکلیف شب و تلاش برای ترغیب مراجع تقلید به واکنش دربرابربرنامه آموزش و پرورش  درمینه فوق است .

-  رخداد دوم  توئیت مرتضی نظری  رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش در مورد دخالت بیش از حد نمایندگان مجلس  در امور آموزش و پرورش که واکنش های متفاوتی داشت وحتی با تهدید وزیر آموزش و پرورش از سوی برخی نمایندگان مجلس همراه بود .

چالش های آموزش و پرورش و بحران در مدیریت

- و سومین اتفاق هم آتش سوزی دلخراش در یک مدرسه  پیش دبستانی در چابهار و درگذشت جانسوز چهار کودک که در این آتش سوزی اسیر شده بودند . این ها رویداد هایی جدا از همند اما برای فهم  آن اتفاق  ها ابزاری برای درک شرایط امروز آموزش و پرورش می باشند .

از مجموع این اتفاق ها می توان چند نتیجه گرفت: 

 1)  موسساتی وجود دارند که آن چنان از قدرت برخوردار شده اند که می توانند به راحتی  در برابر برنامه های آموزش و پرورش قد علم کنند و با توان توان در جهت تغییر آن بکوشند . این موسسات معظم از  قدرت بازدارندگی و تاثیرگذاری برخوردارند و در طول یک سال اخیر در مورد برنامه وزیر برای مدارس تیزهوشان و همچنین برنامه تکلیف شب ایستادگی کرده اند و موفق هم بوده اند . این روند نشان می دهد به زودی شاهد ابتکار عمل های تازه ای از این موسسات شاهد خواهیم بود .


2)  قدرت های موجود در عرصه سیاست به شدت می کوشند تا مدیریت آموزش و پرورش را در اختیار بگیرند و درصددند کرسی های بیشتری برای اطرافیان خود کسب کنند . این روزها اگر دخالت نمایندگان مجلس برای کسب کرسی های مدیریتی شهرستان ها به شدت رواج دارد، در سطح ملی و شهرهای بزرگ هم تشکل های  مختلف برای نشاندن اعضا و نزدیکان خود بر صندلی مدیرت های کل و معاونت ها تلاش وافری دارند . 

چالش های آموزش و پرورش و بحران در مدیریت

دخالت در نصب و عزل ها فقط از سوی نمایندگان  صورت نمی گیرد . اگر  برخی نمایندگان مجلس درب دفتر وزارت آموزش و پرورش را برای انتصاب نزدیکان خوداز پاشنه درآورده اند ، تشکل های فرهنگیان نیز در این راه  تلاش گسترده ای انجام می دهند و به نسبت نزدیکی خود با دولت و وزرات آموزش و پرورش توفیقاتی کسب می کنند . برخی تشکل ها و شاخه های برخی احزاب که در خواب خوش دولت آینده هستند این روزها یادشان رفته که در قبال جامعه و آموزش و پروش چه مسئولیتی دارند و نمایندگانی که پاشنه دفتر وزیر آموزش و پرورش را از جا درمی آورند تا فلان مدیرکل و رئیس اداره را جابه جا کنند و ابزار استیضاح را به جای به کاربردن در جهت استیفای حقوق مردم بازیچه دستیابی اطرافیان خود به ریاست ادارات نموده اند تا شاید در دوره آینده هم بر کرسی های سبز بهارستان بنشینند سوگند خود را فراموش نموده اند.


 3) اولیای دانش آموزان از هر وسیله ای برای رشد فرزندان خود استفاده می کنند و این  تلاش اگر در شمال شهر تهران با ثبت نام در مدارسی با شهریه های  کلان انجام می شود  در زاهدان از طریق ثبت نام  در یک مرکز یا مدرسه  با کمترین امکانات صورت می گیرد و هر دوی این ها نشانه بارز  احساس نیاز جامعه و اولیای دانش آموزان به دستیابی به امکانات بهتر آموزشی است .

 سه نتیجه فوق را می توان به اختصار در شکل زیر صورت بندی کرد:

ردیف

رویکرد

حاملان رویکرد

1

آموزش و پروش به مثابه صندوق رای

نمایندگان مجلس و تشکل های فرهنگیان

2

آموزش و پرورش به مثابه  بازار سود آور

موسسات کنکور و آموزشی و کمک درسی و انشتارات ها

3

آموزش و پرورش به مثابه  نیاز

اولیای دانش آموزان

 این سه رویکرد به آموزش و پرورش،  همزمان شیرازه این نهاد را از هم پاشانده اند و برنامه ای هم برای  رویارویی با آن ها وجود ندارد.

از یک سو نمایندگان و برخی تشکل های فرهنگیان می کوشند کرسی های مدیریتی را  کسب کنند و هیچ برنامه ای برای قاعده مند کردن سمت های مدیریتی  و انتخابی نمودن آن ها نیست و از سوی دیگر موسسات خصوصی فعال در عرصه کمک  آموزشی ، کمک درسی ، تقویتی و کنکور از بازار پرسود آموزش و پرورش بهره می برند و  در واقع از نقطه ضعف  آموزش و پرورش برای تاخت و تاز کردن دراین عرصه استفاده می کنند  و نیاز روز فزون جامعه و خانواده ها به امر آموزش و پرورش  نیز که برنامه ای  برای پاسخگویی مناسب به آن وجود ندارد  پیش از پیش بر ساختار ناکارآمد آموزش و پرورش فشار وارد می کند .

در برابر این فضا برنامه ای از سوی ساختار اداری آموزش و پرورش ، نهادهای پژوهشی مرتبط با آموزش و پرورش و معلمان و تشکل های فرهنگیان  ارائه نشده است .

چالش های آموزش و پرورش و بحران در مدیریت

این سه رویکرد درقالب سه اتفاق در طول دو هفته به صدا درآمده اند و زنگهایی هستند که از دیگ جوشان آموزش و پرورش خبر میدهند  . شاید حاکمیت و حکومت  رها کردن آموزش و پرورش را  با جمله های زیبا در وصف  جایگاه تعلیم تربیت و معلم پنهان کنند و ساخت و ساز مدارس را به خیرین و  تامین بودجه مدارس را برگردن اولیا بیندازند و گمان کننند با زیرکی از زیر بار تعهد خود در قبال آموزش و پرورش فرار کرده اند و شاید معلمان در زیربار تنگنای معیشت با ادامه دادن به فشار از طریق ابزار بی مصرف  و بیهوده اعتصاب  خود را در برابر روند فعلی آموزش و پرورش مقصر ندانند و شاید جامعه گمان کند که همه چیز عالیست و فعلا اتفاق خاصی نمی افتد؛ اما زنگها به صدا درآمده اند روزی در قالب حضور سودگرایانه و غیر مسئولانه مسئولان موسسات خصوصی، روزی در قالب فشار به رئیس مرکز اطلاع رسانی یا هر مسئول دیگری در قبال  گفتن حرف حق و روزی با قربانی شدن کودکان مظلو م این مرزو وبوم در شعله های آتش در شین آباد یا زاهدان یا جای دیگر.....


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چالش های آموزش و پرورش و بحران در مدیریت

دوشنبه, 10 دی 1397 ساعت 15:54 خوانده شده: 742 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1397/10/10 - 17:18
خاک بر سر این دولت و این آموزش و پرورش مخروبه . هر چی مربی پرورشی دورو و ریاکار و ترسو مدیر مدرسه شدند .
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/10 - 21:30
...از جمله ی این تشکل ها انجمن اسلامی معلمان شهرری است که کل آموزش وپرورش شهرری (ناحیه 1و2)را قبضه نموده اند!!و جایی برای حضور نخبگان بومی این کهن دیار بر این دستگاه فرهنگساز نگذاشته اند و حتی در این مسیر با دلواپسان هم معامله نموده اند و معاون پرورشی و حراست ناحیه یک شهرری رو هم تقدیم دلواپسان و فعالان دیروز ستاد های احمدی نژاد وجلیلی نموده اند...و بعد از 5سال از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید...ری هنوز رنگ تدبیر و امید را ندیده است!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/10 - 21:41
هرچی باشه ایران بهترآمریکاخراب شده
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/10/11 - 19:40
خدا از این شیفتگان قدرت و مقام نگذره که شجاعت دفاع از زیر دستان خود را ندارند
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/10/13 - 08:43
دوست عزیز متاسفانه نیروهای غیر مرتبط و ناآگاه هم حوزه پرورشی را تسخیر کرده اندو الان کمتر از سی درصد این حوزه نیروهای مرتبط و پرورشی هستند
پاسخ + +2 0 --
شهاب 1397/10/10 - 17:38
این زنگ ها وزنگ های بیشترسالهاست که به صدادرآمده اند وگوش هانیزبه صدای زنگ ها عادت کرده اند امیدی به بهبودوجودندارد تا به هرچیزبدی عادت می کنیم وهمینطورادامه می دهیم
پاسخ + 0 0 --
رحمان 1397/10/10 - 19:44
من مدیر مدرسه هستم. که چه؟
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/10 - 21:47
یکی از دلایل عادت ما به وضعیت موجود این است که بسیاری از افراد صاحب نظر و توانمند در سیستم ستادی آموزش وپرورش در حاشیه قرار گرفته اند و نقشی در معادلات و ایجاد تحولات ندارند...برخی اوقات حکایت ما اینگونه است که ساخت بخش های مختلف یک ساختمان عظیم را به کارگران می سپاریم و معماران را به کارهایی از قبیل حمل و نقل مصالح می گماریم و دائم میگیم کمک کنید که ساخت این بنا خوب پیش بره...در حالیکه به متبحرترین معماران فقط نقش هایی از قبیل رساندن مصالح بهکارگران را سپرده ایم و می بایست انتظارمان را معطوف کارگرانی کنیم که بدلیل فرمانبرداری و انقیاد به جای معماران به آنها مسوولیت داده ایم!!!!!!!!
پاسخ + +4 0 --
مهدی 1397/10/10 - 17:48
خیرین مدرسه ساز را هم اضافه کنید لطفا به جدول. گروهی که با حضور نامیمون شون، بار مسئولیت را از دوش افراد به ظاهر مسئول بر می دارند!!!! معنی خیر مدرسه ساز چیه؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/10 - 20:01
خير مدرسه ساز گروهي سود جو هستند كه با اين عنوان معافيت مالياتي ميگيرند براي تجارت پ سودشون. وارد كننده تويوتا را ميشناسم
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/10/10 - 17:53
دیگه تمومه ماجرا
پاسخ + +4 0 --
شاکی 1397/10/10 - 21:38
انجمن های اولیاء و مربیان فرصت بسیار مناسبی جهت توسعه نهادهای مدنی هستند که متأسفانه بدلیل اینکه کار تصمیم سازی و تصمیم گیری در اختیار افراد کاردان نیست...تحولی در این عرصه ایجاد نشده است...و در عمل وقتی اولیاء نقشی در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها ندارند... واز آنها استفاده ابزاری میشود...ترجیح می دهند که همانند بسیاری از نخبگان سیستم آموزش و پرورش در حاشیه بمانند و گذران امور کنند...وتمرکزشان را بر نیاز های حداقلی خودشان که همانا تحصیل فرزندانشان است معطوف کنند و در اصلاح و تحول در سیستم آموزش وپرورش فقط نقش تماشاچی را ایفاء کنند...
پاسخ + +1 0 --
مهناز 1397/10/10 - 22:22
مطلب خیلی خوبی نوشته شده و بحرانی که در آموزش و پرورش است به خوبی ترسیم شده. این دیگ به زودی می ترکد
پاسخ + +3 -1 --
میلاد 1397/10/11 - 00:16
درود و سلام خدا بر مسعولین اموزش ابتدایی که به جای اموزش کودکان مظلوم به مساعلی همچون احترام به دیگران, مسعولیت پذیری , نظافت فردی و جمعی , کارآفرینی , اداب مختلف زندگی و غیره مدام امتحان ریاضی و کلاسهای جبرانی ریاضی برگزار می نمایند تا مغز این اینده سازان را پر از استرس و اشفتگی بنمایند. کافی است نیم نگاهی به کشور های دیگر همچون ژاپن بیاندازند و ببینند که چگونه دوران طلایی ابتدایی را برای تربیت انسانهای مسعولیت پذیر و اینده ساز مملکتشان می نمایند. ما اینها را می بینیم و بعد می گوییم که چرا آمار طلاق بالاست.آخر چگونه می توان از دو جوان که از احترام متقابل هیچ نمیدانند و از مسعولیت پذیری خبری ندارند انتظار داشت که حتی یک ماه با هم زندگی کنند. خواهشمند است نظر دهید
پاسخ + 0 -3 --
شاکی2 1397/10/11 - 09:56
جالبه که عضو انجمن اسلامی معلمان منتقد رفتارهایی است که تشکل خودشان هم انجام می دهد.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/11 - 13:44
این نشان آزاد منشی ایشان است که بدون ملاحظات و محافظه کاری نظرشان را ارائه نموده اند.
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/10/11 - 21:39
اینکه یک عضو انجمن اسلامی یا هر تشکل دیگری از رفتارهای تشکل ها انتقاد می کند قابل تقدیر است
پاسخ
آرمان 1397/10/11 - 12:05
انجمن اسلامی و اعضای آن قسمتی از مشکلات نظام آموزشی اند این افراد دنبال پست اند نه اصلاح نظام آموزشی
پاسخ + 0 0 --
عضو انجمن اسلامی 1397/10/11 - 18:23
این نوع سخنان بی پایه و بی دلیل چه ارزشی دارد؟شما مطلبی بنویسید و مطالبتان را مستند بیان کنید.
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1397/10/11 - 14:17
یک سوال از آقای بطحایی.
چطور شد که وزیر شدین؟!
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/10/11 - 17:05
همانطور که شما معلم شدید
پاسخ + +3 0 --
نگار خاکی 1397/10/11 - 21:12
اول برید تکلیف خودتون رو با انجمن اسلامی معلمان روشن کنید که همه جا چترش رو پهن کرده و هرننه قمری از هرجا رونده ومونده بواسطه ی انجمن یه پستی گرفته...با اون تفکرات چپ سنتی پوسیده که با دلواپس ها هم سر منافع مشترک مماشات میکنید...
پاسخ + +3 0 --
امیر متین زاده 1397/10/11 - 21:22
یکی از اعضای انجمن اسلامی معلمان شهرری رو از معاونت پرورشی اداره کهریزک انداختندش بیرون انجمن اسلامی معلمان شهرری با پررویی اومده زورچپونش کرده به اداره ناحیه2شهرری و فاجعه بار تر اینکه مدیر ناحیه2شهرری به جای تدبیر و تعقل و بهره برداری از فرهنگیان توانمند شهرری...که شناخته شده ی نهادهای دولتی و غیردولتی هستند و شایستگی خدمت در شهرخودشون رو دارند شده مترسک انجمن اسلامی معلمان شهرری...جمع کنید این بساط قدرت طلبی انجمن اسلامی معلمان در شهرری رو...شما مگر مسوول تشکیلات استان تهران نیستید؟!!چرا ساماندهی نمی کنید این وضعیت اسف بار رو؟!
پاسخ + +3 0 --
امیر متین زاده 1397/10/11 - 21:24
یک بار شده انجمن اسلامی معلمان شهرری بیاد از فرهنگیان اصلاح طلبی که عضو انجمن نیستند حمایت کنه؟!فقط نقش کثیف حراستی رو جهت زیرآب زنی ایفاء میکنه و اسم خودشون رومی گذارند اصلاح طلب؟!اینا فرصت طلب و شهوت طلب هستند و نه اصلاح طلب!!
پاسخ + +3 0 --
امیر متین زاده 1397/10/11 - 21:26
چرا پاسخی ندارید بر این همه فرصت طلبی انجمن اسلامی معلمان؟!با کدام ملاک ومعیار شما ها اصلاح طلب هستید؟!
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/10/11 - 22:15
به نظرlم حمله به یک فرد که خودش در حال انتقاد کردن هست درست نیست . این مطلب در یک مورد دیگر است و در مورد موضوع آن صحبت کنید .
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/11 - 22:20
با سلام خدمت دوستانی که در ذیل مطلب اینجانب نظر داده اند:
1) بنده دبیر کل یا سخنگوی انجمن نیستم و بهتراست انتقادات به انجمن اسلامی معلمان را به صورت مستند منتشر نمایید تا دبیرکل و اعضای شورای مرکزی انجمن به صورت رسمی به آن پاسه دهند .
پاسخ + 0 0 --
امیر متین زاده 1397/10/12 - 00:24
اگر در خانه کس است...یک حرف بس است...
پاسخ + 0 0 --
امیر متین زاده 1397/10/12 - 00:25
اگر مسوول نیستید که هیچ اما اگر مسوولیت دارید ونمی توانید اصلاحات لازم رو انجام دهید خوب استعفاءکنید...
پاسخ + 0 0 --
همکار اداره کلی 1397/10/12 - 00:29
این آقای فولادوند انجمن یکبار به من گفت که میای بری تومنطقه معاون بشی گفتم اگر فلان منطقه باشه بله بعدش دیگر خبری نشد...این مرام ومسلک یکی از بزرگان انجمن اسلامی معلمان که از یارو با همه ی مسائلی که در پرونده داره حمایت کرد از معاونت یک منطقه بهمنطقه ی دیگه بره اما پیشنهادش به حقیررو یادش رفت...
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/12 - 08:29
از چی استعفا کنیم؟
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/12 - 08:44
غیر از توجیه پاسخی نیست...بهتر است این زخم و اشکال پذیرفته شود و در صدد درمان برآیند...در ارتباط با بخش های دیگر اطلاعی ندارم اما متأسفانه در ری همانطور که همکاران هم اشاره نموده اند از نزدیک شاهد رفتارهای نامتناسب با رویکرد اعتدال و اصلاحات از سوی دوستان انجمن اسلامی معلمان بوده ایم...در واقع بخش اعظم کرسی های شورای معاونین ری1و2و کهریزک و فشافویه در قبضه ی اعضای گروهک انجمن اسلامی معلمان شهرری قرار گرفته و در برابر منتقدین اصلاح طلب خودشان گارد شدیدی دارند و حاضر به تعامل و رویکرد منطقی نیستند و کاملاً انحصارطلبانه رفتار می کنند...برخی از شایسته ترین و توانمند ترین نیروهای فرهنگی اصلاح طلب هزینه داده ی شهرری را پس میزنند و با افراد فعال در ستاد های احمدی نژاد و جلیلی بدلیل نسبت فامیلی تعامل برقرار میکنندو کاری هم با انجمن اسلامی استان و مرکز ندارند و فقط نام انجمن اسلامی را مصادره نموده اند!!
پاسخ + 0 0 --
جلال محمدلو 1397/10/12 - 12:38
دبیرکل و اعضای شورای مرکزی الان یا تو مجلس اند و یا مدیرکل اند و یا هرکدام یه گوشه ای مشغول بهره برداری از امکانات!!وقت پاسخگویی ندارند...این شما هستی که فعالیت مدنی رو جدی گرفتی برادر!!یک عده مثل شما باید هزینه بدهند...تا دیگران بهره بردرای کنند در چنین شرایطی!!موضوع و مشکل اینه که انجمن اسلامی اول صف بهره برداری از این دیگ جوشانه!!
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/11 - 22:21
2) اگر حزب یا گروه یا تشکلی رفتار غلطی داشته باشد قابل دفاع نیست . بنده به عضویت در انجمن اسلامی معلمان افتخار می کنم ولی دلیل وجود ندارد که وجود اشکالات را نپذیریم .
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/12 - 08:50
جناب عظیمی دلایل افتخار خود را به تشکلی که جز سهمیه خواهی و امتیازگیری و فرصت طلبی تأثیری در بهبود وضعیت همکاران نداشته است چیست؟!چرا در معاونت پرورشی ری یک نیرویی با توصیه نامه انجمن اسلامی معلمان به کار گرفته شد که کارنامه ی سرشار از تخلف و همراهی با دلواپسان داشته است؟!چرا شایسته ترین نیروهای دارای سوابق متعدد فرهنگی و هنری علی رغم اینکه میتوانستند در معاونت پرورشی ری2موثرباشند با تخریب معاون پشتیبانی ری2بعنوان گزینه ی معاونت پرورشی ری2هم مورد توجه قرار نگرفتند؟!
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/12 - 22:07
انجمن اسلامی معلمان یک تشکل ریشه دار و یک سرمایه اجتماعی است . انتقاد از این تشکل مطمئنا باعث رشد آن می شود و لی اجازه بدهید بنده به عضویتم افتخار کنم
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/13 - 21:36
1)سرمایه اجتماعی بخش عظیمی از ظرفیت های انسانی نخبه مغفول مانده در سیستم آموزش و پرورش هستند که بدلیل تورم این غده ها(انجمن،مجمع و نمایندگان فرصت طلب و پاچه ورمالیده های فاسد واسطه گر)دیده نمی شوند...سرمایه اجتماعی که سر وتهش به لیست های انتخابات و امتیازگیری و چینش اعضاش در مسوولیت های ستادی ختم میشه چه باری رو از رو دوش جامعه برمیداره برادر؟! این سرمایه نیست...فقر فرهنگیه این زردمایع و سم فعالیت مدنی است...
2)تکثیر سرطانی ویروس های عضو انجمن ومجمع و...جهت از بین بردن بافت سالم آموزش وپرورش رو ریشه دار بودن فرض نکنید...
3)درمان کنید این سرطان رو...شما یکی از جراحان این تشکیلات باشید و زمینه را جهت ورود افراد شایسته و اصلاح طلب واقعی به این تشکیلات فراهم کنید...
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/14 - 08:27
دوست شاکی
1) ریشه دار بودن و سرمایه اجتماعی یعنی داشتن بیش از 400 شعبه در سراسر کشور و سابقه 40سال فعالیت مسمر با وجود همه مشکلات و معضلات . اینکه شما همه چیر را در تقشیم پست ها می بینید مشکل از از انجمن نیست .
2) اینکه کلمات قلنبه سلمبه بیاورید و طوری بگویید که انگار الان ناشایسته ها در این تشکیلات هستند و باید راه برای ورود بقیه باز شود نقد نیست حمله بدون منطق است .
3) وجود اشکال در یک تشکیلات و هر پدیده انسان سازی یک امر طبیعی است
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/14 - 11:27
اگر تعبیر شما از سرمایه اجتماعی شعبه داشتن است که موسسات مالی اعتباری که پول مردم رو بردند هم بیش از500شعبه در سراسر کشور داشته اند...نه هر که سر بتراشد قلندری داند برادر!!اردوگاه کمونیسم هم 70سال بر جهان سیطره داشت یا تفکرات دگم وپوسیده ای در کشورمان وجود دارد که قدمت بیش از صدسال داردو از دیدگاه انجمن اسلامی معلمان همه بدون منطق هستند و نقدشان فقط کلمات قلنبه سلنبه است و فقط خودشان درست میگن بقیه چیز میگن!!و اگر تکثیر نامتوازن سلول های سرطانی پدیدهای طبیعی است پس شیمی درمانی ومبارزه برای شکست سرطان نامعقول است...برادر منصفانه تأمل کنید این کالبد انجمن سرطانی شده بپذیرید که بتوانید درمانش کنید...
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/14 - 13:30
دوست عزیر ثیاس شما مصداق آن از قیاسش خنده آمد خلق را می باشد . اینجا پول نیست و در اکثر موارد هزینه دادن و کارکردن است . اگر یکرفتار و تشکل را قبول نداریم میتوانیم هر حرفی به آن بگوییم ؟ این مصداق بارز بی اخلاقی است .
حرف هیا شما بی ربط و بی منطق است . شما یا دلیل دارید که دلایلتان را مطرح کنید یا حرف بیربط بزنید . اینجور دوق و دوشاب را به هم چسباندن راحت است . من هم می گویم شما دچار سرطانید و ایجاد فساد کرده اید . این جور حرف زدن کنتور نمی اندازد .
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/14 - 16:54
جناب عظیمی عزیزشخص شما وبسیاری از اعضای انجمن به حق و انصاف آزاده هستید و ثابت شده اید اما باور بفرمایید بخش هایی از این انجمن در نقاطی همچون شهرری سرطانی شده ونیاز به درمان دارد...در ارتباط با کل مجموعه ی انجمن اسلامی نمی توانم صریحاً اظهار نظر کنم اما به یقین شهرری مشکل دارد و روال موجود در عملکرد شهرری به گونه ای است که صدای فرهنگیان اصلاح طلب را هم که می توانستند جذب انجمن شوند را هم در آورده است...نباید فرصت ها را مبدل به تهدید کنند...در بسیاری از موارد به جای حمایت از فرهنگیان شایسته ی اصلاح طلب زیرآبشون روزده اند یا دقیقاً برای افراد فاسد و رانت جوی دلواپس توصیه نامه گرفته اند...یا از آقای فولادوند چندان بخاری جهت برطرف نمودن اجحاف از نیروهای اصلاح طلب شهرستان های تهران بلند نشد و بیشتر گذران زمان کردند و حتی برای خود شما نتوانستند حکم بزنند...اینها عافیت طلبی و توزرد ازآب در آمدن است و دیگه نمیشه قسم حضرت عباس رو باور کرد...
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/11 - 22:22
3)مسائل مربوط به انجمن اسلامی شهرری را با خودشان درمیان بگذارید. صرف وجود اشکال در یک شهرستان را نباید دلیل حمله به انجمن باشد .
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/12 - 08:53
خودشان یعنی کی؟!یعنی دیوار برلین؟!پس شما بعنوان مسوول تشکیلات انجمن اسلامی استان تهران چرا در بهبود وضعیت انجمن اسلامی معلمان شهرری و دست برداشتن ایشان از تخریب و زیرآب زنی و انحصار طلبی و ...اقدامی نمی کنید؟!
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/12 - 22:06
بنده وقتی شما را نمی شناسم و موضوع را نمی دانم به چه موضوعی رسیدگی کنم . ضمن اینکه این مسائل در حیطه وظایف بنده نیست .
پاسخ + 0 0 --
د. عباسی 1397/10/13 - 21:44
نیازی به شناخت من نیست...به انجمن اسلامی شهرری رسیدگی کنید و چند واحد کلاس اخلاق بگذارید تا امثال معاون پشتیبانی ری2 حق سلام و علیک و همکاری در مدرسه رو با زیرآب زدن به جا نیارند!!وقتی شنیدم که زیرآب یکی از همکاران شایسته رو که رفیق مشترکمون و یک فرهنگی آزاده و اصلاح طلب واقعی که قرار بوده بیاد ری 2 و معاون پرورشی بشه رو زده پیش رئیس اداره...حالم از این نفاق بهم خورد...اینجوری فرصت ها رو مبدل به تهدید میکنند!!اونوقت فهمیدم چه اشتباهی کردم که در قضیه ی کهریزک ازش دفاع کردم که نه اینگونه نیست و این وصله ها نمی چسبه!!حق با رفیق مصطفایی بود مثل اینکه!!
پاسخ
سیدهادی عظیمی 1397/10/11 - 22:23
4) موضوع مطلب بنده مشخص است و بهتر است که به جای حمله به انجمن به موضوع و محتوای مطلب بپردازند هرچند انتقاد حق همه افراداست .
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/12 - 08:55
یکی از محورهای اصلی مطلب شما در ارتباط با مداخله ها در سیستم آموزش و پرورش است و خود شما هم به مداخله ی تشکل ها اشاره داشته اید دیگه...بخش اعظمی از این مداخله ها هم از سوی انجمن اسلامی معلمان شهرری انجام شده است...پس بی ربط نیست این عرایض منتقدین...و جواب انتقاد پاسخه و نه تخریب!!
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/14 - 08:33
یکی از محورهای اصلی بوده و لی یک بخش از یکی از سه محور بوده .
پاسخ + +4 0 --
جلال محمدلو 1397/10/12 - 12:29
وقتی این انجمن اسلامی معلمان در حمایت از خود شما که عضو آن تشکل هستید چون اهل بده و بستان نیستید هیچ اقدامی نکرده و الان حدود یک سال است که بدون دریافت حقوق و مزایای ریاست گروه...دو کار مهم و تأثیرگذار را در سیستم ستادی آموزش و پرورش پیش می برید...دیگه سایرین چه انتظاری دارند؟!اصلاً یک بار این انجمن اسلامی معلمان شد بیاد مطالبه گری کنه که چرا برای افرادی که مشکلات اخلاقی و مالی داشته اند حکم ریاست منطقه و معاون اداره کل و...صادر شد اما برای شما بدلیل اصلاح طلب بودن چرا تاکنون حکم صادر نشده است؟!آقای فولادوند که عضو انجمن بودند هم که هیچ کاری برای شما هم انجام ندادند و فقط با وضعیت موجود خودشون رو مطابقت دادند...چرا پاسخی برای این موارد ندارید جناب عظیمی؟!چرا سرگوری گریه می کنید که مرده ای در آن نیست؟! مشکل شما از نجات بهرامی حادتر بوده که تا حالا حکم شما را نزده اند؟!چرا انجمن اسلامی معلمان در این مواقع بدلیل عافیت طلبی سکوت میکنه و چراغ خاموش میشه؟!
پاسخ + +2 0 --
sigaroodi 1397/10/12 - 22:08
آقای فولادوند که عضو شاخص انجمن اسلامی معلمان بودند...در زمان مدیرکلی شهرستان های استان تهران،هیچ اقدامی جهت ارتقای نیروهای توانمند و شاخص این اداره کل انجام ندادند و حتی کارشناس مسوول باقی مانده از دوره ی قبل مضر و دلواپس و پاچه گیر حراست رو که حریف افراد گنده تر از خودش که مشکل دار وصل به جریانات نمیشه و فقط پاچه ی افرادمنتقد مستقل و صریح الهجه رو میگیره رو نتونستند کنار بذارن!!حلوا حلوا که دهن شیرین نمیشه...اصلاح طلبی به حرف نیست...باید یک اقدامی می کرد که نکرد...انجمن اسلامی معلمان استان تهران چرا در برابر بی تحرکی وخنثی بودن فولادوند هیچ اقدامی نکرد؟!
پاسخ + +2 0 --
sigaroodi 1397/10/12 - 22:13
بهتر است عملکرد آقای فولادوند بعنوان مشتی نمونه خروار عملکرد انجمن اسلامی معلمان مورد بررسی قرار گیرد...جز برکناری رئیس یک اداره داخلی اداره کل به دلایل واضح لفت و لیس مالی که بدلیل عدم ایجاد تغییرات بنیادی در زیرساخت ها آنهم اکنون بی اثر شده چه تحول موثری در این اداره کل رقم زدند؟!
پاسخ + 0 0 --
کریمی 1397/10/13 - 21:45
منظورتون از رئیس اداره همون "ننه حسنه"دیگه نه؟!
پاسخ + +2 0 --
میثم موحد 1397/10/15 - 08:03
جناب عظیمی با سلام در ارتباط با عملکرد انجمن اسلامی معلمان چند سوال دارم:
1)چرا تاکنون این تشکلی که شما سرمایه اجتماعی می نامید،به تبعیضی که نسبت به شما روا شده است عکس العملی نداشته است؟مشکل شما از "ننه حسن" حادتر بوده است که آقای فولادوند به دلایل محرز و محکم برکنارش نمودند و الان در آستانه ی معاونت اداره کل شدن است اما حتی حکم شمارا برای یک جایگاه نه چندان مهم بعد از گذشت نزدیک یک سال نزده اند؟
2)این چه قانونی است که با امثال "ننه حسن" و "الف. ر" و برخی زندان رفته ها مشکلی برای انتصاب سمت های بالا نداره اما با شما مشکل داره؟!و آقای فولادوند بعنوان عضو شاخص انجمن اسلامی معلمان نتوانست برای شما نقش تأثیرگذاری ایفاء کنه اما سایر مدیرکل های قبل و بعد ایشان برای افراد مشکل دار تر با قاطعیت و اقتدار می توانند نقش موثر داشته باشند؟!این نشان از عافیت طلبی برخی از اعضای انجمن اسلامی معلمان نیست؟!
پاسخ + 0 0 --
آسیه رضایی 1397/10/15 - 09:56
واقعا جای تأسفه انجمن اسلامی معلمان میاد از اسد نژاد که یک مدرسه رو هم نمیتونه اداره کنه حمایت میکنه اما از اصلاح طلب های توانمند و هزینه داده که فرزند ری هستند حمایت نمیکنه!!اخیراً مشام امثال اسدنژاد تیز شده که شرایط مساعد شده که برگرده و امتیاز بگیره!!!!!!!!!
پاسخ + +2 0 --
کردان 1397/10/15 - 14:35
واقعا متاسفم که امثال اسدنژاد و حسن پور در دوران جدید قصد مطرح شدن دوباره دارند.
پاسخ + 0 0 --
سیری 1397/10/15 - 21:49
با انتصاب ننه حسن دیگه باید در عمل کمیته مقابله بامفاسد مالی و اداری رو تعطیل کنید و دیگه بی خیال همه چی بشید
پاسخ + +1 0 --
بيگدلي 1397/10/16 - 09:59
صادق باشيد آقاي عظيمي خود شما و تشكل انجمن اسلامي معلمان شهرستان هاي تهران در جوشاندن ديگ آموزش و پرورش نقش كمي نداشته ايد دوستان از دخالت ها در اداره شهر ري گفتند و من از بي كفايتي مدير آموزش و پرورش ناحيه دو بهارستان كه از اعضاي انجمن اسلامي معلمان شهريار است و با حمايت امثال شما به رياست رسيده است و امروز دست به سينه در خدمت امام جمعه و نماينده شهرستان هستند
پاسخ + 0 0 --
مصطفی رضوانی 1397/10/16 - 15:13
برادر خود آقای عظیمی یکی از شریف ترین اعضای انجمن اسلامی معلمان است که حتی مورد ظلم این تشکل هم قرار گرفته است...الان بعد از گذشت حدود یک سال از اینکه حکم سرپرستی برای ایشان زده اند و علی رغم اینکه دو وظیفه ی مهم در اداره کل را با هم پیش می برند هنوز حقوق کارشناس را دریافت می کنند!!اما در این مدت نه انجمن اسلامی استان تهران و نه انجمن اسلامی شهریار یک بار اقدام به پیگیری این وضعیت ننموده اند که چرا برای افراد پرونده دار مالی و اخلاقی و سیاسی و...که بعضاً در دوره ی سیاه گذشته هم مسوولیت داشته اند...حکم های بالاتر زده می شود اما برای ایشان که پایبندی به قانون اساسی و پرهیزکاری از ویژگیهای متصل ایشان است تاکنون حکم نزده اند؟!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
مصطفی رضوانی 1397/10/16 - 15:16
شما برای بی کفایتی مدیر ناحیه خودتان مستنداتی ارائه کنید و شفاف سازی کنید و مطمئن باشید که مدیرکل محترم حتماً رصد می کنند و این موضوع را مکتوب به اطلاع انجمن اسلامی استان منعکیس کنید قطعاً انجمن اسلامی استان با وجود بزرگانی همچون خود جناب عظیمی به این موضوع رسسیدگی می کنند.قرار نیست کسی از نردبام انجمن اسلامی بالا برود و جای دیگری خوش خدمتی کند...
پاسخ + 0 0 --
سیدهادی عظیمی 1397/10/17 - 22:58
دوست عزیز
بنده به بیشتر موارد مطروحه از طرف شما انتقاد دارم و آن را ناصحیح می دانم و اساسا نقشی هم در انتخاب برادر ارجمندمان که ریاست منطقه بهارستان 2را برعهده دارند نداشته ام و تا زمان انتصاب ایشان از این مطلب بی خبر بوده ام و لی تاجاییکه میدانم ایشان از نیروهای بومی آن منطقه محسوب می گردد . همچنین با توجه به روحیه ای که ایشان دارند می توانید مطالب خود را به صورت رودرو با خودشان درمیان بگذارید . به نظر میرسد گفت و گو به صوار نزدیک تر است و ایشان هم حتما از نظر دوستان منتقد ناصح دلسور همفکر استقبال می کند.
پاسخ + +2 0 --
نورالدین 1397/10/19 - 11:31
سیدهادی عزیز باید بدانی که كه همه همچون شما عادل و صادق نيستند...!!
باید بدانی که همواره کلاه افراد درست و صديق همانند شماپس معرکه است ولی افراد شیاد و فاسد مشکلی ندارند!!
باید بدانی که افرادی که معمولاً در حوزه ی سياست وارد می شوند خودخواه و منفعت طلب هستند...
باید بدانی که در ازاي هر دوستی،دشمني هم هست....

باید بدانی که به باورهای اخلاقی خود ايمان نداشته باشی،چون موفقیت از آن آنانی است که معمولاً به هیچ اصل اخلاقی پایبند نیستند...
باید بدانی كه همه حرفها را نشنوی و سخن درست را نگویی....چون نه تنها تأثیری ندارد بلکه برایت دردسر هم ایجاد می کند!!
باید بدانی که فكر و شعور ما ارزنی ارزش ندارد،و کار برای دل کردن در سیستم آموزش و پرورش بی معناست...همواره باید تسليم هياهو شد و اگر خود را بر حق مي داند، پاي سخنت نايست و با تمام قوا منافق باش که آینده از نفاق پیشگان و نون به نرخ روز خورهاست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور