صدای معلم

مگر دستگاه تعليم و تربيت كشور كم متولي و كارشناس و معلم دارد كه بايد از بيرون اين دستگاه پرچمدار تحولات و تغييرات آموزشي ظهور كند ؟

دست از سر آموزش و پرورش برداريد لطفا ... دخالت غیرکارشناسی ممنوع !

زهرا علي اكبري

دخالت های غیرکارشناسی در آموزش و پرورش و مجید حسینی در صدا و سیما

"مجید حسینی امشب در حالی مهمان برنامه «تب تاب» شبکه سوم بود که رکورد رای منفی در طول 6 برنامه این مجموعه را از آن خود کرد. خبرآنلاين26/10/1397"

يكي از چالش هاي جدي كه امروز نظام آموزشي با آن روبه رو است ، ورود افراد غير متخصص به انتقاد و پيشنهاد در حوزه هاي مختلف آموزش و پرورش است . افرادي  كه نه تنها تخصصي در امر مربوطه را ندارند بلكه با زاويه هاي سياسي و خاستگاه هاي شُهره شدن به اين عرصه پا گذاشته اند و به جهت گستره وسيع مخاطبان و ذي نفعان اين سيستم ، در مواردي هم با اقبال عمومي مواجه شده اند.

اين كارشناسان كاربلد در حوزه هاي غير آموزشي و نابلد در اين حوزه،  توانسته اند در فضاي نظام آموزشي با بهره گيري از ظرفيت فضاي مجازي و همراهي رسانه هاي ملي در ذهن دانش آموزان، والدين و معلمان تاثيراتي بگذارند، بدون آنكه فرصتي دهند تا مخاطب با كنكاشي منطقي و استوار به نقدهاي آنان واكنش نشان دهد.

بر كسي پوشيده نيست كه كنكور و يا همان آزمون ورودي دانشگاه ها بيش از آنكه فوايدي در فرايند ادامه تحصيل دانش آموزان داشته باشد، خسران هاي روحي و دانشي در پي دارد .

دخالت های غیرکارشناسی در آموزش و پرورش و مجید حسینی در صدا و سیما

چندين سال است با گرم شدن بازار تبليغات موسسات كنكور و نشر كتاب هاي كمك درسي ،بيش از گذشته در جهت حذف جريان كنكور گام برداشته شده است . اما آنچه اين ميان جاي تعجب دارد اين است كه مگر دستگاه تعليم و تربيت كشور كم متولي و كارشناس و معلم دارد كه بايد از بيرون اين دستگاه پرچمدار تحولات و تغييرات آموزشي ظهور كند ؟

قصد نگارنده اين يادداشت اين نخواهد بود كه چاكراه هاي پيشنهاددهي و البته انتقادات به روي آموزش و پرورش بسته باشد - كه بدون شك با اجماع نظرات مختلف و بررسي هاي منطقي مي توان به تحول واقعي در آموزش و پرورش دست يافت - بلكه آنچه منظور است خبره گي در حوزه تخصصي است مثل اينكه پزشك پزشكي كند و معلم معلمي و آهنگر آهنگري و ريخته گر ريخته گري و... . مگر در همين سيستم آموزشي كارشناسان آموزشي خبره و متخصص نداريم كه فردي با تحصيلات دكتراي علوم سياسي بايد به جاي تبيين و روشنگري عرصه هاي متنوع و متعدد سياست به دانشجويانش در آموزش عالي به امر كنكور و مافياي كنكور  در آموزش و پرورش بپردازد.

معلمان بسياري در اين سال ها از آسيب هاي كنكور و رقابت هاي آن و بي سوادي در خروجي دانشي مدارس، قلم زدند و در محافل آموزشي سخن بر زبان راندند ؛ چرا نبايد به آنان عرصه ي پاسخ به دل نگراني ها داده شود؟!

عقل سليم نمي تواند بپذيرد كه مجيد حسيني تنها با دغدغه عدالت آموزشي، حوزه تخصصي خود را رها كرده است و به سمت آموزش و پرورش رو كرده است. بپذيريد كه اگر بخواهد به فكر عدالت و حق و حقوق باشد آنقدر در همان فضاي آموزش عالي كاستي و كم كاري در اين موارد وجود دارد كه وقت به آموزش و پرورش نمي رسد. در آموزش عالي هم مي توان به دنبال احقاق حقوق و پيشرفت و توسعه بود.

دخالت های غیرکارشناسی در آموزش و پرورش و مجید حسینی در صدا و سیما

اگر قرار باشد اين نظام چه در بخش حكمراني و چه در بخش آموزشي به گفتمان حسيني بها دهد و نظر معلمان در خصوص كنكور و كتاب هاي كمك درسي و ... را نخواهد ، يقينا سخت در اشتباه است و در اين صورت بايد به شايعات موجود درباره رفتار و كردار سياسي در مجيد حسيني حق داد.

سخن آخر...

بايد به افرادي همچون مجيد حسيني گفت كه چالش هاي نظام آموزشي ( محتواي كتاب هاي درسي، عدم آموزش مهارت هاي زندگي در مدارس ، كنكور، رقابت هاي ناسالم، ناكافي بودن تجهيزات، نبود عدالت آموزشي و...) و صدالبته حقوق پرداختي  به معلمان كه گويي از دغدغه هاي آنان مي باشد در سياست گذاري كلان و در محيطي با حضور كارشناسان آموزشي قابل بحث و بررسي است نه با كاغذ پاره كردن و ... اگر نظر مردم را براي ادامه فعاليت خود در نقد نظام تعليم و تربيت جويا هستيد به حضور مجيد حسيني  در برنامه تلويزيوني " تب و تاب " و رکورد رای منفی در طول 6 برنامه این مجموعه، توجه كنيد و دست از سر آموزش و پرورش برداريد لطفا!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">

چهارشنبه, 26 دی 1397 22:36 خوانده شده: 619 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 18:39
معلم ها که خودشون عرضه ندارن از حقشون دفاع کنن حالا یکی پیدا شده حرف حق و درستی داره میزنه شما ناراحتی آبجی؟
کدوم یکی از حرف های ایشون اشتباه بود؟ مافیای کنکور یا کتاب های مزخرف درسی یا حقوق کم معلمان یا سهمیه های آبکی و....
حالا اینکه چه هدفی داره معلوم نیست ولی حرفاش کاملا درسته.
در ضمن بالاترین رای مثبت رو تو برنامه گرفت ولی آمار رای پخش نشد!!
پاسخ + 0 0 --
حسن یوسفیان 1397/10/26 - 19:17
در اینکه این مجیدحسینی یه پوپولیست قالتاق و عوامفریبه بحثی نیست اما آبجی بهتره شما اول درزهای سازمان معلمان...رو بپوشونید که بوی تعفن ریا و قدرت طلبی و چاپلوسی اعضای جدید ش همچون .... در دفاع از الهیار برای پست گرفتن اعتبار این سازمان معلمان روزیر سوال برده...چطور در گروه سازمان معلمان به این مسائل نمی پردازید و سایلنت هستید؟!
پاسخ + 0 0 --
حسن یوسفیان 1397/10/26 - 20:50
باسلام خدمت صدای معلم عزیز این حذف شدن کلمات آیا اثرات شکایت ناجوانمردانه ی اخیر است؟یا حمایت از برخی افراد است؟ چون اون فردی که اسمش حذف شده هم مسوول کمیته جوانان سازمان معلمانه و هم به انتشار مطالبی در حمایت بی منطق از الهیار پرداخته است در گروههای تلگرامی،اگر اشتباه نموده ام بفرمایید دیگر تکرار نکنم.ممنون.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/10/27 - 05:57
سلام

آقای یوسفیان

چه ارتباطی دارد ؟

شما به کلمات نخست تان نگاه کنید .

واقعا این نوع سخن گفتن نقد است ؟

آیا این گفتمان در شان یک معلم است ؟

یک غیرفرهنگی از بیرون این کامنت ها را بخواند چه قضاوتی خواهد کرد ؟

مگر قرار است هر چه به ذهن مان می رسد آن را دست نخورده به بیرون پرتاب کنیم ؟

تا کی باید خشونت کلامی را ادامه دهیم ؟

آیا این نوع گفتمان باعث تغییر افراد می شود ؟

می شود با حوصله بیشتر عملکرد افراد و نه شخصیت آنان را مورد نقد قرار داد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
حسن یوسفیان 1397/10/27 - 10:17
فرمایش شما متین اما اینکه برخی افراد در سازمان معلمان بواسطه ی برخی خوش خدمتی ها و تعریف وتمجید از سفرهای خارجی و عملکرد الهیار راه رو برای پست گرفتن خودشون هموار میکنند اقدام محترمانه و در شان شعور و فهم فرهنگیان نیست و هدف اطلاع این جفا به اعتماد همکاران آگاه بود.پاینده باشید.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/10/27 - 14:45
آقای یا خانم ناشناس !! شما را نمی دانم اما معلمان خبلی خوب عرضه هم دارند و می توانند از حقوق خود و سازمان خود دفاع کنند و نیازی به امثال مجید حسینی فرصت طلب که برای انتخابات مجلس این شو را راه انداخته ندارند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/27 - 21:00
معلم عزیز میشه دو تا از کارهایی رو که برای گرفتن حق فرهنگیان و یا اصلاح سیستم انجام دادید رو با سند و مدرک بفرمائید تا ما هم به عرضه شما و فرهنگیان برای دفاع از خود و سیستم ایمان بیاوریم. البته کار عملی باشه لطفا نه اینکه بگی تو دفتر مدرسه در گوش همکارم گفتم باید سیستم اصلاح بشه!....
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/10/30 - 02:42
کو گوش و چشم و...؟؟؟؟!!!
پاسخ + 0 0 --
mortteza 1397/10/26 - 19:05
بفرمایید کدام برنامه اپ بر طبق اصول نبوده است که این قدر بهانه گیری می کنید
پاسخ + +3 -1 --
خانم 1397/10/26 - 19:09
اجازه بدین این افراد بجای ما معلمان حرف بزنند. با هر نیتی که باشه. ایشان از خانواده فرهنگی هستند ودرد آ و پ رو مبدونن.
معلمی هستیم که از مدیر مدرسه ده کلاسه که بارها تو انتخابات کشور در برنامه تلویزیونی به عنوان تمسخر وطنز ازش یاد میشه ، می ترسییم پس بهتره که این افراد صحبت کنند
پاسخ + 0 0 --
حیران 1397/10/26 - 19:14
تا زمانی که صدای منتقدین دستگاه تعلیم و تربیت شنیده نشود ما شاهد ضعف های موجود و افزایش این ضعف ها خواهیم بود...

باید نظرات مختلف را شنید و از میان آنها آنچه صواب است را پیاده کرد...
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 20:24
جالبه معلمها خودشون حرف نمیزنن و حالا که یکی پیدا شده داره حرف حق میزنه هم ناراحتن! خدایا معلمان ما را آگاه بگردان یا آنها را بکش! البته ظاهرا گزینه دوم در حال وقوعه و بزودی جمعیت کثیری از معلمان در انتظار دریافت اضافه کار و افزایش حقوق از شدت فقر و گرسنگی خواهند مرد!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/10/27 - 14:47
آقا یا خانم ناشناس چقدر سطحی و بی مایه تحلیل می کنید واقعا متاسفم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/27 - 20:54
نتیجه تحلیل های پر مغز و محتوای جنابعالی و امثال شما معلم عزیز سیستم رو به این روز انداخته و هنوز هم اصرار بر ادامه این مسیر تا نابودی کامل دارید...
پاسخ + +3 0 --
مطلع 1397/10/27 - 14:15
پرده اول؛ مجید حسینی با رانت آقای قالیباف و همراه ایشان وارد شهرداری تهران شد. پرده دوم؛ حسینی مجددا با رانت آقای قالیباف و ... پرده سوم؛ در ادامه با فشار قالیباف و بدون هیچگونه سابقه علمی و بدون امتیاز، به اسم عضو دفتر رهبری در دانشگاه_تهران، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه شد.
پاسخ + +3 0 --
مطلع 1397/10/27 - 14:19
پرده آخر؛ اکنون با عنوان دکتر مجید حسینی مدیرعامل باغ کتاب تهران در قامت شبه سلبریتی و منتقد نظام آموزشی و کنکور، تحت عنوان عدالت_آموزشی و با این سوابق مشعشع برای خود برندسازی می کند.
پاسخ + 0 0 --
حسینی ... 1397/10/27 - 19:19
قابل تامل است..
پاسخ + +3 0 --
مطلع 1397/10/27 - 14:25
اینچنین متخلفانی که خود با رانتخواری تحصیل کرده و منصب گرفته اند، بجای پاسخگویی و شفافیت نسبت به عملکرد خود، با حضور در برنامه های زرد تلویزیونی و شعار پر طمطراق عدالت طلبی در حوزه آموزش، فرار رو به جلو می کنند تا کسی از گذشته آنها نپرسد.
پاسخ + +1 0 --
محسن 1397/10/29 - 05:15
زهرا علي اكبري كارشناس روابط عمومي حوزه ستادي ، تا دو روز پيش بر عليه وزير قلم فرسايي مي كردي برعليه نظام آموزش و پرورش حالا چي شده ورق برگشته نكند داراي از حوزه ستادي اخراج مي شوي اين جملات بي ارزش را مي نويسي و....
پاسخ + +1 0 --
دانش آموز 1398/02/18 - 12:44
شما را نمی دانم اما من و 14 میلیون دانش آموز و معلم های واقعی که دغدغه شون تعلیم و تربیته به هر صدای عدالت خواه و صادقی روی مثبت نشان می دهیم(مجید حسینی صداقتشو ثابت کرده درباره ش بیشتر تحقیق کنید و منطقی قضاوت کنیم)
مهم نیست که چه کسی از کجا و چجوری به این آموزش پروش مریض قدیمی معترضه (به شرطی که دغدغه اش آموزش باشه نه نه سو استفاده)مهم اینه که همه دست به دست هم بدیم و واسه تغییرش تلاش کنیم به جای زدن هم دیگه

اگه معلم ها و دانش آموز می خواستن کاری انجام بدن توی این 30 یا 40 سال انجام می دادن
یکی باید جامعه رو آگاه کنه

با همه این تسفیر شاید بازم اصرار کنید مجید حسینی کلاهبردار شاید !شاید حق باشماست
اما این را می دانم که کاری را انجام دادن هرچند اشتباه بهتر از هیچ کار نکردن و دست روی دست گذشتن اسن بلاخره بعد از ده ها سال نباید کاری کرد با احترام به همه معلم ها دلسوز و

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور