صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" دولت باید محل هزینه کرد افزایش منابع ریالی خود که از فروش دلارهای نفتی حدود ۱۳۰۰۰ تومانی به دست می آورد را مشخص کند "

عزمی جهت بهبود وضعیت معیشتی کارمندان و معلمان وجود ندارد ؟!

حسین رمضان پور/ فعال فرهنگی خراسان شمالی - بجنورد

افزایش حقوق معلمان و بهبود وضعیت معیشتی کارمندان و معلمان  امسال نیز چون سال گذشته و سال های قبل از آن ؛ موسم تصویب کلیات بودجه و تعیین میزان افزایش دستمزد حقوقی کارمندان دولت با کش و قوس های فرمایشی و ساختگی بین بزرگواران در جریان است و جهت مشغول سازی افکار عمومی کارمندان ؛ علی الخصوص معلمان که حدود نیمی از جامعه آماری کارمندان دولت را تشکیل می دهند ؛ هر چند روز یک طرح و حالت افزایش حقوقی توسط مجلس یا دولت مطرح می شود که به صورت پینگ پونگی توسط طرف مقابل مورد قبول واقع نشده و رد می گردد تا بازی وعده دادن و امیدواری واهی را مثل سال های قبل به خوبی اجرا نمایند.

نمایش افزایش بیست درصدی حقوق کارمندان در سال ۹۷ که چندین بار جهت اصلاح و طرح استفساریه بین دولت و مجلس در سال گذشته رد و بدل گردید ؛ بار دیگر با عناوین دیگری جهت افزایش حقوقی سال ۹۸ در حال اجراست و با مطالب و اخباری که این روزها به گوش می رسد مشخص است که در همچنان بر پاشنه قبلی می چرخد و عزمی جهت بهبود وضعیت معیشتی کارمندان و معلمان وجود ندارد و ایرادهای مطروحه توسط جناب نوبخت که به خوبی در حال انجام ماموریت سرکوب مطالبات به حق معلمانند؛ اصلا محلی از اعراب ندارد.

افزایش حقوق معلمان و بهبود وضعیت معیشتی کارمندان و معلمان

جناب نوبخت!

بهتر است به جای طرح موانع بی اساسی همچون عدم وجود منابع مالی کافی جهت اجرای طرح رتبه بندی معلمان و افزایش حقوقی متناسب با نرخ تورم موجود کشور ؛ خصوصا در یک سال گذشته؛ به افکار عمومی پاسخ دهید که درآمد چند برابری دولت از محل افزایش قیمت فروش دلارهای نفتی که در سال ۹۷ به مبلغ ۳۸۰۰ تومان تعیین شده بود و امسار به حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار تومان رسیده ؛ در کجا هزینه می گردد که این چنین دولت تدبیر و امید را ناتوان و مستاصل در افزایش حقوقی مناسب جهت سال ۹۸؛ جلوه می دهید؟

نیک به خاطر دارم سال گذشته که قیمت دلار ؛ افزایش ۴۰۰ تومانی داشت و به ۴۲۰۰ تومان جهش پیدا نمود ؛ هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق و بودجه ؛ عنوان نمودند که دولت باید محل هزینه کرد این منابع ریالی افزون شده را مشخص گرداند که همان نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفت و توسط سازمان برنامه و بودجه در ناکجاآباد هزینه گردید!

افزایش حقوق معلمان و بهبود وضعیت معیشتی کارمندان و معلمان

حال از جناب نوبخت که حتی در اعلام میزان میانگین حقوقی بازنشستگان و کارمندان در برنامه گفت و گوی ویژه خبری نیز دچار خطای ۵۰۰ هزار تومانی شده اند؛ خواستاریم که جهت تنویر افکار عمومی ؛ محل هزینه کرد این افزایش منابع حدود سه برابری منابع ریالی درآمدی دولت را مشخص نمایند که به چه سرنوشتی دچار می شوند که افزایش حقوقی مکفی متناسب با نرخ تورم کارمندان و معلمان و حتی پرداخت یارانه ۴۵،۵۰۰ تومانی برای دولت وعده ها به یک کابوس شبانه بدل گردیده که خواب را از چشم این بزرگواران ربوده تا در مصاحبه ها و سخنرانی های خود در رسانه ها و جلسات رسمی و غیر رسمی به چنین حالت مضطری از نداری و ناچاری دولت در سرکوب مطالبات به حق کارمندان و مزد بگیران دولت ؛ شکوه نمایند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">

جمعه, 17 اسفند 1397 ساعت 12:48 خوانده شده: 405 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ
شهاب 1397/12/17 - 15:13
احسنت
دولت کمبودمنابع ندارد دولت نمی خواهدبرای کارمندان خودبه خصوص معلمان هزینه کند معلم با بیگاری ندادن می تواندبه خواسته های خودبرسد دراین میان باید تشکل ها معلمان را آگاه و متحدنمایند
درغیراینصورت عده ای از همکاران که درتحصن ها شرکت می کنند دچارمشکل می شوند وجامعه ی فرهنگیان به خواسته های خود نمی رسد
پاسخ
حسین رمضان پور 1397/12/17 - 16:05
سال هاست که معلمان را با وعده های توخالی معطل نگاه داشته اند و هرسال بهانه ای جهت سرکوب مطالبات عنوان نموده اند و شرایط کشور را بحرانی جلوه داده اند اما دیگر این بازی جوابگو نیست و باید چاره ای دیگر بیاندیشند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/18 - 15:38
به چي اعتراض داريم! ايا ان زماني كه با ماشين خودمون براي دولت كار انجام ميدهيم به چيزي فكر ميكنيم. مثلا ان موقع كه برگه هاي امتحان نهايي را با ماشين خودمون ستاد ميبريم و .... در همه ادارات از ماشين دولت سوء استفاده ميكنند در آموزش و پرورش خودمون برعكس كرده ايم! حقمونه ! هر بلايي سرمون بياورند حقمونه! ما ترسو و منفعت طلب هستيم! اگه راست ميگوييم همه از پست مديريت و معاونت استعفا دهيم!
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/12/18 - 18:45
اعتراض خیابانی وتحصن بدون رهاکردن بیگاری وکارهای غیرموظف ورها کردن معاونت ومدیریت مدارس کارساز نبست
عالی فرمودید جناب ناشناس
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/12/20 - 15:17
باعث تاسف و ناامیدی است
پاسخ + +5 0 --
حسینی... 1397/12/17 - 18:17
افزایش حقوق به قدر یک زندگی متوسط حق همه هست.
اما کارگر ، بازنشسته و معلم شرایط متفاوتی از سایر حقوق بگیران دارند.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/12/17 - 18:22
حق معلم همینه چون از معلم ترسوتر نیست کارگرساده به وضعیت بد معیشتی خود اعتراض میکنه ولی معلم جماعت همین شجاعت را نداره
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/18 - 15:35
حقمونه! خرداد شد بدويد با ماشينتون برگه هاي امتحان نهايي را ببريد!
پاسخ + +3 0 --
کاکتوس 1397/12/17 - 20:09
این دولت به طور کامل دشمن درجه یک معلمان و قشر ضعیف است که نمونه ان در پافشاری و اصرار برای نادیده گرفتن پیشنهاد حاجی بابایی مبنی بر افزایش 400هزار تومانی حقوق و ده درصد متغیر است
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/12/18 - 18:53
جناب کاکتوس
کمی به علت این دشمنی ها فکر کنیدآیا شما حاضرید به کسی که غذای نذری می دهد پول پرداخت کنید
معلمی که تن به هرکاربی مزد وکم مزدی می دهد چطور توقع حقوق مکفی دارد
اول باید از انجام کارهای کم مزد وبی مزد شانه خالی کنیم تا مسئولان متوجه شوند ما بیگاری نخواهیم دادوخدمات ما نذری نیست بعد خواهیم دید که مسئولان هم با ما دشمنی کمتری خواهند کرد وارزش بیشتری درنزدمسئولان خواهیم داشت
پاسخ + +4 0 --
معلم 1397/12/17 - 22:33
ای کاش معلمان به جای کار در وزارت تحت صدارت بطحایی زیر پوشش کمیته امداد بودند . مطمئنا توجه بیشتری به آنها می شد . خاک بر سر وزیری که خودش و معاونین و مدیران کل او نجومی بگیر هستند و خبر ندارد که یک معلم با حقوق زیر دو میلیون چگونه یک ماه را سپری می کند . ای کاش این وزیر نالایق سری به فروشگاهها می زد و می دید که چگونه کارمندان سایر ادارات هر ماه با شارژ کارت سبد کالا مشغول خرید مایحتاج خود هستند و چگونه به انحا مختلف از امکانات رفاهی بهره مند می شدند .
باید معلمان همت کنند و افکار عمومی را برای برکناری این وزیر ناکارآمد فراهم کنند
پاسخ
حسن 1397/12/18 - 00:12
درود و سلام به وزیر محبوب دل فرهنگیان که تنها دقدقه و خط قرمزش نگاه چپ نکردن به دانش آموزان است اتفاقا ما هم خط قرمزمان این است که نگاه چپ به دانش آموزان نکنیم و بگذاریم که هر مدلی که دوست دارند بار بیایند و بفهمند که برای هر کار خلافی که می کنند هیچ قانونی برای بازدارندگی و جود ندارد و انشاالله از همین دانش آموزان خود به خود پرورش یافته در آینده همچین وزیران فهیم و با شعوری بوجود می آید که نمونه بسیار بارز آن جناب فانی بود که تمام فرهنگیان بلا استثنا آن را پر کارترین وزیر آموزش و پرورش کل جهان می دانستند با تشکر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/18 - 09:34
دغدغه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/18 - 14:17
معلم عزیزم که جانم فدای تو.... قربان مهربانی و لطف و صفای تو
پاسخ + +3 0 --
حسینی... 1397/12/18 - 14:24
مشکل شخص بطحایی و فانی و حاج بابایی و...نیست
مشکل نگاه سطحی به آموزش و پرورش هست.
پاسخ + 0 0 --
احمدی 1397/12/18 - 21:10
موافقم اموزش و پرورش در اولویت نیست
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/12/18 - 22:35
با سلام امیدوارم فرهنگیان مانند مردم فرانسه به حقوق خود اگاه باشند وشجاعت اعتراض بدست بیاورند این سیستم با حرف زدن مشکلی حل نمیکندو فقط زبان زور واعتراض شاید برای ان کارساز باشد
پاسخ + 0 0 --
پبشنهاد نظرسنجي 1397/12/19 - 16:18
پيشنهاد نظر سنجي توسط صداي معلم

نظر سنجي از همكاران محترم فرهنگي ( تشريحي )

به نظر شما معلمان مدارس در روز 12 هر ماه با هدف اعتراض به وضعيت معيشتي، چه اقداماتي را مي توانند انجام دهند كه داراي دو شرط زير باشد :

1- مؤثر باشد.
2- مغاير با قانون نباشد.
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/12/22 - 23:40
لعنت بی بی عدالتی وبی عرضگی
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/12/22 - 23:41
همه رو به جون هم انداختن
پاسخ + 0 0 --
الف صفدری 1397/12/26 - 00:58
کاری که نوبخت و دار و دسته‌ش با معلما کردن تو این چند سال، چنگیز مغول با خاک ایران نکرد...!
پاسخ
حسین رمضان پور 1397/12/26 - 08:48
سپاس از تمامی همکاران و بزرگوارانی که با نظرات خویش بنده را مورد لطف خویش قرار دادند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور