صدای معلم

انتقاد از آموزش و پرورش استان البرز و سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس ؛

اگر سیل مدارس را تخریب کند شرایط کمکی جهت آموزش فراهم می شود پس چرا سیل بی تدبیری نادیده گرفته می شود؟

صفیه بسیم/ دبیرستان حضرت فاطمه (س ) ناحیه 2 کرج

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط یکی از فرهنگیان استان البرز برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

انتقاد از آموزش و پرورش استان البرز و سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس در مورد ادغام مدارس بی تدبیری مسئولان   مدرسه ی ما دبیرستان دوره دوم دولتی است که الحاقی کار و دانش دارد .بیش از 600 دانش آموز دارد و با توجه به وضعیت کار و دانش تاساعت 14کلاس درس دایر  می باشد  .در روز 25 فروردین یک دبیرستان دوره ی اول دو شیفت را به شیفت بعداز ظهر ما انتقال دادند که هر شیفت بیش از 400 دانش آموز دارد .

ساعت چهارم شیفت ما را حذف کرده اند و این در حالی است که دروس پایه نظری در آن زنگ تدریس می شده است مثل گسسته یا فیزیک و زمین شناسی و. ..

در پاسخ اعتراض ما گفته شده که نوسازی دستور تخریب مدرسه متوسطه اول راصادر نموده و اعلام کرده در صورت عدم تخلیه بودجه پس گرفته خواهد شد.

5هفته مانده به اتمام سال تحصیلی تشویش و نگرانی برکادر و دانش آموز تحمیل شده است ؛ بماند مدرسه ها از قبل هم مشکلات بسیاری داشته اند . متاسفانه البرز محل پنهان کاری مسئولان شده و هيچ موردی سرجای خود نیست و فعالان هم به راحتی مورد بازخواست و تنبیه قرار می گیرند

تکمیل نشدن کتب درسی به ویژه در پایه ی دوازدهم باعث اضطراب معلم و دانش آموز گردیده است و مسئولان بدون درنظر گرفتن این شرایط وضعیت را به ما تحمیل کرده اند .

مسئول منطقه با حضور در مدرسه اعلام کرده است چاره ای نیست و دستور تخلیه از بالا صادرگرديده است و چون مدرسه قدیمی است و ایمنی ندارد ما هم موافقت کرده ایم .

حال پرسش ما از مسئولین آموزش و پرورش استان البرز و نوسازی مدارس در وزارتخانه این است که نمی شد این تخلیه و تخریب به پایان اردیبهشت منتقل شده و سه مدرسه را دچار بحران وآشفتگی نکنند ؟ مگر هدف از مدیریت مدارس ایجاد شرایط لازم جهت آموزش و پرورش دانش آموزان نیست؟ پس چرا آسیب 5هفته ای به چشم مسئولین نیامده است؟

اگر سیل مدارس را تخریب کند شرایط کمکی جهت آموزش فراهم می شود پس چرا سیل بی تدبیری نادیده گرفته می شود؟ چه کسی پاسخگوی آسیب های آموزشی به ویژه در پایه دوازدهم که امتحانات نهایی و کنکور دارند خواهد بود؟

انتقاد از آموزش و پرورش استان البرز و سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس در مورد ادغام مدارس بی تدبیری مسئولان

این شرایط پیش آمده و قابل برگشت به شرایط قبل نیست ؛ فقط می خواهیم بدانیم که مدیریت در سطوح بالا بر چه اساسی تصمیم گیری می کنند که مهمتر از اصل آموزش و پرورش است ؟و اگر تصمیم بر اساس قانون بوده است آن را به رویت ما و عموما جامعه ازجمله والدین 1500دانش آموز درگیر این مسئله برسانند ؟

مسائل مالی همواره مورد توجه رسانه ها بوده است ؛ آموزش و پرورش البرز همواره در مسائل مالی مشکل داشته و دارد و متاسفانه ما فریادرسی نداریم .

سال گذشته چندصد معلم احکام عالی خود را با یک ماه کسر دریافت کردند و گفته شده مهرماه قابل پرداخت نیست چون طبق قانون روزهای قبل از جلسه ی تایید صلاحیت مدارک قابل پرداخت نیست و از هریک از ذی نفعان 300 تا 400 هزارتومان کلاه برداری گردید .

  من با وزارتخانه هم تماس گرفتم پاسخ درخوری داده نشد و گفته شده اگر تخلفی صورت گرفته شکایت کنید .

کدام مورد رسیدگی و نتيجه داده است که این مورد نتیجه بدهد؟

متاسفانه البرز محل پنهان کاری مسئولان شده و هيچ موردی سرجای خود نیست و فعالان هم به راحتی مورد بازخواست و تنبیه قرار می گیرند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">

یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398 22:16 خوانده شده: 439 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
دانش آموز دکتر حسینی 1398/02/02 - 08:09
معلم ما تو کلاسامون که در این فایل صوتی زیر که صداش و ظبط کرده هم آورده گفت مدیر مدرسه بر مبنای کدام قانون 3000.000.000 تومان از ما دانش آموزان برای ثبت نام در مدرسه گرفته در حالیکه هنوز بعد از شش ماه یک لپ تاپ هم برای تدریس زبان نخریده اند؟. همین باعث شد دکتر رو با توطیه از مدرسه ما اخراج کردند و بعد بردنش تیمارستان و قصه همچنان ادامه دارد!

https://soundcloud.com/user-351046857/doesbev1qbtx
پاسخ + +2 0 --
دبیر م 1398/02/02 - 17:46
ای نفرین بر این بی تدبیریها و ناامیدی سازیها و...
پاسخ + 0 0 --
تدبیر 1398/02/04 - 18:22
آمین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور