صدای معلم

" جامعه ای که مطالبه گری بر اساس منافع آنی و شخصی افراد بنا شده است ، مصالح جمعی و منافع کلان در آن جایی ندارد و روابط بین افراد بر اساس قانون و منطق بنا نمی شود و استمرار نمی یابد ؛ نباید انتظار بهبود اوضاع و یا ارتقای سطح مدیریتی را داشته باشد "

مطالبه گری از جنس " ایرانی " و معلمان استحاله شده ؟!

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

مطالبه گری از جنس ایرانی و معلمان استحاله شده

دوستی تعریف می کرد در واپسین روز سال 97 عازم شهرستان خودم یعنی شیروان شدم .

به ترمینال شرق تهران رفتم و به زحمت سوار اتوبوسی که البته نزدیک مقصد بود شدم .

نزدیکی های سمنان شلنگ کولر اتوبوس پاره شد و آب به همه جا می پاشید .

به زحمت لوله ترمیم و اتوبوس حرکت کرد .

پس از مدتی راننده اتوبوس متوجه شد که رادیاتور اتوبوس سوراخ شده است .

کاری نمی شد کرد .

به همان صورت ادامه داد تا به سبزوار رسیدیم .

راننده اتوبوس مطابق معمول به ایستگاه پلیس راه رفت و توقف طولانی شد .

این " دوست مطالبه گر " در ادامه گفت از اتوبوس پیاده شده و داخل  اتاق پلیس راه رفتم .

از راننده اتوبوس به خاطر عدم رعایت ایمنی شکایت شده بود .

شاکی خود اهل سبزوار بود .

پلیس هم بر حسب شکایت اتوبوس را متوقف کرده بود .

به مرد شاکی گفتم چرا همان پلیس راه اول شکایت نکردی و حالا که به مقصد خود رسیده ای هوای شکایت به سرت زده است ؟!

کلی صحبت کردم تا شکایت پس گرفته شد و مدارک راننده اتوبوس مسترد شد .

این وقایع حدود نیم ساعتی طول کشید .

در این مدت از حدود 40 مسافر اتوبوس هیچ کس بیرون نیامد .

گویی چیزی را نمی دیدند و یا نمی شنیدند .

وقتی که داخل اتوبوس شدم به جای تشکر از من به ذکر صلوات بسنده کردند .

از این گونه صحنه ها و وقایع در جامعه ایران به فور مشاهده می شود .

چندی پیش مرتضی تمجیدی مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان زنجان گفت و گویی را با روزنامه " صدای زنجان " انجام داد . ( این جا )

برخی مطالبی که در این گفت و گو  بیان شده است حاوی نکات مهم و برجسته و البته راهبردی است .

البته برخی به ایشان انتقاد می کردند که چرا این موضوعات در زمان مدیریت ایشان بیان نشده است .

هرچند در سیستم مدیریت ایرانی افراد معمولا تا زمانی که پشت میز هستند حرف مهمی نمی زنند و یا انتقادی را از مقامات بالادست بیان نمی کنند و همین که از پست ها و مسئولیت ها فاصله گرفتند نقش " اپوزیسیون " را ایفا می کنند .

شاید علت این رفتارها و کنش ها را بتوان در حس منفعت طلبی و فرصت طلبی جامعه ایرانی جست و جو کرد .

مطالبه گری از جنس ایرانی و معلمان استحاله شده

از سوی دیگر چون افراد در خانواده و مدرسه کارهای گروهی و تیمی را معمولا تمرین نمی کنند احترام به آرمان ها و اهداف جمع نیز برایشان ناآشنا و حتی بی معنی است .

مهم این است که خودش مطرح شود هر چند این " خود " نیز برای مالک آن چندان شناخته شده هم نباشد .

این نکته نیز قابل ذکر است که بسیاری از مدیران و مسئولان قبلی در سطوح مختلف از چرخه مدیریت به انحاء مختلف خارج شده اند اما کاری به سیستم و مشکلات آن ندارند .

مسئولیت پذیری چه در زمان تصدی مسئولیت و چه پس از آن موضوعی است که باید با دیده احترام به آن نگریسته شود .

در این گفت و گو آمده است :

" به گفته این مدیر بازنشسته جای خالی مدیران شجاع و مستقل و کسانی که تسلیم این خواسته‌ها نشوند در بین مدیران استانی و وزارتی خالی است و این مسئله باعث شده در عزل و نصب‌ها همیشه ردپایی از نفوذ و دخالت کسانی دیده شود که مسئولیتی ندارند. از طرفی دیگر در نتیجه این دخالت‌ها کسانی انتخاب می شوند که در درجات چهارم و پنجم مدیریتی قرار دارند. همه نمایندگان اعلام می کنند که دخالتی ندارند اما همه می‌دانند و دلایل و شواهدی وجود دارد که ثابت می‌کند از ابتدا در همه مسائل دخالت دارند.

وی ادامه می‌دهد: «جای گلایه وجود دارد که چرا آموزش‌ و پرورش باید تسلیم این هیاهوها شود. اگر دخالت‌های بی‌جای برخی نمایندگان یک روی سکه باشد روی دیگر آن ضعف برخی مدیران ستادی است که تسلیم این فضا می‌شوند. زمانی که در استان قبول مسئولیت کردم دوره قبلی مجلس بود. نمایندگان استان در دوره قبل تعامل بهتری با آموزش‌ و پرورش داشتند و دخالت‌های بسیار کم‌تری دیده می‌شد. وقتی مدیر کل شدم وزیر وقت دکتر فانی بود که کم‌تر اجازه دخالت به نمایندگان می‌داد. بعد از فانی، دکتر آشتیانی هم به استقلال آموزش‌ و پرورش بها می‌داد اما در یکی دو سال اخیر میزان دخالت‌ها بیش‌تر شده است.»

مطالبه گری از جنس ایرانی و معلمان استحاله شده

تمجیدی درباره نقش فرهنگیان در بروز دخالت نمایندگان در دستگاه تعلیم و تربیت نیز تأکید می‌کند: «اگر فرهنگیان ما احساس مسئولیت می‌کردند و در صحنه بودند اتفاقات اخیر رخ نمی‌داد. تصمیم‌گیران اصلی آموزش‌ و پرورش باید نهادهای و مراجع و جریان‌های فرهنگی باشند. اگر کانون صنفی فعال و قوی داشته باشیم و شوراهای معلمان قوی باشند دیگر شاهد دخالت عناصر خارجی نیستیم. بی‌تفاوتی‌ها و ضعف در بین فرهنگیان باعث می‌شود که افراد دیگر این جسارت را پیدا کنند و وارد فاز دخالت شوند.

وی تأکید می‌کند: «اگر فرهنگیان به دنبال هویت حرفه‌ای و بازیابی جایگاه و نقش خودشان هستند یکی از راهکارها این است که با مطبوعات و اصحاب رسانه ارتباط و تعامل بیش ‌تری داشته باشند. به‌عنوان مثال در جامعه 15 هزار نفری فرهنگیان زنجان، افراد توانمند و قلم به دست بسیاری هستند که انتظار می‌رود با همکاری اصحاب رسانه و فضای اجتماعی دست به قلم شوند و موضوعات تعلیم و تربیت را در رسانه‌ها مطرح کنند.

طبیعی است که این مطرح‌کردن می‌تواند باعث ایجاد حساسیت اجتماعی شده و می‌شود امیدوار بود به کسانی که که در سطح کلان تصمیم می‌گیرند فشار وارد شود. بزرگترین مسئله فرهنگیان به نظر من معیشت نیست بلکه انفعال و بی تفاوتی است.»

« صدای معلم » در تاریخ اول اسفند ماه سال قبل ازمحمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان برای گفت و گو دعوت رسمی به عمل آورده  است .

در این مورد تاکنون 3 گزارش منتشر شده است . ( این جا )

از سوی دیگر حداقل در 3 گروه تلگرامی که توسط معلمان اصفهان تشکیل شده است حضور دارم .

حداقل در سال گذشته کم تر مطلبی را در این گروه ها در نقد عملکرد مدیران این استان مشاهده کرده ام .

گویی هیچ مشکلی در این استان وجود ندارد .

اکثر افرادی که در این گروه ها حضور دارند بیشتر مطالب تکراری سایر جاها را فوروارد می کنند و حتی به نظر می رسد خودشان مطلبی را که برای دیگران ارسال کرده اند را هم مطالعه نمی کنند .

زمانی که فردی مسئولیت و یا مقامی را داشته باشد و از سوی جامعه هدف و یا مخاطب مورد نقد قرار نگیرد و عملکردش زیر ذره بین نباشد به تدریج به سمت غیرپاسخ گو بودن و حتی طلبکاری از دیگران پیش می رود .

مطالبه گری از جنس ایرانی و معلمان استحاله شده

این که سایر نهادها به راحتی در امور و جریانات داخلی آموزش و پرورش دخالت کرده و حتی  به مرز تعیین تکلیف می رسد به قول آقای تمجیدی در کنار ضعف و بی کفایتی مسئولان عامل مهم تر انفعال و بی تفاوتی معلمان است که در این وزارتخانه اکثریت را بر عهده دارند .

نمی توان از معلمی که در ستاد انتخاباتی فلان نماینده به امید استخدام و یا گرفتن پست مدیریت و یا معاونت و... فعالیت می کند انتظار پرسشگری و مطالبه گری داشت .

لازمه مطالبه گری ، استقلال است .

مطالبه گری در این جامعه که معلمان هم جزئی از آن هستند مانند تاباندن نور به یک منشوری است که فقط از یک رنگ تشکیل شده است و بی رنگ نیست .

از این منشور نمی توان انتظار متصاعد شدن نورها با رنگ های دیگر را داشت چرا که آن منشور فقط نوری را می تاباند که به رنگ آن درآمده است .

جامعه ای که مطالبه گری بر اساس منافع آنی و شخصی افراد بنا شده است ، مصالح جمعی و منافع کلان در آن جایی ندارد و روابط بین افراد بر اساس قانون و منطق بنا نمی شود و استمرار نمی یابد ؛ نباید انتظار بهبود اوضاع و یا ارتقای سطح مدیریتی را داشته باشد .

از معلمی که سواد رسانه ای او فقط در حد شناخت سامانه ضمن خدمت به امید گرفتن امتیاز و... است نمی توان توقع داشت که قد رسانه و مطالبه گری در آن رشد کند و معلمان بتوانند به هویت حرفه ای که تنها راه نجات آنان  از بن بست کنونی است دست یازند .

در این سیستم مسئولیت ها از آن فرصت طلبانی خواهد بود که فقط بتوانند نور منبع را منعکس کنند بدون آن که در برابر سلایق و نظرات دیگران مسئولیتی برای خود قائل باشند .

ادبیات مسئولان ستادی مانند وزیر آموزش و پرورش نیز در این مجموعه بی تفاوت و غیر مطالبه گر نیز برجسته کردن و فرافکنی مشکلات معیشتی و اقتصادی خواهد بود بدون آن که برنامه و یا یاهبردی برای آن داشته باشند و یا عزم جدی برای حل مساله احساس شود .

دوشنبه, 26 فروردين 1398 22:03 خوانده شده: 814 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
مادردانش آموز 1398/01/27 - 13:45
باتشکرازآقای پورسلیمان بابت مطالب ارزنده سایت،بنده یکسال و۶ماه پیگیرشکایتم‌ بودم تابالاخره تخلف مدیرمدرسه فرزندم که ظلم زیادی به دخترم کردرااثبات کردم وایشون برکنارولغومدیریت شد،سپاسگزارم ازهمه عزیزان فرهنگی که اینمدت بنده ازمطالب وکامنتهاشون تجربیات زیادی کسب کردم،باتشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/01/28 - 09:39
سلام
برای اراده و عزم راسخ تان تبریک عرض می کنم.
امیدوارم دختر نازنین تان نه از آنچه که بر سرش
نازل شد ، بلکه از استواری تان درس زندگی بیاموزد
با آرزوی بهترین ها برای این دانش آموز.در پناه حق باشید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/01/28 - 09:42
البته نمونه ی آشکاری از مطالبه گری مدنظر
مدیر محترم سایت. ما ضعف ارده داریم ،
چون به نظرم مهارت اکتسابی است و آموزش
داده نمی شود، در هر دو نهاد اجتماعی یعنی
خانواده و مدرسه.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/01/28 - 12:16
سپاس اقای پورسلیمان عزیز ای همکار دلسوز
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/01/28 - 14:55
اراده
پاسخ + 0 0 --
مادردانش آموز 1398/01/28 - 15:44
سلام وباتشکرازشماسرکارخانم امامی،گاندی میگوید"درابتدانادیده ات میگیرندبعدبهت میخندندسپس باتومیجنگندولی درنهایت پیروزی ازآن توست"به امیدروزی که همه اقشارجامعه خصوصافرهنگیان محترم به حق وحقوق خودبرسندوهمه ماچه اولیاودانش آموزان ودبیران ومدیران محترم یادبگیریم
مشکلات رووقتی کوچک هست مدیریت کنیم چراکه میتواندعواقب سختی برای خودمان ودیگران داشته باشد،باتشکرازهمه عزیزان وآرزوی موفقیت برای همه انسانهای عدالتخواه که دنیاروبی ارزشترازاون میبینندکه به خاطرمنافع دنیوی ظلمی کنندوحقی روناحق کنند.التماس دعا
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/01/28 - 22:05
سلام
اعتقاد همیشگی بنده هم همان است که هنگام
آغاز حرکت اشتباه یا ضایع شدن حق ، مخالفت
و مقاومت کنیم نه پس از آن که درخت تنومندی
گشت و هیچ تبری توان بریدن آن را ندارد.
در پناه حق
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/01/29 - 12:13
سلام سرکارخانم امامی
دربرابردرخت تنومند هم نیاز به مقاومت کردن داریم اگرشعرچشمه وسنگ یادتان باشد ودرسی که به ما داددرس ایستادگی وناامید نشدن بود متاسفانه بسیار ی حاضربه مقاومت نیستند وهمیشه می خواهند دیگران مقاومت کنند وآن هاسودش راببرند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/01/29 - 14:20
سلام جناب آقای شهاب،
منظور غفلت ، بی تفاوتی و ناآگاهی ما در
قبال آنچه که بر سرمان می آید. ما باید
در اولین عدم پرداخت دیون و تبدیل آن
به مطالبات ، هوشیار بودیم و معترض.
یا همین طرح معلم تمام وقت ، علیرغم
این همه اعتراض عده ای از جمله خودم ،
باز عده ای از آن استقبال کردند و باسیاست
نام آن را تغییر دادند تا همه چیز فراموش
شود. ما خود در ترویج ناراستی هیزم آتش
نارضایتی می گردیم و بعد گذشت زمان و
مشاهده ی آثار تخریب ، نالان می گردیم.
درخت تنومند شده و جا خوش کرده ، حال
اعتراض هیچ جواب نمی دهد باید از ریشه
برکنده شود ، برای آن نیز همت و دانایی وجود
ندارد. تشکر
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/01/29 - 18:34
سلام
موافقم
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/01/30 - 12:40
سلام

مادر محترم دانش آموز

خوشحال هستم که به هدف خود رسیده و احقاق حق کرده اید .

در خدمت شما و همه مردم جامعه هستیم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/01/30 - 12:42
سلام

همکار محترم

دبیر م

از محبت شما سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
مادردانش آموز 1398/01/30 - 23:59
عرض سلام وتشکرازشماجناب آقای پورسلیمان،بنده یکسال ونیم درگیرشکایتم بودم ولی بیش ازسه سال هست که باسایت شماآشناهستم وبه دوستان زیادی معرفی کردم که ازمطالب ونوشته های مفیدشماوسایرعزیزان استفاده کنند،سلامت وپایدارباشید.
پاسخ + 0 0 --
ایران 1398/02/20 - 20:37
احسنت به شما شیر زن و مادر عزیز دانش آموز خدا را شکر که حداقل بعد از یک سال و شش ماه به موضوع شکایت شما مادر بزرگوار رسیدگی شده است من نمیدانم موضوع شکایت شما چه بوده است ولی اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات یا ادارات ارزیابی عملکرد به واقع در کمتر موردی حق را به اولیا دانش آموزان میدهد حتی در مواردی که برایشان محرز شود که حق با اولیا دانش آموزان است استدلال این روشنفکران این است که چند صباحی دیگر چشم در چشم همکارمان خواهیم شد از آنجایی که متاسفانه نیروهای اداری آموزش و پرورش متخصص در رشته خود نیستند با آمدن دولت ها از مدرسه به اداره می آیند و با رفتن دولت دوباره به مدرسه بر میگردند صرفا ادارات حقوقی و آمار و فناوری اطلاعات صرفا متخصص رشته خود می باشند و برای این امر استخدام شده اند مابقی تخصصی نداشته و امروز هستند و فردا نیستند بخشی از مشکلات عدیده آموزش و پرورش این است که کارشناسان شاغل در ادارات چیزی از پست سازمانی خود نمیدانند
پاسخ + +7 0 --
امامی 1398/01/27 - 14:19
سلام
روانشناسان معتقدند که اگر رفلکس طبیعی نسبت به مسایل و رخدادها و حوادث وجود نداشته باشد ، فرد از نظر روانی سالم نمی باشد.مثلا در اتوبوس هستید و حادثۀ رانندگی با صدای وهیمی رخ می دهد اما کمتر کسی از جای خود بلند شده و حداقل به صحنه نگاهی می افکند.
واقع مطلب حال و روز ما نتیجۀ مصایب بیشمار طبیعی و غیرطبیعی، عمدی و غیرعمدی ، واقعی و غیرواقعی، نمایشی و عینی و...... است که حساسیت لازم برای واکنش نشان دادن را از دست داده ایم.
ما به تثبیت شرایط مساعد آنچنان عادت و خو گرفته ایم که دیگر حتی شگفت زده و بهت زده و متأثر هم نمی شویم. نمونۀ عملی و عینی آن سیل اخیر. انگار یک وضع طبیعی است و حتی دلمان نمی خواهد آهی برآوریم و یا قطره اشکی بریزیم.
لذا ما ایرانی ها زیاد هم مقصر نیستیم . چرخۀ معیوب ما را در خود چنان اندرآلوده است که رفلکس انسانی و ملی خود را از دست داده ایم. یک جریان چند دهه ای که اراده و اختیار و آرزو را هم بر ما زیادی می بیند.
وقتی دیده نمی شوید ، دیگر برای نشان دادن خود ، دست و پا هم نمی زنید. خنثی و بی تفاوت.
پاسخ + 0 0 --
علی صادقی/ مشاور 1398/01/28 - 22:31
با سلام
آیا منظورتان از « صدای وهیم »، صدای مهیب است؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/01/29 - 12:11
سلام
وهیم بر وزن فعیل ، شاید من در آوردی
به نظر رسد اما از کلمه ی وهمناک و کم
مصطلح است . بله منظور همان مهیب
است.تشکر
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/01/30 - 12:46
سلام

خانم امامی

از همراهی شما سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/01/30 - 12:47
سلام

آقای صادقی

خوبید ؟

مدتی تشریف نداشتید ؟

قلم زیبایی دارید .

شما هم آغاز به نوشتن کنید که وقت تنگ است .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/01/30 - 12:57
با سلام و احترام ،
جناب آقای پورسلیمان ،

برای گفته های بیشمارم پوزش می طلبم.
خاصیت گفتگو و بحث ، تداوم آن است.
نیک می دانم که شما مخالف گفتگو نیستید ،
اما باز عذرخواهی می کنم.
پاسخ + 0 0 --
علی صادقی/ مشاور 1398/01/30 - 14:45
با سلام خدمت مدیر گرانقدر سایت صدای معلّم، جناب آقای پورسلیمان
بله مدّتی است به دلیل مشغله ی کاری، فرصت یا سعادت نداشتم در خدمت شما باشم. شما نسبت به اینجانب لطف دارید. از بذل توجّه تان سپاس گزارم.
پیروز و سربلند باشید.
پاسخ + 0 -2 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/01/27 - 14:29
جامعه ما بواسطه فرهنگ و سیستم مدیریتی و حکومتی و تعلیم و تربیتی ای که به آن تزریق کرده اند جادو شده و شاید هم مرده بگونه ای که کوچکترین واکنش معناداری به این همه ریاکاری و دغل بازی و اختلاس و بی عدالتی و شارلاتان بازی و ... نشان نمیدهند! طبیعی هست که چنین جامعه ای لایق بهترین ها نیست. در چنین جامعه ای بهترینها برای از اونا بهترون هست. برا همونا که این فرهنگ و سیستم تعلیم و تربیت و .... رو طراحی کردند تا خدایی کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/28 - 20:24
وفور
پاسخ + +2 -1 --
معلم 1398/01/28 - 20:50
ممنون از آقای پورسلیمان گرامی بابت سایت صدای معلم و اینکه از مسئولان مطالبه گری می کنند. ما هم تا حدودی از شما یاد گرفتیم. واقعا ما معلمان‌می بایست یاد بگیریم در مقابل تصمیم های نادرست مسئولان آ.پ مطیع نباشیم. البته پیش آمده به خاطر همان روحیه ارجح دانستن نفع فردی همکاران، به هدف نرسیدیم.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/01/30 - 12:44
درود بر شما

آقا / خانم معلم

همین طور است .

در مطالبه گری قانونی ناامیدی و توقف معنایی ندارد .

مطالبه گری فرآیندی بی پایان است و باید از خانواده و مدرسه آموزش داده شود .

پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
نرگس کارگری 1398/01/30 - 12:55
درود بر شما
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/01/30 - 13:02
سلام
سرکار خانم کارگری ، یادداشت اخیر بنده خطاب
به شما نوشته شده است ، محبت کنید و رؤیت
نمایید . ممنون
پاسخ + 0 0 --
داود 1398/02/06 - 11:18
سلام اقای پور سلیمان در تایید سخن شما خاویرکرمنت در کتاب بیشعوری و می گوید:بی شعورها قابلیت شگفت انگیزی برای دیدن تنها یک وجه از هر موضوعی را دارند همان وجهی که منافع آن ها را تامین می کند. فرهنگ منفعت طلبی در ما نهادینه شد ه وبرای از بین بردنش نیز باید کار تربیتی کردوگریبان خود را گرفت. و فیتیله شح نفس خودرا اندکی پایین کشید. حاکمان را نیز که همین مردمند به باد انتقاد گرفت ودعوت به حق کرد.باید با سعدی همنوا شد که دونان چو گلیم خویش بیرون بردند گویند چه غم گر همه عالم مردند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/02/07 - 08:50
سلام

آقای داود

سپاسگزارم .

متاسفانه " بی شعوری " در جامعه مال به یک " هنجار " تبدیل شده است و به نظر می رسد هر کسی خارج از این قاعده باشد غیرطبیعی می نمایاند !


و اما حل این سندرم در دست دانایان است نه کسانی که توهم دانایی دارند .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
داریوش 1398/02/07 - 08:52
دیروز باهوش بودم و می‌خواستم دنیا را تغییر دهم ...
و امروز خردمند هستم و در حال تغییر خودم ...!

مارک تواین
پاسخ + 0 0 --
داریوش 1398/02/07 - 08:54
عقایدی که با شور پذیرفته شده‌اند همیشه آن‌هایی اند که برایشان مبنای خوبی وجود ندارد ...
درواقع این احساسات ، میزانِ فقدانِ مجاب‌شدگی عقلانی فرد را نشان می‌دهد .
عقاید در سیاست و دین تقریباً همیشه با شور و احساسات زیاد همراه اند.

برتراند راسل
پاسخ + 0 0 --
داریوش 1398/02/07 - 08:55
این واقعیت که منتقدان خود قابل انتقاد هستند چیز زیاد بدی نیست ...
عیب آن است که :
آنها به برنامه‌ خود به دید انتقادی نگاه نمی کنند و خود را عاری از نقص و اشکال می بینند، و این خیلی ناخوشایند است ...

هاینریش بُل
پاسخ + 0 0 --
ایران 1398/02/20 - 19:10
احسنت این دقیقا در خصوص اکثر معلمان این سرزمین صادق است عالم و آدم را نقد میکنند . خدا نکنه کسی نقدشون کنه چه بحق باشد چه به ناحق به طرف او هجمه می آورند و در خیلی موارد فحاشی میکنند به نظر معلمان ۹۰۰ هزار نفر معلم را بلا تشبیه باید به ۱۴ نفر امام معصوم(ع) اضافه کرد و همیشه مشکلات جامعه از جانب دانش آموزان . اولیا دانش آموزان . مسئولین و اساسا کل جامعه ایران هست و خودشان مبری از هرگونه عیب هستند
پاسخ + 0 -1 --
داود 1398/02/07 - 15:01
درست می فرمایید جناب پور سلیمان عزیز که یکی به نعل می زنید ویکی به میخ واز شما که صریح ورک هستید بعید است.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1398/02/07 - 15:05
سلام

آقای داود

بفرمایید در کدام مورد و مصداق بنده یکی به نعل و در دیگری به میخ زده ام ؟!

با تشکر .
پاسخ + 0 0 --
ایران 1398/02/20 - 17:05
واقعا انصاف شما در نقد معلمان ایرانی قابل ستایش است ولی متاسفانه معلمان فقط لاف روشنفکری میزنند و زمانی که نقدشان میکنند بقدری با ادبیات زشت با جمعه رفتار میکنند که انگار موهایشان آتش گرفته چه زیبا فرمودید از معلمی که سواد رسانه اش در حدی است که در سامانه ‌ضمن خدمت ثبت نام کرد چه انتظاری میتوان داشت آموزش و پرورش واقعا به فرهیختگانی مانند آقای علی پور سلیمان که از نقد سازنده نمی هراسد و برای پیشرفت جامعه ضروری میداند نیازمند است معلمان عالم و آدم را نقد میکنند و حتی متاسفانه در برخی موارد فحاشی میکنند ولی وقتی خودشان را نقد میکنید با فحاشی مواجه میشوید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور