صدای معلم

اگر وزارت آموزش و پرورش توان پرداخت ماهانه چنین طرحی را دارد ، بر اساس چه حق و قانونی اضافه کارهای فرهنگیان را تا ماه ها به تعویق می اندازد؟

چند پرسش در مورد طرح معلم تمام وقت مسئولان!

محمدرضا رمضان زاده/ عضو انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی

پرسش در مورد طرح معلم تمام وقت و عواقب آن   سرانجام طرح معلم تمام وقت به مدارس رسیده است.در این طرح تحقیری به بهانه پرداخت ماهانه دستمزد اضافه کاری همکاران و تطمیع آنها با تاثیر عواقب این طرح در بازنشستگی آنها، قصد دارند، معلمان را تشویق به مشارکت بیشتر  کنند.


چند پرسش منطقی و عاقلانه ما را به اندیشه فروخواهد برد :

آیا ما معلمان با تمام سختی و حساسیت تدریس ، تاکنون کارمند پاره وقت بوده ایم؟

۲. آیا به بهانه  پرداخت ماهانه اضافه کاری معلم، اخلاقی است که او را به چنین طرحی بی منطق و استثمارگونه  وارد کرد؟

۳. اگر وزارت آموزش و پرورش توان پرداخت ماهانه چنین طرحی را دارد ، بر اساس چه حق و قانونی اضافه کارهای فرهنگیان را تا ماه ها  به تعویق می اندازد؟

۴. تدریس با عنوان اضافه کاری یا شرکت در چنین طرحی تحقیری چه فرقی دارد، که پرداخت یکی را وعده ی ماهانه و دیگری را با تاخیر چند ماهه اعلام می کنند؟

۵. فرض را بر این بگذاریم که وزارت دلسوز همکاران خود شده است ؛ چرا طرح و قانونهای بسیاری که در جهت منافع تمام کارکنان آموزش و پرورش هست را به طور کامل اجرایی نمی کنند؟ ( قانون مدیریت خدمات کشوری طرح نظام پرداخت هماهنگ، پاداش مناطق محروم، یک ماه مرخصی فرهنگیان و...) در دوران جبهه و جنگ دو ساعت تدریس افتخاری فرهنگیان در هفته به صورت قانون درآمد و بی هیچ مزدی برای همیشه جزو وظایف معلمان ماند،  آیا این طرح درجهت سی ساعته کردن معلمان در کلاس درس نخواهد بود؟

۶. مگر حضرات احادیث نمی آورند که دستمزد افراد را بی منت و کم و کاست باید تا قبل از خشک شدن عرق پیشانی اش پرداخت کرد، چگونه است که دستمزد معلم را با منتی در لباس چنین طرحی البته با کسری، وعده ی پرداخت می دهند و بدون تن دادن به این گونه استثماری ماه ها به انتظار نگهش می دارند! ؟

۷. معلمان همه با مشکلات عدیده روبه رو هستند و به شکل های گوناگون مطالبات و مشکلات خود را بارها و بارها برای مسوولان بازگو کرده اند ، چرا این دلسوزان وزارت برای بازنشستگی چند سال آینده ی معلمان، مثلا ، نقشه  کشیده اند ولی هیچ طرحی برای پیشکسوتان قبل و حال که زیر بار مشکلات اقتصادی کمر خم کرده اند و مدام درحال اعتراض هستند ، ندارند؟

۸. همه نیک می دانند که بر اساس تحقیات و پزوهشهای ملی و بین المللی ،آموزش سخت ترین و حساس ترین کار دنیاست و در ساعات غیر کلاس نیز مربیان را درگیر مسایل خود دارد،  از این روست که ساعات حضور در کلاس را کمتر از بقیه مشاغل کارمندی در نظر گرفته اند، حال چگونه مسوولان آموزش و پرورش با توهینی آشکار به ماهیت شغل آموزش،  چنین طرحی را تمام وقت می نامند ؟

پرسش در مورد طرح معلم تمام وقت و عواقب آن

آیا باورشان اینست که تاکنون معلمی پاره وقت بوده است؟

۹. معلمان در جوامع دیگر با ساعاتی کمتر از ساعات فعلی فرهنگیان ایران ، در جایگاهی بسی بالاتر و در رده ی مشاغل سخت جای دارند، چگونه است که مسوولان وزارت خانه ی ما با چنین طرحی معلمان دلسوز وطن را تحقیر می کنند؟

۱۰. در آموزش عالی داخل کشور ساعات تدریس نصف تدریس آموزش و پرورش و گاها کمتر نیز هست ، چگونه است که معلمان در آموزش و پرورش را به بهای ناچیز وادار به تدریس در تمام روزهای هفته می کنند در حالی که حقوق و دستمزد اساتید در آموزش عالی داخل کشور با ساعات تدریس کمتر، چندبرابر فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش می باشد؟

۱۱ . تامین کمبود معلم در آموزش و پرورش را باید از طریق تربیت نیروی متخصص در دانشگاه فرهنگیان تامین کنند اکنون وزارتخانه با کسری نیروی انسانی مواجه است، آیا به کارگیری معلمان در طرح تحقیری معلم تمام وقت در راستای تامین نیروی انسانی است یا تلاش در جهت افزایش درآمد ماهانه معلمان !؟

پرسش در مورد طرح معلم تمام وقت و عواقب آن

۱۲. در دوران جبهه و جنگ دو ساعت تدریس افتخاری فرهنگیان در هفته به صورت قانون درآمد و بی هیچ مزدی برای همیشه جزو وظایف معلمان ماند،  آیا این طرح درجهت سی ساعته کردن معلمان در کلاس درس نخواهد بود؟

۱۳. در کنار چنین طرحی حتی معلمان مشمول تخفیف در تدریس پس از بیست سال خدمت، نیز ناچارند سقف ساعات درسی خود را به ۳۰ ساعت برسانند، چطور می شود که گروهی با ۶ و گروهی با ۱۰ ساعت زیر لوای این طرح تحقیری قرار میگیرند!؟

۱۳. آموزش و پرورش نیازمند نیروی جوان و خلاق است و باید متناسب با خروج معلمان بازنشسته از چرخه ی تدریس و رشد جمعیت دانش آموزی و نیاز روز ، از جوانان همین مرز و بوم، فرزندان خودمان، استخدام سالانه داشته باشند، آیا فکر کرده اند که با سوختن چنین ظرفیتی، تکلیف نیروی عظیم منتظر به کار چه می شود؟

پرسش در مورد طرح معلم تمام وقت و عواقب آن

14. آیا  ماده۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری که در دیگر ارگانها سالهاست اجرایی شده ، با همین روش کار کشیدن اضافی اجرایی شده است!؟

این پرسشها و پرسشهای فراوان دیگر و کوتاهی مسوولین در ارتقای آموزش و پرورش ازهرحیث، باید مارا نسبت به چنین تصمیمی به اندیشه وادارد تا مبادا فردا شرمنده ی تصمیم خود شویم.
هیچ کس حق ندارد از نیازمندی ما سواستفاده کند.
به خاطر نیاز به هر حقارتی تن نمی دهیم.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعه, 19 بهمن 1397 12:21 خوانده شده: 432 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
حسن درویشی 1397/11/19 - 08:52
پاسخ مه ی این وسال ها در یک جمله خلاصه می شود و آن جمله این است؟ قطعا دارنده ی مدرک دکترا از دانشگاه آلبرتای کانادا بهتر از من وشمای معلم می داند
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1397/11/19 - 16:20
من دبیر راضی نیستم با این بیگاری اجباری
پاسخ + +2 0 --
شهاب 1397/11/19 - 09:25
احسنت
تاکنون کسی نتوانسته است به مسئولانی که خودرا به نفهمیدن زده اند چیزی را بفهماند
راهکاررهایی ازاین طرح عدم استقبال متحدانه ی معلمان است
وگرنه مخاطب قراردادن مسئولان سودی ندارد
بایدفرهنگیان مخاطب قرارگیرند وزیربارچنین طرحی نروند البته خبرهایی که بنده شنیده ام حکایت از استقبال کم فرهنگیان ازاین طرح دارد امیدوارم صحت داشته باشد
فرهنگیان محترم زیرباراین طرح نرویدوالسلام
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/11/21 - 22:13
به خدا سوگند که هیچ یک از سخنان شما مسئولان، راست و قابل اعتماد نیست!
به عنوان مثال جناب سخنگوی دولت فرمودند قبل از 22 بهمن عیدی ها را واریزخواهیم کرد!
چه شد؟؟
شما نمی توانید بدون دروغ، زندگی کنید؟
دیگر چه رسد به این طرح استثماری که امید است هرگز با استقبال همکاران عزیزم مواجه نشود که ان شاء الله نخواهد شد!
پاسخ + +4 0 --
agent of change 1397/11/19 - 09:29
و این اوست که اموزش و پرورش را به .... و با هر تکانی که میخورد اموزش و پرورش پاندول وار بدنبالش میرود اموزش و پرورشی که مقام رهبری مملکتش میگوید سنگ بنای جامعه است .... حال شما ببینید .... برای همین است که مردم در همه مطالبات خود ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/19 - 10:02
با پر کردن اختیاری جا خالی ها، هم جمله نویسی خود را
تقویت نمایید ، هم قدری تفکر کنید ، هم در تنهایی خود از
آزادی بیان ، لذت ببرید!!!!
پاسخ + +1 0 --
حمید حسین زاده 1397/11/19 - 12:02
تفکر پرداخت ماهانه(سریع) جق التدریس معلم در ازای 6 تا 10 ساعت کار ماهانه بیشتر،شباهت زیادی به همان تفکری دارد که در طرح الف بیمه تکمیلی فرهنگیان مطرح شد(درطرح الف بیمه شده با پرداخت تقریبا 30 هزار تومان بیشتر در ماه به ازای هر نفر نسبت به طرج ب و با همان خدمات ،بازپرداخت هزینه کردش در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1398/04/19 - 12:15
این طرح تمام وقت شامل مربیان پرورشی هم می شود ؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور