صدای معلم

" این شخصیت کاریزماتیک فرهنگی از اوج عزت به خاک ذلت افتاد "

چهار اپیزود از محمدعلی نجفی

رضا قاسم پور

قتل همسر دوم محمدعلی نجفی

1- اپیزود اول:
نجفی وزیر آموزش و پرورش

بخشی از دهه اول خدمتم را با وزارت دکتر نجفی بر آموزش و پرورش طی کردم.
وزیری آگاه، متین، با کلاس و با سواد ، دکترای ریاضی و مهم‌تر از همه کسی که منزلت و معیشت فرهنگیان را به صورت محسوسی ارتقا داد و تقریبا اکثر فرهنگیان، حتی همکارانی که از نظر فکری با وی زاویه داشتند دکتر نجفی را به عنوان وزیری لایق و قابل قبول داشتند.
در هیاهوی انتخابات ۹۲ که نجفی میهمان زنجانی‌ها بود در برگشت تا عوارضی مشایعتش کردم و به عنوان یک معلم ریاضی علاقه مند به وی چندین بار از وی خواهش کردم به جز آموزش و پرورش و آموزش عالی به جایی فکر نکند.

 

2- اپیزود دوم:
نجفی با اختلاف یک رأی از وزارت آموزش و پرورش جا ماند

با پیروزی روحانی و با درخواست قاطبه فرهنگیان، روحانی  نجفی را نامزد وزارت آموزش و پرورش نمود. در آن ایام دیداری با مهندس جمشید انصاری نماینده وقت زنجان داشتم. از آقای انصاری پرسیدم اوضاع نجفی برای رأی اعتماد چگونه است؟
گفت نجفی دوست ندارد به آموزش و پرورش برگردد، لذا هیچ تلاش و رایزنی برای گرفتن رأی اعتماد نمی کند.
متأسفانه پیش بینی انصاری درست از آب درآمد و نجفی با اختلاف یک رأی از وزارت آموزش و پرورش کنار گذاشته شد و آه از نهاد معلمان بر آمد.

قتل همسر دوم محمدعلی نجفی

3- اپیزود سوم:
نجفی شورا - نجفی شهردار

نجفی با لیست اصلاح‌طلبان وارد شورای چهارم تهران شده و پس از مدتی از شورا نیز به میراث فرهنگی عزیمت نمود.
در انتخابات دور پنجم شورای شهر تهران نجفی با عنوان گزینه شهرداری پایتخت مطرح شد. در آن ایام بنده در یادداشتی نوشتم که ورود نجفی به شهرداری اشتباه محض می باشد، برای آن که وی فردی فرهنگی است و شهرداری آدم قالتاق و پای کاری مانند قالیباف را می طلبد (منظورم به تیپ شخصیتی شهردار تهران است نه دفاع از عملکرد قالیباف) در شهرداری تهران ظاهراً وی را به بهانه رقص چند دختر بچه در مراسمی در برج میلاد به زیر کشیدند و البته همان روزها حواشی دیگری چون ازدواج مجدد با یک بانوی جوان و... نیز مطرح گردید.

 

4- اپیزود آخر:
کاریزمای معلمان به خاک افتاد

محمد علی نجفی از شهرداری تهران کنار رفته و در زندگی شخصی خود غوطه ور گردید.
چند همسری گرچه در اسلام امری عادی و پذیرفته شده می‌باشد، ولی در فرهنگ ایرانیان پدیده‌ای به شدت مذموم بوده و مخصوصا برای سیاستمداران و مقامات بلند پایه به مثابه سمی مهلک و کشنده می‌باشد.
البته بحث‌هایی از پرستو بودن زن دوم مطرح می‌باشد که به دلیل فقدان شواهد کافی و وافی از پرداختن به آن پرهیز می‌گردد.
متأسفانه عارضه چند همسری دست دکترای ریاضی و محبوب قلوب فرهنگیان را به قتل آلوده کرده و این شخصیت کاریزماتیک فرهنگی از اوج عزت به خاک ذلت افتاد.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

قتل همسر دوم محمدعلی نجفی

چهارشنبه, 08 خرداد 1398 08:16 خوانده شده: 1314 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
شهاب 1398/03/08 - 09:15
لطفا نام کاریزمای فرهنگیان را برایشان نگذارید
البته درصورت زنده ماندن نجفی این اتفاق فراموش خواهد شد ما ملت فراموشکاری هستیم
همانطورکه به روحانی رای دادیم وتمام جفاهای اورا نسبت به خود دردوراول به فراموشی سپردیم
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/03/08 - 13:54
اما اصولگراها با توجه ب نزدیکی انتخابات خوب از اب گل الود ماهی میگیرنذ و تخریب اصلاحات
روزنامه اصولگرای وطن امروز تیتر زد شلیک به قلب اصلاحات!!
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/03/08 - 15:05
جناب دبیرم
یک قتل اتفاق افتاده شما از اصول گرا واصلاح طلب می گویید نفس این کاراز هر کسی سر بزند بسیارناپسند وغیراخلاقی وغیر انسانی است
این جناح بندی ها جنبه ی سرگرمی دارد عاشق وخادم به ایران ومردم ایران را مدنظر قرار دهید که کمیاب است
پاسخ + +1 -5 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/03/08 - 09:31
دکتر نجفی را هم "قربانی" کردند. من واقعا ناخودآگاه به مظلومیت ایشان گریستم....
پاسخ + 0 0 --
پرستو های سفید 1398/03/08 - 11:11
نویسنده محترم این مقاله؛ منظورتان از جمله زیر چیست؟!

البته بحث‌هایی از پرستو بودن زن دوم مطرح می‌باشد.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/03/08 - 11:27
چرابه قشرفرهنگی ظلم نشه.به والله بایدبشه.یک آدم دوروی نامردی که ایام انتخابات باکلک ودروغ معلم هارابه رای به دولت کثیف حاصرترغیب کردوبعدازانتخابات بانامردی کنارکشید،توسط یک جریان کثیف تربه اسم اصلاحات وقلم به دستان مزدورش تطهیرمیشه.همین سایت درایام انتخابات چندین خبرازنجفی کارکردوبعدازانتخابات دریغ ازمطالبه گری.مگه نجفی نبودکه دردوره ای که رای اوریش برای وزارت مطمئن بودکمردرد رو بهانه کردورفت شهرداری که بخوربخوربیشتری داشت؟مگه نجفی نبودکه ایام۸۸باتهدیدازخانواده بسیجی کشته شده رضایت خواسته بود؟مگه همین نجفی رودیشب ندیدین که طوری داشت چایی نبات می خوردانگارگنجشک کشته بود؟متاسفم برای فرهنگ این مملکت که۸سال دست هم چوآدمی بوده.
پاسخ + 0 0 --
رضا قاسم پور 1398/03/08 - 12:30
آنچه میان استعفاها در دولت احمدی نژاد با دولت‌های خاتمی و روحانی متفاوت است، جنس حرف و حدیث‌ها است. پس از استعفای مهاجرانی از وزارت و بعد از آن از ریاست «مرکز بین المللی گفت‌وگوی تمدن‌ها» و بازداشتش که برخی آن را پیامی روشن به فعالین سیاسی اصلاح طلب در آن فضای متشنج می‌دانستند، رسانه‌های اصولگرا از سایت و روزنامه، شروع به انتشار نامه‌ای کردند که به عنوان «رنجنامه‌ی همسر دوم مهاجرانی» منتشر شد! و اینگونه بود که عطاالله مهاجرانی، ابتدا به دلیل فشارهای سیاسی فراوان از وزارت استعفا کرد یا کنار گذاشته شد و پس از آن با استعفای دوم و عزیمتش به لندن به کلی از سپهر سیاسی ایران حذف شد. وزیری که در نامه‌ی رهبری، «دوست دانشمند» خطاب می‌شد و در دوران وزارتش رابطه‌ای خوب با اهالی هنر و فرهنگ و دگراندیشان برقرار کرده بود.
پاسخ + +4 0 --
خانم فرهنگ 1398/03/08 - 11:39
پشت صحنه همه این ماجرها (قتل وکیل فلان متهم اختلاس ، قتل این خانم ، قتل فلان امام جمعه، دستگیری یک مداح ) وحوادثی که درآینده پیش می آید یک چیز است سرگرم کردن مردم بخاطر اقتصاد بیمار کشور و اختلاس هایی که به مسولین بی مسول ربط دارد
پاسخ + 0 0 --
پویا 1398/03/08 - 23:52
فرمایشتون تا حدی درست ولی مگه یادتون نیست که در 29 اردیبهشت 96 بیست و سه میلیون و ششصد هزار نفر به همین مسولین بی مسولیت رای دادند. خود مردم بودند. فراموشکار نباشیم.
پاسخ + +5 0 --
پویا 1398/03/08 - 23:47
یادش بخیر چقدر گفتم فریب این نجفی رو نخورین. اون همه وعده دروغ به معلمان داد تا برای روحانی رای جمع کنه. ولی خیلی هاتون گول خوردین و اون رای غلطو دادین. (با روحانی تا 1400).
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی 1398/03/10 - 12:48
لطفا کمی سنجیده نظرات خود را پیرامون افراد بیان کنید،و این قدر با عناوین والقاب پوچ وتوخالی سعی در پاک کردن صورت مساله ننمایید،نجفی اولا که دکتر نیست ونبوده،و هیچگاه در پست های عالی مدیریتی کشور حرفی برای گفتن نداشته،فردی بود که فقط به دنبال پست و مقام بود،بدون هیچگونه تخصص و کارآیی،در وزارت آموزش وپرورش از لحاظ رفاه و معیشت فرهنگیان چه گلی بر سر آنان زد،لطفا فیش های حقوقی آن سال ها را نگاهی بیندازید،و ببینید که این مشکلات رفاهی فرهنگیان از دوره ایشان پایه گذاری شد،در دوره ایشان یک معلم با حقوق 60 ماه می توانست یک پیکان بخرد،ویا از لحاظ آموزشی وپرورشی به جز چند طرح شکست خورده و ناکارآمد (سالی واحدی،مدارس غیر انتفاعی،معاونت پرورشی ،گزینش های غیر علمی و....) چه تحولی ایجاد کرد.
پاسخ + +5 0 --
فرهنگی 1398/03/10 - 13:03
ادامه مطلب فوق:در دوره عضویت در شورای شهر چه اقدام مفیدی انجام داد؟از اینکه بگذریم پس از اینکه چنگ به هر ریسمانی انداخت تا بتواند دوباره به وزارت برسد و نتوانست به خواسته خود برسد،با لابی گری دوستانش به میراث فرهنگی رفت و بدون کوچکترین تخصصی،نا کارآمدیش در آنجا نیز مشکل ساز شد و نهایتا استعفا،دوباره به شهرداری آمد وبدون هیچ اقدام مفیدی شروع به عوام فریبی نموده و سرانجام عشق پیری و استعفا و اینک هم به عنوان یک قاتل که آبروی ملی و فرهنگی یک ملت را زیر سوال برد!!! هویت واقعی ایشان را پس از سال ها تظاهر و عوام فریبی نشان دا د.ما معلمیم و رسالتمان روشنگری است نه اینکه مانند سیاسیون پوپولیست گرایانه ،در مقام دفاع از دیگری برآییم.
پاسخ + +1 -2 --
دانش آموز اسبق دکتر 1398/03/10 - 16:36
دکتر حسینی می گفت:

شیطان موجودی است که در فرصت هایی خاص - در شرایط "طبیعی" - سعی در گمراه و آزار و اذیت کردن فرد مورد هدف خود می کند. اما "مادون شیطان" مادون حیوانی است که حتی فرصت "خلق" می کند تا مغضوبین خود را "گمراه" و آزار و اذیت و شکنجه کند!
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/03/10 - 23:14
آقای نجفی فوق لیسانس ریاضی هستند.
اینقدر بزرگش کردید خودتون باورتون شد دکتر است..

بس کنید دیگر.
کچای دنیا فوق لیسانس وزیر علوم میشود؟
این غصب نیست که ایشون مرتکب شدند؟
پاسخ + 0 0 --
سعید 1398/03/18 - 22:47
نجفی بالاتر از آن است که با مدرک سنجیده شود.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/03/10 - 23:18
برادر جان صغری کبری نجینید.
بیشتر افرادی که نجفی حمایت می کرد ناسالم یودند.
من معلم از نجفی و هر چه مسول رانت خوار سیاسی متنفر هستم.... کاریزما کاریزما هم نکنید. کاریزمایش را هم جلوی دوربین دیدیم... مثل بجه ها توضیح می داد....
قاتل قاتل است...
مساله را سیاسی نکنید.
پاسخ + 0 0 --
رویا رضایی 1398/03/18 - 15:01
روز قبل از قتل کجا بوده؟ قم!!! دستور افولش از .... صادر شده است.
پاسخ + 0 0 --
یک معلم 1398/03/19 - 14:18
از رمین خوردن هیچکس خوشحال نشویم حتی دشمن !
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/03/21 - 15:36
همسر دوم یک حقیقت است که گاهی اتفاق می افتد... اگر اسیب را در چند همسری کم کنید و از ان تابو نسازید و حداقل مثل طلاق نگاه کنید یعنی با وجود بد بودن طلاق گاهی لازم است و هی نگید در فرهنگ ما نیست فرهنگ ما غلط کرده و تو..... که لاس زدن و روابط پیدا و اشکار و دعوا و نزاع و ناشکری و تهدید و تنبلی هست..... ولی چند همسری تحت هیچ شرایطی حتی با رضایت همسر اول نباید باشد!.....
پاسخ + 0 0 --
انسان 1398/03/31 - 21:34
خجالت بکشید از این تفکر که از چند همسری دفاع میکنید این اوج فساد و سو استفاده از قانون بسیار بسیار خاص خداست که حتی در این زمانه که خیلی چیزا عوض شده حتی نباید بهش فکر کرد.
خیانت و فساد خیانته مرد و زن نداره شرع و غیر شرع نداره
هر چی بدبختی کودکان و زنان بخصوص مردان هست از همین سست عقلی و وحشیت بودن همین مردان کرکس صفت هست. که البته بیشتر از همه عواقب آن برای مردان هست.
پاسخ + 0 0 --
انسان 1398/03/31 - 21:38
لاس زدن و فساد و...‌درسته بد هست اما از اون بدتر فریبی هست که این قشر فاسد مردان با شرعی جلوه دادن دارن انجام میدم پس حتی از دوستی و ازدواج سفید هم بدتره چون اینها مشخصه طرد شده هست و بد انا دقیقا همان عمل کثیف و خیانت و...را موجه جلوه میدین و این خیلی خیلی بده
پاسخ + 0 0 --
دکتر 1398/03/31 - 21:44
فکر میکنید کیا زن دوم میشن؟ فکر میکنید زن دوم برای هر مردی هست؟ خدا رو که نمیشه گول زد
آقایون خیلی بیشتر در معرض خطر فریب این گروه زنان هستن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور