صدای معلم

برنامه ریزی آموزشی و پرورشی را برای مدارس چه کسانی ترسیم می کنند ؟ آیا دانش آموخته دانشگاهند ؟

چرا شادی بچه ها را برنمی تابیم ؟

حسین شاملی یام/ دبیر آموزش و پرورش شهرستان مرند

ساسی مانکن و شادی دانش آموزان و آسیب شناسی آموزش و پرورش  در پی انتشار کلیپ رقص و شادی در چند مدرسه ، عالم و آدم را به هم ریختند و هر کدام از منظری سخن راندند .

یکی که نماینده مجلس بود به جای رسیدگی به گرانی و درد مردم از به خطر افتادن اسلام سخن راند ، دیگری از سند 2030 سخن گفت و دیگری از رواج بی بند و باری در مدارس بحث کرد و باید منتظر بود و دید کی معلوم می شود مجرم اصلی تا تربیت معلم را به ادارات و نهادهای دیگر بسپارند تا معلمانی متعهد پرورش دهند!


منتقدین محترم 

جدای از نوع موسیقی یا خواننده آن و مطالب شادی بچه ها ؛ آیا میدانید رتبه ما درافسردگی در جهان چند است؟ آیا خبر دارید کودکان ما افسرده تر از همسالان خود در بسیاری از نظامهای آموزشی جهان هستند؟
چرا می ترسید واقعیت موجود در مدارس و جامعه را بیان کنید؟
بنده در نوشته ای با عنوان « مدارس ونظام آموزشی که شادی کردن درآن ها دفع شده است.15/10/96 » در صدای معلم مواردی را عرض نمودم .
اما آنچه در پی این فیلمها و حرکات در مدارس می توان بیان داشت:
1- مدارس ما فاقد نشاط و شادی هستند و این امر نشان داد که نظام آموزشی ما ملال آور و بدون تحرک بوده و متناسب با افکار و سن دانش آموزان و همگام با خواسته ها و روحیات بچه ها برنامه ریزی نمی کند و مدرسه برای بچه ها محلی نامیمون می باشد جایی که دانش آموز ابتدایی دعا می کرد که خدایا به جای ویران شدن خانه های مردم در سیل کاش مدارس ما ویران می شد. از کوتاهی خودتان سخن بگویید و اینکه چهل سال در سفره انقلاب و در مسندهای مختلف بوده اید ولی باز هم نابه سامانی را به زمین دشمن و مدرسه و فرهنگ می اندازید

با روشهای آموزشی 50 سال پیش نمی شود آموزشی موفق داشت .

ساسی مانکن و شادی دانش آموزان و آسیب شناسی آموزش و پرورش
2- امور تربیتی که نهاد عهده دار امور فوق برنامه و معنوی است همچنان در دهه اول انقلاب جا مانده است و همزمان با تغییرات موجود حرکت نکرده است. جای خالی فعالیتهای چون موسیقی ، هنرهای نمایشی ، کارگاه های خلاقانه و... درمدارس خالیست و صرف برگزاری مسابقات احکام و قرآن و... نمی توان به استعداد دانش آموزان پاسخ داد. امروز مرزهای جغرافیایی وجود ندارد و دردنیای بدون مرز باید همه سلایق ارزشمند تصور شوند و برای بروز و ظهور استعدادها گامهای موثری برداشته شود.
چنانکه برای عزاداری ها در مدارس برنامه داریم آیا برای میلادها و اعیاد نیز نقشه راهی برای شاد بودن داشته ایم .


3- شور و نشاط لازمه کودکی و جوانیست ، و اگر دختران میهنمان با آهنگ خواننده ای زیر زمینی احساس شادمانی می کنند بی شک مسیر اشتباه است ؛ اشتباه متولیان نظام آموزشی است نه معلم و مدیر و دانش آموز.
شادی جوهره دختران است و لحظاتی خوش بودن نمی بایست چنین تنش زا می بود و نماینده مجلس به خود حق نمی داد که وارد چالشی کردن مسئله بشود.
آیا بهتر نبود به جای پرداختن به مسائل مهم تر این کلیپ ها را دست آویز خود قرار نمی دادید، اگر شما دلسوزید در این گیر و دار گرفتاری مردم به بدبختی و فلاکت آنها فکری بکنید که درسرزمینی پر از ثروت درعین فقر زندگی می کنند و فرزندان شما در آمریکا در کنسرتهای مختلط روزگار به خوشی می رانند.
فرزندانی که مادر و پدر خود را همیشه افسرده می بینند آیا عقده های خود را خارج از مدرسه می توانند خالی کنند؟

ساسی مانکن و شادی دانش آموزان و آسیب شناسی آموزش و پرورش

مسئولان عزیز و دلسوزان جامعه اسلامی:
-چرا از کودکان کار در مدارس سخن نمی رانید و از دغدغه آنان سخن نمی گویید ؟

چرا آموزش و پرورش رایگان شعاری تهی بوده که مستضعفان و تهیدستان را می رنجاند ؟
-چرا از آموزه های دینی فقط جهنم را برایمان یاد آوری می کنید ؟ آیا اسلام فقط در جهنم و بهشت خلاصه می شود ؟ آیا کشورهای عربی همگی جهنمی اند؟ آیا نظام آموزشی آنها هم شاد بودن را برنمی تابد؟
-چرا از اعتیاد در جامعه و مدارس سخن نمی رانید، از سن پایین اعتیاد و.... حرف نمی زنید و از نابودی نسل آینده ساز در هراس نیستید؟
-چرا از سیاست زدگی آموزش و پرورش و دروغ های مدیران آن سخنی به میان نمی آورید ؟ از حق و حقوق معلم سخن نمی گویید و از مطالبات و معوقات و پاداش پایان خدمت دم نمی زنید اما یک شادی لحظه ای شده است بلای جانتان.
-چرا از مدارس چندگانه ( تیزهوشان، نمونه، هیت امنایی ، دولتی ، غیرانتفاعی  ) که فرزندان مردم را مضطرب ، پراسترس و عصبی بار آورده حرفی نمی زنید ؟
-از اختلاس ثروت مردم ، از خاوری و زنجانی سخن نمی گویید و از صندوق ذخیره فرهنگیان که برباد فنا رفت سخن نمی رانید و حقمان را از اختلاسگران نمی ستانید ؟
- راستی فرزندانتان در آمریکا و انگلیس و... با نامحرمان دست می دهند و کشف حجاب می کنند شما ناراحت نمی شوید؟ آیا برخودتان نفرین نمی کنید که فرزندانی به دوراز اعتقادات مذهبی به بار آورده اید؟
- برنامه ریزی آموزشی و پرورشی را برای مدارس چه کسانی ترسیم می کنند ؟ آیا دانش آموخته دانشگاهند ؟
در چنین بستری بر آموزش و پرورش خود بگریید نه رقص کودکانتان !
توجه به خواسته نسل جوان و تازه وظیفه همه مسئولین است تا بستر فعالیت سالم توام باشادابی را فراهم سازند نه اینکه به خاطر کج اندیشی و کوتاه بینی با عزل چند مدیر مدرسه عرض اندام کنند.

ساسی مانکن و شادی دانش آموزان و آسیب شناسی آموزش و پرورش

معلمان و مدیران ما صدها بار معتقدتر و متشرع تر از واعظان و.... ما هستند چرا که با هرناملایمتی در این 40 سال کنار آمده اند و به خاطر رضای خدا حقی از کودکی ضایع ننموده اند و اگر مانع برخی شادی ها نشدند می دانستند که این شادی لحظه ای است و چون به جامعه و خانه برگردند افسرده اند. چرا از سیاست زدگی آموزش و پرورش و دروغ های مدیران آن سخنی به میان نمی آورید ؟ از حق و حقوق معلم سخن نمی گویید و از مطالبات و معوقات و پاداش پایان خدمت دم نمی زنید اما یک شادی لحظه ای شده است بلای جانتان !


نمایندگان محترم مجلس ووزیر آموزش و پرورش  !

خوشحال باشید که فرزندان این سرزمین شادند و شادی می خواهند و اگر نوع نگاهشان و شادی شان مناسب با عرف جامعه نبود ، وظیفه شماست که بستر مناسب فراهم کنید .

از کوتاهی خودتان سخن بگویید و اینکه چهل سال در سفره انقلاب و در مسندهای مختلف بوده اید ولی باز هم نابه سامانی را به زمین دشمن و مدرسه و فرهنگ می اندازید.
شادی ارمغانی از خداوند و نعمتی بهشتی است ، بهشت زمین را شما بسازید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 21:27 خوانده شده: 780 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/02/23 - 22:38
اصولا هر انسانی از شادی لذت میبرد خصوصا کودکان و جوانان من به عنوان یک فرهنگی باز نشسته با شادی مبتذل مخالف هستم اما با کارهای بعضی از این مربیان پرورشی هم مخالفم در دوران خدمتم هر وقت مناسبت یا برنامه ای بود مربی یک نفر را دعوت میکرد که سخنرانی کند سخنران هم از اول تا اخر سخنرانی از جهنم و زقوم و عذاب و...صحبت میکرد این بچه های ابتدایی هم تا مدتها ترس و استرس داشتند که نکنه به خاطر یک تار موی بیرون به جهنم بروند بعد از سخنرانی هم مرتب در راه ددستشویی دیگه اون روز کلاس ما کلاس درس نبود کلاس وحشت و سوالات جور واجور جهنم بود مربی به خیال خود داشت ارزشها را به بچه ها یاد میداد ایا اموزش و پرورش نباید چهار چوبی برای این کارها تعیین کند ما معمولا یا از این ور بام سقوط میکنیم یا از ان ور بام عزت زیاد
پاسخ + +2 0 --
امیر 1398/02/23 - 23:12
شادی یعنی چه مگر نمیدانید گریه و نوحه و عزاداری ثواب بیشتری دارد و با عث اشتغال ....همچون نوحه خوانها و مداحها می گردد و ملت را از آنچه می گذرد بی خبر می کند بنابراین فقط گریه کنید تا در دنیا اشتغال ایجاد کنید و .... و برای ارواح پاک و مطهر دولت پر بار تدبیر و مفید فاتحه بخونید که زندگی ملت را اینقدر بالا بردند
پاسخ + +2 -1 --
دانش آموز سابق دکتر 1398/02/24 - 11:00
کلاسای دکتر "خیلی" شاد بود. دکتر میگفت شادی باعث ارتقای قوا و کیفیت تفکر ورزی میشه. .... یکی از سه اتهامی که مدیر بنده خدا به دکتر زده بود این بود که دانش آموزان از دکتر و روش تدریس و کلاس داری دکتر "ناراضی" بودند!!؟؟؟ نامرد باشه وزیر اگه یه مامور نفرسته راجع به دکتر از ما نظر سنجی نکنه. دکتر در این 24 سال تدریسش "محبوب ترین" معلم و حتی استاد در مدرسه و دانشگاه بوده. برید تحقیق کنید تا ببینید ریشه وحشتشون از دکتر به همین حقیقت بر میگرده.
پاسخ + +2 -2 --
معلم 1398/02/24 - 11:10
متاسفم برای شما که در جایگاه یک معلم سخن از تربیت می گویی .شادی با ابتذال فرق می کند .شادی با آهنگ های متناسب با فرهنگ جامعه ،مانعی ندارد . اما آقای من جنتلمنه !!!! شادی را بر می گرداند به جامعه ما ؟؟؟؟
اگر از کنار این سری مسائل بگذریم ،به مرور زمان ،حاشیه جای متن را می گیرد و دیگر مدرسه جای اموزش رقص وبی مبالاتی می شود و تعلیم وتربیت به حاشیه می رود .

در ضمن تمام جداول مقایسه رتبه شادی کشورها مغرضا و توسط افراد مغرض و با رنگ و بوی سیاسی طراحی می شوند ،

مدرسه طراز تعلیم و تربیت اسلامی ،جای آموزش رقص و بی مبالاتی نیست دوست عزیز!!!! ...
من هم قبول دارم باید شادی را ترویج کنیم ...اما شادی متعارف و در حد معمول کجا و شادی با ترانه زیر زمینی و با رقص و پای کوبی کجا!!!!!

با تشکر
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1398/02/24 - 16:56
رقص کاملا عالیه. والدین دانش آموزا راضیند بچه هاشون برقصن. تمام.
پاسخ + 0 0 --
امیر 1398/02/24 - 23:27
تو هم کمی برقص ولی بپا نیوفتی تا مامانت نگران بشه جناب رقاص
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/24 - 23:37
حرف سکسی چی دوست دارن بچه های خردسالشون بشنون آهنگ ساسی آهنگ مستهجنی بود که برای بچه های خردسال عین سم میمونه هر روز و همیشه توی مدارس آهنگ پخش میشه و میرقصن و فیلمشون هم پر بود در فضای مجازی کسی واکنشی نشون نداده البته ایرانی هستیم دیگه میخوام ادای اروپایی ها رو در بیاریم فکر میکنیم اونجا همه چی قاطیه ولی فیلم و آهنگ مستهجن برای بچه ابتدایی پخش نمیکنن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/24 - 23:48
تو نماینده کل اولیا دانش آموزان هستی ؟
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1398/02/25 - 04:07
متاسفانه عده ای شادی کردن را دررقص وپخش موسیقی می داننددرحالیکه اینها تاثیرزیادی درشادی انسان ها ندارد
بهترین راههای ایجادشادی ازبین بردن رقابت درمدارس نوع دوستی کمک کردن به دیگران احترام به همدیگر توجه به علایق افرادایجاداحساس امنیت ایجادفضای مناسب آموزشی توجه به بهداشت جسمی وروانی است
رقصیدن ادای شادبودن است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/25 - 12:36
احسنت
واقعا فرمایشتون درست هست
پاسخ + +1 0 --
م. همدان 1398/02/25 - 12:54
سلام
سوال خیلی خوبی است. اما این سوال پاسخ های فراوانی دارد که تفسیر از شادی چیست؟
شادی به خاطر نوع دوستی، نمره خوب گرفتن، کار و فعالیت گروهی، حفظ محیط زیست یا فعالیتهای مثبت دیگر. آیا نمره بیست دادن برای رقصیدن در کلاس شادی دارد؟
آیا دانش آموز را به بی مبالاتی و بی هویتی و ... سوق دادن معنی شادی است؟
این همه آهنگ شاد ایرانی از خاله شادونه گرفته تا عمو پورنگ داریم بعد حضرات از اهنگ های خارجی و مبتذل استفاده می کنند.
برادر عزیر تقریبا به این نکته نزدیک شده ام که وزارت آموزش و پرورش فقر مالی ندارد مشکل اصلی آن نداشتن کارشناس برای ارائه طرح های کارشناسی شده در امور تربیتی و فرهنگی معلمین و دانش آموزان است.
پاسخ + +1 0 --
... 1398/02/25 - 16:42
این حضرات فاتحه ی آموزش و پرورش را زمانی خواندند که جهت توجیه حضور خویش در آموزش و پرورش، معلمان را وادار به ارائه ی گزارش دروغ از وضعیت آموزش و پروش کردند. وقتی وضعیت آموزش و پرورش در آزمونهای بین المللی تیمز و پرلز در رتبه های آخر و در میانگین کارنامه های کنکور دانش آموزان منفی است، چگونه حضرات از درصدهای قبولی بالای نود حرف می زنند؟ تعریف آموزش و پرورش در تمدن های پیشرفته ی جهان کجا؟ وضعیت آموزش و پرورش در ایران کجا؟ وقتی در تمدن های امروزی، آموزش و پرورش، محل اجرای نسخه های تجویز شده از طرف محققان و دانشمندان، برای رسیدن انسان به اوج رشد و شکوفائی خود و به تبع آن رسیدن به جامعه آرمانی تعریف شده می باشد ولی در ایران محل چرای نفسانیات یک عده است که بوئی از آموزش و پرورش نبرده اند و برای رسیدن به مطامع خویش از هر دروغ و سیاست بازی و دغل کاری ابائی ندارند و این افراد مسلط بر سرنوشت کودکان، منتقدین خود را بنام مخالف اسلام و قرآن،شهدا و تشویش کنندگان اذهان عمومی می کوبند، آیا جز این وضعیت می توان انتظار داشت؟
پاسخ + 0 -1 --
مریم امیرعلی 1398/02/27 - 00:41
نمیدونیم با این تفکرات مسخره ای که صدای معلم به عنوان مقاله درج میکنه بخندیم یا گریه کنیم!!!!!
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/02/27 - 10:19
سلام

دوست عزیز ناشناس

هر فردی بالذات دارای ارزش و کرامت است .

شما هم می توانید با نوشتن و اندیشیدن دیگران و خود را ارزش نهید .


البته در هر موقعیتی شاد کردن دیگران هنری است که پاداشی بر آن نمی توان حساب کرد .


پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور