صدای معلم

غفار جلالی در نشست تشکل های فرهنگیان با وزیر آموزش و پرورش :

اجازه ندهید نام شما در ذهن فرهنگیان به عنوان وزیری باقی بماند که فرهنگ امنیتی را به امنیت فرهنگی ترجیح داده اید !

گروه تشکل ها/

« سیدمحمد بطحایی » در سفری که به استان فارس داشت با برخی تشکل های سیاسی فرهنگیان دیدار کرد .

خبری از مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس به نقل از روابط عمومی آن اداره در صدای معلم منتشر گردید ( این جا ).

در این دیدار « علی عسکر نجفی » از فرهنگ امنیتی در آموزش و پرورش انتقاد کرده بود .

صدای معلم نوشت :

" سیدمحمد بطحایی در دومین سفر به مناطق سیل زده به استان فارس رفته است .

همچنین به همراه مدیر کل آموزش و پرورش فارس دیداری با نمایندگان تشکل های صنفی و سیاسی فرهنگیان استان داشته است .

« صدای معلم » در گزارش های متعدد خود از شکایت علیه معلمان منتقد و رسانه های مستقل در زمان وزارت بطحایی انتقاد کرده است .

همچنین این رسانه تاکنون از احضار و پرونده سازی برای فعالان صنفی در هیات های تخفات اداری انتقاد کرده است .

تاکنون تشکل های سیاسی فرهنگیان موضع مشخصی در برابر این وضعیت نداشته اند .

بطحایی تاکنون در این موارد سکوت کرده است .

کانال صنفی معلمان که اخبار کانون های صنفی را منتشر می کند گزارش داده بود که کانون های صنفی را را به این نشست دعوت نکرده اند .

« غفار جلالی » از کنشگران مدنی این استان متن زیر را برای صدای معلم ارسال کرده است .

دیدار وزیر آموزش و پرورش و تشکل های فرهنگیان و انتقاد از فرهنگ امنیتی

متن سخنرانی اینجانب غفار جلالی در دیدار با وزیر محترم آموزش و پرورش در شیراز به تاریخ 29/1/98 با توجه به اینکه فایل صوتی پیاده شده جمله بندی رعایت نگردیده است .اگر نتوانستم نماینده واقعی همکارانم باشم عذر خواهی می کنم.

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین

یا ایها الذین آمنوا لم تقولون مالا تفعلون کبر مقتا عندالله ان تقولوا مالا تفعلون

" ای اهل ایمان چرا چیزی می گویید که انجام نمی دهید نزد خدا سخت ناپسند است که چیزی را بگویید و انجام ندهید . "

سلام و عرض ادب خدمت وزیر محترم آموزش و پرورش و فرهنگیان گرامی و نماینده شهرم جناب آقای مهندس برومندی

مولا امیرالمومنین در نهج البلاغه می‌فرماید :

فانی سمعت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم :لن تقدس امه  لا یوخذ للضعیف فیها حقه من القوی غیر متتعتع

" پاک وآراسته نیست امتی که در آن امت زیر دست نتواند بدون لکنت زبان حق خود را از قویدست بستاند . "

در همان نامه امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند :

" برای کسانی که به تو نیاز دارند زمانی معین کن که در آن فارغ از هر کاری به آنان پردازی . برای دیدار با ایشان به مجلس عام بنشین مجلسی که همگان در آن حاضر توانند شد و بفرمایید تا سپاهیان و نگاهبان  به یک سو شوند تا سخنگویانشان  بی هراس سخن بگویند ، در هر جلسه ای که با مسئولین داشتیم فقط نمایشی برای پاسخگو جلوه دادن مسئولین بوده است .

باور داریم به این بیت شعر فرخی یزدی که: ما خواهش می کنیم طبق قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، درآمدهای اختصاصی شفاف‌سازی  شود

هر لحظه مزن در که در این خانه کسی نیست

بیهوده مکن ناله که فریاد رسی نیست

جناب آقای وزیر

انشاالله در استان‌های دیگر که تشریف بردید اجازه دهید نمایندگان واقعی معلمان با شما دیدار کنند.

تشکل‌های سیاسی معلمان نمایندگان معلمان نیستند .

در همین فارس ببینید !

دیدار وزیر آموزش و پرورش و تشکل های فرهنگیان و انتقاد از فرهنگ امنیتی

مجمع فرهنگیان یک مدیر کل سابق جامعه اسلامی فرهنگیان یک معاون مالی ناحیه سابق کانون تربیت اسلامی یک معاون مالی  مدیر کل سابق، اینان نباید خود را نماینده معلمان بنامند و از حق معلمان سخن بگویند باید پاسخگوی عملکرد دوران مسئولیت خود باشند .

وزارت آموزش و پرورش غیر پاسخگو ترین وزارتخانه اعلام گردیده است !   این زیبنده فرهنگیان نمی‌تواند باشد.  قبل از هر چیز انصاف نباشد  مروت نباشد جوانمردی نباشد که معلمی در جلسه ای سخن بگوید ولی از همکاران در بند خود یاد نکند .

اسماعیل عبدی ، محمود بهشتی و محمد حبیبی شرف آزادگی اند هر چند در زندان باشند . بیگناهی کم گناهی نیست . در دیوان عشق یوسف از دامان پاک خود به زندان می رود .

آقای وزیر !

خواهش می‌کنیم  مانع از اخراج محمدحبیبی شوید و با مرخصی ایشان موافقت فرمایید . یک باقیات و صالحاتی برای آخرت خود ذخیره کنید .

به خدا قسم که هیچ کس را ثمر آن قدر نباشد که به روی ناامیدی در بسته باز کردن .

آقای وزیر

صبح در مرودشت الان اینجا هیچ کس ندیدم دغدغه گرسنگی معلم را داشته باشد . معلمان امروز زیر ارابه های فقر استخوان خرد کرده اند .باور بفرمایید که هیچ توان و تابی برای معلمان در این راه باقی نمانده است تا با مشکلات خود مبارزه کنند .

ارزش ریال ایران نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افت داشته است و حقوق دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معلم امروز ارزش آن به ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

اجازه ندهید نام شما در ذهن فرهنگیان به عنوان وزیری باقی بماند که فرهنگ امنیتی را به امنیت فرهنگی ترجیح داده اید .

متاسفانه روندی که هیات‌های تخلفات اداری تحت صدارت شما در پیش گرفته‌اند در خراسان رضوی آقای سپهری ، در تهران جعفر ابراهیمی جدیداً در فارس غلامرضا غلامی را به هیئت احضار کرده‌اند .

ما خواهش می کنیم این روند را تغییر دهید .

باور داریم به این نص صریح کتاب خدا که می فرماید:

و من لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الفاسقون فاولئک هم ظالمون فاولئک هم الکافرون

" هر کس به غیر آنچه خدا فرو فرستاده است حکم کند فاسق است ظالم است کافر است. "

بحث سرویس مدارس در شیراز و در سال گذشته سود سپرده سرمایه‌گذاری آن بین ۵ میلیارد تا ۷ میلیارد تومان بوده است که تنها استانی است فارس که چند سال اخیر سرویس را بر خلاف آیین‌نامه وزارتی که متعلق به انجمن اولیا و مربیان بوده است به سازمان دانش آموزی واگذار کرده است .

ما خواهش می کنیم طبق قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، درآمدهای اختصاصی شفاف‌سازی  شود ؛ این در حالی است که برخی دانش‌آموزان ما در نقاط اطراف شهر چون سیاخ دارنگون و سلطان آباد به دلیل نداشتن پول سرویس ترک تحصیل می کنند !

در مصاحبه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی ،  وزارت آموزش و پرورش غیر پاسخگو ترین وزارتخانه اعلام گردیده است !

دستگاه های نظارتی آموزش و پرورش یعنی بازرسی خودمان این ها مظلوم ترین نیروهای آموزش و پرورش هستند که از هر طرف تحت فشار قرار دارند خواهش می کنیم در رابطه با مافیای کنکور در این شهر یک فکر اساسی کنید، قطعاً آقای نجفی قصد این کار را دارند اما یک اجازه عملکردی به ایشان داده شود که زیرمجموعه ایشان بتواند توانایی برخورد با این موضوع را داشته باشد .

یک مقداری هم قدرت عمل به ایشان داده شود متشکرم به دلیل طولانی بودن مقداری از صحبتهایم را حذف کردم .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398 17:38 خوانده شده: 822 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/02/01 - 18:48
در "مشهد" آقای سپهری را سه ماه انفصال از خدمت زدند، آقای سید هاشم خواستار و من را به "بیمارستان روانی ابن سینا"ی مشهد بردند!؟! که در مقاله ای مفصل در وبلاگم نوشتم که آنجا با من چه کردند و چرا. اخیرا سه ماه هم برایم انفصال از خدمت زدند که گفتند تصمیم قطعی آن با وزیر و وزارتخانه در تهران هست. اتهامات آموزش و پرورش مشهد به من و پاسخی را که من به آنها داده ام خدمت آقای پورسلیمان ارایه دادم تا برای اطلاع مسیولان و همکاران محترم از بخشی از جریانات موجود در آموزش پ مشهد منتشر کنند. قرار نبود در جمهوری اسلامی که حاصل خون پاکترین جوانان این مردم ستمدیده و غارت شده است دهان ها را هم ببندند .... این متدهای انزجار آور است نه ارعاب آور. مواظب دین این چند درصد مردم که هنوز دین دارند باشید.
پاسخ + 0 0 --
کوروش 1398/02/02 - 06:32
با فرستادن این افراد فرهیخته اما منتقد شرایط فعلی که به جامعه ای علیل و طغیان و مصیبت زده انجامیده به "تیمارستان" چه پیامی را می خواهید به جامعه منتقل کنید؟! این بود جمهوری اسلامی؟!
پاسخ + 0 0 --
علم الهدی 1398/02/02 - 14:03
مشهد چه خبره؟ کمال جعفری یزدی استاد دانشگاه هم که جدید به 13 سال زندان محکوم شد به عللی که خوندم به علل کلیشه ای که هممون می دونیم چیه: تشویش اذهان توهین به رهبر ....
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/02/02 - 16:45
موافقم
پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/02/03 - 19:31
سلام آقای علم الهدا. در این مقاله ام سعی کرده ام گوشه ای از آنچه را که در سر راهم به مدرسه در یک روز در مشهد دیدم تشریح کنم تا مسیولان پاک و دلسوز فکری کنند:

....
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/02/01 - 19:29
بعد از صحبت های شما میگن وزیر از شدت ناراحتی نتونست موزش رو تا آخر بخوره!! این بنده خدا فقط مامور و معذوره چه انتظاری ازش دارید؟!
پاسخ + +3 0 --
حسین 1398/02/02 - 06:49
به خداوند سوگند در "قرون وسطی" هم روش های شکنجه شما برای "زنده کش کردن" منتقدانی همچون دکتر حسینی را نداشتند. مقالات شماره 68 تا 108 را در وبلاگ ایشان مطالعه کنید. همکاران اگر فیلم سازی را می شناسید - در سطح ملی و بین المللی - بهش پیشنهاد کنید راجع به این روش های شکنجه و نسل کشی دکتر و دلایل آن فیلمی بسازند برای آیندگان و درج در تاریخ:
http://beyondelt.blogfa.com/
پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/02/02 - 15:43
ممنون همکار محترم. خودم به هالیود و بالیود پیشنهاد دادم. مقاله ای انگلیسی را هم که در وبلاگم هم آورده ام در تشریح آنچه با من کرده اند و می کنند به سران کشورهای متمدن دنیا و همینطور گوترش - دبیر کل سازمان ملل - فرستادم. ستمگر در هر لباسی باید محکوم شود و بحمدالله صدای من را شنیدند و محکوم شان کردند. - برای همین هست که برای من عصبانی شده اند تا جایی که برای بار دوم من را بردند تیمارستان و مجددا در آنجا هم من را شکنجه روحی و روانی دادند تا از ستم ها و جنایاتشان در حق خودم بگذرم!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/05 - 06:30
دکتر خدا را شکر کنید که هنوز زنده اید. مادری سه فرزند اعدامی داره. وکیل ۳۳ سال به خاطر گناه نکرده زندان گرفته. بلاگر در زندان زیر شکنجه جونشو از دست داده ....اون وقت شما فقط حدیث نفس و از خودتان می گویید ....
پاسخ + 0 0 --
محقق 1398/02/05 - 10:03
میشه اینقدر بر طبل بلاگ دکتر حسینی نکوبید. در کامنت های بیشتر مقالات همون تکرار و تاکید بر مقالات دکتر حسینی ... است. فکر نمی کنید تاکید بیش از حد بر مطلبی باعث بی تفاوتی میشه؟ من نه حامی دولت ام و نه حامی حکومت اما به نظرم وقتش هست که که دقیق بشیم رو تئوری دکتر حسینی و نقد کنیم مقالات ایشان را به نظرم هنوز کسی نمی دونه نظریات ایشون در چه زمینه ای است.
در هر مطلبی که چاپ میشه در کامنت ها نام ایشون ظاهر میشن ... کافی نیست؟
پاسخ + 0 0 --
محمد 1398/02/02 - 08:55
سازمان دانش اموزی در خصوص سرویس مدارس شیراز یک انقلاب کرده است و روند کاملا سنتی و دستی را شفاف و الکترونیک نموده است حال چرا جناب جلالی ناراحت هستند
جایی سوال دارد اگر بحث درامد ها هست که صرف کسب درامد ملاک فساد نیست و نهاد های نظارتی هم نظارت دارند
حیف هست که معلمی که درد اصلاح جامعه دارد
در حرف هایش به سازمان یا شخصی ظلم کند
پاسخ + 0 -1 --
محمد 1398/02/03 - 05:44
صدای سانسور
نظر من سانسور کردی
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/02/03 - 06:34
سلام

آقای محمد

ضمن تشکر از تظر شما.

اتفاقا صدای معلم از معدود رسانه هایی است که بخش " نظرات " آن فعال است و پاسخ گو است .


اما مسئولیت مطالب منتشره با صدای معلم است و قرار نیست هر چیزی که به ذهن مان می رسد بدون تفکر و یا تامل آن را منتشر کنیم !

لطفا بخش ارتباط با ما و تماس با ما را در این رسانه مطالعه فرمایید .


پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور