صدای معلم

نامه ی دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران به سازمان برنامه و بودجه :

تمام مولفه‌های تعیین شده برای افزایش حقوق کارمندان دولت در احکام دانشجو معلمان زیر پا گذاشته شده است !

گروه تشکل ها/

صدور احکام حقوقی دانشجو معلمان و عملکرد ابهام آمیز و پرسش برانگیز مسئولان وزارت آموزش و پرورش در مورد حذف افزایش حقوق و سکوت آنان موجب اعتراض دانشجو معلمان گردیده است . ( این جا )

« جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی » در نامه ای که به تازگی خطاب به رئیس دیوان محاسبات کشور نوشته به این وضعیت واکنش نشان داده است . ( این جا )

« علی اللهیار ترکمن » معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش روز گذشته در پاسخ به انتقادات وسیع دانشجو معلمان به احکام حقوقی صادر شده اعلام کرد :

" این افراد حقوق دوران کارورزی خود را می‌گیرند و حقوق رسمی برایشان برقرار نیست. دانشجو معلم‌ها نیز در حال تحصیل هستند و کارمند رسمی نیستند بنابراین حقوقی که برایشان مقرر می‌شود بر اساس قانون متعهدین خدمت است. مصوبه‌ای که آمده افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی را به این گروه‌ها تسری نمی‌دهد . "

« صدای معلم » ضمن انعکاس این مشکل مهم دانشجو معلمان نوشت :

"برخی دانشجو معلمان در مراجعه به دایره کارگزینی و اعتراض به این وضعیت پاسخ می شنوند که در احکام صادره اشتباه شده است .

بنا بر جزء یک بند " ی " تبصره 12 ماده واحده قانون بودجه سال 97 کشور ، دانشجو معلمان به عنوان نیروی کشوری و کارمند دولت می باید شامل افزایش 000 / 000 / 4 ریالی و ضریب افزایش 10 درصدی نسبت به سال 97 شوند .

همچنین بنا بر تصویب نامه هیات وزیران به شماره  8724 / ت 051485 به تاریخ  31 / 1 / 98 و بندهای دوم و ششم آن ، حداقل افزایش حقوق برای کارمندان دولت نباید از مبلغ  000 / 400 / 4 کم تر باشد .

بر این اساس احکام صادره برای دانشجو معلمان خلاف این قانون می باشد و موارد رعایت نشده است .

هر چند اظهارات حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری اخیر مبنی بر این که «افزایش حقوق دانشجو معلمان و درصدی که مشخص شده است، انجام شده ولی احکام ایراداتی دارد که باید اصلاح شود » بر ابهامات و نگرانی های دانشجو معلمان افزوده است .

پرسش صدای معلم آن است که آیا دیواری کوتاه تر از " دانشجو معلمان " پیدا نمی شود ؟

پرسش این است که چرا باید این گونه تبعیض ها در حق این " قشر ضعیف " اعمال شود و صدای دانشجو معلمان هم به جایی نرسد .

آیا این معلمان با این برخوردها قرار است در آینده با چه انگیزه ای در کلاس حضور پیدا کنند ؟

بهتر است برخی از مسئولان که دائما و در تربیون های مختلف از جایگاه و مرتبه والای دانشگاه فرهنگیان سخن می گویند نیم نگاهی هم به وضعیت دانشجو معلمان و اعتبارات و بودجه این دانشگاه هم داشته باشند ."

 

انتقاد به احکام افزایش حقوق دانشجو معلمان و اقدام وزارت آموزش و پرورش

ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای محمد باقر نوبخت

با عرض سلام واحترام

احتراما پیرو بررسی های به عمل آمده از تصویب نامه دولت برای تعیین ضریب حقوق و همچنین بررسی پیرامون تخلفات و حواشی ایجاد شده اخیر در احکام دانشجو معلمان دانشگاهای زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش، این تخلفات به شرح زیر خدمت تان ارائه میگردد.

لازم به ذکر است تمام مولفه‌های تعیین شده برای افزایش حقوق کارمندان دولت در احکام دانشجو معلمان زیر پا گذاشته شده است و این اقدام آشکارا با قانون مجلس شورای اسلامی در تناقض است.

1 – بنا بر ماده 6 قانون متعهدین خدمت کشوری مصوب 8/ 3 / 1369 دانشجویان متعهد به خدمت موضوع این قانون از آغاز تحصیل خود به استخدام آزمایشی وزارت آموزش و پرورش درآمده و از حقوق و فوق العاده شغل مدارک تحصیلی لازم جهت ورود به دوره تحصیلی مورد نظر برخورار خواهند شد که احکام صادره اردیبهشت 98 با این موضوع مغایرت فاحش داشته و نقض مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

2 – بنا بر جزء 1 بند "ی" تبصره 12 ماده واحده قانون بودجه 98 کشور، دانشجومعلمان به عنوان نیروی کشوری و کارمند دولت باید شامل افزایش حقوق 4000000 ریالی کارمندان دولت و همچنین ضریب 10 درصدی نسبت به سال 97 شوند که متاسفانه در احکام اخیر (اردیبهشت 98) نه تنها این موارد رعایت نشده است بلکه افزایش حقوق چهار ملیون ریالی فروردین ماه 98 هم بعضا از ایشان کسر گردیده است و در این شرایط سخت معیشتی گاها شاهد احکامی با مبلغ نصف احکام سال 97 هستیم.

3 – بنا بر تصویب نامه هیات وزیران به شماره "8724/ت56486هـ" به تاریخ  31/ 1 / 1398 و بند های دوم و ششم آن حد اقل افزایش حقوق برای کارمندان دولت نباید از مبلغ 4400000 ریال کمتر باشد که این موضوع نیز در احکام صادره رعایت نشده است.

با توجه به سخنان گرانقدر رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر ارتقای کیفیت دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر و افزایش دانشجویان این مراکز و نیز تاکید ایشان بر اعتلای منزلت اجتماعی معلمان و افزایش انگیزه آنان برای خدمت مطلوب،خواهشمندیم با جدیت تمام نسبت به احقاق حقوق دانشجو معلمان و اجرای دقیق مصوبات مجلس همت گمارید.

رونوشت :

جناب آقای سید حمید پورمحمدی،معاونت محترم اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور

 

با تشکر

سعید ساعدی دزکی

دبیر مجمع اسلامی دانشجویان

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 10:36 خوانده شده: 252 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/02/29 - 16:05
چرا این وزیر و این الهیار ترکمن معلمان با سابقه را از پست مدیریت حتی در روستا کنار گذاشته اند اگر قصد جوانگرایی است که خودشان را باید عوض کنند همین چندر غاز را هم به معلمان با سابقه نمیتوانند تحمل کنند
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/02/30 - 08:23
امثال ترکمن و بطحایی بدرد مدیریت و معاونت مدارس در روستاها میخورند تا وزارت و ا.پ و رسیدگی ب مشکلات فراوان معلمان
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/02/29 - 16:05
چرا این وزیر و این الهیار ترکمن معلمان با سابقه را از پست مدیریت حتی در روستا کنار گذاشته اند اگر قصد جوانگرایی است که خودشان را باید عوض کنند همین چندر غاز را هم به معلمان با سابقه نمیتوانند تحمل کنند
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/02/29 - 16:05
چرا این وزیر و این الهیار ترکمن معلمان با سابقه را از پست مدیریت حتی در روستا کنار گذاشته اند اگر قصد جوانگرایی است که خودشان را باید عوض کنند همین چندر غاز را هم به معلمان با سابقه نمیتوانند تحمل کنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

موافقم ؛ این امر عادلانه بوده و برای رشد نخبگان در جامعه ضروری است - 23.5%
مخالفم ؛ این تقسیم بندی نادرست بوده و موجب قشربندی ناعادلانه اجتماعی می شود - 76.3%

مجموع آرا: 637

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور