صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" قاعدتا در مدرسه ی جناب بهرامی اقدم به فرزندان کشورمان ، آداب گفت و گو ، استدلال ، منطق ، و از همه مهمتر اخلاق و مدارا آموزش داده می شود و راهکار شکایت به عدلیه و قاضی و دادگاه بردن نه اولین اقدام که آخرین آن می تواند باشد "

" رسانه ها مروج خیر عمومی "

حسین میرزانیا/ همکار صدای معلم

گروه رسانه/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ « مهدی بهرامی اقدم » روحانی و موسس مدرسه قرآن و عترت بناب از مدیر صدای معلم به اتهام " نشر اکاذیب در فضای مجازی " شکایت کرده است .

« صدای معلم » پیش تر و در دفعات متعدد نسبت به ادامه چنین روندی در برخورد با معلمان منتقد به « سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش هشدار داده بود .

بخشی از کارنامه « سید محمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش در مورد " معلمان منتقد " :

در  وزارت بطحایی مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از معلمان منتقد شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از سایت عصر خبر شکایت کرد . ( این جا )

مدیر کل آموزش و پرورش قم هم در ردیف شکات قرار گرفته است .

اخیرا هم مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز به صف شکایت کنندگان پیوسته است .

یکی از نکات قابل توجه ، قابل تامل و البته قابل تحسین در وزارت فانی و دانش آشتیانی سعه صدر بالا  و تحمل مخالفان و منتقدان نسبت به سیاست ها و عملکردهای وزارت آموزش و پرورش بود .

اما گویی « سید محمد بطحایی » دارد در این زمینه رکورد می زند .

شاید بتوان پایه گذار چنین فضایی را در وزارت یک ساله بطحایی ، « علی اللهیار ترکمن » دانست .... ( این جا )

« صدای معلم » از مسئولیت شناسی و آگاه سازی آقای « حسین میرزانیا » تشکر و قدردانی می کند .

« صدای معلم » از همه همکاران و دوستانی که در این مدت حمایت های بی دریغ خود را نسبت به رسانه خودشان ابراز داشته اند تشکر و قدردانی می کند .

رسانه ها مروج خیر عمومی و شکایت از صدای معلم  خبر شکایت جناب آقای مهدی بهرامی اقدم موسس مدرسه ی قرآن و عترت شهر بناب از مدیر سایت " صدای معلم " را از منظر یک شهروند و یک آموزگار نه درست می دانم نه مفید .

درست نمی دانم چرا که خطا یا اشتباه و یا اختلاف نظر فرهنگی راهکار فرهنگی می طلبد ، و مفید نیست چرا که پایانی فرهنگی و مفید برای تبادل افکار ندارد و مجرای قضایی را برای خود برگزیده است .

فرض محال که محال نیست و ما فرض را بر این می گیریم که مدیر محترم صدای معلم مرتکب خطا یا اشتباهی شده است  ؛  جامعه از جناب بهرامی اقدم هم به عنوان یک شهروند ملبس به لباس روحانیت و هم در جایگاه موسس یک پایگاه دینی و اعتقادی که قاعدتا درس اخلاق و فرهنگ در آن تدریس می شود ، و مبلغ گفت و گو و مدارا و اسوه ی حسنه می باشند ، انتظار دارد پاسخ لازم و متقن خود را به مدیر سایت ارائه کند تا در اولین فرصت پاسخ ایشان منتشر شود.

قاعدتا طبق ضوابط و قوانین مدیر صدای معلم نیز موظف به انتشار پاسخ می باشد و این هم درست ترین راهکار است هم مفیدترین آن .

رسانه ها مروج خیر عمومی و شکایت از صدای معلم

« صدای معلم » یک رسانه ی فراحزبی ، فرا طبقاتی ، فرا گروهی و فرا قومی و نژادی و دینی می باشد و با مخاطبان گسترده و محبوبیت ملی خود در این سال های دشوار و پراز سنگلاخ در خدمت ترویج علم و آموزش های موثر در آموزش و پرورش ، دفاع از حقوق معلمان و دانش آموزان ، ارتقا ء جایگاه فرهنگ در سطوح تصمیم گیری حاکمیتی و آیینه ی تمام نمای دردها ، بحران ها ، کج کارکردیها در نظام تعلیم و تربیت کشور بوده است  ؛ از این رو چنین رسانه ی مستقل ، صریح الهجه ، شفاف و قانونمندی ، به دنبال بسط " خیر عمومی " است و هیچ سود یا منفعت جویی شخصی ، باندی ، فرقه ای ، سیاسی و ...در آن هدف گذاری نشده است .

نگاهی به پیشینه و بایگانی این رسانه تصدیق کننده ی داوری نگارنده می باشد .

 

قاعدتا در مدرسه ی جناب بهرامی اقدم به فرزندان کشورمان ، آداب گفت و گو ، استدلال ، منطق ، و از همه مهمتر اخلاق و مدارا آموزش داده می شود و راهکار شکایت به عدلیه و قاضی و دادگاه بردن نه اولین اقدام که آخرین آن می تواند باشد . بستن دهان ها یا شکستن قلم ها در میان هیچ ملتی و در تاریخ هیچ سرزمینی نشانه ای از پیروزی یا قدرت استدلال نبوده است و افتخاری به همراه نداشته است

رسانه ها مروج خیر عمومی و شکایت از صدای معلم

در عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات ، و در قرنی که گفت و گو جایگاه پرارج و بلندمرتبه ای در روابط میان ملت ها ، دولت ها ، و اصناف و طبقات و تک تک شهروندان یافته است ، به طریق اولی متولیان و صاحبان کرسی تعلیم و تربیت ، بیش و پیش از همه باید مقید به گفتمان زمانه باشند و خود در پندار و گفتار و کردار نیک ( خیر عمومی )  پیشگام باشند .

بستن دهان ها یا شکستن قلم ها در میان هیچ ملتی و در تاریخ هیچ سرزمینی نشانه ای از پیروزی یا قدرت استدلال نبوده است و افتخاری به همراه نداشته است .

رسانه ها نبض یک جامعه ی زنده ، فعال و در جست و جوی توسعه هستند و جامعه ی ایرانی را سزاوار آن نیست که خود را از چنین حس گرهای حیاتی محروم سازد .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

رسانه ها مروج خیر عمومی و شکایت از صدای معلم

دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 22:22 خوانده شده: 196 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
معلمی از بناب 1397/10/17 - 22:56
احسنت بر شما برادر عزیز واقعا که حق مطلب را خوب ادا کردید ان شاء الله گوش شنوایی برای شنیدن این سخنان که برگرفته از کتاب مقدس ما قرآن و راه و روش بزرگان‌دبن و ادب است باشد.
پاسخ + +3 0 --
نجاریان 1397/10/18 - 10:11
بیست سال پیش در تربیت معلم شهید مفتح یه جوانی مسوول پرورشی بود که ابا رو دوش می انداخت و مشابه ملبسین به لباس روحانیت نماز جماعت برگزرا می کرد...و نماینده حزب ا...در شهرری بود...اخیراً با بودجه ی بیت المال از حدود هفت هشت سال پیش شرکت مکاپ رو تأسیس کرده که فقط با خانم های مجرد جوان آرایشگر و فعال در حوزه ی لوازم آرایشی همکاری میکنه...بزنید تو گوگل عکسشو کنار 500خانم جوان میتوانید در شرکت مکاپ مشاهده کنید...الان همه چی تغییر کرده دیگه!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/18 - 14:02
جَلّ الجلاله !!!!!! از کرامات شیخ ما همین را بس.........
پاسخ + 0 0 --
معل 1397/10/18 - 14:01
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند خود به خلوت آن کار دیگر می کنند
پاسخ
همکار 1397/10/18 - 20:52
اولاً بهتر بود جناب بهرامی اقدم بجای شکایت پاسخ منطقی ارائه می کرد تا جامعه ی فرهنگی و افکار عموی در خصوص مسائلی که ایشان آنرا نشر اکاذیب می خوانند و عملکرد ایشان قضاوت می نمودند چرا که با این شکایت علاوه بر تخریب خود به علت خارج شدن از جاده ی منطق، در ذهن افکار عمومی هم سوال ایجاد کردند. ثانیاً چرا شکایت از رسانه؟ اگر راست می گویند شکایت را از کسی بکنند که مدعی آن مسائلی است که جناب بهرامی فرد آن را اتهام می خوانذ.
پاسخ
نصیر 1397/10/18 - 21:03
همانطوریکه از اسمش معلوم است کار رسانه رساندن صدا به گوش مسئولین و افکار عمومی و بیدار کردن مردم است و هم مسئول رسانه و هم کسی که به رسانه پیام می فرستد با ابزارهای امروزی قابل رصد و پیگیری است. و تاریخ رسانه نشان می دهد در این میان اکثراً کسانی که بعنوان مافیا منافع شان به خطر می افتد اقدام به خفه کردن رسانه ها می کنند و با این کارشان نشان می دهند که یا پاسخ منطقی به افکار عمومی ندارند و یا به افکار عمومی و مردم ارزش قائل نیستند و شکایت از رسانه در صورتی منطقی است که رسانه دفاعیات شخص را منشر نکند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور