صدای معلم

" نه تنها در زمینه های اقتصاد و معیشت معلم، اتفاق خاصی صورت نگرفت که شعار دوران صدارت فانی، برعکس، جلوه گر شد و سرکوب و بگیر و ببند و پرونده سازی های امنیتی قضایی، گریبان فعالان صنفی را گرفت "

عقب گرد بزرگ بطحایی؛ از به رسمیت شناختن مطالبات تا بایکوت طرح مطالبات

محمود صفدری/ عضو شورای سازمان معلمان خراسان شمالی

 نقد عملکرد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان

یادم می آید در بهار ۹۴ و به دنبال سلسله اعتراضات صنفی معلمان در زمستان ۹۳ و بهار ۹۴، فرصتی پیش آمد تا با جناب آقای بطحایی در قامت معاونت پشتیبانی وزیر به همراه تنی چند از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم، که سفری به استان خراسان شمالی داشتند، دیداری داشتیه باشیم.
در آن جلسه فعالان صنفی فرهنگی مطالبات جامعه بزرگ فرهنگیان را به طور شفاف مطرح کردند و ایشان ضمن برشمردن تاریخچه ی این عقب ماندگی ها، به محدودیت ها و معذوریت های دولت و نظام اشاره داشته و از فعالان خواستند تا با عنایت به شعار "امنیت فرهنگی به جای فرهنگ امنیتی" که شعار معروف دوره وزارت فانی بود، مطالبات خود را در بستر آرام تری مطرح نموده تا به مرور زمان، وزارت آموزش و پرورش بتواند با رفع تنگناها، برای حصول آنها برنامه ریزی کند.
به مصداق آیه « فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ »، با دوستان فعال، علاوه بر پیگیری مطالبات در بستر جلسات و مذاکرات،

ظرفیت فضای مجازی و رسانه ای را مغتنم شمرده و آن را نیز برای انتقال پیام و طرح خواسته ها، به سبد کنشگری افزودیم و دوستان صاحب فکر و قلم، به فراخور زمان و فرصت های مناسب، مطالب و مقالات انتقادی و مطالبه محور زیادی نگاشتند که بسیاری از آن ها در رسانه ی معلمی "صدای معلم" مضبوط است.

نقد عملکرد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان

زمان گذشت و گذشت تا پس از انتخابات ۹۶، شاهین اقبالِ وزارت، بر خلاف آنچه انتظار می رفت، بر شانه های جناب بطحایی نشست و با رآی اعتماد خیره کننده ای که کسب کردند، انتظار می رفت  با تکیه بر سال ها تجربه ای که در حوزه مالی وزارتخانه داشتند، شق القمری صورت دهند اما خیلی زود، امیدها به یاس تبدیل شد.
نه تنها در زمینه های اقتصاد و معیشت معلم، اتفاق خاصی صورت نگرفت که شعار دوران صدارت فانی، برعکس، جلوه گر شد و سرکوب و بگیر و ببند و پرونده سازی های امنیتی قضایی، گریبان فعالان صنفی را گرفت.

بطحایی و اعوان و انصارش، به این میزان هم رضایت نداده و شروع به تمسخر و دهن کجی به خواست معلمان کرده و تجمعات و تحصن های معلمان را معدود و نوعی حرکت ضد تربیتی نامیدند و به برچسب های دیگری نواختند.

نقد عملکرد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان

در آخرین اپیزود از سناریوی نقد ناپدیری و سرکوب صدای منتقدان دلسوز که دادشان از وضع موجود و خطراتی که در آینده بر آن مترتب است،بلند است، شروع به شکایت های سریالی از رسانه وزین و فرهنگی "صدای معلم" نمودند تا به زعم خود، سنگر به سنگر پیش آمده و صدای اعتراض و مطالبه ی فرهنگیان را کاملا خفه کنند.
تجربه ی تاریخی، نشان می دهد، اگر چه ممکن است چنین اقداماتی، در کوتاه مدت مثمر باشد اما در بلند مدت، هزینه ها و بلایای زیادی را برای سیستم به ارمغان خواهد آورد.
ضمن اعلام حمایت از مواضع منصفانه و دلسوزانه این رسانه که به حق، صدای معلمان این مرز و بوم را با هدف اصلاح وضع موجود منعکس می کند، به فرادستان و کسانی که چند صباحی کاربه دستان این وزارت خانه عریض و طویل شده اند، مشفقانه و منتقدانه یادآور می شویم که "چنین نمانده و چنین نیز نخواهد ماند"

"فاعتبروا یا اولی الابصار"


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 22 فروردين 1398 20:35 خوانده شده: 791 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/01/22 - 21:43
همیشه یک بهانه برای ندادن طلب معلمین دارندیا میگن اختلاس شده یا میگن حقوق نجومی ها یا میفرمایندپول چندمیلیارد گم شده یا سوریه یا زلزله فعلاهم سیل اومدکه اصلا نمیدهندچه انتظارمیلیاردها دلارپول یکهو میگن گم شده یا به ما میگن حدودا پنج هزارتومان ازپول وامت را نریخته ای .نه به اولی ونه به وام های ما.من که امیدی به دادن طلب ومطالباتم ندارم .چون خیلی خیلی دروغ گفتن میدهیم وندادند.
پاسخ + +7 0 --
دبیر م 1398/01/22 - 22:47
من معلم ۲۴سال است در این سیستم هستم و فکر کنم بدترین وزیر در این دوران همین بطحایی و دوستش نوبخت بوده اند که راحت دروغ میگویند و..‌.
پاسخ + 0 0 --
فلک زده 1398/01/23 - 18:04
بجای غیبت کردن حداقل نرو به این نجومی خورها رای بده زیرا این میلیاردرها فقط فکر جیب خودشون هستند و به فقیر بیچاره هایی مثل ما فرهنگیان فلک زده فکر نمی کنند در ضمن مطمعن باش که بعد از بطهایی هر .... دیگری که بیاید ما می گوییم که او از همه بدتر است و اصولا اینها یکی از یکی بدترند زیرا اگر خوب بودند مثل ما معلم می شدند ....
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/01/23 - 19:39
موافقم جناب فلک...
پاسخ + 0 0 --
صفدری 1398/01/24 - 10:41
با سلام.به نکته ی درستی اشاره کردید همکار ارجمند
پاسخ + +6 0 --
حسن 1398/01/22 - 23:39
اون موقع که داشتند مطالبات رو نمیدادند حالا که خدا رو شکر سیل نصف مملکت رو برده پس بجای مطالبات بچسبید به حقوق که لااقل اون رو پرداخت کنند
پاسخ + 0 0 --
صفدری 1398/01/24 - 10:43
دارن دنبال بهانه میگردن برای به تعویق انداختن صدور احکام جدید.درست مثل سال گذشته که صدور احکام رو انداختن تابستان
پاسخ + +5 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/01/23 - 04:20
قسمتی از یکی از مقالات من: ***"هرچند تمامیت خواهی و استبداد – در کوتاه مدت - منجر به بی رخوتی، انکار خود، مطیع محض بودن، چاپلوسی و ریا کار شدن و عدم مقاومت در برابر حکومت های خودکامه و حتی ترس از آزادی می شود" اما واقعیت این است که تمامیت خواهی و استبداد مطلقه نهایتا باعث می شود که مردم در نقش اپوزیسیون ظاهر شوند که در آن صورت هر گونه محدودیت، خود کامگی و تمامیت خواهی را بر نخواهند تافت. این امر به انقلاب می انجامد.
- دکتر سید محمدحسن حسینی
----------------------------------------------
پاسخ + +4 0 --
حسین رمضان پور 1398/01/23 - 16:07
ایجاد فضای امنیتی بجای امنیت فرهنگی شایسته فضای تعلیم و تربیت که در آن قشر فرهیخته معلم و دانش آموز حضور دارد؛ نبوده و نیست.

بهتر است روش های دهه شصتی را در چهل سال بعد دنبال نکنید.
پاسخ + 0 0 --
صفدری 1398/01/24 - 10:44
کو گوش شنوا
پاسخ + +4 0 --
معلم 1398/01/23 - 23:37
احکام پرسنلی 98 صادرشد 13 درصد هرچه سابقه بالاتر افزایش کمتر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/25 - 19:18
همکار عزیز هیج خبری از احکام نیست چرا...
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1398/01/25 - 21:53
دارن ظاهرسازی می کنن که نهایت تیرماه 10 د رصدی براتون بزنن دولت برا مجلس ومجلس برا دولت فکرمیکنن ما احمقیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/26 - 15:56
هرگز در سیستم آموزش و پرورش در انتظار رفاه و آینده ای مناسب برا فرزندانتون نباشید امروز فرم بازنشستگی را تحویل دادم گفتند صبر کن شما نیروی جوان وموفقی مهرماه رتبه بندی داریم با لبخندی سرد گفتم ارزونی خودتون اگر ذره ای امید داشتم که امروزم از دیروز بهتر شود ۷ سال دیگر می ماندم اما هرگز. نفرین بر مسببین این خباثت ها
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/26 - 18:43
به قول قدیمیها اجر اول که معمار نهاد کج دیوار تا ثریا که رود کج کج این حال روز اموزش وپرورش ماست که همه در حال سو استفاده از فرهنگی مظلوم است
پاسخ + +1 0 --
وزیر کدخدا 1398/01/27 - 12:15
همه عقب گرد خواهند کرد و پیمان نامه صلح را خواهند پذیرفت چرا که راه دگری نیست! هست دوستان؟! پس مقاومت نکنیم و تسلیم شویم تا رستگار شویم!.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور