صدای معلم

" مسلما پاسخگویی و همپایی با رسانه عقده از زبان فرهنگیان این استان می گشاید و چنان می شود که تحمل و تأمّل همکاران فرهنگی ما نیز برای داشتن گوش شنوا در مدارس هم باز شود "

سخنی با مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان

نرگس کارگری/ خبرنگار صدای معلم

گروه استان ها و شهرستان ها/

« صدای معلم » در اول اسفند سال 97 نامه ای را جهت گفت و گو با محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان منتشر کرد . ( این جا )
در این دعوت آمده بود :

" احتراما در جهت انعکاس مطالبات و مشکلات فرهنگیان محترم اصفهان و عمل به مفاد " منشور حقوق شهروندی " از شما دعوت می شود وقتی را برای گفت و گو با این رسانه اختصاص فرمایید . "

پس از آن که پاسخی از سوی این مقام مسئول ارائه نشد ، این رسانه در گزارشی نوشت : ( این جا )

" نماینده صدای معلم این نامه را حضورا تقدیم دفتر مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان کرد و همان جا درخواست ثبت نامه ارائه گردید .

مشاور مدیر کل اعلام کرد که مدیر کل حضور ندارد اما گفته شد که  نامه را در صدای معلم نامه را رویت کرده اند .

سپس سوالات خواسته شد .

نماینده صدای معلم اعلام کرد که ارائه متن دقیق پرسش ها مطابق با پروتکل رسانه ای ما نیست اما محورها را اعلام  می کنیم .

محورها توسط مشاور مدیر کل مکتوب شد .

همچنین اطلاعاتی مانند مشخصات فردی نماینده صدای معلم ، تعداد افراد شرکت کننده ، میزان زمان گفت و گو و... پرسش شد اما علی رغم تاکید نماینده رسانه از ثبت نامه خودداری شد و اعلام گردید که خود مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان خبر خواهند داد .

چهارشنبه  15 اسفند ماه زمانی که نماینده صدای معلم برای پی گیری نامه مجددا مراجعه کردند مسئول دفتر مدیر کل اعلام کرد که ایشان هنوز  برای این گفت و گو آمادگی ندارند و منتظر باشید .

این گفته با  انتقاد نماینده صدای معلم مواجه گردید و سرانجام پس از 2 هفته و با اصرار سرانجام دعوت صدای معلم ثبت در اداره کل آموزش و پرورش ثبت رسمی گردید .

حال پرسش صدای معلم از محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان این است که دلیل این همه تعلل برای ثبت یک نامه ساده چه بوده است ؟

آقای مدیر کل چه زمانی برای گفت و گو با یک رسانه معلمی و مستقل آمادگی خواهد داشت ؟

زمانی که با یک رسانه که نماینده حداقل بخشی از افکار عمومی است این چنین برخورد می شود لابد تکلیف دیگران و سایر معلمان مشخص خواهد بود !

پرسش صدای معلم از « سیدمحمد بطحایی » آن است زمانی که پس از گذشت 18 ماه از دعوت صدای معلم برای گفت و گو می گذرد و پاسخی داده نشده است ؛ پس معلمان کجا باید حرف زده و مشکلات خود را بیان کنند ؟

" بی تفاوت " بودن نسبت به این درخواست های ساده یک رسانه معلمی از سوی وزیر آموزش و پرورش و نیز مدیر کل وزیر آیا برای معلمان و جامعه " بدآموزی " نخواهد داشت ؟!

سخنی با مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان و مطالبه گری معلمان اصفهان   مصحف ناطق این گونه در میانمان بیان می دارد که چنان پارسا باشیم که اهل تحقیق و بریده زبان بتواند آه از نهان برگیرد و نه در سیاهی شب ، بلکه در مُلکِ داعی، چراغ توفیقی که متولی روشن کرده است ، به دور از لکنتی ، از مرغ بریان گرفته تا سلطنت بخواهد.

پیرو درخواست اخیر رسانه صدای معلم برای مصاحبه با مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ، ضمن ادای احترام گله مندی این رسانه را از مشخص نکردن زمانی برای این گفت و گو و گم شدن سؤالات و درخواست ارسال مجدد آنچه در حقیقت سؤال نبوده است و محوریت مورد نظر برای مقدمه ی گفت و گو بوده است ، کمی ترش مزاجی حاصل می کند.

صباحت طبع مدیران امروز کشور ، بر این است که مدّعی خاص و عامی سر راه خود نداشته باشند.

با توجه به آنکه در استان اصفهان با توجه به مشکلات عدیده آن ، حکایتی از سلک انتقادات و پیشنهاداتی در بین فرهنگیان استان اصفهان دیده نمی شود ، شاید اکنون هم جایز نباشد در این وا نفسا طوطی شِکر خوان شویم و بخواهیم که جان شیرین فدای پیشکسوتان سکوت و خاموشی در این استان کنیم. ولی زبان مطالبه گری ، جنگ با مسئولین نیست بلکه یادآوری این بیت است که :

ظُلما بِقلبی لایکادُ لا یُسیغُهُ – رَشفُ الزُّلالِ وَ لَو شَرِبتُ بُحُورا لذا این رسانه مترقب از آن است که در سلامتی و ایمنی در طالع خویش ، هجیری را در خدمت مدیرکل استان اصفهان بگذراند.

امیدواریم بی مُعَوَّل از هم نباشیم و نشویم و هدفمان این باشدکه گره ای از کار خلق بگشاییم.

مسلما پاسخگویی و همپایی با رسانه عقده از زبان فرهنگیان این استان می گشاید و چنان می شود که تحمل و تأمّل همکاران فرهنگی ما نیز برای داشتن گوش شنوا در مدارس هم باز شود. این گونه این زنجیره ی زبان بریده به کنجی نشسته به صُمُّ بُکم، در خانه ها هم به همدلی تعلیم و تربیت یابد و اندر امکان ، به فضل خدا عاقبت توسعه یافتگی جمع انبوهی را فرا بگیرد.

با تشکر از حسن توجه و همکاری شما

شنبه, 24 فروردين 1398 20:32 خوانده شده: 1217 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/01/24 - 21:09
من آرزو دارم روزی برسد که ایران ما درصداوسیما یک شبکه تلویزیونی شفاف معلم ومستقل داشته باشد وپیرامون مشکلات معلمین وراهبردهای اموزش وپرورش واینده کشوربرنامه سازی شود ودیگری یک کانال وشبکه کارگران وکشاورزان عزیزکشورم که پیرامون توسعه برنامه سازی گرددومشکلات هرکدام.
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/01/25 - 20:38
هدف اصلی از اصول کار صدا و سیما این است که امثال معلم و کارگر و بدبخت و بیچاره را در مملکت بایکوت کنه و نشون بده که در مملکت همه چیز آروم هست و شما توقع دارید که این سیستم از بیخ کارش رو عوض کنه و برای من و شما کاری انجام بده
پاسخ + +1 0 --
دبیر م 1398/01/25 - 16:21
باسلام به دیدن مدیرکل ا.پ خراسان رصوی هم بروید
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/01/25 - 21:51
خاستید برید یک جعبه شیرینی و یا یک مثقال پیاز هم ببرید چون دستخالی زشته بریم چنین انسانهای پاک و به قول معروف زحمت کش رو زیارت کرد
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/01/25 - 21:51
خاستید برید یک جعبه شیرینی و یا یک مثقال پیاز هم ببرید چون دستخالی زشته بریم چنین انسانهای پاک و به قول معروف زحمت کش رو زیارت کرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/28 - 13:11
متاسفانه پاسخگویی مسئولان به حداقل رسیده درحالیکه طبق شرع و قانون مسئولین باید پاسخگوی حوزه مدیریت خود باشند

یا شرع را بپذیرید یا قانون را ...

اگر هم مدعی پیروی از هر دو مورد هستید چرا در عمل اجرا
نمی کنید
پاسخ + 0 0 --
ali 1398/07/01 - 17:20
سلام
جمعی از اموزش دهندگان نهضت سواداموزی ورودی۹۲ درخواست داریم درمورد عدم بکارگیری حق التدریس امسال توسط اداره اموزش پرورش استان اصفهان رسیدگی فرمایید.چرااستان های دیگری این نیروها رابکارگرفتندولی اموزش پرورش اصفهان خودسرانه امتناع میکند؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور