صدای معلم

" از شدت و حدت دست‌اندازی و دخالت عوامل بیرونی و تریبون‌های بی‌مسئولیت در تخفیف ساحت آموزش و پرورش و تحقیر معلمان بکاهد و از امنیتی کردن فعالیت‌های صنفی در چارچوب قانون اساسی توسط سایر نهادهای مسئول و غیر مسئول تا حد امکان جلوگیری نماید"

وزیر محترم ؛ آموزش و پرورش البرز را دریابید !

رضا قاسم پور

مشکلات آموزش و پرورش البرز و سفر بطحایی

احتمالاً شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸ « سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش، میهمان ایران کوچک و شهرستان طالقان می‌باشد تا از نزدیک بر اوضاع و احوالات آموزش و پرورش استان البرز نظارت عینی داشته باشد.

با تمام انتقادات به جا و بعضا نابجایی که بر وزیر وارد است، وی در تلاش است تا در حد توان تیم خویش اوضاع نابه سامان آموزش و پرورش کشور را بهبود بخشد. هفته پیش شاهد انتقادات عریان  دکتر وقفچی نماینده زنجان از شخص وزیر در خصوص چرایی و نحوه انتصابات حوزه ستادی و متقابلاً جواب تلویحی وزیر بودیم.
بدواً امیدوارم وزیر آموزش و پرورش با درایت خویش بتواند از ظرفیت و پتانسیل فراکسیون فرهنگیان مجلس و همچنین فشار روز افزون فعالین مدنی و صنفی و فشار از پایین در جهت تسریع در حل و فصل مشکلات جاری آموزش و پرورش بهره کافی و وافی را ببرد.

یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که تصمیمات راهبردی و استراتژیک آموزش و پرورش را نه وزیر، بلکه شورای عالی آموزش و پرورش اتخاذ می‌کند و عملاً وزیر اغلب مجری این تصمیمات ظاهراً دلسوزانه و کارشناسی می‌باشد.

بخش عمده‌ای از مشکلات آموزش و پرورش مربوط به معیشت و منزلت زیر رادیکال و به تاراج رفته فرهنگیان کشور می‌باشد.
از وزیر محترم انتظار می‌رود با تمام توان و با لابی‌گری در کابینه، استفاده از فشار از پایین اعتراضات معلمان و همچنین ظرفیت فراکسیون فرهنگیان مجلس، امسال تمهیدات لازم برای اجرایی شدن تمام و کمال نظام رتبه‌بندی فرهنگیان را به کار ببندد.

همچنین از شدت و حدت دست‌اندازی و دخالت عوامل بیرونی و تریبون‌های بی‌مسئولیت در تخفیف ساحت آموزش و پرورش و تحقیر معلمان بکاهد و از امنیتی کردن فعالیت‌های صنفی در چارچوب قانون اساسی توسط سایر نهادهای مسئول و غیر مسئول تا حد امکان جلوگیری نماید.

انتظار می رود وزیر با جدیت تمام پیگیر طرح مدرسه محوری بوده و از ساحت مدارس شاد دفاع کند و از توطئه‌ای که با انتشار هدف‌دار و سازمان یافته‌ی چند کلیب نازل در هفته معلم به منظور تخریب سیمای فرهنگیان و به حاشیه بردن اعتراضات مدنی آن‌ها صورت گرفت نهراسد و با روی گشاده و عزمی راسخ‌تر از کیان و حیثیت مجموعه دفاع نماید.

انتظار می رود وزیر قدمهای مستحکمی در برقراری عدالت آموزشی و همچنین اجرای اصل به گروگان گرفته شده ۱۵ برداشته و منشور حقوق شهروندی را عملا پاس داشته و محترم شمارد.

مشکلات آموزش و پرورش البرز و سفر بطحایی

مشکلات آموزش و پرورش ایران کوچک

ضمن خوش‌آمد به وزیر محترم
همان‌طور که مستحضرید استان تازه تأسیس البرز قدمتش به یک دهه هم نمی‌رسد، لذا تمهیدات و ظرفیت‌های لازمه استان شدن در اکثر حوزه‌ها عملا صورت نگرفته است.
در حوزه آموزش و پرورش به دلیل سیل روز‌ افزون مهاجرت به ایران کوچک مشکلات دو چندان بوده و نیازمند تمهیدات ویژه برای برون‌رفت از وضعیت نابه سامان فعلی است.

تراکم بیش از حد کلاس‌ها، فقدان تجهیزات لازم به ویژه در هنرستان‌ها، کمبود شدید نیروی انسانی انرژیک و ماهر، فقدان سرانه دانش‌آموزی، بحران کاغذ، فقدان ارتباط مؤثر بین بخش خصوصی مولد و کارخانجات استان با بدنه آموزش و پرورش و البته هنرستان‌ها، شکاف عمیق فقر و غنا در کرج، استیلای آموزش و پرورش طبقاتی و... گوشه‌هایی از مشکلات عینی آموزش و پرورش استان البرز می‌باشد.

دو اردوگاه مهم استان؛ شهید بهشتی کردان و آیت‌اله طالقانی میناوند طالقان با ۲۷ هکتار مساحت وضعیت مطلوبی ندارند و متأسفانه از ۱۷ هکتار زمین اردوگاه شهید بهشتی تنها ۸۰۰۰ متر در اختیار آموزش و پرورش بوده و الباقی آن توسط نهادهای دیگر تصاحب و چپاول شده است.
همچنین مجموعه مغازه‌های شرافت واقع در خیابان طالقانی بلاتکلیف بوده و مهم‌تر آن که املاک میلیاردی در جهانشهر، عظیمیه، برغان، جاده چالوس، طالقان و... که سرمایه‌های بالقوه آموزش و پرورش هستند بلااستفاده می‌باشند.

 نکته آخر این که:

"مديران آموزش و پرورش کشوری و استانی عمدتا از استقلال فكر و عمل برخوردار نيستند؛ آن‌ها متناسب با نقش و جايگاهی كه در هرم قدرت دارند، رفتار می‌كنند "
و به قول دکتر احد نویدی متأسفانه سندرم آیشمن در وزارت آموزش و پرورش در حال جاری و ساری شدن می‌باشد.
امید است آخرین امیدهای اصلاح و اعتلای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید بیش از این پرپر نگردد.

 


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 28 ارديبهشت 1398 22:59 خوانده شده: 550 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
مدرس آزاد 1398/02/29 - 09:51
بعد از انتقادهای همکاران از آموزش و پ مشهد و اینکه کادر رده بالای آن تخصصی جز مطرود و آزار و شکنجه کردن افراد نخبه ندارند، از روی کنجکاوی وارد پورتال اداره کل آموزش و پ مشهد شدم. تاپ ترین معاونت آکادمیک (معاونت پزوهش سازمان آموزش و پرورش مشهد!) آن آقای "سعید صالح" هست که ظاهرا "فوق لیسانس" "علوم اجتماعی" دارند. هر چه درباره اش در اینترنت سرچ کردم "یک" مقاله منتشر شده از ایشان بیشتر نیافتم - آنهم تحت عنوان زیر که تازه همین مقاله را هم با سه نفر دیگر نوشته و ایشان آخرین نفر بوده:

بررسی اثربخشی تبلیغات نوپدید شهری بر میزان استقبال از شیوه ی زیارت پیاده حرم رضوی

https://www.noormags.ir/view/fa/creator/281864/%D8%B3%D8%B9%DB%8C%D8%AF_%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD
تازه این نوع بکارگیری این نوع افراد .... در راس هرم و اتاق فکر آموزش و پ مشهد هست! بیایید بروید خود مدیر کل و سایر معاونت ها و ... و رزومه و تخصصشان را ببینید؟! پژوهشکده ها و پژوشسراها و گروه های آموزشی و ... "فاجعه" است. این نوع مدیریت کردن "خیانت" و "جنایت" علیه ایرانیان و حتی اسلام بوده و می باشد.
پاسخ + 0 0 --
دبیر شیمی 1398/02/29 - 11:30
من خودم ناحیه 4 مشهدم. در تایید فرمایش شما این "معاونت های آموزش" و مسیولان امتحانات و تحقیق و پژوهش و پژوهشسراها و ... همه لیسانس جغرافی و الهیات و پرورشی هستند حتی در خود اداره کل در مشهد! با وجود این همه همکاران متخصص و دکترا که داریم این یعنی چه؟! این جز حکومت کردن قبیله ای جهت تاراج مردم و همکاران و فرهنگ و آینده این مرز و بوم هست؟! رییس ناحیه خودمون هم که به لیسانس ها تو این همه همکار متخصص علاقه داره یه حاج خانم فوق جامعه شناسی هست.
پاسخ + 0 0 --
نیوشا 1398/02/29 - 16:38
من خودم کل اینترنت را به زبان فارسی و انگلیسی سرچ کردم اما حتی یک مقاله هم نتوانستم از "دکتر" خدابنده ببینم!؟ میخواستم به رزومه و رساله دکتراشون هم برسم که رساله و مقالاتشون رو آنالیز کنم ببینم کپی پیست و تقلبی هست یا نه اما موفق نشدم - اثری از رساله و رزومه و مقاله ایشاه نیست!؟ . فقط در تویتر یافتمش (ghasemalikhoda1) خدا این دستور رو داده بود که 5 لایک خورده بود:

به روسای ادارات آموزش و پرورش استان "دستور دادم"،با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از وضعیت جوی، آمادگی اسکان‌ اضطراری و احتمالی مسافران نوروزی در اماکن متعلق به این سازمان در سطح خراسان رضوی را داشته باشند.
پاسخ + 0 0 --
رضایی از کرج 1398/02/29 - 22:17
ممنون هستم از جناب قاسم پور عزیز که شجاعت به خرج میدهند و روشنگری میکنند.متاسفانه در البرز اتفاقات عجیب و غریبی رخ میدهد.مثلا معاون نهضت سواد آموزی با ۳۶ سال سابقه همزمان با حفظ سمت سرپرست معاونت مهم آموزش ابتدایی هستش و همه روزه مسافت طولانی رو با ماشین پلاک دولتی با مشاور مدیر کل جناب فریدون که ایشان هم ۳۸ سال سابقه دارند.همه روزه تردد میکنند.مسئول حراست همه ساله برادامه خدمت تقاضای استمرار میکند..... روابط عموی سابق و مشاور مدیر کل ۶ سال هستش در خانه سازمانی اداره کل بدون خانواده و مجردی زندگی میکند و خانواده در همدان هستند.معاون پرورشی اداره کل با مشکلات عدیده و غامض علی الخصوص در حوزه....مدیر نظرآباد شدند.ایشان از ....
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/02/30 - 08:22
مقاله جالبی بود اما کو گوش شنوا و چشم بینا و...؟
پاسخ + 0 0 --
پرستوهای سفید 1398/02/31 - 07:45
آقای سعید "صالح" و روسای .... آپ مشهد مقدس:

منتظران مصلح خود باید به معنی واقعی کلمه صالح باشند وگرنه....
پاسخ + 0 0 --
شورگشتی / کرج 1398/02/31 - 17:39
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آ.پ البرز که از مدیران ناتوان و پرحاشیه بوده و از مخالفان دولت بوده و هست، در اقدامی عجیب ایشان مدیر آموزش و پرورش نظرآباد انتخاب گردید، در حالی که اغلب گروه های سیاسی و فرهنگیان از انتصاب نامبرده بشدت ناراضی میباشند و مدیر کل محترم اصلا به نظرات و انتقادهای جامعه فرهنگیان نظرآباد توجهی نکردند.
پاسخ + 0 0 --
سما 1398/02/29 - 10:14
نوع مدیریت در آپ مشهد شرم آوره. در روز معلم معلمان جلو اداره کل آپ مشهد فریاد میزدند:
مدیریت گاز انبری نمیخوایم نمیخوایم
تیمارستان جای شماست نه جای فرهیخته ما
نگاه امنیتی نمیخوایم نمیخوایم
معلم بیدار است از استبداد بیزار است
مدیر کل بی لیاقت استعفا استعفا

در قطعنامه پایانی هم انفصال خدمت زدن همکاران منتقد و قطع حقوق آنها را شرم آور خواندند و خاطر نشان کردند در صورت ادامه این نوع مدیریت پادگانی به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.
پاسخ + 0 0 --
رضا قاسم پور 1398/02/29 - 12:12
سلام بر همکاران ارجمند
متاسفانه آسمان در اکثر استانها همین رنگ مورد اشاره در مشهد مقدس می باشد شایسته سالاری حلقه مفقوده و مغفول آموزش و پرورش مخصوصا در راس هرم مدیریتی وزارت خانه و مراکز استانهاست
پاسخ + 0 0 --
Azam 1398/02/29 - 15:33
سلام روز بخیر مطلب شما را مطالعه کردم و یک سوال برای بنده پیش امد . قطعا قصد جسارت و گستاخی به ساحت مقدس معلم را ندارم و اگر در سوال و نظر اینجانب بی ادبی مشاهده کردید به صبوری و بزرگواری خود شاگردتان را عفو کنید.
جناب اقای قاسم پور در قسمتی از مطلب نوشته شده بخش عمده مشکلات به وضعیت معیشت فرهنگیان مربوط است . در طی سال های اخیر بارها اعتراضات معلمان را در سطوح و زمان های مختلف دیده ایم که برای کسب حقوق بیشتر و جایگاه پررنگ تر در تلاش بوده اند. قطعا اعتراض و حق خواهی و به گوش رساندن مشکلات در تمامی جوامع پیشرفته و جهان سومی و جهان چهارمی امری نیکو و پسندیده است و حتی در تمامی ادیان جهان به حق خواهی اشاره شده است . در ایران هم معلمین و به طور کلی فرهنگیان از هر فرصتی برای نشان دادن اعتراضشان به ویژه به وضعیت معیشتشان استفاده میکنند. سوال بنده این است که چرا معلمین ایران همیشه معترض هستند مگر کدام کارهای مثبت را برای این جامعه انجام دادند مگر جز این است که وظیفه معلمی چیزی جز اموزش و پرورش نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/30 - 15:45
مگر وظیفه کارمندان دولت غیر از کارمندی است؟
مگر وظیفه کارمند بانک جز دریافت وپرداخت است؟
پس چرا یک کارمند بانک بعد از دوسال ورود به بانک همچی داره اما معلم که اون بانکی شاگردش بوده با پراید راننده سرویس مدرسه بچه بانکی شده .ها...منتظر جوابت هستم....!!!
پاسخ + 0 0 --
Azam 1398/02/29 - 15:34
مدرسه دومین نهاد اجتماعی ست که کودک پا به درون ان می نهد و در این اجتماع معلم ما هیچگونه تلاشی برای تربیت و پرورش کودک نمی کند مگر به اندازه پر کردن ساعت تدریس . شما میبینید امار خودکشی نوجوانان ، مصرف مواد مخدر ، دعوا و درگیری در درون مدرسه بین معلم و دانش اموز هر روز بیشتر میشود یعنی بلانسبت شما و عزیزانی که زحمت میکشند معلم خود ادب و صبوری ندارد . در چنین شرایطی چرا مردم باید بیشتر هزینه کنند و چرا باید دولت به معلمان حقوق بیشتر بدهد برای کدام علم و تربیت این جامعه مدیون معلمین است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میگویند معلمی شغل انبیاست اما کدام عمل معلم ما امروز شبیه انبیاست ؟ کدام اعتراضات از طرف معلمین برای خود دانش اموزان برگزار شده ؟؟؟ برای پایین امدن سطح علم و پرورش دانش اموز ، برای افزایش مصرف گل و سیگار بین نوجوانان کدام حرکت مدنی را معلمین انجام داده اند و دغدغه اشان اینده سازان این کشور بوده ؟؟؟؟؟؟ هر بار اعتراض و تجمعی داشته اند فقط برای پیگیری حقوق خودشان بوده است مگر اینده سازان این کشور به دست معلمین عزیز سپرده نشده اند؟؟؟؟ و هزاران سوال دیگر
پاسخ + 0 0 --
هنرمند و مترجم زبان 1398/02/29 - 22:17
سلام عزیزم
بسیار عالی و تاثیرگذار
مطالبی که ذکر کردی در سالهای اخیر واقعا مشهود بود و گاهی من هم به این چیزها فکر میکردم که چرا اینقدر مدرسه و معلم عاجز از تربیت فرزندان ما شدند.من شش سال تمام تلاشم رو معطوف تربیت فرزندم میکنم از روزی که به مدرسه میره هرچی نکته منفی هست رو به خونه میاره .گاهی حس میکنم واقعا زحمت و سختی که من کشیدم چه تاثیری داشت وقتی که فرزندم در محیط مدرسه با فضای کاملا بیمار و گاهی بی بندوبار چه از جانب مسئولان و مدرسان و چه از سوی هم سن و سالان،روبه رو میشه.او با یه کوله سوال به سراغ من میاد.تضادها با ارزش گذاریهایی که من یادگرفته بودم و یادش داده بودم؛ هم برای من و هم برای او خیلی عجیب جلوه میکنه .واقعا سردرگم و پریشان میشم و دائما فکر آینده و چگونه شدن شخصیت و رفتار پسرم هستم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/30 - 14:08
با سلام .همکار گرامی
به شخص سوال کننده بفرمایید ، اگر حقوق دکتر و پرستار اینقدر بالاست ، پس چرا این همه بیمار سرطانی داریم ؟ الان که حقوق پلیس راهنمایی و پلیس انتظامی بالاست ، پس این همه آمار مرگ و میر براثر تصادفات و این همه دزدی و اختلاس چرا فوق بالاست ؟
به ایشان بفرمایید ، تنها آموزش و پرورش مسول تربیت بچه ها نیست ، نیروی انتظامی ، اداره تربیت بدنی و صدا و سیما ما و ... همه تربیت کننده نسل کودکان و نوجوانان هستند !
از همه مهمتر بچه ها به بزرگترها نگاه میکنند ، به نظر تون اخبار و رویداد هایی که در سطح کلان می افته ، چه چیزی را به بچه ها یاد میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کانون پاشیده خانواده ها ، چطور فرزندی را پرورش میده .

به شخص سوال کننده بفرمایید ، به صورت تصادفی یک مدرسه را انتخاب کنند و یک روز کامل در کنار معلمین بزرگوار صبورانه قرار بگیرند و ببینند که معلم چگونه روح زخم خورده بچه ها را التیام میده و با دلسوزی سعی میکنه در این شرایط درس بده .
پاسخ + 0 0 --
اشرف_انزلی 1398/02/31 - 16:59
آی گفتی
ولی کو گوش شنوا ؟؟؟
این همه پول معلمها رو تو صندوق ذخیره هاپلو کردن ببین از کسی صدایی برخاست؟
پاسخ + 0 0 --
Azam 1398/02/29 - 15:35
ضمنا به زحمات معلمین عزیز احترام قائل هستم و گروهی از عزیزان معلم تمام تلاش خود را کرده اند ولی قبول بفرمایید حاصل ان چیز قابل مشاهده ای نبوده است
اقای قاسم پور بنده به عنوان یک شهروند ایرانی برای این سوالات جواب میخواهم .
در پایان متذکر میشوم قطعا و حتما در ایران عزیز معلمانی هم وجود دارند که صرفا دغدغه معیشت خود را ندارند. هر چند وضعیت اقتصادی بشدت تمام ایرانی ها را تحت فشار گذاشته اما مساله معیشت و اعتراض معلمان به امروز و دیروز محدود نمیشود پس لطفا در جواب سوال بنده به وضعیت اقتصادی اشاره نکنید.
سپاس azam
پاسخ + 0 0 --
مختاری زنجان 1398/02/29 - 21:05
با سلام خدمت استاد قاسم پور عزیز و همه همکاران گرامی
هرچند می دانم خود حضرتعالی جواب این دوست عزیز را می دهید و هر چند جواب بسیار متقنی از همکار گرامی دیدم اما به جهت شغل و رشته تحصیل بنده به عنوان یک مشاور نکاتی را باید خدمت دوستان عرض نمایم.
۱- در پیام استاد قاسم پور آمده بود که گویا ایشان دانشجوی دوره دکترا هستند
جای بسی تعجب است که ایشان با این سطح تحصیلات حل موارد و مشکلات چند عاملی پیش آمده در جامعه را فقط مربوط به آپ می داند!
اول اینکه باید دید آیا مسبب این مشکلات آپ است؟
دوم اینکه آیا برای حل این مشکلات چند عاملی آیا آپ می تواند به تنهایی این مشکلات را حل کند؟
قطعا برای حل مشکلات موجود چند عامل باید دست به دست هم بدهند:
مدرسه. اولیا یا خانواده. حاکمیت که می تواند مشکلات اجتماعی و اقتصادی را حل کند و ......
پاسخ + 0 0 --
مختاری زنجان 1398/02/29 - 21:06
نکته بعدی این است که اصلا انقدر که ایشان می فرمایند محصولات آپ دچار مشکل نیستند. خود ایشان، این همه انسان موفق، پزشک، مهندس، معلم، وکیل، صنعتکار و...... از محصولات همین معلمان عزیز است.
دقت کنید عرض کردم محصولات معلمان
نه محصولات آپ
اما معلوم است که این دوستمان اخبار را از دور نظاره می کنند چرا که در تمام تجمعات یا اعتراضات فقط یک شعار مربوط به معیشت همکاران بوده در حالیکه شعارهای بسیار زیادی در ارتباط با حق تحصیل رایگان و...... در قالب پلاکارد و ..... در اولویت فرهنگیان بوده است.
در پایان به جهت اینکه بنده انسان مطلق انگاری نیستم باید عرض کنم تا حدودی هم حق را به ایشان می دهم!
همکاران عزیز واقعا مشکل از تربیت ماست که یک دانش آموزی تربیت می کنیم که به سطح دکترا می رسد اما هنوز تک وجهی فکر می کند!
به سطح دکترا می رسد اما هنوز فکر می کند که نباید مشکل معیشتی آموزش دهنده اش حل شود!
برای ایشان متاسفم!!!
پاسخ + 0 -1 --
علی خسروی 1398/02/29 - 16:43
حاج آقا خدابنده با عنایت ویژه داماد ما سردار گرمه ای به این سمت حساس منصوب شدند. حاج آقا خدابنده مرد بزرگواری هست. من خودم رو که لیسانس الهیات دارم مسیول امتحانات در اداره کل گذاشته اند.
پاسخ + 0 0 --
مهدی موثق 1398/02/29 - 17:02
حاج آقا خسروی که از نیروهای ارزشی اداره هست راست می فرمایند. حاج آقا خدابنده من خودم را که لیسانس پرورشی دارم مسیول امور اداری اداره کل خراسان رضوی گذاشته اند. - ما همگی همشهری هستیم. ریا نباشه از شهرستان گرمه/جاجرم.
پاسخ + 0 0 --
پرستوهای سفید 1398/02/29 - 19:22
سردار بنده نوازی فرمودن حاج آقا خدابنده رو مدیر کل کردن. ما هر چه داریم مدیون سردار هستیم.
پاسخ + 0 0 --
سید رضا حسینی 1398/02/31 - 09:40
OK. Tell u later.
پاسخ + 0 0 --
مسیحا عبادی 1398/02/29 - 16:55
سلام جناب قاسم پور
سوالی پیش اومد برام، آیا آموزش و پرورش همه جامعه ایران رو شامل می شه؟(یا فقط 5ساعت در هفته)
آیا آموزش و پرورش ابزار و اهرم قانونی و کنترلی رو خانواده و تربیت کودک در خانواده و یا حتی در مدرسه رو داره؟
آیا بدون نظام تنبیه و پاداش حتی می شود حیوانات رو رام کرد!( آیا نظام تنبیه رو اجازه داریم و مکانیسمی براش تعریف شده!!!!آیا برای تشویق نظامی تعریف شده داریم(یا باید پول کاغذ امتحان رو هم از خودشون بگیریم)!!!!)
آیا می شود چشم نسل جدید رو فقط به وسیله مدرسه بر عدم موفقیت تحصیل کرده های کشور بست!! بر روی نا امیدی که در کل جامعه و خانواده هاشون وجود داره بست!!بر روی چشمی که 12 سال معلمی رو به عنوان شاخص تحصیل کرده ها می بینه و می بینه که به کمترین های اقتصادی هم محتاجه میشه چاره ای کرد !!
اگر همه این ها رو میشه چاره کرد و معلم نکرده مارو محاکمه کنند شایسته است
پاسخ + 0 0 --
اسماعیل حسینی 1398/02/29 - 16:56
با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات.
امیل دورکیم، جامعه‌شناس فرانسوی، پیرامون آموزش و جامعه‌شناسی می‌‌نویسد:
«هر ملتی نظام آموزشی خاص خود را داراست که هویتش را نشان می‌‌دهد، همان‌‌طور که اخلاق، دیدگاه‌‌های سیاسی و گرایش‌‌های مذهبی هویت ملی خود را نشان می‌‌دهد».
سبک آموزش و پرورش در هر کشور دیدگاه اجتماعی آن ملت را منعکس می‌‌کند. به‌‌طوری‌‌که کودکی متولد‌‌شده و رشد‌‌یافته در کشوری جمهوری‌‌خواه، مطمئناً صفات مورد اهتمام این کشور را به‌‌طور اکتسابی دریافت خواهد کرد.آموزش و پرورش یا به‌‌طور دقیق‌‌تر، حق تحصیل یکی از کمپین‌‌های فعالان اجتماعی است.
پاسخ + 0 0 --
اسماعیل حسینی 1398/02/29 - 16:57
اعضای این کمپین معتقدند که باید نظامی اجتماعی طراحی ‌‌کنند تا نابرابری‌‌ها در آن براساس امکان دسترسی به دانش باشد، زیرا واقعیت‌‌های مدرن سبب شده است که آموزش و پرورش امتدادی برای فعالیت‌‌‌‌های اجتماعی، سیاسی و مالی دولت و بخشی جدایی‌‌ناپذیر از برنامه‌‌ریزی استراتژیک آن باشد.سؤالی وجود دارد که نمی‌‌توان آن را نادیده گرفت: مدرسه چگونه می‌‌تواند ابزاری برای پیاده‌‌کردن دموکراسی باشد و اجازه دهد که همه از رنج‌‌های جبرگرایی اجتماعی آزاد شوند؟
ازآنجاکه همۀ ما محصول محیط‌زیست خود هستیم، معلم چگونه می‌‌تواند نظامی را طراحی کند که فراتر از همۀ تفاوت‌‌ها باشد؟ کاستن از ارزش نقش آموزش و پرورش به‌عنوان ابزاری استراتژیک جهت تشکیل دولت، به‌‌دلیل درک نادرست از چیزی است که حاکمیت ملی را تشکیل می‌‌دهد. اگر نقش ارتش در تأمین امنیت و حفظ تمامیت ارضی هر ملتی نهفته است، آموزش و پرورش سلاحی قدرتمند علیه تجزیۀ اجتماعی، رکود اجتماعی و اقتصادی است.
پاسخ + 0 0 --
حاج طوسی عندا... 1398/02/29 - 19:19
من شخصا با بنده خدا حاج اسماعیل حسینی موافقم. اینو نگن چی بگن.
پاسخ + 0 0 --
Agent of Change 1398/02/29 - 19:49
حاج آقا بنده خدا!؟با حاج علی اکبر اینو نگید چی بگید؟! یه سر به وبلاگ من بزنید.
پاسخ + 0 0 --
مددی 1398/02/29 - 19:19
با عرض سلام جناب قاسمپور اولا ایشان(خانم Azam) اعتبار علمی خودشان را زیر سوال برده ثانیا جواب خودشان را صریحا داده اند اینکه گفته اند جامعه از معتاد قاتل پر شده و خود کشی و غیره دلیلش همان بی توجهی به ارزش معلمان است البته به سوال این افراد نباید جواب داد فقط به احترام شما جواب دادیم
پاسخ + 0 0 --
کولیوند/ فردیس 1398/02/29 - 19:26
بالاخره کسی پیدا شد و جرائت کرد از مسائل آموزش و پرورش کرج حرفی بزند مشکلات ما خیلی بیشتر از این حرفهاست شرکت تعاونی های ناکارامد مسکن و مصرف ،تعاونی معیوب اعتبار نیز از قلم افتاده است همچنین حراست و معاون نهضت سواد آموزی هر دو در سی و ششمین سال خدمت هستند و هر سال استمرار خدمت میگیرند انگار در کلانشهر کرج قحط الرجال میباشد
هفته پیش نیز مدیر کل معاونت مسئله دار پرورشی را به ریاست نظراباد گماردند در حالی که ایشان از مخالفین دولت بوده و هیچ مقبولیت و شانس برای فعالیت ندارند و....
پاسخ + 0 0 --
مرضیه خ. 1398/02/29 - 20:12
بنظر من همه باید مثل ما معلمان شهرستان البرز پاک و انسان باشند.
پاسخ + 0 0 --
الهه 1398/02/29 - 22:37
من خودم معلمم "ولی" دوس داشتم داروساز شم قسمت نشد بجاش معلم شدم که البته افتخار میکنم.
پاسخ + 0 0 --
سروش مشهدی زاده 1398/02/30 - 08:01
سید م بطحایی وزیر آموزش پ جمهوری اسلامی:

"ملاک ما در مسیر انتصابات مدرک تحصیلی، سنوات خدمت و "رزومه" و کارهای علمی "مرتبط" آن افراد به عنوان ریاست یا معاونت اداره کل است"!!!!!!!!!؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
خواستار 1398/02/30 - 08:38
یه عده ریاکار ..... با رصد و آنالیز شخصیت و کارها و برنامه هاشون و جنایت هاشون بر علیه نخبه ها و ارعاب خانواده آنها به راحتی میشه فهمید که در حال چپاول و خیانت به مردم و دین و آیین مردم هستند. وزیر محترم جناب آقای بطحایی این مافیای فاسد رو جمع کنه هنوز دیر نشده.
پاسخ + 0 0 --
محمد لطفی فر/ کرج 1398/02/30 - 11:39
روسای اموزش و پرورش کرج اکثرا برای خودشون غیر انتفاعی جور کردن و دغدغه معیشتی ندارند و از رانت پست خود حداکثر استفاده و سو استفاده را میکنند کاش کسی پیگیر از کجا اوردین از مقامات ما بود
پاسخ + 0 0 --
ولی نجاری 1398/02/30 - 16:03
من یه یه همکار به اسم عباس طالبی دارم که دوستش متخصص بیهوشی بود میگفت دارو بیهوشی واقعا نادر شده. یه معلم نویسنده لطف کنه راجع به این موضوع یه مقاله بنویسه تاکسانیکه باید در جریان این امور قرار بگیرند قرار بگیرند. جوانهای مردم حیف شدند.
پاسخ + 0 0 --
K@Veh 1398/02/30 - 23:19
K@veh:
پسر پورشه سوار را محاکمه نکنید....

با 24 سال سن پشت ماشین میلیاردی پدر نشسته است و با یک پراید تصادف می‌کند. راننده 20 ساله پراید که دانشجو هم بوده، کشته می‌شود. مردم لب به اعتراض می‌گشایند که چه خبرتووووونه؟ او و همراهانش هم سر خود را بالا می‌گیرند و می‌گویند، مُرده که مُرده، دیه‌اش را می‌دهیم!

او وقتی پشت پورشه مینشیند، تصور می‌کند همه شهر نوکر او هستند و باید در برابرش خم و راست شوند. جوانک حق دارد چنین تصوری داشته باشد. در جامعه پول‌زده باید شاهد چنین رفتاری هم باشیم.

این پسر و امثال او، احترام را دیده‌اند. آنها دیده‌اند وقی پدر پولدارشان وارد جایی می‌شود، همه به او احترام می‌گذارند و تا کمر برایش خم می‌شوند. آنها دیده‌اند که ثروت در جامعه به مراتب بهتر از علم است. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است.
پاسخ + 0 0 --
K@Veh 1398/02/30 - 23:20
آنها دیده‌اند که دراین جامعه با پول می‌شود همه کار کرد. آنها به چشم دیده‌اند هزار کار محال با اسکناس حل شده است. حالا چه انتظاری باید از این جوان‌ها داشت. از جوان‌هایی که شغل‌شان تفریح کردن با پول پدر است.

جان یک آدم را می‌گیرند و می‌گویند فدای سرمان، پولش را می‌دهیم! پولش را می‌دهند و دوباره پشت ماشین میلیاردی پدر می‌نشینند و روز از نو روزی از نو.

این بچه‌ها را نباید محکوم کرد. آنها تربیت شده‌ی ما هستند. اولین کسی که باید پشت میز عدالت بنشینند کسانی که هستند که جامعه را به این سمت کشانده‌اند. کسانی که با رفتار خود باعث شده‌اند پولداری تبدیل به یک حُسن بزرگ در جامعه شود.

در جامعه‌ای که همه دوست دارند پولدار باشند، نمی‌شود به دنبال انسانیت گشت. چه دختر و پسرهایی که برای تامین آینده خود، به دنبال یک شوهر و یا همسر پولدار می‌گردند. برای آنها عشق معنا ندارد و رفاه و پولداری جای آن را گرفته است.
پاسخ + 0 0 --
کرج 1398/02/31 - 17:43
در اداره کل آموزش و پرورش البرز نیروهایی که بایستی برابر قانون بازنشست گردند، متاسفانه با سفارش از وزارت همچنان ادامه خدمت و فعالیت دارند.معاون آموزش ابتدایی و مسئول حراست از جمله کسانی هستند که بیش از ۳۵ سال است بازنشست شده اند ولی به سفارش وزیر محترم همچنان خواهان خدمت به جامعه فرهنگیان اند.
پاسخ + 0 0 --
K@Veh 1398/02/30 - 23:23
در جامعه‌ای که همه دوست دارند پولدار باشند، نمی‌شود به دنبال انسانیت گشت. چه دختر و پسرهایی که برای تامین آینده خود، به دنبال یک شوهر و یا همسر پولدار می‌گردند. برای آنها عشق معنا ندارد و رفاه و پولداری جای آن را گرفته است.

در جامعه‌ای که اگر به دنبال پول نباشی و چشم خود را به روی مادیات ببندی، عقب افتاده و امل خطاب می‌شوی، چه انتظاری می‌شود از جوانکی داشت که پشت ماشین میلیاردی پدر نشسته است.

در جامعه ایران زمانی پدر و مادرها دوست داشتند، فرزندشان خلبان، دکتر یا مهندس شود اما حالا بسیاری از آنها دوست دارند فرزندشان پولدار باشد. از چه شیوه‌ای اصلا مهم نیست!

در زمان‌های نه چندان دور در جلسات خواستگاری ابتدا از محاسن اخلاقی و تحصیلات ماه داماد سخن می‌گفتند و بعد به سراغ پول و خانه می‌رفتند اما حالا از ثروت و خانه می‌پرسند و بعد به سراغ خلقیات خواستگار محترم می‌روند.

جامعه ایران عوض شده است. انسانیت توسط پول دفن شده است و یکه تازی می‌کند.
پاسخ + 0 0 --
Azam 1398/02/31 - 09:04
این پیام یک جواب است برای ان شخصی که نوشته بود مشکلات این جامعه به دلیل بی توجهی به معلم هاست . برعکس این جمله این میشود که معلم های ما کم کاری را قبول دارند و اگر پول بگیرند مشکلات جامعه حل میشود این پیام درست میگوید این جامعه پول زده شده است
پاسخ + 0 0 --
نظری از کرج 1398/02/31 - 17:34
متاسفانه در آموزش و پرورش البرز برای اداره امور آموزشی و پرورشی استان، تصمیم گیری خارج از مجموعه و با گروه های سیاسی صرفا انتخاباتی انجام میگردد. اصلا توجهی به شایسته سالاری و توانمندی افراد ندارند.مثلا معاون نهضت سوادآموزی استان که با سفارش وزیر از تهران رفت آمد میکند همزمان معاون آموزشی اداره کل میباشد.در ضمن ایشان سابقه خدمت ۳۶ ساله داره و همه سال از رانت استفاده کرده و تقاضای استمرار خدمت مینماید.متاسفانه شنیده شده معاون پرورشی که اخیرا مدیر آموزش و پرورش شهرستان نظرآباد مجددا قرار شده با حفظ سمت سرپرست معاونت پرورشی استان گردد. در حالی که هستند کسایی که توان بالقوه برای اداره این معاونت دارند.برای ایران کوچک متاسفم
پاسخ + 0 0 --
دکتر حسن پاسدار 1398/02/31 - 09:15
من خودم دبیر شیمی بودم ولی داروسازی قبول شدم که متاسفانه مغضوب واقع شدم و از دنیای قشنگ خودشون اخراجم کردند. من هرگز نمی توانم این بربریت شان را ببخشم.
پاسخ + 0 0 --
ولی نجاری 1398/02/31 - 09:32
متاسفم. به خدا بسپارشون.
پاسخ + 0 0 --
حامد صمدی ورامین 1398/02/31 - 17:05
امروز ۳۱ اردیبهشت هم تموم شد هنوز چندر غاز حقوق رو ندادن
چک داشتم برگشت خورد
کی باید پاسخگو باشه؟
بازنشسته ام پول اضافه کاری های پارسالم رو که ندادن
خدایا خودت کمکون کن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/31 - 20:33
دولت داره حداکثر سو استفاده رو از تفرقه و شکاف بین فرهنگیان میبره
متاسفانه ما همدیگرو قبول نداریم و البته تشکل صنفی فراگیری هم وجود نداره کانونهای صنفی نیز بیشتر سیاسی کاری میکنند و به فکر مردم نیستن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/02 - 15:33
نوبخت دشمن شماره یک آموزش و پرورش هستش
یک میلیون از حقوق اردیبهشت همکاران کسر شده
حتی چهارصد تومنی که به همه کارمندا اضافه شده هم از حقوق اردیبهشت معلمها کم کردن
پاسخ + 0 0 --
حسن عسگری 1398/03/03 - 16:51
جناب قاسمپور می خواهم خواهشی ازشما عزیز بزرگوار کنم که درددل بنده را به عنوان یک شهروند از ۱۵۰هزار نظرآبادی به هر نحوی که می توانید به جناب دکتر بطحایی وزیر محترم برسانید.
اما صحبتم با وزیر محترم آموزش و پرورش
جناب دکتر بطحایی عزیز با عرض ادب و احترام و آرزوی قبولی طاعات
به نظرمیرسد مدیرکلی برای البرز گمارده اید که بیش از دل سپردن به ماموریت ذاتی این نهاد مقدس به تعبیر حضرت امام انسان ساز ، برای بقای خود در میز ریاست .... با مسولان منطقه نظرآباد پرداخته و دل در گرو راضی نگه داشتن نهادهای قدرت استانی دارد.
وی با عبور از فرزندان لایق ، فعال ، تحصیلکرده ،دلسوز و آشنا به مشکلات آموزشی و تربیتی منطقه نظرآباد، معاون معزول پرورشی خود را که حتی سابقه یک روز کار در منطقه نظرآباد را ندارد به این شهرستان تحمیل کرده است.
پاسخ + 0 0 --
حسن عسگری 1398/03/03 - 16:55
شهرستان نظرآباد بدلایل موقعیت ویژه انسانی و مشکلات عدیده ، شهرستان پایلوت طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان تحت عنوان "نماد" که یک طرح ملی است، انتخاب شده است.
ایشان کسی را در راس اداره آموزش و پرورش نظرآباد انتصاب کرده است که نه تنها به تمام زوایای این شهرستان اشراف ندارد بلکه با عدم استقبال و پذیرش همکاران فرهنگی خود مواجه شده است.
از معارفه سوت و کور وهمراه با سخنرانی تحکم آمیز مدیرکل پیداست.
حضور مسولان امنیتی و سیاسی شهرستان برای مشروعیت بخشی به این انتصاب و نگرانی از اعتراض فرهنگیان که بیشتر از همکاران فرهنگی در معارفه بودند خود گواه دیگریست.
کسی که منتصب شده حتی نداند اسامی همکاران ستادی او چیست و چه توان و استعدادی برای چه کار و ماموریتی دارند چگونه می خواهد مشکلات این اداره را در آستانه امتحانات خرداد حل کند.
استعفای معاونان و کارشناسان اداره از دیگر علائم ناخرسندی فرهنگیان منطقه از این انتصاب است
ووووووو.....
پاسخ + 0 0 --
حسن عسگری 1398/03/03 - 17:04
جناب وزیر بایست به استحضار برسانم نظرآباد و به طریق اولی استان البرز دیرزمانیست که به مصیبت اداره آن توسط ناآشنایان به مشکلات عدیده آن دچار است و تا این مدیران به مسائل آن بخواهند آگاهی پیدا کنند مهلت به سرآمده و باید بروند .
برادر بزرگوارم جناب قاسمپور به درستی برخی مشکلات را برشمردند
اما جناب وزیر در اینجا۲۵۰۰۰ نفر از بچه های مردم و حدود۲۰۰۰ نفر فرهنگیان نظرآباد که همکاران خودتان هستند متاثر از این تصمیم غیرکارشناسی می شوند که از شما به عنوان عالی ترین مقام مسوول که حال دیگر بی اطلاع از این موضوع نیستید،انتظار رسیدگی و اقدام عاجل داریم.
با احترام
حسن عسگری
پاسخ + 0 0 --
حسن عسگری 1398/03/03 - 18:07
خواهر یا برادر بزرگواری که متون را برای بارگذاری بررسی می فرمایید
متن ارسالی بنده در خصوص نظرآباد به ناچار سه تکه شد لطفا عنایت فرموده لااقل پشت سرهم با اشاره ای به سه تکه ای بودن آن بارگذاری شود
باسپاس و تقدیم احترام
حسن عسگری
پاسخ + 0 0 --
میلاد 1398/03/04 - 18:16
جناب قاسم پور مدیرکل البرز ....به تمام معنا است ایشان به ظاهر دم از اصلاح طلبی می زند ولی شام اصول گرایان را می خوردمردم قزوین از خلاص شدند ولی البرزی ها همچنان گرفتار بی تدبیری این مدیر تدبیرامید هستند.
پاسخ + 0 0 --
میثاق 1398/03/04 - 18:19
من از ازنجم آباد مزاحتمان هستم آقای عسگری انتصاب نابجای مدیر جدید آموزش وپرورش نشان شما به اشتباه به آقای روحانی رای دادید
پاسخ + 0 0 --
احمدی جاده چالوس 1398/03/04 - 18:37
باسلام واحترام
طاعات وعبادات همه عزیزان مقبول حق تعالی انشاءا...
سکوت اداره آ.پ ناحیه۱واستان درقبال مغازه های شرافت
مالک مغازه های شرافت آموزش وپرورش است ومغازه هاسرقفلی هستند یعنی بدون اجازه مالک حق هیچگونه تغییرات فیزیکی وکاربری ندارند درصورتیکه این چنین نیست وحقوقی ناحیه واستان هم درسکوت مطلق بسر می برند وشخصی
بنام ش خ درواقع خدایی می کند
آقای خدایی مغازه قصابی نبش پارک شرافت می باشند
کنارمغازه ایشان ورودی ساختمان جنوبی کلاسهای بالای مغازه هاست وزیرزمینی که هرسال ازطریق مزایده واگذارمیشده است.
حال سئوال اینجاست ملکی که سال ها به مزایده رفته چطوراززمانیکه مزایده راایشان برده اندازسال۸۸تابه حال دراختیارایشان هست وجدیدابنایی نموده
وورودی وزیرزمین رابه ملک خوداضافه
نموده اند وازپشت مغازه هاهم به حیاط مدرسه شرافت تعرض نموده اند.
پاسخ + 0 0 --
احمدی جاده چالوس 1398/03/04 - 18:38
زیرمغازه ایشان سرویس بهداشتی عمومی برای همه مغازه هابوده که زمانی
که شهرداری درپارک شرافت سرویس بهداشتی ایجاد کردایشان قلدرانه سرویس ها راحذف وبنایی نموده وزیر مغازه وسرویس هارابه مغازه خوداضافه
نموده اندومغازه مزایده ای متصرف را راه ورود زیرزمین قرارداده اند.
لازم به ذکراست ایشان همان شخصی هستند که دو دهنه‌ی بانک ثامن قدیم وموادغذایی شریف راتصرف کرده بودند
واجاره هم نمی دادند ودرحال حاضربعداز‌رای دادستان وتخلیه هنوز
بدهکارآموزش وپرورش می باشند
وایشان مدعی بود املاک رااز آموزش وپرورش خریداری کرده اند
پاسخ + 0 0 --
احمدی جاده چالوس 1398/03/04 - 18:38
چراکسی پاسخگونیست وایشان همچنان
املا ک راتصاحب واجاره هم نمی دهند
درسال۹۰هم مغازه ای ازهمسایگی ایشان
که دفتراملاک ..... بوده است که ایشان بابرادرشان کارمی کرده اند برادرمالک به ایشان مقدارکمی بدهی
داشته اندایشان بدون حضور مالک وباهماهنگی حقوقی مغازه راتصرف می کند وهمچنان درتصرف ایشان است
برادرمالک به رحمت خدارفته ومالک هم سکته کرده وزمین گیر شده است
همه درجریان هستندوهمه موارد را
می دانندولی دریغ ازبرخورد...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

موافقم ؛ این امر عادلانه بوده و برای رشد نخبگان در جامعه ضروری است - 23.5%
مخالفم ؛ این تقسیم بندی نادرست بوده و موجب قشربندی ناعادلانه اجتماعی می شود - 76.3%

مجموع آرا: 637

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور