صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" در دوران بطحايي مشكلات قضايي و امنيتي زيادي براي معلمان و فعالان صنفي و رسانه اي آموزش و پرورش رخ داده است "

تنها سیاست " صدای معلم " صدای معلم بودن است : دفاع از آزاد اندیشی از وزارت آموزش و پرورش رخت بر بسته است

انديشه دانا

گروه رسانه/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ « مهدی بهرامی اقدم » روحانی و موسس مدرسه قرآن و عترت بناب از مدیر صدای معلم به اتهام " نشر اکاذیب در فضای مجازی " شکایت کرده است .

به تازگی « سازمان سنجش و آموزش کشور » هم به صف شکات علیه صدای معلم پیوسته است .

« صدای معلم » پیش تر و در دفعات متعدد نسبت به ادامه چنین روندی در برخورد با معلمان منتقد به « سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش هشدار داده بود .

معاون رئیس جمهور رییس سازمان اداری و استخدامی کشور به تازگی گفته است : ( این جا )

" برخی کارگزاران، مدیران و کارکنان دولت به مفهوم حقوق شهروندی آشنا و مسلط نیستند .

آموزش حقوق شهروندی در نظام اداری به کارکنان بر اساس برنامه ای که از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شده است باید در دستور کار مدیران باشد.
مردم باید مطالبه گری کنند و مدیران ملزم به پاسخ گویی هستند ... )

موضع وزیر آموزش و پرورش تاکنون " سکوت " بوده است .

بخشی از کارنامه « سید محمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش در مورد " معلمان منتقد " :

* در  وزارت بطحایی مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان شکایت کرد .

* در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از معلمان منتقد شکایت کرد .

* در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از سایت عصر خبر شکایت کرد . ( این جا )

* مدیر کل آموزش و پرورش قم هم در ردیف شکات قرار گرفته است .

* اخیرا هم مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز به صف شکایت کنندگان پیوسته است .

یکی از نکات قابل توجه ، قابل تامل و البته قابل تحسین در وزارت فانی و دانش آشتیانی سعه صدر بالا  و تحمل مخالفان و منتقدان نسبت به سیاست ها و عملکردهای وزارت آموزش و پرورش بود .

اما گویی « سید محمد بطحایی » دارد در این زمینه رکورد می زند .

شاید بتوان پایه گذار چنین فضایی را در وزارت یک ساله بطحایی ، « علی اللهیار ترکمن » دانست ...... ( این جا )

« صدای معلم » از مسئولیت شناسی و آگاه سازی " این نیروی ستادی " تشکر و قدردانی می کند .

« صدای معلم » از همه همکاران و دوستانی که در این مدت حمایت های بی دریغ خود را نسبت به رسانه خودشان ابراز داشته اند تشکر و قدردانی می کند .

نقد عملکرد بطحایی و شکایت از صدای معلم

از همان روزي كه سيد محمد بطحايي به عنوان وزير آموزش و پرورش از سوي رييس جمهور به مجلس شوراي اسلامي معرفي شد در كنار مخالفت ها و موافقت هايي كه با آمدن وي به وزارت آموزش و پروش انجام گرفت ، صاحب نظران و كارشناسان متعددي بودند كه با وجود انتقادات زيادي كه به اين انتخاب داشتند ، پس از راي اعتماد و انتصاب وي ، درجهت ارتقاي نظام آموزشي دست از نقد و مخالفت برداشتند و چون دلسوز تعليم و تربيت بودند همراهي با برنامه هاي وي را در دستور كار خود قرار دادند. اما بطحايي در اين حدوداً 16ماهي كه وزير آموزش و پرورش شده است با اقداماتي كه انجام داد ، نتوانسته به آن باورها و اعتمادها ،پاسخی درخور بدهد . آنقدر در اين مدت با تصميمات يك طرفه و برنامه هاي  کم محتوا و غوغا پروري هاي رسانه اي ، ضربه بر پيكره آموزش و پرورش وارد شده است  كه امروز بخش عظيمي از جامعه فرهنگيان دلِ خوشي از دوران وزارت وي ندارند. بطحايي يك تنه هر چه ديگران در تعليم و تربيت ايران رشته كرده اند را پنبه مي كند و بدون عذاب وجدان و وقفه به برنامه هاي غير كارشناسانه خود ادامه مي دهد

متاسفانه بطحايي كاري به اين نارضايتي ها و خرابي هاي اوضاع و احوال تعليم و تربيت ندارد و بدون بهره مندی از خرد جمعی به سمت اهداف خيالي و نامعتبر ذهن خودش مي رود.

وزير آموزش و پرورش با دخالت هاي پسر و داماد خود و صدالبته دخالت هاي نمايندگان مجلس و نوبخت و واعظي و.. .، تا حدي كه توانسته است  مصیبت های برنامه ای و سیاستگذاری  بر سر آموزش و پرورش آورده است.

نقد عملکرد بطحایی و شکایت از صدای معلم

من به جاي رييس جمهور بودم قبل از،  قبل از، قبل از حل مسائل اقتصادي و تنگي معيشت ، خروج بطحايي را از كابينه دولت خود انجام مي دادم ، آنقدر كه اين فرد براي آموزش و پرورش كشور زيان و ضرر دارد .  
بطحايي يك تنه هر چه ديگران در تعليم و تربيت ايران رشته كرده اند را پنبه مي كند و بدون عذاب وجدان و وقفه به برنامه هاي غير كارشناسانه خود ادامه مي دهد. عدم رعايت حقوق دانش آموزان، عدم رعايت حقوق صنفي و حقيقي معلمان، مشكلات ايمني مدارس، كمبود تجهيزات ، كمبود نيروي انساني، طرح خريد خدمات آموزشي، كاهش كيفيت آموزشي، آزمون مدارس استعدادهاي درخشان، و...، انتصاب هاي غلط و بدون كارشناسي افراد همچون علي الهيار تركمن، امير علي نعمت الهي ، و... و بسيار موارد ديگر كه در حوصله اين يادداشت نمي گنجد ، تنها گوشه اي از اقدامات نابخردانه بطحايي در مدت وزارتش است . معاونت حقوقي وزارت آموزش و پرورش در دوران بطحايي كارش اين شده است كه امضاي نمايندگان براي استيضاح وزير را پس بگيرد.  در برنامه های وزارت محمد بطحایی دفاع  از حق معلمی و استقلال فکری آنان وجود ندارد


محمد بطحايي باخودش چه فكر مي كند كه به جاي پرداختن به اصول اوليه تعليم وتربيت (كه متاسفانه در اين كشور مناطق بسياري وجود دارد كه بي بهره از آن مانده اند) از برنامه هايي سخن به ميان مي آورد كه به جز در مدارس برخوردار در مدرسه ديگري امكان اجراي آنها وجود ندارد.

بطحايي چند كلمه را قبل از وزير شدن حفظ كرده است و طوطي وار همان ها را مي گويد و برنامه تحولي خودش مي داند؛ تمرين زندگي كردن  و مهارت آموزي در مدارس، حذف آزمون هاي ورودي مدارس، حذف كتاب هاي كمك آموزشي ، حذف كنكور ، اسباب بازي هاو... واقعا وزير آموزش و پرورش يك مملكت - كه يك شبه تصميم به ادغام دو مركز مهم و استراتژيك در ساختار وزراتخانه مي گيرد و ادعاي كار كارشناسي مي كند در حالي كه روساي اين دو بخش ستادي از اين تصميم مطلع نبودند – بايد چنين باشد؟!

نقد عملکرد بطحایی و شکایت از صدای معلم

در دوران بطحايي مشكلات قضايي و امنيتي زيادي براي معلمان و فعالان صنفي و رسانه اي آموزش و پرورش رخ داده است كه در تمامي آنها وي به يك عنصر بي اثر مبدل شده و نه تنها با استفاده از ظرفيت وزارتخانه اقدام حقوقي انجام نمي دهد بلكه در بسياري از موارد جرقه اوليه را به دست ماموران امنيتي و قضايي داده است و خود را به كناري كشانده كه مثلا از دست و عهده من خارج است.

در مورد اخیر هم که از علی پورسلیمان مدیر رسانه «صدای معلم» که در واقع تا کنون تنها سیاستش صدای معلم بودن است ،  شکایتی از سوی موسس مدرسه قرآن و عترت بناب انجام شده است  که هیچ واکنشی از سوی وزیر آموزش و پرورش نسبت به این موضوع نشده است . فراموش نشود که  پورسلیمان وام دار هیچ حزب و دسته و گروهی نیست و آزاداندیشانه از حق و حقوق معلمان و دانش آموزان دفاع می کند.

معاونت حقوقي وزارت آموزش و پرورش در دوران بطحايي كارش اين شده است كه امضاي نمايندگان براي استيضاح وزير را پس بگيرد.  در برنامه های وزارت محمد بطحایی دفاع  از حق معلمی و استقلال فکری آنان وجود ندارد.
بطحايي با خودش چه فكر مي كند كه تا اين حد نابخردانه و غير منطقي  فكر و رفتار مي كند.
اميدوارم زودتر از آنچه در تصورمان مي گنجد يا خودش استعفا بدهدو برود و يا آن ديگران، كمكي كنند و آموزش و پرورش را از وجود چنين وزيري نجات دهند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 20 دی 1397 ساعت 23:29 خوانده شده: 198 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/10/21 - 11:47
ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد
در دام مانده باشد صیاد رفته باشد
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/21 - 12:52
از آه دردناکی سازم خبر دلت را
وقتی که کوه صبرم بر باد رفته باشد...
درود بر همکار ناشناس...
البته برای تشکل ها و احزاب اتفاقات خوبی افتاده...اما برای منتقدین واهالی قلم و کنشگران مدنی مستقل مشکلات زیادی از قبیل قطع اضافه کار و نادیده گرفتن توانمندی ها و عدم پاسخ به استعلام اطلاعات و عدم صدور حکم شغلی و حتی فراموش شدن از سوی رفقای گرمابه و گلستان دیروز رخ داده است...حتی در مواردی ما زیاران چشم یاری داشتیم...!!!!!!
پاسخ + 0 -1 --
شهاب 1397/10/21 - 12:01
اگرمعلم متحد وبیدارباشد صدای اوخاموش نخواهد شد
پاسخ + +1 0 --
علی 1397/10/21 - 21:25
شما که صدای ما هستید خواهش می کنم به نوبخت بگید یارانه را همراه با حقوق نریزه بلکه زودتر بریزه چون می خواهم سر کار برم ماشینم بنزینش تموم شده و پول بنزین ندارم و پول تاکسی هم ندارم و چند روز است که نمیتونم سر کار برم
. خواهشمند است صدای ما فرهنگیان فقیر و بیچاره را به نوبخت برسونید با تشکر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور