چاپ کردن این صفحه

" در کشوری که همه رسانه های اصول گرا و اصلاح طلب فقط و فقط در فکر بزرگ کردن مشکلات آموزش و پرورش برای بهره گیری جهت منافع سیاسی و غیر سیاسی خود هستند باید قدر این رسانه مستقل را دانست زیرا جنس این رسانه فقط فقط از جنس معلم است و دیگر هیچ "

شکایت از صدای معلم ؛ رسانه ای که تاوان استقلال خود را می پردازد !

بهرام یعقوبی / دبیر ناحیه سه تبریز

گروه رسانه/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ « مهدی بهرامی اقدم » روحانی و موسس مدرسه قرآن و عترت بناب از مدیر صدای معلم به اتهام " نشر اکاذیب در فضای مجازی " شکایت کرده است .

« صدای معلم » پیش تر و در دفعات متعدد نسبت به ادامه چنین روندی در برخورد با معلمان منتقد به « سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش هشدار داده بود .

بخشی از کارنامه « سید محمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش در مورد " معلمان منتقد " :

در  وزارت بطحایی مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از معلمان منتقد شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از سایت عصر خبر شکایت کرد . ( این جا )

مدیر کل آموزش و پرورش قم هم در ردیف شکات قرار گرفته است .

اخیرا هم مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز به صف شکایت کنندگان پیوسته است .

یکی از نکات قابل توجه ، قابل تامل و البته قابل تحسین در وزارت فانی و دانش آشتیانی سعه صدر بالا  و تحمل مخالفان و منتقدان نسبت به سیاست ها و عملکردهای وزارت آموزش و پرورش بود .

اما گویی « سید محمد بطحایی » دارد در این زمینه رکورد می زند .

شاید بتوان پایه گذار چنین فضایی را در وزارت یک ساله بطحایی ، « علی اللهیار ترکمن » دانست .... ( این جا )

« صدای معلم » از مسئولیت شناسی آقای بهرام یعقوبی تشکر و قدردانی می کند .

« صدای معلم » از همه همکاران و دوستانی که در این مدت حمایت های بی دریغ خود را نسبت به رسانه خودشان ابراز داشته اند تشکر و قدردانی می کند .

شکایت از صدای معلم رسانه مستقل معلمان در این وانفسای بی تحرکی، بی خیالی و بی خبری معلمان کشور از وضعیت شغلی خویش و دخالت بی حد و حصر نهادهای بیرون از آموزش و پرورش، این فقط رسانه مجازی "صدای معلم" است که با دستان خالی و با کوهی عظیم از مشکلات کوچک و بزرگ -- و با درگیر شدن درگلادیاتوری بی پایانی که در آن حریفان تا بن دندان مسلح به جنگ یک سرباز رفته اند— پنجه در پنجه حریفان انداخته است.

این رسانه که تنها با هزینه شخصی و بسیار محدود جناب آقای پور سلیمان ایجاد شده است رفته رفته جایگاه خود را در میان معلمان کشور بازیافته است.هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب راه بسیار طولانی و بسیار سخت وجود دارد،اما مطالب منتشره در این سایت به وسیله معلمان سراسر کشور نشان از جایگاه بی بدیل این رسانه در بین معلمان، دانش آموزان، دانشجو معلمان و حتی اولیای دانش آموزان دارد.

این جایگاه بسیار مهم و ممتاز که با دستان خالی و هزینه بسیار محدود به دست آمده است قدرت طلبان اقتدار گرا را به طمع انداخته است تا با شیوه های گوناگون به جنگ این رسانه رفته و امیدوارند تا با استفاده از خود معلمان یا دانش آموزان درب این رسانه مستقل را تخته کنند تا راحت تر بتوانند بر اسب سرکش خودشان بتازنند.

نفوذ این رسانه به حدی گسترش یافته است که در ایران به این بزرگی کوچکترین مسله آموزش و پرورش کشور را مطلع می شود و در کمترین زمان ممکن نسبت به انتشار آن اقدام می کند.

این دستاورد بزرگ که با کمک معلمان این کشور ایجاد شده است،نهادهای اقتدارگرای دولتی و غیر دولتی را به تکاپو انداخته است.زیرا آنها با داشتن تمام ویژگی های یک رسانه اعم از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و پول و منابع انسانی از رسیدن به جایگاهی که "صدای معلم" به آن دست یافته است ناتوانند.از سوی دیگر همزمان با این ناتوانی، رقیب بسیار پرقدرت و بسیار پر نفوذی را در جلوی خود می بینند که توان رقابت با آن را در خود نمی بینند.اما اینها هرگز خود را بازنده این میدان نمی دانند.

اگر در چارجوب قاعده بازی رسانه ای کار را می بازند اقدام به بر هم زدن این قاعده بازی می کنند.

البته در این برهم زدن قاعده بازی همه توان خود را اعم از نهادهای دولتی و غیر دولتی، گروههای فشار، نمایندگان مجلس و ....به کار می گیرند.

معلمان این کشور دریافته اند که اگر قرار است رسانه ای مسایل و مشکلات آنها را بدون حب و بغض منتشر کرده و پیگیری نماید،این رسانه فقط و فقط "صدای معلم" است که البته قدرت و نفوذ خود را از همین مخاطبان خود می گیرد.

شکایت از صدای معلم رسانه مستقل معلمان

اگر چه هنوز درصدی از معلمان کشور با این رسانه ارتباط برقرار نکرده اند اما قراین و شواهد نشان می دهد که نسبت به سالهای اولیه ایجاد این رسانه، مخاطبان آن بسیار گسترش یافته اند. این جایگاه بسیار مهم و ممتاز که با دستان خالی و هزینه بسیار محدود به دست آمده است قدرت طلبان اقتدار گرا را به طمع انداخته است تا با شیوه های گوناگون به جنگ این رسانه رفته و امیدوارند تا با استفاده از خود معلمان یا دانش آموزان درب این رسانه مستقل را تخته کنند تا راحت تر بتوانند بر اسب سرکش خودشان بتازنند

نگارنده از معلمان سراسر کشور دعوت می نماید که با حمایتهای مادی و غیر مادی خود این رسانه برای پیگیری مسایل و مشکلات حوزه خودشان یاری بکنند.

این رسانه مال تک تک معلمان این کشور است.

در کشوری که همه رسانه های اصول گرا و اصلاح طلب فقط و فقط در فکر بزرگ کردن مشکلات آموزش و پرورش برای بهره گیری جهت منافع سیاسی و غیر سیاسی خود هستند باید قدر این رسانه مستقل را دانست زیرا جنس این رسانه فقط فقط از جنس معلم است و دیگر هیچ.

پس حمایتهای بی دریغ خودتان را به این رسانه ارزانی بدارید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شکایت از صدای معلم رسانه مستقل معلمان

شنبه, 15 دی 1397 22:38 خوانده شده: 388 دفعه

در همین زمینه بخوانید: