صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" طبق قانون، تجسس از احوال اشخاص و سؤال از افراد مبنی بر شمارش و عنوان نمودن گناهان ممنوع و بر خلاف قوانین اسلامی است، در حالی که این موارد در لابه لای رفتار های گزینش گر گاهی به صورت عیان و گاهی زیرکانه اقدام می شود "

نقدی بر عملکرد " گزینش " در آموزش و پرورش

محمدرضا عادل خانی

نقدی بر عملکرد گزینش و هسته های گزینش در آموزش و پرورش  به بهانه پانزدهم دیماه روز گزینش

 

ضمن عرض تبریک به مناسبت روز گزینش، بر اساس تجربه شخصی و تحقیقاتی که در زمینه عملکرد گزینش آموزش و پرورش داشته ام، مواردی را بررسی کرده ام.

 

 اولویت توانایی معلم بودن- ریاکاری

وقتی سوالات مصاحبه از زمان آخرین حضور در راهپیمایی، نماز جمعه و اصطلاحات تخصصی رساله توضیح المسایل و..... باشد و در این حین هیچ سوالی از تخصص معلمی پرسیده نشود، موجب ایجاد محدودیت‌هایی می شودکه مستخدم و یا دانشجو را مجبور به ریاکاری می کند؛ آیا یک فرد ریاکار می توان معلم خوبی باشد؟!

دانش آموز از نظر ظاهری با معلمی ارتباط برقرار می کند که به روز، دارای ظاهری آراسته و امروزی باشد، اما گزینشگر دانشجو معلم را به خاطر ریش پرفسوری، شلوار جین و حتی کتان، تی شرت و..... باز خواست می کند .

در دوران تربیت معلمی هم دانشگاهی هایی داشتیم که اصلا توان صحبت کردن و برقراری حداقل ارتباط نداشتند؛ آن ها به جای گذراندن آموزش مناسب و گذشتن از فیلتر های تخصصی معلمی از فیلتر گزینش عبور می کنند و حال یا کارشناس گزینش و یا معلم هستند و مرا یاد ویدویی منتشر شده از یک کلاس درس می اندازند که معلم به دلیل برخورد غیر حرفه ای موجبات کتک خوردن خودش را از دانش آموز فراهم کرد.

 نقدی بر عملکرد گزینش و هسته های گزینش در آموزش و پرورش

 برخورد نامناسب، غیر اسلامی و نگاه سلیقه ای- عدم رعایت حریم شخصی

یکی از بدترین اتفاقات که در روند تحقیق و گزینش برای داوطلبین پیش می آید، قضاوت سلیقه و برخورد غیر حرفه ای، غیر عادلانه، بر خلاف قوانین و موازین اسلامی گزینشگران می باشد که عمده ناراحتی را در بدنه جوان آموزش و پرورش پدید آورده است.

دانشجو معلم و یا مستخدم جدید باید آن گونه که گزینشگر می خواهد باشد و لزومی بر دارا بودن شرایط عمومی نیست؛ یعنی کافیست شما احترام خاصی برای مسوولین گزینش قائل باشید و یا از جایی سفارش شوید.

( در موارد زیادی نگاه از بالا به پایین مسوول گزینش ناحیه و سلام و احترام از روی ترس به آنان توسط کارکنان پیمانی و غیر رسمی به گوش می رسد. )

طبق قانون، تجسس از احوال اشخاص و سؤال از افراد مبنی بر شمارش و عنوان نمودن گناهان ممنوع و بر خلاف قوانین اسلامی است، در حالی که این موارد در لابه لای رفتار های گزینش گر گاهی به صورت عیان و گاهی زیرکانه اقدام می شود.

در مواردی فرد محقق شروع به تحقیق گسترده با هدف یافتن نقطه ضعف از داوطلب می کند و به جای آنکه از افراد معتبر تحقیق کنند از دانشجویان خاص و غیر معتبر تحقیق می کنند و وقتی در روند مصاحبه نسبت به گزارشات مغرضانه اعتراض می کنی با این جواب که "از دانشجویان  مورد اعتماد خودمان گزارش گرفته ایم" روبه رو می شوی.

( از جمله مهم ترین تخلفات محقق این است که از گزارشات به اثبات نرسیده پرونده به نزدیکان و دوستان وی خبر می دهد و این یعنی از بین بردن آبروی افراد. )

نوشتن چیزی بر خلاف اظهارات داوطلب در برگه گزینشگر، حرف گذاشتن در دهان داوطلب و تهمت زدن به شیوه حرفه ای و با رفتارهای روانشناسانه از دیگر تخلفاتی است که در ادارات گزینش معمول است.

بر طبق قانون در موارد عدم احراز صلاحیت، پرونده به اشخاص دیگر واگذار می گردد که این امر در ظاهر انجام می شود اما در واقع همکاری و همراهی همکاران گزینشی یک اداره و حتی با اداره بالادستی موجبات  اعمال سلیقه بر روی داوطلب را فراهم می سازد.

نقدی بر عملکرد گزینش و هسته های گزینش در آموزش و پرورش

 فضای حاکم در مصاحبه

فضایی حاکم در مصاحبه کاملا شبیه به تعاریف از محل بازجویی است، لذا این فضا با تاثیر بخشی از رفتار نامناسب گزینشگر باعث معذب شدن داوطلب می گردد.

 

 تهدید و ارعاب

اتفاق خنده داری که در این پرونده ها رخ می دهد، طرح یک مساله از گزارشات افراد امین هسته های گزینش و نسبت دادن به داوطلب می باشد، حال داوطلب باید بکوشد تا موضوع را رد کند و در این حین معمولا مسوول مربوطه اقدام به تهدید اینکه "در پرونده ات ریزتر می شویم و....." می کند.

 

افتخار ادارات گزینش در جذب جوانان به عنوان کارشناسان تحقیقات و گزینش

در حالی که تخلفات و تخطی از قوانین گزینشگران سن دار و با تجربه اصلاح نشده، فردی ناپخته و بدون حداقل تجربه و ارتباط اجتماعی را به عنوان کارشناس گزینش و تحقیقات انتخاب می کنند و این ضربه مهلک بر بدنه آموزش و پرورش است.

شما دانشجو معلمی طرد شده و منزوی که از روی تنگ نظری شروع به تجسس، خبرچینی، ضبط صدا و رفتارهای غیرعادی و جاسوسانه می کند را در نظر بگیرید؛ بعد از پایان دوره دانشجویی به عنوان کارشناس گزینش منصوب می شود و بر مسند قضاوت می نشیند، آیا فاتحه آموزش و پرورش را نباید خواند؟!

 

روحیات گزینشگران

افرادی که گستره ارتباطی شان در آموزش و پرورش معمولا با همکاران گزینشی خود می باشد و به دلیل حس خود برتر بینی و سوظن فراوانی که نسبت به دیگران دارند معمولا دیگر فرهنگیان حداقل ارتباط را با آن ها برقرار می کنند.

وقتی از افراد درباره علاقه به گزینش و گزینشگران و یا روحیات آن ها سوال می شود معمولا با پاسخ اینکه "حس بدی نسبت به آن ها دارند و اینکه گزینشگران افراد هستند با روحیات خاص که بازی کردن با آینده و سرنوشت افراد به هر قیمتی برای آن ها کار ساده ایست" روبه رو می شویم.

نقدی بر عملکرد گزینش و هسته های گزینش در آموزش و پرورش

دید سیاسی و تک بعدی بودن نیروهای جزئی

دید سیاسی قالب نیروهای جزئی در ادارات گزینش معمولا اصولگرایی افراطیست که در نتیجه باعث برخورد آزار دهنده، فشار بر فعالین دانشجویی و رد صلاحیت آن ها می شود.

( رییس جمهور یکی از ارکان هیات عالی گزینش کشور می باشند و  در مواردی در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی (که از حمایت اصلاح طلبان برخوردار بود) از توهین به ایشان و طرفدارهایشان گزارشاتی داده می شد. )

 

 نتایج معمول

یکی از اتفاقات معمول در روند گزینش برای افرادی که رد صلاحیت می شوند به این صورت می باشد که روند تحقیقات و رسیدگی به پرونده را نزدیک به یکسال طول می دهند و در نتیجه پرونده به هیات مرکزی گزینش ارسال می شود، حال اگر رای هسته گزینش ناحق باشد، از جایی سفارش بشوی و گزینشگر حال خوبی داشته باشد پرونده با عنوان "غمض عین" یعنی چشم پوشی و بخشش به هسته گزینش باز می گردد و پس از ارشاد با اعمال انفصال از خدمت (حذف سابقه خدمت، حقوق و.....) از زمانی که رد صلاحیت شدی و تا زمانی که بخشیده می شوی برای همیشه در پرونده کاری ات می ماند.

کانال شخصی


نقدی بر عملکرد گزینش و هسته های گزینش در آموزش و پرورش

سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 12:54 خوانده شده: 402 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
امامی 1397/10/18 - 13:48
سلام

بدترین روز زندگی ام بود. پر از لرز و نگرانی. بدنم یخ بود و قلبم می لرزید.
اما در قبال هر سئوال واقعیت را پاسخ دادم و عاقلانه عمل کردم چون قبل از بنده تحقیقات محلی را انجام داده بودند.
امروز که با نوشتۀ همکار ارجمند خود ، به آن روز سفر کردم ، متأسفانه دیدم که تمامی ثانیه ها و حتی سئوالات را به خاطر دارم !!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/18 - 23:48
یک بار اگر در زندگی تجسم واقعی الهه دوزخ را دیده باشم 20سال پیش و در اتاقک های کوچک مصاحبه که البته بیشتر شبیه بازجویی بود و چقدر اون بازجو و یا مصاحبه گر چهره ی کریه و وحشتناکی داشت و سوالات رابه گونه ای می پرسید که گویی از یک متجاوز یا قاتل زنجیره ای بازپرسی میکنه!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/18 - 14:00
در گزینش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ ها باید هر سه حیطه شناختی،نگرشی و روانی حرکتی مورد دقت و بررسی قرار بگیرد.متاسفانه در مواردی در دانشگاه فرهنگیان دیده شده دانشجویانی هستند که حتی سلامت فکری هم ندارند چه برسد به توانایی معلمی، رعایت قانون و پایبندی به آن در گزینش رعایت شود.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/10/18 - 14:10
سلام

پس ابتدا دیدگاه جامعه را نسبت به امر گزینش اصلاح سازیم که هدف از گزینش ، زیر رو کردن نوع و میزان مقبولیت اعمال مذهبی افراد در پیشگاه خداوندی نیست و اصل ولاتجسسوا را رعایت نمائیم.
هدف از گزینش ، غربالگری توانایی روحی ، جسمی ، عقلی ، اخلاقی و مهارتی و تخصصی افراد واجدالشرایط برای یک شغل است.
پاسخ
دبیر 1397/10/18 - 15:53
مخصوصا پیر دخترهایی که در ادارات هستند انتقام همه زندگی شان را از خانمهای جوان و متاهل می گیرند ،تنها دلخوشی شان جاسوسی برای حراست است
پاسخ + 0 0 --
مینا محمدی 1397/10/18 - 23:54
این جمله ی بسیار سخیف وتوهین آمیزی است و معمولاً این کلمه ی توهین آمیز از سوی کسانی مورد استفاده قرار میگیره که موضوع ازدواج خیلی براشون مهمه وتمام رویاهای جوانیشان ازدواج بوده و حالا که به این مهم رسیده اند و غرایزشون اطفاءشده...دخترانی که بهردلیل ازدواج ننموده اند را اینگونه خطاب قرار می دهند!!همه چیز به این موضوعات ختم نمی شود...اتفاقاً خیلی اوقات کارهای شنیعی جهت تخریب دیگران برخی آقایون انجام می دهند و نان بری می کنند که عواطف خانم ها مانع از انجام آنهاست...
پاسخ + 0 0 --
حسن درویشی 1397/10/19 - 07:11
پیر دختر؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا گاهی آدم تعجب می کند از اینکه چطور یک فرهنگی می تواند چنین واژه هایی را برای مثلا تحقیر و به عنوان یک عیب و برچسب ناجور به کار ببرد
یک فرد عامی وبیسواد اگر از واژه هایی مثل پیر دختر وترشیذه و ....استفاده کند شاید قابل درک باشد اما یک فرهنگی اینگونه صحبت کند واقعا جای تاسف دارد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/10/19 - 09:08
سلام
همکاران محترم سرکار خانم محمدی و جناب آقای درویشی ،

رسوب واژه پیردختر برای ما ایرانیان ریشۀ تاریخی - فرهنگی دارد. چون در گذشته، ازدواج زودرس حاکم بود و تنها وظیفه زنان باروری و همسرداری ، تلقی می شد برای تحریک و واداشتن دختران جوان به ازدواج زودهنگام ، از چنین واژه هایی استفاده می شده است . همانند جملۀ خورده شدن گوشت برادر مرده برای افرادی که اهل غیبت هستند و در قرآن است که نشانۀ قباحت عمل است. لذا بیشتر دختران برای این که در آن مقطح زمانی چنین قلمداد نشوند تن به ازدواج زودرس و محرومیت خود از حقوق اجتماعی می دادند. البته بنده برای پسران هم شنیده ام.
برای حذف رسوب فرهنگی اصطلاحات نکوهیده ، کار فرهنگی لازم است که رسانه ها به خصوص صدا و سیما ، مسئولیت سنگینی دارند. کانال دیگر اصلاح ساختار غلط فرهنگی آموزش در کلاس های درسی است که وظیفۀ ما معلمان است. تشکر.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/19 - 09:44
این وهن است برای افراد فهیم و فرهنگیان که در میانشان همکارانی با با این طرز فکر حضور دارند که از این کلمات افراد فاقد تربیت و اصالت و هویت استفاده می کنند!!این تأهل چه امتیازی است که اینگونه مورد تفاخر قرار میگیرد؟!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/19 - 11:21
با نظر ایشان موافقم ادارات آموزش و پرورش در جهت حل مشکل ارباب رجوع گامی برنمیدارند در 90 درصد موارد هدف پاس کاری ارباب رجوع است خانمهایی که به هر دلیل تمایل به زندگی مشترک نداشته اند در غالب موارد زمان و توان بیشتری برای این امر صرف می کنند تا سایر کارمندان و آقایان ، متاسفانه این مورد در ادارات آموزش و پرورش نسبت به سایر سازمانها محسوس تر است
پاسخ + +2 0 --
حاج حسینی 1397/10/19 - 09:47
الان موضوع مهمتر از گزینش ...موضوع شنود در ادارات کل و ادارات است...هر بار گوشی را در اداره کل بوق که مشکلات متعددی هم در زمینه ی ایجاد مشکل برای همکاران فعال مدنی و صاحب قلم تاکنون ایجاد نموده است برمی داریم...صداهایی مبهم همچون بوق و نویز و...شنیده می شود و گویی کسی جایی دیگر گوشی را برمی دارد....آیا شنودنقض واضح حقوق شهروندی نیست؟!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/21 - 21:48
مسول گزینشی که خودش مشغول برنامه رابطه با بیوه ها و .....بود و بعد یه شبه استخدامش کرد را کجای دلمان بزاریم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.




نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور