صدای معلم

لطفا به دنبال دلایل تاثیرپذیری کودکان از خواننده های زیرزمینی (ساسی مانکن ها) به جای معلمان پرورشی باشید !

ساسی مانکن ؛ وزیر و استقلال نهاد آموزش و پرورش ؟!

عبدالرضاخسروی/ همکار صدای معلم

ساسی مانکن و ضعف وزیر و استقلال نهاد آموزش و پرورش و مدرسه

در هفته گذشته چندین کلیپ تصویری از مدارس کشور در شبکه های اجتماعی منتشر شد که با پخش موسیقی از خواننده پاپ (ساسی مانکن) با شادی وپایکوبی دانش آموزان در مدارس خبرساز شد که با واکنش نهادهای مسئول و غیرمسئول (از جمله وزیر آموزش و پرورش) مواجه شد.
در این بین وزیرآموزش وپرورش در اقدامی قابل تامل خواستار کمک پلیس فتا و دادستانی برای یافتن نشردهنده کلیپ ها شدند.
فارغ از تایید و یا عدم تایید برگزاری چنین مراسمی بر اقدام وزیر محترم در کشاندن پای نهادهای نظامی و امنیتی به مسئله ای درون سازمانی نقد جدی وارد است.
اقدامی که علاوه برناتوانی دستگاه تعلیم و تربیت در مواجهه با چالش های پیش روی ،نشان دهنده عدم شناخت و تصور صحیح از دانش آموزان دهه ۸۰ و ۹۰ و مطالبات آنها و همچنین  اولویت های برنامه های وزارتخانه از سوی وزیر و مدیران ارشد وزارتخانه می باشد.


جناب آقای بطحایی

لطفا به دنبال دلایل تاثیرپذیری کودکان از خواننده های زیرزمینی (ساسی مانکن ها) به جای معلمان پرورشی باشید .

کمک گرفتن از پلیس فتا و دادستانی برای یافتن نشر دهنده کلیپ ها جدای از پاک کردن صورت مسئله ، ناتوانی و ناکارآمدی نظام آموزشی و تربیتی را در مواجهه با چالش های پیش روی به اثبات می رساند.
به نظر می رسد مسئولین محترم خودشان را به خواب زده اند یا گمان می کنند مردم در خواب هستند!!

ساسی مانکن و ضعف وزیر و استقلال نهاد آموزش و پرورش و مدرسه
وزیر محترم 

مشکل کنونی آموزش و پرورش کمبود شدید منابع مالی و عدم واریز سرانه مدارس ،عدم واریز معوقات فرهنگیان (که به اشتباه مطالبات خوانده می شود) ، برخوردهای سیاسی و سلیقه ای با تشکل ها و رسانه های فرهنگیان ، پیگیری وضعیت فرهنگیان بازداشتی ، اجرای واقعی رتبه بندی ، عدم نظارت بر مدارس و موسسات غیردولتی، رسیدگی به  وضعیت مدارس سیل زده ، تامین وسایل گرمایشی ایمن در مدارس، ایستادگی در مقابل مطالبات سیاسی نمایندگان ، حفظ استقلال نظام تعلیم و تربیت به ویژه در حوزه های فرهنگی، تغییر متون کتب درسی با توجه به نیازهای روز و... می باشد.
فضای مجازی در کنار محاسن فراوان خود میتواند ریشه برخی آسیب های اجتماعی باشد، لیکن برای کنترل و مقابله با این آسیب ها در مدارس وجود یک اتاق فکر متخصص وآگاه در وزارتخانه بدیهی به نظر می رسد.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 21 ارديبهشت 1398 19:33 خوانده شده: 703 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/02/21 - 20:52
آموزش و پرورش بروجرد قربانی بی تدبیری وزیر شد
نمایندگان بروجرد آ.پ را قربانی زیاده خواهی خود کردند تا یک نیروی امتیتی جانشین مدیر توانمند بروجرد شود
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/02/23 - 08:03
وزیری که ابقا در پست وزارت را بر منافع و آبروی فرهنگیان و دستگاه تعلیم و تربیت ترجیح می دهد رییس ستاد و دفتر نماینده مجلس را که یک مدیر مدرسه معمولی بود و همین پست مدیریت را نیز با رانت شورای شهر بودن به دست آورده بود از ترس استیضاح شدن توسط همین نماینده به سمت مدیریت آموزش و پرورش منطقه هریس منصوب کرد فردی بی لیاقت و بیسواد که حتی قادر به سخنرانی و بیان مطلب نیز نمی باشد و .... . آقای بطحایی مردم هریس هیچ وقت شما را نخواهند بخشید که به بهای جلب نظر عبداللهی نماینده اهر و هریس شآن و منزلت دستگاه باارزش تعلیم و تربیت این منطقه را با انتصاب منصور سامپور تا این اندازه پایین آوردید . حداقل به مدیر کل تان در ذیل دستور برای انتصاب ایشان گوشزد می کردید که یک تست سخنرانی و فن بیان از این فرد اخذ نماید .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/02/21 - 21:20
آین اقدامات و حرف های شتابزده وزیر برای حیات و بقا چند صباحی بیشتر و برای خوشایند آنهایی است که سکان اصلی وزارت دست آنهاست!
پاسخ + +2 0 --
همکار دکتر 1398/02/22 - 01:42
معلم پرورشی مدرسه ما دو سال قبل ماهی 5 ملیون و خرده ای میگرفت دکتر بنده خدا 2 ملیون و 400. دکتر علت رو از سردار (به معلم پرورشی می گفتند سردار) جویا شد سردار به دکتر فرمودند فرق من و تو اینه که من ذوب در ولایتم.....
پاسخ + +1 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/02/22 - 02:35
مسیولان باا چنین شرایط وحشتناکی که برای امثال من معلم منتقد در مدرسه بوجود می آورند یا استقلال ندارند یا خود افراد نظامی بی رحمی هستند:

.....
پاسخ + +2 0 --
...... 1398/02/22 - 04:41
با مشکلاتی که ذکر کردی و الحق هم درست است، یکباره بگو مشکل خود وزیر است که الحق باز هم درست است. چرا که فردی که هنوز نمی تواند به علت تأثیر پذیری کودکان از ساسی مانکن بجای برنامه های مثلاً اسلامی این کشور فکر کند و بجای تمرکز بر علت برای رفع معلول، استفاده از پلیس و امنیتی کردن مسئله را راهکار می داند، و تا این حد نقص دارد، دیگر از کودکن آن آموزش و پرورش چه انتظاری می رود. باید به حال این آموزش و پروشی که بالاترین مسولش تا این حد عقب ماندگی فکری دارد خون گریه کرد. آخه بطحائی کجا آموزش و پرورش کجا؟ این بدبخت یا حرفی نمی زند و تا وقتی حرف می زند، آنقدر خراب می کند که یک هفته وقت لازم است تا آن حرفش را اصلاح کند. تمدن آموزش و پرورش در دنیا کجا؟ تفکر
این مدعیان کجا؟ علی برکت الله
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/02/22 - 16:12
جالب بود
پاسخ + +2 0 --
خدابنده 1398/02/22 - 17:30
خودبنده هم بین ساسی مانکن وپرورشی های مفتخور،#جنتلمن راترجیح می دهم.

سایردوستان چطور؟؟؟؟
پاسخ + +1 -1 --
امیر 1398/02/22 - 20:55
خدا لعنت کند ساسی مانکنها را که نشان داد معاونان پرورشی در مدارس مفت خورهایی بیش نیستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/23 - 09:56
اصولا هر انسانی از شادی لذت میبرد خصوصا کودکان و جوانان من به عنوان یک فرهنگی باز نشسته با شادی مبتذل مخالف هستم اما با کارهای بعضی از این مربیان پرورشی هم مخالفم در دوران خدمتم هر وقت مناسبت یا برنامه ای بود مربی یک نفر را دعوت میکرد که سخنرانی کند سخنران هم از اول تا اخر سخنرانی از جهنم و زقوم و عذاب و...صحبت میکرد این بچه های ابتدایی هم تا مدتها ترس و استرس داشتند که نکنه به خاطر یک تار موی بیرون به جهنم بروند بعد از سخنرانی هم مرتب در راه ددستشویی دیگه اون روز کلاس ما کلاس درس نبود کلاس وحشت و سوالات جور واجور جهنم بود مربی به خیال خود داشت ارزشها را به بچه ها یاد میداد ایا اموزش و پرورش نباید چهار چوبی برای این کارها تعیین کند ما معمولا یا از این ور بام سقوط میکنیم یا از ان ور بام عزت زیاد
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/02/23 - 19:40
اولش همه تون گفتید مسئولان مخالف شادی مردم هستند الان که دیدید واقعا عملکرد کارکنان مدارس در پخش آهنگ مستهجن و تشویق دانش آموز ابتدایی خیلی خرابکاری بوده مواضع رو عوض کردید و میخواید همه چیز و سر صرفا معاون پرورشی خراب کنید چهره آموزش و پرورش رو در این قضیه تطهیر کنید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه