صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

همکارانم ! بیاییم یکبار برای همیشه این مشکل را حل نماییم و ‌اجازه ندهیم دیگران بخواهند با نگاه ترحم آمیز به ما منزلت ظاهری اعطا کنند

در حاشیه شکایت از صدای معلم ؛ منزلت را به خود برگردانیم

سعید رستگار/ فعال فرهنگی

گروه رسانه/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ « مهدی بهرامی اقدم » روحانی و موسس مدرسه قرآن و عترت بناب از مدیر صدای معلم به اتهام " نشر اکاذیب در فضای مجازی " شکایت کرده است .

« صدای معلم » پیش تر و در دفعات متعدد نسبت به ادامه چنین روندی در برخورد با معلمان منتقد به « سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش هشدار داده بود .

بخشی از کارنامه « سید محمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش در مورد " معلمان منتقد " :

در  وزارت بطحایی مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از معلمان منتقد شکایت کرد .

در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از سایت عصر خبر شکایت کرد . ( این جا )

مدیر کل آموزش و پرورش قم هم در ردیف شکات قرار گرفته است .

اخیرا هم مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز به صف شکایت کنندگان پیوسته است .

یکی از نکات قابل توجه ، قابل تامل و البته قابل تحسین در وزارت فانی و دانش آشتیانی سعه صدر بالا  و تحمل مخالفان و منتقدان نسبت به سیاست ها و عملکردهای وزارت آموزش و پرورش بود .

اما گویی « سید محمد بطحایی » دارد در این زمینه رکورد می زند .

شاید بتوان پایه گذار چنین فضایی را در وزارت یک ساله بطحایی ، « علی اللهیار ترکمن » دانست .... ( این جا )

« صدای معلم » از مسئولیت شناسی و آگاه سازی آقای « سعید رستگار » تشکر و قدردانی می کند .

« صدای معلم » از همه همکاران و دوستانی که در این مدت حمایت های بی دریغ خود را نسبت به رسانه خودشان ابراز داشته اند تشکر و قدردانی می کند .

شکایت از صدای معلم و احیای منزلت فرهنگیان

وقتی یادداشت خانم مینو امامی « حاشیه شکایت از مدیر صدای معلم »را مطالعه کردم برخود لازم دانستم مطلبی را اول به خودم و بعد به دیگر همکارانم درسراسر کشور یادآور شوم که :

”از ماست که بر ماست !”


واقعیت اینکه با خواندن این مطلب یاد گذشته ی نه چندان دور خود ‌و خانواده افتادم و آن اینکه به عرض برسانم پدر بنده بازنشسته شرکت واحد اتوبوسرانی تهران می باشد .

یادم می آید وقتی ما در تهران سکونت داشتیم و ایشان از لحاظ جسمی توان بیشتری داشتند در اکثر زمانی که از منزل به قصد مکانی خارج می شدیم ابتدا مسیری ما را پیاده همراه می برد و بعد از آن فقط از طریق اتوبوس های شرکت واحد ما طی مسیر می نمودیم .

نکته ای که قابل توجه بود اینکه ما در هیچ ایستگاهی نیاز به توقف نداشتیم و فقط همان طور که از پیاده رو طی مسیر می کردیم ایشان حواسش از دور به ماشین های اتوبوس شرکت واحد بود و البته کارت شناسایی خود را نیز آماده در دست داشت و به محضی که در طی مسیر پیاده روی ماشین اتوبوس شرکت واحد را می دید دستش را که کارت شناسایی اش در آن بود بلند می نمود و راننده محترم شرکت واحد فقط به صرف رویت آرم شرکت واحد بلافاصله با هر سرعتی و هر تعداد مسافری که درهر مسیر داشت می ایستاد و تمامی اعضای خانواده به همراه پدر به صورت رایگان سوار اتوبوس می شدیم و در مورد پیاده شدن نیز نهایت همراهی ‌و همکاری را می نمود .

شکایت از صدای معلم و احیای منزلت فرهنگیان

آری !

این چیزی جز عزت ‌، احترام و منزلت نبود که البته فقط و فقط توسط خود رانندگان شرکت واحد مرسوم شده بود لذا آنها از این طریق نهایت منزلت رابرای همدیگر قائل می شدند تا نیاز به احترام ، منزلت و ارزش توسط دیگران نباشند.


 رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی که از اقشار متوسط جامعه بودند و کمترین حقوق را با بیشترین مشقت ها ، ناملایمت ها و ... از مسئولین تا مسافرین گرفته ، می دیدند با این کار خود برای همدیگر جایگزین انتخاب نمودند و به انتخابشان احترام ‌و ارزش می گذاشتند و افتخار می ورزیدند .


اما اکنون نکته ای را که می خواستم یادآورشوم به خودم ودیگر همکارانم این است که ما فرهنگیان باید قبل از معیشیت دنبال منزلت باشیم ‌و به واسطه ی آن معیشت و ... را به دست آوریم و این محقق نمی شود مگر اینکه خود برای همدیگر ارزش ، احترام و منزلت قائل نشویم .


همکارانم ! بیاییم یکبار برای همیشه این مشکل را حل نماییم و  ‌اجازه ندهیم دیگران بخواهند با نگاه ترحم آمیز به ما منزلت ظاهری اعطا کنند .
آیا به واسطه اینکه ما فرهنگیان زیاد هستیم و مهمترین وظیفه مان تربیت اشرف مخلوقات هست باید به چشم زیادی دیده شویم ؟!


امروز تمامی اقشار جامعه و مسئولین حکومتی از عالی ترین مقام تا عادی ترین فرد به صورت مستقیم با مادر ارتباط هستند و بزرگترین سرمایه مادی و معنوی عمرشان را در اختیار ما قرار دادند اما چطور می‌شود که متاسفانه بیشترین آنها  با نگاه ترحم آمیز و اجباری به ما حقمان را اهدا می نمایند نه اینکه حق مان را تحویل مان دهند !


آری ؛ ما فرهنگیان همان طور که در یادداشت سرکار خانم امامی آمده است باید بخل و حسد و کینه و... را کنار بگذاریم و ما که نیمی از جامعه آماری کشور را در بر داریم با افتخار به خود و شغل مان با سری بلند به همدیگر ببالیم ‌و افتخار کنیم تا منزلت واقعی ما برگردد .


بیاییم دست در دست هم با پشتوانه همدیگر ، با نقد ، پیشنهاد و راهکار در موفقیت یکدیگر سهیم شویم و اجازه ندهیم که از بالا به ما نگاهی ترحم آمیز داشته باشند .


بیاییم با موفقیت همکارانمان از وزیر تا یک خدمتگذار یا سرایدار مدرسه خوشحال شویم از ناراحتی هم ناراحت شویم . بیاییم یاری برای هم در شب تار شویم .

شکایت از صدای معلم و احیای منزلت فرهنگیان

اکنون در زمانی که رسانه ی پرمخاطب صدای معلم با سردبیری فردی که از جنس خودمان هست و مورد شکایت قرار گرفته است آن هم به جهت رساندن صدای ما فرهنگیان  ؛ حال درست یا نادرست ولی با شهامت انتقال دهنده مطالب به تمامی مسئولین بوده ، هست و خواهد بود .

لذا اکنون بر همه ی ما معلمین لازم بلکه واجب است یاری رسان ایشان که البته یاری رسان خودمان شویم ‌و حال در این زمان و فرصت استثنایی منزلت را به همدیگر اهدا نماییم تا صدای ما فرهنگیان رساتر از قبل با پشتوانه ی هم در جهت احقاق حق نه چیز اضافی یا خارج از وظیفه ی مان به دور از هر نوع گرایش یا غرض سیاسی و... به گوش تمامی ملت بزرگوار به ویژه مسئولین محترم برسانیم .


و البته در سوی دیگر از شاکیان گرامی که از همکارانمان هستند نیز تقاضا داریم با سرلوحه قراردادن این مهم و حذف شکایت خود اکنون مسائل درون خانوادگی خود را با سعه ی صدر و روی گشاده و با تکریم ارباب رجوع حل نماییم و به فرزندانمان صبوری ، تحمل و پذیرش نقد و... را چه درست یا نادرست آموزش بدهیم .
باشد که این آغاز منزلتی نو برای ما فرهنگیان به دست خودمان گردد که البته و قطعا در صورت تحقق ، معیشت اولیه و بدون فاصله با دیگر اقشار جامعه را همراه خواهد داشت .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شکایت از صدای معلم و احیای منزلت فرهنگیان

سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 22:11 خوانده شده: 328 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ
حمید نظری 1397/10/18 - 23:34
متاسفانه شخص مورد نظر معلم‌ و فرهنگی نیستند و فقط با نگاه اقتصادی و مادی وارد کارهای آموزشی شده اند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/18 - 23:36
متاسفانه جامعه امروز نگاه ترحم آمیز که نه! اساسا دیدگاه بدی در مورد معلمان دارد،شاید حرف و عمل معلمان فاصله زیادی با هم دارد و شاید در میان این قشر میلیونی افرادی هستند که این شغل مقدس را زیر سوال می برند.متاسفانه بین بعضی معلمان باب شده که قشر باسوادی هستند و نباید از حق خود گذشت کنند. دست به شکایت بالایی دارند و....برخورد بدی با محصلین و همکاران دارند. این افراد شغل معلمی را در جامعه کم ارزش کرده اند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/10/19 - 07:57
با سلام و احترام
همکار بزرگوار، جناب آقای رستگار،

یکی از زیباترین و واقعی ترین جملات متن عبارت است:

......"تا نیاز به احترام ، منزلت و ارزش توسط دیگران نداشته باشند."

عمده اشتباه اکثر ما این است که در انتظار تزریق احترام و منزلت و ارزش از بیرون به خودمان هستیم و برای همین طی 40 سال نتنها بدان دست نیافته ایم، بلکه از آن فاصله هم گرفته ایم.
ما باید خودمان برای خود ارزش قائل شویم و حامی و مدافع هم باشیم تا به اتفاق و انسجام زبانزد دست یابیم. اما چون همه با هم نیستیم و آستانۀ تحمل همدیگر را کمتر داریم از هر منفذی بر ما تازیده می شود.از لطف و عنایت حضرتعالی سپاسگزارم.
توفیق الهی نصیب تان.
پاسخ + +3 0 --
شاکی 1397/10/19 - 09:41
الان این کمیته ی حقوقی سازمان معلمان چرا نمیاد بیانیه بده و این اقدام رو محکوم کنه؟!!!!حتماً چون صدای معلم مسوولیت ستادی نداره!!همه چیز توی این آموزش و پرورش شده بده بستان!!!!!!!!!!!
پاسخ + +4 0 --
شهاب 1397/10/19 - 13:19
منزلت ما درگرو اتحاد،همدلی وعزت نفس ماست
اگر این سه ضلع مثلث منزلت را درست کنیم به همه چیز خواهیم رسید
پاسخ + 0 -1 --
بهزاد 1397/10/19 - 22:28
سلام همکار بزرگوار. در مورد اینکه ما معلم ها باید خودمون حرمت خودمونو نگه داریم باشما موافقم که گفته اند:حرمت امام زاده به متولیشه ولی راستش من متوجه نشدم چرا باید رانندگان محترمی که شما رو در دوران کودکی با پدر محترمتون سوار میکردن هر جایی به حرمت شما وایسن. این فرمایش شما منو یاد اون جمله الکی ای میندازه که میگن تو آلمان سه قشر هستند که تو چراغ قرمز نمی ایستند. برادر بزرگوار به نظر من اون احترام نابه جایی که قبلنا برای معلما میذاشتن غلط بود و بعضی بی حرمتی های الان هم غلط.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور