چاپ کردن این صفحه

انتقاد از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران

نادری/ فرهنگی

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط یکی از فرهنگیان برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

 

انتقاد از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران و منطقه 17 تهران

نیکبخت شخصی است که از ریاست آموزش و پرورش قرچک ورامین عزل شد و توسط فولادوند به تهران منتقل شد.ابتدا سرپرست معاونت مالی منطقه 17 و سپس سرپرست آموزش و پرورش منطقه 17شد.
شهر تهران بیش از 60 هزار معلم دارد که از نظر فولادوند هیچ یک از آنها شایسته ی قرار گرقتن در این جایگاه نبودند. چرا؟ آیا واقعا در تهران قحط الرجال است و یا فولادوند اعتقادی به ظرفیت نیروی انسانی تهران ندارد و یا این انتصابات ناشی از اراده ی فولادوند نیست؟

تعداد نیروهایی که در این روزها از شهرستانهای تهران به طمع پست به تهران می آیند قابل توجه است.

سرپرست معاونت سواد آموزی اداره کل تهران نیز قبلا معاون شهرستانهای تهران بوده است. اگر واقعا نیروی انسانی در شهر تهران تا این اندازه ضعیف است که باید مدیر منطقه و معاون مدیر کل از شهرستانها به اینجا صادر شود !

تهران در آستانه یک فاجعه مدیریتی است که حتما برای آن باید فکری شود.این نوع انتصابات در تهران چه هدفی را دنبال می کند و چه کسانی از تضعیف ظرفیت مدیریتی تهران سود می برند و چه کسی به این سوال پاسخ خواهد داد که این مدیران وارداتی از شهرستانها کارآمد بودند چرا عزل شدند و اگر ناتوان بودند چرا در تهران صاحب پست شدند ؟

اگر تحلیل آماری از تعداد مدیرانی که از چند سال قبل از شهرستانهای تهران به شهر تهران آمده اند انجام شود، نتایج نگران کننده ای را به همراه خواهد داشت. در هر صورت نحوه ورود فولادوند به عنوان مدیر کل شهر تهران و میزان توفیقش از منظر طرفداران دولت به طور عام و نه از منظر باند و گروهی خاص و ارتباط احتمالی انتصاباتی از این دست با جریانات ناشناخته و یا شناخته شده ای نیازمند توجه نیروهای دلسوز نظام و دولت تدبیر و امید است ،چرا که آسیب به حیثیت مدیریتی پایتخت ،وسعتی بیش از یک اداره کل معمول در یک استان را در پی خواهد داشت.

گفته می شود پس از آغاز مدیریت فولادوند در شهرستانهای تهران، نیروهای زیادی از لرستان و همدان به شهرستانهای تهران منتقل شدند. اگر فرض را بر این بگیرم که سبک مدیریتی فولادوند این چنین است، لازم است هزینه فایده چنین سبک خارق العاده مدیریتی را هم که ممکن است تبعات اجتماعی اندک آن عدم توجه به هویت فرهیخته فرهنگیان شهر تهران است را نیز محاسبه کنیم .

البته در نبود مدیر کل بازرسی وزارتخانه و غفلت نیروهای نظارتی دیگر، این گونه رخدادها طبیعی است.

به نظر می رسد قبل از وقوع احساس حقارت در نیروهای شهر تهران، لازم است وزیر فکری برای این شیوه ی مدیریتی محیر العقول جناب فولادوند کرده و جلوی ضرر احتمالی را هر چه زودتر بگیرید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 05 خرداد 1398 15:51 خوانده شده: 3204 دفعه

در همین زمینه بخوانید: