صدای معلم

" مهمترین هدف آموزش و پرورش ، توسعه و شکوفایی ، بازسازی و ترویج خلاقیت ، آفرینندگی ، پرورش دانش آموزان مستعد و خلاق و شهروند قانون گرا و نیز تربیت معلمان تحول خواه و اندیشمند، شجاع ،مستقل و ....است در حالی که طی دوران ریاست و وزارت حضرتعالی در آموزش و پرورش افت شدید کیفی آموزش و پرورش ،ایجاد بی ثباتی مدیریتی ،ترویج فرهنگ تملق ،تمکین و تعظیم ،فرمانبری ، عدم اعتماد به مدیران و ... در بسیاری از مناطق اشاعه یافت ! "

صریح و بی پرده با " سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش "

مظفر امیدی/ فرهنگی و کارشناس ارشد فلسفه تعلیم و تربیت

نقد عملکرد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و دخالت نمایندگان مجلس

در آموزه های سقراط بزرگترین فیلسوف و معلم بشریت ،می بینیم که انسانها را به بزرگ داشتن خودشان و دیگران دعوت می کرد؛ زیرا معتقد بود که آدمی صرفا یک پاره گوشت نیست ،بلکه در او اخگری به نام عقل وجود دارد و آنجا که می گوید :"نفس خود را تیمار بدار "دعوت به صداقت فکری و عقلی است" و یا تذکر به این نکته ، "خود را بشناس "غرض متذکر ساختن ما به نارسائی های فکری و عقلی است !


جناب بطحائی !
متاسفانه آنچه را که امروز جامعه فرهنگیان شاهد آن بوده و هستند ،عدم صداقت فکری جنابعالی و توجه نکردن به نارسائی های فکری و عقلی خود در حوزه آموزش و پرورش است که پیامدهای سنگین و مصیبت باری  را برای تعلیم و تربیت به بار آورده است  !
پیامد های ناگواری همچون :
1- از بین رفتن ساختار و منزلت و شان وزیر و وزارت تعلیم و تربیت ، از دست رفتن حرمت آموزش و پرورش ، لگدمال شدن وجدان کاری ، اخلاق حرفه ای ، تقوا و ایمان فردی و..


2- با نهایت تاسف و تاثر باید بگوئیم که جنابعالی "هم خود و هم دیگران" را قربانی کردید! روش مدیریت شما "طوق اسارت و بردگی "را بر گردن آموزش و پرورش انداخته و به نوعی سبک  مدیریتی غیر مستقل ، لابی گرایانه و غیر  علمی فرمانبر و سرسپرده، ترسو ،ضعیف و ناتوان را نهادینه کردید !

نقد عملکرد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و دخالت نمایندگان مجلس

3-در تعامل با برخی از نمایندگان محترم مجلس ، مدیریت آموزش و پرورش را واگذار کردید تا به عنوان ابزار و ماشین کسب قدرت و جمع آوری رای و ستادهای تبلیغاتی آنان در آینده عمل کند !


4- فقدان برنامه مدون و مشخص و حرکت بر مبنای فرد محوری و بزرگ انگاری خویش و کوچک نگری همکاران خود در سطوح پائین تر آموزش و پرورش از شاخصه های مهم این دوران است که این نهاد تربیتی  را در مسیر انحطاط درونی و استضعاف ،از هم پاشیدگی و گسیختگی و سردرگمی قرار داده است !


5- مهمترین هدف آموزش و پرورش ، توسعه و شکوفایی ، بازسازی و ترویج خلاقیت ، آفرینندگی ، پرورش دانش آموزان مستعد و خلاق و شهروند قانون گرا و نیز تربیت معلمان تحول خواه و اندیشمند، شجاع ،مستقل و ....است در حالی که طی دوران ریاست و وزارت حضرتعالی در آموزش و پرورش افت شدید کیفی آموزش و پرورش ،ایجاد بی ثباتی مدیریتی ،ترویج فرهنگ تملق ،تمکین و تعظیم ،فرمانبری ،عدم اعتماد به مدیران و ...  در بسیاری از مناطق اشاعه یافت !

نقد عملکرد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و دخالت نمایندگان مجلس

بر این اساس می توان چنین استنباط نمود که ناتوانی شما در این منصب و تعامل جنابعالی با نمایندگان برخی استانها از جمله نمایندگان لرستان ،مسبب اصلی بحران ها و بی ثباتی های آموزش و پرورش این مناطق می باشد؛ چرا که "دلبستگی شما به صندلی وزارت و چشم طمع و هوس بازی قدرت در نفس لوامه برخی وکلا "مهار نشدنی است و لذا نه دانش آموزان مدارس  "کپر نشین " و نه "مدیران کل مظلوم "مقصر هستند که شما هر ساله و در آغاز سال نوی خورشیدی برخی از آنان رادر پیش "پای نمایندگان "قربانی می کنید !

از آنجا که ناتوانی شما در مدیریت آموزش و پرورش بر همگان و جامعه فرهنگی کشور اعم از نیروهای ستادی در ساختار وزارت تا مناطق و نیز فرهنگیان حوزه صف و آموزش واضح و آشکار است و صرفا در پی رفع "مطالبات نمایندگان و دغدغه آنها "اتخاذ تصمیم نموده و نه بر مبنای شرح وظایف این حوزه ،تنها راه علاج بیماری مزمن مدیریتی آموزش و پرورش را "استعفا و یا عزل وزیر محترم "می دانیم  ولاغیر !


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 21:36 خوانده شده: 321 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
ابراهیم زعفرانی 1398/02/04 - 03:06
ایا وزیر که همه چیز را به دست پسرش سبحان سپرده قدمی برای معلم برمی دارد تنها شخصی که اکنون میتواند اموزش و پرورش را نجات دهد دکتر حسین طالب زاده است نه برای اینکه از نزدیک برایشان کار کردم (بازرسی منطقه دو تهران)بلکه به خاطر درایت و تدبیرشان الحق و الانصاف اقای علیرضا جدایی در زمان خودش خوب انتخابی برای منطقه دو تهران داشت و انصافا که درست میگفت که معاون پشتیبانی وقت(وزیر فعلی )حتی قادر نیست بودجه را از مجلس بگیرد
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/02/04 - 14:11
نه معیشت نه منزلت نه احترام دانش اموز نه رتبه بندی عادلانه نه بیمه تکمیلی مفید و موثر نه مطالبات و....!!!!؟؟؟؟
پاسخ + +1 0 --
Jamshid 1398/02/04 - 06:53
آقای دکتر حسینی این مقاله انتقادی زیر رو بر علیه وزیر نوشت که مدرسه و خانه رو شکنجه گاهش کردند و اخیرا هم سه ماه انفصال خدمت براش زدند!!!!:

http://iranglobal.info/node/67827
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/05 - 17:19
همکار گرامی جناب وزیر و یارانش رو خیلی باسواد و فهیم فرض کردید
پاسخ + 0 0 --
اسدپور 1398/02/06 - 18:50
فقط دکتر طالب زاده توانایی اداره اموزش و پرورش را دارد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور