صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" این قاعده مربوط به پرداخت حق الزحمه تکمیل ظرفیت که پول مستقیم به حساب همکار واریز نمی شود بلکه در این باره این ادارات هستند که تصمیم نهایی را می گیرند به چه دلیل است؟ "

انتقاد یک هنرآموز از عملکرد اداره آموزش و پرورش قوچان و اداره کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط یک هنرآموز هرستان های قوچان برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ رسمی مسئولان اعلام می کند .

انتقاد یک هنرآموز از عملکرد اداره آموزش و پرورش قوچان و اداره کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

با سلام و احترام
اینجانب هنرآموز یکی از هنرستان های قوچان (خراسان رضوی) هستم.

چندی پیش نامه ای مبنی بر عدم پرداخت حق الزحمه کارورزی کارآموزی و تکمیل ظرفیت هنرستانهای سراسر کشور از سال 95 تا کنون به این رسانه ارسال نمودم. بابت انتشار فوری و بی کم و کاست آن سپاسگزاری صمیمانه ای از دست اندرکاران سایت صدای معلم دارم.


حال پس از حدود 2 سال به حمد ا... گویا وزیر و همکاران مسئول صدای بنده و سایر ذینفعانی چون مرا شنیدند و مبلغی را به ادارات آموزش و پرورش نواحی برای پرداخت حق الزحمه ما ارسال نمودند. اما کارشناس مسئول فنی و حرفه ای شهرستان قوچان (احمد قویدل) و معاون آموزشی (عبدالرضا عیدی) با هم تصمیم گرفته اند که تنها مبلغ مربوط به حق الزحمه فقط 8 هفته از 36 هفته بودجه اختصاص یافته برای این منظور را به حساب من و سایر همکارانم که دو سال قبل زحمات بسیاری (آن هم در هنرستان کارودانش با دانش آموزان از نظر اخلاقی و درسی بد) کشیدیم، واریز نمایند.

ایشان پس از اعتراض بنده اعلام داشتند که شما دروغ گو هستید و حق شما بیش از این نیست و ما مابقی مبلغ در نظر گرفته شده از سوی وزارت را به وزارت آموزش و پرورش برگشت داده ایم. در حالی که متوجه شدم حتی ریالی به وزارت برگشت داده نشده است.
پس از پیگیری های بسیار بالاخره ثابت نمودم که حق با من است و کارشناس بررسی شکایت قوچان (آقای عطاء... محمدنیا) نیز در جلسه ای با ایشان به بررسی هرچه بیشتر موضوع پرداختند. کارشناس و معاون آموزش متوسطه هر دو اعلام داشتند که اشتباه نموده اند و باید حق امثال من که ضایع شده به نحوی مجددا پرداخت گردد.

مقرر گردید در نوبت بعدی تخصیص اعتبار برای نوبت تکمیل ظرفیت شهرستان قوچان حق همکارانی دیگر را تضییع نموده و از حق ایشان به امثال من بدهند.


حال من چند سوال اساسی در ذهن دارم که خواهشمندم در صورت امکان همکاران به من پاسخ دهند:
1- این قاعده مربوط به پرداخت حق الزحمه تکمیل ظرفیت که پول مستقیم به حساب همکار واریز نمی شود بلکه در این باره این ادارات هستند که تصمیم نهایی را می گیرند به چه دلیل است؟
2- آیا خرج نمودن این مبالغی که از این بابتها به ادارات تخصیص می یابد و معمولا حقوق همکارانی نظیر من نوعی ضایع می شود، جهت برگزاری مراسمی نظیر 12 اردیبهشت و ... جایز است؟
3- چگونه می توان ثابت نمود که این مبالغ بر خلاف ادعای مسئولین به حساب بیت المال برگشت داده نشده ؟ به عبارت دیگر پیگیری این مبالغ از نظر قانونی فراتر از رسیدگی به شکایات اداره آموزش و پرورش منطقه چگونه میسر است؟


البته من از طریق سایت شکایات وزارت آموزش و پرورش (Shekayat.medu.ir) نیز همین شکایت را مطرح نمودم اما متوجه شدم که این شکایت باز هم به دست کارشناس رسیدگی به شکایات شهرستان محل خدمتم ارجاع داده می شود. حتی زمانی که خودم شخصا به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز مراجعه نمودم نهایتا به نتیجه نرسیدم.
در پایان مجددا نهایت تقدیر و تشکر را از شما همکاران محترم رسانه دلنشین صدای معلم دارم .


"درد دل خویش را با که گویم داد دل خویش را از که جویم"


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد یک هنرآموز از عملکرد اداره آموزش و پرورش قوچان و اداره کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

سه شنبه, 11 دی 1397 ساعت 12:56 خوانده شده: 207 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
کارشناس ستاد 1397/10/12 - 12:00
آقای کمره یی که مدیر اداره کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش است واجد سرسوزنی تخصص ، تجربه ، انگیزه و توان در این حوزه نیست و صرفا بر اساس عضویت در انجمن اسلامی معلمان و حمایت های داوود محمدی نماینده اصلاح طلب !! مجلس در این جایگاه قرار گرفته اند .متاسفانه ستاد آموزش و پرورش گوشت قربانی شده که میان اعضای تشکل های صنفی به ویژه این انجمن اسلامی معلمان توزیع شده است
پاسخ + +4 0 --
هاشمی 1397/10/12 - 15:24
آقای کمره ای همواره در سیستم بی در و پیکر آموزش و پرورش رشد ناپلئونی را بدون تخصص و سوابق قابل قبول تجربه کرده اند و به مدد انجمن اسلامی معلمان و پایین آمدن سطح وزارتخانه در حد امثال بطحایی و زینی وند و .... خواب وزارت می بینند .
پاسخ + +1 0 --
حسین 1397/10/12 - 19:42
نمونه کوچکی از .... در اموزش وپرورش قوچان است که بیشتر ازاین می توان دید که خود اموزش وپرورش این شهر کوچک بازاره مکاره شده برای منافع طلبان است
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/10/13 - 13:17
در شهرستان خوی از سال 94 تا به امروز هیچ حق کارآموزی و کارورزی داده نشده است.
پاسخ + 0 0 --
بهمنیار 1398/02/09 - 12:10
اداره آموزش وپرورش قوچان به مسایل همکاران ورفاه همکار هیچ توجهی نمیشودبنده برای دوسال آخرخدمتم تقاضای پست معاونت نمودم پذیرش نکردندکه منتقل شدم به شهرستان دیگری که الان معاون پرورشی هستم.وام تعاونم بایکسال انتظارحذف نمودندبه بهانه عدم توانایی دردیافت اقساط که من انتقال موقت هستم دراداره مقصدهم توان انتظارودریافت وام راندارم.درسال 85بخاطربخشنامه کلانشهرهاازمشهدمنتقل قوچان شدم که بجزیک گروه درآن زمان هیچ مزایایی ندادند.امیدکه شان ومنزلت معلم جایگاه اصلی خودرایافته وتوجه ویژه ای به قشرفرهنگی شود.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور