صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" رها و رهاهای دیگر با طی این مسیر زنده به گور می شوند و آرزوهای کودکانۀ آنان مدفون می گردد. او کودکی را آرزو نکرده زن گردیده است "

نهضت مخالفت با ازدواج دختران زیر 18 سال !

مینو امامی/ همکار صدای معلم

کودک همسری و نهضت مخالفت با ازدواج دختران زیر 18 سال

خبر زیر شگفت زده ام کرد مگر چنین چیزی ممکن است در ناف آمریکا ازدواج پیرمردی با دختر 11 ساله ! اما تا متن آن را خواندم با خود گفتم ، آنان کجا و ما کجا ؟!
کودک همسری و نهضت مخالفت با ازدواج دختران زیر 18 سال   " جیم زتز 62 ساله اهل کالیفرنیا که دچار سرطان لوزالمعده مرحله 4 است ، در مراسمی که در حیاط پشتی خانه شان در 14 مارس با حضور اقوام و دوستان برگزار شد با غرور دست دخترش جوزی را گرفت و حلقه ای را بر انگشت اشاره او قرار داد." (1)
او هم به آرزوهای دخترش پاسخ داد و هم خودش . هر دو در زمان ازدواج واقعی نمی توانستند دوشادوش هم برای خوانده شدن عقد ، جلوی کشیش کلیسا بروند، اما با این تمرین آن دو به آرزوی خود جامه عمل پوشاندند . یک تصمیم و اجرای کاملا انسانی و تحسین برانگیز.
کسی قصد دفاع از آمریکا را ندارد ، نیازی به این کار نیست ، آمریکا کشوری است که همجنس بازی را قانونی کرده است و به دیگر کشورها نیز سرایت داده است ، آزادی روابط جنسی در آن غوغا می کند و......اما حداقل چنین رفتارهای انسانی را هم دارد.

اما در کشور ما رهای 11 ساله با سودجویی یک مرد 50 ساله برای پاسخ دهی به آمال شهوانی خود ، مقروض بودن پدر دختر را آلت نقشۀ شوم خود ساخته است.

آری چنین اخباری مخصوص کشورهای مسلمان است. بیان مسأله مسئولیت سنگینی دارد اما تعداد خوانندگان خبر :
( در عرض 12 ساعت 20600 نفر گزارش خبر صدای معلم را مطالعه کردند ) .

کودک همسری و نهضت مخالفت با ازدواج دختران زیر 18 سال

ازدواج رهای 11 ساله با مرد 50 ساله در قبال 15 میلیون تومان قرض پدر ، مرا واداشت تا بنویسم.

  در کتاب مقدس ما مسلمانان و به تبعیت از آن در روایات از ائمه اطهار ، سن خاصی برای ازدواج دختران مشخص نشده است اما به بلوغ دختران برای ازدواج اشاره شده است و چون دختران در سن 9 سالگی به سن تکلیف می رسند ، سن 9 سالگی اولین پله برای تحقق ازدواج دختران به عنوان توجیهی موجه است. هر چند کودکان سرزمین ما به دلیل فقر و جهل موروثی والدین شان ، زودتر از سن قانونی اشتغال یعنی زیر 15 سال ، وارد عرصه فعالیت ولو از نوع کاذب آن می شوند ، اما امر ازدواج ، اصلا شوخی نیست ، بازی نیست ، اسباب بازی هم نیست ! کانالی برای سیرسازی شکم هم نیست و یا ابزاری برای تأمین کمبودهای زندگی پدران جاهل هم نیست. وقتی آدمی می اندیشد که قرآن مبین اختیار و مسئولیت ازدواج دختران را بر دوش پدران نهاده است تا بر اساس رضایت خودِ دختر ، آنان را شوهر دهد، سوءاستفاده برخی از پدران از این قدرت در نگاه ابزاری به دخترانشان در رفع نیازهای مادی دو سه روزۀ خودشان ، عین نکبت و بدبختی است!

در جامعه ما بین رفتارهای مربوط به ازدواج ، فاصله از زمین تا آسمان است ؛  از یک سو آزادی بی حد و نصاب در روابط جنسی را داریم که عمده فاکتور افزایش بیماری ایدز در کشور است ، از سویی برای همین دلیل و افزایش توقع و انتظارات دختران برای مدت تحصیل بیشتر و بالاتر و اشتغال آنان و بی نیازی شان همچون گذشته به مردان ، افزایش سن ازدواج را داریم و شاید تلاش برای حفظ حریم آزادی خود ، چون بیشتر زنان ما هنگام ازدواج دیگر هیچ نوع آزادی عمل حتی میل به ملاقات والدین رفتن را نیز ندارند چون شوهرانشان چنین اجازه ای نمی دهند ! از سویی آمار بالای طلاق را ، از سویی روابط نامشروع مابین زنان و مردان همسردار را ، از سویی چند همسری را و.... و نهایتا ازدواج با کودکان زیر 18 سال که معیار سن قانونی برای امور بانکی و رانندگی و دیگر فعالیت های اجتماعی و سیاسی هست اما متأسفانه برای خطیرترین تصمیم زندگی بشر یعنی ازدواج ، رعایت نمی گردد.

برخی از کشورهای مسلمان دیگر در منطقه نیز همچون افغانستان ، ترکیه و...با ما همدردند. به نظر می رسد با وجود این همه عالِم و فقیه در جامعه ، نسبت به شرایط زمان ، باید وِفاقی حاصل آید و فتوایی در جهت حمایت از تن نحیف دخترکان سرزمین مان صادر شود. حس انسان دوستی صدور چنین حکمی را در زمان تشکیل اجلاس کشورهای مسلمان برای تمامی کشورهای درگیر ، مصلحت می داند و ضرورت آن را مطالبه می نماید.

کودک همسری و نهضت مخالفت با ازدواج دختران زیر 18 سال

انتظار می رود مقام معظم رهبری ، برای پشتیبانی از دختران امروز و مادران فردای جامعه و سلامتی هر دو ، نگاهی مهربانانه داشته باشند و رهاهای در دام ماندۀ صیادان را رهایی بخشند. این رهایی یک موهبت الهی است که در وجود هر انسانی از سوی خالق نهاده شده است ، منتهی مراتب عده ای ، حال در سایۀ جهل و بیسوادی و یا فقر و نیاز مادی و ... ، آن را طعمۀ مطامع خویش ساخته اند.

فراموش نکنیم که رها اولین و آخرین دختر قربانی امیال فردی نیست ، از اخبار زهره ها و نسیم ها و.... ما بی خبریم و یا بی تفاوت از کنار آنها می گذریم . نتوانستم برای انگیزش بیشتر و یا استناد به موارد دیگر ، نمونه های بیشتری ذکر کنم و یا مطلب را خارج از شأن سایت و همکاران باز کنم ، برای خودم نیز قابل تحمل نبود ، اما اگر امروز توانسته اید واکنش انزجار و نفرت خود را نسبت به این مسأله ، ابراز دارید ، از طریق مراجع مجازی ، در پی آگاه سازی افکار عمومی برآئید تا شاید یک بار برای همیشه هر چند نومیدانه و با تصویری غیرممکن ، به نتایج مفیدی در این خصوص برسیم. امروز من و شما این صدا را تبدیل به فریادی کنیم تا قانون به دادرسی ناتوانی این کودکان در قبال مسئولیت روابط زناشویی ناخواسته و تحمیلی از سوی عزیزترین و نزدیک ترین ولی نعمت خودشان برسد و مجرمین را با تعیین حد مجازات ، به کیفر اعمال برساند.

اگر فقط به خواندن و متأثر شدن فردی خود بسنده کنیم ، دردمندی تن نحیف دختر بچه های بیشماری وبال گردن ما خواهد بود. شاید همین الان نقشۀ شوم دیگری توسط پیرمردی برای دختر بچه ای در حال پی ریزی است ، چه فرق می کند در کدام شهر و روستا و یا استان و یا حتی کدام کشور ، ما به نام انسان و انسانیت سخن می گوئیم و برای انسان که از دوران برده داری ، ازمنۀ بسیاری را پشت سر نهاده است ، نگرانیم. اسلام دین شفقت و مهربانی و گذشت و رحمت است ، چهرۀ دین خود را با نسبت های ناشی از امیال رفتارهای گناه آلود حیوانی عده ای ، آلوده نسازیم. ازدواج را هم که پدیده ای خوشایند و مطلوب برای نوع بشر است و دلایل فردی و اجتماعی آن بر همگان آشکار ، به زشتی و پلیدی ملبس نسازیم که حرمت و قداست آن نیز لکه دار می گردد. ازدواج برای تولید نسل و تأمین سلامتی روح و جسم و تضمین سلامت جامعه ، امری لازم و ضروری است اما چنین نگاه معامله گری بدان ، آسیب های جدّی به باور کودکان ونوجوانان وارد می سازد که بیزاری و دوری از آن ، یکی از آن رفتارهاست.

امروز رها به جای بازی نقش مادر با عروسک پوشالی و مهمان بازی اش با دیگر همسن و سالان خود ، نقش یک زن واقعی را ایفا می کند ! تن نحیف او برای واقعیت ارضای نیاز جنسی ، خیلی خیلی شکننده و آسیب پذیر است !

داستان دختر 8 ساله را بروید مطالعه کنید که در زیر سایۀ همین انجام واقعی رابطۀ زناشویی دوام نیاورده و در اثر خونریزی شدید فوت کرده است .

آسیب های روحی – روانی دخترانی که هنوز از تشخیص دست راست و چپ خود ناتوانند اما مجبور به انجام رابطه ای هستند که برای او به جز وحشت و درد ، هیچ بهره ای ندارد !

آخر در او هنوز چنین نیازی به قابلیت تشخیص و ارضا نرسیده است !

چنین سرنوشت برای دخترکان بینوای سرزمین من یا دیگری به جز واقعیت تجاوز جنسی ، هیچ تعریف دیگری ندارد  .

شما پدری که صلاحیت اطلاق چنین نامی را بر خود ندارید با خشم ناشی از قدرت پدرانه و با دستان خود دختر خود را به حجلۀ تجاوز همجنس خود مهمان ساخته اید .

رها و رهاهای دیگر با طی این مسیر زنده به گور می شوند و آرزوهای کودکانۀ آنان مدفون می گردد. او کودکی را آرزو نکرده زن گردیده است .

کودک همسری و نهضت مخالفت با ازدواج دختران زیر 18 سال

او تکامل بلوغ سنی – جنسی را در خود تجربه نکرده ، کودکی خود را قربانی شده یافته است .

او قربانی غفلت ما و آمال بوالهوسانۀ مردی 50 ساله و رهایی پدری از قرض چند تومنی اش گردیده است . اگر همۀ این ها جنایت نیست پس چیست ؟
ما چرا برای مهم ترین اصل زندگی اجتماعی خود یعنی مسأله ازدواج ، قانونی مستحکم با ضمانت اجرایی مُوثّقی نداریم ؟!

بحث و مطالعه مهریه و حدود آن مهم است یا خود امر ازدواج؟!

ناتوانی در پرداخت مهریه های فزایندۀ چشم و همچشمی و زندانی شدن تازه دامادها و پدران دختران مهم است یا خود امر ازدواج ؟ 

ما فرع را اصل فرض گرفته ایم و برعکس . بیایید برای رهایی تمامی دختران در بند معاملات پدران بی رحم و مردان بی وجدان ، فریاد برآئیم و نهضتی را برای نجات آنان آغاز کنیم . نهضت مخالفت با ازدواج دختران زیر 18 سال !

1) سایت نمناک - ازدواج غم انگیز دختر 11 ساله.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 25 بهمن 1397 ساعت 12:32 خوانده شده: 1195 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/11/25 - 15:55
ظاهرا مردم برای تجمع و برقراری نهضت خیلی خسته هستند؟ کسی حس هیچ چیز را ندارد . چرا کسی متوجه نیست مرده ای متحرک گشته ایم و خود بی خبریم؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/25 - 19:25
وقتی در این جامعه از هیچ چیز نمی توانیم
نتیجه ای مطلوب و دلخواه بگیریم ، برای چی
دست و پا بزنیم؟ مگر همین را نمی خواهند ؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 11:45
سلام
اگر از دیدگاه جامعه شناسی ،بیشتر ما مردگانی متحرک
باشیم ، اما واقغیت آن است که ما موچود زنده ایم و
اشرف مخلوقات. پس یک جاهایی اشتباه عمل کرده ایم
باید آنها را پیدا کنیم و از دوباره بازنویسی کنیم. تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 11:47
سلام
ناشناس محترم ، باید بایستیم و بیندیشیم که چرا
نتایج مفیدی از هیچ چیزی نمی گیریم ؟ گروه خون
سایر کشورها منهای ماست ؟! تشکر
پاسخ + +2 -1 --
معلم ناامید 1397/11/25 - 18:23
متاسفم از قدرت و ...تندروها که اعتدال و امید را هم تسخیر خود کرده اند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 11:48
سلام
ناامید بزرگوار ، قرار نیست امر ازدواج و واقعیت های
آن را نیز با محک سیاست جلا بخشیم. تشکر
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/11/25 - 20:04
شکر خدا الان سن ازدواج به اندازه ی
کافی بالا رفته است. اما چنین
ازدواج ها هم فاجعه هست.
مسببین به کیفر الهی مبتلا شوند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 11:52
سلام
امیدوارم بتوانم برای ازدواج دیررس ، نیز تحلیلی بنویسم
منتهی همانطور که در متن اشاره کرده ام ، واقعیت های
موجود در جامعه ما برای امر ازدواج ، نقاط اوج و حضیض
بسیاری وجود دارد و از یک متعادل تبعیت نمی کند.
هر بعد در امر ازدواج برای خود ، ضعف هایی دارد که خوشایند
و طبیعی نیست. تشکر
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/11/25 - 20:07
چنین ازدواج ها با تجاوزات جنسی
هیچ تفاوتی ندارد. قرن 21 و رفتار
عصر حجری؟! وامصیبتا!!!!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 11:53
سلام ، موافقم.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/11/25 - 20:13
قانون و دولت وقتی در امری دخالت
می کند که برایش درآمد ایجاد شود
و گر نه بدبختی مردم هر چه بیشتر
خیالش آسوده تر. چون کمتر کسی
در کارش دخالت می کند. پس به
بهانه دین هرگز جلوی چنین ازدواج های وحشیانه را نمی گیرد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 11:56
سلام
مجلس باید در این مهم ، قانونی با ضمانت اجرای
بسیار بالا جهت جلوگیری از هر نوع عدول از آن
تصویب نماید. ما به قانون نیاز داریم. قانون. تشکر
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/11/25 - 21:05
سلام . سرکار خانم امامی بی زحمت هرازگاهی عکستان را عوض کنید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/25 - 22:07
سلام
از مدیر سایت تقاضا کنید اصلا نگذارند. برای بنده
اهمیتی ندارد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 12:53
من که شما را شناختم ، کاش با همان اسم مشهور
خود در سایت چنین پیشنهادی را می دادید. ما خود
فراموش می کنیم که معلمان در تصحیح اوراق ید بیضایی
دارند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/29 - 16:44
شما متن را می خوانید یا آلبوم عکس
نگاه می کنید؟ تنوع در برخی چیزها
خوب است اما عکس نویسندگان در
برابر محتوای متن ، در حاشیه می ماند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/29 - 17:08
سلام
ناشناس محترم ، ممنون.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/29 - 17:38
سلام
هر کس نظر و سلیقه ای دارد اما گاه
انتظارات بیشتر و یا نابجاست.
از هر دو همکار ناشناس سپاسگزارم.
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/11/25 - 21:09
بحث ازدواج وسن آن رانمی توان دستوری وبا فتوا حل کرد افراددرسنین یکسان ولی قابلیت های متفاوتی دارند به نظرمن فقط باید به اصل تراضی طرفین درازدواج تاکید داشت واگردرجایی کسی بااجبارواکراه مجبوربه ازدواج شده باشد به لحاظ قانونی اقدام شود ودادگاه اقراد خاطی رامجازات نماید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/25 - 22:11
سلام
فتوا بجای سن قانونی عمل می کند چون جامعه ما
اسلامی است . شما یعنی ازدواج دختربچه های ۸/۱۱
ساله را تایید می کنید ؟!
بالاخره مرجعی باید دخالت نماید حال مراجع قانونی
و یا علما. نمی توان در قبال یک بز و یا مبلغ ناچیز ،
دخترکان بینوا را از کودکی جدا ساخت.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/25 - 22:20
همان قانونی که اشاره می کنید ، نیست. من خود
در دوران دانشجویی ، در دفترخانه های ازدواج،
هم شاهد ازدواج دختر ۱۴ ساله با مرد ۵۰ ساله بودم
و هم شاهد مشورت مرد همسردار برای صیغه ی پنهانی
زن دیگر !!! کدام قانون ؟!
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/11/25 - 22:26
عنوان کرده ام اگر رضایت وجود داشنه باشد بلی عده ای از دختران کمترازا1سال هم آمادگی ازدواج دارند
البته رضایت عالمانه همراه بارضایت عاشقانه که درزمینه آگاهی بخشی مسائل جنسی کم کاری بسیاری صورت گرفته است
البته بحث ازدواج از بحث تربیت فرزند وفرزند آوری جداست
دین اسلام هم یک قانون زندگی اجتماعی است که قابل تغییروبازنگری است
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 07:22
سلام
شما با کدام حکم و درایتی ، دختران کمتر از
۱۱ سالگی را آماده ی ازدواج می بینید ؟! اگر
فرزند دختر دارید راضی می شوید کمتر از۱۱
سالگی عروسش کنید ؟!!!! یا مرگ برای همسایه
خوب است. جناب هر جمله ما یعنی زایش یک
باور. قدری احتیاط کنیم بد نیست.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 07:34
چنین دیدگاهی به ازدواج فقط از بعد جنسی و پاسخگویی
به چنین نیازی ، نگاه می کند. برای ازدواج شعور ، توانایی
تمیز و تشخیص مسایل ، تعقل ،دوراندیشی و مهم ترین
قابلیت یعنی توانایی مادر شدن و مراقبت و نگه داری از
این گوهر ارزشمند است. بالاخره بین حیوان و انسان در
این خصوص فرق بسیار است و انسان با ازدواج فقط به
دو نیاز ارضای نیازهای جنسی و زاد و ولد ، پاسخ نمی دهد.
انسان با ازدواج خود و خانواده را به تکامل می رساند. اگر
شعور و عقل برای انجام مسولیت ها مهم نبود و بلوغ فکری
نادیده گرفته می شد پس هر کمتر از ۱۱ ساله ای می توانست
رانندگی کند و رای دهد و از حساب بانکی برداشت کندو.......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 07:39
چنین اتفاقی نمی افتد چون امنیت افراد و جامعه به مخاطره
می افتد. از من نرنجید اما حداقل از شما چنین انتظاری نداشتم.
به عنوان یک زن که به دنیای خود بهتر از شما واقفم ، ازدواج دختران زیر ۱۸ سال ، خیانت و اهانت به شعور زنان است.
در کلاس درس برای ۱۸ ساله شدن رای دهندگان ، فقط خدا می داند
چقدر انرژی مصرف کرده ام. شکر بالاخره شد. امید که برای امر
خطیر ازدواج نیز به این درایت برسیم.
در متن اشاره کرده ام ازدواج بازی نیست ، اسباب بازی هم نیست و........
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 08:04
وقتی نهایت ازدواج فرزند آوری است ، شما چگونه این دو
مقوله متواتر و مهم را از هم تفکیک می کنید ؟!! اصل اساسی
در ازدواج تولید نسل و ادامه ی حیات است. حتی غرایز جنسی
در راستای همین هدف ، وجود دارد.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/11/26 - 11:28
سلام سرکارخانم امامی
من با ازدواج اجباری درهرسنی مخالفم شما به مطالب من دقت کافی نکرده اید وسن تنها برای ازدواج ملاک مناسبی نیست افرادی هستند که درسنین پایین بلوغ لازم برای ازدواج را دارندوبرعکس افرادی هستند که درسنین بال بلوغ لازم راندارندمنظورمن از فرزندآوری فرزند آوری درسنین پایین است که ممکن است مخاطراتی برای مادرداشته باشد
اگربرای مقوله ی ازدواج ملاک سنی درنظربگیریم روابط خارج از چهاچوب شکل می گیرید همانطور که الان شاهدآن هستیم که معضلات بسیاربیشتری به دنبال دارد
مطمئن باشید معضلات ازدواج زیر18 سال بسیارکمتراز روابط خارج از چهارچوب است
چرا نباید چیزی را که بانظرشما موافق نیست توقع نداشته باشید درکنار ارائه ی دیدگاه های مختلف است که می توان به یک روندمناسب دست پیداکرد
پاسخ + 0 0 --
khakhs 1397/11/26 - 18:23
درست می فرمایید آقا شهاب
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 07:59
سلام
جناب نام نامفهوم !!!
باور هر کس برای خودش و از نظر خودش
درست است. لذا افراد با ظرفیت های بدست
آورده می بینند ، می اندیشند، انتخاب می کنند
و....... این حیطه ی آزادی فردی است و محترم،
تا جایی که تفکر نادرست به افراد و جامعه زیان
نرساند. تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 12:02
سلام
جناب شهاب ، مهم دیدگاه من و یا شما نیست ، در این وسط
واقعیت مهم است. در مورد روابط نامشروع و یا بی بندو باری
و آزادی عمل در روابط جنسی ، شما تنها راه حل را ازدواج دخترکان
کم سن و سال با پیرمردان و یا مردان همسن پدرانشان ، یافته اید؟
روابط نامشروع مشکل تمامی جوامع هست و حتی خیلی از کشورها کثافت کاری های بسیاری دارند که شکر با فرهنگ و مذهب ما همخوانی ندارد........
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 12:09
اما چه تضمینی وجود دارد که در این وانفسای ارتباطات
و کاهش سرعت آن برای تبادل پیام ، ما هم در آن گردابها
نیفتیم ‌؟! ازدواج مقوله ای بسیار مهم و همتراز رانندگی
و انتخابات و انجام فعالیت های اجتماعی است ، نگفتم
فراتر که محکوم نشوم. تعیین سن ازدواج حقوق مدنی
افراد یک جامعه برای تصمین و تامین امنیت خانواده است
و نمی توان با تن دادن به رذالت ازدواج ۸/۱۱ ساله ها ، از
فساد اجتماعی جلوگیری کرد. پس ازدواج سنین بالا چی ؟!
یا مجرد ماندن تا سنین بالا؟! این مقوله که بیشتر به فساد
منجر می شود ؟!
شما مختارید دیدگاه خود را داشته باشید گسی به شما حکم
صادر نمی کند اما نهایت رای ما هم از استدلال منطقی تبعیت
کند به نفع جامعه و افراد آن است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 12:13
تازه زنان حق تحصیل و اشتغال دارند. شما زندگی این مرد
با زن و بچه های زن اول و با رها و فرزندان احتمالی آنان را
در یک خانه تصور کنید ؟! ما چرا در هر امری بجای پیشرفت
پسرفت داریم و سیرقهقرایی و نادانی و جاهلیت را ترجیح
می دهیم ؟! شما به عنوان یک روانشناس ، لطف کنید از حیث
روابط اجتماعی، اعضای این خانواده را تجزیه و تحلیل کنید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/26 - 12:16
از خوانندگان بزرگوار ، برای اشکالات تایپ ، پوزش می طلبم .
با موبایل می نویسم و چنین توجیه می شود. تشکر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/27 - 08:26
جالب این که نگاه مردان به موضوع
با نگاه ما زنان متفاوت است و جای
تعجب هم نیست !!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 10:02
سلام
یاد کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی افتادم ، البته بنده کتاب
را مطالعه نکرده ام ، قصد ندارم ڗست روشنفکرمآبانه به خود
بگیرم ، اما می دانم که تفاوت های دنیای مردان و زنان را بیان
می کند. همچنان که یک ثروتمند نمی تواند روحیات و وضعیت
زندگی مستضعف و فقیر را درک کند و بالعکس، مردان قادر به
درک روحیات ما زنان نیستند و ما با دنیای مردان بیگانه ایم.
لذا این تفاوتی که شما احساس می کنید با مجموع حق و حقوق
مدنی و اجتماعی و مذهبی تعلق گرفته در جامعه ، طبیعی است.
اما از عهد برده فروشی قرنها گذشته است و امیدوارم مردان ،
حداقل این مهم را درک کنند و با چنین ازدواج هایی مخالفت ورزند. تشکر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/27 - 08:40
هر کسی که در چنین موضوعاتی
سهیم هست و دختر بچه های
شکننده و آسیب پذیر را لطمه
می زند مجرم است و قانونی باید
برای به مجازات رساندن آنان
وجود داشته باشد!! مردم درگیر
مشقت زندگی اند و از موضوعات
دوروبر خود غافل !! مسولان هم
در خواب تنبلی!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 10:03
سلام
امیدوارم فقهای محترم با همراهی مجلس ، در این مهم تصمیم
مقتضی را در جهت حمایت از دختران کم سن و سال اخذ نمایند.تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:38
رویداد۲۴ پیرو انتشار خبری مبنی بر ازدواج یک دختر یازده ساله با مردی حدودا پنجاه ساله در ایلام، دادستانی مرکز این استان به موضوع ورود کرد.
خسروی زاد دادستان مرکز استان ایلام اظهار کرد: پس از وصول گزارش به دادسرا، مدیرکل بهزیستی با دستور دادستانی مکلف به حل این موضوع در اسرع وقت شد.
وی با اشاره به تشکیل پرونده قضایی با ورود مدعی العموم، گفت: این اقدام بر اساس ماده ٥٠ قانون حمایت خانواده جرم تلقی شده و مرتکبین این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.
منبع: میزان
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:39
منبع خبر :سایت رویداد 24 .
کد خبر: ۱۶۴۸۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:40
رویداد۲۴ مدیر کل بهزیستی استان ایلام از تحویل رها کودک ۱۱ ساله که به ازدواج مردی ۵۰ ساله در آمده به اداره کل بهزستی خبر داد.
زهرا همتی عصر امروز در جمع خبرنگاران در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده ازدواج دختر ۱۱ ساله ایلامی، اظهار داشت: با توجه به دستور دادستان استان مبنی بر بررسی ویژه وضعیت ازدواج رها کودک ۱۱ ساله هلیلانی با مردی بزرگسال این موضوع در دستور کار قرار گرفت.
مدیر کل بهزیستی استان ایلام گفت: پس از بررسی تیم کارشناسی اعزامی این اداره کل به منزل رها و شوهرش مشخص شد که صیغه ازدواج این کودک در خارج استان انجام شده است.
وی با ذکر اینکه رها متولد فروردین ماه سال ۸۵ است ادامه داد: در بررسی این تیم و تائید این کودک مشخص شد که او به ازای بدهی پدرش به عقد این مرد ۴۴ ساله درآمده است.

وی اظهار کرد: این در حالی است که علت ازدواج رها و این مرد مبنی بر عدم پرداخت بدهی پدر رها از سوی شوهر رها مورد انکار قرار گرفت.

.......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:41
به گفته وی، گزارش تیم کارشناسی اعزامی به منزل رها و شوهرش به دادستان اعلام و با توجه به غیرقانونی بودن ازدواج این کودک به علت سن زیر ۱۳ سال رها با همکاری و تعامل دادستان حکم سلب سرپرستی این کودک اخذ شد.
وی گفت: رها اکنون به اداره کل بهزیستی ایلام تحویل و مورد حمایت قرار گرفته و پدرو شوهر رها نیز به علت این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

کد خبر: ۱۶۴۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۵ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 21:17
نوشداروی بعد مرگ سهراب !!!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:44
کد خبر: ۱۶۴۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۷
نژاد بهرام:
کودک همسری را سیاسی کرده‌اند/ برای رانندگی ورای دادن سن تعیین می‌کنیم، اما برای ازدواج نه
یک فعال حقوق زنان گفت: ازدواج یک قرارداد اجتماعی است که طرفین به یکدیگر تعهد می‌دهند به هم وفادار بمانند و آینده یک زندگی مشترک را بسازند. آیا کودک به آن مرحله از رشد، توانایی و بلوغ رسیده است که بتواند پای یک قرارداد اجتماعی را امضا کند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/29 - 16:47
در این مملکت ، زندگی خصوصی مردم
هم سیاسی است. در جهان هیچ کشوری
به اندازه ی ملت و دولت ایران سیاسی
نیست.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/29 - 17:42
سلام
با نظر شما تقریبا موافقم. اما وقتی فرهنگ
عمومی و نظارت اجتماعی در نوع عملکرد
ما موثر نیست ، قانون باید وارد عمل شود.تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:45
کد خبر: ۱۶۳۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۵ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۷
رحیم پور ازغدی: بچه‌های دبستانی هم می‌توانند با هم ازدواج کنند.
رحیم پور ازغدی‌، از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گوید: در اسلام برای ازدواج حد سنی نداریم.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/11/27 - 20:12
بگو چرا اوضاع شورای عالی انقلاب فرهنگی قمر در
عقرب است و یا چگونه ازغدی سالیان دراز تنها
سخنران سیماست و پای ثابت سخنان بیهوده !!!
پیشنهاد می دهم از همان نوزادی ازدواج کنند
زحمت والدین هم کم شود. واقعا عجب نابغه ای!!
مملکت دست کی هاست خدایا !!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/29 - 16:48
ایشان با همین ظواهر کلام جانشین
دکتر سروش در سیما گردید. مردم
باید عقل داشته باشند که به چه چیز
گوش می دهند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:46
کد خبر: ۱۶۳۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۷
فقر؛ مهمترین عامل کودک همسری
سیمین حاجی‌پور ساردویی دکترای جامعه‌شناسی سیاسی و مدرس دانشگاه، می‌گوید: بهبود شرایط خانواده‌ها و ریشه‌کن کردن فقر شدید که عامل و انگیزه اصلی بسیاری از ازدواج‌های کودک همسری است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:47
کد خبر: ۱۶۴۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
امام جمعه بیله‌سوار: ازدواج کودکان جنایت است
امام جمعه بیله سوار در استان اردبیل گفت: شنیده ام برخی از آقایان در سن بالا از مناطق روستایی و حاشیه و خانواده‌های نیازمند و محروم همسر کم سن و سال اختیار می‌کنند. به نظر من این مساله چیزی شبیه به جنایت است. چون این بچه بدون شک به بلوغ فکری، جسمی و حتی جنسی نرسیده است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/28 - 08:31
احسنتم .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:48
کد خبر: ۱۶۳۹۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۶ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
آیا تلویزیون کودک همسری را تبلیغ می‌کند؟
سریال بچه‌مهندس به واسطه پرداختن به موضوعی، چون کودک‌همسری که از حساسیت برانگیزترین مباحث ماه‌های اخیر بوده، به ناگاه به یکی از ترند‌های مجازی تبدیل شده است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 14:50
کد خبر: ۱۶۳۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
معصومه ابتکار:
تلاش می‌کنیم ازدواج زیر ۱۳ سال نداشته باشیم/ مخالفت ما با ازدواج دختر و پسر ۱۸ ساله و ۱۶ ساله نیست
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده درباره انتشار کلیپ‌هایی درخصوص ازدواج نوجوانان در فضای مجازی گفت: انتشار این کلیپ‌ها به نظرم آدرس اشتباه دادن است چراکه اصلا کسی مخالف ازدواج یک دختر و پسر ۱۸ ساله و ۱۶ ساله نیست و مسئله ما در حال حاضر ازدواج‌های اجباری زیر ۱۳ سال است.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/11/27 - 20:17
آی کیو ، نابغه ، این هم محیط زیست نیست
که جنگل ها و فضای سبز را میدان رانت خواری
کردی و ثروتمندان اراضی دولتی را با حیله و
نیرنگ تصاحب کردند. با کدام تخصص و
شایستگی فتوی ازدواج دختر ۱۳ ساله را صادر
می کنی ؟! البته چنین نگی صاحب پست و مقام
نمیشی . باید در مسیر سخن بگی تا از این
مقام به اون مقام تغییر موقعیت بدی .
همان بهتر که از درخت و سبزه سخن بگی .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/29 - 16:51
معلم عزیز راست می گویید ، برخی
همه کاره شده اند و کارشناس هر چی!!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/11/27 - 15:03
سلام
مرد 50 ساله دستگیر شده و رهای 11 ساله به بهزیستی تحویل داده شد!!! زخم چرکین وارده بر
روح و جسم این دخترک، چگونه ترمیم خواهد شد؟!!
چرا جامعه به ایجاد چنین جراحت هایی بر پیکر کودکان
سرزمین مان اجازه می دهد؟!! کجایی وجدان تازه بیدار
گشته ی مسئولان تا با نظرات خود مرهمی موقتی
برای ریش ریش شدن وجود دختر بینوا و همۀ زنان کشور گردید ، تا یعد یک هفته دوباره موضوع بدون ارائه راه حل ، زیر خاکستر زندگی و لایه های پنهان پوست شهر، سر بر آورد و این بار دختری دیگر با کمی تفاوت ، زخم دیرین را نیشتر زند و چرک متعفن آن بیرون زند .
پاسخ + 0 0 --
صفا 1397/11/27 - 20:18
مگر نمی دانید ما کارشناس تخریب
و سپس دلسوز نمایشی هستیم !!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور