چاپ کردن این صفحه

وزیر آموزش و پرورش تا چه اندازه مدافع حقوق معلمان است ؟

آیا بطحایی به شعارهای دولت در زمینه تحمل منتقدین پای بند است ؟

جواد بابازاده ( رها )

بازداشت معلمان و فعالان صنفی و فرهنگ امنیتی در وزارت بطحایی  جلسه ی مدیران ارشد آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش ، اعضای شورای معاونین و روسای ادارات ستاد و مدیران کل کشور در روزهای آخر اسفند برگزار شد.

برگزاری این گردهمایی در مقایسه با جلسات مشابه قبل تفاوت هایی داشت ، متولی و مدیریت همایش با امیر علی نعمت الهی سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارتخانه بود .

طبق معمول اخبار همایش و سخنان وزیر و سایر مدیران به صورت گزینشی توسط روابط عمومی بازتاب داده شد. جدا از مسایل کلی و عمومی این جلسات و سخنرانی های تکراری، سید محمد بطحایی در سخنرانی خود در جمع مدیران نکاتی را مطرح کرد که قابل تامل می باشند.

وزیر  موضوع جدیدی در سخنرانی خود بیان کرد که روابط عمومی آنها را منتشر نکرد و به آن پرداخته نشد.

بطحایی در بخشی از سخنان خود به بازداشت یک فعال معلمی اشاره می کند و مدعی می شود : آیا وزیر به عنوان نماینده اصلی دولت در آموزش و پرورش مجری قانون و پیگیر حقوق این معلمان بوده است ؟

" در هنگام تجمعات صنفی معلمان نیروهای امنیتی به وی اطلاع می دهند که می خواهند یک نفر از فعالین صنفی را بازداشت کنند . بطحایی نیز موافقت خود را با بازداشت اعلام می کند و می گوید بازداشتش کنید ولی به خاطر خانواده ش زودتر آزادش کنید. پس از گذشت مدتی نیروهای امنیتی به وزیر اطلاع می دهند که فرد بازداشت شده به دلایلی که وزیر در جلسه بیان می کند آزاد شده است ! )

سوالاتی که اینجا مطرح می شود این است که نیروهای امنیتی بازداشت معلمان را با هماهنگی وزیر انجام می دهند ؟

آیا بازداشت معلمانی چون نجات بهرامی و محمد حبیبی هم با اطلاع و رضایت وزیر انجام شده است ؟

نظر وزیر نسبت به بازداشت فعالان معلمی چیست ؟ سطح و نوع ارتباط وزیر با نیروهای امنیتی و سایر نیروهای خارج آموزش و پرورش به چه شکل است ؟

بازداشت معلمان و فعالان صنفی و فرهنگ امنیتی در وزارت بطحایی

آیا وزیر به عنوان نماینده اصلی دولت در آموزش و پرورش مجری قانون و پیگیر حقوق این معلمان بوده است ؟ طبیعی است که وزیر از بازداشت معلمان و مسایل امنیتی این حوزه خبردار باشد ولی وزیر تا چه اندازه مدافع حقوق معلمان است ؟

در دوره ی بطحایی چندین بازداشت برای معلمان اتفاق افتاده است ؛ از سویی احکامی از سوی کمیته های نظارت و ارزیابی تخلفات برای برخی معلمان صادر شده است که برخی از معلمان مدعی سیاسی بودن آنها و نوعی محدود کردن و مجازات فعالین معلمی می دانند !

در دولت های نزدیک به اصلاح طلبان و میانه رو ها به دلیل شعارهای سیاسی که دولت ها می دهند معمولا منتقدین و فعالین مدنی تحمل می شوند.  فضای آموزش و پرورش هم تابع فضای کلی کشور است و فعالین رسانه ای و صنفی آزادی عمل بیشتری دارند .

آیا بطحایی به شعارهای دولت در زمینه تحمل منتقدین پای بند است ؟

بازداشت معلمان و فعالان صنفی و فرهنگ امنیتی در وزارت بطحایی

کانال آموزگاران

یکشنبه, 25 فروردين 1398 21:21 خوانده شده: 434 دفعه

در همین زمینه بخوانید: