صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" باید معلمانی داشته باشیم که یک سر و گردن از جامعه خود بالاتر باشند به طوری که این شاخص بودن دولت و جامعه را وادار سازد تا آموزش و پرورش را به اولویت اول کشور قرار دهد "

شکایت از صدای معلم : ممکن است فرد بعدی ما باشیم !

محمد رضاخواه

گروه رسانه/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ « مهدی بهرامی اقدم » روحانی و موسس مدرسه قرآن و عترت بناب از مدیر صدای معلم به اتهام " نشر اکاذیب در فضای مجازی " شکایت کرده است .

« صدای معلم » پیش تر و در دفعات متعدد نسبت به ادامه چنین روندی در برخورد با معلمان منتقد به « سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش هشدار داده بود .

بخشی از کارنامه « سید محمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش در مورد " معلمان منتقد " :

در  وزارت بطحایی مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از معلمان منتقد شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از سایت عصر خبر شکایت کرد . ( این جا )

مدیر کل آموزش و پرورش قم هم در ردیف شکات قرار گرفته است .

اخیرا هم مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز به صف شکایت کنندگان پیوسته است .

یکی از نکات قابل توجه ، قابل تامل و البته قابل تحسین در وزارت فانی و دانش آشتیانی سعه صدر بالا  و تحمل مخالفان و منتقدان نسبت به سیاست ها و عملکردهای وزارت آموزش و پرورش بود .

اما گویی « سید محمد بطحایی » دارد در این زمینه رکورد می زند .

شاید بتوان پایه گذار چنین فضایی را در وزارت یک ساله بطحایی ، « علی اللهیار ترکمن » دانست .... ( این جا )

« صدای معلم » از مسئولیت شناسی آقای « محمد رضاخواه » تشکر و قدردانی می کند .

« صدای معلم » از همه همکاران و دوستانی که در این مدت حمایت های بی دریغ خود را نسبت به رسانه خودشان ابراز داشته اند تشکر و قدردانی می کند .

شکایت از صدای معلم و بی تفاوتی فرهنگیان و فعالان حوزه رسانه آموزش و پرورش

در سخنان وزیر آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی بارها شنیده ام که از مخاطبانش سوال می کند آخرین کتابی که خوانده اید چه بوده است و معمولا با جمعیتی روبه رو می شود که با سکوت خود عملا می گویند کتابی نخوانده ایم و سپس وزیر ابراز گلایه می کند که اگر بخواهیم مدرسه را به کانون های فرهنگی در محله ها تبدیل کنیم و یا آموزش و پرورش را به اولویت اول جامعه تبدیل کنیم باید معلمانی داشته باشیم که یک سر و گردن از جامعه خود بالاتر باشند به طوری که این شاخص بودن دولت و جامعه را وادار سازد تا آموزش و پرورش را به اولویت اول  کشور قرار دهد. آنها را تنها نگذاریم و از این افراد با علم اینکه همه معلم هستیم و دسترسی بسیار کمی به بسیاری از امکانات داریم حمایت کنیم و حداقل با انتشار یادداشت هایی مانع بروز چنین شکایت هایی شویم و یا از ادامه پرونده شاکی را به روش های مختلف منصرف کنیم و با پاسخگو کردن مدیران آموزش و پرورش آنها را وارد این مسایل کرده تا این مشکلات را در داخل مجموعه حل کنند

چند وقتی است برای همکاران و دوستان معلم و فرهنگی ام  مشکلات مختلفی به وجود می آید که همه این مشکلات به دلیل فعالیت های فوق برنامه ای است که در فضای آموزش و پرورش انجام می دهند و یا به دلیل نگاه متفاوت تر آن ها نسبت به سایر فرهنگیان به آموزش و پرورش است و اتفاقا این ها جز همان افرادی هستند که وزیر آموزش و پرورش به دنبال آنها می گردد و سعی می کند سایر معلمان را نیز به چنین راه و روشی متمایل سازد.

اما می بینیم راهی که وزیر آموزش و پرورش به درست به سایر فرهنگیان نشان می دهد راه چندان بی خطری نیست و مشکلاتی برای افراد به وجود می آورد. معلمانی که مثل همه ما در جامعه فقط معلم هستند و به هیچ دستگاه و ارگان دیگری وابسته نیستند که در این مواقع از آنها حمایت کند و یا با واسطه مشکلات آنها را حل کند.

یکی از موارد اخیر شکایتی است که یک روحانی موسس مدرسه قرآن و عترت از علی پورسلیمان مدیر صدای معلم انجام داده است و وی را به دلیل انتشار نامه ای از معلمان شهر بناب با عنوان :


" اعتراض فرهنگیان شهرستان بناب نسبت به دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول و غیرپاسخ گو " نسبت به انجام برخی تصمیم ها و برخی واگذاری ها شکایت کرده اند و به همین دلیل باید علی پور سلیمان باید  به دادگاه برود و پاسخگوی این شکایت باشد.

متاسفانه این قبیل شکایت ها و اعتراض ها در فضای فعالان رسانه ای فرهنگیان چندان منعکس نشد و نظر آنان را جلب نکرد، گویی که وقتی می شنویم مدیر صدای معلم، یاد مدیران دستگاه های دولتی با کلی کارمند و سرمایه مالی می افتیم که هر کاری را بخواهند انجام می دهند و به راحتی با هر جایی ارتباط می گیرند در حالی که مدیر صدای معلم، علی پورسلیمان فقط یک معلم هست و مانند همه ما معلم ها علی رغم اینکه با مشکلات متنوعی در زندگی روبه رو است اما به دلیل تلاش دو چندانش در حوزه خبر رسانی و تحلیل مسایل آموزش وپرورش فعالیت می کند و با هیچ جایی ارتباط ندارد‌ و این نادیده گیری فعالان حوزه رسانه در برابر  چنین مشکلاتی ، این فرد یا هر فرد دیگری با این ویژگی ها را دچار آسیب پذیری و یا کمرنگ شدن فعالیت شان می کند.

شکایت از صدای معلم و بی تفاوتی فرهنگیان و فعالان حوزه رسانه آموزش و پرورش

از این رو لازم می دانم در درجه اول از وزیر آموزش و پرورش که در جمع های مختلف خواهان معلم هایی با شاخص هایی بالاتر از سطح جامعه هست و از طرفی از همه فعالان رسانه ای بخواهم تا اگر یکی از فعالان حوزه رسانه یا صنفی یا ... فرهنگی با مشکلی مواجه می شود آنها را تنها نگذاریم و از این افراد با علم اینکه همه معلم هستیم و دسترسی بسیار کمی به بسیاری از امکانات داریم حمایت کنیم و حداقل با انتشار یادداشت هایی مانع بروز چنین شکایت هایی شویم و یا از ادامه پرونده شاکی را به روش های مختلف منصرف کنیم و با پاسخگو کردن مدیران آموزش و پرورش آنها را وارد این مسایل کرده تا این مشکلات را در داخل مجموعه حل کنند و بدانیم که ممکن است فرد بعدی ما باشیم  و در چنین حالتی چه انتظاری از فعالان رسانه ای فرهنگی داریم؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شکایت از صدای معلم و بی تفاوتی فرهنگیان و فعالان حوزه رسانه آموزش و پرورش

یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 16:11 خوانده شده: 303 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
کاکتوس 1397/10/16 - 17:16
حالا تاریخ دادگاه کیه؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/16 - 17:55
می خواهی شهادت بدهید؟!
مطمئن تر و قابل اعتمادتر از
شما وجود ندارد. چه شود!!!!!
پاسخ + 0 0 --
خمارلو 1397/10/16 - 22:10
تو سیستم ستادی آموزش وپرورش حراست یک دادگاه دائمی یکطرفه است که گاهی زورش به دانه درشت هایی همچون "ننه حسن" نمیرسه اما یقه ی منتقدین رومی چسبه...یه کارشناس مسوول دلواپس چیزنشسته که از دوره ی قبل نگهداریش میکنند بی دلیل!! به جایی که بیاد جلوی این مفسده ها روبگیره فقط پاچه چارتا کارشناس بی اختیار رو میگیره...یا میان به پروپای صدای معلم می پیچند درحالی که صدها مشکل و فرد مسأله دار در سیستم به همه چی ظلم می کنند و آبروی عالم و آدم رو می برند!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/10/17 - 11:31
جالب بود و قابل تامل و تدبر و...
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/10/16 - 18:46
تمام ضربه ها ازناحیه ی خودمعلم به اوواردمی شود وزیرازیک جهت حرف درستی زده است معلم آگاه برای خود ودیگران ارزش قائل می شود وتن به بندگی وبردگی نخواهد داد وبرای آزاده بودن وآزاده زیستن خود ودیگران تلاش می کند ولی معلم ناآگاه متاسفانه هم خودراغرق می کند وهم نسل آینده را غرق می کند
متاسفانه مدیر محترم صدای معلم در میان جمعیت بزرگ فرهنگیان تنهاست وحتی نامهربانی هایی از این افرادمی بیند
امیدوارم خداونداز ایشان را حمایت کند تا به آرزوی بزرگشان که ارتقای آ.پ کشور است برسند
تاما متحد نشویم وپشت سر این عزیزان قرارنگیریم واز این فرصت طلایی استفاده نکنیم حمایت های خداوند هم از ما سلب خواهد شد
قدرزر زرگر شناسد قدرگوهر گوهری
پاسخ + +6 0 --
علی صادقی/ مشاور 1397/10/16 - 22:55
با سلام
« کیفیّت هر نظام آموزشی به کیفبّت معلّمان آن وابسته است، در حقیقت هیچ کشوری نمی تواند از سطح معلّمانش فراتر رود. »
همایش بین المللی یونسکو 1990
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/18 - 18:50
ایا معلمانی که ریر راه پله های فقر بسر میبرندچقدر باید انگیزه داشته باشندایا درحال حاضر کارگران روز مزد با این میزان درامد کار خواهند کرد مسولین هم که فقط حرفهای قشنگ میزنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور