صدای معلم

ما چهل سال است که انواع گوناگون تورم را تجربه کرده ایم و شما به جای شناسایی و حل و فصل علل و دلایل واقعی این بحران ها ، معتقدید که هر ساله تورم کنترل شده و رشد اقتصادی داشته ایم !

آقای نوبخت ، تنها دغدغه و نگرانی مردم فقط سیب و پرتقال شب عید نیست !

مینو امامی/ همکار صدای معلم

بودجه 98 و تورم و ناکارآمدی مسئولان

"به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، "محمدباقر نوبخت" رئیس سازمان برنامه ریزی و بودجه در حاشیه چهارهمین همایش گردهمایی مدیران و رؤسای راهور ناجا ، افزود: در اسفند ، حقوق و یارانه های مردم زودتر پرداخت می شود.
نوبخت گفت: هر ساله نرخ تورم کاهش و شاهد رشد اقتصادی بودیم اما سال گذشته یک اتفاق نامبارک افتاد و آن تحریم اقتصادی و آغاز جنگ غیر انسانی اقتصادی از سوی آمریکا بود و از اردیبهشت امسال آمریکا از برجام خارج شد و تحریم های غیر عرف بین المللی نسبت به ایران آغاز شد. رئیس سازمان برنامه ریزی و بودجه گفت : برای تأمین میوه مورد نیاز مردم در نوروز 98 تأمین دو قلم میوه سیب و پرتقال انجام شده است و برای تسریع در پرداخت حقوق همکاران اداری تلاش می کنیم. وی ادامه داد: این دوره سخت را پشت سرمی گذاریم و نسبت به تأمین نیاز مردم و توسعه کشور گام بر می داریم . " (1)

نکاتی که در این خبر قابل تأمل است :

1- خبر پرداخت زودهنگام حقوق و یارانۀ اسفند ماه مردم و یا عدم نگرانی از تهیۀ سیب و پرتقال شب عید ، چرا در حاشیه چهارهمین همایش گردهمایی مدیران و رؤسای راهور ناجا، مطرح می شود؟! شاید برای حفظ آسودگی و اطمینان خاطر رؤسای راهور ، برای حضور بی امان در جاده ها جهت تضمین امنیت سفرهای نوروزی ! آیا خبر با جایگاه خبری نباید تناسب محتوایی ، داشته باشد ؟

بودجه 98 و تورم و ناکارآمدی مسئولان

2 - بسیار متأسف و شرمسارم که تنها درد و مصیبت و بدبختی دَم عید مردم را فقط نگرانی از احتمال تأمین و یا عدم تأمین میوۀ مورد نیاز شب عید ، آن هم فقط سیب و پرتقال می دانید ! هر چند اگر متوجه بودید که چاره ای برای کنترل بازار می کردید ، فروشندگان کالاهای داخلی و خارجی ، کورس انفجاری تقاضا برای اجناسی را پدید آورده اند که بهای آنها تا سه برابر افزایش یافته است و مردم ، همان مردم نگران از اوضاع اقتصادی - سیاسی کشور ، با وجود سرسام آور بودن قیمت ها ، باز تقاضا برای تمامی کالاها ، خصوصا خودرو ، در حد جنون دارند . شاید تنها ملتی که با وجود افزایش قیمت کالا ، باز تقاضای صعودی برای تمامی کالاها را دارند ، ما هستیم ! البته عمده دلیل آن عدم وجود آگاهی لازم از چگونگی طرز برخورد با چنین بحران هاست ، هر چند مردم مقصر اصلی معرفی می شوند ، اما همه نوع بحران را تجربه کرده ایم و این یکی ، حال و هوای وحشتناک و مهار نشدنی دارد. مردم ، نگران وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی کشور هستند. آنان از نحوۀ رابطه ها و معادله ها و ترازپرداخت ها و.... بی اطلاعند و برای شان مهم هم نیست ، آنان نگران بی نصیبی خود هستند ، چون در قبال تلاش و فعالیت خود ،حق بهره مندی دارند. آنان می ترسند آزادی و اختیار ابتیاع هر نوع کالایی را از دست بدهند.

بدبختی این مردم فقط دسترسی به سیب و پرتقال منجمد شده ای که در لطافت هوای بهاری ، آب میوه ای تلخ و آماده خواهد بود و به دو
روز نرسیده خواهد گندید ، نیست. عدم مدیریت بحران توسط شما ، وزیر اقتصاد و دارایی و و رئیس بانک مرکزی عمده مصیبت ماست. بلاتکلیفی ملت در بازاری است که خِرد بخر و نخر ، چرا بخر و نخر در آن حاکمیت ندارد و شما و همکاران اقتصادی تان به جای مدیریت این بحران معتقدید که : " هر ساله نرخ تورم کاهش یافته و شاهد رشد اقتصادی بودیم اما سال گذشته یک اتفاق نامبارک افتاد و آن تحریم اقتصادی و آغاز جنگ غیر انسانی اقتصادی از سوی آمریکا بود و از اردیبهشت امسال آمریکا از برجام خارج شد و تحریم های غیر عرف بین المللی نسبت به ایران آغاز شد."

3 - ما چهل سال است که انواع گوناگون تورم را تجربه کرده ایم و شما به جای شناسایی و حل و فصل علل و دلایل واقعی این بحران ها ، معتقدید که هر ساله تورم کنترل شده و رشد اقتصادی داشته ایم ! اما ما ملت چرا نتایج آن را تجربه نمی کردیم و یا نمی کنیم؟ مثلا ما معلمان چرا همیشه هشت مان در گِرو نه مان بوده است ؟ یعنی تنها دغدغه و مقولۀ مهم اندیشۀ ملت ، تهیۀ سیب و پرتقال شب عید است و مشکلات آنان چون فقر و تنگدستی و گرسنگی و بی مأوایی و بی هویتی و بی فرهنگی و.... به بهانۀ شب عید به شادی و خنده و تبسم موقتی و گذرا، تبدیل می شود و نهایت ، یک سال دیگر تمام می گردد؟ یک سالی که تبدیل به چهل سال گشته است اما درمانی برای تورم در کشور نیافته است ! کدام کشور دیگری در جهان همانند ایران از ثبات اقتصادی محروم هست و با عرضه و تقاضا در تناقض شدید با قیمت ، دست پنجه نرم می کند؟ در کدام کشور جهان چهل سال تورم رکودی ، تورم خزنده و یا تورم تقاضایی در حد انفجار برای مردم ، تداوم داشته است ؟ مگر تورم ، مرحله ای گذرا از یک بحران اقتصادی نیست ؟ پس چرا در کشور ما این بحران ، هر سال شدیدتر از قبل می گردد و هرگز به پایان نمی رسد؟ شما فقط به ماجرای سال گذشته اشاره نموده اید و یا دلایل بحران در امسال ، در حالی که این بحران سرسام آور ، هر سال با ما زیرِ خط فقری ها ، همراه بوده است. واقعا شما مسئولان فقط دل نگران میوۀ شب عید مردم هستید که مبادا لنگ بمانند و یا برای این معضل ، دست به اعتراض زنند؟ !

4 - راهبرد های مدیریتی حضرتعالی و دیگر مردان اقتصادی کشور برای کنترل بحران اقتصادی سال 97 ، چه ترفندهایی بوده است ؟
در کشور ترکیه برای مدیریت بحران اقتصادی ناشی از افزایش جهانی دلار و سکه که هم زمان با ما درگیر بودند ، تمهیداتی اندیشیده شد و تا جایی که به خاطر دارم : واحدهای تولیدی را تشویق به تخفیف در قیمت کالاها جهت افزایش قدرت خرید مردم ، کردند . اخیرا ، در دو شهر بزرگ استانبول و آنکارا ، مراکز فروش بلاواسطۀ دلال ها ، کالا های پرمصرف روزانه چون میوه و سبزی را به وجود آوردند تا سایر واحدها و مراکز فروش ، از ترس از دست دادن مشتری ، مجبور به کاهش قیمت این کالاها گردند. یا وقتی مردم ما به دلیل عدم مدیریت بحران در شرایط نامتعادل اقتصادی یعنی افزایش قیمت دلار ، در صف های بی انتها مشغول خرید دلار 14 هزار تومانی و شاید بیشتر ، بودند ، دولت ترکیه از مردم خواست تا ارزهای گوناگون را که سرمایۀ آنها شمرده می شود به بانک ها تحویل دهند و در مقابل ، پول ملی خود را دریافت کنند تا از ارزش پول ملی خود حمایت کنند و از افزایش بحران اقتصادی ، جلوگیری نمایند و یا مردم برای حمایت و جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی ، دلارهای خود را که سرمایه شان بود ، آتش زدند!
الان در کشور ما به طور جنون آمیزی قیمت خودرو سیر صعودی غیرمنطقی از لحاظ معیارهای اقتصادی دارد و متأسفانه مردم برای خرید آن سر و دست می شکنند ، اما باز مردم نگران و بلاتکلیف اند. مردم ناآگاهند . آنان تصور می کنند که بعد عید قیمت ها از این نیز بیشتر افزایش خواهد یافت ، آنان درگیر جنگ روانی افزایش قیمت ها هستند و برای همین ، منطقی برای تقاضای خود ندارند . اما کدام مسئول توانست تضمینی به مردم دهد که نگران فردا نباشید ؟ شما مسئولان همیشه این ملت را در شرایط نامساعد اقتصادی تنهای تنها ، بدون دانش اقتصادی رها می سازید اما طبق معمول ، انتخابات نزدیک است و باز مردم مهم خواهند شد.
کاش به جای استفاده صِرف از شعور سیاسی مردم ، به دانش اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و رسانه ای آنان نیز می افزودید تا در بحران ها ، حداقل خانوادۀ خود را مدیریت می کردند تا به تبع آن کل جامعه به مسیر درستی هدایت می شد. به ما رفتارهای مناسب اقتصادی را در شرایط گوناگون آموزش دهید تا مردم و دولت و کشور ، به طور واقعی بیمه شود. با ما شفاف سخن بگویید. مردم قدرت درک مسایل اقتصادی را دارند اما اعتماد به شما را خیر.

5 - شما شاید حقوق اسفند ماه را زود بپردازید و رضایت ظاهر بینان را جلب نمائید ، اما حقوق فروردین همیشه دیر پرداخت می شود و فاصلۀ بی پولی برای اقشاری که پس انداز و قدرت خرید ندارند ،بسیار زیاد می گردد. هیچ نگران نیستید که این کارمند بینوا در این گرانی وانفسا ، عرض یک هفته با نیازها و هوس های دَم عیدی ، حقوق خود را هزینه خواهد کرد، پس 37 روز خود را تا دریافت حقوق فروردین ماه چگونه سپری خواهد ساخت ؟! چرا ما از دوراندیشی غافلیم و درایت تفکر برای فرداها را نداریم ؟ اکنون زدگی تا کی ؟ 20 اسفند حقوق کارمندان پرداخت می گردد و طغیان قیمت ها ، آن را در عرض مدت زمان اندکی ، می بلعد و باز کارمند می ماند و مجموعۀ ناتوانی هایش. ما قدرت پس انداز اصلا نداریم و دریافتی ما بلافاصله هزینه می شود. آنان اجارۀ منزل را بپردازند ، اقساط به تعویق افتادۀ وام های متعدد را پاس کنند، خرید کنند و یا...

بودجه 98 و تورم و ناکارآمدی مسئولان

6- ما کی این دوران سخت را پشت سر خواهیم گذاشت و یا بهتر است بگویم ما کی دانش پشت سر گذاشتن ، سختی ها را فرا خواهیم گرفت ؟ شما کی برای تأمین نیاز مردم و توسعۀ کشور ، گام برخواهید داشت؟ فراموش نکنیم که کشورها را فقط بحران های طبیعی چون سیل و زلزله و سونامی به فلاکت نمی نشاند ، بحران های اقتصادی چون ارتباط مستقیم با نیازهای مردم دارد ، تخریب های جبران ناپذیری در استقلال و پایداری کشورها بوجود می آورد. در حد نابودی یک کشور .
ظاهرا تنها دغدغۀ این ملت و دولت در هر سال ، تقسیم بودجه در مجلس است . هزینه کرد بودجۀ یک سال در یک یا دو فصل و باز درگیری دولت و ملت با بحران کسری بودجه و باز دغدغۀ سیب و پرتقال شب عید ! خوش به سعادت ما ایرانی ها که تنها سنت نوروزمان خوردن سیب و پرتقال منجمد شده است و نیازی به خوردن نارنگی و موز و خیار و.... نداریم یا بی خیال آجیل باشیم و یا بی خیال لباس نوی کودکانی که تنها سالی یک بار می توانند یک انتخاب برای خرید پوشاک داشته باشند یا کیف و یا شلوار و یا کفش و یا بلوز و یا مانتو و....

بودجه 98 و تورم و ناکارآمدی مسئولان

7 - ما نگران فقر مطلق هستیم ، فقر نسبی امروز خیلی کم رنگ گردیده است و مردم با تلاش بی امان خود در تولید کالاها و خدمات ، نازل ترین بهره را می برند. قاعدۀ هرم روز به روز عریض تر و رأس آن طویل تر می گردد . کالاهای اساسی با افزایش قیمت ها ، دست نیافتنی شده اند و اقشار گوناگونی که زیر خط فقرند ، ناتوان تر و فقیرتر از دیروز در حال از دست دادن زندگی خود هستند. از پرداخت یارانه مسرور نباشید که عامل خیلی از فلاکت ها همان نقدی کردن سوبسید و یا یارانه ای است که بر کالاهای اساسی قبلا غیرنقدی پرداخته می شد. مردم کم درآمد ، به جای تلاش و کوشش و سهیم شدن در افزایش تولیدات کشور ، با عجز و ناتوانی در انتظار آخر هر ماه می نشینند تا توان تأمین نیازهای خود را با اندک وجهی به دست آورند. اما شما نمی خواهید اعتراف کنید که بدترین مسیر برای این هدف ، همین وابستگی به تنبلی و اندک درآمد است. تا زمانی که شما مسئولان از تولید دانش دانشگاه های سراسر کشور بی نصیب می مانید و از بهره مندی آن خود را بی نیاز می شمارید ، درد همین است و درمان آن سیب و پرتقال شب عید است !

جناب آقای نوبخت
ما انتظار حصول راهبردهای زیربنایی بر اساس محور تولید و تلاش و کوشش داریم نه تبعیت از ساختار بیمار اقتصادی که هر لحظه احتمال ریزش و متلاشی شدن آن ، دور از باور نیست. به من ایرانی ماهیگیری یاد دهید تا نیاز یک عمر خود و ملتم را تأمین کنم نه سیب و پرتقال شب عید را .


1) کد خبر: 818836 - تاریخ خبر:1397/12/11 .حقوق اسفند زودتر پرداخت می‌شود/ سیب و پرتقال شب عید تأمین شد!


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 13 اسفند 1397 17:15 خوانده شده: 1257 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -1 --
معلم 1397/12/13 - 18:35
شب عید چگونه شبی است که یازده ماه هی از شب عید حرف میزنن ؟
پاسخ + 0 0 --
زنبور آخرالزمان 1397/12/14 - 02:59
دانی که شب قدر چیست؟ شبی برتر از هزاران شب؛ و

نه 365 شب؛ شب هدفمندی ذهن‌ها، خروج از ...ها،

اخلاص نیت‌ها و عمل جانانه به بایدها.

ای معلم شایستۀ معلمی پر کردن سه نقطه با شما.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/12/14 - 06:09
مقاله بجا و بحقی بود اما کو گوش شنوا و چشم بینا و...؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/14 - 21:08
چون برای دیوانه هر روز خدا عید است !!!
پاسخ + +5 0 --
شهاب 1397/12/13 - 19:22
ازمسئولان بابت افزایش تورم وعدم افزایش حقوق متناسب با آن تشکر می کنم وامیدوارم این رونددرسال آینده هم ادامه داشته باشد
تاملت برای خودارزش قائل نشود اوضاع بدتراز این خواهدشد
پاسخ + 0 0 --
زنبور آخرالزمان 1397/12/14 - 03:07
تأملت کنایه تام است تا ملت در وهم املت پزد املش به

سر آید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/14 - 21:07
ملت قرار است برای خود در روز درخت کاری امسال ،
درخت قدری بکارد که تا فلک منزلت آن قد کشد.
ملت جنگید ، انقلاب کرد ، نوبت مردان مدعی است که رنگ تعلق نپذیرند و با همین ملت صادق باشند . اما افسوس که ملت را را وادی بلاتکلیفی رها ساختند.
پاسخ + +2 0 --
امامی 1397/12/14 - 08:44
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - خبرگزاری تسنیم
یکبار که دلار تا مرز بیست هزار تومان افزایش نرخ پیدا کرد ، متناسب با آن افزایش ، نرخ کالاهای داخلی نیز افزایش یافت ، ولی با کاهش نرخ دلار ، قیمت های داخلی کاهش پیدا نکرد ، ولی بعد از آن و با هر بار افزایش نرخ دلار که در محدوده ای کمتر از بیست هزار تومان رخ می داد ، بار دیگر نرخ کالاهای داخلی افزایش پیدا می کند .

به عبارت دیگر برای یکبار افزایش نرخ ارز تا سقف معین ، شاهد چندین نوبت افزایش نرخ کالا و خدمات بوده ایم.

به هر حال با افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی تا یک سوم ، به همان نسبت نیز از قدرت خرید مردم و علی الخصوص قشرحقوق بگیر و البته بیکار جامعه کاسته شده و این کاهش قدرت خرید مستقیماً بر روی تقاضا برای خرید کالا اثر منفی داشته است.
https://tn.ai/1961332
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/12/14 - 08:45
همان منبع :

* تأثیرکاهش قدرت خرید بر کاهش تقاضا

کاهش تقاضا برای خرید مایحتاج عمومی اثر مستقیم بر روی فروش محصولات و تولیدات واحد ها و کارخانجات داخلی داشته و کاهش تولید این قبیل واحدهای صنعتی را در پی داشته که منجر به حبس نقدینگی در قالب کالاهای تولید شده، در انبارهای این واحدها شده و این بنگاه ها را به منطقه زیان وارد نموده است.

از طرف دیگر کاهش ارزش پول ملی مستقیماً بر روی نقدینگی واحدهای صنعتی و غیر صنعتی نیز اثر منفی گذاشته و نیاز آن ها را برای نقدینگی تا سه برابر و متناسب با افزایش نرخ ارز بالا برده است .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/12/14 - 08:45
*اکنون باید چه کرد ؟

همانطور که گفته شد، از یکطرف با کاهش قدرت خرید مردم و رکود در بازار روبرو هستیم و از طرف دیگر با افزایش قیمت ها و تورم روبرو هستیم. راهکارهای مقابله با این دو پدیده تقریباً مخالف یکدیگر هستند .

برای مقابله با رکود باید سیاست های انبساطی را در پیش گرفت و نقدینگی بیشتری را به بازار تزریق کرد و نرخ بهره تسهیلات بانکی را کاهش داد و اغماض هایی را در اخذ مالیات از واحدهای صنعتی و خدماتی در نظر گرفت و مشوق هایی برای توسعه صادرات تعریف نمود. ولی از سوی دیگر، برای مقابله با تورم نیز باید سیاست های انقباضی را مد نظر داشت ، مثلاً تا حد امکان نقدینگی را از جامعه جمع آوری کرد. نرخ بهره تسهیلات را بالا برد ، در دادن تسهیلات بانکی سختگیری های بیشتری نمود و نسبت به اخذ مالیات همت گمارد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/12/14 - 08:46
اما اگر با شرایطی مانند رکود تورمی روبرو باشیم ، چه باید بکنیم؟؟

اولویت اول کشور مبارزه با کدام یک است ؟؟ حل مشکل رکود با اتخاذ سیاست های انبساطی در اولویت است یا مهار تورم با اتخاذ سیاست های انقباضی ؟؟
البته موضوعی که در همه حال و در هر شرایطی به نفع کشور و اقتصاد می باشد، رشد و توسعه صادرات غیر نفتی است. که آن هم متاسفانه از سال 1393 که به رکورد 50 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی دست پیدا کردیم تا امروز هیچگونه رشدی نداشته ، بلکه عقبگرد هم داشته ایم و امسال هم برای چندمین سال متوالی حداکثر به حدود 44 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی خواهیم رسید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/12/14 - 08:49
سیستم بانکی ، ام الفساد اقتصاد کشور است و مادامی که این معضل حل و فصل نشود ، نمی توانیم ادعا کنیم که بانک مرکزی وسیستم بانکی کارامدی در کشور داریم. به چه دلیل عده ای زیاده خواه ، سپرده های مردم و بیت المال را از طریق شبکه بانکی و در قالب تسهیلات بانکی گرفته و حاضر به استرداد آن نمیباشند و بانک مرکزی و سایر بانکها هم عزمی جدی در جهت وصول این مطالبات ندارند.
از دیگر وظایف بانک مرکزی ، نظارت دقیق تر بر عملکرد سیستم بانکی کشور و نحوه تسهیلات دهی این بانکها به افراد مورد نظر با کمترین وثیقه لازم میباشد که در ماه های اخیر شاهد محاکمه چند نفر از افراد هیأت مدیره این بانک ها بوده ایم.
هیات مدیره برخی بانکها به چه حقی و مطابق کدام قانون ، سپرده های مردم را بین آشنایان و دوستان خود با کمترین گرویی و در قالب تسهیلات بانکی توزیع می نماید؟؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/12/14 - 08:50
اگر بانک مرکزی به موقع به این موارد نظارت نکند ، بزودی با سیل عظیمی از سپرده گذاران این بانکها مواجه خواهد شد که خواهان سرمایه های نابود شده خود می باشند که به اطمینان بانک مرکزی در این بانکها سپرده گذاری کرده اند.
در نتیجه در شرایطی که با رکود تورمی روبرو می باشیم و راهکارهای مقابله با این دو پدیده اقتصادی کاملاً متفاوت می باشد ، استقلال عمل و تشدید نظارت بانک مرکزی بر شبکه بانکی کشور و همچنین اتخاذ سیاست های اصولی اقتصادی فارغ از فشارهای حاشیه ای میتواند کمک موثری به بهبود روند اقتصادی کشور باشد .
پاسخ + +3 0 --
شنگول 1397/12/14 - 12:26
تازه رسیدند به دُوران و زدند چند نوسان و دَوَران و

بخوردند و شدند چاق و رفیق کج صفتان و خوراندند

کنگران و زدند لنگر خود را به مشاغل که شدند مردم

بیچاره و غافل نگران و قیمت هر چیز به بازار گران و غم

و اندوه فوران کرد به هر جا و صدایش به درآمد، ولی

حیف هیجان کور شده بهر کران و تو هم نیز خر خویش

مران که دگر نیست فسنجان به اندازۀ فنجان و به

تدبیرخریدند زمان و امیدگذران نیز، تا به تعدیل درآید

جهان و سر و سامان بگیرد سفرۀ عید و همگی

سورچران و زنیم چند پوک قلیان و توهّم کند رشد و

شود منجی ما، تا مبادا بترسیم و ببینیم خواب پریشان که

همان خواب که دیدیم بس مان بود به قرآن !
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/12/14 - 13:42
سلام و تشکر و باز توهّم .......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/12/14 - 13:29
هنوز به سال بعدی نرسیده ، تغییرات افزایش حقوق را شاهدیم ، منتظر بمانیم که بعد عید چقدر کاهش خواهد یافت ؟
جناب آقای نوبخت ، متشکریم !!!!!!

افزایش حقوق کارمندان در سال آینده ۴۰۰هزارتومان به‌علاوه ۵درصد
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت با توجه به اعتبارات درنظر گرفته‌شده علاوه بر افزایش ۴۰۰هزارتومانی حقوق کارکنان دولت نهایتاً تا ۵درصد امکان اضافه حقوق آن‌ها در سال آینده وجود خواهد داشت.

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ -
https://tn.ai/1961576
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/14 - 21:03
ما که پیر این مغانیم چه غم !!
شاید تا آخر فروردین سوراخ عدالت دولت و مجلس
مابقی گفته ها و وعده ها را نیز آبکش نماید. ما یاد
گرفته ایم که اعتماد نورزیم بر این بادها .
پاسخ + +3 0 --
امامی 1397/12/14 - 13:33
باید صبر کرد و کرامت حضرات را عملا لمس کرد. معلوم نیست اول 400 هزار تومان به حقوق اضافه خواهد شد و بعد 5 درصد محاسبه خواهد شد ؟ و یا خیر اول 5 درصد محاسبه خواهد شد و بعد 400 هزار تومان اضافه خواهد شد؟!!!
از آنجایی که اوضاع هیچوقت به نفع حقوق بگیران نیست ، لذا تصور می کنم ، شکل دوم صادق باشد!!
یعنی تراشیدن بودجه از بودجه به نفع دولت !!
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/12/14 - 21:45
خانم امامی شما را به خدا به این
حق خوران طریق تفکر نیاموزید
که خودشان استادکارند!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/12/14 - 21:49
اگر می خواهید شعور یک جامعه
را بسنجید به گفته های مسولین
آن جامعه بنگرید و بیندیشید.
دولنی که در فراگیری، آب درمانده
است از ٱبادی چگونه سخن گوید؟
ظرف و مظروف در تناسب حکیمانه
جفت و جور است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/14 - 22:14
باسلام خانم امامي ، بع نظر بنده حتي دغدغه سيب وپرتقال را نتوانستند رفع كنند با اين قيمتهاي عجيب وغريب ميوه، وقانون جديد مجلس افزايش ٤٠٠ توماني به اضافه تا ١٠ درصد را هم دولت فعلا زير بار نرفته واگر هم برود آن تا ١٠ درصد كه در قانون گفته شده اگر دولت توانايي مالي داشت را هم با درصد بسيار كمتري بر حقوق سال ٩٧ مي افزايند ، پس مطمئن باشيد اول درصد را حساب ميكنند بعد ٤٠٠ تومن را كه تقريبا براي حقوق هاي زير ٢ ميليون كمي بهتر است از پيشنهاد افزايش ٢٠ درصدولت. حقوق هاي بالاي ٣ تومن متضرر خواهند شد زيرا ٤٠٠ اضافه ميشود ولي تا ١٠ درصد حقوق ٩٧ را به دليل كمي بودجه اجرا نميكنند و...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/15 - 08:32
برادر من ده درصد شد ۵ درصد!!
پاسخ + 0 0 --
عجب 1397/12/15 - 10:41
وای به حال نوروزی که تنها کاستی
آن پرتقال و سیب است !
ما ایرانی ها چرا اینقدر کم مایه
گردیده ایم !! درد ما بی معنا
زیستن است , اما مسئولان
متاسفانه در شکم خلاصه
می کنند.
همچنان در
پاسخ + 0 0 --
یاهو 1397/12/15 - 10:46
اگر راست می گویید و دغدغه ی واقعی
شما رفاه ملت هست , بلیط هواپیما و
اتوبوس و..... را کنترل کنید. هزینه های
سفر را برای کم درآمدها تامین کنید.
بهای اسکان در هتل ها و متل هاو.... را
نظارت کنید.
ما می خواهیم زندگی کنیم , فقط خوردن
و خوابیدن افعال حیوانی است نه انسانی!
پاسخ + 0 0 --
یاهو 1397/12/15 - 10:49
یا کنسرت موسیقی در شهرها و استانهای
سراسر کشور برنامه ریزی کنید. ایران فقط
تهران نیست. یا نمایشگاه صنایع دستی
برگزار کنید. یعنی کار فرهنگی کنید. تامین
مایحتاج وظیفه ی اصلی دولت است اما آن
را تیتر خبری کردن . نشانه ی کم مایگی شماست
آقای نوبخت , نه ملت.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/15 - 17:49
واقعا از تحمیق مردم لذت می برند.
تا کی به شعور ملت اهانت خواهید کرد.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/12/15 - 18:18
همکار ناشناس . مردم هم باید با خرید نکردن
مقاومت منفی از خود نشان دهند. ما هم به
اندازه ی مسئولان مقصریم. ما به آنان میدان
می دهیم تا به شعورشان توهین کنند.
باید همدل و متحد باشیم و عقلانیت خود را
ثابت کنیم و گر نه بازی آنان ادامه خواهد داشت.
پاسخ + 0 0 --
تا کی بی عقلی! 1397/12/17 - 08:08
هدف اصلی دولت به استضعاف کشاندن شعور ملت
است . سطحی نگری و خلاصه کردن معنا در شکم
به اقشار کم درآمد جامعه , دوری از دخالت در امور
مملکت را دیکته می کند. از قدیم پادشاهان ایرانی
گفته اند : اگر می خواهی بر این ملت راحت حکومت کنی , آنها را گرسنه نگه دار.
مردم را چه به نشاط و شادی!!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/12/17 - 13:38
رفتار مردم نشاندهنده شخصیت مسئولین آن کشور است. والسلام

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور